„Zo'n entourage vind je toch alleen hier" 'finale llauwe blazer onder groen gevechtsjack HOOGERVORST VINDT ZIJN DRAAI BIJ QUICK BOYS :ees de rooy nieuwe directeur duindigt 'Ëeidóe&xittvrit ZATERDAG 20 JANUARI 1990 PAGINA 31 KATWIJK - Een half jaar geleden maakte Richard Hoogervorst de bverstap van de Heemsteedse hoofdklasser RCH naar Quick Boys. Nog geen seconde spijt heeft jje robuuste verdediger van die be slissing gehad. „Vooraf stelde ik jne er veel van voor. Ik kan je ver tellen dat het in alle opzichten nog beter is dan ik had gedacht. Na- iuurlijk, Quick Boys maakt een goed seizoen door, maar los van dat: de accommodatie, de entoura ge, de organisatie en de beleving lie je hier aantreft, vind je volgens iij nergens anders in het amateur- oetbal. Waar speel je in een half {aar tijd negen oefenwedstrijden te len betaalde clubs?". [et name over de publieke belangstel- ig bij Quick Boys is Richard Hooger- [orst. die zich een vaste plaats in de hoofdmacht verwierf, te spreken. „Wat fr op Nieuw-Zuid naar een oefenwed- (trijd komt kijken, haalden we bij RCH net eens in de competitie. Daar had je !r gemiddeld zevenhonderd. Duizend k-as een uitschieter", aldus de 26-jarige Hoogervorst, die vorig jaar met Racing riub Heemstede algemeen amateurkam- |ioen van Nederland werd. Alles meegemaakt )at laatste is precies de reden van zijn (verstap naar Quick Boys. „Ik had alles tieegemaakt bij RCH. Het kon alleen naar minder worden. En toen belde Juick Boys. Ik ging in die tijd al vaak nj het zaterdagvoetbal kijken en had na- uurlijk ook wel in de gaten dat dat veel lubliek trok en nog steeds trekt. Qua pel is het anders dan het hoofdklasse- ioetbal: meer op kracht dan op tech- iiek. met lange halen en een statische porhoede. Nou, ze zeggen van mij dat ik een krachtige jongen ben, dus dacht ik er wel op mijn plaats te zijn. Plus natuur lijk het feit dat Quick Boys een trainer gehaald had die ik goed kende en waar mee ik erg goed kon opschieten". Die trainer was zoals bekend Nick Stien- stra, de oefenmeester van RCH, die voordat hij daadwerkelijk -bij Quick Boys aan de slag zou gaan, overleed. De trainer was als coach van het Kleurrijk Elftal één van de slachtoffers van de vliegramp bij Zanderij in Suriname. Ve len dachten dat Richard Hoogervorst vanwege het overlijden van Stienstra af zou zien van een overstap naar Quick Boys, maar dat gebeurde niet. „Kijk, ik ging natuurlijk niet alleen voor Nick naar Katwijk Quick Boys rekende op mij en ik vond dat ik de afspraak die ik met de club gemaakt had niet kon afzeg gen. Ik besloot in ieder geval te gaan kij ken of het me zou bevallen. Wel, na een week was me dat al duidelijk". Met zijn huidige trainer, Melbi Raboen, kan Hoogervorst eveneens goed opschie ten. Dc speler had enkele maanden gele den, tijdens een oefenwedstrijd tegen Ajax, een aanvaring met de eigenzinfiige Hagenaar, maar daarover wil Hooger vorst niet meer praten. „Het was een misverstand tussen trainer en speler. Dat is alles. Meer zeg ik er ook niet over". Eéneamilie Wel aanspreekbaar is Hoogervorst over Raboens werkwijze bij Quick Boys. ..Deze man bewijst dat je weldegelijk als buitenstaander iets kunt veranderen in Katwijk. Hij heeft veel bereikt binnen de club. Iedereen traint bijvoorbeeld nu drie keer in de week in plaats van twee, wat voorheen gebruikelijk was. Het is misschien voor beide kanten even wen nen geweest, maar inmiddels ligt-ie heel goed in de groep. Dat geldt trouwens voor iedereen. Niemand valt er buiten bij de huidige selectie en ook dat is Ra boens werk. Hij kan een groep als geen ander motiveren. En dat heeft succes. Een succes van ons allemaal. Zijn slogan luidt dat Quick Boys één familie