Raad Warmond voelt niets voor informeel overleg over sporthal ALLER LEI(DS) Functie burgemeester en secretaris loskoppelen Geen strenge maatregele) tegen alcoholgebruik bij Leidse sportclubs Gemeente komt met programma gids voor de Leidse kabelabonnee LEIDEN OMGEVING £eklóe Gouocmt VRIJDAG 26 JANUARI 1990 PAGINJJ k— Uitstel rapport bouwcommissie VOORSCHOTEN De be handeling van het rapport van de commissie van onderzoek bouwplan Boschgeest is gister avond niet door de Voorscho- tense raad behandeld. Dit was een gevolg van de ziekte van wethouder J. Visser (PvdA). Mocht Visser in de februari- vergadering nog ziek zijn dan wordt het rapport zonder hem behandeld. Alle fracties stel den gisteravond nadrukkelijk dat het een rapport van een deel van de gemeenteraad aan de totale gemeenteraad is en dus geen discussiestuk tussen raad en college van burge meester en wethouders. Electrisch licht voor Molenlaan VOORSCHOTEN De lan- taarns op de Molenlaan in Voorschoten worden voorzien van electrisch licht, ook al worden het dezelfde lantaarns als op dit moment op de Voor straat staan. Dat heeft de ge meenteraad van Voorschoten gisteravond besloten. De lan taarns aan de Voorstraat heb ben gasverlichting. Het tijdens de commissies naar voren gebrachte plan om de gasverlichting in de Voorstraat geleidelijk te vervangen door electrisch licht werd gister avond niet door de raad geac cepteerd. Nieuwbouw voor CNB LISSE De veiling CNB wil een extra hal gaan bouwen met een oppervlakte van tweeduizend vierkante meter naast de bestaande hallen aan de Grevelingstraat. Dat plan legde wethouder H. Smith gisteravond op tafel tijdens een extra ver gadering van de commissie van ruimtelijke orde ning. Volgens Smith heeft de CNB dringend be hoefte aan die hal heeft om de expansie van dochter Sierex onder te kunnen brengen. Om aan het doel te kunnen beantwoorden moet de hal in juni of juli klaar moeten zijn. Daarom had het college van B en W een extra commissiever gadering uitgeschreven. „Het in principe mee gaan met het voorstel om de herzieningen ter plekke voor te bereiden, houdt niet in dat we het ook met de bouwplannen eens zullen zijn", aldus wethouder H. Smith. „Dat is een hoofdstuk apart. Wij willen graag snel meewerken maar voor de rest hangt het van de snelheid van de CNB af". Eerste paal ouderen woningen de grond in LISSE De bouw van 27 woningwetwoningen voor ouderen op de hoek Gladiolenstraat/Nassaustraat is gistermiddag begonnen. Wethouder G. van den Berg van Lisse sloeg ondanks het noodweer de eerste paal in de grond voor het complex op de locatie waar voor heen de school Mariënburcht heeft gestaan. De 27 wo ningen die op deze plaats worden gebouwd, zijn be doeld voor ouderen in Lisse. Uit de woningbehoefte- gegevens blijkt dat veel ouderen in Lisse graag kleiner willen wonen. Voor deze 27 woningen waren al meer dan honderd gegadigden. Het plan is van de grond ge komen ondanks zeventig bezwaren van omwonenden en architekten. De eerste groep verzette zich tegen het plan omdat men de bouwmassa vreest, de tweede om dat een nieuw pand het architectonische karakter van de Mariakerk en omgeving geweld zal aandoen. Naast het appartementencomplex komen twee luxehuizen te staan. Staf Spektrum dringt aan op snel onderzoek SASSENHEIM Er moet een onderzoek ko men door een onafhankelijk deskundig bu reau naar de werkomstandigheden bij de soci ale werkvoorziening Het Spektrum in Sassen- heim. Dat schrijven staf, stafafdeling, OVO en werkleidig van Het Spektrum in een onderte kende brief. De ondertekenaars verklaren te leurgesteld te zijn in de houding van het be stuur van Het Spektrum dat weliswaar een onderzoek heeft toegezegd maar zich achter de door het SAC zwaar bekritiseerde direc teur Kolkman en diens