Dames en heren gaan hun bollen thuis opnieuw in bloei trekken LANGS OMWEGEN „Voorstellingen zijn een straf om uit te zitten" S)EN OMGEVING LwdaeSouocmt DINSDAG 23 JANUARI 1990 PAGINA 11 Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. stel leke-broeiers. „De narcis sen, en zeker ook de crocus- sen, moeten even een poosje op een koele plaats (zelf denk ik daarbij aan de schuur of de donkere kelderkast onder de trap, en ik zou, als broeier in den geest, willen weten of Van der Aart het daarmee eens is, T.P.). Enfin, na een week kan men wel met de narcissen beginnen en zeven dagen later kunnen de cro- cussen aan bod komen. „En de iris?, vraagt u. Ja, die iris is een groot vraagteken", vol gens Van der Aart; een uit spraak die door onze man is uitgelokt. Van der Aart en de zijnen veronderstellen dat de broeiers „in zowel de A als de B groep (ervaren en min der ervaren broeiers)" de handen, hoekjes en gaatjes vol zullen hebben aan dit specifieke produkt van huis- broei. „Maar dat is natuurlijk wel zo leuk, want uiteindelijk is het de kunst om al die pro- dukten gelijkmatig, en als het even kan op hetzelfde mo ment, vol in bloei te hebben". Ook mislukkingen Hoe dan ook, de resultaten van de broeiende huisvlijt krijgen een prachtige show in de Hobahohallen. Het is, hoe dan ook, de bedoeling dat de deelnemers alle potten die ze hebben meegekregen ook weer voor de tentoon stelling aanbieden. Gelukt of niet. Zo kun je pronken met puike tulpen terwijl er, bij voorbeeld, van de crocussen geen snars terecht is geko men. Zoiets telt wel mee voor de eindbeoordeling. Een van de leuke aspecten van de Lis- sese Lenteflora. Arie, onze man, weet inmiddels dat op alle andere exposities in ons land, op dit gebied, alleen de best bereikte resultaten voor het voetlicht worden ge bracht, „en het publiek ziet dan dus niets van de een of andere mislukking. In Lisse wel! Als het maar een echt huis-tuin- en keukengebeu- ren blijft. Immers het gaat om de inspanningen van lief hebbers, en niet om het ge bruikmaken van enig tech nisch vernuft". „Lenteflora" zal in het teken staan van „Toen en Nu". Lis- se toen en Lisse vandaag. Met zeker de medewerking van bloemenveiling Flora, Rijnsburg, „die een staaltje van bloemsteekwerk met luxere bloemen zal wegge ven. Maar we hebben ook de Japanse kunst van Bonsai (wat iets vriendelijker klinkt dan Banzai, T P.) in onze ex positie", beloofde Van der Aart, „het bekijken meer dan waard". Ook komt er een vi deo-presentatie in de binnen tuin van Hobaho: de Binnerf- hof, met een eigen, speciale expositie. Tegen die tijd zal onze man wel meer bijzon derheden omtrent deze hoog tij in het nog winterse bollen land kunnen mededelen. Uit-1 eindelijk krijgt hij daar enige vergoeding voqr. Maar ik zou het niettemin kunnen toejui chen als onze man in Lisse, om zijn inspannende voor lichting op bollengebied, nog eens een thuis te broeien bol naar hem vernoemd kreeg: „Arie". Al was het maar een specie-crocus, die ook in het veld te pronk kan staan; klein maar fijn, en van een onbestemde kleur. Maar het bekijken „meer dan waard". (16) erbeheersing kwam uit ■naar en zo zag hij er lijiit. Zijn getailleerde van goede snit, een ende das en de golf- lu die hij voor het in de hand hield ig wat extra gaatjes in zijn brogues te en, droegen bij tot (al ïdruk. Hij had, niet keer, te hard ge- Dit keer was hij 06 62 kilometer per pt op de rijksweg A4 iderdorp. Honderd is de maximale snel- 3 'i gebeurt zo'n beetje aar met u", sprak r Richters uit Hij las een lijstje voor 14 it bleek dat de man fgelopen drie jaar li (jovele bekeuringen e hard rijden had ge- De man was daar ich ook wel van ge- tken. „Ik besefte at ik zó hard reed' van justitie Van