Barcelona herstelt in Baskenland Verzoenend gesprek met Max de Jong SVV slaat ook de tweede aanval van NAC af QeidóaQowumt ,Stoop als getuige ■H SPORT MAANDAG 8 JANUARI 1990 PAGIN DEN HAAG SVV heeft ook de tweede aanval van NAC op de koppositie in de eerste divisie afgesla gen. In een uitverkocht stadion te Breda hielden de Schiedammers zater dagavond hun achtervol gers op 1-1. Drie weken eerder won de formatie van trainer Advocaat in de Kuip met 2-0. SVV be houdt door de moeizame pun- tendeling een voorsprong van drie punten op NAC. De Bra bantse ploeg heeft echter één wedstrijd meer gespeeld. Een blunder van doelman Ka- relse bezorgde SVV in de 34e minuut van de eerste helft een onverwachte voorsprong. Met een fraai diagonaal schot bracht Koumans zijn ploeg ruim een kwartier voor tijd op gelijke hoogte. Spits Schapendonk (ex-RKC) kreeg in de laatste minuut nog een prachtige kans op 2-1. SVV-verdediger Rietbroek bracht tot twee keer toe red ding op de lijn. Na een uur moest arbiter Blankenstein het boeiende duel even stil leggen. In de rust had SVV-verdediger Re- fos een droog shirt aangetrok ken. Een kwartier lang speel de zowel Roosa als Refos met het nummer vijf op de rug, voordat Blankenstein de fout opmerkte. Langs de lijn trok Refos toen zijn oude shirtje met nummer twee maar weer Het opbloeiende FC Wagenin- gen won door doelpunten van Van der Laan en Schrijner knap met 2-1 van De Graaf schap. De gelijkmaker kwam op naam van Leeuwerik. De vier doelpunten in het duel tussen Emmen en Excelsior vielen in de slotfase. Van Bre men en De Jonge scoorden beiden twee keer. De drie wedstrijden in de eer ste divisie tellen mee voor de vierde periode en behoren bij de twintigste speelronde, die volgende week wordt afge werkt. FC Wageningen, SVV en Emmen hebben in dat weekeinde bekerverplichtin gen. De karakteristieken van de in de eerste divisie gespeelde wedstrijden zijn als volgt: NAC-SVV 1-1 (0-1). 34. Van Velzen 0-1, 72. Koumans 1-1. Scheidsrechter: Blankenstein Toeschouwers: 12.394 (uitverkocht). Gele kaart: Dik (NAC), Plugboer (SVV). FC Wageningen-De Graafschap 2-1 (1-0). 3. Van der Laan 1-0, 46. Leeu werik 1-1, 71. Schrijner 2-1 Scheids rechter: Lammers. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Van der Weerd (Wageningen), Van Delden, Leeuwe rik, Tular, Bosveld (De Graafschap). Emmen-Excelsior 2-2 (0-0). 59. De Jonge 1-0, 72. Van Bremen 1-1, 78. Van Bremen 1-2, 80. De Jonge 2-2. Scheidsrechter: Kok. Toeschouwers: 1910. Gele kaart: Michel van Wattum (Excelsior). MADRID Barcelona heeft zich in Baskenland hersteld van de thuisne derlaag tegen Sevilla, op de laatste speeldag van het vorige jaar. De ploeg van Cruijff versloeg At hletic de Bilbao in de stromende regen, 2-1. Real Madrid won op nieuw. Stadgenoot Atleti- co Madrid moest het ont gelden, 3-1. De winst van Barcelona was vrij verrassend. De laatste overwinning van de Catalanen in Baskenland dateerde van het seizoen 1983-1984. Ook toen werd het 2-1, dankzij twee treffers van Maradona. Bovendien ligt de 12-1 neder laag bij Athletic van Barcelona in 1930 nog steeds gevoelig. Het is de hoogste uitslag ooit in de Spaanse competitie. Manfredonia uit ziekenhuis BOLOGNA r- Lionello Manfredonia, speler