Vaatwasser nog niet stil en zuinig genoeg Mourad Louati heeft moeite met Fransman Leden van DHC akkoor met vertrek Guus Haak sportuitslagen HUISI ■RAADk üeidóaQowuvnl .HOE ZIT DAT DAN?' Oordeel en ongelijk* SPORT DINSDAG 23 JANUARI 1990 PAGIN Voetbalarbiter doet aangifte van mishandeling TILBURG Een 48-jarige scheidsrechter uit Tilburg is zondagmiddag door een voetballer zo danig toegetakeld, dat hij zich in het ziekenhuis aan een gekneusde kaak moest laten behande len. De Tilburger heeft bij de politie aangifte ge daan van mishandeling. De arbiter floot in Tilburg de wedstrijd tussen Zigo 4 en Berkdijk 3 uit Kaatsheuvel. Een speler van Berkdijk bleef, ook na te zijn gewaar schuwd, opmerkingen maken over een beslissing van de scheidsrechter en werd daarvoor van het veld gestuurd. De speler ontstak in woede en greep de scheidsrechter bii de keel, zodat die geen lucht meer kreeg. Na door andere spelers te zijn ontzet, werd de scheidsrechter later opnieuw door dezelfde man belaagd. Dit keer kreeg hij een vuistslag in het gezicht. De wedstrijd werd gestaakt. Onbekende ir. Huibregtsen kan voorzitter NOC worden DEN HAAG In zijn voorlaatste vergadering als interim voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité is mr. Koos Idenburg als winnaar uit de crisis gekomen. Hij voor zag de patstelling van de strijdende partijen en maakte de weg vrij voor de in de sport onbekende ir. F. Huibregtsen. Deze manager met ervaring in bedrijfsleven en overheid wordt in een vóór 1 april te houden vergadering vrijwel zeker de nieuwe voorzitter van het NOC. In de tumultueuze vergadering van gisteravond in Den Haag trok Sjoerd Feenstra zijn kandidatuur voor het voor zitterschap in. De „ijshockeyer" was de tegen-kandidaat van eerste kandidaat van het interim-bestuur, Geurt Rahu- sen uit het niet-Olympische golf. Rahusen bedankte toen hij niet de steun van het volledige bestuur kreeg. Feenstra was bereid langer te knokken. Hij handhaafde gistermid dag tijdens een voorbespreking van het bestuur zijn kandi datuur. De kandidaatstelling stond als als punt vier op de agenda en kwam na twintig minuten aan de orde. Dit agendapunt werd besloten behandeld en duurde een uur een vijftig minuten. Het werd een verhitte strijd. De aan loop naar deze vergadering had de gemoederen al zodanig bezig gehouden, dat elke afgevaardigde van de 28 olympi sche sportbonden er een andere mening op nahield. Feen stra wilde peilen hoeveel medestanders hij had. „Met twee derde meerderheid was ik doprgegaan, maar alles over ziende kwam ik niet aan de helft", zei de Fries later. De afloop van de discussie was precies als mr. Idenburg vorige week reeds voor ogen stond. Het beste was als de rijen ge sloten zouden worden om met een niéuwe kandidaat op nieuw te beginnen. Het duurde bijna twee uur eer het kamp Feenstra murw was. „Ik voel me als een sportman na een nederlaag", gaf de verslagene toe. De waarschijnlijk nieuwe aanvoerder van de Nederlandse Olympische Bewe ging is Rotterdammer van geboorte, wordt vrijdag vijftig, beoefende vele sporten maar heeft geen achtergrond als sportbestuurder. Hij is werkzaam als directeur van McKin- sey Consultants, waar Amsterdam vijf jaar geleden de voorzitter van de nominatiecommissie voor de Olympische Spelen van 1992 vandaan haalde. Samaranch ziet Berlijn als sterke kandidaat OS OOST-BERLIJN Voorzitter Juan Antonio Samaranch van het Internationaal Olympisch Comité heeft zich ach ter het idee geschaard in het jaar 2000 of 2004 de Zomer spelen in zowel Oost- als West-Berlijn te houden. Volgens de Spanjaard heeft het neerhalen van de Muur de kansen van de verdeelde stad sterk doen stijgen. In een gisteren gepubliceerd interview met het Oostduitse blad „Sportecho" zegt Samararich, dat de historische bete kenis van Berlijn meer gewicht