Aansluiting rijksweg 11 aan oostkant Gemeneweg YYD Warmond wil verenigingsgebouw Bavo-kerk Oud Ade opnieuw ingezegend FNV huldigt ruim twintig jubilarissen LEIDEN OMGEVING ficidóc Qowiant MAANDAG 15 JANUARI 1990 PAGI) Drinkwater onder flat blijkt niet vervuild VOORSCHOTEN Het drinkwater onder een flat aan de Tsjaikovskilaan in Voorschoten, waar onder vorige maand olieverontreiniging werd ge constateerd, is op geen enkele manier vervuild. .Dat is, zo zegt de gemeente Voorschoten, gebleken uit drinkwateronderzoek van de NV Energie- en Watervoorziening Rijnland. Uit de bij de flat geno men monsters bleek dat de normen, zoals opgeno men in de drinkwaterwet, op geen enkele wijze zijn overschreden. Flatbewoners en omwonenden kunnen het water uit de kraan rustig blijven drin ken en gebruiken voor huishoudelijke doeleinden, aldus de gemeente. De verontreiniging door huis brandolie van het grondwater en een strook zand naast de betrokken flat kwam eind vorige maand aan het licht na een breuk in de waterleiding. Die vervuiling is vermoedelijk veroorzaakt door lekka ge van een olietank die vroeger naast de flat lag. Inbraak in rijwielhandel NIEUWVEEN Tien au- toradio's, een draagbare radio en een onbekend geldbedrag uit de kassa zijn in de nacht van zater dag op zondag gestolen bij een rijwielhandel aan de Dorpsstraat in Nieuwveen. Onbekenden drongen het gebouw binnen door een ruit uit een kozijn te slaan. Uit een paviljoen van Hui ze Ursula in Nieuwveen namen insluipers een geld kistje mee met daarin een setje girobetaalkaarten met bijbehorende pas. DIEF OP HETERDAAD BETRAPT ALPHEN AAN DEN RIJN Een 28-jarige man uit Zoetermeer is za terdagavond op heterdaad betrapt bij een inbraak in een woning aan het Ha ringvliet. De man probeer de te vluchten en sprong uit het raam van de wo ning. Tevergeefs, want na een korte achtervolging kon de Alphense politie hem insluiten. De politie verdenkt de man van een tiental inbraken. Hij heeft twee pogingen tot inbraak inmiddels bekend. Alphenaren aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN Drie Alphenaren zijn dit weekeinde aan gehouden voor diverse inbraken in sportkantines. De 14- en 15-iarigen bekenden twee inbraken in de kan tine van de hockeyclub. De kantine van BSC Alphians werd eenmaal bezocht, eveneens die van KV Tem po eenmaal en twee maal werd in gebroken in de kantine van AAV'36. Snoep, drank en kleingeld was de buit in de meeste gevallen. De 15-jarige bekende tevens een in braak in een boot gelegen aan de Gouwestraat in Alphen. Na verder onderzoek bleek dat de jongen in 15 boten in Hellevoetsluis had ingebro ken. Veel belangstelling voor jubileum pater Vaneman ZOETERWOUDE Pater Gerard Vaneman heeft gisteren in zijn ge boorteplaats Zoeterwoude zijn zil veren priesterjubileum gevierd. Hij was celebrant in de feestelijke eucha ristieviering in de Sint Jan's kerk in de Zuidbuurt. Tijdens de dienst werd hij geassisteerd door zijn broer Joop en pater Van Lieshout van de paro chie Sint Jan. Na afloop van de dienst maakten velen van de gele genheid gebruik de jubilaris te felici teren. Pater Gerard Vaneman is woonach tig en werkzaam in Australië. Daar ook werd hij een kwart eeuw geleden tot priester gewijd nadat hij eerst heel wat jaren als bakker zijn brood had verdiend. Toen hij in 1965 tot priester werd gewijd was zijn vader daarvan getuige. Dankzij steun van de Zoeterwoudse parochie kon Vane man sr. destijds naar Australië reizen. Mede daarom was het nu voor pater Gerard Vaneman een grote wens zijn zilveren priesteijubileum in Zoeter woude te vieren. Hij heeft drie broers die werkzaam zijn in de missie. An