Pernix en Fides Pacta onder de rode streep LSG komt in de buurt van Philidc Zwemmers De Natris naderen de Nederlandse top AZC straft fouten De Zijl/LGB af Verzwakt herenteam Avanti stelt danig teleur SPORT EcidócSomant MAANDAG 12 FEBRUARI 1990 PA snelde op de 50 metei 24.0, hetgeen een lij kende. Vincent BekP zijn tweede limiet ini einde. Na de 100 r de 200 meter khuis liet 2.1 Een kleine voegde in Zoetere nieuw een aantal linj het totaal toe. Paulif zwom de 200 mete 2.28.0. Mare Schouten, op de halve afstand Broer Dennis raffelt meter wissel af in 2.1 Bouwmeester liet de op de 200 meter fc 2.54.7. stilstaan. Tens beterde Bianca Hock< op de 400 meter vrf bracht 4.38.1 op de k LEIDEN Marcel de Na- tris ziet dat zijn jarenlange trainingsarbeid beloond gaat worden. De Natris bracht tijdens een limie tenwedstrijd in zwembad de Does op de 100 meter wissel de derde tijd van Nederland op de klokken: 58.3. Behalve De Natris manifesteerden ook de overige Leidse zwemmers en zwemsters zich goed bij verschillende wedstrijden. Het dames-kwartet van De Zijl/LGB dat de limiet-eis op de vier maal 200 vrij vorige week nog nèt miste, dook daar dit weekeinde maar liefst elf seconden onder. Startzwem ster Hanneke Koopmans pakte daarbij de limiet op de indivi duele 200 meter vrij in 2.09.6 even mee. Ook het jongens kwartet onder de 16 jaar haal de de optel-limiet op de vier maal 100 meter vrij. Indivi dueel liet de steeds beter zwemmende Mike van Beuke ring een goede 60.6 noteren, tikte Eric Ouwerkerk in 61.0 aan en klokte men voor Stan Spijker ook 60.6. Vincent Be khuis zwom een limiet op de 100 meter rug in 1.00.2. Op de 100 meter school verdienden Aijen van de Meyden en Je roen Sprinkhuizen beiden een A-limiet. Van de Meyden liet 1.46.4 klokken en Sprinkhui zen 1.47.0. Tijdens Speedo-wedstrijden in het Vijf-meibad eisten de jong ste Zijl- en LZ leden weer het nodige eremetaal voor zich op. Zijl-zwemster Yvette van de Laar pakte goud op de 100 me ter school in een goede 1.40.9 en eiste brons voor zich op op de 50 meter vlinder: 43.5. Ar jen van der Meijden verbeter de zijn tijd van vrijdag op de 100 meter school. Nu was het 1.43.1. Linda Weijermans werd op de 100 meter vrij ook eerste in 1.20.1. Voor LZ was Natasja Sierag weer op dreef. Zij werd eerste op de 100 meter vrij in 1.18.7. De overige twee ere plaatsen werden door clubge- notes Mariëlle Kraan en Rosan Bakker bezet in respectievelijk 1.26.4 en 1.27.9. Bij de jongens was de LZ-euforie op ditzelfde nummer even groot. Stefan van Ieterson ging met 1.21.4 voorop, Bart Vermeulen volg de in 1.23.4 en Tom Onderwa ter sloot het trio met 1.24.7. Op de 200 meter wissel was Sierag weer iedereen de baas (in 2.46.1) en volgde clubgenote Rosan Bakker op respectabele afstand in 3.01.7. Ook weer goud voor van Ieterson, dit maal troefde hij iedereen af op de 200 meter wissel in 2.51.6. Onderwater stond op deze af stand een trede hoger op het podium, zilver dus in 2.53.8. Op de 50 meter vlinder tikte Ingeborg Hoeks als eerste aan in 41.0, deed Joost Onderwater hetzelfde in 43.7. Clubgenoot Yvo Bijker werd tweede in 44.7. Remco Singeling leverde twee zilveren prestaties. De eerste op de 100 meter vrij in 1.08.5, de tweede op de 400 meter vrij in 5.10.3. Anne de Haas pakte de derde plaats op de 100 meter vrij in 1.16.9. Bij een limietenwedstrijd in Dordrecht leverde Robin Sprinkhuizen de meest opmer kelijke prestaties. De Zijl zwemmer verbeterde zijn per soonlijk record op de 200 me ter vrij en bracht deze op 1.59.5. De tijd van Sprinkhui zen betekende ook direct een optel-limiet voor de vier maal 200 meter vrij voor de jongens onder de 16 jaar. Uiteindelijk liet Sprinkhuizen ook een uit stekende 55.6 op de 100 meter vrij klokken. Onno Joustra LEIDEN De Leidse korfbaltop loopt een kwade kans in dit zaal seizoen „onthoofd" te worden. Hoofdklasser TOP is al gedegradeerd en Pernix en Fides Pacta zijn na