moet zijn; je moet samen voetballen, maar ook samen lachen, samen huilen en sa men dronken worden. Zo'n stemming leeft er binnen de groep, die trouwens uit tweeéntwintig eerste elftalspelers be staat. Dat heeft hij heel slim gedaan, om in de voorbereiding iedereen te laten spelen. Ook de groten, die nooit ter dis cussie stonden, heeft Raboen er naast durven zetten. Zo kweek je betrokken heid bij een complete selectie". De speelwijze van Quick Boys wordt al evenzeer door de in Haarlem woonachti ge rots in de blauw-witte verdediging ge roemd. Hoewel het niet het al eerder ge noemde typische zaterdagvoetbal is, waar Hoogervorst zichzelf vooraf zo ge schikt voor achtte. „We spelen verzorg der, intelligenter voetbal dan menig an der. Aanvallend ook, met geen echte laatste man die ver achter zijn verdedi ging speelt, maar drie mandekkers en een extra mannetje op het middenveld. Dat brengt ook risico's met zich mee, ze ker, maar aanvallend heb je gewoon meer te vertellen. De stand maakt trou wens duidelijk dat we het niet verkeerd doen", aldus Hoogervorst, die moeite heeft te omschrijven welke plaats hij in het elftal inneemt. „Laatste man? Ik vind van niet, want ik word immers ge acht dc spits uit te schakelen. Mandek ker is daarom misschien een betere be naming. hoewel dat ook weer niet hele maal klopt. Mandekker/voorstopper /laatste man. hou het daar maar op". Betaald voetbal De prestaties van Quick Boys en verde diger Hoogervorst met name zijn niet onopgemerkt gebleven. Bekend is dat het betaalde voetbal belangstelling voor de in Katwijkse dienst voetballende Haarlemmer heeft getoond. Hoogervorst wil er (nog) niet veel over zeggen. „Er is serieuze belangstelling, ja. En er zijn ge elkaar de hand schudden. Dat is het voetbal waar FOTO: HENK SNA TERSE sprekken geweest, maar er is nog niets rond. Je moet nuchter blijven. Nu zien ze je, omdat je een lekkere seizoenshelft draait, wel staan. Maar mocht het wat minder worden dan zijn ze je zo weer vergeten De prijzen worden aan het ein de van het seizoen verdeeld, niet eerder". Richard Hoogervorst zegt wel graag de overstap naar een profclub te willen ma ken, mits dat te regelen valt met zijn baan als vertegenwoordiger bij een lucht vracht- annex expeditiebedrijf. „Welke club belangstelling heeft getoond? Ehh... dat zeg ik niet. Of dat AZ is? Dat was er één inderdaad, er zijn er meer. Maar ik heb helemaal geen zin erover te praten. Ik voetbal bij Quick Boys en er bestaat een kans, okee een grote kans, dat ik volgend seizoen betaald voetbal speel. Gaat het niet door, dan blijf ik op Nieuw-Zuid. Die entourage ruil ik niet in voor een andere amateurclub". Ook aan een terugkeer haar RCH. waar Hoogervorst toch van zijn zevende tot zijn vijfentwintigste heeft gespeeld, denkt hij niet. „Misschien later, als ik ver in de dertig ben. Eerder niet". Minder ver vooruitkijkend: volgende week vangt de tweede competitiehelft aan. Wat denkt Hoogervorst er van? ..Quick Boys wordt, denk ik. kampioen. Althans, de kans is wel heel groot. Maar we zijn nog niet eens over de helft dus er moet nog hard gewerkt worden. Maar het team is zo uitgebalanceerd dat ik niet verwacht dat het nog heel erg fout kan gaan met ons. Belangrijk is dat je te gen de lager geklasseerde clubs de pun ten blijft pakken. Je directe concurrenten verslaan is leuk, maar daarmee alleen word je geen kampioen. Wie die concur renten zijn'1 Noordwijk en Rijnsburgse Boys natuurlijk. Eén van de drie pakt ge garandeerd de titel". Op ARC na heeft Hoogervorst met alle tegenstanders kennisgemaakt. En hoe gek het ook mag klinken, aan de wed strijd tegen Noordwijk (3-1 verlies) be waart hij goede herinneringen. „Het re sultaat was