ton Vaneman werkt in Pakistan, Han in Uganda en Joop in Maleisië. Laatstgenoemde is nu ook in Neder land en kon dus het jubileum van zijn broer meevieren. De Sint Jan's kerk was zondag volle dig bezet tijdens de viering. De latijn- se mis die werd opgedragen werd vo caal ondersteund door het dames- en herenkoor onder leiding van dirigent Frans Wesseling. HAZERSWOUDE BLIJFT BIJ STANDPUNT HAZERSWOUDE De op- en afrit van de toe komstige rijksweg 11 moet ten oosten van de Geme neweg worden gereali seerd. B en W van Hazers- woude blijven bij dit standpunt ondanks het feit dat hier tegen bezwa ren zijn ingediend. Dat blijkt uit een raadsvoor- stel over de vaststelling van het bestemmingsplan .Herziening bestemmings plan Landelijk Gebied in verband met aanleg Rijks weg" waarover morgen avond wordt vergaderd door de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Tegen de herziening van het bestemmingsplan zijn twaalf bezwaarschriften ingediend, onder meer door H. van Dorp. Die wil dat de aansluiting aan de westkant van de Gemene weg wordt gerealiseerd omdat hij anders percelen agrarische grond kwijtraakt. Ook de Lan dinrichtingscommissie vindt dat de aansluiting aan de oost kant moet komen omdat er geen grasland meer aan Van Dorp kan worden toegewezen. Het college kiest echter voor de oostzijde omdat dan een vrijliggend fietspad aan de westkant kan worden aange legd. Bovendien blijkt volgens het college dat 2,5 hectare in plaats van 6 hectare grond no dig is voor de aansluitarmen zodat „een kleinere oppervlak te aan grond van Van Dorp moet worden verworven. Des alniettemin", beseffen B en W, „betreft het een behoorlijke ingreep voor het bedrijf; in dit kader mag ook niet worden vergeten dat het bedrijf met eigen middelen is verplaatst, vooruitlopende op de ruilver- kavelingsacitiviteiten". In de toelichting wordt er overigens op gewezen dat er in de toe komst waarschijnlijk verkeers lichten moeten komen op de Gemeneweg. Het college verklaart ook de bezwaren ongegrond die door de gemeente Alphen en door het gemeentelijke samenwer kingsverband IGOR zijn inge diend tegen een verplicht on derzoek door Rijkswaterstaat om aan te tonen dat de door de gemeente Hazerswoude gefor muleerde doelstellingen wor den bereikt. „Naar onze me ning is, gelet op het bovenge- meentelijke belang van de aanleg van een rijksweg. Rijkswaterstaat er aan gehou den zorg te dragen voor het houden van een gedegen on derzoek naar de effecten van de weg bij uitvoering daarvan en de oplossingen die daarvoor moeten worden gekozen", al dus B en W. Vertraging Het nieuwe bestemmingsplan maakt zowel de aanleg van een rijksweg met vier banen als met twee banen mogelijk. Het gemeentebestuur van Al phen maakt zich, zo blijkt uit een bezwaarschrift, zorgen dat de aanleg van de weg vertra ging oploopt, vooral ook van wege het onderzoek van Rijks waterstaat. Ook als blijkt dat niet kan worden voldaan aan „redelijke wensen tot inpas sing van de weg in het land schap en ten aanzien van de geluidsoverlast" moet rijksweg 11 worden aangelegd, vindt Alphen. „Het gemeentebestuur van Al phen heeft op dit punt een ei gen taak te vervullen ten op zichte van haar eigen burgers, het gaat echter te ver indien zij meent, het gemeentebestuur van Hazerswoude te kunnen voorschijven het met het wel zijn van haar burgers niet al te nauw te nemen", aldus Ha zerswoude. Ook de overige bezwaarschrif ten worden ongegrond ver klaard. Geassisteerd door zes priesters draagt bisschop Bar de mis op in de geheel gerestaureerde Bavo-kerk. FOTO: WIM VAN NOORT OUD ADE Mgr. R.Ph. Bar, bisschop van Rotter dam, heeft gisteren de