0é Reiniger in hoger beroep tegen uitspraak ontslag eidóecouacmit 4* stad omgeving Klassiek cadeau EEK INDE J'st Janet van Dijk, lisman an Leefmans. ,et u! meldde rector Fred deze week dat leer- an „zijn" Louise de scholengemeenschap en per 1 augustus les krijgen. Het meest de aan dat bericht Spaanse ambassa- van dit project iimaal zes jaar op zich heeft daar geen pro- ~^iee. Spaans wordt in opa zonder grenzen ïlangrijker. En da'ar- i?n de leerlingen blij deze geste van de Je, want de school t geen geld voor uit- I van het lessenpak- oorufU redenering. Het be- een aantal leerlin- blemen zal hebben lastenverzwaring, Zoete vriendelijk rde mededeling: „Ze het wel aan". ^>or het gebaar van de len, moeten De Zoe- jzijnen ervoor zorgen een soort regio- ïpunt wordt voor ie- |ie meer wil weten Jpaanse taal, cultuur - chiedenis. Daartoe ider meer de biblio- gebreid en moeten er lieden zijn voor vol- 'sggfonderwijs. Ook komt geen onverto- uit de mond van 100 ÏÏU (2) ir|n|U|kt alleen maar vol over een ont- g, die zich verder zal en. En vergeet daar- zijn school vanaf 1 compleet is uitgele- «Elf1,, de Spanjaarden. zoeken zélf een do- in Spanje die op het fordt aangesteld. En HNGet feit dat het Louise j-^rplicht ook andere jevra te gaan verlenen' et hele project een denkelijk. [pit nabij dat een bier- ^erder gaat dan ■"g van een bedrag lose l bijvoorbeeld een 3212>rder kan worden aft. Nee, de brouwe- :n bieroloog voor de volgens verzorgt een ionale bank de lessen I en betaalt een ^Jinggigant het salaris «yxtra gymleraar. gtactie Alfrinkschool rt 6500 gulden op W*De jaarlijkse kerstactie van de Kardinaal Afrink- /M jde Merenwijk heeft 6500 gulden opgebracht. Het be- '-'érgedragen aan twee medewerksters van de kinderkli- het Academisch Ziekenhuis. Dat gebeurde na afloop usical „Kerstbomen groeien overal", die door de kinde rschool aan het Broekplein werd opgevoerd. ■werksters van de kinderkliniek waren zeer verrast ioge opbrengst. Ze hadden de hoop dat er voldoende zou worden om een grote verstelbare tafel te jopen. Die wens gaat zeker in vervulling. Verder wil de j Ijideo-apparatuur vervangen die kort geleden werd ge- lis er behoefte aan nieuw speelgoed, iren van de school hebben het geld bijeen gekregen doen van karweitjes bij buren, kennissen en familie. J door enkele kinderen blokfluit gespeeld in winkel- vppe Kopermolen. Andere kinderen verdienden geld met n en verkopen van cake en kerstversiering. Nieuwe Leidse partij heet AAP LEIDEN Bij de komende gemeenteraadsver kiezingen zullen drie „Leidse" partijen meedoen. De inschrijving voor de niet landelijke partijen sloot gistermiddag. Naast Leiden Weer Gezellig (LWG), die reeds een zetel in de raad heeft en Leefbaar Leiden (LL) heeft zich op vlak voor de sluitingsdatum ook de AAP ingeschreven. AAP staat voor Anti Afpak Partij en is het geestes kind van Ed van Tol die in het dagelijks leven directeur is van een bewakingsdienst. André Hazes in Leidse Schouwburg LEIDEN De Leidse Schouwburg heeft André Hazes gestrikt voor een exclusief optreden op donderdag 18 januari. Voor het concert van de Amsterdamse zanger van het onvervalste le venslied op melodietjes in driekwarts-maat treedt Renée de Haan, bekend van de hit 'Vuile huichelaar', op. Beide worden belegeleid door het orkest Rendez Vous. Het optreden begint om 20.15 uur. De kaartverkoop begint op 2 januari. Haagwijk begint met eettafelproject LEIDEN Verzorgingstehuis Haagwijk aan de Beethovenlaan begint 3 januari met een eetta felproject voor 