Leefbaar Leiderdorp beschuldigt provincie van beïnvloeding achteraf „Pijnlijk om geen opvolger te hebben Leimuiden in greep van angst bioscopen LEIDEN OMGEVING QeidóeQowumt WOENSDAG 10 JANUARI 1990 PAGINA 1 E] Bezwaren tegen gemeentehuis Zoeterwoude ongegrond ZOETERWOUDE De bezwaren tegen het bouw plan tot uitbreiding van het Zoeterwoudse ge meentehuis zijn door het college van B en W onge grond verklaard. De com missie ruimtelijke orde ning buigt zich vanavond over die bezwaren. Volgens het college is er géén sprake van aantasting van een karakteristiek pand zoals één van de bezwaren luidde. Ook de aantasting van het uitzicht van omwonenden is niet van dien aard dat er sprake is van een aantasting van de privacy. Het feit dat de nieuwbouw qua grootte royaler is dan de hui dige bebouwing ziet het colle ge niet als een ernstig be zwaar. Een aantal mensen dat woont aan de overzijde van het gemeentehuis vreest dat zij te maken krijgen met meer verkeerslawaai omdat de gevel van het nieuwe gemeentehuis meer naar voren komt. Het college is van mening dat daarvan geen sprake is. Een bewoner van de Noordbuurt- seweg denkt dat door de nieuwbouw de bezonning van zijn woning én de tuin aan zienlijk minder zal worden. Mede daardoor zullen de stookkosten stijgen. Onderzoek van het gemeentebestuur heeft inmiddels aangetoond, dat daarvan slechts in zeer geringe mate sprake is. Zomerhuisje op Kaageiland mag DE KAAG Het zomerhuisje op het zogenaamde Hoekstuk op Kaageiland mag worden gebouwd. Twee bezwaarschriften tegen de bouw van een zomerwo ning werden gisteravond ongegrond verklaard door de raadscommissie ruimtelijke ordening. Een van de bezwaarschriften kwam van buurman J. Frowein die meende dat het huisje te dicht bij zijn zomerwoning is gepland. „Ik zit nu zonder buren en vipd het jammer dat ik ze ga krijgen!', zo zei hij. Ook vond Frowein het jammer dat er. een stuk ongerepte natuur wordt opgeofferd. Veehouder A. Vlugt klaagde over het toe gangspad naar de zomerhuisjes. Volgens Vlugt zijn de dertien reeds bestaande huisjes alleen via het water bereikbaar want de huisjes liggen niet aan een open bare weg. Het huidige toegangspad gaat dwars door zijn weilanden zonder dat hij recht op overpad moet verlenen. Hij vreesde overlast door de bouw van het huisje. Volgens de commissie neemt de overlast door de bouw van het veertiende huisje niet onevenredig Auto ramt oplegger WOERDENSE VERLAAT Een 43-jari- ge automobilist uit Maarssen heeft gister ochtend een hoofdwond en kneuzingen opgelopen bij een ongeval in Woerdense Verlaat. De man reed op de Lange Meent- weg toen hij moest kiezen tussen een frontale botsing met een tegenligger of het rammen van een geparkeerde opleg ger. De man koos voor het laatste. De auto van de man raakte totaal vernield. Bekeuringen slechte verlichting NIEUWKOOP Bij een verlichtingscon trole op de Achterweg in Nieuwkoop zijn vanmorgen vroeg zes fietsers op de bon geslingerd voor ondeugdelijke verlichting. De controle werd tussen zeven uur en kwart over acht gehouden. In Ter Aar werden gisterochtend 27 fietsers bekeurd voor hetzelfde delict. Brandje boven pianohandel ALPHEN AAN DEN RIJN In een slaapka mer boven de piano- en orgelhandel aan de Raad huisstraat is gisteren brand ontstaan. Hoe groot de schade is, is niet be kend maar de Alphense brandweer had het vuur snel onder controle. De