Foreholte pakt nuttige punten Saturnus haalt EMM van voetstuk De Zijl komt bedrogen uit in Amersfoort Pragt zegeviert halve marathon,. Singlezeges Zonderop, Berkhout en De Bruin MSV stunt tegen koploper Cheetah Swift-voorzitter Q van der Hulst staptv Swift I SPORT Eeidt&Qoivuvnt MAANDAG 18 DECEMBER 1989 PAGI^ LEIDEN De handballers van Sa turnus hebben met een 18-14 zege op EMM na Delta Sport opnieuw een topper in de tweede divicie C van het voetstuk gehaald. De dames van HVS, inmiddels zelf zo'n topper, kon den hun positie tegen HVSV/Terneu- zen niet verdedigen, omdat er geen scheidsrechters waren! In de derde divisie kwamen zowel de heren van Rijnstreek als de dames van Olympia te kort tegen de lijstaanvoerders in hun klasse. Olympia was met 13-20 kansloos tegen UVG 2, terwijl Rijn streek pas in de slotfase het hoofd moest buigen voor EDH 2: 18-22. Saturnus is na een moeizame compe titiestart op de weg terug. Van de laatste vier duels werden er drie ge wonnen. Daarbij is de 18-14 zege die de Leidenaars behaalden op EMM. De nummer drie op de ranglijst moest het in de Vijf Mei-hal voorna melijk hebben van fysiek spel. Met name de Middelburgse opbouwspe- lers en de naar binden trekkende lin kerhoekman waren gevaarlijk. De basis van de Leidse zege lag nu niet zozeer in de aanval, maar met name na rust in de defensie. De 3-2-1 hield de opbouw op afstand, terwijl cen trumverdediger Wim van Leeuwen de cirkelloper geen centimeter ruim te liet. Aan de overkant scoorde Sa turnus met gevarieerde aanvalspatro- nen. De ploegen gingen tot 7-7 gelij- kop. Vlak voor rust kreeg Saturnus een tijdstraf, die EMM benutte door naar 7-9 uit te lopen. In de tweede helft startte Saturnus fel. Het ver diende enkele strafworpen, maar ook EMM scoorde. Lang bleef het 11-12, maar twee break-outs en een fantas tisch uitgespeelde vrije worp, die door Dan Olssen op de hoek werd af gerond, tipten de balans naar Satur- nus-zijde. Het laatste kwartier hield Saturnus de voorsprong bekwaam vast. Het won met 18-14. De heren van Rijnstreek hebben zich door het te harde spel van kop loper EDH 2 uit de wedstrijd laten spelen. Dat gebeurde al in de eerste helft. Rijnstreek nam een 10-4 voorsprong, maar #1 bikkelend kwa men de reserves nog voor rust terug tot 10-10. De afstandschoten van de Alphenaren werden te vaak geblokt. In het tweede deel was het EDH wat meestal het voortouw nam. De kleine marge moest vlak voor tijd door Rijn streek worden overbrugd. De wan- hoopsdekking (3-3) werkte zoals wel vaker averechts: 19-22 voor EDH. De dames van Olympia snakken naar het kerstreces. Met een half re validerende ploeg waren ze geen par tij voor het beweeglijke UVG 2. De Schiedamsen namen voor rust een 3- 9 voorsprong. Pas in de laatste tien minuten waren de dames uit Wasse naar in staat het doel echt te vinden, maar toen was het al te laat. Meer dan de achterstand van 7-17 naar 13- 20 terugbrengen kon het niet. De voornaamste winst van de dames van HVV in de wedstrijd tegen Verburch was het aantal doelpunten. Tegen over de Voorschotense 8 stelde Ver burch er echter 13, zodat de partij wel verloren ging. Dat gebeurde in het kwartier voor rust. Van 3-3 lie pen de gasten, ondanks de persoonlij ke dekking van Astrid Terheide op Yvonne Noordman uit naar 3-7. Na een een 4-9 ruststand werd het 8-13. LEIDEN Nuttige pun ten. Dat is de conclusie na de weinig grootse wedstrijd van Noorlan- der Foreholte tegen OSC. De Voorhoutsen wonnen met 19-15 