^idócSotiACUit^ stationsplan: vijftien miljoen STAD OMGEVING GEEF OM DILKIND Klassiek cadeau Meerderheid Gevulei steunt keus Ypenburg voor vuilverbranding JtiOLLEGE WIL AUTOVRIJ PLEIN WALENKAMP WEER CDA-LIJSTTREKKER Ijsbaantje in Pancras Oost CcidócSotMont ZATERDAG 16 DECEMBER 1989 PAGINA —WIL DEELNEMEN LINKS COLLEGE Fractievoorzitter Pex Langen- D66 is gisteravond door de afdeling partij definitief gekozen tot lijsttrek- raadsverkiezingen in maart. Direct ingenberg staan Thom de Graaf, het jadslid Egon Snelders, Hape de Goe- ven Blok. D66 gaat uit van vijf ver- «plaatsen. Nu bezet de partij twee |s. Tijdens de afdelingsvergadering vanhgenberg gisteravond dat zijn partij 5pen raadsperiode- bewezen heeft aan het college B en W waard te lenberg zei een voorkeur te, hebben 'name aan een links college, maar trbij andere partijen niet uitsluiten, ilf geen initiatieven nemen voor een idingen. Maar dergelijke samenwer- volgens Langenberg wel het meest and met PvdA en Groen Links, ïgen KANDIDATENLIJST PVDA BIJNA ONGEWIJZIGD LEIDEN De ledenvergadering van de PvdA in Leiden heeft gisteravond nauwelijks wijzigingen aangebracht in de kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen. De voorstellen van de kandidaatstellingscommissies voor de eerste zes tien plaatsen werden overgenomen, zodat Hen- riétte van Dongen definitief werd gekozen tot lijsttrekker. Voor de zeventiende plaats, waarop nieuwkomer Auke de Vries stond genoteeerd, diende de Werkgroep Ouderenbeleid een tegen kandidaat in: Ed van der Veen, die op de 21e plaats stond. De werkgroep wilde hem echter op een hogere plaats omdat hij goed op de hoogte is van het ouderenbeleid. Op dit moment is raadslid Elly Kerckhoffs het best ingevoerd in de proble matiek van ouderen. „Ze heeft duidelijk gemaakt dat ze niet weet of ze de volle vier jaar wil en kan uitdienen", was de motivering van de werk groep. NS VINDT INVESTERING NIET REËEL LEIDEN Acht regioge meenten en Leiden, vere nigd in de gemeenschap pelijke vuilverbranding (gevulei), zijn in meerder heid voor het plan om een regionale vuilverbran dingsinstallatie (GAVI) in Leidschendam bij Ypen burg te bouwen. Alleen Zoeterwoude en Alkema de wijken van het meer derheidsstandpunt af en zijn voor vestiging in de buurt van Rotterdam. Met de aanwijzing van Ypen burg kan de Gevulei mogelijk vermijden alsnog 60 tot 70 mil joen te moeten steken in ver betering van de verouderde Leidse vuilverbranding. De Raad van State oordeelde on langs dat deze aangepast dien de te worden. Die uitgave is volgens de Leidse wethouder F. Kuijers „pure kapitaalsver nietiging". Kuijers is zowel voorzitter van de Gevulei als van het samenwerkingsver band SAVA dat de nieuwe in stallatie bouwt. In de SAVA nemen 35 gemeenten deel waaronder ook de negen Ge- vulei-gemeenten Leiden, Al kemade, Voorschoten, Oegst- geest, Leiderdorp, Wassenaar, Sassenheim, Warmond en Zoe terwoude. Het bestuur van SAVA sprak eerder al zijn voorkeur uit voor Ypenburg. Burgemeester A. Meerburg van Alkemade verwacht pla nologische problemen met Ypenburg. Hij wil liever eerst de mogelijkheden op de Maas vlakte en Moerdijk afwachten. Burgemeester J. Houdiik van Zoeterwoude was de felste te genstander van Ypenburg. Hij voorziet grote verkeersproble men door de aanvoer van het afval naar Ypenburg. De wethouders J Vloten uit Oegstgeest en J. Aeyelis Ave rink van Voorschoten vroegen daarom naar een mogelijke ex tra spoorverbinding met Leid schendam. Kuijers gaf daar een positief antwoord op. Maar de NS heeft inmiddels al be zwaar gemaakt tegen de loca tie Ypenburg omdat de nood zakelijke extra railverbinding 40 miljoen gulden kost die de