Jongeren willen jeugdhonk handhaven aan Beukenlaan Minder patiënten in Antoniushove Nog geen verhoging van tarieven De Does Verenigingen vrezen komst milieutrein LEIDEN OMGEVING QeidóaQowuvnt DINSDAG 23 JANUARI 1990 PAGIN Nieuw Yeurs College in 1991 in gebruik LEIDSCHENDAM Met de nieuwbouw van het Veurs College langs de Burgemeester Kolfschoten laan in Leidschendam wordt zodanige haast ge maakt dat het complex bij de aanvang van het schooljaar 1991-1992 in gebruik kan worden geno men. De raadscommissie openbare werken heeft gisteren positief gereageerd op een op het laatste ogenblik ingediend voorstel 6600 vierkante meter grond voor anderhalf miljoen gulden voor dit doel te verkopen. Het schoolbestuur wil eind mei aanbe steden. Het bouw- en woonrijp maken gebeurt door de gemeente en kost circa zes ton. Het complex wordt drie verdiepingen hoog en krijgt een ingang over de sloot midden op de Burg. Kolfschotenlaan. Het ministerie van onderwijs heeft volgens wethou der mevrouw J. J. Volmuller druk op het gemeente bestuur uitgeoefend om de zaak snel te regelen. Nieuwe stoelen voor Muzenhof LEIDERDORP Er komen waarschijnlijk andere stoelen in Muzenhof om de brandveiligheid van het sociaal-cultureel cen trum aan de Cor Gordijnsingel in Leiderdorp te verbeteren. Het Leiderdorpse college van burgemeester en wethouders stelt dat in een notitie die morgen in de commissie bestuurszaken wordt besproken. Overigens zal eerst nog aan TNO advies worden gevraagd over de huidige stoelen. De mogelijkheid om de stoelen opnieuw te bekleden zal ook worden bekeken. Nieuwe stoelen kosten om streeks 100.000 gulden. De stoelen in de grote zaal van Muzenhof kunnen aan elkaar worden gekoppeld, hetgeen wordt aanbevo len door de brandweer. Totdat een beslissing over nieuwe stoe len is genomen zal er een ambtenaar beschikbaar zijn die bij voorstellingen tot koppelen overgaat. Op korte termijn worden er in Muzenhof brandslangen met haspels opgehangen. Met de bibliotheek, die wordt uitgebreid, zal worden overlegd over een tweede vluchtweg op de begane grond. Met de muziekschool komt overleg over een vluchtweg op de eerste verdieping. Met deze maatregelen zou de brandveiligheid van Muzenhof volgens de brandweer optimaal kunnen worden. R.K.-kerkbestuur vraagt miljoen aan Kanjerfonds LEIMUIDEN Het rooms-ka- tholiek kerkbestuur van Lei- muiden heeft een beroep ge daan op het zogenaamde Kan jerfonds van de voormalige mi nister Brinkman. Er wordt een bedrag gevraagd van een mil joen gulden voor de restaurant van de Johannes de Doperkerk. Dat deelde burgemeester M. Boelen gisteravond mee in de commissie ruimtelijke ordening en milieu. Op het Kanjerfonds kan een beroep worden gedaan als een gemeente de kosten van de restauratie niet kan betalen. Kanjer houdt in dat het hier gaat om kanjers van uitgaven. Lijstverbinding PvdA-Groen Links OEGSTGEEST De ledenver- gadering van de PvdA en Groen Links hebben besloten tot een lijstverbinding bij de gemeente raadsverkiezingen van 21 maart. Door een lijstverbinding wordt in het algemeen de kans op een restzetel voor beide partijen ver groot. Zo'n verbinding kan derhalve ook opgevat worden als een we derzijds gebaar van politieke loy aliteit, dit ondanks het feit dat er tussen PvdA en Groen Links be langrijke verschillen in stand punten over bepaalde onderwer pen bestaan. VI VAX wil breder zwembassin OEGSTGEEST De zwem -en wa- terpolovereniging VIVAX uit Oegst- geest wil een groter zwembassin. De