korfballers in de hoek Y aar de klappen vallen NOVO vernedert Madjoe DIOK bezorgt HRC eerste verlies Problemen rond overgang Haldan HYS ontsnapt aan nederlaag in^ORT CcidóeSouAcwit MAANDAG 29 JANUARI 1990 PAGINA 17 iti?' ireholte en Iasi I DEN De handbalvrou- npi van Noorlander Foreholte en de return van het Eur- o ïp II-duel tegen AS Terom op dinsdag 20 februari. De rhoutse delagatie, die uit p^ersonen zal bestaan, ver- ...m'top 18 februari naar Roe- aïl ti ië- Het competitieduel te- Hellas zal daarom worden j uhoven naar 25 februari. Jo ht Foreholte de kwartfina- ilen, de kans daarop is na 1-26 verlies in Voorhout jTi, dan zal het daarin ekei )men tegen het Franse e 27- Gagny sstno DEN HAAG Het gaat goed met de clubs uit de Leidse re gio. Rugbyclub DIOK zette een belangrijke stap in de rich ting van prolongatie van de vorig jaar behaalde landstitel, door in Den Haag de plaatselij ke HRC met 18-6 te verslaan. Ook The Bassets boekte een belangrijke zege in de play offs door het Roosendaalse RCC met minimaal verschil (10-12) te verslaan. Van tevoren was er niemand in het Leidse kamp die echt twijfelde aan de uitslag. Natuurlijk was Den Haag, net als DIOK, nog ongeslagen in de play-offs en zou het er alles aan doen om die status te behouden. Maar algemeen werd verwacht dat de Leidenaars in de breedte te sterk zouden zijn voor de Hagenaars. DIOK betrad dan ook vol goede moed het winderige veld met een team dat slechts op een plaats gewij zigd was. 'Good old' Kees Koemans verving de op het laatste moment geblesseerd geraakte Gideon van der Born. Er werd gestart met de wind tegen, waardoor de Leidse for matie regelmatig onder druk kwam te staan in de beginfase. Dit resul teerde in een 3-0 achterstand door een benutte penaltykick van Ronald Berrevoets. Daarna slaagde DIOK erin het spel meer naar de Haagse helft te verplaatsen. Goed werk van de voorwaartsen leverde de Leide naars twee penaltykicks op die door Gottfried Bos benut werden (3-6). Van aantrekkelijk spel was er tot dan toe geen sprake. De driekwar ten konden hun draai niet vinden in deze wedstrijd, wat waarschijn lijk mede het gevolg was van de harde wind. Hoe hard die wind wel niet was bewees Ronald Berrevoets, door met een penaltykick vanaf ei gen helft de ploegen op gelijke hoogte te brengen. Na rust had de landskampioen de wind in de rug. Door het windvoordeel en de sterke line-outs en scrums van de voor waartsen kon een Leidse score niet uitblijven. Uiteindelijk was het Die- derik Renardel die de ban doorbrak en de aanzet gaf tot de zege (6-10). Den Haag was, ondanks een tomelo ze inzet, gewoonweg niet bij machte om nog tot scoren te komen. Verde digend maakten de Morschbewo- ners namelijk geen fouten. Met een mooie push-over try stelden de Leidse voorwaartsen de zege veilig (6-14), waarna Yves Kummer de eindstand nog op 6-18 bepaalde. Bij The Bassets werd zondagavond een klein feestje gevierd. RCC uit Roosendaal werd in Brabant op een nederlaag getracteerd (10-12). Op volle oorlogssterkte waren de Sas- senheimers naar het zuiden ver trokken. Met een na een lange schorsing weer spelende Ruud Vos werd RCC flink onder druk gezet wat Perry Noordermeer in staat stelde twee keer raak te schoppen, alvorens RCC iets terug kon doen (4-6). Ook in de tweede helft waren de Sassenheimers goed bezig via agressief spel en veel line-out balbe zit. Frank Beers zette met een fraaie individuele aktie de kroon op de goede teamprestatie, en bracht de punten definitief naar Sassenheim (10-12). l DEN De hoogst 1 TJfende korfbalclubs uit Leidse regio blijven 'endeels in de hoek 'tra r de klappen vallen. Pernix en Fides alsija leden (dure) neder- rentn en alleen Fiks (12- jij Watervliet) en De {g aïden (12-11 tegen Donck) zegevierden, lager niveau boekten ie w ierkwartier, Tempo en 5 belangrijke punten- >t, waardoor met ie laatstgenoemd acht baar kansen op lijfsbe- vergrootte. Ons nd en Madjoe bleven nieuwe neerlagen ;er op de laatste plaats hun poules vastgena- TOP speelt zoals van- moet de eerste overwin- er zeker komen", £utte Kerkum moed uit het orlijke verweer bij Allen rbaar. De coach van de lomende degradant uit de dklasse zag zijn formatie jerco Langelaan (3), Aad derink, Ron van der Wil- 2), Stella Tiggelman en i van der Zaag tot 9-9 ge- gaan, totdat er mede vier strafworpen een 14-9 ID jrstand ontstond. Hoewel tu n Westerbeek en topsco- ■mi angelaan (6) wel 14-12 en maakten, bleef een eer- ge voorlopig nog uit het 18-14 eindstand. OOl^jroductiviteit van Pernix vei met drie goals in één helft [)e ieuw bedroevend en bood g£p de mogelijkheid haar iai eerste zege te behalen: 13-9. Peter Kuipers hield met zijn vier treffers tezamen met Jan- neke Mulder de achterstand vanaf 5-3 via 7-6 (rust) tot 9-8 in de perken, maar in de laat ste twintig minuten viel op Lian Tieleman na iedereen in de aanval stil, inclusief inval ler Kees Hortensius. Fides Pacta trok zich goed op aan het spel van Die Haghe en had met drie gemiste strafwor pen allicht meer bereikt dan 14-17 verlies. Mieke Selier, Bettina Sommeling, Sander de Haas en René van der Vooren, die allen viermaal scoorden, zorgden voor een verrassend begin met 4-0 en 5-4, maar daarna dicteerde de ongesla gen koploper het scoreverloop en liet zich na 10-11 en 11-15 niet meer achterhalen. Voor Fiks betekende de 12-14 bij Watervliet de eerste uitzege en dat was in dit vier punten- duel extra plezierig. Theo Vreeken (3), Jaap Rietdijk, Nico van Weizen (2), Gwenny de Best en Annemieke van der Gugten brachten de oranje- blauwen van 4-5 naar 7-14 en alleen omdat het uitspelen van de partij moeizaam verliep, slonkte de marge aanzienlijk. „Wij hebben slecht gespeeld en toch twee punten, dus ik mag niet mopperen", bekende trainer Janko Breed veld over De Danaïden, dat Ten Donck glansloos met 12-11 bedwong. Heiko Locher was met vijf doelpunten de enige, die in beide helften (7-6 rust) bleef scoren en dat was met de eni ge goals van Eric Kromhout en Eric Peters na de paalwis- seling net voldoende voor de Crescendo bij KVR op gelijke hoogte, doordat Alphons Cor- nelissen, net drie minuten in het veld, raak schoot: 8-8. Henk Alberts was met twee treffers de beste aanvaller, waaruit wel blijkt dat beide middenmoters het vooral van hun verdediging moesten heb ben. De Algemene is de laatste we ken van slag af en leed tegen De Zwaluwen de derde neder laag op rij. Topscorer Alfred Lambooy (4), Annemieke Mol- loy, Jory Sjardijn en Marco Mud zorgden wel voor 2-0 en 4-3, waarna de Leidenaren meer tegen zichzelf dan de te genstanders speelden, met als uitkomst een voortdurende achterstand: 13-14. Met goed opstellen onder de paal ving Zuiderkwartier het lengte-nadeel ten opzichte van Ados goed op en veroverde na een aarzelend begin (0-3 en 3- 5) geheel het initiatief. Aldo Spadon (4), Theo van Leeu wen, Erik van Lunteren, Wil de Wit (2) en Simone van der Kaay brachten het overwicht in de vorm van een 14-12 eindstand ook in de score tot uiting. Ook KNS had het fortuin om bij Aurora in de slotminuut te scoren, waardoor er met 5-5 alsnog een punt werd binnen gesleept. Maarten Tideman was met zijn tweede doelpunt voor deze ontknoping verant woordelijk, nadat hij eerder met Hans Kooien en Peter Zit man in de eerste helft voor een 1-3 voorsprong gezorgd, die echter niet vastgehouden kon worden. De wedstrijd van Ons Eiland en De Regenboog lag een kwartier stil, daar de scheids rechter zich bedreigd voelde nadat hij de thuisclub vijf strafworpen op rij tegen had gegeven en Erik Kuiper een gele kaart. René Arnoldus (4), Chris van Schie (2), Lucien Bastiaanse en Olga Soudan konden na de hervatting bij 1- 8 wel de produktie opvijzelen, maar de nederlaag was allang een zekerheid: 9-17. „Heel scherp aanvallen en heel consequent verdedigen", noemde coach Gé van der Wa ter van Tempo als de basis voor de 15-8 winst over Nieuw Flora, Ruud de Jong en