Teylingen profiteert van misstap Randstad Sport Foreholte stelt punt pas in slotfase veilig NOVO knokt zich naar overwinning Leidse weglopers presteren goed in Egmond Vlasveld superieur in wintertriathlon turnus lelt zich "stolen 0) M HOOFDTRAINER HT -Sleutels verstevigt positie j 1ÉN Eén inhaalwedstrijd werd er ge- Tin de afdeling zaterdag. De Sleutels liet het kleinst mogelijke verschil van 1-0. De Leidse ploeg heeft nu een irong van drie punten op KRV. jploper had een stevige kluif aan de die in theorie nog een minieme kans i het tweede periodekampioenschap. De Is had in de eerste helft het beste van maar het kwam niet verder dan een op de paal. Na de rust besliste Ronald neester het duel door snoeihard uit te ladat de bal min of meer toevallig voor >et was gestuiterd. Vlak voor tijd ont- de kampioenskandidaat aan de gelijk- toen keeper Rob Groennedijk de bal handen liet vallen. Bert de v s kon |>r net niet voldoende raken. CfiidócSomant INZELL/OUD ADE Voor de vierde keer op rij in het vierjarig bestaan heeft Marian Vlasveld de wintertriathlon van Inzeil op haar naam geschreven. Opnieuw kon de inwoonster van Oud Ade zich, bij gebrek aan echte vrouwelijke tegenstand, alleen meten met de heren. Die strijd met de heren leverde Vlasveld vorig jaar een verbijsterende plaats bij de eerste tien in het totaalklassement op. Dit jaar lukte dat net niet. Met een elfde plaats en een tijd van 4.37.03 uur was zij haar da- mesconcurrentie ruim vijf kwartier te snel af. Wat Vlasveld meer vreugde schonk, was haar voorsprong op Axel Koenders. ,,Het was maar dertig seconden en ik heb er nog even hard voor moeten schaatsen, maar het is wel lekker", aldus een grijn zende wintertriathlete. Over het dertig kilometer lange langlauf- parcours was Marian Vlasveld goed te spreken, hoewel het opnieuw niet in Inzeil zelf lag. In het nabij gelegen Ruhpolding was een 15 kilometer lang, nogal vlak par cours uitgezet. Bij een temperatuur van min 16 graden startte Vlasveld, om na circa 1.50 uur aan het 20 kilometer lange loopge deelte te beginnen. Net binnen de ander half uur begon ze aan haar afsluitende 100 rondjes op de ijsbaan van Inzeil. Bij de heren was opnieuw Ruben Krouwel een klasse apart. Met een tijd van 4.10.07 uur bleek hij ver, ruim tien minuten, voor de rest van het veld uitgesneld te zijn. RCL schakelt Foreholte uit VOORHOUT Foreholte ligt uit de strijd om de afdelingsbeker. De Voorhouters speelden za terdag met 1-1 gelijk tegen het Leiderdorpse RCL, dat vervolgens de penalty's beter nam. In de wedstrijd, waarin beide opponenten aan el kaar gewaagd waren, opende Leo Vogelzang in de eerste helft namens de thuisclub de score. Een strafschop, benut door Marcel van der Blom, bracht RCL in de tweede helft weer op gelijke hoogte. Foreholte-trainer Hans Blom verlaat overigens na vijf seizoenen deze club. Hij is zo goed als rond met een nieuwe vereniging uit de regio, maar wil nog niet bekend maken welke dat is. ,,Na vijf jaar was ik wel eens aan een nieuwe uitdaging toe. Je kunt immers niet tot je pen sioen bij één en dezelfde club blijven", aldus Blom over de reden van zijn vertrek. FU v j!N Donkere wol- Wdkenen zich af boven delfden van Saturnus. blCeidse handballers lsiri|en met 21-22 van a-T Ster> na tot twee djtoe met vier doel- at Ah te hebben voorge- Sp( HVS ontmoette bij L tljis 2 geen tegenstand ÏT betekenis. Het won >74Ll5. In de derde di- tcf on HVV het cruci- 'onlel tegen Vires met 'eerjerwijl de heren Van v(Jeek voor de tweede >e Mdit seizoen zonder leen|srechters stonden. V°Vder Wim van Leeu- ad na afloop van de ijd Saturnus - Groene I grootste moeite om zijn ,in bedwang te houden, [denaren voelden zich scheidsrechters besto- Idat die een aanvanke- gekende strafworp in- naaji. De overtreding