STA er niets van 1de weten wat voor de man deed. Het 1,4^t hij de auto inder- nodig had om zijn te verdienen, lever- n een eis op van 370 i boete en een voor- elijke ontzegging rijbevoegdheid van ïaanden en een extra ',c nend woord van (Ek. De eis was be- 1.30 jk wat hoger dan (fOjpande keren. Voor !k een logische zaak: ebt namelijk geen in uw ME rvoet". Rechter j (3'|rs besliste conform Bac 15, 2, (ai| spoor lat of droog de weg l'ndjeweest mag zijn, als (ajjagen een remspoor meter achterlaat, i ieder geval flink iarder gereden dan lometer". Het was jk dat Van Ek niets S F'f het verweer van de ?èr 40-jarige Sassen- die het aangesla- .45. pegdek en „warme" ■d ten verantwoordelijk de lengte van rubber- WJ De man had in het Ólivipen voorjaar op een in Noordwijk een op een bromfiets ^eden. Een getuige verklaard dat de van het huizenhoog was. had na het on- nd_ Jin coma. gelegen en ken (dit moment aan het waarderen. Dok \jrdachte bleef er wat iend bij dat hij niet qevall| erS hard had gere" iekelk reed in een splin- u. tciiwe auto en dan nog enhuj i'n derde versnel- lin9 heb nooit 111 kilo- 'abeti gereden. Verder I haar nooit kunnen enst bankomen", voerde mtjurjn Toen bleek dat rone^k en rechter Rich- ■REV3Ilaar niet van onder waren, wees hij vjten die er naar zijn *n ^et Proces-ver" ■retktjaren gesl°Pen- Maar NHU0s Richters was dat ter zake doende uljent. Uiteindelijk de Sassenhei- peP§ vergeefs met naar. onjuiste ken- egevens. „En hoe nu met het slacht- vr°eg Van Ek om ëaan de Sassen- afdelif zich wel om de ge- [hartq van de aanrijding e"v :kommerd. „Ik heb J^p fruitmand gebracht :h A, aker ben ik niet ge- 19.30 omdat haar vader kenhi charmeerd was van [°",!4'[omst. Mijn vrouw i" '#ar moeder hebben 3m;' zb nog gebeld". Rich ie: wg uiteindelijk geen 1 en rminderende om- 'go3; heden „U staat te- ndeltioor kot met te hoge nischd rijden en dat is n (be n". Hij legde een uren bp van goo gulden en voorwaardelijke 00 u. liog vart de rijbe- oudeleid van een half qgelijk glazen kan dgeveer 20-jarige au- v°9rceur uit Kwintsheul ,uters er iets genadiger bab| De jongeman had afspelfde plaats met on- ofd. B dezelfde hoge snel- ireden. Voor hem de eerste keer, bo- inderïi waren er in zijn 1 en nèeen gewonden ge- '9-30.11, een wat aan de ordzii van de verdachte u ejaste woordkeus harttde jongen nog een bezoefnee van Richters: !0-30 |Wel dat je op die u" a je rijbewijs aan het teen bent". '3942;rMAN LEEFMANS 1-12.3d ,30-20" reHer' DOfd. f d Fotoboek van Het Rietveld HAZERSWOUDE „Hoe schoon is ons Nederland" had de titel kunnen lui den van de eerste uitgave van een romantisch foto boekwerkje van de free lance journalist en uitge ver A. Huisman. Foto's van het waterrijke en stil le natuurschoon in Het Rietveld in de Hazers- woudse polder, verstilde landschappen en rustieke boerderijen zijn de ken merkende blikvangers in het voornamelijk uit illus traties bestaande boekje. Het eerste exemplaar werd gistermiddag op het Am bachtsplein overhandigd aan wethouder P. van der Werf. Als geboren en getogen Riet- velder kon Van der Werf zelf de geboorte van „Het Hazerswoudse natuurgebied Het Rietveld" wel waarde ren. „Door de naderende ge meentelijke herindeling en alle ontwikkelingen op maat schappelijk en economisch gebied viert nostalgie hoogtij. Ook bij mij", moest de wet houder bekennen. De opruk kende bedrijvigheid door de aanleg van de Ten Heuvel hofweg zal, ondanks de eer ste boomkwekerijen, niet mogen oprukken tot aan de oevers van de Rietveldse Vaart. Zijn eigen herinnerin gen aan de drie bakkers en slagers en de postbode met pakjes pruimtabak, die de eenentwintig boerderijen in Het Rietveld in vroeger tij den langs gingen, zijn niet zichtbaar gemaakt