Bavo-kerk in Oud Ade opnieuw ingezegend. Hij deed dat tijdens een ponti ficale Hoogmis ter gele genheid van de voltooiing van de ingrijpende restau ratie van de kerk. De bisschop werd bijgestaan door maar liefst zes priesters. Dat waren pastoor J.W.M. Nij man, deken H. van Zoelen, em. pastoor A. Schrama, de paters Montfortanen Corbey en Hoeberichts en diaken No- let. De kerk was niet zo tjok vol als met Kerstmis, toen het gebouw na de maandenlange restauratie voor het eerst in gebruik werd genomeiy Het was goed zichtbaar in Oud Ade dat het gisteren feest was. Vanuit veel huizen wapperde de vaderlandse driekleur met wimpel in de pauselijke kleu ren geel en wit. Het grote pa rochiekoor van Oud Ade zette zijn beste beentje voor met het enthousiast en vrijwel perfect zingen van de feestelijke vier stemmige mis van Haidn. Hierbij dient te worden ver meld dat de zangers en zange ressen zich de moeilijke mu ziek binnen zes weken eigen maakten. De kwaliteit van de zang en orgelmuziek was ook bisschop Bör niet ontgaan. Hij vergeleek het Oud Adese koor met zijn eigen kathedrale koor en feliciteerde pastoor Nijman ermee. Pauselijke onderscheiding voorA. van Schie-de Haas OUD ADE Mevrouw A. van Schie-de Haas kreeg gis teren uit handen van bisschop R.Ph. Bar de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Zij kreeg de onderscheiding wegens haar inspanning voor de jaren lange instandhouding van de Kapelzolder op haar boer derij in het waterrijke Lage Land. Zoals bekend is deze kapelzolder sinds vorig jaar niet meer in gebruikJ De Kapelzolder in de „Kapelhoeve" werd rond 1964 in gebruik genomen ten behoeve van een aalmoezenier met een groep verkenners, die anders buiten in de stromende regen hadden moeten bivakkeren. Deze gebeurtenis vormde de aanleiding tot het scheppen van een kerkge legenheid voor waterrecreanten. De kapelzolder ging in de loop der tijd een zekere faam genieten. Veel priesters en ook bisschoppen leidden de diensten in de zomer- kerk. De laatste jaren echter werd het aantal parochia nen op de kapelzolder groter dan het aantal waterrecre anten. Dit vormde voor het Oud Adese kerkbestuur de reden om de kerkgelegenheid te sluiten, hetgeen velen, vooral mevrouw Van Schie, bijzonder speet. Pastoor Nijman liet gisteren weten dat het kerkbestuur al gerui me tijd met het plan liep om aan mevrouw Van Schie uitdrukking te geven van zijn bewondering en dank baarheid voor wat zij zoveel jaren had laten plaatsvin den. De bisschop overhandigde mevrouw Van Schie ver volgens de onderscheiding met bijbehorende bul en „alle erbij horende privileges, en dat zijn er heel wat". De bisschop vond Oud Ade, de kerk en alles wat erbij hoorde „één feestelijke belevenis". „Ik hoop dat het in oude luister herstellen van uw kerk zal lei den tot zegen voor deze ge meenschap en dus ook voor u zelf", zo zei hij. Na afloop van de Hoogmis kwamen velen naar het dorpshuis van Oud Ade. Daar memoreerde pas toor Nijman het verloop van de restauratie. Zo gaf Nijman's voorganger Pastoor Schrama in 1984 opdracht voor het op knappen van het dak van de kerk en de toren. De parochia nen brachten daarvoor 160.000 gulden bijeen. De tweede fase van de restau ratie startte in 1987 onder lei ding van pastoor Nijman met het opknappen van de buiten zijde van de kerk, inclusief de glas-in-lood-ramen, de luid- klokken, de uurwerken en de elektrische bedrading. Totaal- kosten: 365.000 gulden. Op nieuw bleek de bevolking van Oud Ade als één man garant te staan voor hun kerk. De ge meente Alkemade steldé wel iswaar 35.000 gulden beschik baar en uit een speciaal kerke lijk fonds werd nog eens 30.000 gulden