van AS Roma, mag vandaag het ziekenhuis van Bolog na verlaten. De oud-inter national verbleef daar, sinds hij vorige week za terdag tijdens de wedstrijd tegen Bologna werd ge troffen door een hartin farct. Zijn toestand werd zondag door een woord voerder van de club rede lijk genoemd. Het toeval wilde dat de doel punten van Barcelona beide werden gemaakt door een Bask, Beguiristain. Hij scoorde in de 10e en in de laatste mi nuut. Kort na rust had Menti- gueren voor de gelijkmaker gezorgd. De Braziliaan Aloisio, na een maand geblesseerd te zijn ge weest terug in de verdediging van de Catalanen, werd met twee keer geel uit het veld ge stuurd. Hetzelfde gold voor zijn directe tegenstander Paxto Salinas, een broer van Barce lona's Julio Salinas. Koeman speelde een sterke wedstrijd in de formatie van Cruijff. Real Madrid won de belang rijkste wedstrijd van de dag, de derby tegen Atletico Ma drid. De kleinste club uit de hoofdstad vocht al na zeven minuten voor een verloren zaak. Martin Vasguez, de laatst weken in grootse vorm, maak te in de tweede en de zevende minuut een doelpunt. Kort na rust maakte Bustingorri 2-1, waarna Schuster na een solo voor 3-1 zorgde. Het duel werd ontsierd door twaalf gele kaarten, waaron- Kenneth Monkou (rechts). Hagenaar in dienst van Chelsea, in duel met Paul Clayton van Crewe. De Londense eerste divisieclub kwam op eigen terrein niet verder dan een mager gelijkspel (1-1) tegen de veel lager spelende tegenstander. FOTO: EPA der acht voor Real. Scheids rechter José Enriquez, een Ca talaan, deelde bovendien rood uit aan Ruggeri, de Argentijn se verdediger van Real. Alfredo di" Stefano, oud speler van de „Koninklijke" werd voor de wedstrijd gehuldigd. Door het blad France Football werd hij onlangs tot de beste voetballer aller tijden uitge roepen. De Stefano is bij Real benoemd tot technisch advi seur. Hij begint maandag in zijn nieuwe rol. Opvallend was de nederlaag van Real Oviedo bij Osasuna. Oviedo was tot de 18e speeldag de minst gepasseerde ploeg, met slechts elf tegentreffers. Het werd nu 4-0 voor Osasuna. Valencia rukte op naar de tweede plaats, op vijf punten van Real, door een overwin ning van 2-0 op Celta. Bij Se villa - 4-0 tegen Rayo Valleca- no - maakte de Oostenrijker Polster drie doelpunten. Zijn totaal staat nu op veertien, vijf minder nog dan topschutter Hugo Sanchez van Real Ma drid. Manchester United heeft de druk op de positie van mana ger Alex Ferguson enigszins verlicht. In de derde ronde van het toernooi om de FA Cup won de ploeg gisteren vrij verrassend de uitwedstrijd bij Nottingham Forest met 1-0. Het doelpunt kwam op naam van Mark Robins, pas voor de vijfde keer basisspeler. In de 55e minuut kopte hij raak, na een fraaie pass van Hughes, international van Wales. De overwinning van Manchester, in de competitie zwaar in de verdrukking, was verdiend. Het was de eerste zege van de ploeg in negen wedstrijden. In de derde ronde namen voor de eerste keer de clubs uit de eer ste- en tweede divisie deel. Maradona redt Napoli Maradona Een vrije trap van hoog ni veau van Maradona, precies op het hoofd van Carnevale, heeft Napoli gered in de thuis wedstrijd tegen Ascoli. De lijstaanvoerder, die op 30 de cember het jaar