en stegen daarmee twee po sities op de ranglijst naar een zesde plaats. Foreholte speelde een soort intermezzo-wedstrijd. Na twee competitieloze zonda gen, wachten de handbalsters opnieuw twee weken zonder competitieverplichtingen. Het was aan het spel te mer ken. Zonder echt briljant te handballen werden de we derom vooral collectief ster ke Amsterdammers met klein verschil verslagen. OSC kwam even voor (1-2) en bleef tot 6-5 redelijk bij. Het kwam aanvankelijk nog wel door de 4-2 dekking heen, maar de defensie sloot steeds beter. Via penalty's van Mirjam Collart (topscoor- ster met zeven doelpunten) en doelpunten van Conny van der Werf, Marianne Bult en Claudia de Jong bereikte Foreholte de rust met een 10- 6 voorsprong. In de tweede helft deden de Voorhoutsen weinig meer dan die voor sprong consolideren. Bij on dertal wilde de ploeg van Kecskeméthy nog wel eens vlammen. Juist dan werd er gescoord. De 14-9 die ge scoord werd door Claudia de Jong was een juweeltje. Een juweeltje dat voor tachtig procent op de naam van Ma rianne Bult kon worden ge schreven. Zij startte met bal in, bond de defensie aan zich en liet de bal zijwaarts pre cies op maat naar inkomende De Jong „glijden". Zij maak te foutloos af. Toch leden de Voorhoutsen, die uiteindelijk met 19-15 wonnen, iets te veel balverlies om Jan Kecs keméthy een rustige Kerst te gunnen. -JE" Mirjam Collart misleidt de OSC-dekking. Collart scoorde in het door Foreholte met 19-15 ge wonnen duel zeven maal. FOTO: HENK SNATERSE UTRECHT/LEIDEN Een Leidse tennisselectie is, met onder meer enkelspeloverwin ningen van Bionda Zonderop, Cindy Berkhout en Ben de Bruin, succesvol geweest tij dens het indoortoernooi van Vechtse Banen in Utrecht. Bionda Zonderop verenigde de krachten weer eens voor een Bl-toernooi, spaarde in kwart en halve finale geen der twee tegenstandsters, maar had door de bank genomen nog de minste moeite met de finaleop- ponente, Dekker-speelster Amy van der Linden, 6-2, 6-2. Bij de B2-dames eveneens een 'Leidse' finale. LC B-Master Cindy Berkhout won na drie uur en 25 minuten met 5-7, 6- 4, 6-4 van Nathalie van der Voort. De uitputtingsslag le verde aansluitend verlies in het DDB op. In het Bl-heren- toernooi struikelde Erik Bak ker, na een fraaie zege in de kwartfinale op favoriet Timo Luca, in de halve finale over Hans van Scheppingen, die ga- mepoints tegen (op 2-4, 3-4 en 4-4) fraai wist te overleven. De Cl heren werden volledig door de vier spelers van de Leidse selectie beheerst. Ben de Bruin gaf in Utrecht extra gas op de service en bleef daarmee in de halve finale Jan-Pieter Hartwijk en in de finale LC C-Master Perry Paauw de baas. Paauw had in de halve finale Rogier van Duyn, die met De Bruin wel het HDC winnend afsloot, ge klopt. In het damesenkelspel Dl reikte Judith Pietersen tot de finale, terwijl Mariëlle Pati- wael in de halve finale werd geklopt. LDG damt zich in veiligheid LEIDEN Het Leidse LDG heeft zich in de landelijke tweede klasse van de damcom- petitie met de forse 14-6 over winning op Rijsoord in veilig heid gespeeld. Het Rijnsburgse RDC speelde gelijk tegen Heemstede. Het duel van het&Leids Dam Genootschap tegen Rijsoord werd ontsierd door de laatste partij, die jeugdspeler Rien Fraanje moest afwerken. LDG had reeds een 13-5 voorsprong genomen, waarna Fraanje in een duidelijke remisestelling nog anderhalf uur moest door spelen, voordat de 1-1 werke lijk op het scorebord kwam. Andre van de Kwartel