Superieur Rijnsburgse Boys naakt het zichzelf lastig zeiden geeft punt weg n hectische slotfase gebrek aan wedstrijdritme wordt Quick Boys noodlottig d ICL heeft geen longer naar bal Ter Le.ede boekt belangrijke zege FC Lisse in de degradatiezorgen pacPORT £cidóc Gouocmt MAANDAG 29 JANUAKI 1990 PAGINA 15 lerli HIEDAM De honger naar de bal bij het eerste tal van RCL uit Leiderdorp was zaterdag gering, in eerste speelronde na de winterstop. De spelers igerden in Schiedam te spelen tegen HBSS (West }A. zaterdag) omdat een afrastering om het bijveld :brak. l. ïeidsrechter Kuik uit Delft telefoneerde daarop eve* ;t de man die hem voor het duel had aangewezen. Ie H vertelde dat moest worden gespeeld, als HBSS Frarjor een provisorische omheining zorgde. Dat ge- irde. met linten en touw. Toen het werkstuk klaar leeft s, weigerde RCL toch te spelen. De ploeg vertrok arat hting Leiderdorp. IL-commissielid Rietveld: „Als er bij standaardelf- [en geen afrastering is, mag je volgens de regle- ipan inten niet spelen. HBSS hing wat rood-wit lint aan paar takken. Dat kan natuurlijk niet". Voorschoten op oude voet verder LEIDEN Derdeklasser Voorscho ten gaat na de winterstop op de oude voet verder. Het team van trainer Leo Holl, dat voor de winterstop reeds grossierde in gelijke spelen, deelde afgelopen weekeinde de pun ten met Honselersdijk: 1-1. Trainer Leo Holl was na afloop niet te spre ken over de prestatie van zijn team. „Beide ploegen speelden slecht. Het was huilen met de pet op. Zij hadden anderhalve kans, en wij hadden er twee Nee, het was niet om aan te zien. Hoogtepunten? Die waren er niet, of het moet de goal van Ruud Boendermaker zijn geweest." Boen dermaker scoorde in blessuretijd uit een voorzet van Cees Hulsbos. LEIDEN Ter Leede sleepte in de vierde klasse B een belangrijke 0-2 overwinning weg bij Noot dorp. Door dit resultaat gaat de ploeg uit Sassenheim nu aan de leiding met Xerxes, dat echter niet in actie kwam. Zevenhoven, dat Koudekerk met 0-1 versloeg, volgt op twee punten. Hazers- woudse Boys pakte een punt te gen Rohda '76. De overige duels werden afgelast. Nootdorp - Ter Leede 0-2 (0-1) De gasten hadden geleerd van het verleden de laatste twee seizoe nen bleven de punten in Noot dorp! en grepen vanaf het be gin het initiatief. Dat resulteerde in kansen voor Rocky Pitti en Emiel Waayer. In de 22ste minuut tekende Eric Grosman de eerste treffer aan. Onder leiding van het drietal Désar, Pitti en Waayer gingen de Sassenheimers na rust op jacht naar het tweede doel punt. Dat werd ten slotte gescoord door Waayer uit een voorzet van Adrian Carter Koudekerk - Ze venhoven 0-1 (0-0) „We hebben slecht gespeeld, maar toch de punten gepakt. In het ver volg moeten we proberen zulke wedstrijden te dicteren en de te genstander vast te zetten. Als we sterkere tegenstanders krijgen moet dat gewoon, anders gaan we onderuit", aldus Zevenhoven-trai ner Adrie van der Laan. Hij zag zijn ploeg op het nippertje winnen door een goal van Gert Jan Pelle- grom. Hazerswoudse Boys - Rohda '76 2-2 (2-0) De thuisploeg was de eerste helft goed op dreef. Het enige minpun tje was de score. Er werd namelijk te lichtzinnig met de kansen om gesprongen. Later zou blijken dat doelpunten van Walter Minken en Leon Laros niet voldoende wa ren om de tegenstander uit Bode graven op afstand te houden. ARC vernedert Kozakken Boys ALPHEN AAN DEN RIJN Eersteklasser ARC trok de goede lijn van voor de winterstop dit weekeinde door te gen Kozakken Boys. De gasten uit Werkendam werden maar liefst met 6-1 opgerold. De eerste helft kwamen de Alphenaren niet verder dan een treffer in'de dertiende minuut van Wilco van Leeu wen. Een te korte terugspeelbal van libero Jan Korsman leidde na rust het verval van Kozakken Boys in. Key was de eerste die daarvan profiteerde en 2-0 aantekende. Het bleek dat de gasten inderdaad rijp voor de sloop waren. Rene Bon en Rene Lammers (penalty) brachten