Bioscoop Astra sluit poorten m /i m SP Leidschendam tegen komst Gavi flE m (Janboel Tieners Aktief zoekt naar vrijwilligers Wassenaar al jaren niet meer verzekerd tegen stormschade I0UI R IL ftciijlDEN OMGEVING CeidócSommit DINSDAG 30 JANUARI 1990 PAGINA 13 ben inderdaad niet topt voor een stop- it op die kruising Rijnsburg. Maar het s zondagavond half aalf. Dat kruispunt dan niet het drukst rolkte kruispunt i Nederland. Er was fle verste verte niets bekennen. Ik wilde voon naar huis en fietste ik door", tiveerde de keurig pak gestoken man beslissing gisteren >r het Leidse kan gerecht. hter H. Morshuis glim- ite: „Kennelijk was het zo stil, want er was agent". Na deze koele ïerking doken ver diende toehoorders on- de banken, snoven Iruchtig in zakdoeken pinkten stiekem een intje weg. Onverstoor- ging de gedaagde ter verder. „Ja, die d achter me. Hij haalde tien minuten later in bekeurde me alsnog, vond ik een beetje derachtig". dan zou het wel een boel worden in Neder- d", vond de eveneens •erstoorbare officier i justitie J. de Moor. et rode stoplicht is een i de duidelijkste ver- irstekens en het is er voor niets. Ik eis 35 m". „Ik betwist dat •plicht niet, overdag is best wel nuttig, dan is een druk kruispunt", ;dedigde de gedaagde i. „Maar u vindt dat het ilicht zondagavond om uur maar moet stop- viel de rechter in. it zou een aardige optie meende de gedaagde, ichien was rechter •shuis het ergens wel de man eens, want hij rlaagde de boete tot 20 Iden. ■dijk had zijn mapje met alle ieren al klaar en stapte VANjrdaat naar het hekje. „U pt in september 1988 in •f deliden aangehouden met de h brommer die teveel Rijtmogen had?", vroeg de nofhter. „Ja, dat was ik t zo 41, maar mijn voorletters ikenaan verkeerd op het pro- >reml-verbaal en op de dag- venprding", was het ant- •etal^ord. „Dat is de reden I nolarom ik niet heb be- vinslld Als zij hun zaken pt goed doen, verzaak ik j mijne. Zo heb ik grof- fcg gedacht verklaarde II |l gedaagde rustig. -"-Maar is het dan geen ber van u", waagde de 'Hflphter een tweede poging. ïee, ik heb alleen maar r h zus en die heet ook 5 fet zo", antwoordde de .^kgeman broodnuchter, life officier was niet onder I indruk van het betoog, k heb geen reden om te hjfelen dat hij het niet ®~*paan heeft. Meneer 1 bejeft zelf het bonnetje ge- l 19!< ;gen". En zo deed hij de vapk gemakkelijk af. angif recbter pikte dat ech- k0)r niet. „Maar ik blijf zo ël zitten met die dag- srolarding, meneer de offi- .Ik 1 4r", sprak hij bars. pk i' ik dat er sprake is van n impasse. De dagvaar- |bg is wel duidelijk, maar kan zo niet tot een be dizen verklaring komen, ik spreek u vrij. Maar al iets met die brom- gedaan?", vroeg de 'hter belangstellend, .jee", antwoordde de ge- (jagde. „Die is nog steeds V' dezelfde staat en dat e c0|jft hij ook. Kijk, ik heb dejee maanden later een Ddeildere bon gekregen en tere heb ik wel betaald", i defe rechter wees hem erop boujt dat zijn risico was, i vo^ar dat het zo wel een iragp6 zaak zou worden, -mijik moet elke dag naar plan?n Haag met die brom- ygpr en ik moet heel vroeg nfor) school zijn. In Den indefaP durf ik niet te hard Qjjrijden, ik kijk wel uit. a jar tussen Leiden en Dp L^senaar gewoon pchieten", vertelde de iroPtdachte doodgemoede- >TT L ^ecbter Morshuis LI jis bijna sprakeloos. Hij >espip niets anders uitbren- en eb dan: „Nou, het is een i ha-lijk verhaal, dat is isteüar. Maar dan denk ik nmiJl we u hier nog wel eens isterfugzien". lorstf KARIN SWIERS