won op het eerste bord heel bekwaam, waarna Erik-Jan van Reenen na vijf achtereenvolgende ne derlagen tot een uiterst fraaie zege kwam. Hein'van Winkel en Arend van Beelen scoorden ook 2-0. Het Riinsburgse RDC mocht om de koppositie te behouden niet verliezen van het sterke Heemstede. De 10-10 gedeelde stand kwam tot stand door een vooruit gespeelde remise van WK-ganger Dick van Dijk en zeges van Ton Noort en inval ler Gert Cederhout en neder lagen van Jan Schijff en Arno Kooloos. Zes partijen eindig den in remise. LEIDEN LZ pakte ook in het laatste dubbel- weekeinde voor de win terstop geen punten. Za terdag was AZ&PC te sterk (9-13), zondag werd ruim verloren van het Hilversumse De Robben (17-6). De Zijl bezet dank zij een overwinning en een gelijkspel een goede vierde plaats in de compe titie. Zaterdag was De Zijl ondanks een matige wed strijd te sterk voor ZPB Prof us (13-9). Gisteren speelde de ploeg een goe de partij tegen AZ&PC (8- 8). AZC pakte eveneens vier punten en daardoor staat de Alphense ploeg nu op een gedeelde eerste plaats. Zaterdag werd het VZC verslagen. Zondag was ZPB Profus het slachtoffer. In de wedstrijd van zaterdaga vond maakte De Zijl/LGB een alles behalve geïnspireer de indruk. Voor het in de on derste regionen bivakkerende ZPB Profus was De Zijl ge woon een maatje te groot. De ploeg uit Leiden leidde echter voortdurend met niet meer dan vier punten. Anton Hei den was een positieve uitzon dering. Hij dolde soms meer dere tegenstanders op de mid- voorpositie. Het belang van De Zijl/LGB-speler Alex van Belkum wordt fel op de huid gezeten door John van den Burg van ZPB Profus. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Heidens en Mare van Belkums inbreng bleek vooral in de derde periode. Met beide spe lers op de bank ging weinig initiatief uit van de Leidse ploeg. De eindoverwinning kwam geen moment in gevaar. De 13-9 was verdiend, maar zeker niet goed. Een heel andere De Zijl-ploeg ging de volgende dag in Amersfoort te water. Kenne lijk hadden Spijkers pupillen een goede nachtrust gehad. De ploeg maakte een voortvaren de start tegen het Amersfoort- se AZ&PC. Met een ruime marge in het voordeel van De Zijl na de tweede periode (1-5), leek de klus geklaard. Hoewel minder produktief, onder scheidde Marc van Belkum zich overigens in deze beginfa se opnieuw als een goede lei der. Ondanks het feit dat de Leide naars zich niet lieten provoce ren door schoppende Amers- foortse spelers, wist de thuis ploeg tot 4-6 terug te komen. Gelukkig voor De Zijl was goalie Martin Nederlof goed bij de les en zorgde hij ervoor dat zijn ploeg met twee punten bleef leiden. Vooral de derde periode, en in mindere mate de vierde, werd gekenmerkt door scheidsrechterlijke dwa ling. Arbiter Nonnekes stond soms zelf verbaasd van de be slissingen van zijn nieuwe col lega. De Zijl bleef intussen re delijk met zijn overtalsituaties omspringen. Marco Kerkvliet tekende 6-7 aan. Toen vervol gens AZ&PC op voorsprong kwam (8-7), werd het ook coach Albert Spijker te veel. Spijker, normaal de rust zelve, reageerde zich verbaal af op de scheidsrechter. Marc van Belkum trok uiteindelijk de stand weer gelijk door een strafworp te benutten. Over de gehele wedstrijd bezien, was een punt voor De Zijl te wei nig. Het getoonde spel geeft wel hoop voor de tweede ron de van de competitie. Minder hoop is ervoor LZ 1886. De ploeg heeft de eerste competitieronde puntloos afge sloten. AZ&PC, een provoce rend