brand werd rond kwart voor twaalf ont dekt. Volgens de politie is de brand ontstaan doordat een elektriciteitskabel ver hit raakte en smolt waar door de vloerbedekking ontbrandde. Zoeterwoude krijgt eigen radioprogramma ZOETERWOUDE - Zoeterwoude krijgt met ingang van 3 februari een eigen radioprogramma op Radio Rijnland. Het wordt met in gang van volgende maand elke zaterdag van 12.00 tot 13.00 uitge zonden. De programmamakers zijn lid van de streekomroep en en kele daarvan zijn al op de een of ander manier bij de nieuwsvoor ziening over Zoeterwoude betrokken, als correspondent van een van de regionale kranten of als medewerker van het plaatselijke huis-aan-huisblad. Bestuurslid J. Leune van de streekomroep deelde dit gisteravond mee tijdens een vergadering van de gemeenteraadscommissie wel zijn, waarin de representativiteit van de omroep voor de komende vijf jaar werd besproken. Het college van B. en W. is van oordeel dat de gemeente het Commissariaat voor de Media moet laten we ten dat Rijnland representatief is voor Zoeterwoude. Alle commis sieleden deelden dat' standpunt. Het Commissariaat voor de Media beslist binnenkort over de verlenging van de de zendvergunning van Omroep Rijnland. Het doet dat op grond van de verklaringen van de gemeenteraden in de Leidse agglomeratie en de Bollen streek. Het ziet er naar uit dat verreweg de meeste gemeenten Om roep Rijnland opnieuw representatief zullen verklaren. LEIDERDORP Het college van Gedeputeerde Staten heeft geprobeerd om de Raad van State achteraf te beïnvloeden ten aanzien van de komst van Leiderdorpse stort plaats in het Doesgebied. Dat stelt de Stichting LeefbaaF Leiderdorp. Het provinciaal bestuur heeft op 15 december van het vorige jaar een brief ge schreven naar de Raad van State waarin nog maals op de noodzaak van de stortplaats wordt gewe zen. Deze brief is door Riet Dekkers van de Stichting boven water ge haald. Op 10 november werd de openbare behandeling van de bezwaren van de milieugroe pen tegen de stortplaats door de Raad van State gehouden. Volgens GS is op .die zitting onvoldoende duidelijk gewor den dat de provincie in ernsti ge moeilijkheden komt als de Leiderdorpse stortplaats er niet komt, omdat er onvol doende stortmogelijkheden in Zuid-Holland zijn. Er zou niet genoeg mankracht bij de Raad van State aanwezig zijn ge weest om de zaak vakkundig te verdedigen. Met name staatsraad M. van der Stoel nam het provinciaal bestuur indertijd onder vuur. Hij vroeg zich op 10 november af of een stortplaats met een relatief ge ringe capaciteit zoals die in Leiderdorp wel echt noodza kelijk was. Volgens Leefbaar Leiderdorp is het op grond van de Wet op de Raad van State niet toege staan om na een hoorzitting nogmaals reacties te gaan stu ren. Er kan voor de zitting ge reageerd worden binnen een bepaalde termijn, niet achter af. De brief van de provincie, ruim een maand na de zitting kan beschouwd worden als po ging tot een ongeoorloofde be ïnvloeding, aldus de Stichting. De heer Veringa, voorzitter van de afdeling geschillen van de Raad van State zou inmid dels hebben besloten de brief daarom terug te sturen. De provincie beweert dat van te voren is gevraagd of er een brief mocht worden gestuurd en dat daarvoor toestemming is gekregen. Volgens Riet Dekkers waren de commissaris van de konin gin in Zuid-Holland, de heer S. Patijn, en de