55-plussers. Met dit initiatief komt het aantal eettafels in Leiden op vijftien. De directeur van het verzorgingstehuis, J. de Leeuw, betreurt het dat de gemeente Leiden voor dit soort voorzieningen weinig of geen subsidie meer ter beschikking stelt. Haagwijk opent op verzoek van de activiteitencommissie van het gecoördineerd ouderenwerk de eetta fel. Dit project is bedoeld voor de ongeveer achthonderd senioren uit de Fortuinwijk. Zij kunnen minimaal een dag van tevoren reser veren voor een maaltijd. Van maandag tot en met vrijdag wordt tussen 12.30 en 13.00 uur een warme maaltijd gereserveerd in de recreatie zaal. De kosten zijn 6,05 per maaltijd. n uhs directeur s e| Leiden i Mevrouw ir. iipkens begint per 1 [s directeur van het root-Leiden van de lypèn Watervoorziening (EWR), die is ge- rafi v*er districten. Het toot Leiden bestaat 'it het verzorgingsge- het voormalige ener- j Rijnland. In de ko- wefict de EWR Heen situatie waarin Ct uit de gemeente rieejLeiderdorp, Oegst- Zoeterwoude zal be- mpkens volgt de heer ers op die deze func- r lang als ad-interim vervulde. Hupkens ;erde bedrijfskunde Universi- !e en is nu nog werk- ;en Amsterdams or- WÉn adviesbureau. nille voor Ghana De Stichting Kin- Is schonk gister- jdens een fancy fair inbrandt Scholenge- d 40.000 gulden voor -project in Ghana, :t voor preventieve Iszorg. De gemeente iemt hieraan al zo'n |eel. Zo werden er al van de Eerste Hulp van de brandweer Verschillende ide regio hebben de- het project geadop- ftembrandt Scholen- iap heeft de weder man de Bamboi-kli- :h genomen. NL LEIDEN Leidenaar B. Spijker ex-werknemer van de reinigingsdienst, gaat in hoger beroep te gen het vonnis van de Leidse kantonrechter. Dat heeft zijn advocaat W. Anema meegedeeld. Spijker werd in februari 1988 ontslagen door de ge meente. Hij moest plaats maken voor een vrouwelijk personeelslid. Spijker span de vervolgens, evenals zijn collega R. Eradus, een rechtszaak aan tegen de ge meente. Eradus overkwam namelijk hetzelfde. Ook zijn plaats werd ingenomen door een vrouw. De rechter besliste echter dat Spijker ongelijk had en wees ver volgens zijn eisen af. Anema vocht het ontslag van Spijker aan op juri- betaling. De rechter wees disch-technische gronden, deze eisen af. Volgens de raadsman heeft de gemeente fouten ge maakt. Zo zou de opzegter mijn van een maand niet in acht zijn genomen en heeft de gemeente zijn cliënt ge passeerd op het moment dat er vacatures waren. Spijker begon evenals Eradus via uitzendbureau Start, het bureau van het arbeidsbu reau dat zich richt op lang durig werklozen, bij de ge meentelijke dienst. Daarna kregen ze een tijdelijk con tract. In februari zijn ze ontslagen, bij de gemeente reiniging werden toen en kele vrouwen in dienst ge nomen. De advocaat is van mening dat de gemeente ten onrechte het doelgroe penbeleid heeft toegepast. Ook vorderde hij loondoor- „De rechter vindt bijvoor beeld dat een maand opzeg termijn niet in acht geno men hoefde te worden. Vol gens hem liep het contract toch al van rechtswege af. Dat klopt niet, dat vind ik onder meer heel onredelijk. Vandaar dat we in hoger beroep gaan", aldus Anema. De raadsman vertelde te vens dat de collega van Spijker, Eradus, wel gedeel telijk in het gelijk werd ge steld door de rechter. „En dat terwijl het om dezelfde zaak ging". Volgens G. Sunter van de gemeente ging het echter niet om dezelfde zaak. Het contract van Eradus is vol gens haar vaker verlengd. „Beiden wilden het ontslag nietig laten 1 verklaren op grond van