spelende ploeg, werd in eerste instantie redelijk bijge houden, 6-9. De LZ-ploeg 'raakte vervolgens het goede spoor bijster. De laatste perio de werd met 4-3 verloren en daarmee werd de eindstand op 9-13 bepaald. LZ opende een dag later sterk tegen De Robben, 0-2. De Leidse hoop werd echter door het talentvolle De Robben weer snel de bodem ingesla gen, 6-2. De LZ-ploeg creëerde zich enkele goede kansen, maar de Leidenaars faalden in de afwerking. De Robben speelde overigens zelf ook een matige wedstrijd, maar het klasseverschil was zo groot dat de 17-6 anders zou doen gelo- AZC moest zaterdag tegen de sterkste opstelling van VZC aantreden; de geschorste Jan Wagenaar was weer terug in de basis. De Alphenaren on dervonden slechts in de eerste periode enige tegenstand van het ambitieuze VZC. De Geurtsen-ploeg speelde veel effectiever dan zijn opponent en sloot de derde periode af met een 11-4 voorsprong. Jeugdkeeper Willem Vermeu len speelde overigens een pri ma partij. En ook midvoor John Janssen was weer op dreef. Hij nam het leeuwen deel van de doelpunten voor zijn rekening. Janssen liet zich ook van zijn beste kant zien tegen ZPB Profus. AZC wist in die wed strijd het klasseverschil echter niet in doelpunten uit te druk ken. Met een bescheiden 8-14 werd deze ploeg, die tot dusver slechts twee competitie punten vergaarde, verslagen. Vivax heeft voor het eerst in deze competitie enige tegen stand ondervonden. Het keer punt in de wedstrijd tegen Stormvogels kwam bij een 8-7 stand. Goalie Joep van Duin hoven eiste weer een hoofdrol voor zich op. Duinhoven stop te een aan Stormvogels toege kende strafworp, waaruit Vi vax vervolgens via een snelle tegenaanval wel doel trof: 9-7. Katwijk deelde dit weekein de de punten. In een duel waarin de Katwijkers tegen maar liefst twaalf persoonlijke fouten opliepen, was een ge lijkspel gezien het wedstrijd verloop het hoogst haalbare resultaat. LEIDEN De dames van MSV lieten in Noord wijk geen spaan heel van kop loper Cheetah (83-69). Luba Leiden nam revan che op Locomotief (96-79). Leiderdorp stuntte na het verlies tegen ASVU door te winnen van koploper Early Bird (84-81). Voor de dames van Grasshop pers duurde de wedstrijd in Den Bosch tegen Flash net iets tekort (75-72). MSV heeft na de winst in Delft tegen DAS naar het schijnt de goede lijn te pakken. Zondag in Noordwijk was het immers tegen niemand minder dan koploper Cheetah op nieuw succesvol. De manier waarop die winst tot stand kwam doet vermoeden dat de komst van Annelies Schaap van Grasshoppers naar MSV het geloof in eigen kunnen kracht heeft bijgëzet. Het was voor het eerst dit sei zoen dat de Noordwijkse for matie van coach Frans Nelis- sen overtuigend van start ging (10-4). De Nijmeegse tegen standster, die gehandicapt als het was slechts zes speelsters ter beschikking had, heeft nooit de indruk kunnen geven iets aan die achterstand te kunnen doen. Marjolein ter Laak en Marian Janson be dwongen de Nijmeegse lengte voldoende om MSV aanval lend wat foutjes te permitte- Cheetah, dat een ogenschijn lijk lastige zöne-verdediging opwierp om de eerste helft niet direct al in foutenlast te komen, zag de barricade knap omzeild door een listig spelen de Marian Janson en een knap 'hoekende' Yvonne van der Put. Ook na rust (36-30) was het Cheetah dat achter de fei ten aanholde. Yvonne van der Put en Marian Janson met name, sleepten MSV door de moeilijke periode heen. Na een maximale voorsprong in