foreholte stort als kaartenhuis ineen" lolarek weg j Feyenoord 'RIANNE BULT STOPT NA ZOVEELSTE RUZIE: "1/LGB pakt record Solo-zeezeiler De Velde optimistisch ondanks pech »RT CcidoeGcxrumt ZATERDAG 23 DECEMBER 1989 PAGINA 17 r kans op één Koreaanse ploeg De kans dat Korea bij de Aziatische Spelen irl Peking uitkomt met één gezamenlijke ploeg is gro- irden. Gisteren is Noordkorea bij besprekingen in Pan- ermee akkoord gegaan, dat de gezamenlijke afvaardi- rdt geleid door een Zuidkoreaanse chef de délégation. rAre/ifelijk had Noordkorea een tweehoofdige leiding voorge- ik heeft Noordkorea zich kunnen vinden in het Zuidko- Aru/ilroorstel dat de twee organisaties, die zich met de uitzen- lig zullen houden, in de hoofdsteden Pyongyang en 'n prden gevestigd. polodames winnen ook laatste wedstrijd tank jNE Het Nederlands dameswaterpoloteam is ongesla- t'agngven tijdens de trip door Australië. Nadat eerder onder eemaal was gewonnen van wereldkamoioen Australië Brisbane de laatste ontmoeting tegen een team van de gensland omgezet in een overwinning met 16-3. De tus- 1-4, 0-3, 1-2, 1-7. Wielerploeg van Priem compleet HOOGEVEEN Cees Priem heeft met het aan trekken van twee pro frenners zijn TVM-ploeg voor het seizoen 1990 compleet. De Zeeuwse wielercoach sloot met de 27-jarige Belg Patrick Ja cobs een verbintenis voor het komende jaar. Voorts maakt de 23-jarige Neder lander Mare Siemons zijn debuut bij de beroepsren ners. De man uit Zundert heeft voor twee seizoenen getekend. Zoals bekend zal Jos Lammertink niet meer voor TVM uitko- HIJS nadert play-offs na gelijkspel DEN HAAG Door een puntendeling met concurrent Amster dam (5-5) heeft HIJS sinds gisteren goede vooruitzichten op het bereiken van de play-offs van de ijshockeycompetitie. HIJS be hield één punt voorsprong op Amsterdam door in het hol van de leeuw via de periodestanden 1-3, 3-0 en 1-2 een punt uit de strijd te slepen. HIJS gaat aan de leiding met tien punten uit vier duels (inclusief bonus), gevolgd door Amsterdam met negen uit drie. „Vierde buitenlander" Jack van Tol, die kan spelen omdat Paul Joslin geblesseerd is, scoorde gisteravond tweemaal. René Smits, Paul Temmerman en Harry Vlaardingerbroek mikten elk een maal raak. De thuisclub liep zesmaal tegen een twee-minuten- straf op; HIJS negenmaal. In de slotfase ontstond tumult bij het door 450 mensen bijgewoonde duel, omdat de scheidsrechter een door HIJS aangevraagde time-out (zoals toegestaan in de tweede divisie) weigerde. De eerstvolgende competitiewedstrijd van dé Hagenaars is op 5 januari, thuis, tegen Leeuwarden. Aanstaande donderdag (17.30 uur) en vrijdag (20.00 uur) oefent HIJS op eigen ijs tegen het nationale juniorenteam van Engeland. Acties bij NSF zijn van de baan UTRECHT De werkonder brekingen en stiptheidsacties die werknemers van de Ne derlandse Sportfederatie (NSF) sinds maandag in het sportcentrum Papendal bij Arnhem hielden, zijn van de baan. De NSF heeft gisteren de eis ingewilligd om de lonen volgend jaar met 2,5 procent te verhogen. De prijscompensatie over 1989 wordt niet uitbe taald, maar de werknemers krijgen aan het eind van 1990 een eenmalige uitkering van 0,5 procent. De 160 werkne mers van de NSF hebben het akkoord al goedgekeurd. Inzet toto en lotto tien procent lager DEN HAAG De Stichting de Nationale Sporttotalisator heeft dringend behoefte aan productver nieuwing. De