beleid, blijft scharen. Zij menen dat ze zich door deze opstelling van het bestuur en het managementteam niet vrij voelen om een open en eerlijk gesprek te heb ben met bestuur en het managementteam. Zij dringen aan bij het bestuur om de kritiek ern stig te nemen en haast te maken met het aan gekondigde onderzoek. Geen groepswonen voo ouderen aan Schutters*® LEIDEN Er komt geen (9 groepswonen op de lege plek al Rijnsburgersingel op de hoek vjP Schutterveld. In plaats daarva| men er normale seniorenworj Dat bleek gisteravond tijdens gadering van de commisiie voltf vesting. De vereniging in oprip „Groepswonen voor Ouderen Li had belangstelling om er een f groepswonen te starten. Volgerij houder Tesselaar „vonden de oi> de plek niet je dat en lag hetpesc waarin de plannen gerealiseerdree^ ten worden te hoog". De verer? kijkt uit naar een andere lokaP°r haar ideaal te verwezenlijken. WARMOND De ge meenteraad van War mond heeft gisteravond een voorstel van het colle ge van burgemeester en wethouders verworpen om in een informeel over leg te proberen uit de im passe rond de realisering van een sporthal te ko men. Volgens het college zou de rust van een beslo ten vergadering nodig zijn om de fracties op een lijn te krijgen ten aanzien van de te volgen verdere pro cedure. Bij een openbare behandeling zouden de fracties te zeer geneigd zijn met een toenemende hardnekkigheid de eigen stellingen te betrekken. Alleen de PW-fractie, normaal gesproken de kampioen van de openbaarheid, steunde het college met het voorstel. „Wij vinden het een moeilijke zaak hierover in beslotenheid te praten, dat is iets wat eigenlijk niet mag", aldus fractievoor zitter B. Schavemaker. Hij was het echter met B W eens dat in een openbare vergadering de stellingen zich verharden. „Bij hoge uitzondering stem men wij daarom in met een besloten overleg". Zodoende zou er snel een oplossing voor het accommodatievraagstuk kunnen komen en was het niet nodig de kwestie over de verkiezingen heen te tillen. Dit laatste werd namens het CDA voorgesteld door me vrouw G. den Ouden. Na de verkiezingen zou deze zaak bij de onderhandelingen over het collegeprogramma geregeld kunnen worden. „Besloten overleg, daar zijn wij tegen. Daar kun je twee maanden voor de verkiezingen niet mee aankomen", meende de chris ten-democratische fractievoor zitster. De VVD vond het hoog tijd dat de raad eindelijk eens de conclusies van de werkgroep die de haalbaarheid van de lo- katie Overbos onderzoekt, on der ogen krijgt. „We willen in het openbar horen hoe de fei ten zijn. Het is niet zo dat wij onverzettelijke standpunten innemen. Alleen het college kan achter gesloten deuren vergaderen, niet de raad", stel de mevrouw C. Saris namens de liberalen. Zij stelde verder niet te weten wat er zonder rapportage van de werkgroep nog informeel besproken zou moeten worden. Burgemeester G. van de Wel zag het infor meel overleg slechts als een methode om uit de impasse te komen. Daarna konden in een openbare vergadering de be sluiten genomen worden. Door alle signalen die van buiten zijn gekomen is het voor de werkgroep, die overigens al een tijd niet meer bij elkaar is gekomen, moeilijk geworden strikt de opdracht in het oog te blijven houden. „We moeten gewoon aan tafel gaan zitten. Ik zou niet weten hoe het an ders moet", aldus de burge meester. De tegenstribbelende fracties waren echter niet te vermurwen. Ten aanzien van de tentoon stelling tegen Apartheid deed de PW-fractie gisteravond een handreiking aan het CDA. De Stichting Ontwikkelingssa menwerking Warmond (SOSW) krijgt duizend gulden subsidie om een tentoonstel ling hierover te organiseren in het gemeentehuis, op voor waarde dat hiervoor geen ma teriaal van de vereniging LOTA wordt gebruikt. Het