geschonken. Het bisdom zorgde voor een forse renteloze lening, maar de rest kwam toch echt geheel uit gif ten van de kleine plaatselijke bevolking. Pastoor Nijman herinnerde zich dat toen de toren in de steigers stond er zoveel bedrij vigheid was, dat het wel de to ren van Babel leek. „Met dit verschil dat men in Oud Ade elkaar uitstekend verstond en verstaat; plezierige mensen, grote vakkundigheid, uitste kende bouwkundige begelei ding en een geweldige gast vrouw op de pastorie". In 1989 begon de derde fase van de restauratie, het op knappen van de binnenzijde voor een bedrag van nog geen 65.000 gulden. Daarbij stelden gulle gevers de pastoor in staat om twee extra kroonluchters aan te schaffen. Bisschop Bër was bijzonder onder de indruk van de inspanningen die de parochianen zich hadden ge troost om hun kerk in oude luister te herstellen. Aan het einde van de feestelijke bijeen komst kreeg pastoor Nijman een spontaan applaus voor zijn leiding en voortvarendheid. Soos Ouderen uit Noordwijker- hout kunnen morgenmiddag weer terecht in de soos van de KBO in De Schelft. Ook niet-leden zijn van half twee tot vijf uur welkom. Technologie Het CNV houdt in januari en februari in Katwijk een cursus technologiebeleid. De cursus wil inzicht geven in de gevolgen van nieuwe technologie op het arbeidsle ven van mensen. De lessen duren twee uur en worden gegeven op 16, 23 en 30 ja nuari en 6. 13, 20 en 27 fe bruari. Niet-leden moeten 10 per les betalen. Aanmel den kan bij N. Zwaan, tele foon 01718-75540. Afval Onder de titel „Afval en ozon" houdt Ruud Stevers, milieumedewerker van Rijkswaterstaat, morgen een dialezing. Aan de orde ko men milieuproblemen op plaatselijk-, landelijk-, euro pees- en wereldniveau. De lezing wordt gehouden in het K&O-gebouw aan de Splinterlaan 91 in Leider dorp. De aanvang is acht uur. Toegang kost /9. Exultate De christelijke oratorium- vereniging Exultate Deo houdt morgenavond open huis in gebouw de Werf aan de Schoolstraat (bij AH) in Voorschoten. De vereniging studeert de Messiah van Handel in onder leiding van Sander van Marion. Verder staat de kerstmusical „The promise of christmas" van Dan Burgess op het pro gramma. Nieuwe sopranen, tenoren en bassen zijn wel kom. Aanvang acht uur. In formatie: Agnes Klein-Ka merman, telefoon 071- 172430. Expositie Inwoners van Hillegom kunnen hun kunstwerken tonen op de tentoonstelling „Hillegom Kreatief" die op zaterdag 3 en zondag 4 fe bruari wordt gehouden in het gebouw van de Kulture- le Raad. Wie wil meedoen aan deze expositie kan con tact opnemen met: 02520- 18869. Kleintje Pils De Sassenheimse/ Voor- houtse formatie Kleintje Pils heeft samen met de zan ger vader Abraham een car navalsnummer op de plaat gezet. De titel is „Op de dek sel van de jampot". Van avond is de pretband op te levisie te zien met deze sing le in het programma Tele- bingo. Komende donderdag zijn ze weer op de buis in het RTL Veroniqueprogram- ma Hits uit Holland. Reünie Mallegat is groot succes KATWIJK De Mallegat- reünie, die afgelopen zaterdag werd gehouden in het har- drockcentrum Scum, is vol gens de organisatoren een groot succes geworden. Veel oud-Mallegatters gaven aan de oproep gehoor en genoten za terdagavond van het weerzien met veel oude vrienden en kennissen. Organisatoren Joop Burger hout, John van Pijpen en Aaf- ke van Rijn, oud Mallegatters, hadden gerekend op ongeveer 200 bezoekers. Hun verwach tingen werden overtroffen want maar liefst 450 oud-Mal legatters hadden hun weg naar de reünie gevonden. Na vijf tien jaar was het volgens Bur gerhout leuk om te zien wat er van die oud Mallegat-bezoe- kers