Stefan Molenaar opnieuw goed voor gouden medaill HVS en Saturnus pakken koplopers Basketballers Leiden nu vrijwel zeker van behoud BC Leiden kansloos in promotiestrijd Vermeulen balanceert op de rand van de afgrond Foreholf komt net tekort tegen P§ NA NIPTE OVERWINNING OP ZEEMACHT LEIDEN Stefan Mole naar heeft in het Haagse Houtrust Sport met succes zijn verspringtitel verde digd. Met zijn 6.91 meter zorgde de grote atleet van De Spartaan voor het eni ge goud voor de Leidse regio tijdens de nationale kampioenschappen indoor voor de B en C jeugd. Spartaan Stefan Molenaar heeft zaterdag zijn favorieten- rol in de verspringbak van het NK atletiek voor B junioren in het Haagse Houtrust Sport vol ledig waargemaakt. In het be gin van de wedstrijd zag het daar niet naar uit. Met twee sprongen onder de 6.50 meter opende Molenaar als derde al vorens twee maal hard toe te slaan: 6.81 en 6.91 meter. Deze laatste afstand, zeven centime ter verder dan vorig jaar, bleek meer dan goed voor goud. Naast deze ene gouden medail le scoorde de Leidse regio slechts een beperkt aantal (bronzen) plakken: Spartaan Marijn van der Ploeg werd uitgekookt lopend in de 1500 meter voor jongens B derde met een tijd van 4.19.04 minu ten. Derde werd ook Marco Kortleever van Holland op de 400 meter voor jongens B. Na een aanvallend gelopen finale werd hij op de streep nog ge klopt, maar scoorde wel een tijd van 52.28 seconden. De derde derde plaats was voor Bataaf Chris Tamminga die op liefst vier nummers actief was. Na bij het verspringen de fina le net gemist te hebben (6.26 meter), bij het hinkstapsprin- gen de ereplaatsen net gemist te hebben (vijfde met een clubrecord van 12.97 meter) en op de 60 meter net de halve fi nale gemist te hebben, sloeg de lichtgewicht bij het polsstok- springen toe. Probleemloos passeerde Tamminga 3.20, 3.40, 3.60 en 3.70 meter in ziin eer ste beurt, maar strandde op 3.80 meter. Dat deden ook de grote favorieten Patrick Roo- vers en Laurens Looye die daarmee vierde en vijfde wer den. Tamminga hoefde slechts Erik de Jong van AYR en Gi deon Bosveld van Sparta (bei den 3.90 meter) voor zich te dulden. Fabian Ros maakte het bronzen kwartet vol door op de 200 meter jongens C naar een verrassende 23.34 se conden te spurten. Finaleplaatsen zonder ereme taal waren er voor Micha Meyer die de 3000 meter het snelwandelen in iets meer dan twintig minuten aflegde en met de zo verdiende zesde plaats de Leidse afvaardiging shockeerde. Koen Hamers en Remco Brandhorst haalden de finale van het kogelstoten met als resultaat 12.53 en 12.61 me ter. Jirry Metaal van AAV'36 kwam bij de jongens C na 5.85 meter neer in de verspring bak, goed voor een zesde plaats, terwijl zijn clubgenote Hanneke Verhorst het brons op de 200 meter meisjes B mis te op 0.05 seconden (26.70 se conden en vierde). Eel lot was zelfs twee mal Bastiaan Heus voorbé* eerst op de 800 meter I minuten) en en dag late 1500 meter (4.21.02 mi* bij de B jongens. Op de'| ter jongens B stredeif' drie Leidse atleten mee Fabian Ros (7.44), Robe der Vliet (7.47) en Mi? Boer (7.53 seconden) dfl niet tot de eindstrijd dof1 SPORT Ceidóe Commit MAANDAG 12 FEBRUARI 1990 PAG^ LEIDEN Het tweede team van badmintonclub Leiden verloor in haar eerste promotiewedstrijd voor een plaats in de derde klasse van de landelijke competitie met 6-2 kansloos van het Haagse Dropshot 5. Na de enkelspelen was de stand nog in evenwicht. Raymond Hanhart versloeg in drie games Rick Turpijn, terwijl Nora de Koning in twee games haar zoveelste singlewinst boekte. In de dubbelspelen kregen de Leidenaren geen kans. De bezoekers voegden nog drie tweegamesover- winningen aan hun totaal toe. Alleen Thea Turk en Jan Slats gingen in de tweede mixed in drie games ten onder. In de reguliere competitie reisde BC Leiden voor 8 minuten speeltijd naar