griffier, de heer P. Hopman, niet eens op de hoogte van het bestaan van de brief. Wel staan hun hand tekeningenstempels onder de brief van 15 december. Het origineel van de brief zou al leen door de gedeputeerden Van der Vlist, Günther, Van Heemst en Van der Meer zijn ondertekend. Dat origineel is volgens Leefbaar Leiderdorp niet eens rechtsgeldig, omdat griffier of commissaris altijd hun handtekening moeten zet- CORRIE VAN PUTTEN: HAZERSWOUDE Per één maart neemt me vrouw C. M. van Putten (PPR) afscheid van de raad. Haar ontslagbrief heeft ze afgelopen vrijdag geschreven en ingeleverd op het gemeentehuis. Beoogd opvolger is PvdA- afdelingsvoorzitter C. de Best. Haar ontslag komt volledig onverwacht, vooral omdat eind van dit jaar gemeente raadsverkiezingen gehouden zullen worden. Waarom wordt de rit niet uitgezeten? En hoe is het om na 13 jaar in de raad geen opvolg(st)er te kunnen vinden binnen de eigen gele deren? Corrie van Putten, scheidend PPR-raadslid: „Het is natuurlijk heel pijnlijk als je na 13 jaar uit de raad gaat en dan blijkt dat er geen opvolger is. Kennelijk is niemand in Hazerswoude bereid het over te nemen. Het is zelfs niet mo gelijk gebleken om een Groen Linkse partij op te richten. Eind vorig jaar werd er wel een poging toe gedaan maar niemand wilde zich er werke lijk, voor inzetten door op de groslijst te gaan staan en als lijsttrekker te gaan fungeren". Volgens Van Putten wordt zij geen lijsttrekker als Groen Links alsnog wordt opgericht. Van Putten: „Ik vind dat ik mijn aandeel wel geleverd heb. Dat is ook de reden waar om jk stop; ik heb het lang ge noeg gedaan. Men moet niet al te lang op zo één plek blijven zitten. Eventueel had ik deze periode nog wel vol willen maken maar dan had er nu al een Groen Linkse partij moeten zijn. Voor de continuï teit zou dat beter zijn ge weest". Rijksweg 11 Terugkijkend op dertien jaren in de raad vindt Van Putten de actie voor het behoud van de Groene Brug een hoogte punt. „Mijn aandeel hierin vind ik redelijk. Zeker nu de nota 'Een inventarisatie van de belangrijkste ruimtelijke karakteristieken' de brug als beeldbepalend voor het dorp wordt genoemd". Een tweede hoogtepunt noemt Van Putten het gevecht om Rijksweg 11. Deze moet ongelijkvloers krui sen met de Gemeneweg en op die plaats ook verdiept aange legd worden. „Deze strijd is weliswaar niet helemaal suc cesvol geweest maar onze frac tie was wel de eerste die deze punten aanvoerde". Andere terreinen waar Van Putten zich heeft ingezet zijn het op gang brengen van een milieu beleid en het verbeteren van de wijkinrichting. „Natuurlijk heb ik dat niet alleen gedaan maar ik heb wel mijn stem op deze gebieden kunnen laten doorklinken", meent het scheidend raadslid. Geërgerd heeft zij zich vooral de eerste jaren in de raad. Van Putte: „De PPR is in eerste in stantie heel akelig behandeld door een aantal raadsleden. De eerste vijf jaar ging het niet om de argumenten. Een voor stel was van een linkse partij en daarom doen we het niet, zo werd geredeneerd. Het was duidelijk een vorm van arro gantie van de macht. De afge lopen tijd is juist gebleken dat door samenwerking veel is be reikt. En of je met acht stem men vóór (7 CDA en 1 SGP) genoeg steun zou hebben on der de bevolking betwijfel ik. Het is een te kleine meerder heid en daar bovenop zou het niet erg democratisch zijn om op deze manier