Qowiwnt# Hockeyteam fmtloopt ?en blamage :s Dames maken oefenstage tot succes I 12 puglas doorbreekt lythe maar is niet Iker van bokstitel Goed zicht C SPORT 13 15 15 16 17 17 18 18 VANDAAG MAANDAG 12 FEBRUARI 1990 PAGINA 11 Juventus heeft Leo Been- hoog op het verlanglijstje vereniging, nauw gebonden autoconcern van Fiat, is de •en duidelijk achterop geraakt ;e ploegen uit Milaan en op I' Voorzitter Agnelli wil weer I J met de uitstraling van AC Van Real Madrid. Hij is van plan het nodige geld vrij te ma- wil tevens een coach die meer Ijkt dat Dino Zoff, de oud-doel- Italië. Zoff is meegedeeld dat ract na afloop van dit seizoen morden verlengd. Beenhakker 1 nog een jaar gebonden aan riljX- Premies moeten zwemmers porren BONN De wereldbekerwedstrij den zwemmen zullen volgend jaar aantrekkelijker worden gemaakt door het uitloven van geldprijzen voor de algemene winnaars en de in troductie van geldpremies voor dege nen die een wereldrecord zwemmen. Tot dusverre verhinderde de interna tionale zwemfederatie (FINA) dat er bij deze internationale wintercompe titie werd betaald. Maar de ervaring van de eerste twee jaar leert, dat zon der financiële compensatie vrijwel geen zwemmer of zwemster zin heeft - of in staat is - bij alle zeven meetel lende evenementen acte de presence te geven. Daarvoor zijn de reiskosten veel te hoog. Scorebord in Houtrust gaat in rook op (Van onze atletiekmedewerker) DEN HAAG Niet alleen de starter van de KNAU veroor zaakte afgelopen weekeinde rookwolkjes tijdens de Nederlandse atletiekkampioenschappen voor junioren in Den Haag. Op een stil moment in de wedstrijden werd zondagmiddag het publiek in de Haagse Houtrusthal opgeschrikt door een kortsluiting in één van de centrale scoreborden. Na deze sluiting ontstond er gedurende een minuut een aanzienlijke rookontwikkeling. Ook het andere scorebord begaf het daarna. Voorzitter Cor Fromberg van het organisatiecomité van deze kampioenschappen én van de seniorenkampioenschappen die komend weekeinde worden gehouden, deed er vrij lakoniek over: „Ach van de week kijken we even wat er aan de hand is en volgende week moet het weer gewoon functioneren". Ook vorig jaar werd Houtrust Sport geconfronteerd met proble men rond de scoreborden. Deze werden niet op tijd geleverd, waardoor kort na de opening van het gerenoveerde gebouw tij dens de NK en de EK moest worden geïmproviseerd met onder meer een kostbaar videoscherm. Rentree Wang na doping-straf CALGARY Xiuli Wang heeft na vijftien maanden tijdens het voor de Nederlandse schaatsdames redelijk succesvolle WK in Calga ry haar rentree in de internationale schaatswe reld gemaakt. De Chinese zat een straf uit we gens het gebruik van dope. Wang werd met haar landgenote Qiaobo Yie betrapt tijdens de wereldtitelstrijd sprint van 1988 in West-Allis. Daar werd ze vierde in het eindklassement en won ze een bronzen afstandsmedaille. In het olympisch dorp in Calgary werden de rijdsters op de hoogte gebracht van de positieve uitslag. De Chinese ploeg vertrok daarop met de noor derzon. Terug naar huis, bleek later. Pas maan den later op het ISU-congres werd bekend dat Wang positief was bevonden. Wang werd in Calgary negende. Haar meest opvallende pres tatie was de overwinning op de 1500 meter in 2.03,34. Van de Oranje-formatie finishte Herma Meijer op de vierde plaats en werd debutante Lia van Schie uit Stompwijk achtste. na JA 'ai ORE Nederland et zevende toernooi de wereldtitel hoc- ?gsV begonnen met een meerst magere overwin- inlg op het zwakke ïepkrijk: 2-1. en drie treffers werden alle ïaakt uit strafballen, irbij voor Oranje-aan- ^j'rder Mare Delissen twee r raak pushte. De laatste pribeslissende keer gebeurde elf minuten voor tijd. Voor de verrassende Fransen was Catonnes succesvol. De Nederlandse ploeg, die al drie en een half uur voor het begin was opgestaan om zich goed op het duel te kunnen instellen, verscheen in de verwachte, sterkste opstel ling. De licht aan een dijbeen geblesseerde Parlevliet was weliswaar speelklaar, maar begon toch op de bank. De algemene verwachting voor het duel was dat Neder land, één van de favorieten voor de titel, simpel van de Fransen zou winnen. Ook al zijn er bij de Haantjes onmis kenbare Nederlandse invloe den: Oebe Postma is coach, Wim Vinger verzorgt de looptrainingen en Van Hout (Tilburg) en Mordac (Amster dam) spelen in de Nederland se competitie. Maar de historie van de laat ste jaren, waarin Oranje na augustus 1987 respectievelijk won met 5-0, 6-0, 5-1 en 6-0, werd niet doorgezet. Terwijl nota bene