ean-Louis Flier ziet oekomst voor snowboard Yanderaerden bezorgt ploeg Raas dagsucces Sijbrands zet druk op damtitelhouder Televisie beelden zetten KNVB op spoor trap Troost BW door verlies DAS in de zorgen Trio Hermes in handbalselectie £eidóe2ouoout VRIJDAG 9 FEBRUARI 1990 PAGINA 7 Rmarken L Verenigde -jaten 3l Zonder zijn vedetten heeft tionale voetbalelf- H Denemarken in met 5-0 gewon- an de Verenigde che Emiraten, lag was het eerste |uel tussen de lan- 1-1 geëindigd. De coach Blaut, die iraten voorbereidt wereldtitelstrijd in had enkele van jste krachten rust STEFFI GRAF BREEKT DUIM 3T MORITZ Steffi Graf kan tennis voorlopig even vergeten. De 20-jarige Westduitse brak tij dens haar skivakantie in St. Mo- ritz een botje in de rechterduim. Medisch onderzoek in een West duits ziekenhuis sloot uit dat de nummer één van de wereld de banden in haar pols had verrekt, zoals aanvankelijk werd gedacht. Doktoren in de universiteitskli niek van Heidelberg zullen de blessure van Graf vrijdag van daag onderzoeken en daarop het besluit nemen of ze de tennisster zullen opereren of niet. „Pas na vrijdag weten we hoe lang ze moet rusten", liet Grafs eigen persman Horst Schmitt weten. Stephan Veen produktief bij oefenzege hockey LAHORE Het Nederlandse herenhockeyteam heeft gisteren in Lahore een oefenduel met Cana da met 5-0 gewonnen. Het was het eerste en enige oefenduel in Pakistan voor aanvang van het toer nooi om de wereldtitel, volgende week maandag. Nederland startte het twee keer 25 minuten duren de duel met de elf, die hoogst waarschijnlijk de ba sis vormen voor de titelstrijd. Het later inbrengen van Stephan Veen had het grootste effect. De jon ge speler scoorde binnen vier minuten twee keer, in de 34e en in de 38e. Eerste tegenstander in het toernooi om de wereldtitel is Frankrijk. Het Ne derlands dameselftal is het hockeytoernooi in Los Angeles begonnen met een gelijkspel tegen olym pisch kampioen Australië: 2-2. Ook bij rust was er evenwicht. De andere wedstrijd van de eerste dag, die tussen de Verenigde Staten en Canada, eindig de eveneens onbeslist: 1-1. Opstand in selectie voetbal Costa Rica SAN JOSE De crisis in de selectie van Costa Rica's natio nale voetbalploeg is uitgebro ken. Een aantal spelers vindt de technisch directeur van de bond, Marvin Rodriguez, niet capabel genoeg de voorberei ding op de wereldtitelstrijd in Italië te voltooien. Drie van de 22 spelers, verdediger Jose Chan en de middenvelders Jose Carlos Chaves en Alvaro Solano, hebben aangekondigd dat ze geen deel meer zullen uitmaken van de selectie als geen verandering optreedt. Feyenoord eist van supporters schadevergoeding ROTTERDAM Op 16 februari dient voor de Rotterdamse rechtbank een kort geding, waarin Feyenoord van acht suppor ters een schadevergoeding van elk 12.000 gulden eist. De clublei ding stelt het achttal mede-verantwoordelijk voor het staken van de wedstrijd tegen Fortuna. De tuchtcommissie van de KNVB strafte Feyenoord met één wedstrijd zonder publiek. Het „spookduel" tegen FC Den Haag zorgde voor een schadepost van 115.000 gulden. Dat