had afgesloten met de eerste nederlaag van het seizoen, won tegen de nummer zeventien daardoor ternauwernood, 1-0. Aan de top van de ranglijst veranderde weinig. Alle top- ploegen wonnen. AC Milan blijft, kwa verliespunten, op gelijke hoogte met de op de tweede plaats staande stadge noot Inter. De ploeg van geld schieter Berlusconi, wier in haalwedstrijd tegen Verona eerder vorige week wegens mist werd afgelast, won met 3- 0 van Cesena. Van Basten Reals Manoio (wit shirt) stopt onreglementair Atletico's Sanchis af. maakte zijn zevende doelpunt in deze competitie, dit "keer uit een omstreden strafschop. Do- nadoni en Tassotti scoorden eveneens. Inter ontsnapte bij Cremonese met een magere overwinning, 1-0. Het doelpunt van Berti was niet meer dan een ge schenk van de defensie van Cremonese. De titelverdediger deed verder weinig opzienba rends. Gevaarlijk was de ploeg hooguit door vrije trappen van de Westduitsers Matthöus en Brehmé. Bij Napoli was de rentree van de herstelde Alessandro Reni- ca van groot belang. Door zijn aanwezigheid, voor het eerst sinds vier maanden, bleef de recentelijk zwaar bekritiseerde defensie eindelijk redelijk overeind. Daarmee werd de basis gelegd voor de overwin ning, die pas in de 66e minuut gestalte kreeg. De onnavolgba re traptechniek van Maradona verzorgde de inleiding van de enige treffer, het hoofd van Carnevale was verantwoorde lijk voor de afronding. Samp- doria en Roma blijven de der de plaats bezetten. De Romei nen wonnen voornamelijk dankzij de inbreng van de Westduitse internationals. Uit blinker Berthold en Voller maakten de eerste twee doel punten tegen Udinese, Rizzi- telli de derde. Balbo scoorde tegen. Voor Sampdoria maakte Mancini beide doelpunten te gen Lazio. Herbert Waas, ex-Leverkusen, maakte tegen Juventus zijn eerste treffer voor Bologna. De Portugees Rui Barros scoorde voor de „oude dame" met een schot van afstand. Schotland Titelverdediger Glasgow Ran gers heeft zaterdag zijn leiden de positie op de ranglijst van de Schotse eredivisie verste vigd door achtervolger Aber deen met 2-0 te verslaan. De marge bedraagt nu na 22 wed strijden vier punten. Het was de negende thuiszege voor de Rangers in elf wed strijden. Het duurde tot de 77e minuut voordat de 19-jarige doelman van Aberdeen, Mi chael Watt (hij vervangt de van een blessure herstellende Theo Snelders), capituleerde. De 19-jarige Michael Watt, die pas zijn vierde seniorenwed strijd speelde, was de maker van de treffer. Daarvoor had Watt enkele opmerkelijke red dingen verricht. Twee minu ten voor tijd scoorde Ally McCoist met een kopbal. Celtic bleef op afstand in het spoor van de Rangers door bij St Mirren met 2-0 te winnen. Joe Miller en de Poolse inter national Dariusz Dziekanows- ki zorgden voor de doelpun ten. Celtic heeft zes punten minder dan de lijstaanvoerder. Nog geen oplossing premie-probleem WK DEN HAAG De Oranjeraad (de afvaardiging van spelers van het Nederlands elftal) en de KNVB hebben nog steeds geen akkoord bereikt over het premiestelsel voor het aan staande WK in Italië. Terwijl in bijna alle andere deelne mende landen al overeenstem ming is tussen de spelers en hun bonden, moet in Neder land het overleg over dit on derwerp nog beginnen. Wel