terecht gekomen is. „De bandieten van toen zijn nu di recteuren of bekleden een of andere hoge functie". Vier Katwijkse popgroepen lieten van zich horen: The Rokk, de Bokkem Band, de Hot Spots en tot slot de HMS High School Band. Omdat volgens de organisato ren er behoefte is aan een cen trum voor de „oudere jeugd" werd de reünie ook gebruikt om de aanwezigen te vragen of er behoefte is aan een .jon gerencentrum" vodr bezoekers tussen de 30 en 40 jaar oud. „Want in het ene café zijn de bezoekers te jong. Het andere café zit vol met probleemdrin kers en op een disco zit dit genre publiek helemaal niet te wachten", aldus het organise rende trio. VEEL BEZOEKERS MIDWINTERFLORA LISSE De Midwinterflora in Lisse is door 20.000 mensen be zocht. Dat is de schatting van J. Nijssen, voorzitter van de ten toonstellingscommissie van de CNB Lisse. „Vooral het week einde waren er veel particulie ren die een kijkje kwamen ne men op de Midwinterflora", vertelt Nijssen die ook een toe nemende belangstelling bij vakmensen uit het buitenland heeft gesignaleerd. Nijssen is tevreden over het bezoekers aantal. „Dit jaar vierde de Mid winterflora haar eerste lu strum. Een tweede lustrum zit er, gezien het grote succes, echt wel in". WARMOND Er moet een verenigingsgebouw komen in het centrum van Warmond waar mu ziek- en toneelverenigin gen en bijvoorbeeld oude- i-ensociëteiten gebruik van kunnen maken. Dat staat in het verkiezings programma van de VVD in Warmond. De liberalen zijn verder „voor stander van een betaalbare overdekte sportaccommodatie" en vinden dat de openlucht recreatie moet worden bevor derd door uitbreiding van fiets- en wandelroutes en „hondenuitrenplaaten". Het uitgaansleven in Warmond moet worden gestimuleerd en daarom moet onder meer het horecabeleid worden versoe peld, aldus de VVD. In het programma staat verder dat een milieurechercheur op Koudenhoorn toezicht moet houden „op een ordelijk ge drag van mens en dier". De li beralen maken zich sterk voor de instandhouding van de Warmondse politiepost en hechten veel belang aan de be strijding van de kleine crimi naliteit die in Warmond „in toenemende mate de kop op steekt". De VVD wil meer doen voor ouderen. Gedacht wordt aan „meer betaalde hulp, kleine onmisbare aanpassingen aan woningen en eenmaal per drie maanden een namiddag-met- de-gemeenteraad voor het uit wisselen van ideeën". In het verkiezingsprogramma staat dat er een onderzoek moet komen naar de animo onder huurders van woning wetwoningen om deze huizen te kopen. Natuurgebieden mo gen niet worden opgeofferd aan woningbouw, aldus de VVD. De financiële paragraaf meldt dat de onroerend-goedbelas- ting omlaag moet, „want die is al jaren onnodig hoog". Verder wordt teruggeblikt op de be handeling van de begroting voor 1990. Die was voor de fractie „ronduit teleurstel lend". „Tegen de afspraken van het collegeprogramma in en tegen het algbemeen aan vaard principe dat voor be scherming vari het milieu moet worden betaald, is de af valstoffenheffing nog steeds niet kostendekkend". De huidige drie VVD-raadsle- den, C. Saris, W, de Vos en J. Vielvoije, staan ook dit jaar op verkiesbare plaatsen. Andere namen op de kandidatenlijst zijn: T. van Winsen, L. Eggen, A. Vielvoije en T. Wanders. Als startsein voor de verkie zingscampagne is er zaterdaga vond 27 januari een Politiek Café in 't Stationscafé. ROELOFARENDSVEEN De FNV Alkemade, Hoogma- de en Leimuiden huldigde za terdagavond maar liefst 21 ju bilarissen in de bomvolle zaal van café-restaurant Heems kerk in Roelofarendsveen. Ei genlijk jubileerden 25 FNV ers, maar vier van hen konden om verschillende re