zou I de officiële speeltijd (naakt. Daardoor bleef !2 voor de gasten. Saturnus zich om nog ?r redenen kon opwin- r het fluiten van de ar- moest het verlies ook n falen worden toege- i In de beginfase nam hoog tempo een 9-4 jng, maar met name ;t uitstekende spel van bantse cirkelloper en 8 2. pbouwer kwam Groene «'(Ho rug tot 9-9 en zelfs met voor. De tweede helft n n kopie van de eerste, vv nam Saturnus ruim (18-14), maar ook nu roene Ster, mede door ■afworpen en een tijd rug tot 18-18. Twee mi- 'oor tijd leek bij 21-21 o« stige afloop nog moge- was de tijdstraf voor Ster, maar een break gasten op voorsprong, tumultueuze slotfase et gescoord: 21-22. hes van HVS speelden i' uintus 2 een duel voor Baars tiek. Quintus, geplaagd pettingsproblemen, kon moment serieuze tegen- uei Rieden De Stompwijk- ;roen al voor rust een 2-8 mwii )ng Het kon zich uit- W1,M\ breaks en combinaties cirkel. Na rust scoorde AL trder Pas in de laatste viel de concentratie JAst. Quintus kon daarom doelpunten de stand dragelijker aanzien i-15. erde divisie won HVV 13-is [ngrijke degradatieduel 14-19 [ires. Paul 't Mannetje Iii5 [elloopster Nina Krös- 13-15 S permanent aanspeel de Aügeren. Dat schiep mo- >c Fe>1den voor haarzelf, voor de inkomende le-Bareppeelsters. In de eerste 13J0 P het resultaat nog ne- 13-18 p-7 achterstand), maar i2~u [wer^te bet uitstekend. 13I14 nam een 10-7 voor as B: 1 Een winst, die mede 1-3, k< goed keepen van Ai- 'u-^6 [Ser (drie stops bij vier 14-23 [pen) niet uit handen 13-15 pe ven: 10-9. 1311wedstrijd Olympia - '1*11lh zat het venijn in de 1*® svj)lympia had een vroe- prong (6-2) weggege- se-Spaj met nog vijf minuten i£iireëen een achter- 13-17 n te kijken. De Wasse- [2-J61 dames haalden met 13.15blpuntën het volle ren- 6 uit de man-to-man- vaarna de bal uit van Ingrid Belle- na het laatste fluit- 1l'!„|het net bereikte. Het Itilrhalve 16-16. laste: 8 1-1, VCSL wa£ s«at 13-21 pt na LEIDEN Teylingen pakte gistermiddag heel verrassend de tweede pe riode in de afdeling zon dag. De Sassenheimers versloegen in eigen huis ASC met 2-0, terwijl kop loper Randstad Sport, dat aan één puntje genoeg had voor het periodekam pioenschap, zich thuis ver slikte in Alkmania, 0-1. Een verrassende uitslag kende ook de wedstrijd tussen de subtoppers VTL en Leidsche Boys. Het werd maar liefst 7-1 voor de thuisploeg. Teylingen - ASC 2-0 (0-0) „De beste wedstrijd die we tot nu toe in dit seizoen gespeeld hebben". Zo typeerde trainer Rutten de prestatie van Tey lingen tegen ASC. Mede dank zij het feit dat Teylingen een strafschop miste, bleef de eer ste helft doelpuntloos. Twintig minuten in de tweede helft scoorde René Zoet 1-0. ASC besloot vervolgens één-op-één te gaan spelen hetgeen direct nog een tegendoelpunt ople verde. Invaller Arjan van der Geest tekende voor deze tref fer. Randstad Sport - Alkmania 0-1 (0-1) Aan een gelijkspel zou Rand stad Sport genoeg gehad heb ben om de tweede periotitel te veroveren. Bovendien zou vol gens de trainer promotie voor tachtig procent zeker geweest zijn. Het liep anders. Het aan vallende spel van Randstad Sport werd niet gehonoreerd en Alkmania, dat duidelijk voor één punt naar Voorscho ten was afgereisd, kreeg éèn kans die het prompt benutte. Goaltjesdief Ed Muller was er na een minuut of twintig als de kippen bij na een mislukte kopbal van een Randstad Sport-verdediger. Peter Hoog duin miste vlak voor tijd nog een strafschop namens Rand stad Sport. Warmunda - Bernardus 2-0 (1-0) Randstad Sport-aanvoerder Peter Hogewoning haalt spectaculair om. Het mocht niet baten, de koploper verloor in eigen huis met 0-1 van Alkmania. foto: henk snaterse Een leuke wedstrijd tussen twee gelijkwaardige ploegen eindigde in een 2-0 overwin ning voor de gastheren. Voor