Ton Sijbrands voelt zich thuis in stijl en traditie (Sss m Verbeek igè vig twee jaar Nederlaag Bax Oranjeraad rekent op bedrag miljoen WEEKAMP OM WERELDTITEL LEVERT DAMMER TON OP Westduitsers woedend over absentie Becker Baas FISA eist excuses Senna Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! CfiidócSotnorit DINSDAG 30 JANUARI 1990 PAGINA 15 to th# 14.00.1,e' ■^^TERDAM Pim Verbeek tijn ngt zijn contract bij Feye- aerstrad met twee jaar. De oefen ier ziet geen aanleiding de iwerking met technisch :ur Gunder Bengtsson, contract tot de zomer doorloopt, aan het ol lo van het seizoen te ver- 13-30 n. „Ik voel me prima in nations lidi8e situatie", aldus Ver- ck ri (33). „Het contact met 14.15 tsson is uitstekend. We straat eggen alles met elkaar. Hij 18 socl «Traag dat ik bijtekende". illy (1: DORDRECHT Het zaal voetbalteam van Bax, dat zich vorige week naast FV Snoekie aan de kop van de ranglijst nestelde, moest gisteren een nederlaag incasseren. IFC Drechtstede bleef in sporthal Wiel wijk de Voorhouters met 5-3 de baas. Mario Faber open de nog wel de score voor Bax, maar de ploeg van Jan Schoen bleek daarna niet opgewassen tegen het collectief sterk ope rerende Drechtstede. Via een ruststand van 2-1 liep de thuis ploeg uit naar 4-1, alvorens Bax weer wat kon terugdoen, 4-2. Na wederom een doelpunt van Drechtstede werd de eind stand bepaald op 5-3. Oranje groepshoofd bij loting voor EK PARIJS Het organisatieco mité van de Europese kampi-' oenschappen voetbal 1992 heeft volgens goed ingelichte bronnen in Parijs titelhouder Nederland als groepshoofd aangewezen. Bij de loting voor de kwalificatieronden vrijdag in Stockholm zouden Enge land, Spanje, Italië, Joegoesla- vië, de Bondsrepubliek en Roemenië eveneens aan het hoofd van oen groep worden geplaatst. De eindronde van de Europese titelstrijd wordt in Zweden ge houden. Het gastland is auto matisch geplaatst. Profbokser overlijdt na acht maanden coma SYRACUSE De professio- nele bokssport heeft opnieuw een slachtoffer geëist. In een ziekenhuis in Syracuse in de Amerikaanse staat New York overleed gisteren de 24-jarige middengewicht Johnny Gross na acht maanden in coma te hebben gelegen. Gross zakte na een gevecht op 1 mei vorig jaar in de kleedkamer ineen. Sinds dat moment is hij niet meer bij bewustzijn geweest. De doktoren vonden een zwel ling in zijn linker hersenhelft, hoewel hij in de partij over acht ronden tegen Mike Cami- niti niet was neergegaan. DEN HAAG De spelers van het Nederlands elftal zullen van de reclamegelden die binnenkomen als gevolg van de deelneming aan het toernooi om de wereldtitel driekwart gedeelte in de wacht slepen. Naar verwachting van de spelersraad zal de KNVB uit sponsorovereenkomsten een bedrag toucheren van een miljoen gulden, zodat de de 22 spelers. Deze week zul len marketingbureaus trach ten potentiële geldschieters tot contracten te bewegen. Over de hoogte van de premies tijdens het toernooi in Italië is nog geen afgerond overleg gevoerd. Daarover zal rond het duel Nederland- Italië op 21 februari worden gesproken. KV MECHELEN KIEST VOOR HEIZELSTADION MECHELEN Het bestuur van de Belgische landskampi oen KV Mechelen heeft bij de Europese voetbalunie (UEFA) een verzoek ingediend de Eu ropa-Cupwedstrijd tegen AC Milan op 7 maart in het be ruchte Heizel-stadion te spe len. In mei 1985 verloren 39 supporters in de Brusselse are na het leven bij ernstige onge regeldheden vlak voor het be gin van de Europa-Cupfinale tussen Liverpool en Juventus. Op last van de UEFA mogen in het stadion tot 1995 geen Europese bekerfinales worden gespeeld. Inmiddels werden in het gerenoveerde complex wel andere wedstrijden gespeeld. