De uitbreiding bij Fokker Ypenburg belooft veel voor HBO'ers en academici. ZATERDAG 23 DECEMBER LEIDSE COURANT 1989 bleek een buitengewoon goed jaar voor Fokker. Zowel de Fokker 50 als de Fokker 100 braken definitief door op de mondiale vlieg- tuigmarkt. En met wat voor 'n sukses. Fokker Ypenburg Composietenbedrijf leverde een belangrijke bijdrage aan dat sukses. Immers, de twee vliegtuigen bestaan voor maar liefst 25% uit composietmateriaal; vezelversterkte kunststoffen en gelijmde lichtmetalen. De verwachting is dat in de jaren negentig het belang van compo sieten voor de vliegtuigindustrie sterk zal toenemen. Dat verklaart meteen de grootse uitbreidingen die momenteel op Ypenburg plaatsvinden. Uitbreidingen die vooral veel goeds beloven voor HBO'ers en academici. Zoals uit onderstaande vakatures moge blijken. Bedrijfskundige m/v Als bedrijfskundige adviseert en ondersteunt u het management bij de bedrijfsvoering. Zo doet u bedrijfskundige onderzoeken en informatie-analyses. Ook geeft u ondersteuning bij de implementatie van organisatiewijzigingen en bedrijfssystemen. Uw opleiding: academisch niveau of HBO met ervaring. U bent bekend of heeft ervaring met (technische) bedrijfskunde, logistiek, informatica en organisatieverandering. II beschikt over goede kontaktuele eigenschappen en leidinggevende kapaciteiten. Dat laatste is van belang omdat het hier duidelijk een groeifunktie betreft. Na twee jaar gaat u in principe een leidinggevende funktie bekleden. Informatie of sollicitatie bij mevrouw J.P van Dobbenburgh, afd. Personeelszaken, toestel 412. Orderplanner m/v Het is uw taak werkopdrachten voor te bereiden en uit te geven ten behoeve van de programma's in het Composietenbedrijf. Ook bewaakt u de produktievoortgangen signaleert eventuele stagnaties. Verwacht wordt een goede kennis van de Engelse taal in woord en geschrift. Kennis van geautomatiseerde systemen is wenselijk. Gezien het karakter van de funktie en de doorgroeimogelijkheden zoeken we iemand met een HTS-opleiding, richting Bedrijfskunde, Werktuigbouw of Vliegtuigbouw. Informatie of sollicitatie bij mevrouw P van der Cammen, toestel 447. Werktuigbouwkundig engineer m/v In deze funktie ontwerpt u zelfstandig werktuigbouwkundige installaties en machines. Tevens begeleidt u de aanschaf van nieuwe apparatuur en bent u belast met de uitvoering van curatief en preventief onderhoud. Het gaat om een nieuwe funktie. voortkomend uit de uitbrei dingen bij Fokker Bedrijf Ypenburg. U heeft een HBO-opleiding, Werktuigbouw of Meet- en regeltech niek. U bezit kennis over gereedschapwerktuigen en klimaatinstallaties en bent in staat Duits èn Engels te lezen en te schrijven. Informatie of sollici tatie bij mevrouw J.P van Dobbenburgh, toestel 412. Medewerker Produktie Technische Ondersteuning m/v U gaat werken op de afdeling PTO. die deel uitmaakt van de sektor Technologie. U krijgt daar de verantwoording over de vérbetering van logistieke, produktie- en kwaliteitsprocessen. Zo adviseert u o.a. het mana gement over de inrichting van een produktieproces. Daarnaast bent u aktief betrokken bij aanschaf en implementatie van waardevolle equipment. Belangrijke "tools" die doorgaans enkele miljoenen guldens kosten. We vragen daarom iemand op HBO-of academisch niveau, bij voorkeur met de richting Vliegtuigbouwkunde of Werktuigbouwkunde, femand met een projektmatige instelling en 3 a 4 jaar ervaring. Die bovendien de Duitse en Engelse taal kan lezen en schrijven. Informatie en sollicitatie bij dhr F. van der Maden, toestel 441. Informatie-analist m/v Als informatie-analist ontwerpt en implementeert u nieuwe infor matie- en bedrijfssystemen. Tevens voert u, maar dat spreekt eigenlijk vanzelf, informatie-analyses uit. Naast een HBO-opleiding, bijvoorbeeld Bedrijfskunde, HIO of HEAO-BI, verwachten we van u een gezonde belangstelling voor logistieke systemen. Daartegenover staat een funktiegerichte opleiding, doorgroeimogelijkheden in de management- richting en een nauwe samenwerking met een bedrijfskundige. Informatie en sollicitatie bij mevrouw J.P van Dobbenburgh, toestel 412. Produktieplanner m/v U wordt de assistent(e) van de chef Bedrijfsbureau Composieten bedrijf. U bent in deze funktie verantwoordelijk voor de planning en voortgangsbewaking van de produktie. Konkreet heeft u de taak een produktieplanningssysteem voor de middellange termijn op te stellen en te implementeren. Vandaar dat u dient te beschikken over analytisch vermogen, goede kommunikatieve eigenschappen, kennis van geautoma tiseerde systemen en leidinggevende kapaciteiten. Dat laatste is van belang omdat het hier duidelijk een groeifunktie betreft. Na twee jaar gaat u in principe een leidinggevende funktie bekleden. Informatie of sollicitatie bij mevr. R van der Cammen, toestel 447. Bouwkundig engineer m/v Het is uw taak bouwkundige onderhoudssystemen op te zetten en te begeleiden. Daarnaast bereidt u verbouwingsprojekten voor en begeleidt deze eveneens. Ook het up-to-date houden van het bouwkundig archief valt onder uw hoede. We zoeken voor deze funktie een man of vrouw met een HTS-oplei ding, richting Bouwkunde, met ongeveer 5 jaar ervaring in de utiliteitsbouw. Informatie of sollicitatie bij mevrouw J.P van Dobben burgh, toestel 412. Algemene carrièremogelijkheden voor HBO-ers en academici Bent u afgestudeerd in Vliegtuigbouwkunde, Werktuigbouwkunde of Bedrijfskunde, en heeft u inmiddels een loopbaan in een leidinggevende funktie achter de rug, dan nodigen wij u eveneens uit om over uw carrière mogelijkheden bij Fokker Bedrijf Ypenburg te komen praten. U kunt telefonisch kontakt opnemen met dhr. F. van der Maden, afdeling Personeelszaken, toestel 441. Telefonische informatie In verband met onze bedrijfssluiting tussen Kerst en Oud en Nieuw, is telefonisch kontakt mogelijk vanaf 2 januari 1990. "telefoon: 070-3400441. Schriftelijke sollicitaties kunt u sturen naar Fokker Bedrijf Ypenburg, Postbus 1250, 2280 CE Rijswijk met vermelding van Sijt/83.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 24