de rust scoorde Leon Korte- kaas met een fraaie kopbal. In het tweede bedrijf bepaalde Peter Verver de eindstand op 2-0. VNL - Unitas Leiden 2-2 (1- Een oppermachtig VNL faalde volkomen waar het om het be nutten van de kansen ging. Unitas Leiden liet de weinige mogelijkheden niet onbenut, waardoor het uiteindelijk 2-2 werd. Ton Lakenberg maakte al vroeg in de wedstrijd 1-0, waarna tot de tweede helft op meer doelpunten gewacht moest worden. Chris de Roode scoorde 1-1, Hans van As even later 2-1 en vervolgens miste de thuisploeg kans na kans. Drikus Verkade bezorgde uit eindelijk Unitas een broodno dig punt door 2-2 binnen te schieten. Leidsche Boys - VTL 7-1 (5- 0) Alles zat mee, gisteren bij Leidsche Boys. Elke kans, vooral voor rust, betekende een doelpunt. Richard Rietho ven, Sam Nazloomian (2x), Pe ter Siera en Patrick Kooien zorgden voor rust al voor 5-0. Iets minder geconcentreerd werd het in de tweede helft via Richard Kooien (pen.) en invaller Erwin Nieboer 7-0, al vorens Richard Boot namens MMO - VNA 0-1 (0-0) Henk Mink profiteerde van een te korte terugspeelbal een MMO-verdediger en scoorde hiermee net enige doelpunt van de wedstrijd. VNA kreeg hierdoor een punt meer dan waarvoor het naar MMO was getogen en twee punten meer dan waar het, op grond - an negentig minuten voetbal; recht op had. VOORHOUT De ge moederen bij Foreholte komen maar moeilijk tot bedaren. Daar waar de Voorhoutse handbalvere niging van de ene rel in de andere rolde, zorgen de speelsters ook binnen de lijnen voor het nodige vuurwerk. Zo behoedde Karina Teuben haar team in de laatste seconden van het duel met UVG voor een deceptie. Het werd gisteren in De Gaasbak 18-18. De keepster van Foreholte hield in die slotfase als enige het hoofd koel. Bij een 17-18 achterstand plukte zij niet al leen een schot van internatio nal Ingrid Dulfer uit de hoek, maar stopte zij, na de gelijk maker van Foreholte, tevens een zeven meterworp. On danks de inspanningen van Teuben werd de partij nog bij na uit handen gegeven, tot woede van coach Kecskemét- hy Hij bekritiseerde Miijam Collart, omdat zij in de laatste vijftien seconden alsnog de bal aan UVG verspeelde. „Zoiets mag niet gebeuren", maakte de oefenmeester duidelijk. Met name bij een speelster van het kaliber van Collart niet. Sinds het vertrek van Marianne Bult is zij het die de lijnen moet uit zetten. Ze kon gisteren echter de rust niet opbrengen. Collart miste enkele malen vanaf de zeven meterlijn, terwijl ook haar schoten uit de tweede lijn veelvuldig werden afgeblokt. Toch baarden de aanvallende kwaliteiten van Foreholte Kecskeméthy niet de meeste zorgen. Collart en de goed spe lende Elly van Leeuwen pak ten regelmatig hun doelpuntje mee. Ontevreden was hij over de vele tegentreffers. „Nicole Donners en Claudia de Jong boden hun tegenstanders op de hoeken te veel ruimte", wees de coach de grootste lacune in de defensie aan. Tot de rust bleven de kwalijke gevolgen uit. Een achterstand van maxi maal twee doelpunten, werd omgebogen in een 8-7 voor sprong. Onder impulsen van spelver- deelster Sonja van Velzen en mede-international Ingrid Dulfer nam UVG later af stand. Door foutjes van Karina Teuben, die evenals Diana van Dam voor rust, in het begin niet overtuigde, liepen de gas ten uit naar een marge van drie doelpunten. Diezelfde Teuben zorgde er overigens ook voor dat het verschil niet verder opliep en in de hecti sche slotminuten hield zij haar team op de been. Slotminuten die de scheidsrechters Corne- wal en Lakeman duidelijk bo ven het hoofd groeiden. Des ondanks maakte Kecskeméthy een opgeluchte indruk. „We hebben vandaag verloren maar zeker ook gewonnen". PETER VAN DER HULST MAANDAG 15 JANUARI 1990 PAGINA 17 LEIDEN De volleybal- ploegen uit de regio