vereniging is op weg kampioen water polo te worden en te promoveren. Dit betekent dat de vereniging volgend jaar geen wedstrijden thuis kan spelen omdat het Oegstgeester zwembassin niet voldoet aan de voorgeschreven maten 25 bij 15 meter. Het met thuis kunnen spelen van wedstrijden heeft grote financiële gevolgen voor de club. De vereniging vraagt B en W in een brief te onderzoeken of het moge lijk is bij de veranderingen van het bad, te onderzoeken of het binnenbad verbreed kan worden van 12,5 meter naar 15 meter. DJ Automatic T. Papier De papiercontainer staat voortaan bij de nieuwe Joris de Witteschool aan de Jan Wolkerslaan in Haaswijk Oegstgeest. De container stond eerst aan de Kamper foelielaan. Dagelijks kan er van acht tot vier uur papier worden ingeleverd ten be hoeve van het blindeninsti tuut in Calcutta. Hip hop Drie hip hop en rapformaties geven zaterdag een concert in jongerencentrum Het Kas teel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. De New Yorkse band Cold 45 Automatic, DJ Automatic T en LJ Fresh zetten de boel op stelten. Aanvang negen uur, toegang kost ƒ7. Volleybaltoernooi De basisscholen in Leimui- den en Rijnsaterwoude hou den morgen een volleybal toernooi in het gemeen schapscentrum Het Spant in Leimuiden. Dit toernooi wordt georganiseerd door Volleybalvereniging Setu- mup. De aanvang van de wedstrijden is om 13.45 uur. De prijsuitreiking vindt plaats om half zes door bur gemeester M. Boelen. FOTO: PR gaand aan de bijeenkomst wordt een korte H. Mis in de Willibrordkerk gehouden, die om half tien begint. Het voorlopig bestuur van de KBO bestaat uit mevrouw G. Buikstra-de Bruijn, tel. 172439, mevrouw E. Matrica- li-van Lamoen, tel. 153955, mevrouw V. Onderwater- Willemse. tel. 174486. en de heer J. Ouwerkerk. tel. 170609. Hardhout De gemeente Oegstgeest houdt morgenavond een dis cussiebijeenkomst over het gebruik van tropisch hard hout. Plaats van handeling is het gemeentehuis, Wilhelmi- napark 17 in Oegstgeest. Centraal staat de vraag welk standpunt de gemeente ten aanzien van tropisch hard hout moet innemen. Deskun digen gaan in op de mogelijk heid het gebruik van dit hout terug te dringen, aangezien de tropische regenwouden dreigen uit te sterven. Voor zitter is wethouder A. Kohl- beck. De sprekers zijn G. Lu- cardie van Cebemo, M. van Brakel van Milieudefensie, C. Schönlank van de Houtbond, G van der Meij van de ge meente Dordrecht en H. van der Meulen van Varioplan. Na de inleidingen volgt een forumdiscussie. Aanvang half acht. Folk In dans- en partycentrum Unique aan de Leidsevaart 171 in Noordwijkerhout wordt donderdagavond van half negen tot twaalf uur open podium gehouden. Ie dereen kan meespelen. Toegang is gratis. Film Filmhuis Lisse draait van avond in 't Poelhuys aan de Vivaldistraat 4 in Lisse de Malinese speelfilm „Yeelen". De film gaat over de strijd tussen vader en zoon. De va der tracht te voorkomen dat zijn zoon zijn gelijke wordt. Aanvang half negen. Niet-le den betalen 6,50CJP'ers en senioren betalen f5. Recht In het Vrouwentrefcentrum aan de Plaspoelstraat 48 in Leidschendam wordt mor gen een thema-avond gehou den over huwelijks- en schei dingsrecht. Twee juristen van de Vrou wen rech ts win - kei in Rotterdam houden een inleiding. De toegang is gra tis. Aanvang half negen. Poppentheater Poppentheater John de Win ter speelt morgenmiddag in Tripodia in Katwijk het stuk „Het huis van professor Broekhoest". De voorstelling is bestemd