BACHLAAN KRIJGT GEEN VRIJLIGGENDE FIETSPADEN VOORSCHOTEN De Bachlaan-Oost wordt niet voor zien van vrijliggende fietspaden. Deze fietspaden zijn een wens van de afdeling Voorschoten van de Echte Neder landse Fietsersbond. Burgemeester en wethouders vin den, dat een verbreding van de rijbaan in combinatie met het aanbrengen van een fietssuggestiestrook in rood asfalt voldoende is. De kosten hiervoor bedragen 30.000 gulden. Bij het brengen en halen van de schoolkinderen van de Emmaüsschool en de Nutsschool vinden rondom de bus halte in de Bachlaan ter hoogte van de Grieglaan vaak chaotische toestanden plaats. Her en der parkeren moe ders die hun kinderen naar school brengen hun auto. B en W denken dat dit probleem niet door vrijliggende fietspaden kan worden opgelost. De parkeerproblemen moeten door de politie worden aangepakt. Op de zuidwes telijke hoek van de splitsing Leidseweg-Bachlaan willen B en W een fietsstrook van ongeveer 35 meter aanbren gen, met verbod tot het berijden en parkeren door auto mobilisten. Groen Links gaat met Luk verkiezingen in WASSENAAR Groen Links doet ook in Wassenaar mee aan de gemeenteraadsver kiezingen in maart. Bij de lan delijke verkiezingen in sep tember vorig jaar kreeg Groen Links in Wassenaar 256 stem men. Voor een zetel in de ge meenteraad zijn in Wassenaar tussen de 500 en 700 stemmen nodig. Aanvoerder van de uit negen personen bestaande lijst is Joop Luk. Op de laatste plaats staat het vroegere raadslid van Open Appel Ge rard Gordijn. Onzekere toekomst Starlight ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Al phen wil zich niet uitlaten over het voortbestaan van discotheek Starlight aan de Prins Hendrik straat voordat de Raad van State een oordeel heeft geveld over de verleende bouwvergunning. De in specteur voor de volksgezondheid heeft het ge meentebestuur vragen gesteld over vermeende overlast van de discotheek. Aanleiding daartoe wa ren klachten van buren. Onderzoek dat door ge meentelijke ambtenaren is ingesteld heeft uitgewe zen dat er van enige overlast nauwelijks sprake is. Regelmatig controleren medewerkers van het bu reau milieuzaken of de bepalingen van de Hinder wet worden nageleefd. Er loopt nog steeds een arob-procedure van omwonenden tegen de afgege ven bouwvergunning voor de discotheek. In af wachting van het gerechtelijk oordeel daarover onthoudt de gemeente Alphen zich van commen taar. De uitspraak wordt dit voorjaar verwacht. Katwijk moet inschrijving heroverwegen DEN HAAG/KATWIJK De ge- meente Katwijk moet opnieuw een beslissing nemen of P. Koopman kan worden ingeschreven als urgent wo ningzoekende Koopman had daar om gevraagd omdat het gezichtsver mogen van zijn echtgenote erg slecht is. De gemeentearts verklaarde dat een benedenwoning „heel gewenst" was. Dit was voor de gemeente Kat wijk niet voldoende om Koopman in te schrijven als urgent woningzoe kende. De Raad van State vindt dat woorden als zeer gewenst niet in houden dat het niet dringend is. Ook is de medische verklaring van de oogarts niet bij het gemeentelijk be sluit betrokken en worden verkla ringen van andere artsen afgewezen. TENTOONSTELLING BETTY NICOLAI LEIDSCHENDAM In de Ceder Sociëteit in Leidschendam zijn tot 16 februari foto's van Betty Nicolai te zien. De 47-jarige kun stenares heeft speciaal voor deze expositie een nieuwe serie foto's met wolkenpartijen, waterspiegelingen en zonsondergangen ge maakt. Eigenlijk is Nicolai actief in het portretschilderen. Ze specialiseerde