te besturen". Van Putten wijst ook op de af spraken die tijdens de laatste raadsperiode zijn gemaakt. „Daar kan niet omheen ge gaan worden", stelt ze, tevre den vaststellend dat de samen werking de laatste jaren veel beter is geworden. „Ook wan neer men het niet met elkaar eens is, wordt in het algemeen op basis van argumenten de discussie gevoerd. Herindeling deling van de raadszetels na de gemeentelijke herindeling ongeveer dezelfde situatie ont staat als nu in Hazerswoude mits zowel Benthuizen als Koudekerk bij de herindeling betrokken zijn. Van Putten: „Ik adviseer die toekomstige raad om op basis van argu menten met elkaar om te gaan. Daarnaast zullen raads leden op grond van hun kwa liteiten in de raad moeten ko men. Dus niet één uit Hazers woude, één uit Koudekerk en één uit Benthuizen. Dan krijg je een slechte raad". Van Putten wil deel uit blijven maken van de culturele raad en ze voelt wel iets voor een bestuurszetel bij de woning bouwvereniging. „Daarnaast wil ik meer tijd vrijmaken om bijvoorbeeld een cursus kunst geschiedenis te gaan volgen, wellicht aan de Open Univer- Slt8It MARCEL VAN BEEK Huisvrouwen De afdeling Noordwijk van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt mor genochtend in De Graaf van het Hoogveen aan de Quarles van Uffordstraat de nieuw jaarskof fie-ochtend. Deze be gint om kwart over tien. Gehoor Mevrouw Roorda-Fabels uit Heemstede spreekt morgen avond in het buurthuis aan de Hoofdstraat in Noordwijk voor de Nederlandse Christen Yrouwenbond, afdeling Noordwijk aan Zee. over het onderwerp: ,,Als het gehoor ons in de steek laat". Roorda spreekt uit eigen ervaring. De Concert (2) bijeenkomst begint om acht Hot Neon familievoorstelling begint om zeven uur, toegang kost 15 kinderen moeten f10 betalen en houders van een Pas 65 of CJP 13 Concert Toon Hagen bespeelt zater dagavond het Hess-orgel in de Oudhoornsekerk in Alphen aan den Rijn. Hij speelt wer ken van onder anderen Bach en Mendelssohn. De uitvoe ring begint om kwart over acht, de toegang is gratis. Show Acrobatiek, muziek, dans en komedie zijn de ingrediënten van de show die Hot en Neon zaterdagavond brengen in Muzenhof Leiderdorp. Het duo geeft de jongleerkunst een nieuwe dimensie. Deze In wijkgebouw De Horre in Leidschendam-zuid wordt zaterdag door het Haagse A ma teursymfonie-orkest KSO een Nieuwjaarsconcert gegeven. Uitgevoerd worden de Kindersymfonie van Leo pold Mozart, de Ouverture II Maestro di Capella van Dome- nico Cimarosa, een van de duetten uit Das DreimSdler- FOTO: PR haus van Franz Schubert en composities van Franz Lehar. Medewerking verleent het ac cordeon-orkest De Residen tie/Z AO dat muziek zal spe len van Tarranga, Paolo Con té en Ennico Morricone. Kaarten kosten 3,50 voor le den en f5 voor niet-leden. Ze zijn verkrijgbaar aan Nieuw- straat 24a, 't Hert 107, Oude Bleijk 61 en 's avonds aan de zaal. Zaalvoetbal In de sporthal De Gaasbak in Voorhout wordt zaterdaga vond een zaalvoetbaltoernooi gehouden door carnavalsvere niging De Bokken. Acht teams hebben zich hiervoor ingeschreven. Het toernooi begint om half acht. De prijs uitreiking is rond kwart over elf door prins Leo en Prinses A tie. De boerenblaaskapel De Kanjers zullen dit evenement muzikaal ondersteunen. De toegang is gratis. Het Cederpark is een van de plaatsen waar de jongeren samenkomen. De bevolking mijdt het parkje