Sou/temt tegenvallers voor gemeente Klassiek cadeau STAD OMGEVING STENVERHOGING OF NIEUWE BEZUINIGING De Waag knikt mee met big band The Ambassadors EEK INDE ZATERDAG 20 JANUARI 1990 PAGINA 13 •j ir ckbar De Marnix overvallen N Een 19-jarige Rotterdam- J gisteravond om kwart over lij zijn auto op de Gooimeer- Leiden aangehouden op ver- i van een gewapende overval ;kbar De Marnix in de Mar- De jongeman kwam met ideren de snackbar binnen zij de enige bezoeker een wa- en het hoofd drukten. Een lat achter de kassa stond liet larna alleen en vluchtte de in. Ondanks verwoede pogin- de overvallers wilde de kas- open. De daders vluchtten in de richting van de Wal- yrmontstraat. Twee overval- nog voortvluchtig. Vragenboek je over de bijstand gepresenteerd LEIDEN Bij de gemeentelijke sociale dienst is vanaf maandag een speciaal vragenboek verkrijg baar. Het langwerpige boekje is volgens de makers niet alleen bestemd voor uitkeringtrekkers, maar ook voor mensen met een laag inkomen. „Het is ook de bedoeling om het grote, vaak verwarrende aantal folders te vervangen door één boekje", aldus M. Versteegh, een van de samenstellers en werk zaam bij de Sociale Dienst in Leiden. In het boek werk staan de 100 meest gestelde vragen met de bijpassende antwoorden met als titel „Alles over bijstand". In totaal worden twaalfduizend exemplaren in Leiden verspreid. Deze liggen bij club- en buurt huizen, de balies van alle gemeentelijke gebouwen en enkele wachtkamers. Ook in de rest van Neder land wordt de vraag- en antwoordenlijst met een oplage van 300.000 in roulatie gebracht. Bestuursbord in Pieterskerk LEIDEN Chr. de Jong, secretaris van de Stichting Pieterskerk, ont hult vandaag in de Pieterkerk een bestuursbord. Daarmee zet de stich ting een traditie, stammend van de kerkvoogdij, voort die rond 1530 is begonnen. De eigenaren van de kerk schreven vanaf toen hun namen op een stuk perkament dat in de kerk was bevestigd. Op het nieuwe bord zijn de namen aangebracht van de leden van het huidige bestuur van de stichting. De Stichting Pieters kerk beheert de kerk. Voor De Jong is de onthulling zijn laatste officiële handeling als bestuurslid. Hij treedt terug na vijftien jaar secretaris te zijn geweest. Zijn opvolger is ds. A.J. Kret. Politie Rotterdam wint zaaltoernooi LEIDEN Het internationale politie zaalvoetbaltoernooi is gistermiddag gewonnen door Rotterdam. Zij versloegen in de finale het korps van Schip hol na het nemen van straf schoppen. Het Leidse politie team kwam niet bij de eersten Het was voor de zestiende maal dat de Leidse politie dit grootste politietoernooi van Europa in de Groenoordhal organiseerde. Onder de in to taal 33 deelnemende ploegen bevonden zich teams uit Bel gië, Duitsland en een van het koninklijk huis. hou DEN Door onder ire tegenvallers bij onderhoud van olgebouwen kampt I i remeente Leiden in periode tot en met met eerder niet machte tekorten. Dat ;t uit het gisteren wethouder P. Bor- ijk (financiën) open gemaakte Meeija- leeld. Volgens Bor- ijk kan dat slechts den opgelost door nieuwe bezuini- BHsronde, belasting- WJogingen of een cqBrinatie van die Ifcloft. Die keus wordt rgelaten aan het iwe college dat na de kiezingen van 21 irt aantreedt. ivoor kort was de ver lichting dat de begroting mr\f 1992 sluitend zou zijn. W hebben een aantal za- nu preciezer uitgere- i. Dat blijkt slechter uit ^^bmen", aldus Bordewijk. ^^len krijgt pu nog extra jagen van het rijk. De komende twee jaar wordt dat afgebouwd. Vanaf 1993 moet de gemeente het zon der die steun doen. De ver wachtingen voor de toe komst waren bij de presen tatie van de begroting voor dit jaar nog optimistisch. Vanaf 1992 zou Leiden ieder jaar steeds een klein over schot hebben. Nu wordt uit gegaan van tekorten van 2,55 miljoen in 1991, 2,07 miljoen in 