niet tijdig opzeg gen. Eradus heeft hierin ge deeltelijk gelijk gekregen, Spijker niet", legt ze uit. De voortzetting van hun dienstbetrekking op grond van gelijke behandeling heeft de rechter niet geho noreerd. „Ze zijn nog steeds ontslagen". Op het hoger beroep van Spijker reageer de ze verbaasd. „We wach ten wel af", was haar reac tie. Mevrouw Visser, advocaat van Eradus, wilde geen me dedelingen doen. „Vraag maar aan de gemeente", zei zij. „Ik wil mijn cliënt hier buiten houden". Op de vraag of ook Eradus in ho ger beroep ging,, reageerde ze ontwijkend. „Er is niets principieels aan de hand". IBS 0 m ZATERDAG 23 DECEMBER 1989 PAGINA 13 Baby Zippora is de 110.000-ste Zippora Meindertje Tieman is gistermiddag feestelijk op het stadhuis ontvangen omdat zij de 110.000-ste inwoner van Leiden is. Zippora werd geboren op 9 november. Ze is het derde kind van het gezin Tieman-Westera en heeft een 6-jarig zusje en een 4-jarig broertje. Uit handen van burgemeester C. Goekoop ont vingen de ouders een spaarbankboekje voor de baby met daar op het symbolische bedrag van 110.000 centen. FOTO: WIM VAN NOORT EHBO-vereniging sticht fonds LEIDEN De katholieke EHBO-vereniging Peerke Donders heeft een fonds ge sticht dat dezelfde naam draagt als de vereniging. Doel ervan is geld bijeen te krijgen om vier wensen van de vere niging te vervullen. In totaal kosten die ongeveer 10.000 gulden.^ De vereniging komt geld te kort. De EHBO-vereniging krijgt geen subsidie van de ge meente en het vinden van een sponsor is erg moeilijk, omdat EHBO'ers nauwelijks reclame kunnen maken. Toch is geld nodig om zich aan te passen aan de eisen van deze tijd en het ledental op te vijzelen of in elk geval op peil te houden. Gevreesd wordt dat de kwali teit van de hulpverlening in de knel komt. Peerke Donders heeft drin gend behoefte aan een beade mingspop voor de beginners- en vervolgcursus reanimatie. Ook is een overhead-projector nodig met scherm met een bij behorende cursus in de vorm van sheets. Verder heeft de vereniging behoefte aan een projector om films van het Oranje Kruis, het Brandwon dencentrum en andere organi saties te kunnen vertonen. Tenslotte wil Peerke Donders een computer aanschaffen voor de leden- en financiële administratie. Volgens secretaris W. Nollens wordt gekeken per wens. „We kijken hoever we komen met het fonds dat nu is gesticht. Als het twee jaar duurt voor we de ongeveer drieduizend gulden bijeen hebben voor de pop, moet je reëel zijn en de andere wensen laten vallen. Of zien ze via andere kanalen te financieren". Het gironum mer van het Peerke Donders fonds is 540708. En dus weten de Louise-leer- lingen dat ze naar Benidorm op vakantie moeten gaan, welk bier ze moeten drinken, bij welke bank ze hun spaar rekening moeten openen en op welke schoenen ze het snelste vooruit komen. Maar zover is het nog niet. De leer lingen van het Louise begin nen per 1 januari al dan niet vrolijk maar in elk geval wel verplicht aan de Spaanse les. En nu maar hopen dat ze heel goed leren wat het woordje „libertad" betekent. Show Alle fracties in de Leidse ge meenteraad, met uitzondering van D66, besloten donderdag avond vijftien miljoen gulden te besteden aan de stations plannen. Aan dit besluit gaat een lange geschiedenis vooraf, die begon met de presentatie van de prachtige maar dure plannen. Een tunnel onder het Stationsplein was nood zaak, zo bleek, om het „leef- en verblijfsklimaat" in de buurt van het nieuwe NS-sta- tion daadwerkelijk te verbete ren. Maar