verwachting is dat de omzet van lotto/toto het komend jaar met een kleine tien procent zal dalen. Daardoor krijgt de sport in het eerste deel van het bestedings plan in plaats van de 32,6 miljoen van vorig jaar nog slechts 29,8 mil joen gulden te verdelen. De terug gang van bijna drie miljoen gulden gaat vooral ten koste van de Natio nale Federatie van Werkers in de Sport, de Huizen van de Sport en de Sporttechnisch leiding en bege leiding. Een aantal rubrieken in deze sector wordt afgebouwd. Marianne tweg bij Noorlan- holte. En in haar vertrokken ook der Werf en AJWitte, terwijl het gjtóen van Karina jKS-Bruins onzeker is. PbJters hebben er duide- fxjion genoeg van: „Ik t een ding duidelijk ben niet de enige", jpi] in een reactie. „Dit ^Uijn er bij het eerste PIB speelsters opgestapt ^fiij het tweede zijn er er de brui aan ge- jjjjgnflr moet een goede re- Hl zijn. Die wil ik van ^^ur wel eens horen, rrjjreden zal het bestuur Wn geven. Volgens Foreholte aan het het seizoen als een iiis in elkaar". n Bult wil na afgelo- Ql^ag niets meer te ma- :hiraijen met de Voorhout- :ht ^lvereniging Forehol- iForeholte is voor mij "en boek". Waarbij de LTAiational duidelijk jt niet zij Foreholte ook^ar dat de club haar 00 Int zette. Ze stelt dat van het competitie- §n OSC belangenbe- ONfan sponsor Noorlan- 35-8o:iël Augenstijn, haar Bb- 'Mtdat Foreholte niet haar diensten ge ilste te maken. „De anleiding moet ge- in het feit dat ik voor een visum menië niet wens te jdenkt Bult. Een lut- QNg in vergelijking met utomö gulden die beschik- ode jor de Europacupont- met het Roemeense n Iasa". Een bedrag CA is voorzitter Chris de dichi.^erigens enkele dui- jldens lager ligt. osten /IA Ine; i dat ze al enkele we ken geleden kenbaar had ge maakt het bedrag niet te wil len te betalen. Er zouden bij haar komst naar Voorhout duidelijke afspraken zijn ge maakt, waarmee manager An Plug en trainer Jan Kecske- méthy akkoord waren gegaan. „Handbal zou mij niets kos ten". Bult belde de dag voor de wedstrijd tegen OSC met Au gustijn om de volgens haar wat absurde situatie te redden. „Hij sprak met Kecskeméthy en die heeft hem verteld dat ik niet mee zou gaan naar Roemenië als ik die 35 gulden niet betaalde. Volgens Augus tijn had de trainer ook door la ten schemeren dat het dan be ter zou zijn als ik helemaal stopte. Daarna heb ik goed na gedacht over mijn beslissing en Augustijn na de wedstrijd gezegd dat ik dus niet betaal de". Uit de woorden van de Am sterdamse valt op te maken dat Kecskeméthy door de be langenbehartiger van sponsor Noorlander onder druk werd gezet. Hem bleef geen andere keuze over dan de speelster mee te delen thuis te blijven. Hij werd door Augustijn ver volgens ook aan zijn andere 'uitlatingen' herinnerd. Op een lijzige toon tracht Bult de woorden van de sponsorbehar tiger te herhalen: "Ja maar Jan, je hebt er toch ook de consequentie aan verbonden dat ze dan helemaal niet meer mag komen. Dat heb jij toch gezegd Jan?", waarop de trai ner volgens Bult instemmend knikte. „Toen was het voor mij over". Druppel De visum-kwestie was voor Bult overigens de bekende druppel die de emmer deed overlopen. „Ik heb anderhalf jaar bij Foreholte gespeeld en in die tijd niets anders dan grote ellende meegemaakt om het geld en het professioneel bezig zijn". Bult meent dat een speelster om geld vragen niet professioneel is. „En wat voor