1992, 2,41 miljoen in 1993, 1,54 miljoen in 1994 en 2,09 miljoen in 1995. In die berekeningen zijn de kosten van de stationsplan nen wel verrekend. Maar Bordewijk wijst er op dat die structureel extra kosten van 1,5 miljoen gulden met zich meebrengen. Het schrappen daarvan betekent niet dat de begroting ineens sluitend zal zijn. Volgens Bordewijk zijn de tegenvallers niet speciaal aan één begrotingspost toe te schrijven. Wel speelt het on derhoud en de bouw van scholen een rol. P. Peters van de directie onderwijs: „Er moet veel gebeuren aan de gebouwen van Louise de Coligny en het Stedelijk Gymnasium. Alleen al het vervangen van kozijnen van het Stedelijk, die 40 jaar oud zijn, kost zes ton. En dat be tekent bovendien dat ook de uitgaven voor het bijzonder onderwijs oplopen". Peters wijst er bovendien op dat de gemeente een ambi tieus bouwprogramma heeft. „Dat is mooi, maar iedere nieuwe school kost in de praktijk ook 250.000 gulden meer dan het normbedrag van het ministerie. Boven dien is het zo dat terwijl we aan de ene kant van de stad nieuwe scholen moeten bou wen, aan de andere kant lo kalen overbodig worden. Daarvoor moeten bestem mingen worden gevonden en valt de tegemoetkoming van het ministerie weg". Onderhoud Bij de nieuwe berekeningen is er vanuit gegaan dat uit gaven voor het instandhou den van openbare voorzie ningen zo veel mogelijk Overeind blijven. Daar streeft de gemeente al enige jaren naar. Bordewijk zegt daarover dat dit soort kosten de afgelopen jaren sterk zijn „geknepen" als gevolg van de bezuinigingen. Daardoor kunnen problemen ontstaan. „Het is de verleiding van de politiek om vooral nieuwe dingen tot stand te brengen in plaats van de oude in stand te houden". Hij wijst er daarbij op dat ieder nieuw beleid, zoals bijvoorbeeld voor kinderopvang, ten kos te zal gaan van andere uitga ven omdat er geen ruimte is in de begroting. Het college heeft daarom de ambtenaren gevraagd een overzicht te maken van wensen voor nieuw beleid. Als die allemaal worden uit gevoerd kost dat 16 miljoen gulden per iaar. „Bij een groot aantal daarvan kan de politiek zien wat dingen kos ten die in partijprogramma's zijn opgenomen. Voor een aantal daarvan geldt dat de politiek er nog helemaal niet aan gedacht zal hebben", al dus de wethouder. Een voorbeeld van die laat ste groep is bijvoorbeeld de suggestie voor een vervan gingsprogramma voor straat lantaarns en bekabeling ou der dan dertig jaar, hetgeen tot 1,5 miljoen per jaar kan kosten. Ook moet een besluit worden genomen over de af schrijving van riolering. Als daarbij een termijn van 50 jaar wordt aangehouden is dat in de bestaande begro ting aan te passen. Maar er zijn ook argumenten om dat tot 40 jaar te beperken, dan zijn er bedragen tot 1,3 mil joen per jaar nodig. In het wensenpakket zijn ook de plannen opgenomen zoals verwoord in de cultuurnota. Die kosten in totaal 1,6 mil joen gulden per jaar. Keuzes Voor alle suggesties geldt dat de leden van het huidige college de keuzes daarvoor overlaten aan hun opvol gers. Dat geldt ook voor de keus of de tekorten moeten worden opgevangen door hogere belastingen of extra bezuinigingen. Volgens Bor dewijk zijn er relatief gezien nog wel mogelijkheden om de lasten te verhogen. Lei den is de afgelopen jaren ge staag gedaald waar het gaat om de lastendruk ten op zichte van andere steden met meer dan 100.000 inwo ners. Volgens Bordewijk neemt de stad daarmee nu de vijftiende plaats In op de lijst van de 21 grootste ste den. Hij wijst er daarbij wel op dat het verschil met klei nere plaatsen steeds groter dreigt te worden, hetgeen lastenverzwaring extra on aantrekkelijk maakt. De Waag werd gisteren gevuld met de klanken van onverwoestbare en swingende big band-num mers qespeeld door The Ambassadors. a FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN Vanaf de eer ste noten hadden The Ambassadors De Waag voor zich gewonnen. De laatste band met een naam van de jazzmara- thon had vanaf kwart voor negen te maken met een goed gevulde Waag. Het was wel een beetje dringen op het podium voor de vijftien koppen sterke big band, die de dansmuziek vertolkte van groten als Ambassadors- oprichter Glenn Miller, Duke Ellington, Count Basie en Woody Herman. The Ambassadors maken deel uit van de Band of the United States Airforce in Europe. De band liet het gemeleerde publiek meeknikken met de muziek. Snerpend, massaal ko perwerk werd afgewisseld met lichtvoetige solo's van bas, drums en piano, terwijl volu me werden afgewisseld met pianissimo. Met de latin die al vroeg opdook zat het wat de Ambassadors betreft verder snor gisteravond. Intussen beleefde het Leids Vrijetijds Centrum (LVC) de tweede avond van het filmfes tival. Het LVC overwoog gis termiddag nog om maar een punt te zetten achter het ver tonen van jazz-films tijdens de jazzweek. Gisteravond zal die mening ongetwijfeld gewijzigd zijn. Op de film A history in Jazz kwamen donderdag maar 18 belangstellenden af. „Onbe grijpelijk, want er draaide een film om je vingers bij af te lik ken". oordeelde Martin Roode van het LVC. Gisteravond, bij de vertoning van een film over Muddy Waters, zaten de ongeveer tachtig stoelen ech ter vol. Die belangstelling gold een tweeluik met in de hoofd rol Muddy Waters, the king of Chicago-blues. De beelden wa ren gemaakt tijdens het New port Jazz Festival van 1960. De bijrollen maakten de zwart- wit filmfilm met ouder wets wapperende beelden en een onvervalst „kaal" bluesge luid interessant en verma kelijk. Vermakelijk vanwege het tweetal Butch Gay en Wil ly Thomas, die voor de eerste keer buiten Louisiana waren en meteen op Newport beland den. Het leek of ze een komi sche act opvoerden. Maar het tegendeel was het geval. Ze speelden de blues zondef poe ha en verstorende invloeden. Gewoon op een stoel zittend met de gitaar en de viool lie ten ze het publiek het publiek en speelden ze, de gitaar en viool zeer ongebruikeljk han terend, de vlammen uit het podium. Het publiek was do lenthousiast en fotografeerde de twee „wereldvreemden" lustig. Verder toonde de film een nog zeer jeugdige John Lee Hoo ker. En oplettende kijkers moeten hebben gezien dat de danspasjes van Michael Jack son bepaald niet van de late ja ren tachtig ziin. Dat „dans- wiel" hadden bluesdansers al dertig jaar geleden uitgevon- vanavond zijn films over Dave Brubeck, Dizzy Gillespie en Gerry Mulligan te zien. ERIK HUISMAN er N: en van: Janet van ik Huisman, Loman Karin Swiers en in der Veer. ïch/i, historisch sentiment In heeft de gemeente tht de fikse som van vDclden weten los te peu- j de gemeente Leiden, het geval? Dordrecht historische wandtapij- 6n. Die had deze „oud van Nederland" al in maar dat moet omgezet in bezit, zo- kers „deze fraaie ten uit het verleden bewonderen", zo staat fief van burgemeester ouders van Dordt aan dse collega's. De aan- van 75.000 gulden 0 UUpheel door Dordrecht jten verkeren echter er in goede staat en 4—lie kost maar liefst 1 ulden. Om aan dit be- komen, bedacht het het volgende: de zaal tapijten hangen is de- 3Z)-*'aar diverse histori- voor de vorming en kelijkheid van Neder- angrijke gebeurtenis- Iben plaatsgevonden. 