sr,6.50 izaak van de wereld.. Rijnsburg moet vervoer naar school betalen 20.- 4.- 5.- {5.- 5.- 10.- Viskraam mag op Boulevard US 24.75 18.75 14.35 k 13.75 12.75 9.75 11.75 125 75 1.90 1.50 At 3.50 5.25 4.25 2.95 m .75 1.65 ii< wv/mp./f DAG 23 JANUARI 1990 PAGINA 13 Qeidc&QowtCMt LEIDEN rt-triathlon in swijk gaat door ITGEEST De ge- Oegstgeest geeft as' ie bij de kwarttriath- dit jaar aan het einde lugustus wordt gehou- buurtgroep Haas- organisator van de eestse kwart-triathlon raagtekens gezet bij het niet doorgaan van dit ment. Dit jaar valt de on in de vakantiepe- waardoor een aantal verkers niet beschik- zijn. Uitstel van de triathlon kan niet oip- n de temperatuur van titenwater te veel te- open is. De buurtgroep daarom assistentie aan neente Oegstgeest. Tij- iie gisteravond gehou- iortraad werd dit door ider Van Veen toege- ,Wat de gemeente be an de kwart-triathlon root houder CNAAR De' C. Aptroot is giste- lens een extra raads- ?ring gekozen tot de wethouder van ruim- ordening en openbare Aptroot volgt de op ri overleden mr. A. it op. Hij werd gister- gelijk lid van het Al ii Bestuur Gemeen- elijke regeling Vuil- •king Leiden en omge- lid van het Alge- Bestuur Samenwer- wajjerband Afvalverwij- Zuid-Holland west. DEN HAAG/RIJNSBURG - Het Rijns- burgse gemeentebestuur heeft een twee tal ouderparen ten onrechte geweigerd de kosten van het meest snelle vervoer naar de basisschool in Leiderdorp te ver goeden. De afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft gisteren een beschikking van de gemeen te Rijnsburg vernietigd waarin zij zich alleen maar bereid verklaarde de kosten van het openbaar vervoer voor de kinderen te vergoe den. Naaf het oordeel van de afdeling recht spraak heeft de gemeente de reistijden van de kinderen te krap berekend. De gemeente kwam bij haar berekening tot een reisduur per openbaar vervoer, die binnen het uur ligt. Als de reisduur langer is en deze tot de helft kan worden teruggebracht, is de gemeente verplicht de kosten van het aangepast vervoer bijvoor beeld met een privéwagen te vergoeden. De ge meente is ook ten onrechte tot het oordeel ge komen dat een meisje van tien jaar haar zusjes van zeven en vier jaar oud kan begeleiden. Daarom is ten onrechte geen vergoeding voor een begeleider toegekend. De minimum leeftijd waarop een kind zelfstandig anderen kan bege leiden is afhankelijk van de route, die moet worden afgelegd. De afdeling meende dat de leeftijd in geval van de Rijnsburgse kinderen op elf jaar gesteld moet worden. Zij overwoog daarbij dat de kinderen in een aantal gevallen in Leiden moeten overstappen op de bus naar Leiderdorp. In dat geval moeten zij een gevaar lijke weg oversteken. Hoogste punt Space Expo NOORDWIJK Het hoogste punt van Noordwijk Space Expo wordt morgenmiddag om drie uur bereikt. Dit ge beurt precies drie maanden nadat de eerste paal op het Es- tecterrein is geslagen. Ter ge legenheid van deze mijlpaal wordt een symposium gehou den en wordt de Raad van Aanbeveling geïnstalleerd. Op het symposium wordt onder andere gesproken door M. Le Fèvre, directeur van Estec, R Dessing, voorzitter van de Stichting Noordwijk Space Expo. de astronaut W. Ockels en G. Weijers, bestuurslid van de Stichting Noordwijk Space Expo Om drie uur wordt de vlag gehesen op de expositie ruimte. Een uur later wordt de Raad van Aanbeveling onder voorzitterschap van de voor malige KLM president S. Or- landini geïnstalleerd. Potloodventer hij ziekenhuis LEIDERDORP Een exhibitionist heeft gisteren twee meisjes van 15 jaar uit Leiderdorp zijn hebben en houden getoond op het terrein van het Elisabeth