indruk moet je krijgen van het professionalisme als je van An Plug hoort dat het budget aan het eind van het seizoen waar schijnlijk met 50.000 a 60.000 gulden wordt overschreden?". Marianne Bult, die heeft aan getoond in conflictsituaties maar slecht haar mond te kun nen houden en ook toegeeft dat zij een moeilijk persoon is, kreeg in dit specifieke geval de steun van keepster Karina Teuben-Bruins, Conny van der Werf en Ingrid Witte. Witte .verklaarde eveneens te zijn gestopt en ook niet voor het tweede van Foreholte uit te willen komen. Van der Werf daarentegen zegt dat zij dat laatste nog wel wil. „Als het althans mag, want ik heb uit uitlatingen van de voorzit ter begrepen dat het nog maar de vraag is". Directe aanlei ding voor Van der Werf om te stoppen, was overigens dat Jan Kecskeméthy besloot om maar één cirkelspeelster mee naar Roemenië te nemen. De wed strijd tegen OSC moest daarin de doorslag geven. Zowel Wit te als Van der Werf wensten aan dit spelletje echter niet mee te doen en bedankten. Waarna Van der Werf vervol gens in een reactie zei: „Ach Foreholte interresseert mij niet zo veel meer. Ik heb er zo'n nare smaak van". Niet alleen Maar, ook in eerdere situaties stond Bult niet alleen. Zo ook deze zomer nog, toen speel sters zich verzetten tegen het functioneren van An Plug. Anita Seur en Monique Gijs man vertrokken, terwijl Bult, Teuben en Knigge na een ver zoenend gesprek hun verdere verblijf in Voorhout afhanke lijk stelden van de financiële aanbieding. Lange tijd bleef die uit, omdat een nieuwe sponsor op zich liet wachten. Uiteindelijk stelde Noorlander zich voor een jaarlijks bedrag van 50.000 gulden garant, vol gens Bult te weinig voor een ploeg die op Europees niveau wil gaan spelen. Bult denkt dat daar het al eerder genoemde tekort naar valt te herleiden. „Waar ze het geld vandaan halen weet ik niet. De trip voor de Europa cupontmoeting met Wakefield heeft al ruim 20.000 gulden ge kost. Dan is die 35 gulden voor mij een principekwestie. Het houdt een keertje op. Het be stuur moet leren verantwoor delijk met de financiën om te gaan. Ze moeten leren wat wel en niet kan". In dat verband vindt de Am sterdamse het Europacupavon- tuur duidelijk iets dat niet kan. „Het positieve effect van die ontmoetingen weegt niet op tegen wat er binnenkomt", laat zij weten. Een Europacu- pavontuur dat nu een vervolg krijgt zonder de inbreng van Bult, Witte, Teuben en Van der Werf. Saillant detail is daarbij dat door de ontwikke- FOTO: HENK SNATERSE lingen in Roemenië het hele duel op losse schroeven staat. „Ruim een maand geleden heb ik Foreholte daar al voor ge waarschuwd. Je moet je afvra gen of het verstandig is je speelsters naar Roemenië te sturen. Maar toen was ik weer de moeilijke persoon". Bestuurlijk beleid Het schort volgens Bult aan goed bestuurlijk beleid. „Sinds ik hier ben, zijn er in totaal al zo'n tien speelsters vertrok ken. Ik vraag mij af wanneer de verantwoordelijken bij Fo reholte wakker worden. Ei genlijk maken maar één of twee mensen de dienst uit: Kecskeméthy en Plug. Kecs keméthy regelt het technisch deel en Plug bestiert de rest. An Plug heeft wel eens ge zegd: „Als ik wat tegen Jan zeg, dan doet hij dat ook". Bult neemt het de trainer kwalijk dat hij het niet voor zijn speelsters opneemt. „Op zijn vraag of ik wil dat hij als trainer opstapt, heb ik ja ge antwoord. Hij gaf me