Winterfeest grootser dan ooit M m Dubbel feest bij Peuterhof CDA-Zevenhoven doet beroep op Kamerfractie in kwestie herindeling BE /J /ft OUI IAA L Leiderdorp streeft naar nieuw verzorgingstehuis LEIDEN OMGEVING Zeid&zQowiant MAANDAG 12 FEBRUARI 1990 PA(j Commissie buigt zich over bezwaren Tweede Poellaan LISSE De bezwaren tegen reconstructie en ver breding van de twwede Poellaan in Lisse worden donderdag besproken door de commissie voor ruimtelijke ordening. Onder de bezwaarmakers be vinden zich de families Rutgerink en van der Schoor die onder andere stellen, dat de verkeersin tensiteit zal toenemen tot 7600 motorvoertuigen per etmaal. „In 1986 werd die intensiteit gesteld op 2100 voertuigen per etmaal. Dus betekent een en ander in enkele jaren tijds 3,5 maal zoveel verkeer over de Tweede Poellaan zal rijden". Zij vrezen vooral vervuiling, geluidhinder, stank en inbreuk op het woongenot. Daarnaast waarschuwen ze voor trillingen die de huizen aantasten. Ze hadden lie ver een fietspad langs de huizen gezien. Ook de Gebroeders van der Slot blijven zich verzetten te gen het plan. Zij moeten teeltgrond afstaan. Bo vendien loopt er nog een kroonberoep over een door hen voorgestelde ontsluiting bij Dever. Barkeepster bedreigd LISSE Een 18-jarige in woner van Lisserbroek is in de nacht van zaterdag op zondag in Lisse aange houden wegens bedreiging van een barkeepster. De jongeman bezocht een café in het centrum van Lisse. Toen hij, omdat hij vol gens de vrouw acnter de tap al te veel had gedron ken, geen bier meer kreeg, bedreigde de Lisserbroe- ker de barkeepster met een kapot bierglas. De man is aangehouden en proces verbaal is opge maakt. Auto ramt leuning van brug TER AAR Een 40-jarige Leidenaar heeft gistermiddag met zijn auto een brugleuning van de brug op de Ze- venhovenseweg tussen Ter Aar en Zevenhoven volledig weggevaagd. De Leidenaar moest hard remmen voor een tegenligger die hem geen voorrang verleende. Hij wist zijn te genligger nog net te ontwijken. Door de klap sloeg hij met zijn voorhoofd tegen de voorruit en moest worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Zijn vrouw liep genkeusde ribben op. De veroor zaker van het ongeval ging er na de botsing vandoor. Via het kenteken heeft de politie de man, een inwoner van Capelle, kunnen achterhalen. Gewond bij aanrijding LEIMUIDEN Bij een aanrijding op de kruising Vriezenweg-provinciale weg zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie personen zwaar gewond geraakt. Het on geluk werd veroorzaakt door een man uit Den Haag die vanaf de Vriezenweg de provinciale weg opreed. Hij kwam daarbij in botsing met de auto van een Boskoper. De Hagenaar en zijn vrouw en de dochter van de man uit Boskoop zijn naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden ge bracht. Inbraak in koffieshop Uit een koffie shop aan de Meer en Houtstraat in Lisse zijn zaterdagnacht geld en radio- en tele- visieapparatuur ontvreemd. De inbrekers kwamen het pand binnen door met een schroevendraaier de voordeur en een schuifraam te forceren. Hoeveel geld er precies is buitgemaakt, is niet bekend. Kettingbotsing in Sassenheim SASSENHEIM Bij een ket tingbotsing op de Leidse Vaart in Sassenheim zijn zondagmor gen vier auto's geheel ver nield. In totaal waren zes auto's be trokken bij het ongeval. Om half twee stopte de eerste van de zes voor verkeerslichten. De andere vijf minderden vaart maar de zesde knalde door nog onbekend oorzaak op de auto voor hem. Op hun beurt schoven alle wagens