de Nederlandse B- ploeg twee weken geleden in Benalmadena nog met 3-0 had gewonnen. Het echte Oranje stond in het volko men verlaten Hockey Stadi um in Lahore behalve veel politie en pers waren er nauwelijks toeschouwers - vanochtend nimmer op. De ploeg worstelde gedurende de volle zeventig minuten met zichzelf. Combinaties kwamen nauwelijks tot stand en herhaaldelijk balverlies stelde de Fransen zo nu en dan in staat voor het doel van Leistra gevaar te stich ten. Druilerig Het Nederlandse spel bleef volkomen in harmonie met het weer: druilerig. Het leek Gijs Wetering ziet een doorbraak gestuit door de Franse doelman Pascal Florin. wel of elke overtuiging van de eigen kwaliteiten ontbrak. En dat terwijl de motivatie van het met veel spanning tegemoet geziene toernooi optimaal geacht mocht wor den. De groep was (is) er van overtuigd dat de wereldtitel voor het grijpen ligt. Na ruim een kwartier kwam Nederland nogal goedkoop op voorsprong. Tot afgrijzen van de daarom ook fel pro testerende Fransen kende de Egyptische scheidsrechter El- dine Ahmed een strafbal toe. De Franse doelman Florin had de bal na een strafcorner van Bovelander, één van de twee die Oranje kreeg toebe deeld, iets te lang aan het spel onttrokken. Mare Delis sen, de Nederlandse aanvoer der, liet zich niet van de wijs brengen en scoorde beheerst (1-0). De betwiste strafbal was het 'hoogtepunt' van de eerste helft, die verder nauwelijks om aan te zien was. De hoop op beter na de pauze, werd al snel gesmoord. De Neder landse spelers werkten wel hard, maar dat was wel het minste wat verwacht kon worden en dus geen enkele verdienste, maar bereikten weinig. De werklust mondde geen moment uit in aantrek kelijk, laat staan oogstrelend spel. De scheidende coach Jorritsma hoopte door het in brengen van Parlevliet, die zo toch aan zijn honderdste interland toe kwam, en Veen (voor respectievelijk Wete- rings en Diepe veen) de ma laise te veranderen. Het bleek een illusie. Wanhopig Het werd allemaal nog erger toen de Fransen halverwege op gelijke hoogte kwamen. Catonnes benutte de strafbal die was toegekend nadat Brinkman de stick van de ge vaarlijk op de cirkel afste vende Chirez had gelicht. Een enorme verrassing leek opeens werkelijkheid te kun nen worden. Wanhopig trok het aangeslagen Oranje nog meer naar voren, ten koste van soms angstwekkende ga ten in de verdediging. Het geluk was echter met Oranje- Met nog elf minuten te spe len kreeg Nederland weer een strafbal. De Spaanse ar biter Deo wees gedecideerd naar de stip nadat Florin de doorgebroken Bovelander had geblokkeerd. Delissen kende weer geen zenuwen. Nederland bleef daardoor een blamage bespaard. Mor gen wacht de Sovjetunie, dat maandag de punten (1-1) deelde met India. Oranje zal een ware metamorfose die nen te ondergaan wil dat duel niet op een nederlaag uitlopen. Met het abominabe le spel van vanochtend tegen de Fransen, is er voor de 'ti- tel-kandidaat' in Lahore ab soluut geen eer te behalen. m{rc Delissen geeft alles in zijn tweede strafbal, waarmee hij tindelijk de wedstrijd in het voordeel van Oranje zal belissen. Bindt LOS ANGELES Het Nederlandse vrouwen hockeyteam heeft de drie weken durende oe fenstage gisteren in Los Angeles besloten met de eindoverwinning in het vierlandentoernooi. In de eindstrijd van het eve- nementje versloeg de selectie van bondscoach Roelant Olt- mans Olympisch kampioen Australië met 3-1. In de strijd om de derde plaats zegevier de de Verenigde Staten met dezelfde cijfers over Canada. De trainingsstage van het Nederlandse team, die begon met een week in Wassenaar en werd vervolgd in Austra lië en de Verenigde Staten, is voor de vrouwen een succes geworden. In de drie weken werd ondermeer zeven keer tegen rivaal Australië ge speeld. Oranje won daarvan vier ontmoetingen. Twee gingen er verloren, het eerste treffen in Los Angeles ein digde in een gelijk spel. In de Verenigde Staten volgden ook nog overwinningen op het gastland en Canada. In de finale in Los Angeles, die onder leiding stond van twee zwakke Amerikaanse arbiters, kwam Oranje al in de zevende minuut op voor sprong. Wietske de Ruiter passeerde uit een strafconer de Australische doelvrouwe. Nederland werd daarna te ruggedrongen in de verdedi ging. Gevaarlijke situaties voor het doel van Toxopeus leverde dat echter niet op. Ruim twintig minuten later zette Van Nieuwenhuyze Ne derland op 2-0. Na een afge slagen strafcorner reageerde zij als snelste. Vlak na rust besliste Wolff het duel. Op een voorzet van Wouters scoorde zij 3-0. Au