tussen schemer en zonsopgang. FOTO: WIM VAN NOORT VANDALISME JONGEREN VALT MEE, MAAR: LEIMUIDEN „Je moet de jongeren wel serieus nemen. Doe je dat niet, dan loop je het risico dat ze alleen maar harder gaan schoppen". Rob Kool van het Bureau Voorko ming Misdrijven van de rijkspolitie waarschuwt voor het verjagen van de jongeren of het bagatelli seren van hun verlangens. „Individueel zijn ze heel redelijk. In groepsverband wordt de sfeer wat opge- fokter. Maar écht vanda lisme? Ik betwijfel of daarvan in Leimuiden sprake is". „De jongeren groepen samen rond het Spant, op het par keerterrein of bij een zitbankje tussen het groen in de buurt. Er wordt wat gedronken, het gas van de brommers gaat open en ze praten luidruchtig. Af en toe gaat er een bierflesje door een ruit van de kassen die daar vlakbij staan en vroe ger namen ze de basisscholen nog weieens onderhanden. Op zich valt het vandalisme dus wel mee, in Amsterdam zou den ze hier blij mee zijn. Maar de angstgevoelens bij de om wonenden zijn heel sterk: Hoe komt dat en hoe doen we daar wat aan?" Over de problemen in Leimui den wordt vanavond om acht uur in Het Spant een rapport van de rijkspolitie gepresen teerd aan de Leimuidense be volking. Oplossingen draagt Kool niet aan. „Aanbevelin gen, die wel. Maar de politiek beslist in overleg met het openbaar ministerie en de po litie wat er daadwerkelijk gaat gebeuren. Het beteugelen van het vandalisme verdient een hoge prioriteit. De mensen in het dorp zijn bang". Angst Of de angstgevoelens van de Leimuidenaren terecht zijn, laat Kool in het midden. „Feit is dat de bevolking bang is. Ook de angst voor represailles zit er diep in. Mensen durven geen aangifte te doen omdat ze bang zijn zelf te grazen te wor den genomen. Die verhalen doen een beetje de ronde in het dorp. Het sterke is dat er nog nooit echt zoiets is ge beurd. Het is vooral de drei ging die er van de samengroe- pende jongeren uitgaat en die het dorp in z'n greep houdt". Om echt met de ongeveer veertig jongens en meisjes tel lende groep in gesprek te ko men, moet er een contactper soon zijn die hun taal spreekt, iemand bijvoorbeeld van het bureau Halt. Het Halt-project geeft jongeren die zich aan vandalisme schuldig hebben gemaakt via een lik op stuk beleid een alternatieve straf, zodat ze een strafblad ontlopen en weten waarom ze gestraft worden. Ook worden ze zo met hun neus op de gevolgen van hun vernielingen gedrukt. „Dat werkt in heel Nederland positief. Ook in deze buurt. De uitstraling en de kennis die Halt in zich bergt, moeten we niet onderschatten", aldus Kool. Kool waarschuwt ervoor de jongeren in hun waarde te la ten. „Het gaat om jongens in meisjes van rond de zestien jaar oud. Die zijn op zoek naar hun identiteit. Hen serieus ne men moet uiteraard. Dat bete kent nog niet dat je ze dan ook alles moet toezeggen". Een jeugdhonk voor de jongeren kan een oplossing zijn, maar Kool laat zich daarover niet uit. „Hoe invulling gaat wor den gegeven aan het aanpak ken van dit probleem is nu vooral een zaak van de ge meente. Die heeft haar eigen verantwoordelijkheid". Aangedikt Dat Leimuiden wordt geteis terd door een golf van vanda lisme is volgens Kool overdre ven. „Hoe gaat dat in zo'n ge val. Er gebeurt hier en daar wat en er is een groep jonge ren die zich niet wil aanpassen bij bestaande verenigingen of café's. Dan worden de