Ziekenhuis aan de Simon Smitweg in Leiderdorp. De potloodventer, een jongeman met een lengte van 1,70 meter, tussen de 20 en 25 jaar oud werkte vooral op de lach spieren van zijn jeugdige slachtoffers. Zij deden uren later aangif te, waardoor de politie de dader later niet meer kon achterhalen. Boedelveiling in Hobahohal LISSE De eerste boedelveiling van 1990 wordt morgen ge houden in de Hobahohallen in Lisse. Op deze veiling kunnen kwekers hun spullen te koop aanbieden of zelf materialen ko pen. Te koop zijn machines en materialen als gaasbakken, kweekbakken, verwerkingsmachines, ventilatoren, hefwagens, onderhoudsmachines en -materialen en aanhangwagens. De spullen worden per opbod verkocht. De veiling begint om tien uur en zal naar verwachting de hele dag duren. Er zijn nog ma- terialenveilingen op 14 februari en 7 maart in Lisse en op 21 februari in de veiling van Hobaho in Breezand. Wijling lijsttrekker Groen Links/PPR VOORHOUT De Voorhoutse PPR gaat de verkiezingen in met een nieuwe naam: Groen Links/PPR. Lijsttrekker wordt het oud-raadslid voor de PPR Ada Wijling-Schellingerhout. Zij lost Alien Lap af die door drukke werkzaamheden genoodzaakt is een stapje terug te doen. Lap staat wel als nummer twee op de lijst van Groen/Links/PPR. Verder ziet de lijst er als volgt uit: 3. Cees Oosterveer; 4. Stefan v.d. Werf; 5. Arie Dwarswaard; 6. Joop van Overbeeke; 7. Toon de Groot. Kamer: Noordwijk moet snel bedrijfsterrein aanleggen NOORDWIJK Het Noord- wijkse bedrijfsleven heeft gro te behoefte aan een lokaal be drijfsterrein. De gemeente Noordwijk moet dan ook zo snel mogelijk zo'n terrein aan leggen. Dit stelt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland na een enquête onder het Noordwijkse bedrijfsleven. Volgens de Ka mer moet het bedrijfsterrein minimaal tien hectare groot zijn. Er is directe behoefte aan zeven hectare, maar er moet rekening worden gehouden met reservecapaciteit. Uit het onderzoek onder ruim hon derd Noordwijkse bedrijven is gebleken dat zes van de tien problemen kent op het gebied van parkeren, laden en lossen. Voorts wordt geklaagd over ruimtegebrek en slechte be reikbaarheid. Voor ruim een derde van de bedrijven zijn de probelem zo groot dat haar een nieuwe locatie wordt gezocht. Het rapport is vanmiddag door Kamer-directeur A. Berkhout aangeboden aan wethouder V. Salman van ruimtelijke orde ning. Volkstuincomplex Valkenburg heet De Kwaaie Morge VALKENBURG Het Val- kenburgse volkstuincomplex krijgt de naam De Kwaaie Morge. De algemene ledenver gadering van de Valkenburgse Volkstuinvereniging heeft dit gisteren besloten. Het land waarop de volkstuinders actief zijn, heette in de volksmond al De Kwaaie Morge. De tuinders besloten gisteren ook tot de bouw van een bescheiden clubgebouwtje voor het opber gen van tuingereedschap. Ook kunnen de leden er schuilen. Voor het gebouw hebben de tuinders tweeduizend gulden opzij gelegd. In 1990 moet aan de gemeente Valkenburg 50 cent per vierkante meter tuingrond huur worden be taald, de leden moeten aan de vereniging 90 cent per meter overmaken. Overigens slaag den de leden er gisteren niet in een nieuwe voorzitter te kiezen, zodat J. Boordermaan waarnemend voorzitter blijft. Tot secretaris werd G. Rus- schenberg gekozen, hij is de opvolger van J. Cambier. D. Rosmolen werd gisteren tot bestuurslid benoemd. DEN HAAG/NOORDWIJK - Vishandelaar C. Duijndam te Noordwijk heeft ten onrechte geen vergunning gekregen om vanuit een wagen vis te ver kopen aan de Koningin Wil- helmina Boulevard. De weige ring van de vergunning door de gemeente Noordwijk is gis teren vernietigd door