Erik Pons, beiden viermaal trefze ker, Joke Boot en Jim Vos profiteerden in het tweede kwartier optimaal van het goede afvangen en vergrootten de voorsprong van 2-1 naar 8- 4, die nadien alleen nog meer werd uitgebouwd. Velocitas kwam nauwelijks tot haar favoriete lange aan vallen tegen Weidevogels, om dat de warrige arbitrage alle vaart uit het spel haalde. De Leiderdorpers kwamen door Jeroen van Driel (4), Harry van Deursen, Steven de Ronde (2) en Jetske Goudsmit na 0-2 wel steeds aan de leiding om in de laatste vijf minuten 9-7 toch uit handen te geven, zo dat 9-9 op de formulieren kwam. Hekkesluiter Madjoe verloor bij Valto voor de tiende keer de wedstrijd en voor de vierde keer een dame met een blessu re, ditmaal Barbel Vink met een lichte hersenschudding na een botsing met de paal. Anne Blankert, Anne en Peter Star scoorden twee keer voor de oranjehemden, die na een goe de start (1-3 en 2-4) toch met 12-9 ten onder gingen. van De Regenboog. Ons TO: ANDRÉ VAN HAASTEREN. :ylla kansloos nda rd$en Avanti 'EN- In de eredivisie heren Avanti en Scylla na de win- iderbreking zaterdag tegen el- het spits af. Avanti, dat de „ie ontmoetingen telkens in ~J voordeel had beslist, bleek 3e sjverstaan van 75 toeschouwers *anlnu weer oppermachtig. De anslrswoudse ploeg won met de antjruime cijfers: 14-4. t bijiti verscheen in dezelfde sa- Stelling achter de tafel als in prige speelhelft: Gerard Bak- BertChen Sung, Robert de Groot tob Turk. Zij stonden tegen in (Sjoerd Meijer, Peter-Paul de ,en (t, Mirjam Hooman-Kloppen- ier t) en Lars Wittebrood. Laatst- ank^HKte verving Patrick Swier, n(Jot april in Amerika verblijft 1 gjrband met zijn studie medicij- „"spelers van Avanti hadden van allen medelijden met ^Tbrood en stuurden hem tot "maal toe met e^n dik verlies de de kant terug. Ditzelfde lot veRSjoerd Meijer beschoren. Met verdedigend spel kon hij het geen van zijn tegenstanders i (perken. Mirjam Hooman ver- vinl alleen Robert de Groot. Ge- An Bakker, Chen Sung en Rob le 1 bleven haar de baas. Twee Hpn bracht Peter-Paul de Vrint del Scylla binnen. Hij won van (2xF de Groot en Rob Turk. Te- vgEerard Bakker kwam hij net ite kort. Deze wedstrijd ging Jeb|l"19 in de derde game uitein- 5 p naar de speler van Avanti. nan en De Vrint zorgden sa- «Woor het vierde punt door in "lubbelspel van Chen Sung en |root te winnen. Chen Sung bleef tegen Scylla onder anderen Mirjam Kloppenburg de baas. DEN HAAG De over gang van tafeltennisser Paul Haldan van Sparvö- gen naar Avanti staat op losse schroeven. De over schrijving van de interna tional is nog altijd niet ge regeld. Haldan (24) ontbrak in Hazerswoude noodge dwongen in de openingswed strijd (14-4) van de tweede competitiehelft tegen Scylla. De voormalige Roemeen moet woensdag voor zijn Zweedse club Sparvagen nog een onverwachte beslissings wedstrijd spelen, omdat afge lopen dinsdag het laatste competitieduel tegen Halm- stadt onbeslist eindigde. De verliezende club dient in Zweden degradatiewedestrij- den te spelen. Tegenvaller De beslissingswedstrijd is een forse tegenvaller voor Hal dan en Avanti. De reglemen ten van de Nederlandse ta- feltennisbond (NTTB) staan niet toe, dat een speler in één seizoen voor twee verschil lende clubs uitkomt. De vier voudige nationale kampioen had van de NTTB als dank voor bewezen diensten dis pensatie gekregen, onder voorwaarde dat zijn over schrijving vóór het begin van de tweede competitiehelft of ficieel was bekrachtigd. Dat nu is evenwel niet het geval. De Zweedse bond heeft Haldan nog niet voor Avanti vrijgegeven, omdat Sparvagen daartoe nog geen verzoek heeft ingediend. Voor de ex-speler van De Veluwe zou het niet door gaan van zijn rentree in de Nederlandse competitie een extra domper betekenen. Hij had via de Stichting Top sport Hazerswoude een baan aangeboden gekregen bij een computerbedrijf. Dispensatie Uit sociale overwegingen zou het hoofdbestuur van de NTTB Haldan voor de twee