vervolgens op hun voorgan ger. De schade is aanzienlijk maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Inbrekers slaan slag in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Inbrekers hebben vrijdaga vond een bezoek gebracht aan twee naast elkaar liggende flatwoningen aan het Valeri- usplein. Uit een appartement verdwenen 850 gulden, pas poorten, drie pakjes cheques en een bankpas. Uit de ander sieraden, een paspoort en Ne derlands en buitenlands geld. De deuren van de huizen wer den met geweld opengebro ken. Een insluiper van 13 a 14 jaar oud heeft vrijdagavond uit een huis aan de Prins Hen drikstraat drie giropasjes, che ques en autopapieren gestolen. Chris Overdevest lid van verdienste IJsclub Zoeterwoude ZOETERWOUDE De vie- ring van de 95e verjaardag van de IJsclub Zoeterwoude was voor Chris Overdevest ex tra feestelijk. Hij werd tot „lid van verdienste" benoemd van de oudste sportvereniging van Zoeterwoude werd hij be noemd tot „lid van verdien ste". Dat gebeurde tijdens de lustrumvergadering zaterdaga vond in Don Bosco. Uit han den van voorzitter Cor Jan maat ontving Overdevest een oorkonde. Chris Overdevest is sinds 1956 lid van de IJsclub Zoeterwou de, geeft schaatsles aan jong en oud, heeft één echte en zes al ternatieve elfstedentochten op zijn naam staan en geldt als een ware propagandist voor de IJsclub Zoeterwoude. De algemene vergadering stemde in met het benoemen van een commissie die zich gaat bezighouden met het eeuwfeest in 1995. De commis sie bestaat uit Ans van der Geest, Carole Vink, Ria Am- merlaan, Henk Ammerlaan, Quno Onderwater en Tom van der Meer. Springschans- school kinder dagverblijf LEIDERDORP De openba re basisschool de Springschans aan de Wilddreef in Leider dorp wordt mogelijk een kin derdagverblijf. Het schoolge bouw komt waarschijnlijk na de reorganisatie van de Lei- derdorpse basisscholen vrij in september van dit jaar. Ook Leiderdorp heeft de beschik king gekregen over zogenaam de Oort-gelden ten behoeve van kinderopvang. Dat levert een oplopende bijdrage in de exploitatie-kosten op tot 150.000 gulden in 1993 ten be hoeve van 30 kindplaatsen, en een eenmalige bijdrage voor investeringskosten ter grootte van 180.000 gulden. Een ambtelijke werkgroep ad viseert met dat geld de Spring- schansschool in te richten als kinderdagverblijf voor 56 kindplaatsen. De zes lokalen zijn daarvoor voldoende. De school heeft verder een ge meenschapsruimte die ge bruikt kan worden als speel plaats bij slecht weer en be schikt over een grote buiten speelplaats. Het gebouw ver keert in goede staat van on derhoud. De werkgroep stelt verder voor het kinderdagverblijf Winnie de Poe uit te breiden met maximaal 30 kindplaatsen in 1993. Verder mag de Initia tiefgroep Buitenschoolse Op vang Leiderdorp dit jaar be ginnen met haar plan voor de opvang van de oudere kinde ren. Dit bij wijze van experi ment voor de duur van één jaar, waarvoor 20.000 gulden startsubsidie beschikbaar wordt gesteld. Het college van burgemeester en wethouders kan zich met de aanbevelin gen verenigen. De besteding van de Oort-geleden wordt donderdag in de commissie welzijn besproken. Gewapend asfalt tegen scheurvorming Suyderbon RIJNSATERWOUDE Een nieuwe soort 'gewapende' dek laag wordt bij wijze van proef uitgeprobeerd bij de door scheuren in een slechte staat verkerende Suyderbon in Rijnsaterwoude. Als de proef lukt zal ook de Herenweg on der handen worden genomen met het nieuwe materiaal. De kleinere scheuren in het weg dek van