bedrag wil advocaat Mentink voor een groot deel op de acht relschoppers verhalen. De boosdoeners werden vorige maand door de politierechter veroordeeld wegens hun aandeel in de ongeregeldheden tijdens de wedstrijd tegen Fortu na. Het is de tweede keer dat een voetbalclub de geleden schade op vandalen probeert te verhalen, Ajax deed eerder een verge lijkbare stap ten opzichte van de stavengooier bij de wedstrijd Ajax - Austria Wien. De Europese Voetbalunie sloot Ajax voor éen seizoen uit en verplichte de club tevens zijn volgende drie thuiswedstrijden ver buiten Amsterdam te spelen. SCHORSING VOOR ZESTIEN MARATHONRIJDERS AMERSFOORT Zestien marathonschaatsers zijn geschorst na deelname aan twee voorwedstrijden van de vorige week op de Weissensee in Oostenrijk gereden 200 kilometertocht. De Nederlandse schaatsbond (KNSB) had volgens winnaar Richard van Kempen slechts vooraf schriftelijk aan de orga nisatie verklaard dat de wedstrijden niet zouden worden erkend. Behalve Van Kempen, die de wed strijden won, zullen A-rijders als Jan Oliemans, Aad Grimbergen. Lubbert van der Molen en Bert Ver- duin morgen niet mogen starten op de eerstvolgen de marathon om de KNSB-beker in Assen. Van Kempen liet gisteren weten er hoe dan ook heen te gaan. De KNSB weigerde de extra wedstrijden op de internationale kalender te plaatsen, omdat op woensdag al een marathon in Baselga (Ita) werd ge houden. De KNSB hekelde verder de chaotische or ganisatie en ongeoorloofde reclame op de beennum mers. Organisator Aart Koopmans liet de tochten toch doorgaan als clubwedstrijden. MEND WEEKEINDE ALS FAVORIET VAN START IN NK HOOFDDORP PDDORP Snow ing is in korte tijd Ben echte rage aan itgroeien tot serieuze Hjdsport, ook op de rlandse kunstskiba- I Bezoekers van die keken twee jaar ge- j nog met grote ogen i,mafkezen" als Jean- Flier die op zo'n van 170 centimeter ;beneden gleden, nu een alledaags ver- isel. |ntal beoefenaars is sinds iseizoen meer dan ver- td en het niveau en de Ititiedrang van de wed- porters heeft een enor- ucht genomen. De twee tevens finale-wedstrijd |t Nederlands kampioen- isnowboarden wordt ko- zondag op ski-piste De Meerberg in Hoofddorp gehou den. Vorig jaar brak het spek takel een record aan publieke belangstelling. Zo'n 2500 men sen gaven acte de presence. Dit jaar is de Amsterdamse skileraar Jean-Louis Flier (25), dagelijks actief in skiclub De Wolfskamer in Huizen, favo riet nadat hij in december de eerste van de twee wedstrijden voor het Nederlands kampi oenschap had gewonnen. Ook de Mistral Cup, een serie van drie nationale wedstrijden, schreef Flier dit seizoen reeds op zijn naam. Hij ontdekte op een skicongres in Frankrijk, de bakermat van het snow- boarden in Europa, hoe gewel dig deze tak van wintersport kan zijn. Flier: „Allerlei va rianten op het skiën kon ik er uitproberen, maar het snow board fascineerde me meteen. Dat lekker met je lichaam in een bocht hangën, geeft je een fantastisch gevoel. Je hangt te gen de middelpuntvliedende kracht in, net als een motorrij der in een S-bocht. Vergele ken bij skiën gaat het