de tiende minuut van 63-46, drong Cheetah nog een keer aan tot 69-61. Het was de laat ste stuiptrekking van de kam pioenskandidaat die bij 83-69 capituleerde. Belangrijke punten voor MSV, temeer daar het een plaats ho ger genoteerde Landslake Lions eveneens won van DAS (56-55). Luba Leiden ging zaterdag maar met één gedachte de Vijf Meihal in en dat was 'revan che'. Revanche op Locomotief dat eerder in de competitie na verlenging de eerste competi- tiepunten pakte tegen Leiden (96-95). De ploeg uit Rijswijk voelde het zaterdag maar al te goed aan dat voor de tweede keer stunten tegen Leiden er abso luut niet in zat. Locomotief startte met een laffe zóne maar dat was slechts koren op de molen voor Erik-Paul van Weeren die voor de pauze ne gen maal raak schoot. Via 14-4 en 26-15 marcheerde Leiden naar de rust (52-40), zonder enige problemen. In de tweede helft waagde Lo comotief het heel even uit de schulp te kruipen, maar Huy- bens en Minderhout straften dat gedecideerd af (64-44). Het venijn was er toen wel uit bij Leiden dat met Locomotief sa men naar het einde holde. Os car Taal kreeg tijdens de wed strijd zodanig last van zijn zit vlees dat hij het voor wat be treft het eerste team dit sei zoen voorlopig voor gezien houdt. De eindstand was 96-79. Topscorers Leiden: Erik-Paul van Weeren 26 punten, Thijs Minderhout 18, Thomas Gus- sen 13. Leiderdorp had na het verlies in Amsterdam tegen ASVU heel wat goed te maken. Za terdag tegen Early Bird slaag de de equipe van coach Bert Samson daarin volledig door koploper Early Bird te ver slaan. De ploeg uit Zaandam miste twee basisspelers, terwijl Leiderdorp René Paulides (griep) moest missen. De ba lans sloeg mede daarom door in het voordeel van Leider dorp dat met de rust nog tegen een achterstand aankeek (40- 42). De tweede helft was het Martin Hoogendoorn die Lei derdorp aan een voorsprong hielp, die het niet meer af stond. Bij 82-81 met nog 18 se conden te gaan veroverde Ear ly Bird nog éénmaal balbezit maar center Ruud Kroon ver kwanselde die kans voor zijn ploeg op uiterst geroutineerde wijze. Na de slotseconde mocht Leiderdorp vanaf de strafwor- nul. plijn de eindstand op 84-81 be palen. In Alphen ziet men met ver langen uit naar de jaarwisse ling. 1989 is tenslotte voor BVO een uiterst mager jaar geweest. Dat kan en moet vol gend jaar alleen maar beter gaan, hoopt men in Alphen, waar Ben Ponsioen als kerst geschenk van zijn ploeg de laatste plaats in de eerste divi sie A kreeg. De eindstand was 77-70 (rust 37-27). De dames van Grasshoppers kwamen net iets tekort tegen Flash (Den Bosch). Waar eerder dit seizoen in Katwijk Grasshoppers nog vrij gemak kelijk de winst pakte tegen de medekoploper in de eredevi- sie, maakte Grasshoppers nu in de tweede helft (rust 31-31) iets teveel fouten. De inhaalra ce van 55-44 stokte eerst bij 61-59 en toen bij 75 72 (via 69- 61). Topscoorster voor Grass hoppers werd Esther van der Bosch met 18 punten. In de eerste divisie B kon Lis- se de blamage van vorige week tegen Springfield even doen vergeten door van Wind mills te winnen. De eindstand was 89-81 (rust 36-39). Jurgen Zwiers kondigde na de wed strijd aan het voor dit seizoen voor gezien te houden. In de eerste klasse rayon ver loor MSV in en tegen Leider dorp het duel om de degrada tie. De reserves van Leider dorp wonnen verdiend met 86- 72 (rust 46-29) en het hield de Noord wijkers daarmee op de Topweekeinde voor René Guyt LEIDEN Na een relatieve