nieuwe nederla gen vaster onder de rode streep geraakt. De tweede club kan zich op z'n best via een beslissingsdu el met HKC, de komende te genstander, in veiligheid stel len. Op lager niveau was Madjoe al uitgeteld en verke ren Crescendo, KNS en Ons Eiland evenzeer in grote nood. De beide derdeklassers hopen echter te profiteren van de speciale degradatiere geling, die aan de zes beste nummers zeven in veertien derde klassen handhaving belooft, dit als gevolg van de fusie van Pams en VES in het Haagse. Bijna continu moest TOP in de achtervolging op Dalto, dat met name bij de dames beduidend sterker was. Dia na van Nieuwkoop en Stella Tiggelman waren de enige speelsters, die scoorden en daar stonden tien vrouwelij ke tegentreffers tegenover. Gerco Langelaan (5), Aad Wiegerink (4), Anne van der Zaag (2) en Ron van der Wil- lik (2) hielden de achterstand tot 46-18 binnen de perken, waarna in de laatste acht mi nuten het verschil flink op liep: 17-22. „Als je de hele wedstrijd Korfbalselectie oefent in Leiden LEIDEN - De nationale korfbalploegen spelen woensdag tegen Leidse selecties in hun voorbereiding op de zaalinterland tegen België. Het is alweer de zevende keer dat Oranje op uitnodiging van de Leidse Korfbalfederatie (LKF) in de Vijf Meihal komt oefenen. Tot dusverre heeft Leiden welhaast vanzelfsprekend nog nooit gewonnen. Vorig jaar werd in prestatief opzicht zelfs een dieptepunt bereikt met nederlagen van 10-31, 11-19 en 8-17 bij respectievelijk Leiden 1, 2 en de junioren. Bondsboach Ben Crum stelde toen de LKF voor om de kwaliteit van Leiden te verbeteren door ook de Haagse regio in de selectering te betrek ken, maar die suggestie is terzijde gelegd. De LKF heeft wel ge kozen voor een degelijkere voorbereiding dan voorheen door al haar selecties enige oefenwedstrijden tegen standaardploegen te laten spelen. Daardoor hoopt men voor beter ingespeelde acht tallen te hebben gezorgd, die Nederland meer tegenspel kunnen gaan bieden. De wedstrijd van de junioren begint om 18.45 uur, die van Leiden 2 en de Nederlandse jeugd t/m 21 jaar om 20.00 uur en de topper Leiden 1-Nederland om 21.15 uur. De toegang tot de Vijf Meihal bedraagt op dit avondje topkorfbal drie gul den. overziet, heeft de gelukkigste gewonnen", verzuchtte inte rim-coach Daan Vreeken over Pernix, dat bij Drach ten met 10-8 te kort schoot. Topscoorster Carla Kuipers (3), Janneke Mulder, Erika Velders en Peter Kuipers brachten hun club in de tweede helft (4-4 rust) tot 7-8 steeds aan de leiding, maar de Friese koploper eiste met een beter afstandschot alsnog de winst op. Fides Pacta bezat tegen ZKC'16 niet de felheid en zuiverheid, nodig om een be ter resultaat dan 11-14 verlies te bereiken. De bedreigde overgangsklasser raakte met treffers van Bettina Somme- ling en Sander de Haas in het derde kwartier van 7-9 (rust) 9-13 achter en ondanks goals van topscorers Sommeling en René van der Vooren (3) en het inzetten van Patricia Gottmer en Nico Pikaar sloeg de vonk nimmer echt in het degradatieduel. Tijdens de tweede helft viel Fiks meer collectief aan, om dat Archipel zich op invidi- duele acties goed had inge steld (7-9 rust). Diederick van Veen (4), Nico van Wei zen (3), Tanja Huizing (2), Gwenny de Best, Annemieke van der Gugten en Theo Vreeken bewezen de deugde lijkheid van deze tactiek en joegen de score op naar 14-21, wat de hoogste uitslag van dit seizoen betekende. De techniek van De Danaï den moest het net afleggen tegen het opportunisme van ODO (M), dat steunend op een 4-1 voorsprong met 15-14 zegevierde. Heiko Locher (3), Erik Kromhout, Eric Peters en invalster Joke Noot kon den eenmaal de aansluiting herstellen (12-11), waarna de koploper met drie goals op rij opnieuw en nu beslissend weg kon lopen. Crescendo viel in de tweede helft tegen Rozenburg twin tig minuten stil, wat de be zoekers benutten om van 6-7 op 6-12 te komen. Wijnand Alberts, goed