stralië mocht daarna het heft in handen nemen. Het kreeg ook een aantal strafcorners, maar wist er slechts één in een doelpunt om te zetten: Covey in de 54e minuut. Ver der liet Oranje het niet meer komen. In de halve finales had Ne derland fors uitgehaald tegen Canada (6-2). Nadat de Noordamerikaanse vrouwen door Gaiga op voorsprong ge komen waren, sloeg Oranje mede door drie treffers van Wolff en één van Wouters hard terug. Na rust scoorde Wolff nog een keer, haar voorbeeld werd toen gevolgd door Thate. Verkeerd gras deert AC Milan niet Lia van Schie schrapt Van Gennipuitde boeken Twee wereldrecords voor Doina Melinte Quick Boys verstevigt koppositie tegen ARC Toch nog punt voor negen Rijnsburgers Revanche Lugdunumin blessuretijd Basketballers Leiden nu vrijwel zeker van behoud Stefan Molenaar opnieuw goed voor gouden medaille Pernix en Fides Pacta onder de rode streep Zwemmers De Natris naderen Nederlandse top INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK, THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA tai J 'eiO De mythe is 4oken. Mike Tyson, '4erslaanbaar geachte Jkampioen boksen wj zwaargewicht, werd dagnacht in het To rlome door zijn land- James „Buster" fes verrassend van betstuk gestoten. De je Amerikaan zette nijn dertigste profzege kswereld op zijn aar de overwinning ^ouglas was even ioneel als omstre- eiNa afloop van het bht diende het mana- van Tyson een of- protest in tegen ar- ^ctavio Meyrian. De tan paste in de acht- üjnde bij een knock- t van Douglas op fou- 'jwijze de regels be- 7Jide het tellen toe. ^Tyson-kamp kreeg van de twee belang rijkste boksorganisaties WBC en WBA. De beide bonden weigerden de we reldtitel van Douglas te erkennen. De uitdager liep in de slotfase van de achtste ronde tegen een zware opstoot aan en ging neer. Vlak voor de tiende tel van Meyrian wankelde Dou glas overeind. De gong redde hem op dat moment van een vrijwel zekere nederlaag. De arbiter gaf later ronduit toe een cruciale fout bij het uittel len van Douglas te hebben ge maakt. De Mexicaan startte zelf met tellen, terwijl hij het ritme van de officiële tijd- waarnémer, die eerder met het tellen was begonnen, had moeten overnemen. Video beelden bewijzen dat het der tien seconden duurde voor Douglas weer rechtop stond. „Een menselijke fout" beken de Meyrian ontdaan. „Wat mij betreft, is de wereld titel in het zwaargewicht va cant", liet WBC-voorzitter José Sulaiman in Tokyo we- Mike Tyson ligt uitgeteld na een serie van James Douglas. FOTO: AP ten. Zijn collega Gilberto Men- doza, voorzitter van WBA, stelde zich op hetzelfde stand punt. Beide boksorganisaties zullen het kampioenschap van Douglas nog deze maand bin nen het bestuur ter discussie stellen. „Ze kunnen allemaal de pot op", gromde John Johnson, de trainer van Dou glas. „De actie van WBA en WBC stinkt aan alle kanten". De titel mag James 'Buster' Douglas dan wellicht worden afgenomen, de morele over winning op Tyson kan nie mand hem ooit nog ontzeggen. In het nu al legendarische gevecht was hij geen moment de mindere van de „kampioen der kampioenen". Met zijn knock-out in de tiende ronde schreef Douglas zelfs een stuk je geschiedenis. „Het was een combinatie van vier stoten", genoot de „nieuwe" wereld kampioen na van zijn unieke uitschakeling van knock-out- specialist Tyson. „Ze waren stuk voor stuk dodelijk". Met zijn mondstuk hangend aan zijn gezwollen lippen trachtte Tyson zijn evenwicht te hervinden, maar dat lukte pas nadat de arbiter was uitge teld. De vraag of het tijdperk- Tyson voorbij is, durfde Dou glas na de sensationele ont knoping niet te beantwoorden. „Maar mijn tijd is nu wel ge komen". De dolgelukkige Amerikaan droeg zijn over winning op aan zijn onlangs overleden moeder. Met deze handige zaklamp ziet u niet alleen^ goed in het donker, maar u wordt óók goed gezien. handomdraai maakt u er een alarmlamp van. Dit handige apparaat voor in huis en in de auto wordt van u na het opgeven van een nieuwe abonnee. I1 j Noteer als nieuwe abonnee ingaande iNaam: Adres: Postcode/plaats: j Telefoon (voor controle bezorging) j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis, j Daarna wordt het abonnementsgeld betaald pen maand (automatisch betalen) f24,85 I kwartaal via acceptgiro f75,10 I Stuur als dank de (alarm)lamp naar: Naam:1 Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon in een open envelop - postzegel n iel nodig - naar Lcidse Courant, Antwoordnummer 998,2501 VC Den Haag. f Ccidóc Qowiwnt

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11