BV Lisse behoudt uitzicht op titel Sprinter Sunter opvallend sterk LZ '86 moet meerdere erkennen in De Zijl Reinier Hamming door voorrond Veglo ontsnapt aan degradatie Christiaan de Gro< pakt twee keer gouj SPORT CcidócSomxvnt MAANDAG 29 JANUARI 1990 PAGft Zeges Pragt en Kleyweg DEN HAAG De in Leiden wonende en voor het Haagse Sparta uitkomende atleten Joke Kleyweg en Huub Pragt hebben gisteren beiden de eindzege voor zich opgeeist bij de zogenaamde Kloetloop in Grootebroek. Bij de dames beëindigde Joke Kley weg de loop over 25 kilometer in 1.32,50. Het „zil ver en brons" was voor de veteranen Els Raap (1.45,34) en Henny Pot (1.47,30). Bij de heren deed Huub Pragt over dezelfde af stand 1.29,44. In de derde ronde van acht kilometer drong hij er bij zijn achtervolger Dick Tesselaar, de plaatselijke favoriet, op aan „nu eindelijk eens de kop te nemen". Tesselaar weigerde in tegenstelling tot zijn concurrenten echter tegen de wind op te boksen en stopte na enkele meters kopwerk langs de kant van de weg. Pragt benutte deze bijzondere situatie en ging er vandoor. Tesselaar eindigde uit eindelijk als tweede (1.20,30), gevolgd door Lim burger Marcel de Veen (1.22,07). Recordbedrag bij sponsorloop Shorttrack succesvol bijprogramma LEIDEN Tijdens een sponsorloop hebben de leden van de Leidse voetbalvereniging De Sleutels gisteren een recordbedrag van 20.000 gulden bijeen gebracht. Het geld zal worden gebruikt voor de bouw van nieuwe kleedkamers. Turnsuccessen Mooy en Bartel LEIDEN Lennarjl Mooy en Mischa Bartel behaalden bij regionale wedstrijden in Den Haag een tweede en derde plaats op turnni- veau 3. De turners van de Leidse gymnastiekvereni ging Groen-Wit plaatsten zich hiermee voor de provinciale D-wedstrijden, die 24 februari in Leerdam worden afgewerkt. Groen-Wit, zon der de geblesseerde Iwan Vis, behaalde in deze categorie ook de groepsprijs. ASSEN De Canadezen Sylvain Gagnon en Nathalie Lambert wonnen dit weekeinde de Champions Trophy short-track in As sen. Bij de mannen eindigde Oegstgeester Charles Veldhoven als tweede. Het toernooi werd verwerkt in de ijshockeyhal van de kunstijs baan Drenthe te Assen, waar de nationale titelstrijd langebaan plaats vond. Het is de bedoeling van de KNSB vaker dergelijke evenementen te combineren. Tijdens de dweilpauzes maakte een kleine duizend langebaanfans kennis met de specatulaire, maar soms wat langdradige vorm van schaatssport. Het internationale toernooi, met deelnemers uit zeven landen, was een voorproefje van op de wereldtitelstrijd, die medio maart in Amsterdam wordt gehouden. Japan en Zuid-Korea, twee ge duchte short-tracklanden, ontbraken. De Nederlandse vrouwen- ploeg was licht gehandicapt door de afwezigheid van Joëlle van Koetsveld van Ankeren en Priscilla Ernst. Koetsveld kwakkelt al sinds de wereldtitelstrijd in Solihull met de kniegewrichten, Ernst meldde zich met een griepje af. Beste Nederlandse was Monique Velzeboer, vijfde. LEIDEN Reinier Hamming heeft in tenniscentrum Weert de kwalifikatie voor een plaats bij de nationale titel strijd jongens tot en met 12 jaar door staan. Reinier Hamming versloeg in de eerste ronde van de kwalifikatie plaatsgenoot Paul RoggeT veen met 6-3, 6-4. De 6-2, 6-4 winst op Raoul Schneider betekent plaatsing in het hoofd toernooi, dat aanstaand weekeinde eveneens in Weert wordt verspeeld. De