gelijk, maar stelde meteen dat hij dat niet kan, omdat hij bij het fcandbalverbond al eens is op gestapt. Kecskeméthy wil niet bekend staan als een trainer die bij elk conflict er de brui aan geeft. Maar in zijn hart vindt hij dat we gelijk heb ben". Kecskeméthy bleek - evenals An Plug - niet voor commentaar bereikbaar, om dat hij de kerstdagen in zijn vaderland doorbrengt. Toch had het boek dat voor Bult nu gesloten is, weer geo pend kunnen worden. Maar dan hadden de verantwoorde lijke mensen, voorzitter Chris de Bakker en An Plug, op moeten stappen. Daar kwam het echter niet van. Integen deel. „De voorzitter verklaar de dat het stinkdier eindelijk weg was. Het is triest dat men sen zo denken. Nog triester is het echter dat anderen ook zijn gestopt, terwijl Foreholte dankzij hen in de eredivisie speelt", aldus Bult, die geen goed woord overheeft voor de mentaliteit waarmee bij Fore holte met de mensen wordt omgesprongen. En dat terwijl ze over de inzet niets te klagen heeft. „Ik neem voor de mei den bij Foreholte mijn petje af". Niet ongelukkig Voorzitter Chris de Bakker ontkent overigens dat hij Bult voor een stinkdier heeft uitge maakt. „Maar ik kan niet zeg gen dat ik ongelukkig ben met haar vertrek. We zijn haar lie ver kwijt dan rijk. Bult is weg, omdat zij niet de richtlijnen volgde zoals die zijn opgesteld. Financieel ligt het erg moeilijk en er wordt gekeken waar be zuinigd kan worden. De speel sters is gevraagd voor vier da gen Roemenië voor een visum 35 gulden te betalen. Dat kan toch niet te veel zijn?", aldus De Bakker, die tegenspreekt dat Foreholte aan het eind van het seizoen met een tekort van ruim 50.000 gulden wordt ge confronteerd. „Als An Plug dat aan Bult vertelt, moet ik zeggen dat zij daar niets vanaf weet. Dat is haar verantwoor ding niet". Chris de Bakker verklaart dat de stemming sinds het vertrek van Bult is verbeterd. „De stemming binnen het team is klasse, zoals ik het graag wil hebben". De Bakker noemt de Amsterdamse zelfs de oorzaak van alle ruzies. „Het is abso luut niet juist, zoals zij aan geeft, dat het functioneren van An Plug ter discussie staat. Bult is niet voor niets twee maal uit de nationale selectie gezet en ook bij OSC is zij niet zonder problemen vertrokken. Het heeft gewoon een stuk stemming bij ons gekost", al dus De Bakker, die de over gang van Seur en Gijsman, af gelopen zomer, als normale transacties omschrijft. En ook over het vertrek van Witte en Van der Werf heeft hij een af wijkende mening. „Van der Werf en Witte waren al eerder kwalitatief onvoldoende be vonden. Kecskeméthy is nu eenmaal een prestatietrainer". Tussenuit Onduidelijk is nu of met de rel direct een eind is gekomen aan de toch wel imposante car rière van Bult. „Na dit jaar bij Foreholte, was ik van plan nog een jaar bij een andere eredi visieclub te gaan ballen. Maar nu ga ik er een half jaartje tus senuit. Ik weet dat het daarna moeilijk is om de draad weer op te pakken", weet de Am sterdamse. Over de toekomst van Fore holte is ze duidelijk: „Ik denk niet dat dit de laatste rel is ge weest. Er komt wel weer een vervolg op. Ik snap ook niet dat niemand dat in wil zien. En ik denk opnieuw dat Fore holte aan het eind van het sei zoen als een kaartenhuis in el kaar klapt". PETER VAN DER HULST (DAM Wlodi CA k vertrekt van "urd naar FC pn Ajacied Arnold komt de gelede- Iitterdam verster- aanvaller