Berkel-Rodenrijs. De op 4-1 in de derde game afgebroken mixed, van geen belang meer voor de eindstand, werd in dat tijdsbestek tot winst gevoerd. De einduitslag tegen PIP werd daarmee op 5-3 in Leids voordeel bepaald. Ook de hoofdmacht van BC Leiden diende een wedstrijd in te halen. Het Rot terdamse Metro klopte de Leidse formatie met 6-2. Bram Segijn won het enige enkelspel met 16-17, 17-15, na in elke game met 14-8 te heb ben voor gestaan, en 15-7. Annelies Segijn en Stefen van Giezen won nen de tweede GD. LEIDEN Met nog precies één wedstrijddag in het voor uitzicht beweegt het bowling team Vermeulen Leiden zich op de rand van de hoofdklas se-afgrond. Na de desastreuze puntenbuit van twee in Vlaardingen bezet Vermeu len in de hoogste divisie van de nationale league samen met Brimon Tilburg de ze vende positie. De Leidse for matie staat formeel zeven, omdat de pinfall (alle omge gooide pins) hoger is dan die van de Brabanders. Dit zou op de laatste dag de redding kunnen betekenen. Gisteren verloor de voormalige For mule-ploeg van koploper Ne- roc Eindhoven (0-3), Brimon Tilburg (1-2) en Intraco Em- men (1-2). Het was een zware dag voor Vermeulen in Bowling Vlaardingen. Meteen na het begin moest lijstaanvoerder Neroc worden bestreden. De Leidenaars kwamen maar moeizaam uit de startblokken en verzamelden games van 542 en 488. Eindhoven zette daar overtuigend 582 en 578 tegenover. Het sleutelduel met Brimon moest gewonnen worden. Al in de eerste game ging het mis. Nog altijd ac teerde het drietal, dat Jan Snik had vervangen voor Frank Scheffer, bijzonder stroef (485-517). De vierde game bood eindelijk een sco re van enige betekenis, maar was niet genoeg voor het zo belangrijke totaalpunt (569- 550): 1-2 verlies dus. In de slotwedstrijd ontmoette Ver meulen de ijzersterke debu tant GEC Intraco uit Em- men. Het eerste spel won Leiden op precies één pin. Het evenwicht bleef ook in de laatste game gehandhaafd, doch Emmen toonde zich in de slotbeurt koelbloediger. Ook nu was 583-591 niet ge noeg voor meer dan één wedstrijdpunt. Een dagsaldo bleef derhalve exact twee punten, waardoor Brimon naast de Leidenaars kon kruipen. Dozy Den Helder en De Liede Haarlem lijken de slag te verliezen, terwijl Bi son Maarssen en Bowltech Vlaardingen zich juist „vrij" hebben gespeeld. De laatste wedstrijddag in Schiedam zal de beslissing brengen. Indivi dueel was Marius van Kalke ren het minst zwak met 1113 over zes games. Jan Cornet kwam tot 1056. Frank Schef fer (750 over vier) en Jan Snik (333 over twee) verdeel den de games. Een vermel denswaardig hoogstandje was de 290 van thuisspeler Marcel van Barneveld. Na negen- spare gooide de Bowltech- speler elf spares. Curieus ge noeg startte hij de volgende met nog eens twee strikes. Stand hoofdklasse: 1. Neroc Eindhoven 32, 2. Musis Sa crum Schiedam 30,5, 3. Om moord Dordrecht 27, 4. Intra co Emmen 26,5, 5. Bowltech Vlaardingen 24, 6. Bison Maarssen 23, 7. Vermeulen Leiden 18, 8. Brimon Tilburg 18, 9. Dozy Den Helder 14, 10. De Liede Haarlem 12. a LEIDEN Het is'! lander Foreholte n' lukt om de winsttrd: PSV te stoppen. ,,2i ben terecht gewo aldus Jan Kecske" maar met een beetjt mazzel waren de g naar Voorhout m« Peter van Noort sportman van Lisse LISSE Peter van Noort mag zich voor een jaar sportman van Lisse noe men. Hij kreeg zaterdag in de Nachtegaal van Lisse uit handen van wethouder G. van der Berg de bij de titel horende trofee uitge reikt. De kogelslingeraar uit het Bol- lendorp kwam als winnaar uit de bus omdat hij in 1989 niet alleen Nederlands kampioen werd, maar tevens diverse ma len het nationaal record ver beterde. Hij bleef daarmee de andere kandidaten, wielrenner Erik Stroombergen en biljarter Louis Opstal, voor. De uit Egbert van 't Oever, Wim Bout, Ton Koene en wet houder G. van der Berg be staande jury wees Brenda Co- nijn