niet best, maar ik persoonlijk voetbalde wel lekker. Lag ook aan die spits die ik tegenover me had, die Bak- keri Van zulke spelers hou ik wel. Hard tegen hard. uitdelen en incasseren en na afloop elkaar de hand schudden. Aan spitsen die maar lopen te miezeren en tegen de leiding te zeuren heb ik een bloedhekel". PAUL DE VLIEGER ASSENAAR - „Het is nog een fcaos binnen", zegt Cees (spreek it Sees) de Rooy, de nieuwe direc- ur van Duindigt op zijn tweede /erkdag ietwat verontschuldigend we_ ij het voorgaan in het kantoorge- ge_ buwtje. Het lijkt het bekende iak, huisvrouwen-introotje" om in elk pval te zijn ingedekt tegen even- Hen pele kritiek. Maar in dit geval is netfet geen obligate opmeïking. Be- )G-pek van accountants hebben ook et kantoor van De Rooy (43) her- an" :hapen in een janboel, waar open- ^R'eslagen ordners de slordig uitge- iQOllald lijkende papierwinkel domi neren. De Rooy, opvolger van de aar de NDR vertrokken Rob Mil- Lis-ers, vindt met enige moeite een lekje, waar de verslaggever zijn :hrijfgerei kwijt kan en staat ver- olgens open voor wat een uiterst metlezierig gesprek wordt. oalsFs Ro°y blijkt een aimabele man, ie openhartig van wal steekt en een wat <jla_tinder formele indruk maakt dan zijn ,ma_ aorganger Milders. „Ik barst van de n jn!eeen". zegt hij ergens in het gesprek. igen^aar ecn Eroot aantal er van moet ik the-!rsl aan ^et bestuur voorleggen alvo- ns er mee naar buiten te kunnen ko en". Wat resteert aan wel ontvouwde annen om Duindigt op te stoten in de 4 lart der volkeren is evenwel nog vol- 4 )endc interessant. Maar daarover later. 1 trst even iets over de nieuwe directeur 3 if. m e Rooy werd in 1946 in het Indonesi- 4 he Makassar geboren als vijfde kind in een bestuursambtenaar. Nadat zijn vader onder invloed van de naderende omwenteling naar Suriname was ver trokken bleef hij met zijn moeder nog kort in Indié om daarna naar „Holland" terug te keren. Het gezin vestigde zich, zoals zo veel oud-Indiégangers, in Den Haag. „Ik ben dus eigenlijk een vol bloed-Hagenaar", zegt De Rooy met een innemende glimlach op zijn open, door een prcttig-wilde coiffure omgeven ge zicht. Na HBS-A, middelbare hotel school, een talenstudie in Lausanne en een „papiertje marketing" kwam hij in de reclame-wereld terecht. Hij werkte zes jaar bij Nijgh en Van Ditmar, negen jaar bij Van dc Biggclaar Compton en de laatste jaren als zelfstandige met zijn ei gen reclame- marketingbureau in Den Haag. Jongensdroom Dc aanstelling tot directeur van Duin digt betekent voor Cees de Rooy bijna dc vervulling van een jongensdroom. „Ja. dit is wel heel wat anders", geeft hij toe. ..Het is een mooie kans om op m'n 43c mijn liefhebberij te combineren met werk. Wat mij betreft is dit de laatste baan. die ik ooit heb. Met andere woorden; dit wil ik de rest van m'n le ven wel doen". De Rooy heeft het met nauwelijks ver holen enthousiasme gezegd. Hij vertelde eerder dat hij al van jongsaf aan in paar den is geïnteresseerd geweest. Hij reed zelf paard, deed aan kleine springtoer- nooitjes mee („Ik heb over hoogtes van anderhalve meter gesprongen; niet on aardig") rfiaar zat nooit zelf achter een paard. Hier en daar is hij ietwat voor zichtig in zijn uitspraken, maakt duide lijk in elk geval niet te willen worden ge afficheerd als „springman". „Ik wil me volledig inzetten voor het draf- en ren- wezen", verklaart hij nadrukkelijk. Of om het in wat duurdere termen te zeg gen: „Ik wil me werpen op het organise ren en initiëren van allerlei activiteiten, die zowel Duindigt als de paardesport in het algemeen nieuw elan kunnen geven. Ik kan daarbij putten uit eigen, brede er varing. Als ik mezelf moet typeren: ik ben een