Smolarek FC Utrecht over- Üng bereikt over een anderhalf jaar. jaar gord had hij nog een- voor de boeg. fcopt bij de hervat- ting van de competitie, half ja nuari, te kunnen beschikken over de 32-jarige aanvaller. Beide clubs zijn het eens over de transfersom, maar Utrecht is wel verplicht opnieuw een werkvergunning voor de Pool aan te vragen bij de Stichting Arbeiszaken. Bovendien heeft Smolarek toestemming nodig van de Poolse sportautoreiten om voor een andere club dan Feyenoord uit te komen. Smo larek heeft anderhalf seizoen in Rotterdam gespeeld. Arnold Scholten is gisteren meteen overgestapt van Ajax Wlodi Smolarek. FOTO: DIJKSTRA naar Feyenoord. De 27-jarige, blonde middenvelder tekende een contract voor de duur van tweeënhalf jaar. De transfer som werd niet bekend ge maakt. Scholten, die enkele ja- Arnold Scholten. FOTO: DIJKSTRA ren geleden van FC Den Bosch verhuisde naar Ajax, zal met Feyenoord het trainings kamp in Spanje meemaken alsmede een toernooi in Saoe- diarabië. 3 jasVijf heren pu- ,lta jn trainer George Ag van de ÏAzI openden de «ca S' onmiddelijk met /ax namelijk het fderlandse heren- GO?n dit jaar. 210 oekhuis, Bram Pronk, )9 alderman, Marcel de (Onno Joustra knal- i een fabelachtige nr~T de 5 maal 50 vrije- 'faaijt dit voortreffelijk £e record werden (R) ,4 kringrecords ver- NA&verding heeft zijn critici in eén trainingsuur de mond gesnoerd. Omdat Sie- verding een structuur creërde die de zwemsport oneigen is, werden de verrichtingen van zijn pupillen met argusogen gevolgd in de zwemwereld. Bekhuis, startzwemmer op de 10 maal 50 vrij, opende op de eerste 50 meter heel sterk. Met 23.6. maakte hij tevens het kringrecord van ploeggenoot Marcel de Natris afhandig. Pronk, Halderman, de Natris, en Joustra klaarden het kar wei op de eerste 5 maal 50. De vijf kwamen op een gemiddel de van 23.5., de laatstgenoem de zwemmer liet officieus 23.1 klokken. De eerste vier heren van de 10 maal 50 vrij pakten en passant het kringrecord op de 4 maal 50 vrij. 1.34.5. Het derde kring record in eén nummer was de 10 maal 50. De overige heren lieten de klokken stilstaan op 4.03.4. Dat de heren er zin in hadden mag duidelijk worden op de 4 maal 200 meter vrij. De Natris Pronk, Bekhuis en Halderman zwommen op dit nummer een kringrecord van 8.06.7. De spil in deze recor- deuforie was Marcel de Natris. de Natris tekende ook indivi dueel voor een kringrecord, 2.10.9 op de 200 wissel. De jongens onder de 16 jaar deden ook van zich spreken. Op de 10 maal 50 vrij verbe terden zij het kringrecord 4.36.6. De eerste vier jongens gingen hen voor en lieten 1.45.6 noteren, de vijfde zwem mer zorgde voor het derde kringrecord in dit nummer. 2.14.6. De jongens onder de 16 pakten ook het kringrecord op de 4 maal 50 wissel. Robin Sprinkhuizen, Robbie Dubbel- deman, Niels Joor en Ronnie Ligtvoet verbeterden het oude record met maar liefst 5 secon den. De dames overtroffen zelfs deze prestatie. Suzette de Kier, Wendy Kater, Yvonne de Kier en Hanneke Koopmans ver pletterden het oude kringre cord met 8.5 seconden, 9.02.9 was hun tijd. De dames scherpten op de 10 maal 50 vrij ook drie kringrecords aan. De eerste vier lieten 1.52.9 aante kenen, de vijfde tikte aan in 2.20.2., en de laatste vijf brach ten de tijd op 4.48.8. (N) joenschap jeugd in Tal- E LfTingas (Sov)-Voronitsj if<tsn^onksi (Sov)-Van Dijk ^goelatov (Sov)-Koifman