denen niet aanwezig zijn. De diamanten jubilarissen wa ren L. van Es en J. van Zan ten, beiden uit Roelofarends veen. Uit handen van voorzit ter Tilma kregen zij een gou den speld met briljant. De veertigjarige jubilarissen, die een gouden speld ontvingen waren K. van Emmerik, T. de Zwart, G. Olijerhoek, F.J.A.M. van Velzen en H.L. Volwater, allen uit Roelofarendsveen. Uit Leimuiden kwamen de veertigjarige jubilarissen W.M. van Alff en A. de Rijk en uit Nieuwe Wetering: J.C. van der Zwet, J. van der Vlugt en C.J.G. Bouwmeester. De veertigjarige jubilarissen uit Rijpwetering waren A.Th. van Haastrecht en A.M. Koot. Hierna werden totaal zeven zilveren jubilarissen met de zilveren FN V-speld geëerd. Dat waren: G. Hoogenboom, W. Elstgeest, J.J. Rietbroek, J. van der Meer, J.W. Olijerhoek en G. van Veen, allen uit Roe lofarendsveen. Uit Hoogmade kwam S.C. Elstgeest, die 25 jaar lid van het FNV is. De vier niet-aanwezige zilveren jubilarissen waren: T. van Haastrecht uit Oude Wetering, J. van der Meer en J.J. Bos man uit Roelofarendsveen en J.F. Bisschop uit Rijpwetering. Zaterdag werd tevens bekend dat nog Steeds geen nieuwe lo catie is gevonden voor het FNV-gebouwtje. Zoéls bekend brandde het oude houten ge bouw in de zomer van 1989 af. Om gebruik te kunnen maken van verzekeringsgelden dient de nieuwbouw binnen één iaar plaats te vinden. Of de door het gemeentebestuur voorge stelde nieuwe locatie op het parkeerterrein van DOSR aan de Alkemadelaan doorgaat, is nog maar zeer de vraag. Het FNV-bestuur verwacht pro blemen over de kosten van aanleg van nutsvoorzieningen op deze ver van de bebouwing gelegen plek. Het gemeentebe stuur wil liever de oude plaats van het FN V-gebouw aan de Narcissenstraat reserveren voor een eventuele uitbreiding van de brandweergarage in de toekomst. Voor een uitgebreide i ook voor de komende raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage vai krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstraaf 01720-20800): Back to the tf (al); 18.30, 21.15. wo. ookfku: EUROCINEMA II: Avondf 18.30, 21.15. Oliver en C 14.00. EUROCINEMA busters II (al); 18 45, 21.30.» 13.45.EUROCINEMA IV: J Thea (al); 18.30, 21.00. 13.30. LEIDEN LUXOR (Stations/"** tel. 071-121239): Black rsl0" 18.45, 21.15. wo ook 14.1571 en en STUDIO (Steenstraat D< 124130): When Harry met S^tijc 19.00, 21.15. ma. di. do. ooE2 Ghostbusters II (al); 14.30, Back to the future Thea (al); 14.30, 19.00, den (12); 21.15. Indiana the last crusade (al); 14.15] 21.15. Oliver en Co (al); won •TRIANON (Breestraat 3P 123875): 9Va Weeks; 19.00,' wo. 14 30. REX (Haarlemiri 52, tel. 071-125414): Sex (16); 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GRf (Schoolstraat 69. tel. 01717-4 diana Jones and the last (al); wo. 15.45. Kassière (al); do. 20.15. wo. 15.45. Leedv (al); ma. t/m do. 20.15. Ladf vagebond (al); Platvoet J vriendjes (al); wo. 14.00. H); 14.30, II (al); Tp .00, 21.151 diana Joi» DEN HAAGASTA: 1 (Spui I 3463500): Black rain (16);KTI 18.45, 21.30. ASTA 2: Ab|on 14.00, 18:45, 21.30. ASTA| of love (12); 14.00, 18.45AVO BABYLON 1 (naast Den Haikn traal tel. 3471656): Theo Tl J 14 00, 19,45, 21.45. BAB>|Ser De avonden (al); 14.00, 19.0(jevi BABYLON 3: The cook, tl) his wife her lover (16),i n 21.30. ma. di. do. ook 14.00. Hi AC 1 (Buitenhof 20, tel. 3J 7;. Ghostbusters II (al); 14.OOj - 21.30. CINEAC 2: The rfrai (16); 18.45, 21.30. ma. di. j V 14.00. CINEAC 3: See no no evil (al); 14.00, 18.45,001 METROPOLE 1 (Carnegielb t( 3456756): Back to the futun 14.00, 18.45, 21.30. METfl 2: When Harry met Sally (alfriJe 21.30. ma. di. do. ook 14.00ft e TROPOLE 3: Erik the vikifiaA 14.00, 18 45, 21.30. METRvor 4: Sex, lies and videotape (all 18.45, 21.30. METROPOLEr ana Jones and the last crusjdlK 14.00, 18.45, 21.30. ODEOIj rengracht 13, tel. 3462400): ir the future II (al); 13.45, 18.4£H ODEON 2: Theo Th' 13 45, 18.45. 