1 Willem van Oranje 11572 door de staten j- I Jland als stadhouder [.Jen daarmee de op- jngrijkste Hollandse V It die tijd zijn nu door pt aangeschreven of ^fege deze historische ^3 kleine bijdrage wil- n voor de tapijten. Gouda, Haarlem ^^^Inickendam trapten MBnaakten 20J30 gulden yir*k Leiden gaat dat JUlJjkmaar, Edam, Hoorn Irwater waren echter <enafeTr 'n<^ru^ van het *s avon«Vei"haal en betaalden tikhuizen en Meden- Sten nog beslissen, aiapianflet een leuk idee. Als taande brbeeld nog wat aan fcrskerk valt op te 1 wijzen wij de Ameri- 'Voor hun zo belangrij- Jische gebeurtenissen Fathers, het bezoek -Sh) plaatsvonden in -tneente. Of ze maar -)pen dollars op de dro willen storten. En «den niet de hutspot, de schilderijen van Rem brandt, de komijnekaas, het laken en de uitvindingen van Antonie van Leeuwenhoek, Boerhaave en Kamerlingh Onnes op zijn naam schrijven. Mogen wij even vangen. Kas- Trien Bijna was het helemaal verkeerd gegaan. Maar geluk kig greep de dochter van Trien Semler (1900-1979) in. Ze schreef een brief naar de gemeente Leiden waarin ze vriendelijk vertelde dat haar moeder niet Riek maar Trien heette. En dus besloten burge meester en wethouders van Leiden onlangs de Riek Sem- lerstraat in woonvlek 8 in de Stevenshof om te dopen in de Trien Semlerstraat. „Het was een gewoon mense lijk foutje", verklaart Marian ne Hartzuiker, chef van de af deling burgerzaken. „Een ambtenaar had de dochter van mevrouw Semler aan de telefoon en vroeg wat infor matie. Hij hoorde dat ze Hen- drika Catharina heten en dacht zeker te weten dat ze Riek werd genoemd. De doch ter werd in een brief op de hoogte gesteld van het besluit om een straat naar haar moe der te noemen, en zij reageer de vervolgens meteen om dns erop te wijzen dat haar moe der Trien heette". Trien Semler was een vrouw die tijdens de Tweede We reldoorlog Engelse parachu tisten de grens overhielp. Ze woonde in een woonwagen en daarom kwam vanuit de Leidse woonwagenwereld het verzoek om de straat waaraan een nieuw, klein woonwagen centrum komt, naar deze vrouw te vernoemen. „Ik geloof niet dat het een Leidse was, vandaar ook de onbekendheid met haar voor naam", verzekert Hartzuiker. De „verschrijving" heeft vol gens haar geen ernstige gevol gen gehad: „Er wonen nog geen mensen, er wordt nog gebouwd". Milieu Het milieu is ook in Sassen- heim ontdekt. Alle Sassenhei- mers werden deze week ver rast met een gemeentelijk schrijven dat ook in 1990 een speciale inzamelauto voor chemisch afval door Sassen- heim rijdt. Chemisch afval moet persoonlijk aan de chauffeur worden afgegeven. Lukt dat niet dan moet het afval bewaard worden tot de volgende ophaalbeurt, aan de buren gegeven worden of op maandag tussen een en vier i uur 's middags worden afge geven bij het depot voor klein chemisch afval aan de Park laan. Het buiten zetten van het klein chemisch afval is verboden. Een reden daar voor wordt niet gegeven maar de meeste Sassenheimers kunnen zelf wel bedenken Meestal eindigt de confrontatie tussen een hardnekkige fietsendief en de koppige tweewielerbe- zitters die dat ook willen blijven in het nadeel van de laatsten. Het apart vastmaken van het voorwiel zorgde ervoor dat de slag dit keer in een gelijkspel eindigde. Geen fiets voor de één; montagewerk voor de ander. FOTO: TEJO RINGERS dat het onverstandig is om klein chemisch afval langs de kant van de weg te zetten zo dat kleine kinderen erbij kunnen. Burgemeester en wethouders besluiten hun brief met een opmerkelijke oppepper. Ze wijzen op een provinciaal on derzoek waaruit blijkt dat in de bollenstreek per inwoner het meeste klein chemisch af val wordt ingezameld. „Laten we met z'n allen deze eerste plaats zien te behouden", stel len B en W die de Sassenhei mers daarmee ongemerkt op roepen lekker veel klein che misch afval te produceren dat dan wel op een milieuvrien delijke manier moet worden ingezameld. Een oproep om zo weinig mo gelijk klein chemisch afval te produceren zou in deze tijd meer op zijn plaats zijn. Bo vendien heeft Sassenheim in al haar goede bedoelingen een betere methode over het hoofd gezien om deze „eervol le" eerste plaats te behouden. Er wordt nu immers totaal geen rekening gehouden met mensen die overdag werken en die niet