heeft dan de bij een split sing van de Spelen te verwachten administratieve proble men. „Berlijn, dat jarenlang het symbool was van de scheiding tussen Oost en West, is nu uitgegroeid tot het symbool van de eenheid. Dit maakt de stad tot een be langrijke kandidaat", aldus het hoofd van het IOC. De burgermeesters van beide stadsdelen hebben zich al positief uitgesproken over het idee van een gezamelijke organisatie in 2000 of 2004. Het Óostduitse Olympische Comité heeft zich reeds akkoord verklaard met het voor stel. Marco van Basten,^ praat over contractverlengii18 MILAAN Het bestuur AC Milan, Marco en diens zaakwaarnemer ten vandaag in Milaan v over een mogelijke con verlenging. AC Milan her aanvaller een verbinten juni 1993 voorgelegd. Europees voetballer van gekozen aanvaller, die zr tegen Udinese twee scoorde en nu de topscore in de Serie A aanvoert ,P twaalf treffers, zou een j« laris van drie miljoen geboden zijn. Daarnaast de hoogte van de premies V. ZWAARGEWICHT GRAS REKENT OP NATIONALE TITEL DEN HAAG Richard Gras krijgt naar alle waarschijnlijkheid binnen een maand de kans te boksen om de nationale titel in het zwaargewicht. De 30-jarige Hagenaar zal, als de contracten inder daad van een handteke ning worden voorzien, op 19 februari uitkomen te gen titelverdediger Ra mon Voorn, plaats van handeling is de Rijnhal in Arnhem. „En dan zal Voqrn liggen", reageerde Gras gisteravond opge wekt op dat bericht. Daarmee kreeg Gras tenmin ste één goede tijding van trai ner/manager John Kristalijn, want een halve dag eerder had de profbokser moeten verne men dat zijn voor gisteravond geplande partij tegen Nikita Selawich niet kon doorgaan. De Westduitser moest zich ziek melden, tot grote woede van zijn opponent. „Het kón natuurlijk best zo zijn, dat hij inderdaad met griep op bed ligt, maar geloven doe ik dat allerminst", aldus Gras. „Ik denk eerder dat mijn reputatie zo langzamerhand bekend gaat worden", sprak hij ferme taal. „Misschien had hij de moed niet om te komen". De absentie van de Westduit ser had tot gevolg dat in de goed gevulde Houtzagerij slechts één profpartij op het programma stond. Hagenaar Mourad Louati trad voor de -zeventiende keer sinds hij de -amateurstatus achter zich liet aan, maar stuitte daarbij wel op een van zijn sterkste tegen standers tot nu toe. De onder Franse licentie uitkomende Carlos Tavarez, die in zijn pro fessionele loopbaan slechts vier van de vijftien partijen had verloren, hield Louati lan ge tijd in bedwang. Waardoor de Hagenaar, die balanceert op de grens van het (zwaar-)wel- tergewicht voor het eerst in zijn carrière de acht ronden moest volmaken, eer hij zich als winnaar kon laten kronen. Louati (23) kreeg pas vanaf de vijfde ronde vat op zijn vijf jaar oudere tegenstander, die hij vanaf dat moment met zijn rechtste stevig in zijn greep hield. „Ik kreeg hem maar niet te pakken", verzuchtte de ambitieuze Hagenaar later, terwijl het zweet nog van zijn lichaam droop. „Ik wist vooraf helemaal niets van hem, maar hij was een goede technische bokser", analyseerde Louati de van de Kaapverdische eilan den afkomstige Tavarez. Dat hij even daarvoor met slechts miniem verschil (79-78) Mourad Louati behaalde gisteravond tegen de Fransman Carlos Tavares zijn veertiende overwin ning bij de professionals. foto: oees verkerk sloeg de weegschaal voor de voormalige middengewicht uit tot 68 kilogram, terwijl de bo vengrens voor het welterge- wicht een pond lager ligt. Voor de verrassend sterke Fransman gaf de weegschaal een kilogram minder aan. HENK RUIJL de winst naar zich had toege trokken, bracht Louati niet uit zijn evenwicht. „Ik vond mij zelf beter", was zijn ferme commentaar, op de voor de in groten getale aanwezige fans van de Fransman (wiens va der in Rotterdam woonachtig is, vandaar) teleurstellende