zich daarin tijdens de opleiding aan de ARS Ae- mula Naturae. Daarvoor volgde ze een stu die aan de school voor fotografie en foto techniek in Den Haag. Hoewel fotografie nu slechts een hobby is, maakt Nicolai prachti ge natuurfoto's van landschappen en details daarvan. De Ceder Sociëteit is alleen door de week open van 9.00 tot 12.00 en 's mid dags tot en met donderdag tussen 13.30 en 16.30 uur. De sociëteit ligt aan de Veurse- straatweg 185 in Leidschendam. WASSENAAR Bio scoop Astra gaat aan het einde van dit jaar dicht. Eigenaar T. van Keppel is met een projectontwikke laar in onderhandeling over het gebouw aan de Langstraat. Voor het einde van dit jaar valt de definitieve beslissing over de toekomst van de Was- senaarse bioscoop. Het film theater trekt te weinig bezoe kers en is niet meer winstge vend te exploiteren, aldus Van Keppel. „De toekomst van Astra staat nog een beetje in de sterren geschreven. De kans is groot dat de bioscoop definitief dicht gaat aan het einde van 1990. Mochten de onderhandelingen met de pro jectontwikkelaar op niets uit lopen dan zal de bioscoop toch zeker niet in de huidige vorm worden voortgezet omdat het nu echt niet meer rendabel is. Er komen gewoon te weinig bezoekers om het lonend te exploiteren. Men kan toch niet verwachten dat ik als eigenaar er ieder jaar geld op toe leg?". Keppel weet niet wat er ge beurt als de ondrhandelingen niet slagen. „In het verleden hebben we onderzocht of er een bowlingbaan van gemaakt kon worden en of er squashba- nen in konden worden ge maakt. Om allerlei reden was dat niet te realiseren. Korte tijd hebben we nog overwogen of we het Astra theater zouden verkopen aan dansschool Free Style. Ook dat ging niet door. Dat er iets gaat gebeuren is ze ker. In ieder geval blijft de bioscoop tot 15 december 1990 open en dan gaan de deuren voor de bioscoop voor altijd op slot". Vroeger was het gebouw van Astra een lagere school. Nadat in 1923 de schoolbevolking was vertrok ken naar de nieuwe school aan de Herenweg werd het ver bouwd tot bioscoop en werd omgedoopt in „bioscoop Cen traal". In 1951 werd bioscoop Centraal nogmaals grondig verbouwd en omgedoopt tot Astra. De huidige beheerder operateur Gert-Jan van Vliet: „Astra is latijn en het betekent „sterren". Ik kwam hier al in 1967 over de vloer. Eerst om hem aan te vegen. Later om films te draaien, kaartjes te verkopen en de drankjes te serveren. Van 1 april 1985 tot 1 juli 1986 ben ik ook nog eige naar van de bioscoop geweest. Ik heb hem weer verkocht aan Van Keppel. Het is jammer wanneer deze bioscoop zal worden opgedoekt". Van Vliet vraagt zich af er wel genoeg aan is gedaan om de loop erin te krijgen en te houden" Bioscoop Astra aan de Langstraat in Wassenaar. LEIDEN Tieners Ak tief in Leiden is op zoek naar volwassenen die be reid zijn enige uren per week tieners te begelei den die vrijwiligerswerk doen. Tieners Actief is een lande lijk initiatief waarbij kinde ren tussen de 12 en 18 jaar vrijwilligerswerk doen bij in stanties op het gebied van onder meer dierenverzor- ging, gezondheidszorg en bij projecten als de speel-o- theek. Het inititiatief draait in Utrecht al vijf jaar. In Leiden opereert Tieners Ak tief van af 1 november 1989 vanuit Buurthuis Winnie Mandela. Voor de begeleiding van de tieners vanuit het buurthuis zijn volwassenen nodig. Doel van Tieners Aktief is tieners te laten zien wat er op de ar beidsmarkt voorhanden is en om ze wat ervaring te laten opdoen. Verder is het de be