iemand thuis heb ben om het chemisch afval af te geven. Het milieu mag dan nu ook zijn ontdekt in Sassen heim, aan de emancipatie ont breekt nog het een en ander. Gezooi Wanklanken waren er nau welijks tijdens de vrijwel af gelopen Leidse jazzweek. Het was dus genieten geblazen van vrijwel alleen jazz-klan- ken. Hoewel, genieten? Dat het be grip jazz ruim moet worden gezien, bleek zeker tijdens de midweekse kroegentocht. Zo bleek de Pijpenla in de Vrou- wensteeg tijdens de tocht een toevluchtsoord voor rock 'n' roll-liefhebbers, die een beetje blues voor lief namen. Die ruime marge was geen pro bleem. Iedereen had het erg naar zijn of haar zin, voor waar een niet onbelangrijke bijkomstigheid bij een kroe gentocht. Erger was het gesteld met de normen en waarden die door menigeen worden gehanteerd tijdens andere optredens in het kader van de Jazzweek. In de zaal van het Volkshuis hielden de toeschouwers zich maandag gepast koest tijdens Rhapsody in Blue. Maar in een zaal als De Waag was het lachen, gieren, brullen en zui pen geblazen tijdens de optre dens in het kader van de Jazzmarathon Dat is geen punt zolang er bands staan te spelen als Tough Tenors en Caribbean Express of solisten als Rosa King. Maar de All Stars van Bernard Berkhout en de funk-jazz band State of Mind leden danig onder het gezooi van de horde studenten en aanverwant volk. Zij beschouwden de muziek onterecht als een goedkoop behangetje, waartegen ze hun gebral, gerommel en getrap op plastic bekers schaamteloos meenden te kunnen plakken. Een zacht gespeelde solo of een ballad was daardoor vaak niet te horen. Jammer in een week die toch niet voor niks jazzweek heet. Of zouden de omzetten via de bierpomp ei genlijk belangrijker zijn? Geleuter De commissie voor cultuur, volksgezondheid en groen presteerde het om te vergade ren op de avond van de Leid se kroegentocht. De wethou der en raadsleden meldden aan het begin van de vergade ring om het vooral kort te houden. En deden onder meer een dringend beroep op Egon Snelders van D66, die altijd begint met „Ik zal het kort houden" en vervolgens een half uur gezellig doorklept. Gezien de agenda met daarop slechts de aanschaf van wat materieel voor de reiniging, het jaarverslag van de Basis Gezondheids Dienst uit 1988 en het jaarverslag Endegeest uit 1988 moest het in een half uurtje wel rond zijn. Fout. Tot 23.00 uur werden vragen gesteld over hoe de belangstelling was voor de op leiding B-verpleegkundigen bij Endegeest, hoeveel uur een arts van de Basis Gezond heids Dienst nou eigenlijk per week werkte en hoe men zichzelf verwaarlozende men sen kon ontdekken. Pikant detail was dat Egon in ieder geval alle medewerking ver leende en het echt kort hield. Toen het toch nog interessant werd, werd de pers naar huis gestuurd. Er werd besloten verder vergaderd. „Wil de pers een beetje opschieten, wij willen ook naar de kroegen tocht", drong wethouder Fred Kuijers nog een beetje aan. Misschien had hij dat eerder kunnen bedenken. Dick's Dromen (1) De eerste voorspellingen voor de op 21 maart te houden raadsverkiezingen zijn ge daan In de Rode Salon, het blaadje van de Leidse Jonge Socialisten doet de huidige PvdA fractie-assistent en 24e op de lijst Dick Wijfje een po ging om de verhoudingen van na maart te raden. Hij laat zijn eigen partij en de VVD iets verliezen, het CDA een beetje winnen en D66 flink winnen. Die voorspelling komt vooral overeen met de landelijke trend. Opmerkelijk is wel dat hij de SP met een of twee ze tels laat terugkomen en dat Leefbaar Leiden die ene ech te, Leidse zetel van Leiden Weer Gezellig overneemt. Bij de Kamerverkiezingen in sep tember haalde de SP omgere kend naar Leiden nog geen halve raadszetel. Wijfje baseert dat oordeel op „geluiden" uit zijn wijk, de Kooi: „Meer mensen dan ik