sturen veel sensationeler en directer". Flier, die met zeven anderen wordt gesponsord door Mistral, pakt zijn sport serieus aan. Hij traint dagelijks op de baan en doet aan conditietraining, gaat vroeg naar bed en staat vroeg op, cafébezoek is er niet meer bij. „Ik vind het snowboarden zo fascinerend dat me iets ont zeggen eigenlijk vanzelf gaat. Ik draai heel lekker op de trainingen", meldt hij. Hij oe fende de afgelopen dagen elk etmaal voor het Nederlands kampioenschap in Hoofddorp en kijkt al reikhalzend uit naar dezelfde titelstrijd maar dan op echte sneeuw eind deze maand in het Oostenrijkse Kirchberg. Het enthousiasme van Flier voor zijn sport maakt dat zijn ambities nog verder reiken. Uiteindelijk wil hij na een paar gletsjer-afdalingen ko mende zomer, de volgende winter in de Alpen meedoen aan een stuk of acht locale kwalificatiewedstrijden voor de World Cup. Hiertoe zal Flier vanaf december dit jaar verblijven in Oostenrijk, Zwit serland en Frankrijk voor trainingen en allerlei wedstrij den. „Het is niet zo maar een droom. Het is wel degelijk op realisme gebaseerd. Dat een Nederlander wat kan bereiken in de skiwereld heeft onlangs nog Martine Nouwen (skibal- let; red.) wel bewezen. Snowboarden waaide in 1984 vanuit Amerika over naar Eu ropa. In de Franse Alpen kreeg de sport de meeste en fanatiekste aanhangers. Het was nog maar het begin van de jaren zestig jaren toen een golfsurfer op het idee aan de hete kust van Californië zijn •Louis Flier in actie op de kunstskibaan van Nootdorp, waar hij komend weekeinde Nederlands kampioen snowboarding I te worden. foto: cees verkerk plank mee de ijzige bergen in te nemen om over „dieps- neeuw" met vallen en opstaan naar beneden te glijden. Daar na legde hij zich toe op het ge schikter maken van het board, zo gaat het verhaal. Die link tussen surfen en snowboarden bestaat nog steeds. Nu nog zijn een kwart van de gewone beoefenaars in Nederland windsurfers die het heerlijk vinden om hun fun- board tijdens de winterstop in te ruilen voor een snowboard. Verder is de helft van de snowboarders van oorsprong gewone skiërs. Bij de fanatieke wedstrijddeel nemers is ongeveer tachtig procent afkomstig uit het ski wereldje. Ook is er een link naar het skateboarden. De sprongen met het snowboard worden met een vergelijkbare techniek gemaakt en hebben dezelfde Amerikaanse namen. Internationaal gezien munten de Amerikanen tijdens wed strijden meer uit in het sprin gen bij het onderdeel freestyle. Europeanen zijn de leiders in de afdaling. Het Nederlands kampioen schap van aanstaande zondag bestaat ook uit die twee onder delen, elk met hun eigen cul tuur: slalom en freestyle. Flier is dit seizoen wegens een te kort aan trainingsmogelijkhe den van freestyle overgestapt op slalom. De favoriet licht een tipje van de sluier op: „Voor slalom heb je veel tech niek nodig. Je gebruikt een langere, stijvere plank en stij vere schoenen. Ook de binding op de plank geeft weinig be wegingsruimte, behalve de zij waartse. Die is belangrijk, want je staat dwars op de plank. Tijdens de trainingen