als beste sportvrouw aan. De 15-jarige badmintonster was zeer verrast. Zij dichtte de eveneens genomineerde ten nisster Ingelise Driehuis meer kansen toe. „Ik hoopte het slechts en verwachtte het ze ker niet", aldus Conijn. De speelster die vorig jaar de overstap van BV Lisse naar het Haagse Drop Shot maakte behaalde in 1989 de nationale titel in de leeftijdscategorie van 12 tot en met 14 jaar en drong bij het NK voor senio ren door tot de laatste zestien. Naast Conijn en Driehuis was Hellen Broersen-Borsje (bad minton) de derde genomineer de. Bij de ploegen kwam het za terdagteam van FC Lisse als winnaar tevoorschijn. De for matie die dit seizoen debuteert in de eerste klasse eindigde voor de meisjes A2 van hoc keyclub Hisalis en de meisjes- voUeybalploeg van Liusna. men. PSV, dat - week koploper Ajj klopte, nam een voorsprong, maai kwam in de slotfai| in gevaar tegen een, rakter spelend Fort Bij Foreholte maakte ne Knigge na een 4 heid van enkele rc haar rentree in de de tweede minuut i uitgerekend zij de- waarna ze direct weei gaan zitten. Knigge alleen in de aanva verdedigende rol weri genomen door Claijj Jong. De opbouw wasi reholte niet best v( Knigge kon nog nir (twee doelpunten), Leeuwen had een u] dag terwijl Mirjam voornamelijk uit de scoorde. PSV's opboi daarentegen in de1 helft dodelijk. Christf sen torende keer q< hoog boven de Forehi fensie uit, terwijl ooh dere opbouwsters V konden halen. Tot 6- de Voorhoutse ploT maar daarna liep eef< spelend PSV uit naai* Na rust teisterde Fc1 (Collart, Claudia de' met harde schoten he werk, maar het was P uitliep naar 12-6. E\ straf leek de gem voor Foreholte te maar uitgerekend in riode ging de Vocfc ploeg beter draaien. Teuben maakte eer goede safes en Elle^ merdam kreeg op de (I plaats steeds meer i Christa Thorsen. W dam scoorde ook fi breaks en vanaf de hi gasten kwamen terug] 12, 16-13 en 16-14. It" drie minuten te gaan i. eens alles mogelijk, n een vrijwel identieke! kreeg PSV de strafw» die Foreholte even laf houden werd. De pil Eindhoven kwam met de schrik vrij. Badmintonster Brenda Conijn werd zaterdag uitgeroepen tot sportvrouw van Lisse. Uit handen van wethouder G. van der Berg krijgt zij de bij die titel horende trofee uitgereikt. foto: henk van den ende LEIDEN De dames van HVS en de heren van Sa turnus zorgden voor ver rassende overwinningen op de lijstaanvoerders van hun divisie. HVS kwam door de 18-16 winst op Westlandia zelf aan de lei ding in 2C, terwijl de handballers van Saturnus het huzarenstukje uit de Vijf Meihal herhaalden. Delta Sport had zijn enige nederlaag in Leiden opge lopen en ging nu ook in eigen hal onderuit: 16-20. HVS - Westlandia was het duel om de hegemonie in de tweede divisie C. Bij winst van Westlandia zou HVS praktisch kansloos zijn, maar het was Westlandia dat de meest ner veuze indruk maakte. HVS speelde sterk, maar wat de Stompwijksen in de loop van de wedstrijd fataal leek te worden was het grote aantal straf worpen dat Westlandia kreeg toebedeeld. Toch bleef HVS Westlandia voor en in de tweede helft (rust 8-7) leken de Stompwijksen een beslis send gat te slaan. Bij 11-7 be nutte Westlandia echter drie strafworpen op rij. De grote routine van Ank en Lenie van der Bosch onthield de West- landsen de aansluiting. Zij combineerden in het vrij zwakke centrum van Westlan dia naar een doelpunt, terwijl Irma de Van der Bosch-in breng met vijf doelpunten ver der opschroefde. Kort voor tijd was de jonge Westlandia-ploeg toch naast HVS gekomen (16- 16), maar een penalty van Eu genie van Geylswijk (de eerste die werd afgerond) besliste de wedstrijd. Het werd nog 18-16. De heren van Saturnus speel den tegen het weinig impone rende Delta Sport een rom- mellige eerste helft. Kansen werden gemist, en het verde digingscentrum lag vaak open. De Zeeuwen profiteerden niet