aanvankelijk dacht hebben verteld dat zij op Leefbaar Leiden gaan stemmen. Verder heb ik toch gemerkt dat de harde kern van de SP toch is gegroeid en krijgt deze partij altijd meer stemmen bij de lo kale dan bij de landelijke ver kiezingen". Dick's Dromen (2) Met zijn ideeën over de vor ming van het college volgt Wijfje de officiële partijlijn van de PvdA. En dus moet het CDA maar in de oppositie blijven. Maar zijn motivering is wel anders: gebrek aan kwaliteit. Het Leidse CDA slaakt dan wel „vriendelijke geluiden" in de "richting van de PvdA. Maar Wijfje oor deelt dat de christendemocra ten slechts in fractievoorzitter Joop Walenkamp één persoon heeft met „kwaliteiten" om wethouder te worden. De PvdA heeft daarentegen maar liefst zes potentiële wethou ders in haar gelederen. „Dat is mijn persoonlijke mening", voegt hij hier haastig aan toe. Over de kwaliteit van D66 is Wijfje ook al slecht te spre ken. De democraten hebben in zijn visie ook maar één kandidaat voor het wethou derschap in Pex Langenberg En die is dan ook nog eens in voor een kamerlidmaatschap. Mocht Langenberg inderdaad naar de Tweede Kamer over stappen dan moet D66 maar helemaal uit het college wor den gehouden en moet de PvdA gewoon doorgaan met de VVD en Groen Links, oor deelt Wijfje die ongetwijfeld uit kwaliteitsoverwegingen op nummer 24 van lijst 1 is te rechtgekomen. Warmonder wil stopzetten van zandwinning uit Klinkenbergerpias DEN HAAG/WARMOND Het zandwinnen uit de Klinkenbergerpias tussen Warmond en Sassenheim moet onmiddellijk wor den gestaakt als de pro vincie blijft weigeren in zage te geven in de stuk ken over de zandwinning. Dat betoogde Warmonder W. Appeltere gisteroch tend voor de Raad van State in Den Haag. Voor omwonenden van de plas zou onvoldoende duidelijk zijn wat er precies in de Klinkenbergpias gebeurt. Appeltere betoogde gisteren in een kort geding tegen Gedepu teerde Staten van Zuid-Hol land dat de zandwinning on middellijk moet worden ver boden. De beslissing van het provinciebestuur om een eerder ingediend bezwaar schrift tegen de zandwinning ongegrond te verklaren wil Appeltere daarvoor geschorst zien. Appeltere woont vlakbij de Klinkenbergerpias en zegt meer inzicht te willen hebben op wat er daadwerkelijk ge beurt bij de zandwinning. „Maar informatie die ik wil hebben wordt niet verstrekt. Dat is in strijd met de wet. Het provinciebestuur praat zelfs over geheime stukken. Dat kan natuurlijk niet", aldus Ap peltere. De zandwinning in de Klin kenbergpias is in september vorig jaar gestart. De Leidse firma Voorhof Recrea heeft daarvoor van het provinciebe stuur van Zuid-Holland toe stemming gekregen. Over twee maanden worden de werkzaamheden naar alle waarschijnlijkheid beëindigd. Tot nu toe is 110.000 kubieke meter zand uit de plas gehaald. De waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, mr. C.J. van Zeben, doet binnen kort uitspraak. De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt door ons graag beloond met een muzikaal geschenk. Bij het opgeven van een nieuwe abonnee, die de krant de eerste twee weken gratis krijgt, kunt u :n keuze maken uit de Ip's of cd's van t Residentie Orkest o.l.v. Hans Vonk: A Tchaikovsky (lp) op. 71 uit de ^Notenkrakersuite Roméo et Juliette B Beethoven (lp) Symfonie nr. 3 'Eroica' i J C Tchaikovsky (cd) Symfonie nr. 5 op.64 Roméo el Juliette D Beethoven (lp) Symfonie nr.3 'Eroica' als nieuwe abonnee ingaande™J j Postcode/plaats: Telefoon (voor controle j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand (automatisch betalen) f24,85 I kwartaal via acceptgiro f75,10 Stuur als dank cadeau (betreffende letter) naar Postcode/plaats: I I I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2501 VC Den Haag. SleidóeQowumt

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13