jury-uitslag. Mogelijk komt ook Louati op 19 februari in actie. „Het liefst tegen weiter- gewicht Sloof om de national titel", aldus de niet van ambi ties gespeende Hagenaar. Die dan in ieder geval zijn manier van afslanken nog even zal moeten volhouden. Gisteren DELFT Het bestuur van DHC heeft gister avond op een ledenverga dering steun gekregen voor het gevoerde beleid in de afgelopen roerige periode. Met 135 stemmen vóór en één stem tegen gaven de leden van de Delftse hoofdklasser (die ruim 700 leden telt) daar mee tevens hun goedkeu ring aan het beëindigen van de relatie met trainer Guus Haak. Ondér leiding van voorzitter Wicher Schreuders gaat DHC nu verder met een bestuur be staande uit de broer van Wi cher, Dik Schreuders (secreta ris), penningmeester Rien van der Enden en leden Jan Beijl, Just "van Heeckeren en Toon Baart. Op de vergadering tra den drie nieuwe bestuursleden toe, te weten Wil Delrock, Bert van Willigen en Adrie de Poorter. hoofdklasser onder handen. Hij doet dat samen met Jan Zwinkels, die in het bezit is van het B-diploma en ook de jeugd van DHC onder zijn hoede heeft. Zwinkels kampt op dit moment overigens met rugklachten en moet om die reden vooralsnog verstek laten taan. Volgens voorzitter chreurders is het mogelijk dat ook de zieke Chris Krons- horst wederom tot de techni sche staf zal toetreden. „Maar dan dient er wel eerst een goed gesprek met hem te ko men'1, beoordeelde Schreuders de situatie van Kronshorst, die onder toeziend oog van Haak de veldtrainingen op zich had genomen. Voor volgend seizoen bestaat de mogelijkheid dat het duo De Poorter/Zwinkels de ver antwoordelijkheid blijft hou den, al gaf Schreuders gister avond wel aan dat Zwinkels, die al sinds de jaren'70 bij DHC actief is, nimmer de am bitie heeft gekend de hoofd macht te trainen. „Het ligt dus voor de hand dat er een ander als trainer komt", aldus de voorzitter, die echter eerst een gesprek met het huidige s C nersduo wenst voor een tc« nitieve beslissing wordt |se men. Dijkman De leden van DHC ste w tegen het verzoek van c_ voorzitter Dijkman, die v te dat hem zijn titel vand voorzitter zou worden afjsk men. Dijkman kon ziel et vinden in het beleid vaj( huidige bestuur. Schre g „De leden en het bestuu jjk den echter dat zijn aetivim( voor de club in het veijde ondanks deze affaire overeind blijven staan, man blijft dus gewoon voorzitter". De huidige voorzitter goede hoop dat Marcel de zoon van de ex-train<re danks het onverkwik%ol vertrek van zijn vader DHC behouden blijft. hebben goede hoop dat IJ inderdaad blijft". Dat gelj dus Schreuders, ook vof schoonzoon van Guus Peter Menheere. rt). N-klai w.o.p. (79-78) va Amateurs: A-klasse, weiter midden: Lek (Kristalijn) wint door r ronde van Weering (Assen). Van V talijn) w.o.p. van Van der Woudi foort), Hennep (Boxing'82) w.o.p Kruyf (Alphen): halfzwaar: Sedney wint door opg. in 2e ronde van Heideman (Kristalijn). C-klasse, licht: Akloe (Roossien) wint door diskw. in 2e ronde van Amarino (Verbon); Roelofs (- van Kroeps (Am welter: Roche (Kristalijn). Jun. C: Hendriks (At w.o.p. van Jonathans (Kristalijn). ZAALVOETBAL Hoofdklasse: Ass. Arde vliet-De Halve Maan 5-1, Espërantol CONSUMENTENINFORMATIE k MIDI goed voor een revolutie in muziekproduktie In de muziekwereld heeft MIDI in de korte tijd dat het bestaat een ware revolutie teweeggebracht. We kunnen bijna geen minuut naar de televisie kijken of naar de radio luisteren zonder dat we muziek horen die is ge fabriceerd met behulp van dit digitale instrumenten- aansluitsysteem. MIDI maakt het mogelijk muziekinstrumenten en computers op een zeer een voudige wijze aan elkaar te koppelen met uitgebreide onderlinge informatieuitwis selingen, waardoor één per soon zeer professioneel klin- kende muziek kan samen