deden afgelopen weekeinde geen goede zaken. De heren van Leython en de dames van zowel Gemini /Kan goeroes als Leython incas seerden een gevoelig ver lies. Alleen de herenvol leyballers van NOVO en Gemini/Kangoeroes kwa men tot winst. Leython kon de status van kampioenskandidaat niet waarmaken tegen gevaarlij ke outsider SVC. Ook het meespelen Van Philip van Vianen en trainer/coach John Groen kon de Leider dorpers niet meer op het rechte pad brengen. Met een te smalle basis en een volle dig falende middenblokke ring moest Leython de over winning aan de Hagenaars laten, 3-2. Gemini/Kangoe- roes behoudt zijn goede posi tie op de ranglijst. Een goed blokkerende Remco van Rijn en een slim serverende Wil- bert Kokshoorn hadden een groot aandeel in de 0-3 winst. Interim-coach Bernard van der Pols begeleidde de Voor schotenaren naar de winst op het Amsterdamse Vono. Het tweede team van Ley thon had tegen het hoogge plaatste Rijnmond 3 een te stereotiepe aanval. Daartege nover hadden de Leiderdor pers weinig antwoord op de geslepen Vlaardingse aanval len. Pas in de derde set draaide het beter bij Ley thon, maar aan~een terechte 3-0 nederlaag kon niet wor den ontkomen. De Noordwijkse volleybal lers van NOVO vochten zich met 3-1 langs het stugge Be- verwijkse Phoenix. Na een nerveus verloren eerste set (12-15) ging het goed draaien bij de Noordwijkers. Midden- blokkeerder Macco Korte- weg Maris wees NOVO de weg naar een comfortabele vierde plaats in de derde di visie. vCS startte slecht te gen het hoogenoteerde VOY (8-15). Daarna wandelden de Sassenheimers onder leiding van spelverdeler Hans Geer- ling over de tegenstander heen via 15-5 en 15-7. Een nonchalant gespeelde vierde set (3-15) werd in de vijfde hersteld, 3-2. Het tweede team van NOVO behaalde een verdiende 3-0 winst ten koste van Net werk. De blokkerend sterke Jan Voortman leidde de Noordwijkers naar deze broodnodige overwinning (15-8, 15-13 en 15-13). Ley thon 3 startte tegen het Al- phense Ridderveld met een foutenfestival. Na verlies van de eerste set ging het goed draaien bij de Leider dorpers en hadden de kwali tatief mindere Alpenaren niets meer in de brengen, 1- 3. Graficon/Donar trad aan tegen het Leidschendamse GSC. De Merenwijkers kon den in de eerste set nog bij blijven. Daarna kwam Grafi con/Donar geen moment meer in de wedstrijd en reis de het met lege handen te rug, 3-0. LUSV won simpel van het Goudse Radius 3. Na setverlies in de eerste set werkte de goed verdedigen de studenten zich langs de Goudse ploeg, 3-1. Gemini- Kangoeroes 2 liep bij het Haagse PVC/Blokkeer 3 te gen een 2-0 achterstand op. Na een gewijzigde opstelling, met John Kalmeijer op de buitenkant en Dirk-Jan Zuil hof in het midden, werd deze achterstand weer rechtge trokken. In de vijfde set kon een 8-0 achterstand echter niet meer worden ingehaald, 3-2. Donkere wolken pakken zich samen boven het hoofd van Gemini/Kangoeroes- coach Ronald van Nierop. Na het wegvallen van Linda Goomans liep ook aanvalster Petra van Wissen in de wed strijd tegen Riva/VSC een ernstige blessure op. Norma liter zouden de Voorschoten- se dames een goede kans hebben tegen deze Rijswiikse tegenstander. Mede door deze tegenslagen kwamen ze niet verder dan een 1-3 ne derlaag. Leython kon weer niet tot winst komen. Het Zoetermeerse Zovoc bleek meer aanvals- en blokkracht in huis te hebben dan de Lei derdorpse dames. Alleen in de tweede set wist de ploeg van Willem Spierdijk, mede door sterk serveren van Orpa Clement, winst te ne men, 1-3. NOVO had niet de kracht om het koploper SVC moei lijk te maken. Ondanks goed spel van Annemarie van der Horst incasseerden de Noordwijkse dames een rui me 3-0 nederlaag. Het twee de team van Gemini/Kan goeroes experimenteerde te gen het uiterst