Alphenaar bleef als enige overeind, omdat Walter van Schie wel districtsgenoot Danny van der Doe met 1-6, 6-4, 8-6 versloeg, maar daarna toch sneuvelde. Vincent van Renesse van Duiven- bode, en bij de meisjes Ruby Pennings, Ma- riëlle Patiwael en Maaike Zonderop i eveneens uitgeschakeld. In het afsluitende Masterstoernooi jeugdcircuit van de tennisbond kreeg I enige deelnemer, Jolanda Mens, vier nej gen te slikken. De twaalfjarige speelstl Noordwijkerhout staat met Martijn vail Berg en Martin Verkerk wel rechtstl voor de nationales geplaatst. In tenniscentrum Enschede werd Kieboom poulewinnaar van het B2-toeJ De Nieuwvenneper kwam drie maal tol overtuigende winst en plaatste zich vol Masters, die eind maart worden versl Nathalie van Lint en Erik Bakker weri| hun BI-poules op onderling resultaat r tweede plaats verwezen, eveneens goe een bewijs van deelname aan de Maste LEIDEN De heren van BV Lisse blijven vol op meedoen in de titel strijd van de eerste divi sie B. De basketbalploeg uit het bollendorp had het tegen hekkesluiter Wilskracht één helft moeilijk (37-47), maar boog na de pauze de ach terstand om in de ver diende winst: 78-75. BVO juichte na afloop van de wedstrijd tegen Festo BW. De imponerende nederlagenreeks werd met minimaal verschil doorbroken: 60-61. BV Lisse heeft met de komst van trainer/coach Jo- han Koster behoorlijk aan kwaliteit gewonnen. Ten minste, dat doet de derde plaats op de ranglijst vermoe den. Lisse, dat in de voor gaande seizoenen altijd on deraan de middenmoot bun gelde, doet nu volop mee in de kampioensstrijd. Tegen Wilskracht zaterdag was het de taak voor de Lissenaren te bewijzen dat het hoog op de ranglijst thuishoort. Wils kracht deelt samen met Springfield de laatste compe titieplaats, maar is deson danks een niet te onderschat ten tegenstander. De Amster dammers werden bovendien versterkt met ex-Canadians- speler Jan Kramer. Het waren voor de pauze vooral Kramer en Camille Mol die het Lisse erg moeilijk maakten. Met de rust keek het team van Johan Koster zelfs tegen een 37-47 achter stand aan. Na de pauze stelde Lisse alsnog orde op zaken. Met Nanno Veldhuizen van Santen binnen de lijnen bleek Mol volledig uitgescha keld, terwijl Paul Ruigrok voor Lisse in acht minuten tijd 19 punten aantekende. De teruggekeerde Ronald Sporken controleerde vervol gens de wedstrijd, waarvan de winnaar vijf minuten voor tijd al vaststond (70-59). En kele driepunters van Kramer en het traditioneel hevig pro vocerende gedrag van Wils- kracht-coach Eric Kropf de den daar niets meer aan af. De eindstand was 78-75. Sco res Lisse: Paul Ruigrok 27 en Jeroen Koot 19 punten. BVO heeft zondag de impo nerende nederlagenreeks doorbroken door met mini maal verschil Festo BW te verslaan: 60-61. Dat was voor de Alphense ploeg ook de enige reden voor een feestje, want het spelniveau lag schrikbarend laag. De Alphe- naren, behoorlijk gefrus treerd geraakt door de ver- liezenreeks en het zondag op nieuw uitvallen van guard Peter de Boer (enkelblessu re), hadden het geluk dat de ploeg uit Voorburg nog geen deuk in het spreekwoordelij ke pakje boter konden schie- Festo moest voor dit duel overigens noodgedwongen uitwijken naar sporthal De Fluit in Leidschendam, om dat het dak van de eigen sporthal De Vliegermolen in de orkaan van donderdag verloren was gegaan. De ploeg uit