voorstel van de VVD om de tentoonstelling niet in het ge meentehuis te houden, haalde het niet. Uitstel extra CNB - vergadering LISSE De extra ledenver gadering die voor de leden van de Lissese bloembollen veiling CNB nog voor 1 febru ari zou worden uitgeschreven, is uitgesteld. „De Raad van Toezicht van CNB heeft tijd gevraagd om zich in deze zaak te verdiepen en een aantal punten te bestuderen", aldus voorzitter G. Brouwer. „Het zou ook best wel eens enige maanden kunnen duren voor dat men daarmee klaar is en die (besloten) vergadering kan plaatsvinden". De extra ledenvergadering was noodzakelijk geworden omdat tijdens de in december gehouden vergadering veel commotie ontstond over het op een zijspoor zetten van direc teur Barnhoorn. Het bestuur van de coöperatie wilde daar over op geen enkele wijze ver antwoording afleggen. Tijdens de vergadering eisten enige le den opheldering. Er werd be sloten een commissie in het le ven te roepen die de gang van zaken zou onderzoeken. Het bestuur van de CNB reageerde daar toen op door te stellen dat men zo'n commissie als een motie van wantrouwen zou zien en daaruit de gevolgen zou trekken. Uiteindelijk zou in een extra vergadering voor 1 februari uitsluitsel worden gegeven. Die is nu naar een la tere datum verschoven. Voorkeur Alkemade als stortlokatie DEN HAAG De provincie Zuid-Holland geeft de voor keur aan Alkemade (Veender/ Lijkerpolder) als lokatie voor zuiveringsslib in het noord westen van de provincie. In het zuidoostelijk deel van de provincie staat Moordrecht hoog genoteerd. Dat bleek gis teren bij de behandeling van de planologische beschouwin gen door de statencommissie milieu en de provinciale pla nologische commissie. Op de lokatie Alkemade is nu een volkstuinencomplex gevestigd. De gemeente wil er ook bedrij ven vestigen en heeft de pro vincie een andere lokatie voorgesteld, namelijk de Rode en Bospolder. De lokatie Noot dorp/Pijnacker en de lokatie Leiden zijn als stortlokatie voorlopig van de baan. PVDA/PPR VALKENBURG: VALKENBURG De functie van burgemeester en secretaris moet worden losgekoppeld. Dat vindt A. Bremer, lijsttrekker van de PvdA/PPR-fractie. „De burgemeester kan zich dan ten volle concen treren op de groeiende ta ken van tegenwoordig, terwijl de secretaris meer bezig kan zijn met de in terne organisatie. Juist nu de discussie over herinde ling weer de kop opsteekt, zal het zelfstandig kunnen voortbestaan van een klei ne gemeente sterk afhan gen van de wijze waarop deze zich presenteert". De PvdA/PPR Valkenburg is verder van mening dat men voorzichtig moet omspringen met belastingverhogingen. Er wordt alleen extra financiële ruimte gemaakt als het gaat om de milieuproblematiek. Moeite hebben de progressie ven met het feit dat er in Val kenburg nog steeds geen spra ke is van een goed opgezet welzijnsplan. PvdA/PPR wil ook meer meer speelgelegen- heid voor de oudere jeugd om beginnend vandalisme te be perken. Het openbaar vervoer in het Rijndorp vindt PvdA/PPR onder de maat. En als straks de S4 gereed is geko men, moet de Hoofdstraat alle aandacht krijgen. Volgens Bremer moet er cij fermateriaal boven tafel ko men om te kijken wat er met de woningbouw gaat gebeuren. Er wordt vanuit gegaan dat er vooral behoefte zal zijn aan kleinere wooneenheden. Bremer breekt ook een lans voor meer samenwerking met buurgemeenten. Hij acht het wel belangrijk dat er een goed beeld komt voor wat de ge meente zelf kan doen en wat in samenwerking met anderen kan worden gedaan. Schelft op hoogtepunt Bij de bouw van het nieuwe wedstrijd/recreatiebad bij sport-en sociaal-cultureel centrum De Schelft in Noordwijkerhout werd gisteren het hoogste punt bereikt. Ondanks de storm slaagde wethouder C. van der Klaauw van welzijn er in de gemeentevlag te hijsen. De bewindsman moest daarbij wel worden vastgehou den, omdat hij zich in de hevige wind nauwelijks staande kon houden. Bij de Schelft wordt tevens de grote zaal met een vaste toneelaccommodatie uitgebreid. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Nieuw bestuur De Voorhoutse partij Gemeentebelangen heeft een stuur. Voorzitter J. van Steyn is opgevolgd door Ton (32). Nieuwe penningmeester is Piet Jansen, hij is de op van de onlangs overleden Wijnand Geurts. Het bestuur P verder uit: secretaris Ben Venne en toegevoegd lid de voorzitter van de partij Joop Warmenhoven. Deze laatstl volgens de statuten geen stemrecht in het bestuur. In o van deze week wordt de definitieve kandidatenlijst voori mende verkiezingen bekend gemaakt, vergezeld van het programma. Op de foto: van links naar rechts: Piet Jansf Oostdam, Joop Warmenhoven en Ben Venne. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tuss en 15.00 uur, telefoon 071-12.22.48 en uw krant wordt nog dezelH nabezorgd. LEIDEN Wethouder D. Tesselaar (sport) voelt niets voor strenge maatre gelen om alcoholgebruik bij sportclubs terug te dringen. Het gaat dan om maatregelen als een alco holverbod bij jeugdtoer- nooien en in jeugdhonken van clubs en voorgeschre ven tijden waarna alcohol geschonken mag worden. „Ik zou niet weten hoe ik dat moet laten controle ren", verklaarde hij zijn standpunt. Tesselaar zei dat gister avond tijdens de behande ling in de commisie volks huisvesting en sport van de nota Water bij de Wijn. Aan de hand van die nota wil de gemeente het alco holgebruik tegengaan. Wel is hij een voorstander van het instellen van jeugdhonken waar geen alcohol wordt geschonken en het houden van „alco holvrije" jeugdtoernooien, maar verplichtingen wil hij niet invoeren. Ook P. Biegstraten (CDA) voelde niets voor „droogleggin gen". Er zijn geen exces sen in de kantines", meende hij. „Daarbij is de droogleggig in Amerika vroeger niet zo'n succes geweest. Er werd toen ge zopen als nimmer tevo ren". Voorstellen van de raads leden R. van Cruijssen (VVD) en C. Vergeer (SP) om met informatie naar de clubs te gaan zag Tes selaar niet zitten. „Als ik naar een jeugdvoetballer loop, weet hij me haarfijn te vertellen hoe slecht al cohol voor je lijf is", aldus Tesselaar. Hij wenste ook niet alle clubs over een kam te scheren. „Niet bij elke voetbalclub wordt veel bier gedronken en ik heb ook niet de indruk dat tennis een dranksport is". J. Laurier „van Groen Links wilde dat er alsnog strengere regels in o worden opgei „Meer beperkende regelen, zoals afsj over drank tijdens toernooien en een l de tijd waarna het p gestaan in drank te; ken. Kortom dui inperking, want ee laagd aanbod is e gebleken voor vei van het alcoholgej Tesselaar vond di reëel. „Dan komen i gens die om 11.(1 moeten spelen wat kou té staan en krij tendens dat de bie allemaal gaan vra| ze in de middag spelen". Daarmee vend dat voetb heel vaak wel hé drinken als bela nevenactiviteit ontp „Inkomstentechnisi maakt het niks ui; fris kost vaak net als een pilsje", aid; selaar. Directie HCG naar Rijswijk LEIDEN Het hoofd kantoor van de Hollandse Constructie Groep (HCG) wordt medio 1990 ver plaatst van de Leidse Vijf Meilaan naar Rijswijk. Di rectie en staf komen daar in een nieuw kantoor in Rijswijk waar ook andere maatschappijen van het moederbedrijf de Hol landse Beton Groep (HBG) zijn gevestigd. Volgens directeur R. Nicolaas is het bedrijf aan de Vijf Mei laan „uit zijn jasje gegroeid". Om die reden staat op het fa brieksterrein in Leiden nu ook een tijdelijk kantoor voor dochtermaatschappij NEM-Ke- tels en Apparaten. Na de ver huizing van de directie kan dat gebouw worden verwij derd. Volgens Nicolaas is ook voor verhuizing gekozen omdat het