I'elmotte (Fra)-Wiering lerceron (Fra)-Goede- 2, Bubbl (lta)-Balcere- Alas (Sov)-Chmiel (Pol) (Bel)-Koetoe (Sur) 0-2, insay (Bel) 0-2, Borg- esi (Ita) 1-1. Stand aan an, Krasnjonksl, Voro- m, 4. Zes spelers, onder Goedemoed en Wierlng CASABLANCA Vier dagen is hij achterop zijn schema geraakt, twee zware stormen hebben flink wat schade veroor zaakt aan zijn catamaran, maar zeezeiler Henk de Velde blijft optimistisch. „Ik denk nog steeds dat ik mijn reis om de wereld in 150 dagen kan volbrengen", aldus De Velde via Scheveningen Radio. Gistermiddag zeilde hij met goed weer en een zuid westenwind honderdvijftig mijl ten westen van Casablan ca. Hij had toen eigenlijk de Canarische Eilanden nu al achter zich moeten hebben. De Velde kondigde aan te pro beren om in twee dagen bij Kaap de Goede Hoop te ko men. „Ik probeer dan om daar vlak langs de kust te varen en daarna met de passaatwinden snel de Stille Oceaan over te steken". Even heeft het erop geleken dat zijn poging om als snelste solozeiler de wereld te bevaren al meteen zou misluk ken. Door de zware storm liep de catamaran averij op. „M'n kotterfokzeil is kapotgeslagen. Dat ben ik nu aan het repare ren. Ook zit er een scheur van een meter in het brugdek. Verder zijn haarscheurtjes ont staan in één van de drijvers. Daardoor is er water in die drijvers gestroomd. Omdat daarin de stroomgenerator zit, heb ik paar dagen zonder Henk de Velde in zijn, inmiddels gehavende, brugdek. stroom gezeten", aldus De Vel de. Dat betekent dat hij al die tijd niet heeft kunnen varen met de automatische piloot, voor solozeilers een onmisbaar in strument. Ook het contact met het vaste land is door gebrek aan stroom moeilijk geweest. Scheveningen Radio kon giste ren pas na drie dagen weer contact krijgen met de Alisun J&B, de boot van De Velde. De storingen zijn ondertussen weer verholpen. Henk de Vel de begon op 7 december van uit het Zuidengelse Falmouth aan zijn solo-race. Betaald voetbal EREDIVISIE Vandaag MW-BW Den Bosch FC Twente-Willem II PSV-FC Groningen Morgen FC Den Haag-NEC Sparta-Roda JC RKC-Haarlem FC Utrecht-Fortuna S EERSTE DIVISIE Vandaag Wageningen-RBC SC Heerenveen-Telstar WV-Excelsior Emmen-DS'79 Eindhoven-Veendam Helmond Sport-PEC Zwolle GA Eagles-SC Cambuur SC Heracles-SW NAC-AZ Sport op televisie VANDAAG Nederland 2, 23.05 uur: Veronica Sport. Nederland 3, 22.30 uur: Studio Sport. Veronique, 12.20 uur: Aanvallen. België Nederlands 2, 22.45 uur: Sport op Zaterdag. Duitsland 1, 18.15 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 22.05 uur: Ausgefal- lenes Sport-Studio. Eurosport, 10.00 uur: Sport. Super Channel, 18.30 uur: Ultra Sport; 20.30 uur: Snooker. BBC 1, 13.15 uur: Grandstand; 22.55 uur: Nieuws en sport. MORGEN Nederland 3, 18.45 uur: Studio Sport. Veronique, 18.10 uur: Match. België Nederlands 1, 18.45 uur: Sportweekend 1; 20.10 uur: Sportweekend 2. België Nederlands 2, 14.25 uur: Sport met veldlopen. Eurosport, 10.00 uun Sport. Super, 16.30 uur: Snooker. MAANDAG (EERSTE KERST DAG) Veronique, 17.00 uur: Match. Duitsland 2, 17.15 uur: Tele-lllu- strierte. België Nederlands 2, 17.00 uur: Sport Extra. Eurosport, 9.30 uur: Eurosport DINSDAG (TWEEDE KERST DAG) Super Channel, 07.00 uur: Day break met sport. Eurosport, 9.30 uur: Eurosport Super Channel, 20.00 uur: Ultra Sport. TV 5, 21.10 uur: Sport. WOENSDAG Super Channel, 07.00 uur: Day break met sport. Eurosport, 9.30 uur: Eurosport DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wol- vega (Tweede kerstdag, aanvang 13.45 uur) en Nootdorp (woensdag, aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1. Dominant. 