verha len van mond tot mond en meestal heel onbewust telkens wat aangedikt. Op een gege ven moment hangt er een sfeertje van 'Er kan mij ik weet niet wat gebeuren'. De bevolking gaat de plekken mijden waar de jongeren sa menkomen en er ontstaan in dianenverhalen. Waarmee ik niet zeg dat er in Leimuiden niks aan de hand is. Natuurlijk is dat zo. En de omgeving van het Spant draagt ook nog eens bij aan het gevoel van onvei ligheid". Juist de omgeving van het Spant moet volgens Kool in veel opzichten worden aange past. Kale schoolpleinen, slecht onderhouden en uitge rust met haveloze, door plan ten en bomen overgroeide zit bankjes leiden tot „erósievan- dalisme". Kool: „De plaatsen van samenkomst zien er niet uit. Dan wordt er gauw ge dacht: 'het is hier toch al ka pot. Wat maakt het dan nog uit wat wij hier doen'. Voor de omwonenden is dat juist een van de belangrijkste grieven. Zij kijken vaak lange tijd aan tegen een bankje dat is ver nield, een kapot hek of een paar bomen die zijn gesloopt. De enquête die- we begin sep tember in de buurt rond Het Spant hielden, wijst ook uit dat mensen zich vooral storen aan vernielde openbare voor zieningen. Particuliere schade wordt gauw door de mensen zelf hersteld. De verzekering dekt veel. Maar in het geval van gemeentelijk eigendom ligt dat anders, dan laat herstel vaak langer op zich wachten". Betrokkenheid „Als je de buurt rond het Spant inricht op de manier zo als de wijkbewoners èn de jon geren het willen, dan kweek je betrokkenheid. Mensen ver nielen niet zo gauw dingen waar ze zelf blij mee zijn. Daarom is het praten met alle betrokkenen ook zo belang rijk. En als je bang bent voor vandalisme, zorg dan in ieder geval dat de buurt een opener karakter krijgt. Nu groeien de bomen huizenhoog en over woekeren ze de straatlan taarns die hun licht niet ver der kunnen werpen dan de toppen van de bomen. Het groen belemmert het uitzicht vanuit de woningen op de ver zamelplaatsen van de jongeren volledig. Als iemand iets wil vernielen, hoeft hij niet bang te zijn om gezien te worden. Dat kan gewoon niet. Selectief snoeien en laaggroeiende be planting zijn dus noodzake lijk". Meer politietoezicht door sur veillancewagens zal volgens Kool zeker preventief werken. De wagens kunnen echter niet dicht bij de jongeren komen omdat de toegangswegen met paaltjes zijn afgesloten of om dat er geen auto's mogen rij den. Surveillancewagens moeten in de toekomst zeker hun ronde kunnen doen in het park, meent Kool. „De jonge ren horen onze zware Volvo's nu ruim van tevoren aanko men. Dat sorteert geen effect". Andere methoden om het van dalisme in te dammen is het geven van voorlichting op de basisscholen. „Pak het pro bleem in de kiem aan. Vertel de kinderen hoe erg het is en wat ze ervan zouden vinden als het hen overkomt. En geef de volwassenen in de buurt duidelijkheid over de moge lijkheden van de politie en ge meente om op te treden. Vijf ennegentig procent van de Leimuidenaren wil actie. Als ze weten hoe dat kan èn dat ze alle steun krijgen van gemeen te en poltie, dan kómt er ook actie. Een speciale klachtente lefoon, een goede bereikbaar heid, directe actie na een mel ding. De burger moet niet het idee hebben dat hij net zo goed niet had kunnen bellen". JOEP VAN ZEIJL Voor een uitgebreide agendj ook voor de komende dagej7o< raadplege men „UIT", de gr,' tis wekelijkse bijlage van de^pj krant. *CI [AS5 ALPHEN AAN DEN RIJN EUROl NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, t 01720-20800): Back to the futuref' (al); ma. di. 18.30, 21.15. wo. 13.3f 18.30, 21.15. EUROCINEMA II: 01 ver en Co (al); ma. di. 18.45. W 14.00, 18.45. Kassière (al); 21.1 EUROCINEMA III: GhostbustersF (al); ma. di. 18.45, 21.30. wo. 13.4; 18.45, 21.30. EUROCINEMA If Theo en Thea (al); ma. di. 18.3 21.00. wo. 13.30, 18.30, 21.