de keer dispensatie willen verlenen. Concurrende clubs als herfstkampioen Tempo Team en landskampioen De Veluwe hebben echter al aangekondigd juridische stappen te zullen onderne men, als Haldan alsnog voor Avanti mag uitkomen. ^nDEN De herenvol- q alteams uit de regio 1Co[n het afgelopen lge (teinde weer goede za- DeWLeython en Gemini- uisjjigoeroes wonnen vrij slofekkelijk. Het Noord- nS se NOVO behaalde sublieme winst op loper Madjoe. De te- degradatie vechten- e ^reserves van Leython ijn Hen een belangrijke jn op Rentokil. De da- gde; deden het een stuk k Hier. Gemini/Kangoe- en Leython zullen na ies alle zeilen moeten ten om degradatie te en 'Pen- pg^101» kwam tegen Rento- j^JyH 2 moeilijk op gang. leef13 f?ing het aan Leider- se kant, ondanks een (e basis, goed draaien. De degelijk spelende Leiderdor pers bleken meer slagkracht te hebben dan de Zevenhuizena- ren. Spelverdeler Rob Mudde speelde keer op keer de blok kering uiteen, zodat de hoofd aanvallers Robert Maassen en Fer van de Hal gemakkelijk tot scoren kwamen. Een ge makkelijke 0-3 zege derhalve voor de mannen van John Groen. NOVO zorgde voor een regelrechte stunt door de ongeslagen koploper Madjoe met 1-3 terug te wijzen. De zeer geconcentreerd spelende Noordwijkers waren op alle fronten beter dan de Enkhui- zense opponent. Alleen in de tweede set kon Madjoe mede door een snoeiharde sprong- service de setwinst pakken. In de overige delen was NOVO, onder aanvoering van uitblin ker Karst Breman, heer en meester (8-15, 15-6, 6-15, 4-15). Gemini/Kangoeroes heeft nog steeds te kampen met en kele geblesseerde spelers. De gradatiekandidaat Inter Ami- cos was echter te zwak om het de Voorschotenaren moeilijk te maken. In een bloedeloze vertoning wonnen de pupillen van Kees de Ridder gemakke lijk met 3-0 via 15-12, 15-9 en 15-2. Leython 2 won het sleu telduel tegen Rentokil/ZVH 2 met 2-3. Na een goed opge bouwde 0-2 voorsprong lieten de Leiderdorpse reserves een drie-puntenzege door de vin gers glippen door ongeconcen- teerd spel. In een spannende vijfde set werd de winst pas in het slot veiliggesteld. De streekderby tussen VCS en LUSV was een gemakkelijke prooi voor de Sassenheimers. De ploeg van Rob Meijer bleek aanvallend veel te sterk voor de studenten. Binnen een uur was de wedstrijd beslecht in het voordeel van VCS (3-0). Ook Gemini/Kangoeroes 2 had het gemakkelijk. Door een scherpe service werd het aan- valsspel van het Delftse Punch ontregeld. De aanvallend goed spelende Dirk-Jan Zuilhof en Marco Feyen hadden een groot aandeel in deze snelle 3- 0 winst. Het tweede team van NOVO leed weer een neder laag. Tegen het hooggeklas- i'ue Ysselvogels uit Moor drecht speelden de Noordwij kers alleen in de tweede set naar behoren. Ondanks goed spel van Carlo de Jong kon NOVO de vijf setpoints niet verzilveren. De eerste en der de set gingen ruim verloren. Graficon/Donar kon na twee maanden weer beschikken over de van een rugblessure herstelde Fred Wessels. De Merenwijkers hadden in de wedstrijd tegen het onderaan staande Spanning moeite met de taaie tegenstand. Door een scherpe service werd de tegen stand gebroken (3-0). Leython 3 verloor na een gemakkelijk gewonnen eerste set de con centratie volledig. Tegenstan der VS Haag maakte hier maar in één set gebruik van De Leiderdorpers bleken aan vallend echter veel sterker te zijn dan de Hagenaars (1-3). De terugkeer van Linda Goomans kon de dames van Gemini/Kangoeroes niet tot grote daden inspireren. Toch werd er aan Voorschotense kant goed gespeeld. Tegen stander Molenwiek wilde ech ter niet meewerken. De Zaan- damse dames bleken een maatje te groot voor de dames van Ronald van Nierop. Ver der dan setwinst in de derde set kwamen de Voorschotense dames niet. Leython leed een regelmatige nederlaag. In de wedstrijd tegen RVC/Libanon lieten de dames van Willem Spierdijk in de eerste set kan sen liggen om tot setwinst te komen. In de rest van de west- rijd