in de fo to's. Wel wordt een goed beeld gegeven van de rustie ke natuur in een van Hazers- woudes laatste natuurgebie den, zo benadrukte Huisman, zelf lang woonachtig geweest in het dorp, gisteren bij de overhandiging van het foto boek. De eerste serie van zestig exemplaren, overigens in ei gen beheer uitgegeven, viel de tegenwoordig in Leider dorp wonende auteur en fo tograaf wel wat tegen. De volgende versies moeten vooral een fraaier drukresul- taat te zien geven om de fo to's tot hun recht te laten ko men. Geïnteresseerden die het boekwerkje als historisch en natuurhistorisch bezit willen aanschaffen, kunnen voor negeneneenhalve gul den terecht bij boekhandel Prins aan het Ambachtsplein in Hazerswoude. Na 1 febru ari kost het boekje twaalfe- neenhalve gulden. De helft daarvan gaat naar het We- reldnatuurfonds Nederland in Zeist. DE BOLLENSTREEK STAAT WEEREEN EVENEMENT TE WACHTEN JUBILERENDE KAARTJES- SCHEURDER WILLEM L'ECLUSE: Nu de buitentemperatuur aan de hoge kant blijft, mag het zeker geen wonder heten als de liefhebbers al weer gretig uitzien naar de pracht van crocus, hyacinth, narcis en tulp, die over enige tijd we derom het oog zal boeien. De grote jongens van de export zijn daarmee natuurlijk al lang bezig; voor hun gaat die business buiten het seizoen toch al gewoon door. Maar voor de echte amateurs staat er hartje winter een voor proefje van d^ voorjaarsweel- de te wachten, en ze kunnen daar zelf het nodige aan doen. Voor dezulken is er steeds weer het onderonsje waaraan vele tientallen bol lenstreekbewoners het groot ste genoegen beleven. Het gaat hier om de befaamde, jaarlijkse huisbroeiwedstrij- den, de binnenskamerse acti viteiten van „de dames en heren huisbroeiers" uit Lisse en omstreken, die niet kun nen wachten totdat de velden volop in bloei staan en de na tuur op hun manier geweld aandoen door de bollen te „forceren" om voor de dag te komen. Een huisbroeier is ei genlijk iemand die, vriende lijk of gespannen, tegen de bolletjes zegt: „Kom maar te voorschijn en doe net alsof het al lente is!" Praktisch komt het hier op neer, dat komende zaterdag 27 januari (de kop van 1990 is er dan al bijna weer vanaf en het stalletje hadden we net- zogoed kunnen laten staan, want het is zö weer Kerst mis) de dames en heren huis broeiers hun potten bloem bollen kunnen komen opha len bij P.van Dijk en Zn. aan de Achterweg in Lisse. Met al die potten gaan ze dan naar huis en beginnen daar vol overgave te „stoeien" met hun bollen om ze in bloei te krijgen. Dat is een spel waar het Mens-erger-je-nieten De bollen moeten thuis in bloei getrokken worden door de huisbroeiers. FOTO: PR nauwelijks tegenop kan. Ik kom daar nog op terug. Het is in elk geval de bedoeling dat de niet in te tomen huisbroei ers hun kwekelingen in het weekeinde van 23 tot en met 26 februari met gepaste trots laten zien op de bloementen toonstelling „Lenteflora" die dan in de Hobahohallen aan de Haven in Lisse gehouden wordt. Nu is in deze materie niemand beter doorgewin terd dan onze man in Lisse, de bolle(n)boos Arie, die weet wat broeien is. Ik mocht van hem een beschouwing over nemen ten behoeve van deze rubriek, opdat onze lezers enig inzicht zouden krijgen in een spel dat in de Bollen streek tot een cultus verhe- jBetere tulpen voor op de pot Zo vertelde B.van der Aart die telkenjare met enige anderen z'n schouders onder dit broei-evenement zet dat de deelnemers de be schikking krijgen over „in de eerste plaats drie potten hya cinthen produkten van prima kwaliteit, en daaron der zijn er ditmaal ook .een paar nieuwe". Allereerst krij gen de popelende huisbroei ers „de inmiddels bekende White Pearl". Daar blijft het niet bij, want de broeiers krijgen