Voorburg speelde dus evenals BVO een uitwed strijd en dat was te merken. Voor de rust stond Festo wel iswaar nog op voorsprong te gen de vooral pratende Al- phenaren (36-30). Na de pau ze bleek BVO de minst slech te ploeg. Festo scoorde de eerste tien minuten slechts twee punten tegen de povere 1-3-1-zóne van BVO. Coach Ben Ponsioen gaf toen zijn vedetten even rust, wat on- middelijk de 44-44 stand twee minuten later verklaart. In de chaotische slotfase bleef BVO vervolgens won derwel op de been. Het was nota bene bankspeler Onno Boonstra die de Alphenaren de zo broodnodige winst ver schafte door met een omstre den driepunter de nadelige 60-58 in de 60-61 winst om te buigen. Ponsioen schaamde zich zelfs een beetje voor het vertoonde spel, ondanks de winst. „Dit is zelfs nog niet goed genoeg voor de eerste klasse rayon", was zijn alles zeggend commentaar. In de dames-eredivisie ver loor Grasshoppers in en te gen Rotterdam Zuid met 85- 68. „Een regelmatige neder laag", volgens coach Han Wallaart, wiens ploeg met de rust nog uitzicht had op een beter resultaat (34-27). Vol gend weekeinde start de kampioenspoule van de ere divisie. Grasshoppers maakt daar deel van uit. „Het enige wat ik over die kampioens poule kan zeggen is dat we onze eredivisieplaats voor volgend seizoen hebben ver zekerd. Wat ons doel wordt in die tien wedstrijden, daar gaan we deze week met zijn allen over praten", aldus Wallaart. In de dames-promotiedivisie boekte MSV een belangrijke overwinning op hekkesluiter BOB. Via 43-22 met de rust wonnen de Noordwijkse vrouwen overtuigend met 91- 55 van de ploeg uit Oud Beij- erland, die liet zien dat het verdiend op de laatste plaats staat. De dames van Lisse verras ten in Nijmegen het op de tweede plaats genoteerde Cheetah. Een uitstekende 52- 67 overwinning betekent voor coach Lapidair dat hij heel voorzichtig mag gaan hopen op het overnemen van die tweede plek die recht geeft op een plaats in de ere divisie volgend seizoen. Blij ven winnen luidt dan het de vies. Dat Cheetah in deze vorm meer gaat verliezen is duidelijk. Luba Leiden verloor zater dag in eigen huis van Peli- kan Basketiers (54-56, rust 36-30). Zoals de eindstand al doet vermoeden was het een slechte wedstrijd waarin de ploeg uit Zevenaar het in de slotfase net iets minder be roerd deed. Leiden verliest door dit resultaat de aan- Ronald Sporken aan voor BV Lisse. De speler, een half jaar geleden l met basketbal te stoppj maakte zaterdag zijn i tegen Wilskracht. FOTO: HENK SNATEf sluitng met Basketiers datj vierde plaats bezet. Leiderdorp kreeg i gen Beverwijk geen va voet aan de grond. De pl< verloor kansloos van de kfSki loper met 91-63. LEIDEN Omdat zowel LZ al De Zijl zaterdag verloren, waren de belangen in het on derlinge treffen, dat een dag later op het programma stond, groot. LZ bleek uiteindelijk zoals verwacht minder slag vaardig dan zijn stadgenoot: 7- 11. De turbulente ontwikkelin gen bij AZC - trainer Geurtsen stapte dit weekeinde op - heeft de Alphense formatie geen parten gespeeld. Met name de winst tegen De Robben was verdienstelijk. Waar lieten de Leidse water- poloformaties in hun eerste wedstrijd de punten liggen? De LZ -ploeg moest op bezoek bij het Bilthovense Brandenburg. De Leidenaars keken voortdu rend tegen een achterstand aan. Ze wisten in eerste in stantie de stand tot 4-5 te ver