de afde ling rechtspraak van de Raad van State. De gemeente weigerde de ver gunning in het belang van de veiligheid en doorstroming van het voetgangersverkeer, het vrije uitzicht op zee en de verontreiniging van de Boule vard. De afdeling rechtspraak oordeelde echter dat er geen sprake is van aantasting van het uitzicht. Tevens is niet aangetoond dat de viskraam een belemmering voor de voetgangers op de Koningin Wilhelmina Boulevard is. Het argument van de gemeente dat er van de viskraam vervuiling uitgaat maakte ook geen in druk. In dat geval zou volgens de afdeling rechtspraak ner gens in Noordwijk een vis kraam mogen worden toege staan. De gemeente heeft niet aangetoond waarom er voor de Boulevard strengere normen gehanteerd moeten worden dan voor- andere plaatsen in Noordwijk. ieljn. 70% ■HHHH ,29^5 _24r?5 Katoenen damespyjama. Div. kleuren. Mt Gestreepte damesblouse, korte mouw. Div. Katoenen baddoeken, 50 x 90 cm. Effen Sledestofzuiger, 650 Watt. Incl. accessoi- 38/40 t/m 46/48. kleuren. Polyester/katoen. Mt 38/40 t/m of met streepdessin. Div. kleuren. ■i als set .res. 1 jaar Hema garantie. il les lyester/ Katoenen meisjessetje. Div. kleuren. Mt 104 Katoenen herenpyjama. Div. kleuren. Mt Naadloze beha o.a. in wit en peach. Mt Naadloze beha in wit en ivoor. Mt 75-80 A, .22/75 8.75 2 voor Hpr 7.75 2 voor t/m 164. Hemd 3.50. Slip 2.50. 42/44 t/m 58. 70-80 AA, 70-80 A, 70-85 B en 75-85 C. 75 -85 B/C en 80-90 D. 3 geld is bij ons k van de wereld Schouderriemparaplu. Div kleuren. ,6r75 Pannen met anti-aanbaklaag. Geschikt voor koken op gas. Eier- of steelpan Koekepan Hapjespan 5- Z75/&75- 6.-/7- 5.75 2 voor rry tiedium Hema huiswijn: rode en witte kwaliteitswijn. Ongevormde panty's, 20 denier. Div. kleu- Alle rolgordijnen.-39/= t/m-lz?^ Inh. 1 liter. .2,16/2,25 Fijn of grof volkoren tarwebrood. Gratis gesneden. ren. Mt 36/40 en 40/44. 29.- t/m 119.-. p.m. 0475 Effen weefstof, 150 cm breed. Kent u onze gordijnmaakservice al? lkgQ. jo=ecrC7. Goudse kaas. Vers van 't mes. /U75 Softy breigaren. 88% acryl/12% wol. Bol a 50 gram. Bol over? Geld terug! A,50" Sokkenwol, 60% acryl/20% wol/20% polyamide. Bol a 100 gram. Bol over? Geld terug! 2.- 2 voor 2,5' 4.75 Milde shampoo. Voor dagelijks gebruik. 5 l.l 8.75 Inh. 500 ml. Doos met 200 tissues. 3.- 2 voor 2.75 2 voor Scheerschuim. Inh. 300 ml. 3.25 Kersenbonbons. Zakje a 200 gram. Pak met 20 afvalzakken incl. sluitstrips. 4.25 7OC 2 voor X 100 "211.85 4 voor 110 Q 9R oor Oi^,v^ Div. universeel-lekvrije batterijen. Kwik- en cadmiumvrij.-3-t/m££5 O KA 2.50 t/m 3.75. variaf-3^ ld. Ij Paarderookvlees.VerS van 't mes. X95 Chocoladetabletten. Pakje 2 stuks a 100 Tompouce. Vers uit eigen banketbakkerij gram. Melk, puur of wit. zo herkent u aanbiedingen in de Hema "Kon ik mijn kind maar zien™" Leprapatiënten ku af met weinig geld worden geholpen. Met 25gufdenvooreert oogiidoperatie kan het gezichtsvermogen van eeh leprapatiënt voor jaren gered worden! NEDERLANDSE STICHTING VOOR LEPRABESTRIJDING Wibautstraat 135, 1097 DN AMSTERDAM, tel. 020 938973. Wacht mèt andijvie zessen als lema nel a pp el moes vraast. Stotteraars weten heus wel wat ze zeg gen willen, dus in de rede vallen helpt niet. Geef ze liever even de tijd om uit hun woor den te komen Dat ver mindert al gauw de spanning. Zo komt een gesprek vlotter op gang en gaan we elkaar ook 'n beetje beter be grijpen Doen we dat? Informatie voor mensen met stotter- problemen bij zichzelf, m hun gezin of naaste omgeving: 01808-1531 of SVS, Postbus 119, 3500 AC Utrecht icc f stol leraars even tic lijtl.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13