spoorwegen daar niet aan wil len uitgeven. Donderdag neemt de SAVA een besluit over de locatie. Ypenburg is overigens niet al leen binnen de SAVA omstre den. De NS hebben nu be zwaar gemaakt en er is al een stichting opgericht om de bouw aan te vechten. Ook dreigde Fokker zijn fabriek op Ypenburg te sluiten als de vuilverbranding daar komt. Voorburg en Rijswijk hebben zich eerder al tegen de locatie uitgesproken. Leidschendam moet in februari besluiten over medewerking aan de bouw. DEN Het Leidse »ge van B en W wil ;imaal vijftien mil- gulden reserveren verbetering van de onsomgeving. Er t een autovrij plein - 199len voor het station ichtifyok wil het college ertunneling van het spunt van de Rijns- jerweg en de Schip- veg en een Terwee- lel tussen station en er vinden B en W dat zo mogelijk bij de hoofdin- van het nieuwe station busstation moet komen. nx/pf0ject0ntwikkelaar moet verplichten om de twee )ortorens links en rechts .iet station af te nemen, oor a randvoorwaarden wil- prgemeester en wethou- opgenomen zien in het aan (4nant met NS, NZH en en Ha Over deze overeen komst wordt woensdag over legd. Donderdag wordt het resultaat besproken in een commissievergadering. Als alle partijen akkoord gaan kan het convenant begin ja nuari worden getekend. Na een jaar moet er een uitvoe ringsovereenkomst zijn. Unaniem Het besluit is gisteren una niem genomen, nadat deze week veel is overlegd tussen de collegepartijen PvdA, VVD en Groen Links. Het initiatief daartoe kwam van de PvdA-fractie. Die zorgde in november voor commotie door te stellen geen 20 mil joen gulden over te hebben voor de plannen. Vorige week bleek dat alle oplossin gen voor het Stationsplein de gemeente minstens 25 mil joen gulden kosten. Het colle ge gaat er nu vanuit dat ook met een gemeentelijke bij drage van 15 miljoen de plannen haalbaar zijn. Er wordt gerekend op een flin ke subsidie van het Rijk. Ook moet het komende jaar meer duidelijk worden over de bij dragen van de NS, NZH en de provincie. „We staan voor een grote uitdaging, maar we geloven erin", aldus PvdA- wethouder M. van der Mo len. Ze stelt nu dat de eerde re berekeningen uitgingen van een „conservatieve ra ming". Zijlpoortbrug In 1991 wordt 12,5 miljoen gèreserveerd en het jaar daarna 2,5 miljoen. Tien mil joen daarvan was al eerder opzij gelegd en vijf miljoen komt uit het budget voor ci viele werken. Consequentie is dat andere werkzaamhe den worden uitgesteld, zoals de renovatie van de Zijl poortbrug en verbetering van kademuren. „Dat vinden we verantwoord", zei Van der Molen daarover. „Als iets in stort, nemen we wel maatre gelen, met andere dingen kun je schuiven". PvdA-fractievoorzitter S. de Vreeze ontkende gisteravond dat er sprake was van een ommezwaai. „We hebben nu een keuze gemaakt. We heb ben steeds gezegd: twintig miljoen vinden we te veel. Maar over het bedrag dat het wel moest worden hebben we ons niet uitgesproken". Dat kon ook niet, is zijn rede natie, omdat niet bekend was dat een goedkopere oplossing de verkeerssituatie niet echt zou verbeteren. „Die illusie hadden we eerst wel". Als goed wordt onderhandeld moeten hogere bijdragen van de partners kunnen worden binnengehaald, denkt De Vreeze. „En als het niet lukt, dan zeggen we: jammer. Als je dan door blijft gaan, dan snijd je jezelf in de vingers. Dan komen we in de proble men omdat we de onroerend- goedbelasting met zes, zeven of acht procent moeten ver hogen en omdat we andere wensen niet kunnen realise ren". Gegoocheia Fractievoorzitter J. Walen kamp van het CDA had het collegevoorstel gisteravond nog niet onder ogen gehad. In een eerste reactie zei hij dat zijn belangstelling