belangrijk wordt gevonden di recter contact te hebben met de andere HBG-bedrijven. „Bovendien was daar ruimte beschikbaar". In totaal worden ongeveer 60 personeelsleden verplaatst naar Rijswijk. De directeur stelt dat er gemid deld niet veel voor hen veran dert waar het de reistijd be treft. „De meesten wonen al in de omgeving. Voor sommigen wordt de afstand groter, voor anderen kleiner". De verplaatsing geeft naar zijn zeggen ook ruimte voor verde re groei voor de ketel- en ap paratenbouw. Die tak van het bedrijf heeft nu een goed ge vulde orderportefeuille. „Er zijn met name veel buiten landse opdrachten. Op zich is het wel prettiger om een goede basis op de thuismarkt te heb ben. Door de ontwikkelingen in Nederland op het gebied van de vuilverbranding zijn er ook hier goede vooruitzichten. We zijn in elk geval niet. on te vreden". Bingo De Stichting Slaaghbuurt houdt zaterdag een bingo in Buurthuis Op Eigen Wie ken. Een reis naar Spanje is de hoofdprijs. Het balletje rolt vanaf 20.15 uur te rol len in het buurthuis aan het Valkenpad 2. De kosten be dragen zeven gulden voor zes bingo's. Aura Onder de titel „De aura, onze speelruimte" houdt de stichting Emin maandag een introductie-avond voor de cursus De Aura. De avond heeft plaats in basis school De Marnix, Hout markt 36 ern begint om 20.00 uur. Meer inlichtingen 071-143610. Dia 's Buurtcentrum Dijk 33 houdt maandag een dia ochtend voor 55-plussers. Er worden series vertoond over de Lakenhal en het ontstaan en ontwikkeling van Leiden. De vertoning duurt van tien tot twaalf uur in het centrum aan de Apothekersdijk 33. Postzegels De Leidse postzegelvereni ging De Postzegelvrienden houdt maandag 29 januari de eerste r uilavond van 1990. Belangstellenden kun nen vanaf 19.00 uur terecht in het wijkgebouw De Lin de aan de Herenstraat 64 in Leiden. LEIDEN Alle Leidse kabelabonnees krijgen dit voorjaar van de gemeente een TV-programmagids. In deze informatiegids staat uitleg over de kabel, de zenders en de frequen tie waarop ze te ontvan gen zijn. Bovendien over weegt de gemeente de in troductie van lokale tele tekst. Dat deelde wethouder Th. van der Nat gistermiddag mee na afloop van de officië le contract-ondertekening met de Amerikaanse zender Cable Network News (CNN). Gecombineerd met CNN ont vouwde Van der Nat plan nen voor een nieuwe, deels lokale teletekst. „Steeds va ker horen we van mensen dat ze wel gelezen hebben dat er een nieuwe zender op de kabel bijgekomen is maar dat ze hem niet kunnen vin den. Daarom komt een gids uit met informatie", aldus de wethouder van economische aangelegenheden. Ook over de laatste op de kabel bijge komen zender CNN zal in formatie worden opgenomen. Deze nieuwszender uit de Verenigde Staten is al enkele weken in Leiden op TV te zien. Directeur Benelux Erica Eg berts van CNN was gister middag naar Leiden geko men om dat contractueel voor twee jaar vast te leggen. Ze legde de werking uit van het 24-uurs station dat zich steeds meer op Europa gaat toeleggen en haar hoofd kwartier voor de Benelux in Brussel heeft. „Veel wereld nieuws is er uit Nederland niet te verwachten". Ze vond het bijzonder om juist in Leiden op de kabel te komen omdat het een stu dentenstad is: „We zijn een zender voor mensen met een bredere scoop", aldus Eg berts. CNN is nu in een mil joen huiskamers te zien in Nederland. Na Leiden zullen ook de gemeenten ii gio met Leiderdorp binnekort CNN gaan Teletekst Op het kanaal van binnenkort ook telet schijnen. Opmerkelij is dat deze niet van i komstig zal zijn rfl een Nederlands or( Dat zou volgens VarI een van de eerste ra' dat teletekst geheel van het kanaal waa verschijnt. Van d speelt met het idee1 „iets lokaals" mee doen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 8