voor drie tref fers, Ilone Lepelaar en inval ler Alphons Cornelissen ga ven daarna de eindstand met 9-12 een iets dragelijker aan zien. Direkt uit de uitworp maakte De Algemene via Marco Mud het eerste doelpunt te gen Sporting West, maar dat was één van de weinige vloeiende en succesvolle aan vallen in het eerste halfuur (2-5 rust). De Leidenaars mis ten liefst vier strafworpen en lieten ook verdedigend veel steken vallen, zodat er met twee doelpunten voor Mud en Alfred Lambooy teleur stellend met 6-9 verloren werd. „Zuiderkwartier moest dit jaar degradatiekorfbal spelen en heeft niet kunnen verjon gen", zette coach Ko Paeper een kritische noot bij de 6-15 zege op OKV, die lijfsbehoud verzekerde. Het waren in derdaad oud-gedienden Carla Akse, Els van Lunteren en Wil de Wit, die het goede voorbeeld gaven aan Aldo Spadon (3) en Edith Hille- brand (2) en zo de beslissende demarrage van 3-1 naar 3-9 bewerkstelligden De streekderby tussen Tem po en KNS verliep volgens hetzelfde scenario als eerder deze competitie en eindigde dan ook andermaal onbeslist: 8-8. Joke Boot, Marjan Wie- linga, Ruud de Jong en good- old Aad Haagsman zorgden na 31 minuten voor 4-0, maar twee snelle treffers van Peter Zitman brachten de spanning volledig terug (4-2). Toch hield de thuisploeg tot 8-6 het initiatief, maar Edwin Kool- en, net als Zitman driemaal trefzeker, herstelde bijtijds het evenwicht. Ons Eiland kwam halver wege de tweede helft tegen GKV (Hg) via Jolanda de Boer en Remco van de Mee berg op 9-7, wat gelijk het grootste verschil was tussen beide staartclubs in 3L. De formatie van Piet Weerheim, die in René Arnoldus (4) haar beste aanvaller had, ontbeerde de rust om deze voorsprong te behouden en mocht de handen dichtknij pen, dat een vijandelijke strafworp een minuut voor tijd haar mand niet doorboor de, waarmee het 11-11 bleef. Ondanks een zwakke start (1-7) slaagde Velocitas erin om lijstaanvoerder ADO als nog met 15-13 te verslaan. Jeroen van Driel en Steven de Ronde, beiden goed voor TOP-speelster Jacqueline Winter op zoek naar de korf. Zij kwam tegen Dalto echter r scoren. FOTO: ANDRE VAN HAA5Ï een hattrick, en invalster Marion Smeets profiteerden in het slotkwartier bij 9-11 optimaal van het sterke af vangen van hun medespelers en dat was juist het wapen, waarmee de bezoekers over troefd werden. „De motivatie is eruit en we missen geroutineerde da mes", constateerde Frits Vink gelaten over Madjoe, dat via 7-1 (rust) met 11-2 van SEV verloor. De trainer van de degradant val moest zich met juniores adspirantendames en zag twee afstandsscl van Peter Star en twé miste strafworpen als memorabele wapenfeite LEIDEN Het Alphense AZC bleek in de streek derby met De Zijl/LGB wederom een maatje te groot. Leidse fouten wer den professioneel afge straft: 8-13. Een verdiende Alphense zege, hoewel aan Leidse zijde nadruk kelijk werd gemopperd op het arbitrale duo. LZ ken de dit weekeinde bij uit zondering een positief verlies. Koploper Polar Beers, realiseerde niet de gevreesde monsterscore, maar slechts een magere 4-8. De energievretende press van de Zijl leverde na vier resul taat op. In de persoon van Je roen Duvekot tekenden de Leidenaren 1-0 aan. AZC strafte vervolgens direct een verkeerde pass van Edwin Re- degeld af, waarna routinier Erik Noordegraaf nog een bui tenkansje benutte: 1-2. Nog in de eerste spelperiode trok Marc van Belkum de zaak weer in evenwicht, maar moest ploeggenoot Paul Belt wegens verbaal protest (met vervanging) de kant opzoeken. Deze domme uitsluiting zou de Leidenaars later opbreken. In de eerste aanval van de twee de periode schoot Bob Brebde AZC naar 2-3, waarna Ewoud van Winssen de marge op twee bracht. Mede door de succesvol op de midvoor-posi- tie zwoegende Anton Heiden bleef De Zijl/LGB tot 4-5 bij. Doordat AZC-international John Janssen van een beoor delingsfout van goalie Martin Nederlof profiteerde, begon