21.30. ODrê Ghostbusters II (al); 13.45jt. I 21.30. ODEON 4: Indian*, and the last crusade (al)>em 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettilr, p 12b, tel. 3656402): Romuald fL e te (al); 19.15, 21.45. wo. oofe 1 STUDIO 2 Mystery train (16pen 21.30 STUDIO 3: A dry whiti (12); 19.00. Torch song trilc ;n 21.30. HAAGS FILMHUIS: 1 short film about love; 19.3?° Zaal 2: The spy who camepde; the cold; 19.30. Der Mann t V Mauer; 21.45 Zaal 3: 19.3Qrdei do. 20.00. Les favoris de la If Under the vulcano;di. My I laundrette; wo. Het KINDERVOORSTELLINGEN I BABYLON 3 Platvoet! vriendjes; wo. 14.00. CINEI ver Co; wo. 13.00, 15.001 TROPOLE 2: Oliver Co; v 15.00. STUDIO: Mio, mijn 14.30. Pippi gaat 14.30. APOTHEKEN De avond- d diensten van de apotheken f gio Leiden worden waar(f door de apotheken die ook v dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEf ZEN LEIDEN Ongeval! elke dag Academisch Ziekeiff halve van dinsdag 13.00 u. tor dag 13.00 u. (Diaconessenhuf nieken tel 155543, afdeling S? 175639) en van vrijdag 13.® zaterdag 13.00 u. (Elisabetll huis). De Geneeskundige Dienst I verhuisd van de Roodenburl in Leiden naar de Cronesl 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMI% GEBOREN KIND Hulpverlj ongewenste zwangerschap v§ der en kind. Bel tel. 071-8961 897762; 033-620244 (dit laatl mer is dag en nacht bereikbf CENTRALE REGISTRATIE I OPVANG (Koornbrugsteeg I EK Leiden, tel 254810.) l| over en aanmelden voor vang in Leiden. Geopend: dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE C MELDPUNT LEIDEN Kc steeg 10. Ma. t/m vr. teleforl reikbaar van 10.00 tot 16.001 120903. Spreekuur ma. 13.P en do. 18.80-20.30. tijd LEIDSE RECHTSWINKEL disch Adviesbureau, Ketel steeg 10, tel. 130775; afdeliii tingen: alleen op afspraak, ki bureau: di. en do. 18.30-20.^ ling vreemdelingenrecht: nf en do. 18.30-20.30, afdelin( SOS Telefonische HulpdisftC den e.o. Voor een gesp mens tot mens. Vertrouwelijk*,,.», nacht bereikbaar. Telefooif^ achterop de telefoongidrnil 125202). de BUREAU VOOR RECHTSÜ, j. Herengracht 50, tel. 123942; L ren ma. en di. 10.00-12.30 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20 in DIERENHULP- EN AMBUld: DIENST Hulpverlening ire Leiderdorp, Oegstgeest, Ff tv Valkenburg, Voorschoten, V, en Zoeterwoude. Tel. 071-171" BURGERRAADSLIEDEN Jor brugsteeg 2. tel. 143171 (IWan ren). Spreekuren ma., di. »al 11.00-12.00 u„ do. 18.30-20i.pjj GEZINSVERZORGING U gezinsverzorging Leiden. At&y1 hulp voor bejaarden en lat Ln zieken en gezinsverzorglnjatisc brandtstraat 17, tel. 149441 lid vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14^ KINDER- EN JONGERENTfl Dagelijks geopend van fn x 20.00 uur. Het nummer «unj 120611. Iblie MAATSCHAPPELIJK WERK het ting Maatschappelijk Werta gracht 1b, spreekuur ma.! 9.00-10.00 en volgens afspij0113 142144. Gezondheidscentrurfe I wijk, spreekuur ma. 11.00-nia do. 14.00-15.00, tel. 212195.|dat heldscentrum Stevenshof, sL do. 10.00-11.00, tel. 311506" 1 Noord: Herensingel 53, sf1 c ma. t/m vr. 9.00-10.00, tel.Koeci Sector Zuid: Morsweg 83, sfn v ma. t/m vr. 9.00-10.00 en vol, H spraak, tel. 316167. l Algemeen Maatschappelijk r geval van directe nooJeel "s nachts en in het weekeindjnge baar onder nummer: 06-821« pr MEIDENTELEFOON T«beh 141616, bereikbaar maandafin i, 20.00, donderdag 19.00-22.9 yan

Leidse Courant | 1990 | | pagina 8