kleinen. Maar ook in deze wedstrijd werd LZ op aggresi- viteit afgetroefd. Daarnaast werden teveel opgelegde kan sen gemist. De Parrel-ploeg werd tenslotte met 17-7 afge droogd. Ook De Zijl kreeg zaterdag slaag. Bezoeker Het Ravijn liep gemakkelijk uit naar 0-4, terwijl de Leidenaars tever geefs op zoek gingen naar het vijandelijke doel. Marc van Belkum bijvoorbeeld, ver zuimde de eerste toegekende strafworp te benutten. De tweede verzilverde hij wel, waarmee de stand op 3-5 werd gebracht. Routinier Paul Belt tekende met 4-5 en 5-6 twee maal voor de aansluitingstref fer, maar dat baatte niet. Het onverwachte verlies was na een slappe vertoning met 6-7 een feit. Voor de onderlinge derby de volgende dag hoefden beide ploegen niet gemotiveerd te worden. De De Zijl-ploeg kwam in de eerste zeven spel- minuten héél moeilijk tot sco re. (1-1). Edwin Redegeld be nutte zijn tweede overtalsitua- tie. (1-2). Alex van Belkum deed vervolgens waarvoor hij dit seizoen was gevraagd. Als routinier vervulde hij zijn voorbeeldfunctie en trof twee maal achtereen doel (1-4). Toen Jim van Es enkele se conden voor het verstrijken van de tweede periode 2-5 aantekende, lag opnieuw voor LZ een afstraffing in de lijn der verwachtingen. Ware het niet dat Wilco van der Zeeuw een schotvaardige middag kende. Hij zorgde dat zijn ploeg weer in de race kwam (5-5). Met een 7-5 stand werd aan de laatste spelperiode begonnen. Een periode waarin coach Al- bert Spijker ook de jonge spe lers Niels Joor en Ron Ligt- voet in de hoofdmacht liet op draven. Marco Kerkvliet ver sierde een terechte strafworp; Marc van Belkum haalde voor het eerst zijn gram en ver schalkte goalie Teske (6-9). De jongste Van Belkum-telg scoorde ook schitterend uit een moeilijke hoek 6-11. Jon geling Arjen Meijerink bracht de eindscore op 7-11. AZC -trainer George Geurtsen heeft de handdoek in de ring geworpen. De directeur van drie zwembaden zag geen mo gelijkheid meer zijn directie functie met zijn werk als trai ner te combineren. Het door hem genoemde gebrek aan professionalisme in Alphen is niet de voornaamste reden van zijn vertrek. Wél speelde ook gezondheidsredenen mee in zijn beslissing. Gijs van der Leeden senior heeft zich, net als vorig seizoen, opgeworpen als interim-trainer. Het vertrek heeft in elk geval niet zijn weerslag op de Al phense formatie gehad. Het zwembad De Thermen was za terdag goed vol. Iedereen was benieuwd hoe AZC zich tegen De Robben zou weren. In gedegen wedstrijd trok AZC toch vrij eenvoudig de over winning naar zich toe. Met een nog steeds kwakkelende Rem- co Pielstroom in de gelederen, leidden de Alphenaren na de eerste periode met 3-1. In de tweede en derde periode hiel den de beide opponenten el kaar keurig in evenwicht. De laatste periode was weer dui delijk voor AZC. De Alphena ren zwommen gedecideerd naar een 13-9 overwinning. In Nijverdal kwamen de Al phenaren een dag later tegen Het Ravijn bedrogen uit. De AZC-ploeg speelde ondermaats en leiddse slechts eén keer (4- 5). Daarnaast hadden de pupil len van Van der Leeden het te kwaad met de scheidsrechter lijke beslissingen. Gelukkig wisten de Alphenaren er nog enige gerechtigheid in te bren gen en gingen zij uiteindelijk met een gelijkspel huiswaarts. Katwijk moest zijn meerdere erkennen in koploper WZK uit Wassenaar. De Wassenaar- ders waren eenvoudigweg