probeer ik me zelf aan te leren dat het niet uitmaakt of ik nu met mijn rug of met mijn ge zicht naar de berg een bocht draai. De slalom op een snow board is te vergelijken met al pine-skiën. Je moet heel ge concentreerd zijn, anders red je het niet en mis je de volgen de poort. Verder moet je ont zettend ver vooruit kijken, niet naar de paal voor je. Je moet in een zo recht mogelijke lijn naar beneden, een ietsje dwars kost je snelheid en dus tijd". De slalommers zijn, volgens Flier, tamelijk serieuze lieden, terwijl een freestyler juist uit munt in „hoe gekker hoe be ter". Toch kunnen beide cultu ren het volgens Flier uitste kend met elkaar vinden. De hele entourage van de freesty- lers is vrolijker, met veel fleur en kleur. Flier geeft een type ring: „Als je een gek petje of sjaêdtje draagt of een maffe broek, dan heb je het helemaal gemaakt. In het buitenland zie je dat nog veel sterker, daar dragen ze hun haar ook lang. In Nederland komt dat ook snel op". FRANK SCHOPMAN Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 22^5 uur TROS Sport café. Duitsland 1, 23.25 uur Sport- Duitsland 2, 22.50 uur Die Sport-Reportage. BBC 1, 23.25 uur Snooker. Eurosport, 18.00 uur Basketbal. Eurosport, 20.00 uur Worstelen. Eurosport, 22.00 uur Skiën. Eurosport, 23.00 uur Gefelici teerd Eurosport. Eric Vanderaerden is blij met de triomf. foto: epa SETE Eric Vanderaerden heeft op de weg zijn eerste belangrijke zege voor de ploeg van Jan Raas binnen. De Belg, die voor dit seizoen de trui van Post inleverde voor die van Buckler (Raas), won de sprint van de Grand Prix van Sete, tevens de tweede etappe in de Ster van Bessèges. De eerste zware beklimming tijdens de Ronde van Andalusië heeft Olaf Ludwig grote achterstand opgeleverd. De Oostduitser uit de ploeg van Peter Post, die als nieuwe prof verraste met sprintzeges in de eerste twee ritten, eindigde in de derde etappe op ruim twaalfeneenhalve minuut van winnaar Pascal Lance uit Frankrijk. Ludwigs landgenoot Raab, in de vorige ritten tweede, kon wel goed bijblijven. Raab won de sprint van de achtervolgers. Hij werd op 1.46 derde. In de spurt raakte Steven Rooks bijna ern stig geblesseerd. De Noordhollandse kopman van Post moest al zijn acrobatisch vermogen aanwenden om een lid van de organi satie te ontwijken. De man stond midden op straat om de volg auto's de weg te wijzen. Met het voorwiel helemaal van de grond eindigde Rooks zijn tocht. AMERSFOORT Uitdager Ton Sijbrands is tot nu toe ui termate tevreden over het verloop van de damtweekamp tegen wereldkampioen Alexei Tsjizjov. „Het gaat boven ver wachting goed". In de zesde partij kreeg Sijbrands eindelijk zijn kans om de titelverdedi ger onder druk te zetten. Dat hij toch met remise genoegen moest nemen, was na bijna vier uur spelen licht teleur stellend. De voorsprong bleef echter onaangetast. Sijbrands leidt met 7-5. „Het heeft even geduurd, maar de opening hadden we goed voorbereid en die kwam ook op het bord", constateerde secondant Johan Krajenbrink met enige tevredenheid. De wereldkampioen zag dit keer geen kans de openingsfase over te slaan en moest het ini tiatief duidelijk aan zijn tegen stander laten. Verloop zesde partij; wit Tsjizjov, zwart: Sijbrands: 1. 