doeling dat de instellingen waar de tieners werken er wat aan hebben. Tieners Ak tief in Leiden kreeg onlangs van de Stichting Kinderpost zegels in Leiden tweeduizend gulden om het project hier op poten te zetten. Tieners Aktief is nu nog be zig met het werven van „ar beidsplaatsen" en ouderen die de tieners moeten bege leiden. Eind februari, in maart en in april wordt via televisie-uitzendingen de aandacht gevestigd op het tiener-initiatief. Coördinator Rob Cancrinus van Tieners Aktief verwacht dan een stroom jongeren die vrijwilli gerswerk willen gaan ver richten. Nadere informatie is verkrijgbaar via 071-312651 WASSENAAR De ge- voor straatmeubilair en asfal- na deze uitleg van de weth WASSENAAR De ge meente Wassenaar is al 18 jaar niet meer verzekerd tegen stormschade. Dit bleek gisteren tijdens een vergadering van de ge meenteraad. In Wassenaar heeft de storm donderdag grote schade aan gemeen telijke eigendommen ver oorzaakt. Deze wordt ge schat op 350.00 gulden. Volgens een inderhaast gefor muleerde raadsvoorstel kan op dit moment nog geen exacte raming van de schade worden gegeven. Ernstig werden be schadigd raadhuis de Paauw waarvan de schade wordt ge raamd op 110.000 gulden. De dakbedekking van de gemeen telijke sporthal bleek niet be stand tegen de harde wind en als schade daaraan wordt op 60.000 gulden geschat. Voor andere gemeentelijke eigen dommen en vervolgschade wordt 20.000 gulden geschat en voor straatmeubilair en asfal tering 18.500 gulden. Met extra loonkosten voor de reiniging en brandweer van 24.000 gul den en 105.500 voor de afde ling groenvoorziening voor de afvoer van het gevallen hout en herplant is in totaal een be drag van 350.000 gulden ge moeid. Volgens wethouder C. Barning is dit bedrag zo nauwkeurig mogelijk geschat. Hij rekende voor dat het niet verzekerd zijn van de gemeente voor stormschade dit een besparing van 15.000 aan jaarlijkse pre mie heeft opgeleverd over 18 jaar. Volgens de wethouder van financien heeft de nu uit te geven 350.000 gulden tegen 18 jaar premiebetaling de ge meente toch een aanzienlijke financieel voordeel opgele verd. „Alhoewel ik nu niet kan zeggen dat dit altijd het geval zal zijn omdat niet gega randeerd kan worden dat de volgende storm ook pas weer over 18 jaar komt", aldus C. Barning. Waarop een raadslid na deze uitleg van de wethou der opmerkte „gelukkig heeft hij meer verstand van verze keren". Wethouder C. Barning eigenaar-directeur van een verzekeringskantoor. Het ex tra krediet van 350.000 werd zonder hoofdelijke stemming uiteindelijk goedgekeurd. Aan het begin van de raads vergadering werd H. Dijkstal beëdigd als nieuw raadslid Bij stemming over diverse in te nemen vertegenwoordigingen in de commissies liep de schriftelijke stemming mis. Van de 21 leden tellende raad was mevrouw H. van Eesteren verhinderd. De 20 aanwezige raadsleden wisten echter wel 21 stembriefjes in de vissekom te deponeren. Evenals een voorgaande keer, toen ook meer stembriefjes werden in geleverd als er raadsleden aanwezig waren, besloot bur gemeester P.H. Schoute dat de stemming toch geldig was, aangezien 20 briefjes overeen komstig de voordracht waren ingevuld. De kandidaten voor de SP in Leidschendam zijn, van links naar rechts: lijsttrekker P, de Ruiter. V van der Zijde en R. de Zeeuw. FOTO: SP LEIDSCHENDAM De Socialitiese Partij (SP) in Leidschendam is fel ge kant tegen de komst van de afvalverbrander Gavi op Ypenburg. De SP pleit daarentegen voor intensi vering van