tegelijkertijd bleek dat een tunnel heel erg veel geld kost. De tien miljoen gulden die al eerder was gereser veerd op de meerjarenbegro ting zou niet voldoende zijn. „Twintig miljoen is voor ons te veel", riep PvdA-fractie- voorzitter Steven de Vreeze tijdens de algemene beschou wingen in november. Hij zorgde daarmee voor groot tu mult bij de andere fracties die een dergelijke uitspraak veel te voorbarig vonden. Binnen zijn eigen PvdA-frac- tie bestond die opschudding al veel langer. Er waren immers twee kampen. Aan het hoofd van de ene linie stond wet houder Marietje van der Mo len, verantwoordelijk voor het beleid op het gebied van ruimtelijke ordening, verkeer en openbare werken. En van mening dat er een heel goede oplossing moet komen voor het Stationsplein en dat de ge meente daarvoor ook geld moet over hebben. Show (2) Een ander en groter deel van de fractie dacht echter dat er best een goedkoper alternatief zou zijn (ook al bleef Van der Molen beweren dat dat er niet was) en voerde aan als argu ment dat geld dat voor het station wordt gebruikt niet kan worden aangewend voor andere wensen zoals de uit breiding van de kinderopvang en de verbetering van de Slaaghwijk. Toen begin december alle mo gelijke varianten werden ge presenteerd, vielen de schel len van de ogen van de te op timistische PvdA'ers. Ze za gen dat een goed plan zo'n 63 miljoen kost en dat dat een gemeentelijke bijdrage van minstens 27 miljoen zou ver gen. Rekening houdend met een rente-opbrengst van zo'n vijf miljoen, betekende dat een bijdrage van 22 milj.oen. Minstens twee miljoen meer dan de PvdA, verreweg de grootste partij in Leiden, voor de plannen over had. Niets doen kon echter ook niet, begrepen de socialisten. En ze omarmden hun broe ders en zusters ter rechterzij de (collegepartner VVD) en hun broeders ter linkerzijde (collegepartner Groen Links). Na een paar dagen onderhan delen rolde er een compromis uit de bus: de gemeentelijke bijdrage is maximaal vijftien miljoen gulden. Door de rente kan dat groeien tot twintig miljoQfi gulden zodat er een gat van zeven miljoen gulden overblijft. Show (3) Die zeven miljoen wil het col lege halen bij onder meer de Nederlandse Spoorwegen (die al zestig miljoen investeren in in de bouw van het nieuwe station) en de provincie. Iedereen is optimistisch en vol goede moed, maar garan ties zijn niet te geven. PvdA- wethouder Dick Tesselaar liet zich donderdagavond ontval len dat „intern" wordt gespro ken van de „geloof-hoop-en- liefde-show". Het is dus nog heel onduide lijk of voldoende geld be schikbaar zal zijn. Om over de dekking van financiële tegen vallers nog maar te zwijgen. Wat de PvdA doet als er meer geld nodig is, maakte woord voerder Loek Geradts nog eens duidelijk. Dan gaan de plannen niet door, benadruk te hij, verwijzend naar de an dere dure wensen die de ge meente Leiden heeft. Tenzij er een meerderheid in de raad is te vinden die alsnog besluft om meer dan vijftien miljoen bij te dragen, zal Lei den dus nog tot in lengte van dagen zijn opgescheept met een ontzettend onveilig sta tionsgebied waar fietsers, voetgangers, auto's en bussen elkaar constant in de wielen rijden. Als de PvdA zich al thans aan haar woord houdt. En ook daar zijn geen garan ties voor te geven. Modder Het SP-raadslid Cor Vergeer had het woensdagavond zwaar. Hij werd door mede raadsleden venijnig onder vuur genomen toen hij de commissievex-gadering met, volgens wethouder Fred Kuij- ers, „vrijblijvende verhalen" onnodig ophield. Wat was het