f 10.000,- MJK K EURO! MAST Een cheque ter waarde van f 999,- de Bijenkorf VeKmeijef Deze puzzel in tien afleveringen wordt georganiseerd door Haagsche Courant, Dagblad het Binnenhof, Leidse Courant, Rotterdams Nieuwsblad en Het Vrije Volk in samenwerking met de Stichting Milieubewustzijn. De puzzelactie bestaat uit 10 puzzelopgaves, die wekelijks op zaterdag in deze krant worden gepubliceerd. Door het inzenden van het gevraagde trefwoord dingt u mee naar de vele aan trekkelijke weekprijzen. Aan het eind van de 10 afleveringen kunt u meedingen naar de ge weldige eindhoofdprijs: 10.000,- belastingvrij. Hiervoor telt u het aantal malen dat de letter N in alle tien ge vonden trefwoorden voorkomt. Dit aantal stuurt u met uw tien de oplossing in. Stichting Milieubewustzijn is een jonge stichting, opgericht in de zomer van 1989, die er naar streeft op haar eigen wijze een bijdrage te leveren aan de groei van het bewustzijn van de mens ten aanzien van natuur en mi lieu. Haar werkzaamheden vin den plaats vanuit een gevoel van respect en verantwoorde lijkheid voor de aarde, waarmee samengaat het respect voor de individuele ontplooiing van ieder mens. De basisgedachte voor haar activiteiten verwoordt Fred Matser, initiatiefnemer tot de oprichting van de stichting, als volgt: "de chaos in ons milieu is een afspiegeling van de chaos in onze hoofden en onze harten". Het basiskapitaal van de stich ting is afkomstig van Johan Matser Projektontwikkeling BV, die vijf jaar lang eenderde van de winst aan de stichting afstaat met een minimum van drie ton per jaar. Het ligt voor de hand dat de bouwsector een speciaal werk terrein is voor de stichting. Zo heeft ze aan de universiteiten van Amsterdam en Eindhoven een onderzoeksopdracht gege ven naar 'de minimalisering van milieubelasting in de woning bouw'. Daarnaast ontwikkelt de stich ting projecten voor kinderen in de leeftijdsgroep van 9 t/m 12 jaar op het gebied van natuur- en milieu-educatie en natuurbe- leven. S Onlangs heeft zij in samenwer king met de Stichting Peace Child de milieumusical D'rop of D'ronder op de markt gebracht voor de hoogste klassen van het basisonderwijs. Het is de be doeling dat deze musical aan het eind van dit schooljaar op veel basisscholen wordt opge voerd (zo'n 1000 tot nu toe). De kinderen worden via de musical op een leuke, creatieve manier STICHTING MILIEUBEWUSTZIJN aangespoord na te denken over milieuvraagstukken. In Hilversum en Loosdrecht or ganiseert zij in samenwerking met een aantal organisaties Kreatieve Natuurdagen voor kinderen in die leeftijdsgroep. De bedoeling van die dagen is kinderen op een speelse krea tieve manier de natuur te laten ontdekken en beleven om zo hun verbinding ermee te vergro ten. In Amstelveen houdt zij zich in een commissie bezig met de ge scheiden afvalverwerking van een groot winkelcentrum, daar naast probeert ze een milieu vriendelijker plastic tas in om loop te brengen. En dan commissie Rotterdam. Het organiseren van een milieu prijsvraag is een van haar activi teiten. Een ander is de organisa tie van een milieutip-actie, die op 1 maart in Rotterdam van start gaat. Daarnaast bereidt de commissie een scholenproject voor om kinderen bewuster om te laten gaan met huisafval. De opbrengst van deze actie komt ten goede aan pro jecten van de Vereniging voor Behoud van Natuurmonu menten, de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels en het Zuidhollands Landschap. Alle projecten liggen in de regio van Rotterdam en Den Haag. Het gaat om de volgende