optimaal, Saturnus sprokkelde met twee breaks en vlotte combinaties doelpunten bij el kaar. Na de 7-7 bij rust werd Delta Sport verslagen vanaf de hoeken. Eerst startte Dan Ols- sen vanaf de rechterhoek vier keer in naar het midden, waarna hij even zo vaak doel treffend afrondde. Vervolgens deed Winfred van Boheemen aan de andere kant hetzelfde, zij het dat hij zijn kansen di rect vanaf de hoek afmaakte. Delta Sport was toen al over gegaan op een persoonlijke dekking voor Wim van Leeu wen. Daarmee had het aan vankelijk weinig succes, maar de ploeg kwam terug in de wedstrijd door technische fou ten van Leidenaars. Bij 15-16 sloeg Dan Olssen opnieuw toe (totaal acht treffers) terwijl de uitstekend keepende Rob Ot- ten een strafworp stopte. Dat was de genadeklap voor de e ploeg uit Zierikzee, j verschil weer liet grof vier doelpunten: 16-20.5 In de derde divisie stuij reholte 2 door koploper 2 met 20-7 te verslaan/; pia kwam niet verder 15-15 gelijkspel tegen l De Wassenaarse verd sloot slecht, terwijl in ste seconden een 14-1. sprong uit handen weif ven. Een schot vanaf 4( verdween door het zr het doel, maar het wei de beide arbiters toch £T punt geteld. Olympia i protest aan. HVV, datf met een degradatie hei1 zoend, deed het tegen rf fers verrassend sterlf hier besliste de laatste f over winst of gelijkspel had De Treffers tot 10" gehouden. De vrije woit slotseconde ging overr man sterke Vooorscr muur toch in het doel' Aimee Visser 11-10. De heren van Riji knokten zich knap te tegen Actief in de twee met 3-10 te hebben acl staan. Wim Rijn begoi uitstapplaats ballen te scheppen. De Alpl kwamen in in een razei po naderbij tot 14-14. laatste minuut ving keef> ter Bon de bal klem\f speelde Mark Stigter „onder de vloer" wef werkt. Gerard Rijn beifl penalty: 15-14. LEIDEN Luba Leiden heeft zaterdag de plaats in de promotiedivisie zo goed als veilig gesteld. Concur rent Zeemacht uit Den Helder werd met mini maal verschil verslagen (82-81). In de damespro motiedivisie deden de da mes van MSV goede za ken. In Landsmeer werd tegen Landslake Lions de derde zege op rij geboekt (69-70). Luba Leiden speelde zaterdag een vierpuntenduel tegen het Helderse Zeemacht. Leiden startte met vier competitie- punten meer en het behoefde zich bij winst nauwelijks nog zorgen te maken om een even tuele degradatie. Als de bas- ketbalbond de herindeling van de diverse competities door voert, betekent dat voor de promotiedivisie dat slechts twee ploegen zullen moeten degraderen (voorheen drie). Locomotief Rijswijk en Virtus Werkendam bezetten de on derste twee plaatsen, terwijl Zeemacht met twee winstpar tijen meer daar net boven staat. Voor Leiden dus de gele genheid het gat met de degra datiezone zo goed als onover brugbaar te maken. Gezien de^vorm waarin Lei den sinds de winterstop is ge stoken, geen eenvoudige zaak. Zeemacht kon bovendien pro fiteren van het niet spelen van center Ben de Jong die de griep nog in de benen had. Voor rust buitte de Helderse ploeg het lengteoverwicht ook inderdaad uit (rust 34-37), maar echt imponeren kon Zee macht niet. Leiden dat de eer ste twee ontmoetingen al in winst omzette, putte daar klaarblijkelijk genoeg zelfver trouwen uit, om in de tweede twintig minuten orde op zaken te stellen. De Amerikaan Tho mas Gussen etaleerde daarbij weer zijn oude vorm. Met 37 punten (10 vanaf de strafwor- plijn) tegen 75% en 10 re bounds was hij veruit de beste speler van het veld. Erik Huy- bens verrichtte in zijn scha duw goed werk onder de bor den (13 punten en 13 re bounds). De Heldenaren leken even machteloos maar Leiden zou Leiden niet zijn als het een door hard werken bereik te voorsprong (72-63) niet op knullige, haast arrogante wijze uit handen zou geven. Zee macht kreeg de aansluiting ca deau (76-74). Het was ander maal Gussen die al ziin frus traties