rustperiode is veldrijder René Guyt (Swift-Casba) weer hele maal terug. De Hagenaar zege vierde zaterdag in Harderwijk en werd gisteren in Frankfurt derde. Liefhebber John Kuy- venhoven boekte zaterdag in Ermelo zijn dertiende zege maar moest gisteren in Ooster hout genoegen nemen met de tweede plaats. René Guyt nam in de slotfase van de veldrit in Harderwijk afstand van zijn medevluch ters Ton Derkinderen en Jo Martens. Hij kwam met twin tig seconden voorsprong over de streep, waar hij zijn vierde overwinning van het seizoen liet optekenen. In Frankfurt was hij ontsnapt met de Pool Pieck en de Tsjech Simunek, Toen een lekke band hem te rugwierp. Guyt slaagde erin terug te komen bij ex-wereld kampioen Simunek, die Pieck had moeten laten gaan. In de slotronde liet de achtervolging zijn sporen na en liep Simunek nog vijftien seconden uit op de Swiftrenner. John Kuyvenhoven rijdt niet meer zo gemakkelijk als twee weken geleden. In Ermelo schudde hij pas twee ronden voor de finish zijn laatste con current, de Fries Klaas Stobbe, van zich af. Gisteren moest hij zijn inspanningen bekopen in Oosterhout, waar Dick Arie- sen (Veenendaal) hem in de laatste ronde verraste toen hij op een strook zand niet ging lopen, maar hard doorfietste. De nationaal kampioen kreeg het gat in de resterende hecto meters niet meer dicht en pas seerde de streep als tweede. LEIDEN De Kerst hal ve marathon van Holland kende een bijna volledig Leidse uitslag. De eerste twaalf lopers hebben bin ding met de Sleutelstad met als beste dit jaar Huub Pragt. De nationale marathonkampioen raakte geïnspireerd door de aan wezigheid van een TV- ploeg. Voor Tonnie Dirks overigens een reden om niet aan de start te ver schijnen. De Leidse weglopers hebben van de Kerst halve marathon een klein feestje gemaakt. On danks de stormachtige wind werd er op alle fronten be hoorlijke strijd geleverd. In de pers gedane uitlatingen van de favorieten werden in zowel het Holland- als het Bataven- kamp breed uitgemeten zon der dat er van een grimmige sfeer sprake was. Zoals zo vaak ging ook nu een derde met het bot aan de haal. De eerste vijf kilometer verlie pen niet echt spektakulair. De angst voor de straffe wind drukte het tempo aanzienlijk (17.30 minuten) zodat er in Stompwijk nog een bijna ge sloten peloton was. Daarna ging het spel onder aanvoering van juist de ervaren lopers Van der Veer, Pragt en Haze- leger op de wagen. Halverwe ge (in de Vlietlanden) dunde het kopgroepje van drie ver der uit. Theo van der Veer moest lossen. Pragt en Hazele- ger vochten daarna een leuke strijd uit op het zwaarste deel van het parcours, die pas in de laatste kilometer beslist werd. Nationaal marathonkampioen Huub Pragt werd gevolgd door een NCRV-camera („Omdat Nederland tegen Egypte moet voetballen en ik Egyptoloog en Egyptisch 5000 meter kam pioen ben, hebben ze mij ge volgd. Daarom wilde ik wel winnen".) en versnelde bij het opgaan van het fietspad naar de finish voor het SJZ-sport- park. Hazeleger drong niet meer aan en zo won Huub Pragt onder toeziend oog van Tonnie Dirks, die niet meeliep. Dirks gaf als reden op: „Ik houd de concurrentie in de ga ten en had wel mee willen lo pen als die TV er niet was ge weest". De eindtijd van Pri 1.09.22 uur. Jan Dirk^_ ger bleef als tweede i onder de één uur en nuten; voor de omsti den een uiterst res^lJ tijd. Theo van der Vee de laatste kilometer #i den nog vol aan Paij hoorn, maar greep weljyj de plaats in 1.11.54 