gebieden: - De Vlietlanden en de eendekooi Alkeet Buiten (beide van Natuurmonumenten) even ten noordwesten van Rotterdam. - De Akkerdijkse polder (Vogelbescherming), ongeveer halverwege Rotterdam en Den Haag. - De eendekooi Klein Profijt (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Rotterdam aan de Oude Maas. - Het Staelduinse Bos (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Den Haag in de buurt van 's-Gravenzande. Het geld wordt besteed aan terreinvoorlichting, natuure- ducatie en beheersactiviteiten in deze gebieden. Omschrijving puzzel 1 Horizontaal: 1. meubelstuk 7. verbeeldingskracht 13. boom 14. beeldraadsel 16. inhoudsmaat voor schepen 17. compagnon (afk.) 18. drinkgelegenheid 20. huisdier 21. Europeaan 23. bijbeldeel (afk.) 24. vorm van neerslag 26. niet samengesteld 28. comparatief van veel 29. Filistijnse reus (bijbel) 30. smekend verzoek 31. de gezamenlijke tanden en kiezen 33. voeringstof 35. bijwoord 37. gesloten 38. oogholte 40b insekteneter 41. muzieknoot 42. kippenloop 44. muziekinstrument 46. lidwoord 47. ondergevel 48. beroep 49. telwoord 50. gezichtsorgaan 51. klein vertrek 53. zuurdeeg 56. stremsel 58. oosterlengte (afk.) 59. spinrag 61. strik 62. horizon 64. op dit moment 65. gesponnen draad 67. bloedgever 69. kledingstuk 70. persoon zonder energie 71. harig 72. herrie 74. glibberige substantie Ccidoc SouAont 76. gereed 86 65 schaakterm 79. onderwijs 81. korte tijdsduur 82. geboorteplaats van Abraham 83. boom 85. land in Europa 87. niet bezet 88. vogel 89. verpersoonlijking van de Franse republiek Verticaal: 1. maand v.h. jaar 2. stad in Brazilië (verkort) 3. eerstkomende (afk.) 4. sigarettentabak 5. titel (afk.) 6. veerkracht 7. energie 8. verbrandingsrest 9: eetlust 10. sint (afk.) 11. elektrisch geladen atoom 12. opslagplaats voor niet- ingeklaarde goederen 15. vierhandig dier 18. hoofddeksel 19. spelleiding 21. binnenwaartse bocht 22. opstandeling 24. tuinhaag 25. loterijbriefje 26. kunstprodukt 27. deel v.h. oor 32. gymnastiektoestel 34. bij voortduring 36. vlaskam 38. kletskous 39. tweewielig rijtuig 41. schermwapen 43. telwoord 44. geboden bedrag 45. boom 46. niet massief 51. mengdrank 52. alvorens 54. fijn, teer 55. orgaan v.e. vis 57. land in Europa 59. zichtbare damp 60. niet vrij 62. behaagziek 63. zure kers 65. vrijgevig 66. kloosterlinge 67. etmaal 68. wisseling van veren gels 73. verschoten 75. bijbelse naam 77. tovergodin 79. oude lap 80. bijbelse naam 82. aarden vaas 84. per procuratie (afk.) 85. per adres (afk.) 86. voorzetsel 87. wereldorganisatie (af De eindhoofdprijs bestaat uit f 10.000,- contant belasting vrij (dus de verschuldigde kansspelbelasting is niet voor uw rekening). Ongetwijfeld weet u nu al te bedenken wat u met zo'n fantastische meevaller allemaal zou kunnen doen U dingt mee naar de eindhoofdprijs als u aan het eind van alle afleveringen van de puzzel alle letters N in alle tien gevonden trefwoorden optelt, en de uitkomst tegelijk met uw oplossing van de laatste puzzel instuurt. U kunt op 3 manieren uw op lossing inzenden: Per postgiro: u maakt minimaal 2,50 over op girorekening 14964 t.n.v. Puzzelen voor het Milieu te Den Haag. Het tref woord, slechts 1 per girokaart, schrijft u op de voorzijde onder 'Mededelingen'. U kunt zoveel girokaarten inzenden als u wilt. Per bankcheque: u stuurt uw cheque met daarop ingevuld een bedrag van 2,50 in een envelop naar ons adres. Het trefwoord, slechts 1 per cheque schrijft u op de voorzijde van de cheque. Controleert u of uw adres op