zitten beide partijen dicht in de buurt van een overeen komst over de verdeling van de sponsorinkomsten. Karei Jansen van de Vereniging Van Contract Spelers verwacht dat daarVoor deze week een oplos sing uit de bus komt. „En pas daarna zullen de premies ter sprake komen". Wat de voetballers van het Nederlands elftal ontvangen als premie voor het bereiken van de eindronde is nog even min bekend. Vorige week werd de bonus van onder meer Engelse, Schotse en Ierse internationals bekend. De Schotten ontvangen 35 mille, de Engelsen 30 mille en de Ie ren zelfs 65 mille. Roger Reijners acht weken uitgeschakeld SITTARD Roger Reijners, speler van Fortuna Sittard, is voor twee maanden uitge schakeld. Hij onderging za terdag in het ziekenhuis van Sittard een operatie aan zijn enkel. De voetballer scheur de zijn enkelbanden vrijdag in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Patro Eisden, een tweede klasser uit Bel gië. BEIDE PARTIJEN ONTKENNEN INITIATIEF DEN HAAG Voor het oplossen van het keeper sprobleem dat is ontstaan bij FC Den Haag, heeft de Zuiderparkclub momen teel in eigen gelederen al leen de beschikking over Leo de Boer en de jeugd keepers Johan de Vries en Vincent van Kippersluis. Max de Jong, die in de eerste helft van de compe titie als reservedoelman bij FC Den Haag fungeer de, verliet vorige maand het Zuiderpark, omdat hij zich gepasseerd voelde door Adriaanse. Vandaag spreken beide partijen echter weer met elkaar. „Op initiatief van Max", bewe ren zowel Adriaanse als be stuurslid/elftalleider Loek van Driel. „Op initiatief van FC Den Haag", meldt De Jong stellig. Feit is dat FC Den Haags „chef de bureau" (en ex-leider) Hans Melser vorige week, vóórdat Stam zijn bles sure opliep, De Jong heeft be naderd voor een verzoendend gesprek. „Praten kan altijd", zegt de kleine doelman, die gisteren nog niet op de hoogte was van de ernst van de bles sure van Stam. Robert de Ruiter, uitkomend in het tweede team van FC Den Haag, heeft de uitschake ling van Stam op zijn geweten. Bij een botsing op de training scheurde de doelman de ach terste kruisband en de binnen band van zijn rechterknie. In het Haagse Rode Kruis zieken huis werd Stam door orthope- disch-chirurg Driessen de vol gende dag meteen geopereerd, waarbij kunststof in het knie gewricht werd aangebracht. Clubarts Beeftink van FC Den Haag: „Het is voor Stam niet onmogelijk om terug te komen als voetballer, maar pas tijdens de revalidatie valt te zeggen hoe zijn toekomst eruit ziet. Hij moet in ieder geval een week in het ziekenhuis blij ven". Behoudender Dezelfde Robert de Ruiter nam afgelopen zaterdag de plaats in van Albert van Oos ten (linker verdediger) tijdens een aangepaste training van het eerste elftal. Omdat wordt gevreesd dat Van Oosten aan de ziekte van Pfeiffer lijdt, ex perimenteerde Adriaanse ook alvast op die plaats én met een behoudendere spelwijze dan tot nu toe werd gehanteerd. Met Rick Tjin-Asjoe als cen trale verdediger oefende FC Den Haag met een mogelijk aangepast concept. Voorin nam de van zijn blessure her stelde Leo Schellevis de plaats van Danny Hoekman in. Sinds een botsing in het competitie duel met NEC kampt deze aanwinst van FC Den Haag met zwaar verrekte knieban