de stand daarom in een kort tijdsbestek op 4-0. Na de vierde goal werd doelman Rene de Graaf gepasseerd, maar Johan Boer was er even later als de kippen bij om uit een pass van Cees Bonefaas 5-1 binnen te tikken. Uit een voorzet van De Vries zette Key de puntjes op de i. Hij scoorde daarmee zijn twaalfde seizoenstreffer en gaat momenteel aan de leiding als topscorer van de eerste klasse B. SSELMEERVOGELS PAS IN BLESSURETIJD DEFINITIEF GEVELD J wlagjo t. JNSBURG De 4-2 erwinning die Rijns- rgse Boys op één punt i verliezende koploper ïTjJ lick Boys bracht, werd erdag op Sportpark (AHaJddelmors pas laat een Maar dat gegeven jjjed aan het predikaat erdiend" dat onmiddel- MAfcj i aan die zo nuttige zege n worden vastgeplakt "(watöi soluut niets af. De geel zwarten hadden zich in ze eerste, uiterst aan- kkelijke wedstrijd na winterstop" immers degelijk superieur ge- (Ai«Jmd aan de dit seizoen kwakkelende amateur- jper uit Spakenburg. R ïchts omdat Rijnsburgse *5 ys zaterdag in gelegen- idsverdedigers Niek a)ie(z^)sterlee en Hilmar de •oot een tweetal pseudo- J^iterklazen in de gelede- had en omdat Vogels- m. h elman Raymond Koop man opnieuw uitblonk, bleef het in Rijnsburg tot in blessuretijd spannend. De eerste keer dat Rijnsburgse Boys de tegenstander een handje hielp, presenteerde Oosterlee zich als gulle gever. Nog geen drie minuten nadat Leon Vonk voor de eerste maal had toegeslagen en een grotere voorsprong slechts een kwestie van tijd leek, besloot vrije verdediger Oosterlee bin nen de eigen zestien meter tot het uitspelen van Jan Joop Pruijs. De actie mislukte en doelman Jan Blankespoor restte niets anders dan ver baasd toekijken. Het bepaald niet slimme voorbeeld werd tien minuten voor tijd gevolgd door Hilmar de Groot. Zijn te- rugspeellob op Blankespoor was op z'n minst overmoedig. En slecht van maat ook. De al enige tijd in de voorste linie opererende laatste man Ruth van der Groep kon de bal in ieder geval probleemloos met de borst controleren en in schieten: 3-2. Een uiterst enerverende slot fase was het gevolg. IJssel- meervogels sloeg een waar be leg op rondom het heiligdom van Blankespoor, forceerde hoekschop op hoekschop en kreeg behalve een aantal „hal ve" kansjes via extra-aanval ler Van der Groep nog dé mo gelijkheid op 3-3. De lob van Van der Groep was ook knap, de redding van Blankespoor echter schitterend. Diezelfde Blankespoor stond in de twee de minuut van de blessuretijd ook nog eens aan de basis van de allesbeslissende 4-2 door na weer een redding direct Leon Vonk aan het werk te zetten. Vonk ontdeed zich van bewa ker Erik Angel en had vervol gens geen moeite zijn derde en Rijnsburgs vierde treffer te la ten aantekenen. Een actie die aanzienlijk werd vereenvou digd door het gegeven dat doelverdediger Koopman zich op dat moment nog als „vlie gende kiep" op de speelhelft van Rijnsburgse Boys bevond. Was er dus geen foutloze wed strijd weggelegd voor zwakke Oosterlee en De Groot (beiden hadden overigens in de drie voorgaande oefenwedstrijden op die posities wel overtuigd), als ploeg legde Rijnsburgse Boys wel degelijk een hele knappe partij op de mat. Zo op het oog nauwelijks gehinderd door hét ontbreken van Aan- dewiel en Driebergen (langdu rig geblesseerd) en Heemskerk en De Louw (geschorst) troef de het team IJsselmeervogels op de onderdelen inzet en goed voetbal ruim af. Dat dit alles ook in de score tot uit drukking kwam, kon vooral op het conto van Leon Vonk worden bijgeschreven. De za terdag als linkerspits opere rende Vonk scoorde maar liefst driemaal en kan, bij vormbehoud, in de komende periode wel eens een heel nut tige pion blijken te zijn voor de op de titel jagende Rijns burgse formatie. Ook bij de vierde treffer kende Vonk zijn inbreng. Van hem was immers de doorkopbal die Hans Zwaan in stelling bracht, waarna be waker Wim Muys hem binnen de lijnen ten val bracht. Wim Hooymans schoot Rijnsburgse Boys vervolgens vanaf de stip naar de op dat moment beslis send lijkende 3-1 voorsprong. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 8. Vonk 1-0, 11. Pruijs 1-1, 48. Vonk 2-1, 54. Hooymans (strafschop) 3-1, 85 Van der Groep 3-2, 92. Vonk daan. De Groot. Hooymans Arroyo, Koet, Carli, Zwaan, Vonk. Boeking: Koet. Leon Vonk tekent Rijnsburgs tweede treffer aan. Raymond Koopman kan slechts grabbe len. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN ngÜra togj •lag» SflDEN De voetbal- eniging Leiden ont- Sfette in het eerste optre- na de volgens velen strekt overbodige pe elde van noodzakelijke it, ook wel „winterstop" aamd, het op de twee plaats bivakkerende sretpelle en zal deze wed- ]^|ijd niet snel vergeten, ws'f aalf minuten voor tijd 'sterden de Leidenaars een verrassende en inschijnlijk veilige 2-0 irsprong toen Pedro legers zich even vergat vervroegd mocht af- ;len onder de douche, telle zette nog één keer voor een laatste ichtsexplosie en toen de kwolken waren opge- |kken, stond er een 2-2 wiwéjnd op het scorebord. ïeidsrechter Van der Berg Voorschoten was na af- de gebeten hond. Een iend applaus van het niet te groten getale opgeko- 'n publiek begeleidde hem w?! weS naar de kleedkamer, it grootste deel van de lstrijd kon hij in de ogen Capelle geen goed doen, A vanhvijl zijn beslissingen in de fase de Leidenaars tot jnhoop dreven. Voomaam- oorzaak van alle onrust het feit, dat Van der g de wedstrijd nooit on- controle had. Zijn beslis- igen waren een voortdu- tide bron van irritatie, zijn -tkingen (zes) aanvecht- ar en hij slaagde er niet in o3 grens van het toelaatbare aan te geven. Het valt de spelers wellicht te verwijten, dat ze die grens herhaalde lijk overschreden, maar met een scheidsrechter die kort en consequent had gefloten, was er weinig misgegaan. In de eerste helft viel er bar weinig te genieten. Capelle was zonder meer de betere ploeg (Peter Selier moest al na 25 seconden gestrekt naar de hoek om een spetter van de gevaarlijke Paul de Hor te keren) en creëerde ook de betere kansen. Leiden werk te keihard, maar schiet mo menteel in aanvallend op zicht te kort, waardoor de spitsen nauwelijks van bruikbare ballen worden voorzien. Slechts één maal rook Leiden aan een treffer toen Koos Siera hard uit haalde, maar een fraaie ref lex van doelman Henk Dir- ven verijdelde die poging. Na de pauze leefde de wedstrijd helemaal op. Steef Pattiapon en Rob Bink, wiens' broertje Rick voorlopig met een en kelblessure aan de kant blijft, kregen doelrijpe kan sen, terwijl aan de andere kant Klaus Lingen (2x) en Art Visser (paal) kansrijk waren. Op het moment dat iedereen zat te wachten op de ope ningstreffer van Capelle, werd Johan Teske in de 68e minuut fraai vrijgespeeld door Koos Siera en bedacht zich geen moment: 1-0. Vijf minuten later verdubbelde Steef- Pattiapon de marge zelfs tot twee nadat Rob Bink een unieke kans op 2-0 had laten liggen. Toen Art Visser, de gefrustreerde spits van Capelle, zijn woede be koelde op de sterke Perdo Hillegers en scheidsrechter Van der Berg niets gezien zei te hebben, waren de poppe tjes aan het dansen. Hillegers liep terecht tegen een boe king aan toen hij enige mi nuten daarop zijn gram haal de op Visser. De Leidse stop per maakte Van der Berg vervolgens uit voor „dwaas" en kon vertrekken. Paul de Hor profiteerde onmiddellijk en bracht met nog tien minu ten te gaan de spanning weer terug in de wedstrijd: 2-1. Leiden overleefde vervol gens een kopbal van De Hor (lat), een regen van gevaar lijke momenten voor het doel van Selier, het doldwaze optreden van Capelle-inval- ler Marco Pieters (constant in de vechthouding) en een reeks onduidelijke beslissin gen van arbiter Van der Berg. Toen Peter Selier na 93 minuten speeltijd beklag deed over een schop in zijn maag, ontving hij een boe king en daar bovenop een in directe vrije schop op tien meter van het Leidse doel. Selier stopte