in een laatste driepun ter legde. De Amerikaan cre ëerde daarmee genoeg ruimte voor zijn team om via 81-77 winnend te kunnen afsluiten (81-80). Leiden sloeg hierdoor een gat met de degradatiezone van acht punten met nog negen wedstrijden te spelen. Dat moet genoeg zijn voor het be houd van een plaats in de pro motiedivisie. Belangrijk, en niet alleen voor Leiden, want de plannen tussen de diverse verenigingen om via een sa menwerkingsverband weer een plaats in de eredivisie te veroveren, nemen steeds vas tere vormen aan. Als het aan de coaches ligt (Rudy van Eyck van Leiden, Ben Ponsi- oen van BVO en Bert Samson van Leiderdorp) ligt, dan komt die samenwerking er volgend seizoen al. Het uitgangspunt is een goede en snelle doorstro ming mogelijk te maken die de talentvolle Leidse spelers voor (de stad) Leiden moet behou den en wellicht de terugkeer van spelers als Marcel Huy- bens en Daan van Egmond kan betekenen. Een ambitieus plan dat het stadium van de kinderschoenen reeds gepas seerd is. De uitwerking en uit voering van het plan vergt echter nog heel wat tijd en daarvoor is het eerst zaak de besturen van de diverse vere nigingen achter die nieuwe structuur te krijgen. Vooralsnog knokt elke vereni ging nog voor zichzelf. BVO pakte dit weekeinde in Am stelveen zelfs de laatste stro halm om uit de degradatiezor- gen te komen. Opvallend was de afwezigheid daarbij van coach Ben Ponsioen, die van wege verplichtingen elders niet aanwezig kon zijn. De ge blesseerde Peter de Boer nam zijn taak waar en hij deed dat goed.^BVO snel op achterstand gezet door met name de Joego slaaf Dimkovski (36 punten), liet de moed dit keer niet zak ken. Na rust (47-35) vocht de ploeg zich* terug. Elbert Mol deed verdedigend goede zaken door Dimkovski aan banden te leggen, terwijl George Haver kamp vlak voor tijd met een driepunter de stand gelijktrok (76-76). In de verlenging pak ten de Alphenaren direct een 0-6 voorsprong en dat bleek voldoende voor de eindover winning (82-84). BVO ver kleint daarmee het gat tot ASVU op de competitierang lijst tot vier punten. Leiderdorp verloor voor de derde keer op rij. Ditmaal was RZ net iets te sterk (62-56). De ploeg van coach Bert Samson liet het voornamelijk in de eerste helft afweten. RZ rende in die eerste twintig minuten naar een 46-28 voorsprong en dat was ruim voldoende om Leiderdorp tot het eindsignaal achter zich te houden. In de eerste divisie B wonnen de heren van Lisse van koplo per Kimbria. Met nog nul se conden op het bord mocht Ro nald Sporken vanaf de straf- worplijn de winst binnen schieten (86-84). Coach Johan Koster had even daarvoor de moed al zowat opgegeven. Bij 80-84 werd zijn center Paul Ruigrok wegens het slaan van een tegenstander uit het veld gestuurd. Het moegestreden Kimbria maakte echter nog zoveel fouten dat Lisse alsnog kon gaan winnen. Lisse volgt nummer twee Kimbria nu op twee punten. Ferry Huurman scoorde 32 punten, Ruigrok 20. De dames van MSV boekten in de promotiedivisie de derde overwinning op rij. Tegen Landslake Lions wonnen de Noordwijksen met minimaal verschil: 69-70, rust 27-26. De Lions werden daarmee achter haald door MSV. De dames van Lisse leken in Nijmegen succes te boeken te gen Cheetah. De druk die de hoge notering met zich mee brengt, werd Lisse echter te veel. Na nog met 40-50 te heb ben geleid, verloor de ploeg van Peter Lapidaire met 60-57. Marjolein Ketelaars (19) en Mary van Ruyten (18) waren de topscorers. In de eredivisie dames verloor Grasshoppers in en tegen Rotterdam: 76-69. Tot 65-65 ging de strijd gelijk op. Daarna forseerde Rotterdam een mar ge van vier punten die de Kat- wijksen noodlottig werd. Thomas Gussen van Leiden wordt verdedigd door Simon Bruin van Zeemacht. Leiden won de be langrijke wedstrijd met 82-81. foto: andrê van haasteren

Leidse Courant | 1990 | | pagina 16