geval? De gemeente moest een locatie aanwijzen voor een nieuwe vuilverbranding en van te voren was al duide lijk dat dat Ypenburg zou worden. Vandaar dat vooraf iedereen dacht dat over dit onderwerp slechts kort ge sproken zou worden en de meeste fracties zich achter het standpunt van het college zouden scharen. Dat was- een misrekening, zo als bij de rondvraag bleek. Prikkelend De lucht er omheen is aangenaam. Je herkent hem van afstand, behalve met een windje in de rug natuurlijk. Desondanks zal de kerstboom die pal voor de Schapensteeg in de Haarlemmer straat staat, waarschijnlijk prikkelend werken. Met name voor de stereotype Leidse fietsers, die in de regel onverlicht door het Leidse schichten. Zij zullen ongetwijfeld op prikkelende wijze ken nismaken met de naaldboom. En wellicht besluiten om 1990 enigszins verlicht te starten. FOTO: TEJO RINGERS Vergeer stak een lang betoog af waarom volgens hem en het milieu-alarmteam van zijn partij, er geen nieuwe vuil verbranding nodig is. „Een radicaal alternatief" bood hij en goochelde wat met cijfers over kilotonnen afval en fu turistische ideeën over het ge scheiden ophalen van vuil. Na vijf minuten brak het D'66 raadslid Egon Snelders de ban door als eerste Vergeer te on derbreken. „Moet dat nu", vroeg hij zich af. CDA-vrou- we Corrie Kramp haakte hierop in. Ze vond het een onzinnige voorstelling van za ken en ging uit protest naar het toilet om de woorden van Vergeer niet langer aan te hoeven horen. Kuijers bitste Vergeer toe: „U komt bijna nooit op deze vergadering en dan als u er bent vertelt u sprookjes". Modder (2) „Als u geen nieuwe vuilver branding wilt dan laat u de bewonersgroepen die tegen het openhouden van de Leid se vuilverbranding zijn in de kou staan", voegde het vrou welijke PvdA-lid Christa de Boer hieraan toe. Dat was duidelijk tegen het zere been van de man die zichzelf zo graag ziet als de Leidse kruis vaarder voor buurtbewoners- belangen. Hij eiste van voor zitter Kuijers dat er over dit onderwerp serieus gesproken kon worden zonder het mod der spuiten van de anderen. Hij vervolgde met verharde stem zijn monoloog vol idea len. Dit onder hoorbaar pro test van de anderen en de do delijke blikken van de naast hem gezeten VVD-lady Marij ke Wijnbergen. Haar partijge note Alexander Geertsema vond de hele vergadering al slaapverwekkend en wenste zeker voor Vergeer niet ge wekt te worden. Uiteindelijk stelde Kuijers nuchter vast dat de commissie akkoord was met uitzondering van de SP. Of Vergeer nu gelijk heeft of niet, tegen een modderafvoer- en verwerkingsinstallatie, zal hij zich nooit kunnen verzet ten. De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt door ons graag beloond met een muzikaal geschenk. Bij het opgeven van een nieuwe abonnee, die de krant de eerste twee weken gratis krijgt, kunt u een keuze maken uit de lp's of cd's van het Residentie Orkest o.l.v. Hans Vonk: A Tchaikovsky (lp) op.71 uit de Roméo et Juliette B Beethoven (lp) Symfonie nr.3 'Eroica' C Tchaikovsky (cd) Symfonie nr. 5 op. 64 Roméo et Juliette D Beethoven (lp) Symfonie nr.3 Eroica' Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald pen maand (automatisch betalen) f24,85 kwartaal via acceptgiro f75,10 Stuur als dank cadeau(betreffende letter) naar: Naam: Adres:1 Postcode/plaats: Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar *0"i| Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2501 VC Den Haag. \JNZ j 1 CcidócSouomit

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13