kwamen de Leiderdorpse dames er niet aan te pas (3-0). NOVO speelde bij vlagen goed. Het was niet genoeg om tegen het aanvallend en ver dedigend sterke Rento kil/ZVH tot winst te komen. Alleen de derde set gaf een nipte Noordwijkse zege te zien (1-3). Gemini/Kangoeroes 2 gaat serieus voor het kampi oenschap. Deze keer moest het Delftse Skania eraan geloven. Op wilskracht en routine brachten de Voorschotense da mes de wedstrijd tot een goed einde (1-3). Het derde team van Gemini/Kangoeroes kwam tot een moeizame winst op Tonegido/Voorburg 5. De sterkere Voorschotense aanval en blokkering gaven de door slag. Met name Nicoline van Niekerk was in zeer goede doen (1-3). LEIDEN De handbal- sters van HVS ontsnapten aan een nederlaag tegen Hellas 2. De Stompwijk- sen hielden van een ruime voorsprong bij 16-15 slechts één punt over. De heren van Saturnus speel den, ook tegen Hellas 2, één van de meest uitge kiende wedstrijden van dit seizoen. Met lange aan vallen behaalden zij een 15-11 zege. In de derde di visie lijken de dagen voor de dames van HVV na de 10-5 nederlaag bij mede degradatiekandidaat An- cora geteld. HVS leek zich aanvankelijk makkelijk te ontdoen van Hellas 2. Met een vlot sco rende Irma van der Bosch (zes doelpunten én een aan bod van Hellas) werd een 5-0 voorsprong uitgebouwd naar 10-5. Na rust kwam Hellas in snel tempo terug. Het kreeg strafworpen (zeven in totaal, Ria Meurs stopte er twee) en kwam daardoor bij tot 11-10. HVS liep zich in die fase stuk op de Haagse 6-0 dek king. De Hellasreserves kwa men echter niet langszij een steeds nerveuzer spelend HVS. Er werd vaak te snel geschoten, maar met 16-15 bleef HVS toch aan de goede kant van de score. Met deze winst nam HVS samen met Westlandia verder afstand van de concurrentie. De voorsprong van het leidende duo op naaste achtervolger Snelwiek bedraagt nu zes punten. De heren van Saturnus had den zich tegen Hellas 2 één doel gesteld: geen onnodig balverlies. Dat lukte en bo vendien werd de uit de Hel lasselectie verwijderde Hon gaar Zsigmund Makay door de Leidse defensie in toom gehouden. De opzet leidde tot lang uitgesponnen aan vallen, die door Saturnus al combinerend werden afge werkt. Hellas raakte het spoor volledig bijster. Mede door het foutloos keepen van Rob Otten scoorde het in de eerste helft maar één veld- doelpunt (en twee zeven-me ters). Na de rust (3-6) kwam Hellas terug tot 8-8, maar volgens hetzelfde patroon als in de eerste helft nam Satur nus een nieuwe voorsprong. - Pas in de laatste minuten ging het tempo omhoog. De aanvallers kregen iets meer ruimte, maar Satunus had de wedstrijd toen al beslist: 11- 15. De dames van HVV moesten van Ancora winnen om een reële kans op behoud van een plekje in de derde divisie te behouden. In de eerste helft werkte HVV voorbeel dig. De 6-0 defensie zat pot dicht en hoewel aan de over kant niet alle kansen werden benut was er halverwege toch een positieve score van 2-3. Ancora pakte in de tweede helft fysiek harder uit, terwijl het ook de Voor schotense midopbouw vast zette Dat was teveel voor HVV. Het reageerde geirri- teerd, kreeg tijdstraffen voor praten en werd juist in die periodes verrast. Ancora won met 10-5 Olympia is in die zelfde divisie het spoor bij ster. Het kreeg twee punten in mindering voor "het geval Seegers" en verspeelde ook het punt dat het aan de eer ste wedstrijd tegen Vires had verdiend. De return was was opnieuw voor Vires. Het nam vroeg een 2-6 voor sprong, en gaf dat verschil niet uit handen: 16-13 na een 10-4 ruststand. De heren van Rijnstreek vochten zich na een aanvan kelijke achterstand van 3-8 terug naast Snelwiek. De Al- phenaren liepen zich echter stuk op de uitstekende Rot terdamse goalie Hij pakte vrijwel alle afstandschoten, en stopte bovendien break outs en strafworpen. Met 15- 16 (rust 8-9) zag Rijnstreek de kans op een kampioen schap slinken.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17