ook de opdracht om de nieuwe Pink Surprise bij wijze van verrassing in bloei te trekken, „en zo ook de fraaie Blue Blaser". Van der Aart vertelde Arie ook, dat er twee tulpenvariëteiten mee naar huis gegeven wor den: de roze, witgerande Va lentine en Óscar. „Een paar van de betere tulpen voor op de pot", zoals Van der Aart zich uitdrukte. Maar natuurlijk zijn er ook narcissen. De nieuwe bicolor (tweekleurig, T.P.) Holland Sensation komt zaterdag uit de kuil, evenals de roodcup Sun Chariot. Aan crocussen krijgen de broeiende deelne mers aan de wedstrijden deze keer de bekende Remem brance mee naar huis, alsook de kleine, witte specie-crocus die gedoopt is met de naam van een winterreus: Ard Schenk. Aan het sortiment is dit jaar een nieuwigheidje toegevoegd: een pot met iris bucharica. Volgens Arie heeft organisator Van der Aart daar al duidelijke voor pret over: „Daar kunnen ook de vakmensen de tanden eens op stukbijten", zou Aart gezegd hebben, in het mid den latend of dit lachen nu slaat op de broeiopgave of op de kapotte tanden. Maar ach, die bollenstrekers zijn niet zo fijngevoelig. De huisbroeiers zullen op nieuw de handen vol hebben aan de opdracht die hun is verstrekt. Van der Aart ver woordt en en ander als volgt: „Menigeen zal ook nu weer alle mogelijke hoeken en ga ten in huis benutten. Er zijn er die een paar weken lang met de potten door het hele huis sjouwen. Dan zie je een paar van die dingen in de koelkast, of op een minder kouwe plek. Dan weer in de slaapkamer en een volgende keer bij dekachel of in het raamkozijn". Af spui ten dus Van der Aart had, via onze mani een aantal tips voor de aanstaande broeiers, cq broeisters, om „in elk geval op de show enigszins besla gen ten ijs te komen" een uitdrukking overigens die nauwelijks, past bij het onder prettige temperaturen in bloei trekken van tere bol len. „Kijk", zei Van der Aart, „we hebben een wat warme- rig najaar achter de rug en dat heeft natuurlijk gevolgen- Ik denk, dat het allemaal een beetje stug zal gaan. Wat de tulpen betreft raad ik in ie der geval aan om die dingen niet weg te zetten, maar om gelijk maar met het broeien te beginnen. Afspuiten dus, in de huiskamer plaatsen en vochtig houden. De hyacin then kan men beter nog een paar dagen wegzetten. Laat de punten vooral niet te droog worden. In de loop van de week kan men vervolgens ook met de broeierij van die artikelen beginnen". Echt de visie en de adviezen van een ingevoerd vakman die het goed meent met de nerveuze frutsels van een LEIDEN Ja, toen de brandweer donderdag om kwart over zeven met loeiende sirene voor kwam rijden viel bij Wil lem l'Ecluse het bekende kwartje. Er werd toch aan zijn 25-jarig jubileum ge dacht. Maar een echt ver moeden wat hem boven het hoofd hing had de part-time kaartjes scheu rende rots in de branding van de Leidse Schouw burg niet. „Ik kreeg de ene klap na de andere", vat l'Ecluse alles nog na- puffend samen. „Wat een gigantisch feest was dat zeg". Kort ervoor had hij nog mop perend door zijn huis tegen over het veilingterrein geban jerd. „Ik had met een van de cassjères afgesproken dat ze me om kwart voor zeven op zou komen halen. Maar die kwam almaar niet opdagen", legt l'Ecluse uit. „Ik wilde mijn fiets al pakken". Bij het naderen van de brandweer ging bij hem een lampje bran den. „Eerst dacht ik nog dat er in de buurt brand was, maar ze stopten hier. Dan weet je genoeg", legt hij uit in de huis kamer van zijn woning die vol met bloemen staat. Flits Vanaf toen werd het verraste „gezicht van de Leidse Schouwburg" figuurlijk door de avond en de halve nacht gesleurd. „De ene verrassing na de andere, alles was zo goed geheim gehouden. Het was een soort flits, die hele avond