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverde ling van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde is als volgt: Lotto 4: le prijs: 2 x 180.961,40; 2e prijs: 10 x 15.000; 3e prijs: 106 x 1.373,50; 4e prijs: 4.365 x 33,30; 5e prijs: 66.183 x 5,00. Cijferspel 4: 1 x le prijs; 1 x 2e prijs. Toto 4: le prijs: 8 x 5.309,50; 2e prijs: 128 x 117,70; 3e prijs: 1.147 x 32,80. Toto-gelijk 4: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: geen win naar; 3e prijs: 24 x 85,50; 4e prijs: 694 x 4,50. 20.00 NGEN (16 ni (al ETROf illy (i OPOI I); 18. MERSFOORT De eer van stand acteert in e omgeving waarin hij Luishoort. Ton Sij- Al rands, gentleman-dam- ier, werkt zijn twee- h amp tegen Alexej Tsjiz- af in de Raadszaal in gimersfoort. Omgeven oor stijl en traditie en at doet de Olivier B. 2öommel van het dam- len goed. Weliswaar -as zijn eerste keus, de ïhouwburg van Deven- »r, al volgeboekt, maar e grootmeester werd Jjpnminste niet wegge- tussen beddegoed Clerc en Gantwarg i] ens overkwam. „Voor goud had ik op de eddenafdeling van het rarenhuis Vroom en Ireesman gespeeld", :gt hij zelf. u speelt hij voor een ton in ili mersfoort. Vanaf donder- ig gaat Ton Sijbrands, de itte tovenaar, op jacht naar wereldtitel dammen waar, j in 1974 vrijwillig afstand in deed. Het verhaal van n veertiger. schijnlijk op zijn gemak in het etablissement in zijn woonplaats Voorst. Sigaartje links, wodkaatje rechts en nog nagenietend van een goed diner. In zijn binnenste hikt 'ie echter aan tegen de komende maand waarin hij elke dag weer op de toppen van zijn tenen zal moet lo pen. In figuurlijke zin dan. „Soms overweeg ik wel eens om me terug te trekken", be kent hij, „maar tegelijkertijd besef ik dat dat ook geen se rieus alternatief is". Onbekende Het is het onbekende wat de topsporter onzeker maakt. „Het is volstrekt onvoorspel baar hoe de afloop zal zijn. Zeker, dat is het leuke van sport. Het is een avontuur en een avontuur is altijd leuk, vooral als het goed afloopt. Het tegendeel heb ik nog niet meegemaakt. Maar het pro bleem is dat ik absoluut niet weet welk soort partijen er op het bord zullen komen. Tsjizjov heeft aan twintig re- mises genoeg. Gaat hij met die wetenschap als uitgangs positie behoudend spelen of kiest hij toch voor een aan vallender speelwijze? Ik weet het niet. Die onzekerheid maakt me onrustig". Stadh uis krijgt face-lift AMERSFOORT De tweekamp dammen om het wereldkampioen schap, die overmorgen in Amersfoort start, kost een half miljoen gulden. Voor de wedstrijd tussen uitda ger en voormalig wereld kampioen Sijbrands en ti telhouder Tsjizjov uit de Sovjetunie wordt het Amersfoortse stadhuis omgebouwd tot een dam- paleis met een „speelthea- ter", concentratieruimten, een perskamer en een grote