het schot van Riethof, maar was in de re bound kansloos op de kopbal van ...De Hor: 2-2. Van der Berg floot direct af, Leiden verbijsterd achterlatend. JELLE RAAP Scoreverloop: 68 Teske: 1-0, 73. Pat tiapon 2-0, 80: De Hor 2-1, 93. De Hor 2-2. Opstelling Leiden: Selier; Teske, Boot, Hillegers, Van Wattum, Siera; Kerkhof, Pattiapon; Wilting, Bink, Van Doeselaar Ondanks enkele goede kansen kwam Rob Bink tegen Capelle niet tot scoren. FOTO: BRAM VEEFKIND NIJKERK FC Lisse kan zich gaan opmaken voor een half seizoen degradatievoetbal. Zaterdag verloren de geelblau- wen met 2-0 bij Sparta Nij- kerk, waardoor de ploeg op de derde plaats van onderen is beland. De wedstrijd tegen lot genoot Hoek volgende week wordt nu uiterst belangrijk. Voor de Lissenaren is het te hopen dat ze dan meer geluk hebben dan afgelopen zater dag, toen ze met een nederlaag wel wat al te zwaar werden gestraft voor hun niet bijster sterke spel. „Als je dit soort wedstrijden al gaat verliezen, dan verdien je echt geen plaats in de midden moot", zo beschouwde trainer Wim Eilander de prestatie van zijn pupillen na. „Maar ik kan nou ook weer niet zeggen dat ik geïmponeerd was door het spel van Sparta. Sterker: we hebben hier gewoon op z'n minst een punt tekort gekre gen. Ongein noem ik dat. En falen van onze voorhoede, want daar ben ik eerlijk in". Wat die voorhoede betreft: vanwege de schorsing van Ron Kuilboer had Eilander voor de rust de jeugdige Ralph Polman in de spits geposteerd. Het feit dat in de tweede helft deze maatregel ongedaan gemaakt werd, maakt duidelijk dat Kuilboer niet voor zijn plekje hoeft te vrezen. Na de rust probeerde Eilander het met Erik Kattenberg, Mark Ens en Marcel Bremmers voorin, maar ook dit bood geen soe laas. Met name Kattenberg leek de winterstop geen goed gedaan te hebben. Verdedi gend stak het wel goed in el kaar bij Lisse. Vooral Nico van Duijn, die laatste man Rob Vermeulen verving, maakte een goede indruk. De openingsgoal, halverwege de eerste helft, viel op een mo ment dat beide ploegen nog geen moment gevaarlijk wa ren geweest. Jan van der Craats krulde een vrije trap van ruim buiten het straf schopgebied in één keer over de muur, onhoudbaar voor Paul Veenboer, in de verste Het doelpunt schudde beide ploegen wakker, waardoor in het tweede gedeelte van de eerste helft aan beide zijden een aantal mogelijkheden viel te noteren. Leon van der Zwet, Ralph Polman (2x) en Mark Ens waren namens Lisse dichtbij een tegentreffer, maar misten de scherpte Spartaan Van der Craats toonde voor rust al aan dat zijn doelpunt geen toevalstreffer was. Zijn schot van grote afstand, een paar minuten na het openings doelpunt, spatte op de lat uit een. Halverwege de tweede helft kreeg de voor Gerard van Rooijen ingevallen Marcel Bremmers dé kans op de ge lijkmaker. Een inzet van de voet van Mark Ens rolde ter gend langzaam richting doel en kon door Bremmer gemak kelijk ingegleden worden. De Lissenaar was echter te haas tig, liep de bal voorbij, waarna de Sparta-verdediging de van de paal terugstuitende bal weg kon werken. Daarna was het pompen of verzuipen voor Lis se en zoals zo vaak gebeurde het laatste. Met tien man op de helft van Sparta bood Lisse Jur van der Beek in de vijftig ste minuut de mogelijkheid via de counter 2-0 te scoren Dat de scheidsrechter zo lang liet doorspelen had te maken met een blessurebehandeling van Paul Veenboer. die een klein kwartier vergde De FC Lisse-goalie kwam, kort na rust, na een te korte terug speelbal van Arnold Vermeu len in botsing met Spartaan Stoelhorst. Veenboer maakte de negentig minuten vol, hoe wel later in het ziekenhuis bleek dat hij aan de botsing een gebroken neus had over gehouden. PAUL DE VLIEGER Scoreverloop: 24 Jan van der Craats 1-0, 95 Jur van der Beek 2-0 FC Lisse Veenboer. Van Duijn tBouckaert). Warmerdam. Van de Putten, Van Rooijen 1 'dCLFT Quick Boys be- vnalde zaterdag de tol van ML£jh alles