en nacht". Bij de schouwburg aangeko men moest hij zijn werkpak uitdoen en zich in zijn nette kostuum hijsen. „Een dienstje draaien zat er dus niet meer in". Vervolgens scheurde bur gemeester C. Goekoop zijn kaartje af („Hartstikke leuk natuurlijk, want meestal doe ik het voor hem") en werd hij in de VIP-room onthaald door het personeel en zijn familie. Na het optreden van André Hazes werd een en ander nog eens dunnetjes overgedaan met een ontvangst door direc- teur Frans Boelen, André Ha- zes en het personeel van de schouwburg. „Kijk, ik heb normaal mijn woordje wel klaar", meldt de jubilaris, „maar met mijn dankwoordje was ik dus wel mooi nergens". Toen l'Ecluse na dat genoeglij ke samenzijn dacht „zo en nu is het jas aan en wegwezen", bleken de feestelijkheden een verdieping lager in de foyer nog tot twee uur 's nachts door te gaan. „Ik kwam daar mijn hele familie weef tegen, ter wijl ik verwachtte dat die al lang naar huis zou zijn". Het bleef niet bij familie. Heel veel gasten kwamen Willem tijdens de receptie feliciteren. En ver wennen. Een cadeau-regen daalde over hem neer. Helm L'Ecluse kan bijna niet wach ten om een originele brand weerhelm te tonen. „Een hele echte", gebaart hij trots. „Van brandweercommandant Mark gehad. Geloof mij, die dinge tjes geven ze nooit weg. Ik was geloof ik de tweede die er een kreeg. Nee, de jongens bij de brandweer zijn niet vergeten dat ik ze twintig jaar lang tij dens de voorstelling koffie kwam brengen. Moest wel, an ders hadden ze niks, want die gasten mochten tijdens de voorstelling het toneel niet af". En vervolgens graait hij in zijn stapel CD- en diner-bonnen, ingelijste prenten, zijn eerste André Hazes cd-tje en andere platte cadeaus („Wat ik van wie heb gekregen, ik weet het echt niet meer") op zoek naar de oorkonde die de brandweer hem uitreikte ter ere van de 25 jaar die hij als hulpbrand wacht in dienst is. Handschoenen Wie Willem overigens deze winter aan de Schouwburg- deur tegenkomt met een crè mekleurige ijsmuts op en bij passende wollen handschoe nen, heeft dan te maken met een presentje van collega Van Leeuwen. „Zelf gebreid, met embleem", zegt hij vertederd. En dan heeft hij het nog hele maal niet over de schitterende stereotoren („Die luxe heeft hij zichzelf nooit gegund", meldt zijn vrouw, terwijl Wil- Kaartjesscheurder Willem l'Ecluse bij de ingang van de Leidse schouwburg. lem onnozel gaat zitten kijken) die het personeel van de schouwburg voor hem kocht. „Ja, ze komen hem ook nog aansluiten hebben ze beloofd. Want ze weten als ze dat Wil lem zelf laten doen Genoten heeft hij duidelijk van alle aandacht, al had hij van te voren getekend voor „alleen een bakkie en een stukje taart". Hij was yoor al lerlei feestelijkheden ook ei genlijk helemaal niet in de stemming. „Ik had me er niks van voorgesteld. De stemming is hier toch heel bedrukt. Je weet er alles van". Over de geldperikelen en de recente ontwikkelingen wil hij verder niet praten. „Het is vervelend en dat blijft het". Landmeter Ander onderwerp dus. Zijn part-time job („Twintig uur per week kost het me zeker") naast de volle weektaak die hij heeft als landmeter bij de ge meente. Dat moet wel een erg leuk baantje zijn als je het 25 jaar volhoudt beide banen te combineren. Banen die onlos makelijk met elkaar te maken hebben. Want als Willem niet als landmeter had gewerkt, dan had collega Arie Spek hem nooit gevraagd „eens een jaartje" te komen werken in het kleine cultuurpaleisje. Aanvankelijk was hij niet al leen kaartjesscheurder. „Dat deed je erbij. Het ging allemaal wat anders toe dan nu. Toe^ hadden we maar een mannetje of zes, zeven. Die deden alles. Als om kwart over acht ieder een binnen was, dan ging je