beide straten zullen worden bewerkt met elasti sche vulling. Voor de Suyder bon is alvast een bedrag uitge trokken van 22.500 gulden. De raadscommissie voor financië le zaken heeft daar inmiddels mee ingestemd. De Suyderbon en de Heren weg in Rijnsaterwoude hebben door de grote droogte het afge lopen jaar veel te lijden gehad. Op twee plaatsen zijn grote scheuren ontstaan door het uitdrogen van diepere veenla gen. Volgens de technische dienst van de gemeente is al leen het aanbrengen van een slijtlaag onvoldoende om het wegdek te herstellen. De enige mogelijkheid is het aanbren- ?;en van wapening in het as- alt. Als de proef bij de Suy derbon lukt wordt over twee jaar de Herenweg onder han den genomen. De Saksen schonken de Stichting Sport Recreatie een cheque voor de bouw van haar nieuwe onderkomen. Later zou nog meer volgen. foto: henk van den ende LISSE/STREEK Het „Winterfeest", het jaar lijkse carnaval voor de ge handicapten van de Bol lenstreek in de Hobaho- hal in Lisse was zaterdag grootser dan ooit. „Als ik twintig jaar geleden had geweten, dat er zoiets uit zou ontstaan, zou ik het nooit gedurfd hebben" zegt Bram Roks, voorzit ter van de Stichting Sport Recreatie gehandicapten Bollenstreek. Roks werd zaterdagavond bovendien verblijd met forse giften voor de nieuwbouw van de stichting. De stichting werkt bij de or ganisatie nauw samen met met acht carnavalsverenigin gen uit de regio. Aan het da verende feest namen ruim 2000 mensen deel. Bij bin nenkomst kregen zij allemaal een onderscheiding. Daarop prijkte een carnavalsfiguur tje afgebeeld dat van elke deelnemende carnavalsvere niging iets had. Om half acht was de massale „intocht der gladiatoren". Daarbij traden alle acht ver enigingen in vol ornaat met prinsen, prinsessen, Raden van Elf, dansmariekes en vrolijk spelende boerenblaas- kapellen de hal binnen. De hal werd daarmee een zee van wiegende veren op fraaie steken en trots werden de vaandels meegedragen. Al snel werden kilometerslange polonaise gelopen. De bezoe kers hosten en „wielden" in lange rijen door de hal op de tonen van de boerenkapellen en het orkest „Nightlife" uit Noordwijk. Dit jadr ontbraken de Noor tukkers uit Noordwijk bij de organisatie, maar zij verble ven in Italië. De resterende acht verenigingen die bij het feest zijn betrokken zijn de Saksen uit Sassenheim, de Kaninefaaten uit Noordwij- kerhout, de Keyebreiters eveneens uit Noordwijker- hout, de Bokken uit Voor hout, de Knaalkikkers uit Beinsdorp, de Gaapstokken uit Lisse, de Rampestampers uit Lisserbroek en de Billen- prikkers uit Warmond. Envelop De organisatie komt meestal ongeveer uit de kosten. Dit jaar was er helemaal geen re den om te klagen. Voorzitter Roks kwam al op de proppen met de aankondiging dat een bezoeker hem een enveloppe met 200 gulden in zijn han den had geduwd. Kort daarna beklom Prins Hans van de jubilerende Saksen het podium om hem de halve opbrengst van de loterij die gehouden is tijdens het jubileumfeest van de Sas- senheimse carnavalsvereni ging te overgandigen. Dat deed hij in de vorm van een forse cheque van 1.750 gul den. Het geld was bedoeld voor de nieuwbouw van de Stichting Sport Recreatie Gehandicapten in Sassen heim. „Want dat ouwe hutje stort bijna in elkaar", aldus de prins. Roks kreeg aan het eind van de avond nog eens 5.000 gulden daarvoor over handigd door weldoeners die onbekend willen blijven. ZEVENHOVEN De Zeven- hovense CDA-afdeling heeft alle kamerleden van de eigen partij een brief geschreven over