een maatje te groot voor Katwijk: 7-13. Vivax kende opnieuw geen problemen met zijn te genstander. De pupillen van trainer Frits Welling speelden ditmaal succesvol het zóne- spel, hetgeen in een duidelijke 11-3 overwinning resulteerde. De Zijl/LGB-speler Jeroen Duvekot torent hoog boven zijn tegenstander uit in de derby tegen LZ 1886. FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN Holland-at leet Jeroen Sunter toonde in het Haagse Houtrust Sport aan hard op weg te zijn weer de snelste man van Leiden te worden. In zijn eerste wedstrijd na de nationale jeugdkampioen schappen, begin juli in Bergen op Zoom, noteerde de pupil van Roel Hen- driksen tot twee maal toe een tijd van 6.9 seconden op de 60 meter. Slechts een zestal mannen uit de AAC-school en de natio nale selectie was sneller. Opvallend snel was ook Ruud; van Maurik van AAV '36 die met 7.4 seconden de indruk wekte aan snelheid gewonnen te hebben. Clubgenoot Mare van der Jagt noteerde dezelfde tijd, die ook voor Bataven Jan- Dirk Hogewoning en Martin Jansen werd geklokt. Bij de jongens A noteerde Fabian Ros van Holland twee maal een snelle 7.2 seconden, maar hij moest nieuweling Martijn Lange met 7.2 (serie) en 7.1 (halve finale) voor laten gaan naar de finale. Daar noteerde de Holland-junior een electro- nisch gemeten 7.40 seconden. Bij de meisjes was Sonja de Rijk (AAV) de beste uit de re gio met 7.9 seconden in de se rie en een vergelijkbare 8.18 seconden in de finale. Ook op de 1500 meter was de Leidse regio behoorlijk aanwe zig. Jan Jansen was echter niet blij met zijn 3.56.4 minu ten en 'Hollander' Cor Brand wijk ondanks zijn seriewinst ook niet echt met zijn tijd van 4.07.2 minuten. Kees van Hae- ringen zal ongetwijfeld wel te vreden over zijn 4.06.5 minu ten geweest zijn. NSL'er Wil lem Boon scoorde met een tijd van 4.01.1 minuten ook meer dan goed. Bij de dames pakte Regina van Duyn een derde plaats door voorzichtig lopend na 4.46.01 minuten binnen te komen. Li- sette Stadhouders werd met 4.43.89 minuten tweede. Bij de jongens noteerde Spartaan Ma- rijn van der Ploeg 4.17.18 mi nuten en bij de meisjes bleef A A V-atlete Liselore Zeelen- berg vijfhonderdsten onder de vijf minuten. Bij de technische nummers was er winst voor Stefan Molenaar in de ver springbak. Onder het toeziend oog van zijn voorzitter landde de Spartaan pas na 6.70 meter. Arno Tavenier, Leidenaar in Rotterdamse AVR-dienst, pak te pas bij een hoogte van 4.50 meter de polsstok om daar zonder problemen over heen te wippen. Na de 4.70 meter in tweede instantie gehaald te hebben was de koek echter op. Ellen Silverentand kwam bij haar debuut bij de dames te vens voor het eerst uit voor haar nieuwe club, PAC uit Rotterdam. Dat zij bij Bataven een uistekende basis had ge legd bleek wel uit haar 9.01 se conden over de 60 meter hor den. Gert Velthuizen sloot met een nieuw persoonlijk record op de 60 meter horden zijn herstel periode na vermeende hart klachten opvallend af. larl LEIDEN De badmintonners van Veglo zijn dank zij het verdienstelijke gelijkspel tegen de nummer twee van de rang lijst, Shuttle Ter Aar ontsnapt aan degradatie uit de landelij ke competitie Het Alphense Flair speelde zich in de eerste klasse in veiligheid. Het eerste team van Veglo kwam in de Leidse 'derby' in de vierde klasse tegen Shuttle '74 uit ter Aar na de vier en