AZC toch met een ruimere marge (5-7) aan de voorlaatste periode. De Zijl sprong in dit part zeer onzorgvuldig om met de overtal-situaties, maar defi nitief weglopen deed AZC toch niet: 6-9. De laatste perio de had vervolgens nauwelijks meer het karakter van een echte polo wedstrijd. De Zijl/LGB kende nogal wat problemen met de scheids rechters, zag ook Anton Hei den (met vervanging) naar de kant gestuurd worden en kwam aan een achtervolging op het toch al sterkere AZC niet meer toe. De verhelderende teambespre king van LZ'86 bleek tegen Polar Bears z'n uitwerking niet te hebben gemist. In plaats van de verwachte af straffing door de koploper werd een gezien de omstandig heden knappe nederlaag gele den. Dat de neuzen van de LZ-spelers dezelfde, goede kant uitstonden blijkt uit de 2- 2 stand na de eerste zeven spelminuten. De Leidenaars stonden als collectief hun mannetje en haalden het tem po uit de wedstrijd. Dat laatste was van essentiel belang, een hoog tempo zou een afstraffing betekend hebben. De Leide naars realiseerden de tweede Bobby Brebde domineert namens AZC in de streekderby met De Zijl/LGB. De Alphense formatie sloot met 8-13 winnend af. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN helft van hun doelpunten-pro- ductie pas in de laatste perio de. Daardoor werd de laatste spelperiode zelfs met 2-1 win nend afgesloten. Dat Polar Beers met 4-8 de winst naar zich toetrok was in elk geval geen blamage. Vivax blijft winnen. In de eer ste twee spelperioden kon de Welling-equipe het ijs tegen GZV nog niet breken (1-1), maar de derde periode bleek voor de tegenstander fataal. Onder aanvoering van jonge ling Serge Dietz en een goede goalie Joep Duinhoven werd de verwachte winst binnen ge haald: 2-6. Katwijk maakte dit weekeinde geen vuist tegen de nummer twee uit de competitie, De Gouwe uit Waddinxveen. De Katwijkers gaven zich niet bij voorbaat gewonnen, maar moesten eenvoudig hun meer dere erkennen in de tegen stander. Wèl gaat Ronald Heemrood zich steeds beter manifesteren. Het werd uitein delijk een 12-7 nederlaag. LEIDEN De heren van Scylla verloren in het weekeinde zoals verwacht van het sterke Tempo Team. Een resultaat waar mee het Leidse kamp zich vooraf al verenigd had. Scylla vond het niet eens nodig een invaller van ni veau te zoeken voor Pa trick Swier. De chauffeur Jan Spit werd achter de tafel gezet. Het verlies van Avanti tegen Shot was niet ingecalculeerd. Dat het ontbreken van Gerard Bakker punten zou kosten, was logisch, maar dat er van deze niet al te sterke tegenstander zelfs verloren zou worden, was niet gepland. Na afloop van de wedstrijd Scylla tegen Tempo Team stond er een 3-15 stand op het scorebord. Natuurlijk verloor invaller Spit al zijn potten. Mirjam Kloppenburg en Pe- ter-Paul de Vrint wonnen bei den van de Engelsman An drew. Sjoerd Meijer kapte de ballen alleen voor Boute te zwaar. De rest van de partijen inclusief de beide dubbels gin gen naar Amsterdam. lent Timo van de voor de geblesseerde Gerard Bakker. Het eredivisieniveau was net iets te hoog gegrepen. Tot winst kwam Van de Voort tegen Shot dan ook niet. Zeer teleurstellend was het optre den van Chen Sung. De kop man van Avanti, normaal goed voor drie vier punten, kwam ditmaal niet verder dan een overwinning op Gerdy Keen. Robert de Groot won ook van de Nederlands kampi oene en sloeg verder nog Geert Verhaegh van tafel. Rob Turk was goed op dreef. Al leen in Trinko Keen moest hij zijn meerdere erkennen. Met Gerdy Keen, Geert Verhaegh en Casper Mol had hij geen medelijden. De Groot en Chen Sung brachten het zevende punt in door Verhaegh en Gerdy Keen in de dubbel te kloppen. De einduitslag was 11-7 in het voordeel van Shot. Een klasse lager spelen de heren van BT Lifters. Zij moesten afreizen naar Mega- cles in Limburg. Ron Schi- paanboord bleef teleurstellend op nul staan. Friso Reitsma versloeg alleen Bob Potton, terwijl