op een holletje naar achteren doek trekken. Zeg maar het gordijn openen. En verder schoof je stoelen op Het toneel, je bouwde decors op en af, je zat achter de schuifjes van het licht met technicus Leo, ach noem maar op". Dat gebeurt nu niet meer. Sinds vijf jaar geleden een nieuwe ploeg directie, to neelmeester, belichter en kan toorpersoneel binnenkwam is het aantal voorstellingen flink opgelopen. „Ik heb het van zeventig voorstellingen naar honderdtachtig per jaar zien gaan". De taakverdeling werd toen goed geregeld en Willem kwam voornamelijk aan de deur te staan. De sfeer bleef uniek. „Anders was ik toch niet zolang gebleven", verklaart l'Ecluse. Angst Wat het werk nou zo leuk maakt is moeilijk uit te leggen. „Als je het niet kent, weet je het niet. Die sfeer in de foyer en de artiestenruimte. De din gen rond de voorstelling. Bij Jos Brink hoor je er als schouwburgpersoneel hele maal bij. Die zegt: als jullie er niet zijn gaat de show niet door". „En dan mensen als Toon Her mans. Die komen even een praatje met je maken. Geen hele verhalen, gewoon aardig. Je komt er niet van los". Voor een van die artiesten heeft l'E cluse altijd angst gehad: Ko van Dijk. „Die had zo'n zware stem en hij speelde altijd van die stuurse types. Maar toch wilde ik een handtekening van hem. Ik spaar ze en heb wel een koffer vol, die van hem moest erbij. Nou, ik pro beerde het eerst bij een van de begeleiders van Van Dijk. Of ze wat konden regelen. Maar die zeiden: ga zelf maar. Dus ik kloppen en daar klonk die enorme bas. Jahaah! Man, ik had zo wel weg willen hollen. Ik ben tóen toch maar naar binnen gegaan en het viel na tuurlijk heel erg mee. Ik nog. een aardig tijdje met hem zit ten praten". Kwijt wil hij zijn tweede baan voorlopig niet. Alleen al voor het contact met mensen. „Zo als die twee cassières. Die ha len alles uit. Ik heb al eens als Sinterklaas staan scheuren. Maar mij omtoveren tot kerst man is ze mooi niet gelukt". Het artiestenvolk kan er ook wat van. „Laatst met Ome Willem. Kom ik met de bloe men op het toneel, zegt die Ed win Rutten: zo geitebreier, kom jij even bij Ome Willem op de knie zitten. Dan zit je daar als volwassen man op die knie. En de kinderen natuur lijk de grootste lol". Zelf neemt hij regelmatig het publiek in de maling. „Je kent ze wel, die groepjes die han denwrijvend binnenkomen en zeggen dat ze een heerlijk FOTO: WIM VAN NOORT avondje tegemoet gaan", be gint „het gezicht". „En dan ijs koud bij het bekijken van het kaartje zeggen: u had gister avond moeten komen. Dan moet je die gezichten zien zak ken". Hij kan wel een boek schrijven over dergelijke voor vallen op de tochtige plek bij de ingang. Straf Sommige dingen zal hij niet missen. „De voorstellingen. Ik vind het een straf om die te moeten uitzitten. Maar ja, wat wil je als je twintig jaar in het donker op dat toneel zit, met die felle lampen waar je in zit te kijken. En dan nog vaak die stukken in buitenlandse talen. Ik spreek toch al geen talen, terwijl je altijd zal zien dat juist die stukken ruim drie uur duren. Dan word je het wel eens zat". Zat .was hij het doek halen ook. „Je hebt soorten: Molière is recht omhoog, Shakespeare is gewoon naar de zijkant en Wagner is de zware, zo schuin omhoog. Als ik Wagner trok was ik niet zo blij. Zeker niet als je operette had. Dan stond je alleen aan het eind al zes of zeven keer te hijsen. En dan dat opvangen. Je laat het ge hesen doek in een klap los, maar dan moet je het als het recht hangt wel opvangen. Grijp je half mis, dan zijn de gevolgen niet fraai. Al is het met die arm van Sjaak, die maar een hand vast had, toch nog best goed gekomen". ERIK HUISMAN

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11