behalve ideale wjiorbereiding op de twee- Ben* competitiehelft. Vitesse ^lft profiteerde optimaal in het gebrek aan wed- l rijdritme bij de Katwij- G ks. Door de 3-2 neder ig van Quick Boys is de ^Jinning aan de kop van ^9 ranglijst weer volledig svjüggekeerd. Meef Gwfclbi Raboen wenste zich niet jverschuilen achter excuses. „Vitesse Delft heeft verdiend gewonnen. Pas in de laatste twintig minuten hebben wij gespeeld zoals het moet. Daar voor zijn wij afgetroefd op werklust en agressie. Van een koploper mag je anders ver wachten, maar gebeurt dat niet dan moeten ook wij met de billen bloot". In die slotfase probeerde Quick Boys een uitzichtloze 3- 1 achterstand alsnog in een ge lijkspel om te zetten. Met de hulp van scheidsrechter Ta- kaes leek dat nog bijna te gaan lukken. Door een buiteling van Hans van der Plas te belo nen met een strafschop wilde Takaes een eerder cadeautje vanaf elf meter goed maken. Quick Boys' tweede treffer, van de voet van Johan Jon ker, kwam echter te laat. De oorzaak van het falen mag gezocht worden in een gebrek aan wedstrijdritme. In de voorbereiding, waarin opgeno men een zeereisje en een trip naar Sauerland, was slechts plaats ingeruimd voor twee oe fenwedstrijden. Te weinig om de ingespeelde patronen van voor de winterstop tegen Vi tesse Delft op de mat te leg gen. Het feit dat Quick Boys vanaf het begin met drie spitsen ope reerde, zal daar ook toe heb ben bijgedragen. Een voor Katwijkse begrippen ongebrui kelijke strijdwijze. Met Mart van der Plas in het centrum kon er nauwelijks sprake zijn van een aanval met twee vleu gelspitsen en inschuivende middenvelders. Al was dat wel het spelletje dat Raboen voor stond. „Ik heb het vaste sta- mien gemist, omdat Mart te diep speelde en dat was niet de bedoeling", aldus Raboen. Toch nam de trainer pas in de tweede helft zijn maatregelen door Mart van der Plas te wis selen voor pinch-hitter Theo van Rijn. Tot die tijd hoopte hij tevergeefs op „dat ene mo ment". Verder dan een door Takaes (buitenspel) afgekeurd doelpunt kwam Mart van der Plas echter niet. Tekenend voor de aanvallende onmacht was dat middenvel der Floor van Duijn de score voor de Katwijkers opende. Hij profiteerde van laks uit verdedigen, passeerde twee Vitesse-spelers en krulde de bal vervolgens schitterend over Hans Schot: 1-0. Het mo ment voor Quick Boys om, na een uiterst mat begin, er ein delijk een schepje bovenop te gooien. Leen van der Plas kreeg zo vlak voor rust een unieke mogelijkheid op 0-2, maar alleen voor Schot zag hij zijn inzet door de Vitesse-kee per tot corner verwerkt wor den. In plaats, van met een rui me voorsprong te gaan rusten, werd het zelfs nog gelijk. Den- nis Jan Mieras kwam te laat om de wegsprintende Ronald Vermeulen, die al eerder het nodige gevaar stichtte, afdoen de te hinderen. Tom van der Niet had zo het nakijken. Takaes schoot het agressieve Vitesse Delft, dat pas na rust tegen drie boekingen opliep, vervolgens te hulp. De arbiter constateerde een overtreding van Richard Hoogervorst, die zich in de baan van Rene Sleg- tenhorsts schot bevond. Ver meulen mocht zo vanaf elf meter zijn tweede treffer aan tekenen. Gevaarlijke kopbal len van Hans van der Plas en Johan Jonker, werden halver wege zelfs beantwoord met een derde tegentreffer. Een counter werd door Harry Gar- naat afgerond. Het goede spel van Quick Boys en het tweede cadeautje van Takaes kwamen vervolgens te laat. Een derde Katwijkse treffer bleef uit. Al waren Floor van Duijn en Jaap van Duyn daar nog dicht bij. PETER VAN DER HULST Scoreverloop 28 Floor van Duijn 0- 1. 45 Ronald Vermeulen 1-1, 55. Ro nald Vermeulen 2-1, 71 Harry Gar- naat 3-1, 88. Johan Jonker 3-2. Quick Boys. Van der Niet. Hooger vorst, Hans van der Plas. Jonker, Mieras, Floor van Duiin, Dijkhuizen. Jaap van Duyn. Kanbier (Rog), Mart van der Plas (Van Run), Leen van der Plas

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15