voor kinderen van 4 jaar en ouder. Aanvang twee uur, toegang kost /4. Lezing Een lezing Over het milieu wordt morgenavond gehou den door de Vrouwenraad Noordwijk in het Trefpunt. Aanvang acht uur. Entree is gratis. KBO De Katholieke Bond van Ou deren Oegstgeest (KBO) houdt morgenochtend een le denvergadering in bejaarden centrum Rustenborch in Oegstgeest. Op het program ma staat de bestuursverkie zing. Verder zal de heer Fer- rier een voordracht houden. Aanvang tien uur. Vooraf- Aad Nuis De schrijver Aad Nuis houdt donderdagavond in de open bare bibliotheek aan de Ho meruslaan in Oegstgeest een lezing. Aad Nuis is ook een bekend criticus. Aanvang kwart over acht, kaarten zijn verkrijgbaar bij K&O. Buitenlust Woningbouwvereniging Bui tenlust houdt donderdag avond een openbare algeme ne ledenvergadering in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest Op het programma staan de di verse verslagen en de stand van zaken ten aanzien van de onderhouds- en nieuw bouwprojecten. Na de pauze spreekt de heer Hermes, di recteur gemeentewerken. Aanvang acht uur. Troubadours Operettevereniging De Trou badours in Oegstgeest heeft een nieuwe secretaris: me vrouw A. Cozijn, Warmunda- straat 48, 2361 TN in War mond, telefoon 01711-10005. Ricky Keller en Inge van Rooyen geven met ingang van 9 februari de cursus Bio- release massage. De cursus omvat tien vrijdagmiddagen van één tot vier uur en wordt gehouden in de Sjelter aan de Heemraadlaan in Lei derdorp. Bij Bio-release mas sage is de eenheid van li chaam en geest en de nauwe band tussen emotionele en fysieke spanning van belang. Met massage, adem-, aan- dachts- en lichaamsoefenin gen ken er iets aan de dage lijkse stress worden gedaan. Informatie en aanmelden: te lefoon 071-891986. LEIMUIDEN Het jeugdhonk van de Leimui- dense jongeren moet op de huidige locatie aan de Beukenlaan blijven staan. Daarvoor hielden enkele Leimuidense jongeren gis teravond een pleidooi tij dens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en milieu. De jongeren hebben op deze plaats sinds enkele weken een onderkomen. De raad van Leimuiden beslist echter in de vergadering van 8 februari beslissen of het honk aan de Beuken laan mag blijven staan. Zoals het er nu naar uitziet zal het jeugdhonk moeten worden verplaatst naar een parkeer terrein aan de Kerklaan. Deze locatie heeft volgens de jonge ren zowel nadelen als voorde len. Zij wezen er op dat zij op de huidige locatie geen enkele overlast kunnen veroorzaken. Op de nieuwe plaats staan zij op een draaipunt voor vracht wagens waar weinig parkeer ruimte is. De parkeerplaats wordt gebruikt door gebrui kers van de volkstuintjes al daar. Het feit dat zij nu geen enkele voorziening hebben, vinden zij niet erg. Burgemeester M. Boelen deel de gisteravond mee dat er met de scouting overleg is geweest. Deze heeft te kennen gegeven het gehele terrein nodig te hebben voor haar eigen activi teiten. Het is daarom niet mo gelijk zijn dat de jongeren op de huidige locatie blijven. Alle drie de fracties waren het eens met de locatie aan de Kerklaan Deze plaats biedt, wanneer de nieuwe rioolwa terzuivering is gerealiseerd en de huidige, oude niet meer in werking is, de mogelijkheid tot uitbreiding, zowel van gebouw als parkeerplaatsen. E. Tijse- link (CDA) sprak zijn waarde ring uit naar de jongeren die het initiatief hebben genomen om een vereniging te vormen en een jeugdhonk te plaatsen. A. Kea was ook van mening dat de locatie