den. Deze diagnose werd ge steld doör dokter Driessen, die vorige week de aan FC Den Haag verbonden dokter Bos verving. Alvorens wordt be sloten of Hoekman inderdaad „in het gips" moet, zal ook Bos deze week zijn oordeel geven. „Als we zoveel middelen moeten inleveren, kan ik na tuurlijk niet meer garanderen dat we én het beloofde spêcta- kel bieden én dertig punten behalen", aldus trainer Adri aanse. „Ik pleit natuurlijk voor het aanvullen van de midde len, maar als dat niet lukt, zul len de doelstellingen moeten worden aangepast". Voorzitter Werkhoven van FC Den Haag wenste gisteren nog niet voor uit te lopen op de mogelijke oplossingen. Via de onlangs opgerichte BV van aandeel houders heeft FC Den Haag de beschikking over één miljoen gulden. Maar eeri belangrijk deel daarvan gaat op aan het transfergeld voor Danny Hoekman. „We moeten ons niet overhaasten", vindt be stuurslid Van Driel. „Maar haast is wel geboden". ROB LANGEVELD DEN HAAG Haastrechter Hans Walraven trad in 1988 bij FC Den Haag aan als opvolger van Stoop. Beiden onderte kenden (op briefpapier van FC Den Haag!) een contract voor het overmaken van „maximaal" twee ton naar de bankrekening van FC Den Haag. „Achteraf bezien een knullig contract'', merkte advocaat mr. R.M. Schutte enkele maanden geleden al op. „Want Walraven heeft dat later vertaald in „tussen nul en 200.000 gulden". Maar Stoop had juist, als een soort zelfbescherming, bedoeld: twee ton en geen gulden meer. Omdat hij in het verleden ook al vaak meer had betaald dan eigenlijk de bedoeling was geweest". De inmiddels door ex-penningmeester Henk Werkhoven op gevolgde zakenman Walraven, die zijn donatie destijds openlijk omschreef als „investering in een stuk naamsbe kendheid in Den Haag", vertrok binnen een jaar alweer uit het Zuiderpark en stopte subiet met zijn betalingen (gemid deld 16.000 gulden per maand) hoewel de „afgesproken" twee ton nog niet was bereikt. Mr. Schutte: „Walraven be taalde in die tijd ook zelf een aantal kosten voor FC Den Haag, maar dat verrekende hij dan weer met zijn sponso ring. Hij betaalde bijvoorbeeld ook de bloemenman en de beveiliging (Toetanchamon, red.). In dat licht moet ook het door hem betaalde transfergeld worden bezien. Het is ons een compleet raadsel waarom hij nu juist dót bedrag claimt". De rechtszaak die morgen in gang wordt gezet, werd aange zwengeld door Walraven, maar als reactie daarop ging FC Den Haag zoals dat in vakjargon heet „als gedaagde in confentie". „Oftwel als eiseres in reconfentie", aldus mr. Schutte. „Dat betekent dat er twee procedures heen en weer gaan lopen. Daarbij komt het aan op de bewijslast en het is dus goed mogelijk dat onder anderen Dé Stoop op een gege ven moment als getuige wordt opgeroepen. Maar voorlopig gaat het puur schriftelijk. Er hoeft nog niemand voor te ko men en dat zal nog wel drie tot vier keer heen en weer gaan. Daar kan zo'n met maand of zes, zeven overheen gaan alvorens er een uitspraak komt. En het is natuurlijk ook mogelijk dat het uiteindelijk in der minne wordt geschikt". Emmen-Excelsior SVV19 14 2 3 30 NAC20 10 7 3 27 WV19 8 7 4 23 SC Heracles.. 17 9 3 5 21 Veendam17 9 1 Eindhoven19 7 5 RBC19 6 7 rr Graafschap 18 5 Helm.Sport.... 18 6 Heerenveen... 