gescheiden in zameling van afval. Dit blijkt uit het verkiezings programma van de SP. Om die visie onder de aandacht van het publiek te brengen, worden in Leidschendam begin maart circa 13.000 folders huis-aan-huis verspreid. De SP wil een wijkgebouw voor 't Lien. De kosten daar van kunnen worden ontrok ken aan de reserves van het gemeentelijk grondbedrijf die volgens de socialisten ruim 24 miljoen gulden bedraagt. Ook in de Rietvink moet een wijk gebouw worden gebouwd. De verkeerssituatie rondom de Damlaan vraagt om „veel aan dacht", aldus de SP. Nu op ter mijn LeiZo - een nieuwbouw wijk met circa 8000 woningen - wordt gerealiseerd, wil de partij de Verlengde Land- scheidingsweg versneld laten aanleggen. Daardoor ontstaat vooral op de Damlaan een vlotte verkeersstroom. De woonlasten moeten omlaag. De rioolrechten zijn in Leidschen dam de afgelopen vier jaar drastisch gestegen, van ruim 48 gulden naar 72 gulden. An dere programmapunten zijn: goed openbaar vervoer voor de wijk Oud-Zuid; meer geld voor vrijwilligerswerk; gratis periodiek onderzoek naar baarmoederhalskanker; een snelle renovatie van vooroor logse woningen; meer ontspan ningsmogelijkheden in de ge meente en een uitbreiding van de kinderopvang. Lijsttrekker voor de SP is P de Ruiter. De nummers twee en drie op de kandidatenlijst zijn: V. van der Zijde en R. de Zeeuw. LEIDEN Geboren: Evella Maria dv V. C. Penny en G. J. M. Derksen; Sander zv. B. H. Walraven en D. A. P. Hoogervorst; Juliana dv. R. Husman en G. Arili; Tim Hendrik Jaap zv. J. K. de Pater en P. J. Sweers; Denlse Hé- lène dv. A. K. Visch en J. H. Beekhul zen. Adriaan Hugo Pieter zv. P. Freke en K. Kuijt; Edwin zv. R. Eikelenboom en C. J. van der Lee; Rick zv. P. M. G. den Hollander en C W. van Tricht; Johannes Arnoldus zv. J. van der Weijden; Gerda Maria Adriana Corne lia dv. A. van Leeuwen en G. J. Ker- pershoek, Erik zv. R. van der Bijl en D. J van Duijvenbode; Marlous dv. P. J. van Dijk en C. G. van der Poel; Stefan Petrus zv. M. A. M. Dickhoff en J. A. Hulsbosch; Anouk dv. R. Smaak en M. C. B. van Steijn; Bram zv. P. J. F. Sanders en C. C. A. van der Lans; Tarek zv. M. Chaker en F. Batal, Julie Laurie Mayte Emilie dv. J A M Meesterburrie en B. A. Roete- rink; Linda dv. W Dekker en A. A. P Bartels; Anne Mareille dv. A. W. J. van de Geijn en M. H. J. Hoes; Li- Feng zv. L. M. Chen en M. L. Chin; Paulus Cornelis zv. P. Brandt en J. G BURGERLIJKE STAND Oudshoorn; Jan Amanda dv. J. Gumbs en M. Hansen; Laura dv. P Krul en M. W. Fransz; Maximiliaan Arie Cornelis zv. J. P. Kleijn en L. A. Levert; Anna dv. S. van Berkum en G. Gietema, Rowanne dv. J. J. C. Ver hulst en M. de Horn; Nicolaas Corne lis zv. J. van Rijn en F. A. Vroeginde- weij; Lisette Corlne Arianne dv. A. Kuijt en W. C. Hogewoning; Peter Jo hannes zv. T. van der Plas en W. Kempers; Mieke dv. P. Plug en I. Soet; Willemi|n Florine dv. P. R. de Weijs en P. J. M. Kok; Johannes zv. A. G. van Asten en M. Plesman; Tobi as Adriaan zv. T. C. de Graaf en M. W. van der Have; Benjamin Eppo zv. P B. J M Wessels en R. G. M van Lanschot; Adriana dv, A. J. A. de Vries en M C. Noort; Rico zv J. Jel- ders en A. J. M. Zwart; Edmond Ru- dolf Ingbart Cornelis zv. B. R. Roos endaal en A. H. P. Kool; Marieke dv. N. C. M Sluis en H. E. M. Tulen; Ben jamin zv. R. J. Groenendijk en C. W. van Rijn; Rick zv. F. W. Buitelaar en L. van Kreuningen. Overleden: C. T. M. Dobbe geb. 20 mrt 1936 vrl. echtg van J. S. van der Hulst; F. J. A. van Beukering geb. 13 jun. 