stellen. Mensen die veel met inge wikkelde MIDI-installaties werken, kunnen geregeld fi guurlijk in de knoop raken met alle kabeltjes. Wat is nu wel en wat is nu niet moge lijk? Het boek 'MIDI, mu ziek en computer' behandelt systematisch alle facetten van de MIDI-norm, dus zo wel de mogelijkheden als de beperkingen. De informatie is zodanig ingedeeld dat men, hoe meer ervaring men heeft, verder in het boek kan beginnen te lezen. Gelukkig voor beginners staat er ook een woordenlijs tje in, want het is onmoge lijk een boek over een tech nisch onderwerp te schrij ven zonder in jargon te ver vallen. Het blijft even door bijten, maar na het boek ge lezen te hebben kan elke muzikant het uiterste uit zijn/haar MIDI-installatie persen. Hans Timmermans: 'MIDI, muziek en compu ter'. Uitgave Kluwer Tech nische Boeken, Deventer; prijs ƒ59,50. ISBN: 90 201 2166 9 De dagelijkse vaat is bij uitstek een karweitje waarbij kan worden bij gepraat. Niet iedereen echter ziet het nut hiervan in. In huishou dens waar „afwasroosters" ge hanteerd worden, wil de jeugd nog weieens exact op hét moment een proefwerkje opvoeren als excuus dat er ab soluut niet in de keuken ge werkt kan worden. De roep om een afwasmachine klinkt op die momenten zeer sterk. Een vaatwasser is een mach tig mooi apparaat; mischien komt dat ook wel omdat er een deur voor zit. Je stopt alle vuile borden, kopjes e.d. erin, deurtje dicht en je ziet er niets van, terwijl het aanrecht schoon is. Vervolgens druk je op een knop en de techniek regelt alles. Na verloop van tijd is alles schoon en droog en het leeghalen van de ma chine is een fluitje van een cent. Overigens, op die mo menten staat de vuile vaat al weer gereed, zodat het een kwestie van uit- en inpakken is. Gemak Het gemak dient de mens en de afwasmachine is daarvan een goed voorbeeld. Eigenlijk een luxe artikel, zo'n apparaat van ongeveer duizend tot tweeduizend gulden, afhanke lijk van het aantal couverts. Je kan het apparaat niet zo maar volsmijten met vette potten, pannen, borden enz. samen met champagneglazen en breekbaar aardewerk. Het gebruik vergt systeem, zodat er altijd wat overblijft „voor de hand". Een vaatwasser geeft een optimaal rendement bij een perfekte- programme ring; eigenlijk zou er een computertje in moeten zitten, Een afwasmachine levert de vaat keurig schoon en droog af, maar het blijft wel een luxe artikel, waarvoor men flink in de protemonnee moet tasten. foto: chris stein want de alledaagse praktijk levert het bewijs voor flinke kosten. Immers, de machine kost bij aanschaf duizend gul den op z'n minst. Bij beste ding van dit bedrag wordt een hoop herrie (in een open keu ken bijvoorbeeld) „gratis" meegeleverd. Voorts het wa terverbruik; de kosten daar van zijn te overzien, als is het wel zonde en milieu-beder vend dat het kostelijke schone water de machine verlaat vol met fosfaat en zout. Er zijn vaatwassers die op jaarbasis bijna 57 kilo zout gebruiken, terwijl volgens de Stichting Vergelijkend Warenonder zoek (SWO) niet meer dan 6V2 kilo nodig zou zijn... Geen gemeengoed Waarom de machines nog geen gemeengoed zijn, komt misschien wel omdat ze nog lang niet stil zijn en boven dien niet zuinig(er). De stich ting voerde drie jaar geleden een onderzoek uit en bij die gelegenheid beloofden de fa brikanten dat op alle min punten extra aandacht zou worden gevestigd. Vorig jaar herhaalde SWO de test bij veertien merken en daaruit blijkt dat er van die beloften niet zoveel is waar gemaakt. De machines zijn tien procent zuiniger en maken weliswaar minder lawaai, maar zijn be paald niet geruisloos. Uit de onderzoeksresultaten komt verder naar voren, dat de vaat doorgaans goed schoon wordt, maar een aantal van de afwasmachines droogt be stek en servies onvoldoende. Beveiliging Sommige machines zijn niet