de gemeentelijke herin deling. Aanleiding is het vol gens de afdeling onbevredi gende antwoord van de staats secretaris van binnenlandse zaken op de wijzigingsvoor stellen voor de gemeentelijke herindeling. Net als de gemeentebesturen van Ter Aar, Nieuwveen en Zevenhoven, een deel van Provinciale Staten en de woordvoerders van de grote partijen in de Tweede Kamer vindt het Zevenhovense CDA dat een samenvoeging van Nieuwveen en Zevenhoven, tot één nieuwe gemeente de voorkeur heeft boven een sa menvoeging met Ter Aar erbij. In april vorig jaar hebben de besturen van CDA-Zevenho ven en Nieuwveen in een ge zamenlijke brief de Tweede Kamerleden al geïnformeerd over dit standpunt. Zij stelden daarna al vragen over deze va riant. Toch houdt staatssecretaris De Graaf-Nauta vast aan haar voornemens. De CDA-afdeling vindt dat teleurstellend. Ze vindt de conclusie van de staatssecretaris over de verste delijkingsdruk in dit gebiëd die blijkt uit de bevolkingstoe name in Zevenhoven, voorba rig. „Onzes inziens zal slechts uit een onderzoek naar de her komst van de bevolkingstoe name kunnen blijken of er daadwerkelijk sprake is van verstelijkingsdruk". Omdat de herindeling voor tenminste 25 jaar is bedoeld pleit de staatssecretaris voor de drievariant. Het CDA meent dat de tweevariant in de toekomst meer mogelijkhe den biedt om in te spelen op veranderende inzichten. „Voorts is er een duidelijke consensus over de twee-vari ant binnen de bestuurlijke constellatie. Bespeuren wij niet in het regeerakkoord (aanzet ten tot) ontwikkelingen die pleiten voor een niet al te drastische herindeling?" Het CDA-Zevenhoven doet aan het slot van de brief een dringend beroep op de Tweede Kamerleden van het CDA om het standpunt van de staatsse cretaris nog eens te bezien. „Voor de landelijke politiek is Aarweijden een gering onder deel van de agenda, voor de direct betrokken is het al jaren een hoofdpunt van bespre king". RIJPWETERING Voor de peuters van Peuter speelzaal „Peuterhof" in Rijpwetering was het za terdag dubbel feest. Ze vierden het tienjarig be staan van de zaal en na men een eigen onderko men in gebruik in de voormalige kleuterschool aan de Hertogsweg. Drie jaar is de Peuterhof ge huisvest geweest in het jeugd honk van Voetbalvereniging ROAC. De zeven jaren daar voor waren de peuters en hun leidster te gast bij de plaatselij ke kruisvereniging in het oude onderkomen aan de Pastoor van der Plaatstraat. De opening werd in aanwezig heid van het voltallige college van B en W van Alkemade en tal van andere gasten verricht door de peuters zelf. Dat de den ze door een naambord te onthullen. Dat bord is naar een ontwerp van kunstenaar Hans Schrumpf uit Roelof- arendsveen gemaakt door zijn plaatsgenoot Pieter Pouw. Open huis De opening werd gevierd met een open huis. Voortzitter Nel Groen-Caspers sprak haar blijdschap uit over het feit dat de Ripse peuters na tien jaar eindelijk een eigen speelzaal hadden gekregen. Zij zag dit als een erkenning van het peuterspeelzaalwerk in de kleine kernen Rijpwetering en Oud Ade. Het nieuwe onderkomen zal vijf ochtenden per week steeds zestien peuters en twee leid sters onderdak bieden. Tot voor kort moesten 13 Ripse peuters het vier ochtenden per week met een hulpmoeder en één leidster doen. In het ge bouw neemt Jeugdvereniging „De Rippers" binnenkort ook een ruimte in gebruik. De voormalige kleuterschool heeft twee jaar leeg gestaan en is al die tijd voor verval be hoed. Inwoners van Rijpwete- De peuters verrichtten