aan de Kerklaan een goede is. Zeker wanneer de rioolwaterzuivering weg gaat. Volgens hem zijn er al daar voldoende controlemoge lijkheden. OEGSTGEEST De Oegstgeestse verenigingen vrezen schade te zullen lijden van de gemeentelij ke plannen om zelf oud papier op te gaan halen met de milieutrein. Dat werd gisteravond duide lijk tijdens de vergadering van de sportraad. De raad stelde gisteravond een brief samen voor het college van B en W waarin werd ver zocht de in 1988 opgestelde re geling voor het ophalen van oud papier te evalueren. Ook werd er op gewezen dat reke ning moet worden gehouden met de belangen van de vere nigingen en instellingen die op dit moment oud papier opha len. Aanleiding tot de protestbrief van de sportraad is het plan van wethouder van openbare werken Kohlbeck om in Oegstgeest een milieutrein te laten rijden. Hiermee met het afval waaronder oud papier gescheiden worden opgehaald. Op dit moment wordt door verenigingen en instellingen rond 5,5 ton oud papier opge haald. De gemeente subsi dieert dit met 8,2 cent per ki logram. Aanbieden bij de vuil verbranding zou de gemeente rond een dubbeltje per kilo gram gekost hebben. Kohlbeck wil het liefst helemaal geen oud papier meer in de afval containers. Hij is van mening dat in Oegstgeest wel 17 ton papier valt op te halen. De angst van de verenigingen werd gisteravond verwoord door de voorzitter van de voet balvereniging UDO, C. van der Star. Hij wees op het laten vallen van de jeugdsportsubsi- die door de gemeente waar door verenigingen nieuwe in komstenbronnen moesten zoe ken. ,,UDO heeft daarop inge haakt en is in Oegstgeest een van de grootste oud papierin zamelaars geworden. Daarvoor zijn investeringen gedaan. De gemeente is in wijken ver deeld en eens in de drie we ken komt UDO praktisch overal langs behalve in een gebied waarin een instelling als 'De Schakel' papier op haalt", stelde Van der Star. ,,Dat de gemeente beweert dat het extra geld dat men betaalt voor iedere kilogram papier 'subsidie' is,, schiet mij in het verkeerde keelgat. De ge meente verdient er op dat wij het papier ophalen". Wethouder van financiën en sport Van Veen stelde gister avond dat hij zich met de plannen van zijn collega kan verenigen mits het niet ten koste van de verenigingen Prullebak in brand dorp. De brand onstond in de prullebak van de slaapkamer op zolder van één van de gezinsleden. Het vuur werd spoedig ontdekt en de Leiderdorpse brandweer kon de binnenbrand Een brand in een prullebak heeft gisteravond voor enige con- snel blussen. Er was met name enige rookontwikkeling. De sternatie gezorgd in een woning aan de Gallaslaan in Leider- schade bleef beperkt. foto: wim van noort LEIDSCHENDAM Het aantal opgenomen patiënten in het ziekenhuis Sint Antonius hove in Leidschendam is in 1988 met 10% gedaald - van 9.608 naar 8.574 - en het aantal verpleegdagen met 4% - van ruim 107 duizend naar ruim 103 duizend. Het bezettings percentage daalde hierdoor van 89.8 naar 86.3 nog steeds hoog vergeleken met het lan delijk gemiddelde van 72.9%. Dat deelt de directie van het ziekenhuis mee in het zojuist verschenen jaarverslag over 1988 dat overigens een half jaar later verscheen dan nor maal. De daling is het gevolg van de opening van 't Lange Land Ziekenhuis in Zoeter- meer maar is minder dan ver wacht. In 1988 kwam altijd nog 27.1% van alle patiënten uit Zoetermeer. Uit Leidschen dam kwam ruim 25% en uit Voorburg 21.4%. Den Haag „leverde" 1480 