beveiligd tegen wateroverlast, bijvoorbeeld de Siempns SN 22300, te koop voor 950,-. SMS 2012 en de Bauknecht GSF 2162 en Philips ADG 666 - voor respectievelijk 1250,- en 1300,- - maken het min ste geluid en passen het beste in een open keuken. Tot de duurdere, goede, machines behoren de Miele G 579 SC 1950,-) en Miele G 570 f 1500,-). Alle genoemde vaatwassers kregen het predi kaat „goed". In de overige ca tegorie „redelijk tot goed" zit bijvoorbeeld de Indesit D 3000 WI voor 750,- de allergoed koopste. Als „slecht" kwam de Amcor Pony (600 gulden) uit de bus. De SWO heeft de test-resulta ten ondergebracht in een bro chure. Deze is te verkrijgen door vier gulden te storten op postgiro: 14.77.321. t.n.v. stich ting Vergelijkend Warenon derzoek (SWO), Den Haag, onder vermelding van „Af wasmachines". Hoewel het traditionele af wassen met de hand meer (warm) water verbruikt en meer energie vergt dan een vaatwasser, blijft het hand wassen goedkoper. Oorzaak is de aanschafprijs. De SWO heeft daarvan een berekening gemaakt. Uitgaande van aan- schaffingskosten van ƒ1100,- tegen een rente van zes pro cent per jaar en een levens duur van tien jaar, kost de Kosten jaarlijks 270 gulden machine 145,- per jaar. Vier tot vijf keer per week over een periode van vijftig weken afwassen, inclusief kosten van spoelmiddelen, energie enz. is er zo'n 130,- op jaarbasis mee gemoeid. Totaal zo'n 270,- per jaar. Bij machines met een „warmwater-programma (55 graden Celsius) kan dit be drag hooguit een tientje terug gebracht worden. Handwassen kost op jaarbasis 90,- tot 120,- (afhankelijk van elektriciteit/boiler of gas- geyser) inclusief afwasbor- stels en droogdoeken. Zoals opgemerkt, niet alle vuile vaat kan in de machine; voor de hand blijft er altijd wat over. Tuintafel met parasol met daarop het zonne-paneel. De rege- lapparatuur zit onder het blad. foto: pr Tafelverlichting door zonne-energie Wat zal dat sfeervol zijn als bij invallende duisternis na een lange, verrukkelijke zomeravond op het terras het blad van de tuintafel verlicht wordt, terwijl er geen spoor van elektrische bedrading te bekennen is. Double Dutch Marchandising uit Waalwijk kwam vorige week op de Tuindersbeurs in Utrecht met deze noviteit. Volgens in siders een wereldprimeur op het gebied van verlichting door middel van zonne-energie. De Solar-Tuintafel is natuurlijk toegerust met een zonne-pa- neel. De via de zonnewarmte verkregen energie wordt opge slagen in accu's, die compleet met een elektronische regelaar aan de onderkant van het tafelblad gemonteerd zijn. Wanneer nu het 'grote licht' uitgaat, wordt het blad verlicht gedurende een uur of drie tot vier, afhankelijk van het aantal zonnige uren. Als de zon zich niet heeft laten zien, zit je prompt in het donker... Dezelfde firma heeft een paar jaar geleden een tuinlamp op zonne-energie gelanceerd. In beide gevallen een exclusiviteit, maar gemeengoed zal het niet gemakkelijk worden. De tafel zonder zonne-paneel kost al duizend gulden. Meer informatie: tel. 04160-38727. Onderdelen wisselen zonder sleutels Metabo kwam op de doe-het-zelfbeurs „Karwei'90" met een opvallende primeur op de afdeling elektrische gereedschap: een snelwisselsysteem zonder sleutels. Handig, want sleutels raken nogal eens zoek of zitten in de weg. Nu is bij het ene elektrische apparaat minder gereedschap no dig dan bij het andere, maar neem een slijpmachine: het aan brengen van een nieuwe schijf kan alleen met het juiste ge reedschap. Het nieuwtje is snel onder de knie te krijgen. Met de hand wordt de knop van de slijp-as-vergrendeling ingedrukt en met de andere hand de impulsknop. Via de laatste handeling krijgt de motor een korte stroomstoot, waardoor de spanmoer loslaat en dus ook het gereedschap. Daarna kan ook de nieuwe schijf worden aangebracht