1899 man; C. van den Berg geb 4 feb 1897 man; G. J. van Doorn geb. 11 jun. 1964 man; J. P. N. Kokx- hoorn geb. 6 dec. 1902 man; H. P. de Wekker geb. 22 mei 1918 man; P. C. M. Bokhorst geb. 5 jan. 1990 vrl.; M. Timmerman geb. 16 nov 1919 vrl.; S. van der Kwaak geb. 30 mrt. 1923 vrl. echtg. van G. de Boer; D. van der Niet geb. 13 sept. 1899 vrl. geh. gew. met L. Vogelenzang; W. G. Helver- steijn geb 25 dec. 1904 vrl. geh. gew. met N Wallaart; A. Becher geb. 19 nov. 1928 vrl.; F O van Gennep geb 22 nov 1926 man; P. Hamel geb. 28 dec. 1989 man; N. van Hemert geb 26 aug. 1934 vrl. geh gew. met J. Zwart; M. C. van Weizen geb. 27 dec. 1902 vrl. geh. gew. met J. J. van der Walle; M. van Weerlee geb. 28 jan. 1900 vrl. geh. gew. met N. Seller; P. J. de Graaf geb. 2 dec. 1915 man; J. F. M. Steinebach geb. 4 jun 1915 man; C. F. Hannema geb. 20 dec. 1982 vrl.; C. Gebert geb. 7 sep. 1920 man; J Linschooten geb 10 aug. 1907 vrl. geh. gew. met W. Nieuwen- burg; P C. van den Buuse geb. 12 okt. 1902 man; I. A. Jhinkoe Rai geb. 8 dec 1989 vrl.; E. J. Hannig geb. 6 mei 1956 vrl. echtg. van J Guurink; J. M. van der Molen geb. 4 nov 1910 man; E. J. H. Alt geb. 14 sep 1906 man; S. Kombrink geb. 20 jul. 1904 vrl. geh. gew. met W. Hoksbergen; L. A. Durieux geb. 8 okt. 1902 vrl. geh. gew. met A. Kreeft; J. W. Warmenho- ven geb. 10 aug. 1921 man; W. A. C. Elligens geb. 20 mei 1987 vrl.; A. van Beelen geb 18 sep. 1939 man; J. C van der Weele geb. 23 okt 1902 man; L. Schild geb 11 jan. 1917 man, J. F. van der Steen geb 10 sep. 1901 vrl. geh. gew met H. Matters; A. Cla- rijs geb 9 sep 1900 vrl. M C A. Krekelaar geb. 15 jan. 1916 vrl. echtg. van G. Blansjaar, J. L. G. Blansjaar geb. 20 mrt. 1942 man; D. Versloot geb. 23 mrt. 1907 man. Ondertrouwd: G. Koops en D. M. E. Boekman; J. E. M. Nozeman en C. W. M. Wensveen; R. F van Haastregt en M P. M. van Polanen; P. Beije en E. Vriend; F. van der Heiden en S Ra- vensbergen; P Struik en A. G. M. van Haeften; G. C. N Mank en M M L Langeveld; P A Vetting en C. P. A. Hebinck; J. H. N Lindeman en M C. Kusse; F. D. J Overpelt en M A. G B van Piere; T M. J. de Vries en P W J M Keijzer; P N Manhoudt en O de Rooij; M. Wensveen en I. W. van der Zwart; C. T. van Nimwegen en J B M. Cozijn; A. Beij en E. M Zweistra; H. van Oosten en A. M. van Huizen; S. J. Danlëls en F. C. Baro nesse van Dedem D. J. Verwolf en M. C. J. Hendriks; T. A. Houtman en J. T. N. J. Tjin-A-Tsol; R. Moenen en J. van Hagen; Gehuwd: P. Q M. van Dijk en N. A. van Ingen; R. de Man en P. H Neele; E J. O. Velders en S. H. van de Voort; J A. Dijkman en C E. Ver- meeren; A. Jitan en M. C Siwpersad. Tarek Mahmoud Fahmy Mahmoud Khedr en M. J. Post: A. G. J. M Bos- sers en M. S. Geesink. Juliana Het Zoeterwouds vrouwen gilde houdt vanavond een bijeenkomst in Don Bosco. Aanvang acht uur. Vertoond wordt de film ..Juliana in 70 bewogen jaren". Klaverjas De oranjevereniging Noord- wijkerhout houdt morgen avond een klaverjasdrive in De Schelft. Deze Koningin- nedrive begint om acht uur, deelname kost f4 per per soon. Aanmeldingen en in formatie bij: C. Duivenvoor den. Havenstraat 62. tele foon 02523-72377. CDA Het CDA-Rijnsburg stelt morgen haar twintig kandi daten voor de gemeente raadsverkiezingen voor in de Voorhof. Aanvang acht uur. Na het voorstellen van de kandidaten geeft lijst trekker W. Glasbergen een uiteenzetting. Na de pauze is er een forum om vragen aan te stellen. Bart Poppentheater Hans Schoen speelt morgenmiddag het stuk „De buik van