de cheque staat ver meld. Per briefkaart: naast de norma le porto van 55 cent plakt u ten minste 2,50 (maar ten hoogste 10,-) aan geldige Nederlandse postzegels extra ten bate van deze actie. Vermeld duidelijk uw naam en adres en schrijf het trefwoord op de adreszijde. Het adres is: Puzzelen voor het Milieu Postbus 19090 2500 CB Den Haag Wij verzoeken u om, indien mo gelijk, gebruik te maken van postgiro of cheque, omdat van alle extra postzegels 10% afge dragen moet worden aan de PTT. Let op: uw inzending is slechts geldig indien u tenminste 2,50 gireert of overschrijft per cheque of aan extra postzegels bijplakt. Inzendingen die hieraan niet voldoen dingen niet mee naar de prijzen. Oplossingen: u mag zoveel in zenden als u maar wilt. Alle op lossingen op girokaart, cheque en/of briefkaart moeten zater dag a.s. in ons bezit zijn. Giro overschrijvingen dus uiterlijk woensdag versturen. De namen van de prijswinnaars worden steeds 2 weken na iedere afle vering gepubliceerd in deze krant. De trekking wordt wekelijks verricht in Rijswijk door notaris mevr. A. van Lonkhuyzen of haar plaatsvervanger in Den Haag, bij wie ook de trefwoor den en het daarin voorkomende aantal letters N zijn gedepo neerd. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd of getelefoneerd. Gewonnen prij zen kunnen niet worden evenmin kan daarover gecorrespondeerd, ook i de betreffende sponsor. 6 Belangrijk: om te kunne i dingen naar de eindho dient u het aantal maleni letter N in het gevondk woord voorkomt te tellt' totaal aantal N's in a$> woorden stuurt u met d* sing van de tiende puzzf Vergunning: de vergunn^ het houden van deze pui] is verleend aan de Stichj Iieubewustzijn door de S) cretaris van Justitie, bij van 26 januari 1990, nr. t 014/014.90. I Alle op deze pagina gel, prijzen in natura t.b.v. actie 'Puzzelen voor hef zijn gratis ter beschikk steld. De prijzen kunné op artikel 2 van de verl nr. L.O 900/014/014.90- uitgekeerd worden, ine netto-opbrengst van dé minimaal 60% bedraagtj bruto-opbrengst van he' spel, zijnde uitsluitend hj van de extra bijdrage. (^e)hans StiUi ijfefietsen Een fiets naar keuze ter waarde i van f800,- ter beschikking ge it steld door Hans Struijk Fietsen om te Den Haag en Rijswijk. Een horloge naar keuze ter waarde van f200,- beschik baar gesteld door Juweliers- bedrijf Van Wezel Co. te Den Haag. JUWELIERSBEDRIJF Een Cinderella 1-persoons overtreksel 'Jasmin', ter be schikking gesteld door Ten Cate Houstex Products te Almelo. Een waardebon van f75,- ter beschikking gesteld door de Bijenkorf te Den Haag en Rot terdam. Een diner voor twee personen incl. drankje ter waarde van f 200,-, aangeboden door de Euromast te Rotterdam. ëmnfwe* Een boekenbon ter waarde van f 50,- beschikbaar gesteld door Bruna BV te Houten. Een compact camera DL-160 TELE met o.a. drop-in filminleg, automatische flitser en automa tisch filmtransport ter waarde van f300,-, geschenk van Fuji Nederland te Rotterdam. Een pennenset, bestaa een vulpen en balpen, t baar gesteld door Pelikê Nederland te Zevenaar. iJtbliluui Een radiocassette-recor- der MW708F, dubbel cassette deck met versneld kopiëren ge- ™ard"e™an70 een schenk van Sanyo Nederland te vgn ph Hj|varen* Mijdrecht. Een wolpakket (dames Twee museumjaarkaarten ter beschikking gesteld door de Slichting Museumjaarkaart te Een Seahor8e strandl£ schikbaar gesteld dc Cate Houstex Products Een CD-bon met een waarde van f50,-, beschikbaar gesteld door Vehmeijer te Den Haag. lo. fScahoi

Leidse Courant | 1990 | | pagina 24