2, Dynamite Promise, 3. Danielle (2-3-9). 2e koers: 1. Zoroaster, 2. Blits Hope, 3. Bonny Marco (2-1-4). 3e koers: 1. Ceasarevento, 2. Clip Pa rade 3. Bellafleur S (4-5-1) 4e koers: 1. Zetor D, 2. Cheetah Arlo, 3. Barry Quick (7-3-4). 5e koers: 1. Yrus du Bois, 2. Zeus van Echten, 3. Zadkine D (8-7-4). 6e koers: 1. Dajan Norton, 2. Double Dance, 3. Dean Martin (10-2-1). 7e koers: 1. Benny W, 2. Carla Quick, 3. Aras de la Vesta (1-6-2) 8e koers: 1. Zeeboy Z, 2. Vriend, 3. Wervelwind C (6-8-5). 9e koers: 1. Barnetta, 2 Donaldnora, 3. Ceasar K (4-6-1). 10e koers: 1. Zazou Supreme, 2. An- nigje S, 3. Ydra P (3-4-7) Nootdorp le koers: 1. Dorkas S, 2. Delvin Crown, 3. Dehoeve Princess (8-9-2). 2e koers: 1. Caracella, 2. Duke Bui tenzorg, 3. Crimson (10-5-1). 3e koers: 1. Colaf Pride, 2. Carel Bui tenzorg, 3. Chantal Mendel (4-8-3). 4e koers: 1. Correct, 2. Borella W, 3. Dulco Bonusan (3-4-6). 5e koers: 1. Confidence, 2. Cassandra S. 3. Cor Riebrand (1-6-2). 6e koers: 1. Chamil Marathon, 2. Brahma Melodie, 3. Count Oostland (5-3-1). 7e koers: 1. Catch me Jacky, 2. Yvan S, 3. Zilwo d'Aster (5-8-3). 8e koers: 1. Amerie Uithuizen, 2. Un cle Tom, 3. Annemiek Baker (2-4-1). 9e koers: 1. Binky Gerron, 2. Barry Rijnstroom, 3. Boyke Hollandia (7-6- 9). Tennissters door in Orange Bowl MIAMI Kristie Boogert en Heieen van den Berg doen nog steeds mee aan de strijd om de Orange Bowl, het officieuze wereldkampioenschap tennis voor de jeugd. In de groepe ring van de jongsten berèikte Kristie Boogert de halve fina les. Ze versloeg de Belgische Dominique Bonami met 6-3 7- 5. Heieen van den Berg be reikte de kwartfinales van het toernooi van de ouderen door een overwinning met 7-5 6-1 op de Zuidafrikaanse Marian ne de Swerdt. Meisjes Groep A: Lanters (Ned)-Mendelson (Sov) 1-1, Janssen (Ned)-Ociepo (Pol) 2-0. Mendelson en Janssen naar fina le. Groep 2: Koenz (Ned)-Minkina (Pol) 0-2, Nahkor (Sov)-Van Kuyk (Ned) 1- 1. Minkina naar finale. HANDBAL Heren Zeslandentoernooi in Nederland Nederland-Portugal 29-25, Portugal- België 22-24, Litouwen-lsraël 25-25, Luxemburg-België 21-27. Stand: 1. België 2-4, 2. Nederland 1-2, 3. Litou wen 1-1, 4. Israël 1-1, 5. Luxemburg 1-0, 6. Portugal 2-0. HOCKEY Oefeninterland in Nairobi Kenya-Nederland 0-1 (0-0). 60. Parle- vliet 0-1. Opstelling Nederland: Leistra (36. Zijp); Bennlnga, Bovelander, Kwinten en Diepeveen; Parlevliet, Delissen, Brinkman; Weterings (36. Kooijman), Van 't Hek en Van den Honert. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg Eerste koers, 2100 m: 1. Donal du Lombart (J. Verbeeck) 2.54,5-1.23,1, 2. Dannie J, 3. Carolus C. Niet ge start: Deesse du Noyer. Toto: win nend 27,00, plaats 4,90 1,70 4,50, koppel 36,40, trio 487,50. Tweede koers, 2100 m: 1. Dack Bar (G. Vergaerde) 2.58,7-1.25,1, 2. Drie- ka Hanover, 3. Davalos. Niet gestart: Dandy du Lombart. Toto: winnend 2,50, plaats 2,00 1,20 1,70, koppel 5,50, trio 47,10. Derde koers, 1609 m: 1. Diamond Victrlx (R. Depuydt) 2.10,3-1.21,0, 2. Connie DD, 3. Duke Buitenzorg. Niet gestart: Denise, Benevolle. Toto: win nend 3,10, plaats 2,20 3,90, koppel 10,70, trio 25,20. Vierde koers, 2100 m: 1. Strausie (M. Manninen) 2.52,9-1.22,3, 2. Aran's Glory, 3. Cya van de Lente. Niet ge start: Vic Flame. Toto: winnend 1,20, plaats 1,00 2,00 2,20, koppel 2,40, trio 31,00. Vijfde koers, 1609 m: 1. Curieuse Darby (G. Vergaerde) 2.09,9-1.20,7, 2. Captain M, 3. Champ Buitenzorg. Niet gestart: Bon Bon, Bos Forest. Toto: winnend 10,70, plaats 2,50 1,40 1,40, koppel 65,00, trio 564,00. Zesde koers, 2100 m: 1. Amigo Bui tenzorg (B. Schwarz) 2.53,9-1.22,8, 2. Duncan d'Honte, 3. Ceres van Troje, 4. Cosmo M. Niet gestart: Doreol D, Dino Klokhoeve. Toto: winnend 15,10, plaats 3.40 3,30 3,60, koppel 84,00, trio 5.047,70, kwartet: niet gespeeld. Zevende koers, 1609 m: 1. Upper State Road (H. Grift) 2.08,9-1.20,1, 2. Bepoef BM, 3. Bartje Dakota. Niet ge start: Cherie Boszorg. Toto: winnend 1,40, plaats 1,50 3,30 4,50, koppel 10,60, trio 167,00. Achtste koers, 1609 m: 1. Wish of Thijssen (R. Pools) 2.10,1-1.20,9, 2. Zenith Nora, 3. Yke Baker. Niet ge start: Bardana. Toto: winnend 7,30, plaats 1,80 1,30, koppel 5,10, trio 31,70. Negende koers, 2600 m: 1. Boy de Bloomerd (F. Stalman) 3.31,5-1.21,3, 2. Abbado R, 3. Bongo, 4. Bajonaire Veha. Niet gestart: Concorde, Zampa Power. Toto: winnend 20,10, plaats 4,30 4,10 1,30, koppel 83,30, trio 2.317,30, kwartet 16.511,30. Tiende koers, 2100 m: 1. Zoeff Ney- enrode (B. Schwarz) 2.46,3-1.19,2, 2. Zingana du Bois, 3. Yviena Odilia. Niet gestart: Wilgen du Bois. Toto: winnend 1,50, plaats 1,20 1,90, kop pel 2,50, trio 31,30. W5-spel (volgorde: 5-7-2-6-12): niet Omzet totalisator: 186.474,00. SCHAKEN Europese titelstrijd junioren in Arn hem 4e ronde: Drejev (Sov)-Topalov (Bul) 1/2-1/2, Degraeve (Fra)-Agnos (Eng) afg, Serper (Sov)-Luther (DDR) afg, Stefansson (IJs)-Norri (Fin) 0-1, Hra- cek (Tsjj-Kosashvili (Isr) 1-0, Fogarasi (Hon)-Pedzich (Pol) 1/2-1/2, Tzermia- dianos (Gri)-Stangl (Wdl) 0-1, Marko- vic (Joe)-Bosch (Ned) 1-0, Demlrel (Tur)-Van Wely (Ned) 0-1, Ruxton (Sch)-Claesen (Bel) 1-0, Hjelmas (Noo)-Petrone (Ita) 1/2-1/2, Atkinson (Walj-Brandner (Oos) 1-0, Morais (Por)-Sjödahl (Zwe) 0-1, Menghl (Lux)-Borge (Den) 1-0, Andreasen (Fae)-Miguel Lago (Spa) 0-1, Rechl (And)-Stafrace (Mal) 1-0. Stand: 1. Drejev 3 1/2, 2. Hracek, Norri en To- palov 3, 5. Agnos, Degraeve en Ser per 2 1/2 1, 8. Fogarasi, Markovic, Pedzlch, Ruxton, Stangl en Van Wely 2 1/2, 14. Luther 2 1, 15. Atkinson, Kosashvlli, Petrone, Sjödahl en Ste fansson 2, 20. Bosch, Claesen, Deml rel, Hjelmas, Menghi, Miguel Lago en Tzermiadlanos 1 1/2, 27. Borge, Brandner, Morais en Rechl 1. 31. An dreasen 1/2, 32. Stafrace 0. Internationaal toernooi in Groningen 2e ronde Hoofdgroep: Brenninkmeijer (Ned)- Spasov (Bul) 1/2-1/2, Kuijff (Ned)-Pi- ket (Ned) 1/2-1/2, Anand (lnd)-Ro- gers (Aus) 1/2-1/2, Azmajparasjvili (Sov)-Mariinovic (Joe) 1-0, Hellers (ZweFSmyslov (Sov) afg. Stand: 1. Brenninkmeijer. Anand en Rogers 1 1/2, 4. Azmajparasjvili 1 1,5. Piket en Spasow 1, 7. Kuijff 1/2, 8. Smyslov 0 2, 9. Hellers 0 1, 10. Martlnovlc IJSHOCKEY Izvestia-toernooi in Moskou 5e speeldag: Flnland-Zweden 5-1, Sovjetunie-Canada 8-0, Westduits- land-Tsjechoslowaklje 0-5. Stand: 1. Sovjetunie 5-8, 2. Tsjechoslowaklje 5- 7, 3. Finland 5-6, 4. Canada 5-5, 5. Bondsrepubliek Duitsland 5-3, 6. Zweden 5-1. Eerste divisie Tllburg-Heerenveen 2-5, Rotterdam- Utrecht 7-3, Nljmegen-Gronlngen 9-3, Den Bosch-Geleen 4-10.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17