praktijkman, die van aanpakken houdt en een brede belangstelling heeft". Hostesses Cees de Rooy heeft, zoals het iedere nieuw benoemde functionaris betaamt, uiteraard al wel een aantal gedachten over hoe het op Duindigt allemaal zal moeten gaan verlopen. „We moeten pu blieksvriendelijker zijn", zegt hij. „Daar kan een aantal zaken toe bijdragen. Ten eerste moet er naar mijn smaak het een cn ander veranderen aan de kleurstelling van het complex. Een fris verfje hier en daar geeft al meteen een heel andere in druk. Bovendien moet je de accommo datie in zijn geheel een gastvrijer beeld geven. Een bezoeker, en zeker een nieu we. moet je dc indruk geven zich thuis te kunnen voelen, zich geen vreemde eend in de bijt te wanen. Je zou daartoe kunnen denken aan het inschakelen van hostesses. Het is toch veel aardiger als je bij dc ingang wordt verwelkomd door een charmante dame, die je wegwijs kan maken dan door een veiligheids-beamb te. Ook op het complex zou iedereen be ter wegwijs gemaakt moeten worden. Ook daarbij kun je denken aan een hos tess, maar op zijn minst een betere be wegwijzering. Hoe we aan die dames ko men? We kunnen misschien samenwer ken met bepaalde opleidingsinstituten. Ook voor leerlingen kan het een goed deel van de studie zijn hier praktijk-er- varing op te doen. Dan snijdt het mes aan twee kanten". Stokpaard Cees de Rooy, in zijn vorige jobs verant woordelijk voor de gemeentelijke (Haag se) campagne voor energiebesparing en dealermeetings voor de petrochemische indrustrie (zeg maar jaarlijkse feestjes voor benzinepomphouders met een za kelijke ondertoon), zit op zijn stokpaard. Zonder zich direct te verliezen in hoog dravende verhalen, zijn teksten moeten eerder worden „gehaald", komt hij als vanzelf op de te verbeteren commerciële exploitatie van het terrein van Duindigt. ..We hebben daar (hij wijst naar buiten) ecn middenterrein liggen. En dat ligt daar maar. Daar moeten we iets mee kunnen doen. Wat? Nou. je kunt denken aan allerhande mogelijkheden. De pre sentatie van alle mogelijke produkten. Je kunt denken aan de show van een auto dealer. maar ook aan fabrikanten van met de paardesport verwante zaken als tractoren, voertuigen, machines en der gelijke. Het is dan wel zaak bm het mid denterrein, dat je voor dat soort gelegen heden kunt aankleden met hospitality- units. toegankelijk te maken: een tunnel of een brug. Maar dat zijn nog persoon lijke ideeën, waar nog met het bestuur over moet worden gesproken. Verder moet Duindigt meer gebruik maken van zijn mogelijkheden de faciliteiten, vol doende parkeer- en zaalruimte, rustige omgeving, te gelde te maken. Voor semi nars, beurzen en dergelijke. Daar liggen tal van mogelijkheden. Ook voor een concours hippique bijvoorbeeld of meer Cees de Rooy: „Het is toch leuker om bij de ingang welkom te worden geheten door een charmante dame dan door een veiligheids-beambte. FOTO: CEES VERKERK Ladbroke Eerste opdracht voor Cees de Rooy is evenwel publiek te trekken voor het paardesportgebeuren. In de optiek van de nieuwe directeur van Duindigt is Ladbroke. met zijn wedkantoren overal in den lande, geen concurrent om be vreesd voor te zijn. „Daar gaan de echte gokkers heen", zegt hij. „Wij bieden meer, willen meer gaan bieden. De koersbaan moet aantrekkelijk zijn voor de captain of industry, maar ook voor Jan met de pet. Vandaar ook dat ik me in twee gedaanten kan presenteren. Ik draag een gevechtsjack met daaronder een blauwe blazer. Zo kan ik in het veld terecht, maar ook bij de zakenrelatie. Want die laatste wordt steeds belangrij ker. Ik zal de communicator zijn tussen Duindigt en het bedrijfsleven. Paarde sport is topsport met daaromheen de mogelijkheden