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel. 071-121239): Ghostbustera II (J1 wo. 14.30, 19.00, 21.15. ma. di. dien. 19.00, 21.15. LIDO en STUD (Steenstraat 39, tel. 124130): Whi Harry met Sally (12); ma. di. d 14.30, 19.00, 21.15. wo. 19.00, 21.1 Back to the future II (al); Theo i Thea (al); 14.30. 19.00, 21.15. Avo, den (12); 14.30, 18.45, 21.15. Indiaf Jones and the last crusade (A 14.15, 18.45, 21.15. Oliver en Co (f wo. 14.30 «TRIANON (Breestraat 3 tel. 123875): 9V* Weeks; 19.00, 21.i wo. 14.30 REX (HaarlemmerstrJ 52, tel. 071-125414): Vrolijke s< tion (16); 14.30, 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GREENWl (Schoolstraat 69. tel. 01717-4354): diana Jones and the last crusaf (al); ma. t/m do. 20.00. Kassière za. 15.45, 19.00, 21.15. ma. t/m d 20.15. Lady en de vagebond (e Platvoet en zijn vriendjes (al); 14.00. WASSENAAR Astra New York a ries (al); ma. t/m wo. 20.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27, 3463500): Abyss (al); 14.00, 18.( 21.30. ASTA 2: The package (1 ma. t/m do. 14.00, 18.45, 21.3 ASTA 3: Sea of love (12); ma. t| do. 14.00, 18.45, 21.30. BABYLQ 1 (naast Den Haag Centraal \u 3471656): Theo Thea (al); ma. tf do. 14.00, 19.15, 21.30. BABYLQ 2: De avonden (al); ma. t/m 1 14.00, 19.00, 21.30. BABYLONP The cook, the thief his wife her I ver (16); 19.00, 21.30. ma. di. do. 14.00. CINEAC 1 (Buitenhof 20, I 3630637): Ghostbusters II (al); ma.| m do. 14.00, 18.45, 21.30. CINE> 2: De kassière (al); 18.45, 21.30. nVT di. do. ook 14.00. CINEAC 3: Si n no evil, hear no evil (al); ma. t/m c u 14.00, 18.45, 21.30. METROPOfds 1 (Carnegielaan, tel. 3456756): B» n to the future II (al); ma. t/m oeu 14.00, 18.45, 21.30. METROPOrpS 2: When Harry met Sally (al); ma. tup do. 14.00, 18.45, 21.30. METR'" POLE 3: Erik the viking (al); ma. tPl do. 14.00, 18.45, 21.30. METRIC POLE 4: Sex, lies and videotape 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14.(Pa METROPOLE 5: Indiana Jones a| the last prusade (al); ma. t/m cnri 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 1 (HI1L rengracht 13, tel. 3462400): Back |1 the future II (al); ma. t/m do. 13.t 18.45, 21.30. ODEON 2: Theo Thea (al); ma. t/m do. 13.45, 18.HS 21.30. ODEON 3: Ghostbusters v (al); ma. t/m do. 13.45, 18.45, 21.3, ODEON 4: Indiana Jones and F0 last crusade (al); ma. t/m do. 13.(en 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstrtu 12b, tel. 3656402): Romuald Juli:114 te (al); 19.15, 21 45. STUDIO 2: My tery train (16); 19.00, 21.30. STUD - 3: A dry white season (12); 19.1 1 Torch song trilogy (16); 21.1 HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: A sh4/ film about love; 19.30, 21.45. Zaaf Damnation; 19.30, 21.45. Zaal 19.30, 21.45. do. 20.00. Repo m ma. De stilte rond Christine M. Frida: Naturaleza viva; wo. P( KINDERVOORSTELLINGEN 1 BABYLON 3 Platvoet en I vriendjes; wo. 14.00. CINEAC: C ver Co; wo. 14.00. METROPG 2: Oliver Co; 13.15, 16.00. I 14.00. STUDIO: Mio, mijn Mio; y 14.30. Pippi gaat 14.30. dienstuerleni boord; jp- Ujls jSi APOTHEKEN De avond- en nad diensten van de apotheken in deë gio Leiden worden waargenoxjg door de apotheken die ook weeket, dienst hebben. a ONGEVALLENDIENST ZIEKENK)IT ZEN LEIDEN Ongevallendie- elke dag Academisch Ziekenhuis halve van dinsdag 13.00 u. tot woe dag 13.00 u. (Diaconessenhuis poli 1 nieken tel 155543, afdeling S.C.U.hts 175639) en van vrijdag 13.00 u.H' zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieki huis). F" De Geneeskundige Dienst Leidel verhuisd van de Roodenburgerstijari in Leiden naar de Cronesteinki Q( 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlening^ ongewenste zwangerschap voor n der en kind. Bel tel. 071-896309; I 897762; 033-620244 (dit laatste n4te mer is dag en nacht bereikbaar). S BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dsp lijks van 16.00 tot 17.00 t 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdef dagelijks van 14.00 tot 20.00. Ii meer dan twee bezoekers per patiL Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volvp senen dagelijks van 14.00-14.45 u, van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelinti ook 11.15-12.00 u. KraamafdelH dag. van 15.00-16.00 u. en van 18|v 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alll voor vaders. Kinderafdeling 15.00-18.30 u. CCU (hartBewakl v dag. van 14.00-14.30 u. en van 19jijl 19.30 u. Intensieve verpleging:'<m van 14.00-14.30 u. en van 181 19.00 u. Sport-Medisch Advieso' L trum: Spreekuur ma. 19.30-20.3(®ri in het St. Elisabeth-ziekenhuls. I g degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.ton 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; fri ste klasse: de gehele dag. Jelg'nj makliniek: Jongerenteam: za. enF1 14.00-17.00 u. Opname: werkdag 16.45-17.45 u.; za. zo en feesttfn 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Te0r A, C en D: dag. tot 21.00 u. met(j zondering van behandeltijden j etenstijden. Academisch Zieke< huis: Voor alle patiënten (behalve |e deren) zijn de bezoekuren als vai Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18j0j 19.30 u. Avondbezoekuur afde tj verloskunde: 18.00-19.00 u. De Pyn maturenafdeling: voor ouders en,ni milie is na overleg met patiëii doorlopend bezoek mogelijk. Bei0lJ aan ernstige patiënten: wanneer fac ernstige patiënten doorlopend I. 1 zoek wordt toegestaan kan de hot v verpleegkundige hiervoor spetL kaarten verstrekken. KinderklirfiV zalen voor peuters, kleuters en gi4j< kinderen 15.15-17.00, babyzaalöoi boxenafdeling: volgens afspraak Ite het verpleegkundig hoofd. BezoetVl den kinderafdelingen: voor ouj. van opgenomen kinderen na oveer met verpleegkundig hoofd. Voorp" dere bezoekers van kinderen: KJta neus- en oorheelkunde en neurola 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Ooglj- kunde en heelkunde: 14.15-15.0u V 18.30-19.00. RijnoordziekenlP1 Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18 19.30 u Extra bezoek hartbewalfe 11.00-11.30 u. Extra bezoek vafle kraamafdeling: 19.30-20.30 u. KlnL, afdeling 15.00-15.30 u. alleen I ouders 18.00-18.30 u. v' CENTRALE REGISTRATIE KINCina OPVANG (Koornbrugsteeg 2, ifoti EK Leiden, tel 254810.) InfornL, over en aanmelden voor kind» vang in Leiden. Geopend: ma t/ff dag 9-12. ir

Leidse Courant | 1990 | | pagina 10