kelspelen tot een 2-2 tussen stand. De afwezige Frits Ulde- rink werd bekwaam vervan gen, Tanja Vaes kwam even eens tot een zege. Winst in het herendubbel en in de mixed van Vaes met Jan Altenburg bracht de Leidenaars het zeer verdienstelijke gelijkspel. BC Leiden 2 hielp stadgenoot Ve glo door Aristo 2 met een 7-1 nederlaag naar huis te sturen en de Scheveningers definitief op de laatste plaats te zetten. De wederdienst kwam weer van Veglo, dat met de 4-4 te gen Shuttle BC Leiden 2 op de tweede plaats deed belanden en hen het recht op promotie wedstrijden leverde. In de eerste klasse speelde het Alphense Flair zich in veilig heid door met 6-5 te winnen van Zijderveld 3. Frits Gill, Fred Hofman, Jean Lamaison en Karin van Pel zorgden voor een 4-2 voorsprong na de enkelspelen, die na verlie alle dubbelspelen tot 4-5 5g< omgebogen. De beide 11 werden in drie games g pa nen. BC Lisse nam tegei loper Heerhugowaard veel driegames partije 'a< overwinningen van E 6 Versteegh, Jacqueline va t i vensberg en het dubbel S steegh/Kolmus waardi&lT scheid van het eerstekl schap. wn In de tweede klasse b<s" Vlietwijk met de 7-1 ze n hekkesluiter Duinwijck f prima gemiddelde, dat v< titel bepalend is. BC L verloor tegen een ver Florida uit Waddinxveei j. 7-1, maar kan zich me één wedstrijd tegen de jjc mer laatst toch veilig vma Brenda Conijn werd mei ,ze team, Dropshot 3 uit Haag, kampioen. De jeu| e per uit Lisse bleef onges Jus Flair 2 deed in de derde se zeer goede zaken do< wel met 7-1 de reguliei m met 5-3 de in de eerste van de competitie afgebi Ij wedstrijd tegen het A I veense Martinus Amst< tot winst te brengen, phenaren staan nu één| voor op Merenwiek, d< danks de 8-0 zege op veld 9 toch lijdzaam mi kijken. LEIDEN Tijdens de ABN- cup in Aalsmeer toonde Chris tiaan de Groot zich de meest evenwichtige zwemmer van de LZ-ploeg. De Groot was op de 100 meter vlinder- en 100 meter rugslag iedereen de baas. Bij een C-kring-meeting in Katwijk, waar de beide Leidse zwemverenigingen LZ en De Zijl/LGB met een klei ne delegatie vertegenwoordig waren, voldeden alle leden van eerstgenoemde aan de B- limieteisen. Christiaan de Groot „vlinder de" in Aalsmeer naar een goe de 1.02.5 op de 100 meter en dat betekende een gouden plak. Eveneens eerste werd hij, in 1.05.6, op de 100 meter rugslag. Dennis Schouten tikte als tweede aan op de 100 meter vrij in 57.1. Clubgenoot Alexander Willemse deed het zelfde in 55.1, hetgeen tevens een verbetering van het LZ- clubrecord betekende. Andrea Hoenselaar moest met minder genoegen nemen. Zij werd derde op de 100 met- slag in 1.23.1. Bij de heren pakte van Weerden goud op stand. Hij liet 1.06.7 nen. Op de 100 meter kende Nancy Kijk in di geen genade met haar c rentes en eiste goud vo( op in 1.09.9. Voorts was^ bronzen medaille voor f Stastra op de 100 mett Haar tijd was 1.12.9. i In Katwijk voldeden al Jj leden aan de B-limiet! Arjen Kamer werd eer de 100 meter schools 1.31.9, Marc Klous be dezelfde klassering op meter vrij in 1.33.4. M 'Cl Barmentloo tikte als der op de 100 meter sch 1.34.5 en Yvo Bijker woi 100 meter rugslag g( 1.12.9. Voor De Zijl liet ;or van Rijn op de 100 met 50 slag een bronzen presta teren (1.32.0). Ook clul Martin van der Meijder brons. Hij zwom op de 1 I ter vrij een tijd van l.ly

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18