demonstratieruimte. De raadszaal van het Amersfoortse stadhuis vormt een maand lang de arena voor de twee dam- koningen. De organisatie van de damtweekamp verwacht belangstelling van duizenden bezoekers, tientallen journalisten uit binnen- en buitenland en verschillende dammers uit de Sovjetunie. De match zal in het stadhuis op verschillende grote vi deoschermen te volgen Sijbrands, die tijdens de tweekamp geassisteerd wordt door Johan Krajenbrink, vindt een goede assistent van levensbelang: „Een secon dant moet natuurlijk op zijn minst iets van dammen afwe ten, het liefst veel. Maar het moet vooral iemand zijn die je aardig vindt, waarmee je goed kunt opschieten. Een secondant is vaak in sociaal opzicht nog belangrijker dan op het technische vlak. De secondant die Gantwarg bij voorbeeld onlangs had in De venter, Baljakin, staat op de wereldranglijst veel hoger dan Krajenbrink, maar straalde helemaal niets uit. Hij miste de uitstraling om Gantwarg uit het dal te ha len, maar van Johan voel je dat ie aanwezig is. Hij is een persoonlijkheid. Hij kan on zekerheid wegnemen". Kluis Zeker is Sijbrands in ieder geval wel van het prijzen geld, dat in een kluis in Amersfoort op hem ligt te wachten. De strijd met de schijven levert zowel Sij brands als Tsjizjov na afloop een prijzengeld van honderd duizend gulden op. Ongeacht de uitslag. „Die regeling wordt op voorstel van mij toegepast en Tsjizjov is daar zonder morren mee akkoord gegaan. Ik vind dat zelf pret tiger. Als ik met iemand speel die duidelijk een klasse minder is dan ik en het dom weg niet verdient, dan is een dergelijke regeling inderdaad belachelijk. Maar op zo'n hoog niveau, met twee men sen die ruimschoots hun spo ren hebben verdiend, hoeft er geen verschil te zijn. Ik wil Tsjizjov heel graag die wereldtitel afnemen, maar heb niet de behoefte om hem bijvoorbeeld ook nog eens 20.000 gulden te onthouden". „Tsjizjov is een schat van een "jongen. In Suriname bij het WK wilde hij graag dat ik tweede zou worden. Hij zag die tweede plaats echter in gevaar komen, dus spoorde hij mij aan. Iemand die tegen mij in Suriname een paar ronden voor het einde zegt: 'Ton, du musst kampfen', dat is toch schattig". Het prijzengeld van twee ton dat in Amersfoort gehan teerd wordt, deed de damwe- Ton Sijbrands (rechts) in een komende opponent (links): jongen". reld van verbazing steil ach terover slaan. De slaven van de witte en zwarte schijven zijn in financieel opzicht im mers bepaald niet verwend. Zo verdiende Sijbrands twee jaar geleden met zijn Neder landse titel in Putten slechts 750 gulden. Er lijkt echter een kentering op komst. Zo werd onlangs de Liga van Damgrootmeesters opgericht, die ijvert voor een grotere prijzenpot bij damtoernooien. Sijbrands: „Ik hoop van harte dat het dammen door deze zaken een financiële opwaar dering krijgt. Maar ik behoud enige scepsis". Imago Het is de eeuwig voortduren de discrepantie tussen het dammen met zijn overal ver schillend gehanteerde spelre gels en het wijdverbreide schaken. Jan Hein Donner, de overleden schaakgroot meester en scribent, om schreef het dammen ooit eens als het achterlijke broer tje van de schaaksport. Sij- vriendelijk onderonsje met zijn Tsjizjov is een