patiënten of 17.3% van het totaal. De toena me van de gemiddelde ver- pleegduur van 11.2 naar 12 da gen werd volgens de directie voornamelijk veroorzaakt door de stijging van de gemiddelde leeftijd van de patiënten. Het aantal polikliniek-bezoeken bleef met ruim 130.000 bijna gelijk aan het jaar daarvoor. De daling door de opening van 't Lange Land Ziekenhuis werd grotendeels gecompen seerd door een verdere ver schuiving van klinische naar poliklinische behandeling. Geen pvc verbrand bij houthandel Mooren ROELOFARENDSVEEN Bij de brand, die vorige week dinsdag de houthandel van Thijs Mooren aan het Zuidein de in Roelofarendsveen, in de as legde, waren geen pvc- bouwmaterialen betrokken. Dat laat de commandant van de Alkemadese brandweer, B. Dekker weten. „Op het bui tenterrein, dus niet in de ver brande loods, lag een bos pvc regenpijpen en goten met een touwtje bij elkaar gebonden. Deze materialen liggen er nog steeds ongeschonden". Bij de brand ging een vrijwel nieuwe circa veertienhonderd vierkante meter grote loods vol hout, een kantoor en een garage met een auto erin in vlammen op. Volgens de eer ste berichten zou de brand zijn ontstaan door een exploderen de kachel. Nader onderzoek door de technische recherche heeft evenwel uitgewezen dat het bewuste petroleumkachel tje niet is ontploft. Het politie- technisch onderzoek wordt nog voortgezet. De hoeveelheid gecreosoteerde palen, die zijn verbrand, valt gelukkig mee. Ze lagen bijnd* allemaal buiten. „Alleen hon derd gecreosoteerde palen, die tegen de loods aanlagen, zijn verbrand; de overige niet", al dus de brandweercomman dant. Dat de brand zwarte rook veroorzaakte, in plaats van witte, zoals bij een norma le houtbrand, wijt de brand weercommandant aan de aard van het gebouw. De loods had namelijk spaanplaat als dakbe dekking met daar bovenop as best golfplaten. Er was geen isolatie in het pand. Om geen verontreinigd bluswater in de polder te krijgen, heeft de brandweer direct bij aanvang van het blussen twee afdam mingen in de omliggende slo ten gemaakt. Van Dam tekent bij bij Meerburg ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse voetbalvereniging Meerburg heeft het contract met trainer Frank van Dam met één seizoen verlengd. Thans is Van Dam bezig aan zijn eerste jaar bij Meerburg nadat hij eerder trainer was van Altior uit Langeraar. Frank van Dam, die zelf ooit' voetbalde bij Teylingen en Noordwijk, kwam in augustus vorig jaar naar Meerburg. De zwart-witten hadden toen net een stap terug moeten doen en duikelden van de derde klasse naar de vierde klasse klas KNVB. In het lopende seizoen bezet de club van de kersverse voorzitter Jos Sil verentand een plaats in de middenmoot. LEIDERDORP De toe gangsprijs voor het zwem bad De Does gaat voorlo pig niet omhoog. Tijdens de gisteravond gehouden gecombineerde vergade ring van de commissies sport en welzijn en van fi nanciën rees vanuit alle fracties verzet tegen het voorstel van het college van B en W de gemiddel de prijs per bezoeker met f 0,50 te verhogen. Het exploitatietekort van zwembad en sporthal samen bedroeg vorig jaar ruim 709.000,-. Dat is 94.000,- meer dan de bedrag van 615.000,- dat de gemeenteraad had ge steld. Het jaar 1990 moet dui delijkheid brengen of dat be drag werkelijk haalbaar is. Oorzaak van de overschrijding zijn de hoge energielasten. De commissies weigerden gister avond unaniem dit onderdeel van de begroting voor 1990 goed te keuren. Het wachten is thans