zelf de officiële opening van de speelzaal. ring bleven het ongebruikte gebouw schoonhouden. Toen wethouder Beelen vorig jaar plannen ontvouwde over de bouw van bejaardenwonin gen op het terrein van de voormalige kleuterschool, laai de een storm van protest op. Heel Rijpwetering stond eens gezind achter het plan om het gebouw te gebruiken voor de plaatselijke jeugd. De Stichting Ontwikkeling West-Alkemade (SOWA) kon enige tienduizen- FOTO: WIM VAN NOORT den guldens steken in het op knappen van het gebouw en huurde het om het vervolgens door te verhuren aan De Peu terhof en De Rippers. Munten De Numismatische Kring Bloembollenstreek houdt morgen een kringavond in 't Poelhuysa aan de Vival- distraat 4 in Lisse. Liefheb bers van munten en bank biljetten zijn vanaf zeven uur welkom. Toegang kost f3. Leden en de jeugd tot 16 jaar hebben gratis toegang. Volkstuinders De Zoeterwoudse volk stuinvereniging Oud Raad wijk houdt vanavond de al gemene vergadering. Aanvang acht uur in Ons Huis. Tijdens de bijeen komst zal de uitreiking plaatsvinden van de herin neringen voor de mensen die de best onderhouden tuin hebben. Ook het on derhoud van het volkstuin complex aan de Laan van Oud Raadwijk komt ter sprake. Bestuursleden Siem Blijleven en Jan Zandber- fen stellen zich opnieuw erkiesbaar. Slaapcursus De Leidschendamse Kruis vereniging begint volgende maand gedurende zes dins dagochtenden in Stomp- wijk een cursus over hoe je kunt leren slapen. Op de bijeenkomsten in het kruis- gebouw aan de Van San thorststraat 1 komen slaap middelen aan de orde, tips en adviezen over gezond te leren slapen en verschillen de oefeningen. De cursus begint op dinsdag 6 maart en kost voor leden f60 en voor niet-leden f102,50. Men kan zich tot 14 februa ri tussen negen en drie uur aanmelden: 3209284. Mor gen wordt in het kruisge- bouw een voorlichtingsbij eenkomst gehouden waar twee cursusleidsters alles over de cursus zullen ver tellen. De toegang voor die bijeenkomst is gratis. Platteland De schrijfster Yvonne Keuls komt vanavond op bezoek bij de Bond van Plattelandsvrouwen in Ze venhoven. Zij zal het heb ben over haar eigen werk in Dorpshuis het Trefpunt aan de Van Drielstraat. En tree gratis voor leden, niet- leden kunnen voor vijf gul den naar binnen. Griekenlanda vond Het Witte Huis te Oegst- geest is woensdag het decor van een een toeristische Griekenlandavond. Er wor den onder andere dia 's ver toond door Grieks Natio naal Verkeersbureau. Ook is er een modeshow. Aanvang 20.00 uur, toegang Gratis. LEIDERDORP De gemeente Leiderdorp heeft behoefte aan een nieuw verzorgingstehuis. Dat blijkt uit een nota over ouderen beleid van de afdeling Sociaal-Geografisch en Bestuurskundig On derzoek van de Vereniging van Nederlandse gemeenten, gemaakt op verzoek van het college van burgemeester en wethouders van Leiderdorp. Het gemeentebestuur wordt geadviseerd een werkgroep in te stel len die de komst van een nieuwe verzorgingstehuis voorbereidt. De behoefte aan verzorgingsplaatsen is groot. De bevolking ver grijst, en Leiderdorp beschikt slechts over het regionale verpleeg huis Leytherode aan de Hoogmadeseweg met 160 bedden voor so matische patiënten en verzorgingshuis De Dillenburg met 60 plaat sen. Leythenrode wil een deel van de bestaande beddencapaciteit omzetten ten behoeve van psychogeriatrische patiënten. Dat voor nemen moet door de gemeente worden gesteund. Verder moeten er maatregelen worden genomen om de vergrijzingsgolf op te van gen. Een betere regionale