schat van een FOTO: ANP brands, zelf schaakkampioen van Voorst, kan er een ge ducht woordje over meepra ten. „Het is irreëel te ontken nen dat dammen het kleine broertje van het schaken is en dat ook nog wél honderd jaar zal blijven. Maar we moeten wel van dat achterlij ke imago af zien te komen. Al vind ik dat we van de schakers nog heel veel kun nen leren. De schaakjourna- listiek is bijvoorbeeld stuk ken beter. Voor de literatuur geldt hetzelfde. De regel van het afbreken moeten we niet overnemen. Daar doet zich namelijk een geweldige con tradictie voor. Twee mensen pretenderen met sport bezig te zijn en mogen niet worden geholpen door boeken of an dere mensen. En dan wordt na zes uur een partij afgebro ken, wordt de klok stilgezet, gaan ze een hapje eten en dan raadplegen ze secondan ten en boeken. Dat is onzui ver. het is voor mij een laffe vlucht van de zwakste bPeler PETER WEKKING Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.25 uur: Sport Studio. TV 5, 21.00 uur: Sport. BBC 1, 21.00 uur Gemenebest- Spelen. BBC 2, 18.55 uur Gemenebest- Spelen. Eurosport, 18.00 uur Kunstrij- Eurosport. 20.30 uur Sportmix. Eurosport, 21.00 uur: Auto- en motorsport. Eurosport, 22.00 uur: Worstelen. Eurosport, 23.00 uur: Gemene best-Spelen. Super Channel, 20.00 uur: Ultra Sport. MORGEN BBC 1, 00.40, 07.30 en 12.02 uur Gemenebest-Spelen. BBC 2, 10.30 uur Sport en we tenschap. Eurosport, 00.00 uur: Basketbal. Eurosport, 01.00 uur: Rugby. Eurosport, 10.00 uur Basketbal. Eurosport, 11.00 uur: Rugby. Eurosport, 12.00 uur Worstelen. Eurosport, 13.00 uur Kunstrij- Eurosport, 16.00 uur: Gemene best-Spelen. Eurosport, 17.00 uur: Trans World Sport. «GENOKTWERELD Co; w 'rmjjn|rican Football De San in bctcisco 49ers hebben net als jaar aangevoerd door hun irback Joe Montana de de Super Bowl, het it haalbare in professional ican Football, gewonnen, rond-«Denver Broncos werden1 ^.üüJeen recordscore van 55-10 verpletterd. Montana gaf luchdown-passes, waarvan ZIBop Jerry Rice. Hij werd elf ngevahten voor tijd als held naar ajfjnt gehaald. Karl Malone mag eling S de dertiende basketballer 13.|nen die in de geschiedenis isabeljde NBA in één wedstrijd dan 60 Punten heeft êe" De center van de Utah kwam in het duel met de vaukie Bucks (144-96) tot 61 IERMften Recordhouder van de ulpverf Amerikaanse profliga is de le gendarische Wilt Chamberlain met 100 punten. Skispringen Skispringer Matti Nykaenen, die de laatste tijd weinig presteerde maar vaak in negatieve zin het nieuws haalde, heeft zijn loop baan toch weer een wending gegeven door de Finse titel te veroveren. De drievoudige Olympische kampioen van Cal gary versloeg Nikkola en Laak- konen met royaal verschil. Kunstrijden De viervoudi ge Europese kampioen Alexan der Fadeyev heeft zich terugge trokken voor de Europese titel strijd, die vrijdag in Leningrad begint. De 26-jarige Rus is al enige tijd ziek. Zijn landgenoot Viktor Petrenko is thans de grote favoriet voor het Euro pees kampioenschap. Marokko wil WK in 1998 organiseren CASABLANCA Marokko wil zich weer kandidaat stel len om de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal te organiseren. Voor de orga nisatie van het WK-voetbal in 1994, aan de Verenigde Staten