vooral uitgaat naar de financiële on derbouwing. „Binnen korte tijd wordt nogal gegoocheld met cijfers. Het gaat om véle miljoenen meer of minder. De bedragen wisselen zoveel, dat ik me afvraag hoe zorg vuldig ermee wordt omge gaan". D66-fractievoorzitter P. Lan genberg reageerde gister avond gematigd positief op het collegevoorstel. „We zul len aarzelend akkoord gaan, maar met de nodige mitsen en maren. We moeten niet een soort Stopera-affaire krijgen. Er zitten risico's aan omdat je sterk afhankelijk bent van de bijdrage van de partners". Hij vindt dat als na een half jaar blijkt dat niet op die hogere bijdragen kan worden gerekend „de D66-variant" moet worden onderzocht. Die houdt in dat het verkeer achter het nieu we station via de Leeuwen hoek wordt omgeleid. Saverimuthu uit India is gehandicapt tengevolge van polio. Hij kon zich alleen maar kruipend verplaatsen. Na een operatie kreeg hij beugels en krukken en nu staat hij rechtop. Voor de revalidatiekosten had hij hulp nodig. De rest deed hij zelf. Meer dan hondertwintig miljoen gehandicapte kinderen in de ontwikkelingslanden worden door niemand geholpen. Deze kinderen leven in een hele kleine wereld; eenzaam en afgezonderd. Zij vormen de verborgen ramp. Het Liliane Fonds wil juist deze kinderen helpen en is daartoe werkzaam in tweeënvijftig landen in Azië, Afrika en Zuid Amerika. Via vrijwillige kontaktpersonen ter plaatse wordt jaarlijks medische en sociale revalidatie binnen het bereik van enkele duizenden kinderen gebracht. Het is pas een begin. Er valt nog veel te doen. Ook U kunt helpen Geef om dit kind j j j| Stichting Liliane Fonds Gir° 66-77-67 Postbus 75,5250 ab vlijmen Voor alle banken Telefoon: 04108-9029 rek.nr. 70.70.70.198 jdragen van: Janet jk, Erik Huisman, Kleijn, Loman Leef- Gert-Jan Onvlee en Iwiers. ïting Boycot Outspan 10Aheeft problemen huren van De Waag de tentoonstelling tegen Racisme". De ;e Leiden stelde een beleid in voor deze net als gevolg dat het niet meer aan derden erhuurd. Dat was wel et zere been van de ant die organiseert elk maart activiteiten de tentoonstelling in 9 g een onderdeel is. anisatie spreekt van 0|J|9 ditie met gewoonte- ^at zei een woordvoer- insdag tijdens de in- fond over de cultuur- aar die woordvoerder veel meer. Zo sprak „het verfoeilijke ver- iauwe racisme: „Racisme een saaiheid daar. Immers naal b'iheid wortelt in Euro- aadwerlorcjt stand gehou- Huiserir Europees racisme. tuur breekt bij uitstek in (de v<en vooroordelen af. in de pf1 Waag een exclu- verschf ontoegankelijke in- le maken, zal de posi- ictie van cultuur ver dorden". BOA ging nog een der in haar poging de komst ee te overtuigen van oelingen. „Deze eeuw 331,-bfhet denkende gedeel de wereldbevolking jsting ais je Eeuw van het Voor de niet den- |anwezigen legde de ïrder uit wat hij nu wilde zeggen. „Hier- [dt bedoeld dat racis- eeuw in toenemende perkend, erkend en wordt. Wij vragen jelke bijdragen de di- ■turele zaken in haar eft geleverd aan ra- rijding". Een ander de gemeente zelfs en vergeleek i Leiden met dat Duitse bezetters. En naai omdat de BOA .je niet kan krijgen, ste gang van zaken 'het antwoord van de nog veel triester aar het optreden van eenvoudig schreeuw- ien fikse terechtwij- rd onder het motto «oepkomen we er wel uit" voorgesteld om tot ^sing te komen, ^enkort wat wil orga niseren in De Waag weet dus wat hem te doen staat. Ge woon lekker overdrijven, vals beschuldigingen, goed grof doen en fors chanteren. Waarna, bijna voor je het weet, ook jouw ingelijste si naasappel in De Waag hangt. Rook Ook in het Leidse stadhuis mag vanaf 1 januari in de openbare ruimtes niet meer worden gerookt. De