en het zit weer muurvast. „Pride and Prejudice", heet een roman van de vroeg-ne- gentiende-eeuwse Engelse schrijfster Jane Austen. Een boek, de moeite van het lezen meer dan waard (al was het maar om als doorsnee-belas tingplichtige je gedachten eens te verzetten), maar hier in hoofdzaak aangehaald om zijn titel. Want niet alleen met belastingcenten en litera tuur, ook met de taal kan ge speeld worden: het Engelse „prejudice" betekent „voor oordeel". Iedere Nederlander kent en gebruikt dit woord in zijn overdrachtelijke betekenis („ongegronde mening") en nooit in zijn letterlijke: iets wat aan het eigenlijke oordeel voorafgaat. Toch is er aan die betekenis iets letterlijks, maar dan moeten we via het Engels terug naar het Nederlands, waar we, in juridische krin gen, het woord „prejudicieel" tegenkomen. En dit wil vol gens Van Dale zeggen: een beslissing medebrengend ten aanzien van een achterliggen de kwestie. Geschiedenis Prejudicieel, dat dus verwijst naar iets met een geschiede nis, is bijvoorbeeld een aantal door de Hoge Raad in maart 1988 gestelde vragen geweest. De vragen werden gesteld aan het Europese Hof van Justitie in Luxemburg, en hadden be trekking op de heffing van de bijzondere verbruiksbelasting van personenauto's (BVP). In de eerste plaats ging het erom of de heffing van deze bijzondere verbruiksbelasting in strijd is met de - al eerder opgemaakte - Europese BTW- richtlijnen of niet. Andere vragen kwamen daarnaast eveneens ter tafel, maar die behoefden slechts door het Eruopese Hof beantwoord te worden wanneer het ant woord op de eerste en voor naamste vraag positief zou uitvallen. In concreto luidden de kwes ties: als de heffing van BVP strijdig is met de Europese BTW-bepalingen, kan zij dan, evenals de BTW, door onder nemers toch in aftrek worden gebracht? Behoeft zij wellicht helemaal niet geheven te worden? Moet zij worden ge heven naar een andere maat staf? Sommige ondernemers, c op de hoogte van deze pr^ar diciële vraagstelling, hebfag bezwaar gemaakt tegen lua< aangifte omzetbelasting. N f omdat zij „bevooroordea waren, maar omdat zij~ste%h dat zij ten onrechte aan lh j in rekening gebrachte Bjer niet hadden afgetrokken. dere deden zulks niet; hd brachten direct BVP in nj dering maar kregen in v0p band daarmee een naheffiiflO( daar bezwaar tegen. ;rg Eindoordeel Alle partijen hadden in in periode te wachten op jeli eindoordeel: wat zou het h I ropese Hof zeggen? En üno den de bezwaarschriften 1 durende de voor-oordeftn< tijd in de ijskast blijven |n gen? De Nederlandse staatPOi cretaris vond van wel. BijP solutie bepaalde hij dat deya lóstingdienst alle tijdig iPa« diende bezwaarschriften j betrekking tot deze kwi diende aan te houden. Ooi Dienst moest wachten oJ uitspraken van het Hof Justitie en van de Hoge T De gerechtshoven hielden'! beroepsprocedures inzakejl heffing van de BVP evenj| aan totdat de Hoge rest zou hebben gewezen. I Inmiddels is de uitslag I kend. Het Europese Hof I Justitie heeft bepaald dat BVP geen omzetbelasting de zin van het EG-vercJie, en dat de heffing van dezqac] lasting niet in strijd is melHi BTW-richtlijnen. In het MJe spoor van het Hof, heeft |ar de Hoge Raad kortgela j een uitspraak van dezan strekking gedaan. ier Wat deze uitspraken imp(ih ren voor wie destijds, zijn mening terecht, bez\tg heeft aangetekend moge r delijk zijn: hij of zij zal inen ongelijk worden gesteldjej heeft de belastingdienst,^ grond van de staatssecretfelc le resolutie tot voor kort kei kaken op elkaar gehoude^ de boel de boel moeten 1$ sinds het bekend wordeng de uitspraken is zij nijvefctt: gonnen alle honderdenge geen duizenden bezv£a] schriften af te wikkelen. >al MR. P.R.M. HAMjai Werkzaa' Deloitte De Boer Van KJ Belastingadvil I

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14