toegewezen, meldde Marokko zich ook al. Het Afrikaanse land wil nu in 1998 het toer nooi om de wereldtitel binnen de grenzen halen. De minister van Toerisme Moussa Saadi in Casablanca: „Een land uit de Derde wereld en zeker uit Afrika, moet ook eens aan de beurt komen voor het WK-voetbal. Marokko is in staat zo'n evenement naar behoren te laten verlopen". BILJARTEN Grand Prix driebanden in Hengelo, 2e Van Kuyk (Oudenbosch)-Cromvoirt (Waalwijk) 50-41 (41), Koorevaar (Dor- drecht)-Verlouw (Ammerzoden) 50-43 (40). GOLF Toernooi in Scottsdale (VSt) Eindatand: 1. Armour III (VSt) 267 (65-67- 67-68), 2. Thorpe (VSt) 272 (69-69-66-68), 3. Couples (VSt. 75-66-66-66-67) en Brown (VSt, 69-66-70-69) belden 274, 5. Mayfair (VSt, 73-66-70-66), Tway (VSt. 71-67-71-66), Tennyson (VSt. 70-67-65- 73) allen 275. SKIËN Wereldbeker afdaling heren in Val d'leó- 1. Höflehner (Oos) 1.58,09, 2. Besse (Zwi) 1.58,93, 3. Heinzer (Zwi) 1.59,24, 4. Mah- rer (Zwi) 1.59,27, 5. Zurbriggen (Zwi) 1.59,30, 6. Rupp (Oos) 1.59,50, 7. Skaar- dal (Noo) 1.59,53, 8. Zehenter (Wdl) 1.59,92, 9. Summermatta (Zwi) 1.59,99, 10. Belczyk (Can) 2.00,02. Stand wereldbeker afdaling: 1. Höfleh ner 91, 2. Zurbriggen 71, 3. Besse 64, 4. Skaardal 54, 5. Mahrer 45. 6. Heinzer 43, 7. Ghedina (Ita) 35, 8. Piccard 27, 9. Rupp 26, 10. Fahner (Zwi) 23. sportuitslagen Wereldbeker Super-G: 1. Locher (Zwi) 1.32,13, 2. Schiele (Fra) 1.32,16, 3. Mader (Oos) 1.32,37, 4 Furuseth (Noo) 1.32,46, 5. Skaardal 1.32,52, 6. Eriksson (Zwe) 1.32,53, 7. Eberharter (Oos) 1.32.56. 8. Wasmeier (Wdl) 1.32,61, 9. Piccard (Fra) 1.32,65, 10. Zurbriggen 1.32,68. Stand wereldbeker Super-G: 1 Eriksson en Piccard 42, 3. Zurbriggen 39, 4. Hen- ning 36. 5. Locher 25, 6. Schiele 24, 7. Skaardal en Furuseth 23. 9. Wasmeier 18. 10. Ladstatter (Ita) 17. Stand wereldbeker allround: 1. Zurbrig gen 240, 2. Furuseth 192, 3. Mader 148, 4. Bittner (Wdl) 144, 5. Accola (Zwi) 103. 6. Höflehner 98, 7. Strolz (Oos) 91, 8 Nierlich (Oos) en Piccard 90, 10. Eriksson 87. VOLLEYBAL Halve finale beker heren in Sneek, eer ste wedstrijd Animo-Orion 3-2 (15-5 6-15 15-10 5-15 15-11). je wat het ook is De erij bestaat voor 98 uit nagemaakte apies niet in hun straatje wil converseren, dan niet altijd even lek- 15.01. Dat is altijd mijn pro- "'im geweest. Kijk ik zorg :ijdens een feestavond van niet voor, dat ik Kees I6.30)egsma aan tafel kom te zit- zodat mijn vrouw als eer- met Rem en met me_ Ploegsma kan dansen a de muziek begint. Zover ik nooit gegaan, dat zit in me. Ik wil best dansen mevrouw Ploegsma, moi dan wacht ik eerst tot ze ogelijk;Lambada draaien". -~ié van der Gijp in Voet- International kan q iderhalf jaar geleden heb in goed overleg plaats ge- akt voor Ab Krook. Hij is tijds bij me thuis geweest hij heeft alle details over kernploeg en de begelei- g daarvan gekregen. Met i dikke map fotokopieën 9*3(i!F de deur u'1- Hij kon 14.15-P over iedereen weten en kon hij nog gege- u. ens halen uit de informatie harttj Uk aan een boek heb toe- 030ÏtrouW(i Ik heb dus het airterste van mijn kiezen la- DOfd. i René van der Gijp ten zien. Het verbaast me zeer dat de schaatsbond en Kroók in het geval-Kemkers kenne lijk geen gebruik hebben ge maakt van die kennis". Oud-schaatscoach