op de uitkomsten van het technische onderzoek dat op dit moment wordt uitge voerd. De gemeente is daar over in overleg met de bouwer van het sportcomplex het Til- burgse bouwbedrijf Pellikaan BV en met de leverancier van de technische installaties het adviesbureau Scheepers. Het D66-raadslid bleek weinig vertrouwen in dit overleg te hebben. Hij is voorstander van het instellen van een onafhan kelijk onderzoek. Wethouder G. Keijzers van Financiën (PvdA) vond dit nog te vroeg. Hij wilde eerst de uitkomsten van het overleg afwachten. De gemeente Leiderdorp zal zeker de bouwer en installateur aan spreken wanneer blijkt dat deze in gebreke zijn .gebleven, zo verzekerde wethouder C. Huigen-van Boven (VVD). De leden van de commissie finan ciën waren nog niet zo ver om de aanloopverliezen ten laste van het BTW-voordeel van 1,6 miljoen gulden te brengen. Be slissingen over de aanwending van dit voordeel zullen pas la ter worden genomen. Mogelijk gaat een deel naar een herin richting van de kleedruimten. Raadslid A. Roest (CDA) vond een scheiding van de ruimten uit hygiënische overwegingen noodzakelijk. Verwacht wordt ook dat energiebesparende voorzieningen ook het nodige geld zullen kosten. Als het aan de PvdA, D66 en de PPR/PSP ligt dan worden de lockerkastjes voor het op bergen van kleding gratis. De gulden die nu moet worden betaald is een doorn in hun ogen. Roest zag wel iets in een minimale vergoeding van 0,25. Algemene tevredenheid be stond er bij de commissies over het feit dat de bouwkosten van het sportcomplex binnen de ramingen zijn gebleven. Van het door de gemeenteraad van Leiderdorp beschikbaar gestel de bedrag van 9.750.000,- was zelfs 7.500,- over. Voor een uitgebreide i ook voor de komende raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage vc| krant. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstral 01720-20800) Back to f (al); 18.30, 21 15. wo. oc ook 16.00 EUROCINEMA I den (al); 18.30. 21.15. Olivsl (al); wo. 14.00 EUROCINf Ghostbusters II (al); 18.45, 2 ook 13 45 EUROCINEMA en Thea (al); 18.30, 21.00. 13.30. LEIDEN LUXOR (Stationsj STUDIO (Steenstraat 124130): Dead poets soci 18.45, 21.15. ma. di. do. ooL When Harry met Sally (12|„ni 21 15. ma di do. ook 14.30.ïen' the future II (al), Theo en Tf'u 14 30. 19.00, 21.15. Indiani in and the last crusade (al)hp 18.45. 21.15 Ghostbuster» Oliver en Co (al); wo 14.30]; NON (Breestraat 31, tel. f" Stam van de holenbeer (air wo ook 14.30. 9'/j Weeksr REX (Haarlemmerstraat 071-125414): Over sex ge (16); 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GRBide (Schoolstraat 69, tel. 01717-4jde diana Jones and the last (al); wo. 15.45. De Kassiëre (4 m do. 20.15. wo. 15.45. IN maak (al); zo. t/m do. 20.15.aar KINDERVOORSTELLINGEN er 1 1 ady en de vagebond (al); en zijn vriendjes (al); wo WASSENAAR ASTRA: Ghostbusters m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Repelsteeltje; wo. 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 3463500): Black rain (I6)jat i 18 45, 21.30. ASTA 2: Abler 14 00, 18.45, 21.30. AST%,C of love (12); 14.00, 18.45j]H BABYLON 1 (naast Den traal tel. 3471656): Dead pq ae ciety (12); 14.00, 19.15, 21.4£t I BYLON 2: Theo Thea(al|l noi 19.00, 21.30. BABYLON te avonden (al); 14 00, 19.00L CINEAC 1 (Buitenhof P1* 3630637): The punisher (16P D 18.45, 21.30 CINEAC 2: GNelij ters II (al); 14.00, 18.45, 21.