32-28 18-23, 2. 38-32 12-18, 3. 43-38 7-12, 4. 31-27 17-21, 5. 49-43 23-29, 6. 33x24 20x29, 7. 34x23 18x29, 8. 39-34 13-18, 9 34x23 18x29, 10. 35-30 9-13, 11 30-25 21-26, 12. 37-31 26x37. 13. 42x31 11-17, 14. 47-42 19-23, 15. 28x19 14x23, 16. 41-37 13-18, 17. 46-41 8-13, 18. 44-39 4-9, 19. 31-26 6-11, 20. 40-35 15-20 21. 25x14 10x19, 22. 36-31 9-14, 23. 41-36 5-10, 24. 39-33 2-8, 25. 33x24 19x30, 26. 35x24 23-28, 27. 32x23 18x20, 28. 37-32 14-19 29. 43-39 1-6, 30. 45-40 10-14, 31. 38-33 12-18, 32. 42- 38 8-12, 33. 40-34 3-8, 34. 48-43 20-24, 35. 27-21 16x27, 36. 32x21 14-20, 37. 50-44 19-23, 38. 21-16 20-25, 39. 16x7 12x1, 40. 31-27 1-7, 41. 27-21 7-12, 42. 34-29 23x34, 43. 39x19 13x24, 44. 43-39 8-13, 45. 36-31 6-11 remise. Bedenktijd wit: 1.51, bedenk tijd zwart: 1.53. ZEIST De tuchtcom missie van de KNVB is voorlopig niet van plan de overtreding van Sjaak Troost tegen Bart Latuhe- ru van afgelopen zondag in het duel tegen Vitesse met slechts „geel" te be straffen. De commissie is deze week gestart met het inwinnen van inlichtingen in het kader van het voor onderzoek dat eventueel tegen de Feyenoorder zal worden ingesteld. Troost kreeg van scheidsrech ter Reygwart een gele kaart, zijn vierde kaart van het sei zoen, voorgehouden na een harde overtreding op de Vites- se-speler. De actie waarmee Troost de eenmalige interna tional stopte, was echter in de ogen van waarnemer, en oud- scheidsrechter, Lou van Ra vens rijp voor meer. Latuheru werd bij de overtreding dusda nig geraakt dat hij even later geblesseerd het veld diende te verlaten. De overtreding van Troost was zondagavond uitgebreid, en in herhaling, op de televisie te zien. Gezien de ernst van de overtreding, duidelijk gewor den uit de rapportages van Reygwart, Van Ravens en de televisie-reportage, heeft de tuchtcommissie nu besloten in lichtingen te gaan inwinnen. In ieder geval komt Troost ook zondag in het duel tegen Haarlem niet in actie. Op grond van de gele kaart die hij vorige week woensdag kreeg tegen Fortuna, is hij door de tuchtcommissie voor een duel geschorst. Ook Ruud Heus' werd geschorst vanwege zijn vijfde gele prent. André Paus is er komende zondag tegen FC Den Haag ook niet bij. De schorsing van John van Loen van Roda JC is ook in hoger beroep gehandhaafd op drie duels. Voetbal De Londense voet balclub West Ham, uitkomend in de tweede divisie, heeft de Tsjechoslowaakse doelman Lu- dek Misloska gecontracteerd. I HAAG Onze tips voor oersen van Wolvega (mor- Jaanvang 18.00 uur) luiden: 1. Estherhazie, 2. Eltoro di P, 3. Diablo Mio (6-5-8). 