zwakke PVC/Blokkeer 3. Met jeugd- speelster Madeline McEnroe kwamen de Voorschotense dames tot een eenvoudige 3-0 winst. De terugkeer van Dic kie van de Willik kon WW niet tot grote daden inspire ren. Na een goede Wasse- naarse opening kon na het uitvallen van Jeanette Riet kerk (enkel) geen weerstand meer worden geboden tegen het collectief goed operende Gemini/Kangoeroes 3, 0-3. Foreholte- speelster Elly van Leeuwen op weg naar het doel van Loes Wijg- man. foto: andré van haasteren (ADVERTENTIE) RKSV - ACTIOR IDA( voor het seizoen 1990-1991 svowl Sollicitaties te richten aan Otto lepenpad 25, 2461 CC Ter Aar. bridgeduo tweede op NK - Het Leidse bridgekoppel Mulder/Van der Spek leg- weekeinde tijdens de Nederlandse kampioen voor vrouwen in Utrecht beslag op de tweede plaats. Junten eindigde het duo achter Van der Pas/Schippers behaalden. Voor de Leidse dames een score van LEIDEN De halve ma rathon van Egmond heeft de Leidse wegatleten hun plaats gewezen. Huub Pragt en Aart Stigter scoorden plaatsen die vooraf verwacht mochten worden, terwijl een pelo tonnetje Bataven beves tigd kreeg dat het met hen goed gaat. Het internationale veld van toplopers heeft een stevig aan tal Leidse atleten naar Eg mond getrokken. Met name de weglopers van Bataven wilden wel eens weten hoe hun op vallende prestaties aan het einde van het vorige jaar inge schat moesten worden. Natio naal marathonkampioen Huub Pragt liet met een veertiende plaats zien op zijn plaats te zijn in het veld. Na 1.06.21 uur werd hij vierde Nederlander, vlak voor Aart Stigter die slechts 122 seconden toegaf. Dirk-Jan Hazeleger had meer achterstand op de tegenwoor dig voor het Haagse Sparta uitkomende Pragt, maar zijn 1.08.16 uur was nog net te snel voor Jos van Leeuwen (1.09.51). Achter hen trok Henk Ra- vensbergen de rode Bataven- trein met een 47ste plaats en een tijd van 1.10.37 uur. Peter Veldhuizen, Jo Ferket en Sjaak van Schie werden met tijden van 1.10.46, 1.10.50 en 1.1.02 uur uitstekende wagons in deze rode intercity. Hans Ravensbergen en Cees de Mooy volgden kort achter dit drietal met 1.11.39 en 1.11.55 uur. Arie van Tol was de enige veteraan uit de Leidse regio die zich enigszins voorin kon melden met een onopvallende tijd van 1.17.49 uur. Opvallend was wel de prestatie van Joke Kleyweg. Met 1.16.20 uur werd de eveneens voor Sparta uitkomende atlete derde ach ter Carla Beurskens en Jolan- da Homminga. De eenentwintigste Keuken hofloop is. ondanks de concur rentie van Egmond en een trimloop van Bataven op het strand van Noordwijk, een doorslaand succes geworden. „Niet zozeer in de snelle tij den, maar veel meer in het recordaantal deelnemers", al dus Spartaanse zegsman Aad van der Lans. Winnaar werd na 1.07.59 uur Frans Smit uit Zevenaar die meer dan twee minten voorsprong had op Haarlem-atleet Van Diepen. De plaatsen drie, vier en vijf werden zoals vaker dit winter seizoen door Bataven ingeno men: Gé van Veen (1.11.19 uur), John de Boer (1.11.38) en Jan Kortekaas (1.12.48). Ach ter hen werd het deelnemers veld fors uit elkaar geslagen, wat zeker voor de eerste Spar- laan-atleet, Theo van der Veek. geen voordeel was. Met 1.15.49 uur bleef hij nog een volle minuut achter op de nummer negen, Jos Heems kerk van Bataven. Beste NSL- atleet werd Cor van Dam met 1 16.25 uur. Bij de dames werd Tineke van Gerven van de NSL knap tweede en liet Spartaanse Lenie van der Poel zich door een meelopende heer zo opjutten dat zij brakend over de finish kwam Willem Ravensbergen won het klasse ment van de veteranen 3 (60 jaar en ouder). Met zijn 1.17.41 uur had hij slechts één minuut achterstand op clubgennoot Martin Hoogenboom die twee de wérd bij de veteranen 1 (40- 50 jaar).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17