in Barnhoorn werd nu Bataaf op slechts viei^ den van de beste H^a Achter Barnhoorn maja, Bataven de eerste t»^ mede door John de Bc^ j kort weer lid van deaan vereniging. Fred Rej^, Tim Brouwer de Korije ondanks de wind ri^; minuten van zijn reco^r, lieten de eerste niet-L,sl pas op de dertiende pj De Spartaanse eer wtac Theo van der Veek houden ook al moest tni mer 23 van de onv" veel deelnemers trj Kerst halve maraton inneringsmedailles snel op) nog vier Batajr, zich dulden. i|f Beste dame werd n; uur Eilis Foijle (Ve< Zij moest echter de mesveterane voor ziel Dat was Ciska van Vj lion), die een tijd liep. Bij de veterane] Henk Simonis in een 1.16.19. Wim Ravei van De Bataven was (k (1.19.40) bij de veterair werd gevolgd door I land-atleet Isaac Florl Bij een wegwedstrijd Brabantse Reusel is A te Lisette Stadhoude geworden. Zij finishte 3190 meter tellende Ui in een tijd van 12.36 st Bij de heren, die 10.2ue moesten lopen, kw^ Stichter van AVV na, ten precies, als achtstr meet. RS GERT VELToc Uitslag Kerst halve maraud terwoude: 1. Huub Pragt (V&LTC)PS Jan Dirk Hazeleger (HRRÖD Theo van der Veer (Holla1 4. Paul Barnhoorn (Batavi tj 5. Sjaak van Schie 1.12.1? Ravensbergen 1.12.27; 7. Je- kaas 1.12.29; 8. John de Ben 9. Henk Ravensbergen lijdt van Veen 1.14.08 (allen Bi-n Fred Regeer (Holland) P"' Tim Brouwer de Koninpe' 1.15.38; 14. Henk van Ve"n ven) 1.16.24; 16. Jos Heenrp] taven) 1.16.43 en 23. Th^ Veek (Spartaan) 1.20.12 ujj De deelnemers aan de Kerst halve marathon zijn zojuid 21 kilometer begonnen. Latere winnaar Huub Pragt 398) loopt al aan kop. i\i FOTO: ANDRÉ VAN r r LEIDEN Cock van der Hulst legt begin februari de voorzittershamer van de Leid se wielervereniging Swift-Cas- ba neer. Van der Hulst kan zich niet langer verenigen met de wens van de meerderheid van het bestuur om de sterkste amateurs meer faciliteiten te bieden dan de andere renners. Het scheidend bestuurslid blijft overigens wel voorzitter van de omni-vereniging, die bestaat uit de wielertak en een toerafdeling. Van der Hulst meent dat Swift in principe alle renners gelijk moet behandelen. Dat alle amateurs sinds vorig jaar meer faciliteiten genieten dan de overige categorieën, acht hij geen bezwaar. Dat een beperkt aantal van hen met ingang van komend seizoen voor een gering bedrag een racefiets kan kopen, gaat de veelvuldig nationaal kampioen veldrijden echter te ver. Ook zint het hem niet dat renners van bui ten de regio vanwege zulke voorzieningen naar Swift zijn gekomen, waar zij in belang rijke wedstrijden de plaats van „echte" Swiftrenners inne men. Talentrijke jongeren zoe ken volgens Van der Hulst nu hun heil bij andere nd: gen. e Swift neemt volgetch voor het tweede jaakt de zogenaamde prq, u petitie 'voor clubteaias daarin beter presteltal gelopen jaar. Daartoe meer de Zeeuwse eit] de Wilde als ploeg^ getrokken. Hij neeQei Zeeuwse renners L Van der Hulst, die f leden Joop Riet! voorzitter opvolgde' ,r dat clubsponsor Ca(nÉ veel met het beleid te professionele ami n tert. „Het zou betf^ Casba een aparte ploeg begon", vind Hulst. Adjunct-dii*!" Beverwijk van G weinig begrip voorde punt van Van der ba bemoeit zich hef^e met het beleid va(g j Het bestuur heeft e begeleidingscommisAn amateurs ingesteld Sjn nen uitstippelt". Ir,ncj missie zit ook een Vve< van de sponsor. Het is nog niet bgai Van der Hulst opv<de denvergadering kieie fc bruari een i

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18