1. Dayan Buitenzorg, 2. Do- lora, 3. Capsella Bonusan (1-3-6). iders: 1. Dave Victrix, 2. Ceradi- Qpnet, 3. Dwight Marchall (4-6-3). Iers: 1. Charly Quick, 2. Doortje ■Jtar, 3. Dodo Buitenzorg (6-2-1). Qfcers: 1. Best Uithuizen, 2. Cha lilarco, 3. Boelo Helium (8-2-6). tiers: 1. Alfred A, 2. Andy Rood- i j3. Blits Hope (9-3-2). jers: 1. Cees Wielinga, 2. Zie Die jle, 3. Annigje S (1-6-5). °fcrs: 1. Donderstraal, 2 Digitalis, Vhcmg Boszorg (5-9-4). ters: 1. Bliksem V, 2. Captain M, jiwell Mac (4-2-9). pers: 1. Creese K, 2. Arjan G, 3. °jes S (4-7-2). Wtwereld ;ieybal De Tsjechoslo- Bjkse Machovcakova mag lO^nd weekeinde uitkomen e competitietopper Marti- Olympus Sneek. DELFT Ook DAS heeft aan den lijve ondervonden dat het de basketballers van Eindhoven menens is de positie in de eredivi sie te behouden. Nadat de Brabanders afgelopen zondag het Voorburgse Festo BW aan de zegekar hadden gebonden moest ook DAS er gister avond aan geloven. Resultaat: een anti-climax voor de Delfte naars, die afgelopen weekeinde nog Den Bosch versloegen en solo de laatste plaats voor BW. Zelfs zonder de niet speelge rechtigde Andrew Banks (het duel gold voor de periode van vóór de overschrijvingen), maar met de sterke Mo Smith en Cleo Wright behoefde Eindhoven slechts in de openingsfase iets toe te geven. Maar vanaf de zevende minuut liep DAS achter de feiten aan. De ruststand was 41-33 voor de zuiderlingen, die in de slotfase zelfs nog een heuse demarrage in huis hadden van 70-77 naar de eindstand van 70-86. Topscorers DAS: Jones 16, Van Egmond 14, Greer 13; Eindhoven: Smith 23, Wright 20, Ackermans 18. Stand aan de staart 8. DAS 24-16, 9. Eindhoven 24-8, 10. BW 23-6. Belgisch jacht gehavend na botsing walvis AUCKLAND Het jacht Ru- canor Sport, de Belgische deel nemer aan de Whitbread-zeilra- ce rond de wereld, is gisteren 500 zeemijlen ten zuidoosten van Wellington zwaar geha vend bij een botsing met een walvis. Het jacht van schipper Bruno Dubois heeft schade aan het roer opgelopen en maakt water. Het schip is nu op weg terug naar Nieuw Zeeland om de schade te herstellen. De vierde etappe van de race, van Auckland in Nieuw Zeeland naar Punta del Este in Uru guay, is zondag van start ge gaan. Twee Nieuwzeelandse jachten, de Fisher en de Paykel and Steinlager II, streden don derdag om de leiding. Tyson niet onder indruk Uitdager James Douglas (links) richt zijn vuist alvast op de kin van Mike Tyson. De wereldkampioen boksen in het zwaargewicht lijkt er niet echt van onder de indruk. Beide boksers staan zon dag in Tokyo in de ring, waar Tyson zijn titel verdedigt.FOTO: ap BUNNIK Bondscoach Guus Cantelberg heeft vijf doelver- dedigers geselecteerd voor de centrale training, die de Ne derlandse handbalploeg voor afgaand aan twee landenwed- strijden tegen IJsland op Pa pendal afwerkt. Op grond van de oefendag zullen twee doel- lieden afvallen. In Reykjavik komt vrijwel ze ker de selectie in actie, die dit voorjaar deelneemt aan de we reldtitelstrijd voor C-landen in Finland- Naast de absolute nummer één, Jacques Josten, koos Cantelberg Bonno Han- Hermes plaatste zich gisteren kei van Hermes, Peter Bassa, overigens voor de kwartfinales Dick Mastenbroek en Ruud van het bekertoernooi door de van de Broek. Ook Engelvaart uitwedstrijd tegen Hatrans in en Van Olphen van Hermes Haaksbergen met 21-16 ter maken deel uit van de selectie. De selectie bestaat uit: doel: Josten (Blauw Wit), Hankel (Hermes), Bassa (Tachos), Mastenbroek (Sittardia) en Van de Broek (Aalsmeer), veld: Van Olphen en Engelvaart (Hermes), Schuurs en Viigeboom (Sittardia), Kooy en Boomnouwer (Aalsmeer), Robert Fiege (E en O/Villleurbanne). Coenders (Tachos), Joop Fiege en Be- rendsen (E en O), Steyvers en Habra- ken (Blauw Wit), Smits (V en L) en De Jong (Swift Roermond). sportuitslagen BASKETBAL Finaleronde Europa Cup I Heren: Barcelona (Spa)-Jugoplastika (Joe) 79-73, Limoges (Fra)-Maccabi Tel Aviv (Isr) 100-75, Lech Poznan (Pol)-Aris Saloniki (Gri) 78-103, Milan (lta)-Den Helder (Ned) 104-87. Stand: 1. Barcelona 8-12 (683-575), 2. Jugoplastika 8-12 (713-607), 3. Li moges 8-12 (759-681), 4. Aris 8-12 (750-699), 5. Milan 8-8 (716-723), 6. Maccabi 8-6 (640-681), 7. Den Helder 8-2 (648-733), 8. Lech Poznan 8-0 (642-852). BILJARTEN Grand Prix-toernooi driebanden Rotterdam Achtste finales: Schumann (Capelle a/d IJssel)-De Wilde (Delft) 50-32 (29). Van der Smissen (St. Willebrord)-De Bruyn (Hulst) 50-23 (35). WK triathlon landenteams Essen Groep A: Argentinlë-Japan 4-2. Groep B: Frankrijk-Denemarken 4-2. Groep C: Bondsrepubliek Duitsland B-Egypte 6-0. WIELRENNEN Ster van Bessèges Tweede etappe 136 km: 1. Vande raerden (Bel) 3.26.02, 2. De Wilde (Bel), 3. Redant (Bel), 4. Colottl (Fra), 5. Moreda (Spa), 6. Bomans (Bel), 7. Rodriguez (Spa). 8. Richard (Fra), 9. Phinney (VSt), 10. Jalabeii (Fra). allen zelfde tijd als Vanderaerden. Algemeen klassement: 1. Vanderaer den 6.52.52, 2. Redant, 3. Jalaberl. 4. Phinney, 5. Rodriguez. 6. Manders (Ned), 7. Verstrepen (Bel). 8. Verhoe ven (Ned), 9. Vichot (Fra), 10. Andreu (VSt). Ronde van Andalusië Derde etappe van Salobrena naar At- meria. 162.6 km: 1. Lance (Fra) 4.31.38. 2. Miguel An gel Martinez (Spa), 3. Raab (DDR) op 1.46, 4. Sergeant (Bel), 5. Heynde- rickx (Bel), 6. Saronni (Ita), 7. Ben nington (GBr), 8. Manuel Jorge Do- minguez (Spa). 9. Roosen (Bel). 10. Rooks (Ned), 11. Theunlsse (Ned), 12. Gaston (Spa), 13. Kelly (Ier), 14. Kuum (Noo), 15. Kappes (BrD), 18. Vos (Ned), 22. Cordes (Ned), 26. Gölz (BrD), 28. Edwig van Hooydonk (Bel), 46. Ampler (DDR), 52. Suykerbuyk (Ned) allen z.t. als Raab, 66. Talen (Ned) 7.24, 80. Solleveld (Ned) 12.35, 102. Van Vliet (Ned), 106. Ludwig (DDR). 115. Poels (Ned), 116. Van Or- souw (Ned) allen z.t. als Solleveld. 118. Lammerts (Ned) 14.18, 119. Le- Mond (VSt) z.t., 124 Veenstra (Ned) Algemeen klassement: 1. Martinez 13.19.40, 2. Lance z.t., 3. Raab op 1.46, 4 Saronni, 5. Gaston, 6. Joa quin Hernandez (Spa), 7 Dominguez, 8. Earley (Ier). 9. Rooks, 10. Theunis- se. 11. Kelly. 12. Cordes, 13. Kuum, 14. Van Hooydonk. 15, Gölz. 32. Vos, 56. Suykerbuyk, 57 Ampler allen z.t. als Raab, 64. Talen 7.24, 69. Ludwig 12.35, 90. Van Orsouw z.t., 98. Van Vliet z.t., 128. Veenstra 14.18, 129. Lammerts z.t., 130. LeMond z.t. HOCKEY Vierlandentoernooi dsmes In Los Angelas Verenigde Staten - Nederland 0-2 (0- 2). 25. De Ruiter 0-1, 32. De Ruiter 0- 2. Australië - Canada 4-1 (1-0). 8. Pe- reira 1-0, 44. Smith 1-1, 50. Pereira 2-1, 60. Small 3-1, 69. Hawkes 4-1.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7