18 6 Telstar18 7 GA Eagles18 7 Emmen19 4 Wageningen20 4 PEC Zwolle.... 18 0 13 5 13 DS '7919 3 7 9 13 y SVV,Heerenveen en NAC P« kampioenen Periode FC Wageningen GA Eagles Emmen SW Excelsior Veendam SC Heracles VVV RBC NAC AZ Helm.Sport Heerenveen Graafschap Eindhoven PEC ZwolleJt DS '79 SC Cambuur .3111 3 0 3 0 110 0 .110 0 .2 0 2 0 2 0 2 0 2 10 1 .3 0 2 1 10 10 .10 10 .2011 .2011 .2011 2 0 11 2 0 11 .10 0 1 Topscorers Eerete divisie 1. Van Velzen (SVV) 2 J Molenaar (RBC) 3. Velten (Heracles) Leeuwerik (De GraafschapLd< De Jonge (Emmen) 6. Roos (AZ) Schaap (Emmen) Van der Gijp (NAC) Stewart (VVV) 10 Huizingh (Veendam) Maas (Eindhoven) Kraus (Helmond Sport) Visser (Telstar) Van der Laan (Wageningeij va Programma EERSTE DIVISIE ZATERDAG SC Heracles-Cambuur GA Eagles-PEC Zwolle Helmond Sport-Veendam Eindhoven-DS'79 VVV-Telstar KNVB-BEKER 3E RONDE ZATERDAG FC Wageningen-Fortuna S. SVV-Roda JC Willem ll-BW Den Bosch Emmen-NEC ZONDAG Vitesse-FC Groningen FC Twente-Ajax FC Volendam-Halsteren Prijsvragen lm tec Lotto 1: 8-10-16-18-19-32. RÉ. 35. Deelnemers 531.146. h 1.058.641 Cijfsrspel 1: 835966. Deoln 261.389. Vaste prijzen iw< Toto 1: 1-3-3-1-1-2-3-1-1 Deelnemers 19.664. Prijzen: f fen Toto gelijk 1: 9-13-21-22-26. Bint voegd: 24. Deelnemers 2.436. Feie 17.763 ln6 Westduitse lotto: 12-30-44-45-j Reserve 2. in' Spel 77: 1926630 et Belgische lotto: 1 - 7 - 18 - 37pn, 42. Reserve: 22. nap Jokernummer: 0076794 l, ige Sterk spel vaihï Smolarek p» en Adelaar bij FC Utree J jde HAIFA FC Uti£ heeft het internatiohd voetbaltoernooi van Ban in Israël afgesloten P een gelijk spel tegenr*1 Groningen, 1-1. UitLe kers bij de Utrechters ren Smolarek, onl| overgenomen van Fl noord, en Adelaar, na. zeer lange blessurepeip j terug in de hoofdmacl Adelaar werd twee jaar den afgekeurd. Hij h blessure aan zijn knie. alle verwachting in ma hij dit seizoen zijn rentrp^j het tweede elftal. In hetpd nooi in Haifa liet hij pui weer een serieuze kandlha voor de hoofdmacht te In een aardige wedstrijd, w Groningen gisteren deL ding door een doelpunt, Wilson. De gelijknl kwam op naam van VaP z negem. Groningen wertf de in het toernooi, Utf. I laatste. jar. Oefenwedstrijd DEN HAAG De i van de oefenwedstrijdeL^ het afgelopen weekeind! i, luiden als volgj^ Go Ahead Eagles-FC Twente) 1) 2. Van de Brink 1-0, 16. Rajo0t 0, 19. Buisman 3-0, 25. Ter AvL 85. Karnebeek (e.d.) 4-1. ScheiPiar ter: Luyten. Toeschouwers: 50Fon kaart: Bos (GA Eagles). pn De Meeuwen (vierde klasset Ge dag)-NEC 2-5. Doelpunten NBr^u 2, Vroomans, Janssen, RoelohL Middelburg (tweede klasse u Beerschot (Bel) 3-3. Doelfev Beerschot: Pinter, Daerden, Tpieli fa. jen Heracles (amateurs, 4e klasseb n cles'74 2-1 (1-1). Doelpunteil teurs: Lamers en Meier; seii^-*1 Weber Toeschouwers: 800. Wilhelmina'08-Sparta 0-3 (0-llren 0-1, Prince Polley 0-2, Vurqflcj€ Scheidsrechter: Ramakers. Tof u wers: 600. Lierse SK - ForttU tard 4-0 (1-0). Doelpunten: fSCh (3), Van Regenmortel de AZ-Vitesse 0-0. Scheidsrecht! ze gereef Toeschouwers: 600. anfj Telstar-Vitesse 1-1 (0-0). VarT 0-1, Otte 1-1. Scheidsrechter wijk. Toeschouwers: 1500. ""kei DS-RKC 1-1 (0-1). Moniz 0 tam der Weel 1-1. roi

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14