Henk Gemser in NRC/Handels- blad „Topsport kan gevaarlijk zijn voor je lichaam, vooral als je je niet aan de regels houdt, maar als je het vol overtui ging doet, is het lekker en neem je eventuele vervormin gen voor lief. Maar wat zijn dat en wat voor betekenis hebben die? Ik denk dat je daar niet eens bij stil staat. Toch zijn er voorbeelden van dat mensen doorgeslagen zijn. Waar het masochisme dat top sport ook kenmerkt, tot slachtoffers heeft geleid". Oud-zwemster Hansje Bun schoten in De Telegraaf „Zelfs een baan maakt geen verschil. Dat is de oplossing niet om Grabert, Zwerver en mij in Nederland te houden. Ik ben een zakelijk mens. Als ik vijf jaar in het buitenland volleybal, dan heb ik een ver mogen van heb-ik-jou-daar. Dan is een baantje altijd te re gelen. En ik kan voor mezelf beginnen. Daar ben ik al een half jaar mee bezig. Bedenken wat ik straks met dat geld wil gaan doen". Volleyballer Ronald Zoöds- ma in de Volkskrant „Natuurlijk ben ik een presta tietrainer. Als je dat niet bent, moet je stoppen. Mensen den ken echter vaak dat je pas een prestatietrainer bent als je op de bank gaat staan schreeu wen en de speelsters voor rot te vis uitscheldt. Zo'n trainer ben ik niet. Wil ik ook niet zijn. Ik scheld mijn eigen frustraties niet weg. Maar ik zeg tegen de speelsters wél precies waar het op aankomt. Niet in het openbaar, maar onder vier ogen". Trainer Ton van Linder in Handbal „Ik zwierf door het oerwoud toen ik hoorde van een bij zondere man, die ik met een bootreis van drie uur diezelf de dag nog kon opzoeken. Ik Hansje Bunschoten geloofde er niet echt in, maar vond 't wel reuze interessant. De man sloeg me met de staart van een panter op mijn knieën en smeerde ze vervol gens in met olie. Drie dagen later stond ik al op de tennis baan en sindsdien heb ik geen last meer van mijn knieën". Tennisser Yannick Noah in het Algemeen Dagblad „Feyenoord heeft de trucen doos opengetrokken en dat hadden wij snel genoeg in de gaten. Het bod op Van Loen was een afleidingsmanoeuvre. De club had al lang een prin cipe-overeenkomst met de Tsjechische spits Griga, maar was kennelijk bang dat de stichting arbeidszaken geen toestemming zou geven. Van daar die interesse voor Van Loen. Zodat ze in Rotterdam konden zeggen: we hebben in eigen land een oplossing pro beren te vinden voor ons spit- sprobleem, maar we zijn niet geslaagd, want Van Loen was te duur". Jan Reker, trainer Roda JC, in De Telegraaf „Ik ben ervan overtuigd dat er meer talent verloren gaat door te veel dan door te wei nig trainen. Het probleem is dat sporters zich het onzekerst voelen als ze stil zitten en de buurman aan het trainen is. Waarom denk je dat wielren ners zo hard trainen? Ik heb dat verwarrende gevoel ook gekend. Je moet heel sterk in je schoenen staan om niet mee te doen". Oud-schaatser en fysioloog Harm Kuipers in het Alge meen Dagblad „Als korfbal olympische er kenning krijgt, zal het in fi nancieel opzicht een stuk rui mer worden. De aanvraag is inmiddels de deur uit. Via via heb ik vernomen dat we aan de nieuwe normen van het IOC voldoen. Misschien dat we in 1992 op het congres in Barcelona al toezeggingen krijgen. Niet dat we dan on middellijk aan de Olympische