Herman van den Broeck zich door Kardinaals en Patricia de Groot liet felici teren. Paul de Jong had een minder goede dag. Alleen ver sloeg hij Emily Noor. Het vijf de punt kwam uit de dubbel, 5-5. Het tweede herenteam van Scylla kwam in de tweede di visie niet verder dan een ge lijkspel tegen TCS. Martin van Rijn en Jozef Hooman zorgden beiden voor twee punten. De dubbel van Lars Wittebrood en Martin van Rijn eindigde in een vijfde overwinning voor de Leidenaars. De dames van Scylla, die in de eerste divisie spelen, maakten Shot in. De 10-0 overwinning is een mooi begin van een mo gelijke promotie naar de eredi visie. Heidy de Haas, Judith Leepelaar en Sophia Vaalburg, waren verantwoordelijk voor de punten. Met dezelfde cijfers klopten de dames van Docos een klasse lager De Treffers uit Klaziena- veen. Terugkeer naar de eer ste divisie behoort tot de mo gelijkheden. Scylla 2 heeft zich behoud in de tweede divi sie als doel gesteld. De neder laag tegen Salamanders met 3- 7 was onnodig. Corien De Jong was goed op dreef en scoorde twee maal. Haar team genoten Monique Ziegelaar en Lucette van Gurp lieten het afweten. De dubbel leverde het derde punt op. LEIDEN In de vijfde ronde van de LSB-compe- titie heeft het schaakteam van LSG 4 in de promo tieklasse met V2-IV2 fors uitgehaald bij Philidor 4. In de andere wedstrijden zijn er nog veel afgebro ken partijen. Philidor 3 blijft door een te ver wachten overwinning op Voorschoten 3 aan kop, voorlopig staat het nog 2- 2. Ook Oegstgeest gaat met minimaal 41/2-31/2 win nen en blijft daardoor kampioenskansen houden. Het team staat met 21/2-l1/2 voor tegen Katwijk. Al phen lijkt na een te ver wachten verlies tegen Lei derdorp uitgeschakeld, de voorlopige stand is 2-4. LSG had geen enkele moeite met Philidor 4. Mannien was al binnen een uur klaar. Mie- remet had het aan het eerste bord gemakkelijk tegen Rijn beek, die op het allerlaatste moment in moest vallen voor de niet opgekomen Tan. Ook Dobbelaar, de enige in de pro motieklasse met 5 uit 5, was snel klaar. Thiele en Breuker wonnen eveneens regelmatig. Verburg stond minder en vroeg aan teamleider Vink of hij remise mocht aannemen, maar bij terugkomst achter het bord bleek zijn tegenstander geblunderd te hebben. Wub- ben stond materiaal achter, maar zijn tegenstander zag spoken, en dat was zeven. Van der Drift stond iets minder, maar tegenstander Fresco had er na al deze ellende geen zin meer in. Philidor 3 verzuimde tegen Voorschoten al in eerste in stantie te winnen. Caroline Slingerland stond tegen Bausch huizenhoog gewonnen, maar verknalde in vliegende tijdnood alles. Ook De Niet had kunnen winnJ Huizer, maar verloo zelfde reden evenee mets won wel, evei geer. In de afgebrok en staat Sundholm tegen De Boer. Bragf Lindeboom wordt vi ker remise. Fred SI staat ongeveer gelijk larius, maar beiden het nog proberen, geldt voor de partij Verstraten. Oegstgeest wacht op stap van LSG en kar kampioen worden Philidor 3 te winne Katwijk fraai en zette Nooi rendse van het bori naar leek tegen Kru gaan winnen, maar eindelijk niet verdei mise. Voor Katwijk lenberg zijn eerste partij Van Andel Katwijkse kopman Bi wordt gearbitreerd. C claimt winst, Koese in zijn partij t< der Plas. Van der Paa Van Starkenburg woi schijnlijk remise. Van 't Hof heeft uil winstkansen tegen Ki Alphen heeft nog ee kans op een gelijks) Leiderdorp, maar d kansen van Van D' Serdijn zijn problem! partij De Graaf-Rö wordt gearbitreerd. claimt winst voor D Passenier en Den wonnen in eerste zi Jong gaf tegen Kost vierde zet een stuk natuurlijk zijn invlot wedstrijd had. Zo Gelder remise weiger De Vos met verlies tc Ook Selier en Goem nen voor Leiderdorp. Stand na de vijfde ronde op prognoses): l.Philidor Sunten/24 bordpunten 2.L .Oegstgeest 1 6/22 4.Lei 6/20'/2 5.Alphen 5/19 6. 4/17 7.Voorschoten 2 2/1 dor 4 2/14'A

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18