Bart" in het gebouw van de Kulture- le Raad aan de Prinses Ire- nelaan 16 in Hillegom. Buikspreker Bart en zijn pop Evert gaan uitzoeken waar om het hart van Bart zo kil is geworden. De voorstelling, die bestemd is voor kinderen vsm 6 tot 12 jaar. begint om half drie. Toegang kost f5, elk zesde kaartje is gratis. Vrienden Het leesprogramma van de landelijke bibliotheken heeft dit jaar als thema ..Dikke Vrienden". Het begint op 31 januari en duurt tot 22 maart. Vanaf twee uur kun nen de kinderen de gratis Dikke Vriendenpas afhalen in de bibliotheek aan de Ho meruslaan in Oegstgeest. Cursussen De Volksuniversiteit K&O Katwijk start in februari en maart een aantal nieuwe cursussen. Zo begint een cursus binnenhuisarchitec tuur, zelfverdediging, video filmen architectonische ori gami. kleding maken, asser tiviteit en spreken in het openbaar. Inschrijving voor de cursussen kan op werk dagen tussen negen en twaalf uur 's morgens aan de balie van het K&O gebouw aan de Sluis weg. Dolman Ex-voorzitter van de Twee de Kamer Dick Dolman spreekt donderdag op een bijeenkomst van de PvdA- Sassenheim. Plaats van handeling is de Oude Tol. De heer Dolman zal spreken over openbaarheid van lo kaal bestuur. Verder zal de PvdA het verkiezingspro gramma en de kandidaten voor de gemeenteraad pre senteren. Aanvang half ne gen. Raad De gemeenteraad van Zoe- terwoude wordt komende donderdag gehouden. De raadsvergadering had op 25 januari moeten plaatsvinden, maar de storm gooide toen roet in het eten. De commis sievergadering openbare werken en volkshuisvesting is verschoven van 1 naar 6 februari. Cursus Het CN V-Dienstencentrum Zuid-Holland begint op maandag 19 februari in Was senaar met een cursus socia le zekerheid. De cursus be staat uit zes bijeenkomsten een deelname kost voor niet-leden f10 per avond. Belangstellenden kunnen zich tot 7 februari aanmel den bij J. v.d. Eijkel. tele foon 01751-14372. Busreis De Culturele Raad Leid schendam organiseert don derdag een busreis naar Pa leis 't Loo in Apeldoorn. In het paleis wordt de tentoon stelling bezocht over konin gin Emma. De bus vertrekt om negen uur van het par keerterrein Leidsenhage. De kosten bedragen f35. Aan melding is mogelijk via tele foon 070-3275190. Ten toonstelling In de polikliniek van zie kenhuis Sint Antoniushove in Leidschendam is van 2 tot en met 27 februari werk te zien van de Haagse kunstenaars M. Jurjen Ra venhorst en Annemarie Spijkerman. Jurjen Raven horst toont houten beelden en litho's. Spijkerman werk in olieverf op linnen en acryl op papier. Beide kunstenaars zijn zondagmid dag 4 februari van twee tot vier uur in de expositieruim te aanwezig. Cara Een voorlichtingsavond over Cara bij kinderen wordt donderdag gehouden in zie kenhuis Sint Antoniushove in Leidschendam. Gepro beerd wordt antwoord te ge ven op vragen van ouders en verzorgers over allergie, hyper-reactiviteit en de prognose op latere leeftijd. Vooraf telefonisch aanmel den is verplicht. Dat is mo gelijk via telefoon 070- 3574444. toestel 440. Aanvang acht uur. Boj Het Speeltheater speelt za terdagmiddag in Muzenhof Leiderdorp de voorstelling „Boj". Boj is een klein, knuf fel ig. Muppet-achtig wezen tje. Hij is nieuwsgierig en gaat op ontdekkingsreis, maar er wachten onbekende gevaren. „Boj" wordt ge speeld door Saskia Janse. Onny Huisink en Marijke Meijer. De voorstelling is be doeld voor kinderen van 4 tot 7 jaar. Aanvang half drie, entree f5.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13