tot ander vertier". Waar onder het spelen bij de totalisator. In dat laatste verband heeft Cees de Rooy nog een aardige uitsmijter. Is hij zelf een gokker? „0,0", reageert hij reso luut. „Absoluut 0,0". En na een verbaas de blik van zijn gesprekspartner: „Ik werd op kantoor altijd een saaie Piet ge vonden, omdat ik nergens aan meedeed. Geen voctbaltotootje. geen wedden schap. niets. Waarom niet? Ik ben bang dat ik het anders te leuk zou gaan vin den FRANK WERKMAN ignummer... FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Onder redactie van Peter van der Hulst en Paul de Vlieger Doelsaldo Madjoe beleeft op het eerste gezicht wei nig genoegen aan het debuut in de lande lijke zaaikorfbalcompetitie. De club uit Rijnsburg staat na acht duels stijf onder aan met nul punten en even duidelijke doe/cijfers: 50 voor en 144 legen. Vorige week beleefde het achttal met 21-0 bij koploper ADO het grootste verlies tot nu toe. Hei komt in zaalkorfbal bij de senio ren zelden voor dat een ploeg in het ge heel met scoort, laat staan dat een speler bij een 18-0 achterstand een gele kaart krijgt wegens tijdrekken. Dat overkwam Peter van der Star ..Bil 18-0 riep de om roeper om dat ADO de honderdste goal kon maken en uil protest dat de scheids rechter eerder een zuiver doelpunt van ons afkeurde wilde ik die bal er eigenlijk zelf in schieten. Onze aanval was toen aan het rondspelen en gooide de ba! te rug naar de verdediging en via twee me despelers kreeg ik hem in handen. Ik had mij nog niet omgedraaid om op onze korf te mikken, of de scheidsrechter komt op mij af en geeft geel. omdat hij het tijd rekken en spelbederf vond. Hij wist na tuurlijk niet dal ik een eigen goal wilde maken, maar ik vraag mij af of zoiets bij korfbal wel verboden is". Wij van Hutspo(r)t hopen dat Peter Star om zijn olympisch aandoende optreden vrijspraak krijgt, maar vragen ons ook aj hoe het doelsaldo van Madjoe zal wor den. nu er nog zes wedstrijden te gaan zijn... Bezuinigen Als oprecht amateur betaal je gevJoon voor de kosten, die jouw sport met zich meebrengt. Die sponsor, die voor je team de reiskosten bij de verre uitwedstrijden betaalt, is al mooi meegenomen. Bij de badmintonners van Flair waren vijftig cent per kilometer beschikbaar. Althans, dat was volgens de eerste leamspelers de afspraak. Dus kwam de irritatie toen het bestuur van de inmiddels sponsorloze Al pheuse club voor de verre rit naar Sneek slechts vijftien cent voor haar eersteklas ser over had (en dan nog te weten dat een andere sponsor voor die vijftig cent ga rant wenste te staan). Een bezuiniging over driehonderd kilometer van een goe de honderd gulden. Eigenlijk een bedrag ter grootte van een druppel op een gloeiende plaat, maar ook een druppel, die een emmer deed overlo pen. Het gehele team had prompt de flair niet meer om naar Sneek af te reizen en zadelde het bestuur met een kostbare re kening op. De reglementaire drie punten in mindering betekent, dat Flair niet vei lig is voor degradatie. Uit het boetegeld had zeker twee maal de kostbare reis naar het verre Friesland gemaakt kun nen worden. Over bezuinigen gesproken... Rugnummer Soms wordt het je als neutrale toeschou wer niet gemakkelijk gemaakt. Een pro grammaboekje met daarin de opstellin gen en de rugnummers van beiae teams kan dan uitkomst brengen. Moeilijker wordt dal als een kecpster geen keuze tussen de nummers één en twaalf kan maken... Blessure Veelvuldig worden we met blessures ge confronteerd. waarbij de meest uiteenlo pende oorzaken voor die kwetsuur zijn aan te wijzen. Maar een tienkamper aie tijdens hel tanden poetsen door zijn rug gaal. Die is zelfs voor ons nieuw...

Leidse Courant | 1990 | | pagina 31