Spelen mogen deelnemen; daarvoor moeten we een nog veel langere weg bewandelen. Het feit dat korfbal één van de weinige gemengde sporten is, werkt in elk geval in ons voordeel". Korfbal-promotor André Zwaanswijk in de Haag- sche Courant BREMEN In de sinds dagen uitverkochte Stadt- halle van Bremen (6400 toeschouwers), waar vrij dag het duel om de Davis Cup tussen de Bondsrepu bliek en Nederland be gint, hebben woedende toeschouwers gisteren on ophoudelijk geklaagd over de afwezigheid van Boris Becker. Het Westduitse tennis-idool maakte zondag bekend niet van de partij te zullen zijn. „Het is een ongelooflijke te leurstelling voor ons. Wij blij ken geen kaarten voor een Davis Cup-wedstrijd, maar voor een 'Becker-optreden' te hebben verkocht", aldus de chef van de hal Heinz Süsing. Bondsvoorzitter Stauder is het niet met de klaagzangen eens. „Wie een kaart voor een voet- bal-landenwedstrijd koopt, weet ook niet precies wie mee zal spelen en wie niet". Teamchef Pilic heeft inmid dels Michael Stich opgeroepen als vervanger van Becker. De 21-jarige speler uit Elmshorn heeft zich in drie maanden tijd bij de beste tachtig van de we reld gevoegd. Aangezien de vervanging meer dan achten veertig uur voor aanvang van de wedstrijd is geschied, kan Stich eventueel worden opge steld. De beslissing wie speelt, moet donderdag bij de loting openbaar worden gemaakt. Ook de Nederlandse bonds coach Stanley Franker zal pas in een laat stadium beslissen wie hij opstelt. Hij heeft de keuze uit Schapers, Nijssen, Koevermans en Haarhuis. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp, (woensdag aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1. Elma Buitenzorg, 2. Dan cing Way, 3. Every Mendel (1-6-3). 2e koers: 1 Como Queen, 2. Chantal Loo. 3. Decennia (2-5-4). 3e koers: 1 Cuddy Volann, 2. Draver Boszorg, 3. Dora Buitenzorg (4-6-5). 4e koers: 1 Count Oostland. 2. Ami go Buitenzorg. 3. Batteur A (3-6-1). 5e koers: 1 Bob Bush, 2. Chelsea Cede. 3. Bardana (4-9-7). 6e koers: 1 Baron Cartouche, 2. Wise Impulse, 3 Suncrown (4-1-9). 7e koers: 1. Blue Night, 2. Dutch Vic- trix, 3. Costeau Boszorg (6-5-3). 8e koers: 1 Vriend, 2 Bongo, 3. Zoeff Neyenrode (9-2-6). 9e koers: 1 Wilco Staaweide. 2. Zor- ronora, 3. Willem G (5-9-2). 10e koers: 1 Alex Wielinga, 2. Cobus D. 3 Another Evento (9-3-4). PARIJS De FISA (Interna tionale Autosport Federatie) weigert het McLaren-team een licentie voor deelname aan het wereldkampioenschap formule 1, dat op 11 maart van start gaat. Dat heeft FISA-voorzit- ter Jean-Marie Balestre gister avond in een radio-interview verklaard. Zolang Ayrton Sen na zijn excuses niet heeft aan geboden blijft de krasse maat regel van kracht. Balestre wil dat de Braziliaan zijn insinua ties over manipulaties in het vorige seizoen terugneemt. Senna suggereerde dat hij door toedoen van de hoogste FISA- baas na de Grand Prix van Ja pan was gediskwalificeerd zo dat Alain Prost wereldkam pioen kon worden. Stijlvol Helmut Höflehner daalt stijlvol af in Val d'lsère. De Oostenrijker legde voor de tweede achtereen volgende maal beslag op de eerste plaats in de afdaling die meetelt in de strijd om de wereldbeker. FOTO: AP

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15