opvang moet worden bereikt in overleg met provincie en buurgemeenten, er moet een betere toewijzing komen van woningen voor bejaarden en er dienen woningen te worden aangepast. Grotere complexen bejaardenwoningen als Huis ter Does en toekomstige aanleunwoningen dienen te beschik ken over eigen maaltijdvoorzieningen en moeten ook meer service kunnen bieden. Dagopvang, ouderenvervoer, thuiszorg, sport, re creatie en cultuur moeten meer aandacht krijgen. Brand door wasmachine ALPHEN AAN DEN RIJN De brandweer heeft zaterdagmid dag rond een uur een brandje op een zolder aan de Sterrenlaan moeten blussen. Het vuur ontstond door kortsluiting in de was machine. Er is veel schade. Toestemming voor garages Meerbon RIJNSATERWOUDE/DEN HAAG Het bouwplan voor vier garages aan de Meerbon ten noorden van het parkeer terrein bij de jachthaven in Rijnsaterwoude mag worden Dat heeft de afdeling recht spraak van de Raad van State besloten. Verschillende inwo ners van Rijnsaterwoude had den protest aangetekend tegen de komst van de garages om dat die ten koste van het par- keerterein zouden gaan. Vol gens de Raad van State is daarvan geen sprake. De komst van de garages zou het wegvallen van een vijftal par keerplaatsen compenseren. Ook zou het zicht op het Braassemermeer niet onaan vaardbaar ernstig worden aan getast omdat het bouwplan in hoogte niet uitsteekt boven de dijk. Bovendien is er volgens het bestemmingsplan bebou wing toegestaan. De eis van de bezwaarmakers om de toe stemming die het college van B en W gaf voor de bouw van garages in te trekken of te schorsen is daarom afgewezen. Voor een uitgebreide, ook voor de komendi raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage ij krant. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaersti 01720-20800): Back to th< (al); 18.45, 21.15. wo. o EUROCINEMA II: Erik (al); 18.45, 21.00. wo. EUROCINEMA III: Dream 18.45, 21.30. wo. ook 13. ROCINEMA IV: Saa of 18.30, 21.15. Oliver en C 14.00. LEIDEN LUXOR (Statloi tel. 071-121239): Black 18.45, 21.15. wo. ook 14.11 en STUDIO (Steenstraat 124130): Dead poets so 18.45, 21.15. ma. di. do. q When Harry mat Sally (I 21.15. ma. dl. do. ook 14.3» nights (al); 14.30, 18.45, 2 mont (al); 14.15, 18.45, 21! to the future II (al); 14.2 21.15. Ghostbustars II (al); Co (al); wo. 14.30. «TRIANI straat 31. tel. 123875): Stai holanbear (al); 19.00. wo. c 9v> Waaks; 21.15. REX merstraat 52, tel. 071-125 haatsta hoertje aller tiji 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GF (Schoolstraat 69, tel. 017 Theo en Thea (al); ma. t/m i wo. 15.45. Ghostbustars I! 15.45. De Avonden (al); ms 20.15. Troetelbeertjes II (al) en zijn vriendjes (al); wo. 1 WASSENAAR ASTRA: 7 (16); ma. di. wo. 20.00. The the tramp (al); wo. 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 3463500): Black rain (1Ê 18.45, 21.30. ASTA 2: Ba future II (al); 14.00, 18.4 ASTA 3: Sea of love (1: 18.45, 21.30. BABYLON Den Haag Centraal tel. Daad poets society (12 19.15, 21.45. BABYLON rose garden (al); 14.00, 19.1 BABYLON 3: Theo 14.00, 19.00. Splendor (a CINEAC 1 (Buitenhof 3630637): Harlem Nighta (1 18.45, 21.30. CINEAC 2; ties of war (16); 14.00, 18.4 CINEAC 3: Next of kin (1 21.30. ma. di. do. ook 14.0 TROPOLE 1 (Carnegiela 3456756): Valmont (al); 14.C 21.30. METROPOLE 2: nights (al); 14.00, 18.45 METROPOLE 3: When H Sally (al); 14.00, 18.45, 21.3 TROPOLE 4: Bandini (al 21.30. ma. di. do. ook 14.0 TROPOLE 5: Erik the vil 14.00, 18.45, 21.30. ODEC rengracht 13, tel. 3462400): Hooch (al); 13.45, 18.45, ODEON 2: Ghostbustars II (i 18.45, 21.30. ODEON 3: A 13.45, 18.45, 21.30. ODE< diana Jones and the last (al); 13.45, 18.45, 21.30. S (Kettingstraat 12b, tel. 3656 philosoph (16); 19.15, 21.45 14.00. STUDIO 2: Romuald te (al); 19.00, 21.45. STUDIO white season (12); 19.00. and videotape (al); 21.30. FILMHUIS: Zaal 1: Biecht; 2( 2: A short film about lov The cook, the thief, his wi lover; 21.45. Zaal 3: 19.31 Tabu; ma. Tartüff; di. Schlc löd; wo. Once upon a tim west; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Oliver Co; w METROPOLE: Oliver A 14.00. STUDIO: De sneei gin; wo. 14.30. Kuifje en d> tempel; wo. 14.30. ONGEVALLENDIENST ZIE ZEN LEIDEN Ongeval elke dag Academisch Zieker halve van dinsdag 13.00 u. to dag 13.00 u. (Diaconessenhu nieken tel 155543, afdeling 5 175639) en van vrijdag 13.( zaterdag 13.00 u. (Elisabeti huis). De Geneeskundige Dienst I verhuisd van de Roodenbuq in Leiden naar de Cronea 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMD GEBOREN KIND Hulpverl ongewenste zwangerschap vi der en kind. Bel tel. 071-8962 897762; 033-620244 (dit laat: mer is dag en nacht bereikb BEZOEKUREN ZIEKENHUI Diaconsssenhuis: Bezoekui lijks van 16.00 tot 17.00 uui 18.30 tot 19.30 uur. Kinds dagelijks van 14.00 tot 20. meer dan twee bezoekers pe Sint Elizabsth-ziakanhuis: senen dagelijks van 14.00-14 van 18.30-19.30 u.; klasse-al ook 11.15-12.00 u. Kraam dag. van 15.00-16.00 u. en va 19.30 u. en van 19.30-21.00 voor vaders. Kinderafdellr 15.00-18.30 u. CCU (hartb dag. van 14.00-14.30 u. en va 19.30 u. Intensieve verpleg! van 14.00-14.30 u. en var 19.00 u. Sport-Medisch Ad trum: Spreekuur ma. 19.30r in het St. Elisabeth-zlekenhul degeest: Di. en vr. 13.00-14.J 11.00-12.00 u. en 14.00-15.01 ste klasse: de gehele dag. makliniak: Jongerenteam: za 14.00-17.00 u. Opname: we 16.45-17.45 u.; za. zo en f 10.00-11.30 en 14.00-16.30 i A, C en D: dag. tot 21.00 u. zondering van behandeltij, etenstijden. Academisch huis: Voor alle patiënten (beh deren) zijn de bezoekuren a .lijks 14.15-15.00 u. er u. Avond bezoekuur verloskunde: 18.00-19.00 u. maturenafdeling: voor ouden milie is na overleg met p doorlopend bezoek mogelijk, aan ernstige patiënten: wanr ernstige patiënten doorlopi zoek wordt toegestaan kan d. verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. Kindt zalen voor peuters, kleuters i kinderen 15.15-17.00, baby boxenafdeling: volgens afspn het verpleegkundig hoofd. Bi den kinderafdelingen: voor opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. dere bezoekers van klndereij neus- en oorheelkunde en nel 14.15-15.00 en 18.30-19.30. fl kunde en heelkunde» 14.15-1 18.30-19.00. Rijnoordzisi Dagelijks l u. Extra bezoek f 11.00-11.30 u. Extra I kraamafdeling: 19.30-20.30 uJ afdeling 15.00-15.30 u. alle ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE II OPVANG (Koornbrugsteeg EK Lelden, tel 254810.) In| over en aanmelden voor kl vang In Leiden. Geopend: ml dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CEI MELDPUNT LEIDEN. Kete steeg 10. Ma. t/m vr. telefofl reikbaar van 10.00 tot 16.00J 120903. Spreekuur ma. 13.(| en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL disch Adviesbureau, Keten steeg 10. tel. 130775; afdelinf tingen: alleen op afspraak, kt bureau: di. en do. 18.30-20.3j vreemdelingenrecht: ml en do. 18.30-20.30, afdeling vr. 10-12. MEIDENTELEFOON Te 141616, bereikbaar maandat 20.00, donderdag 19.00-22.» 5 u. en sk hartbi i bezoek

Leidse Courant | 1990 | | pagina 8