% ri NEAC 3: See no evil, hearU- (al); 18.45, 21.30 ma. di. I 14.00. METROPOLE 1 (C?"e laan, tel. 3456756): Back to f k- re II (al); 14.00, 18.45, 21.30jk TROPOLE 2 Bandini (al)£an 18.45, 21.30. METROPfi. When Harry met Sally (air 18.45, 21.30. METROPOLPem lies and videotape (al); 18.4}eh€ ma. di. do. ook 14,00. MEJrvc LE 5: Erik the viking (alL- 18.45, 21.30 ODEON 1 gracht 13, tel. 3462400): Bacf future II (al); 13.45, 18.45, 2| ODEON 2: Theo Thea (aljSp< 18.45, 21 30. ODEON 3: GIL ters II (al); 18.45, 21.30. ook 14 00 ODEON 4: I nes and the last crusade (aÉ 18.45, 21.30 STUDIO 1 (Kett* 12b, tel. 3656402): Romuald L te (al); 19.15, 21.45. STUDIO 2: Brennende betf 19.00, 21.30. STUDIO 3: A t season (12); 19.00 Torch a gy (16); 21.30. HAAGS Fll Zaal 1 The cook, the thief, E her lover; 19 30. De gescf van Asja; 21.45 Zaal 2: A sf about love; 19.30, 21.45.1 19.30, 21.45. I've heard tlen maids singing; ma. BabetteVO( di. Bagdad cafe; wo Radio KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Oliver Co; wi 15.00 METROPOLE: Oliv^ei 13.00, 15.00. ODEONfig vriendjes; wq Dc Pippi gaat van boord; gio Leiden worden waarflei door de apotheken die ook i-da dienst hebben. fen( ONGEVALLENDIENST ZIE ZEN LEIDEN OngevalL1 ei elke dag Academisch Ziekerjlk halve van dinsdag 13.00 u. tdtw< dag 13.00 u. (Diaconessenhul z" nieken tel 155543, afdeling S. u 175639) en van vrijdag 13.f zaterdag 13.00 u. (Elisabetl huis). I b; De Geneeskundige Dienst ban verhuisd van de Roodenburjn in Leiden naar de Crones^' 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERM»331" GEBOREN KIND Hulpverlrul ongewenste zwangerschap vtten der en kind. Bel tel. 071-8963 ;r 897762; 033-620244 (dit laatL mer is dag en nacht bereikb BEZOEKUREN ZIEKENHUls Diaconessenhuis: Bezoekutjet lijks van 16.00 tot 17.00 ui%nt 18.30 tot 19.30 uur. Kindle dagelijks van 14.00 tot 201 meer dan twee bezoekers pea& Sint Elizabeth-ziekenhuisiem senen dagelijks van 14.00-14egt van 18.30-19.30 u.. klasse-aL r ook 11.15-12.00 u. Kraam dag. van 15.00-16.00 u. en v! V1 19.30 u. en van 19.30-21.00i§a< voor vaders. Kinderafdelif zi 15.00-18 30 u. CCU (hartb v; dag. van 14.00-14.30 u. en vkko 19.30 u. Intensieve verplegL..: van 14.00-14.30 u. en vat1"1 19.00 u. Sport-Medisch Atak trum: Spreekuur ma. 19.30JOrr in het St Elisabeth-ziekenhijchi degeest: Di. en vr. 13.00-14.1 11.00-12.00 u. en 14.00-15.0| ste klasse: de gehele dag. makliniek: Jongerenteam: 14.00-17.00 u. Opname: 16.45-17.45 u.; za. zo er 10.00-11.30 en 14.00-16.30, A, C en D: dag. tot 21.00 uj zondering van behandelt! etenstijden. Academischld huis: Voor alle patiënten (befcn" deren) zijn de bezoekuren Ln Dagelijks 14.15-15.00 u. eLf 19.30 u. Avondbezoekuur verloskunde: 18.00-19.00 u. PRj maturenafdeling: voor oudeieic milie is na overleg met doorlopend bezoek mogelijk aan ernstige patiënten: war ernstige patiënten doorion'a zoek wordt toegestaan kan ijge^ verpleegkundige hiervoor LU] kaarten verstrekken. Kina zalen voor peuters, kleuters; Ej klndererf 15.15-17.00, babi D< boxenafdeling: volgens afspelfc het verpleegkundig hoofd. Sde den kinderafdelingen: voojer£ van opgenomen kinderen nl met verpleegkundig hoofd. a' dere bezoekers van kinder*! neus- en oorheelkunde en nCee 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Jn kunde en heelkunde: 14.15- 18.30-19.00. Rijnoordzi! Dagelijks 14.30-15.15 u. 19.30 u. Extra bezoek harttne 11.00-11.30 u. Extra bezoqnet kraamafdeling: 19.30-20.30 i w, afdeling 15.00-15.30 u. allj ouders 18.00-18.30 u. Je

Leidse Courant | 1990 | | pagina 10