gebods borden zijn inmiddels ge plaatst. Kunnen de ambtena ren, politici en de burgers er alvast aan wennen. Klantvriendelijker wordt de gemeente daardoor niet voor het rokende deel van de natie. Naar nicotine snakkende wachtenden voor de balie mo gen hopen op een snelle af handeling. Staan ze te lang in de rij dan moeten de echte verslaafden wellicht met zak ken drop de ontwenningsver schijnselen bestrijden. Ambtenaren moeten voordat ze hun kamer verlaten eerst hun peuk uitdrukken. De gangen zijn immers openbaar. Superrokers zoals chef kabi net Hein van Woerden zullen nog maar sporadisch door de marmeren gangen slenteren. Chef stadsbeheer Leo Meijer komt zijn kamer op het stads- bouwhuis helemaal niet meer uit en de wethouders Marietje van der Molen en Hans de la Mar komen niet eens meer op het stadhuis. Hans van Wir- dum, de stevig paffende be- stuursmedewerker van De la Mar, kondigde al aan dat de proef met de spreekuren in de wijken maar moet worden ge staakt als er niet om de vijl minuten een shaggie kan worden gerookt. Raadslid Jan Laurier, net als beide Hansen een milieu vriendelijke Groen-Linkser is deze week gestopt. Christa de Boer van de PvdA ziet echter erg op tegen het rook- loze tijdperk dat in de negen tiger jaren zijn intrede doet Zij vreest dat ze in pauzes tij dens vergaderingen in het Gulden Vlies samen met de onverbeterlijke Egon Snelders wordt verbannen naar de vrieskou in de buitenlucht. Bij de VVD worden niet echt problemen verwacht. Het eni ge fractielid dat vreselijk ver slaafd is heet Nico Langerak. Voor de liberalen was het dan ook niet zo moeilijk hem er van te overtuigen dat het heel verstandig zou zijn als hij na de verkiezingen in maart niet meer zou terugkeren in de po litiek. Hoe het de statistisch ongeveer driehonderd roken de ambtenaren in het stad huis, stadsbouwhuis, bij de so ciale dienst, het archief en de reiniging vergaat, is niet te voorspellen maar nu het in de clandestiene sfeer wordt ge trokken gaat roken weer iets spannends, iets stiekems krij gen. Nooit werd er zoveel ge dronken als tijdens de droog- legging. Salto mortale Het ziet er naar uit dat de ge meente Leiden de goedwillen de amateurs van Rijnland de komende vijf jaar nog op de kabel toelaat om zich bezig te houden met lokale omroep. Hoewel de SLOF (ex-Freewa- ve) nadrukkelijk aan de ge meentedeur klopt om in plaats van Rijnland de zend machtiging toegeschoven te krijgen, Jiet de Leidse raads commissie voor economische aangelegenheden deze week al doorschemeren dat die voor vijf jaar geldende machtiging wel weer naar Rijnland zal gaan. Weliswaar zagen de commissieleden wat hinder nissen op de weg, maar in de praktijk zal blijken dat Rijn land wel weer even goed zit. Of dat „even" langer zal du ren dan maximaal vijf jaar mag op dit moment worden betwijfeld. In algemene zin worden immers al vraagte kens gezet bij het bestaans recht van Rijnland als streek- omroep naast Radio West. Het is ook een teken aan de wand dat in navolging van Katwijk andere gemeenten (Noord- wijk, Rijnsburg, Leiderdorp) liever ruimte lijken te willen geven aan plaatselijk gerichte radio. Ook in Leiden ziet me nigeen liever een echte stad- somroep dan het veelkoppige monster Rijnland. Salto mortale (2) Tegelijk doet de wijze waarop Omroep Rijnland zich presen teert ook het ergste vrezen. We bedoelen maar: er zijn di verse manieren om al te op dringerige concurrenten van je af te houden. Jezelf bijna onaantastbaar maken door de hoge kwaliteit van de pro gramma's lijkt een van de be tere. De argumentatie van het Rijnland-bestuur de laatste maanden een van de mindere. Het is in Nederland immers een goede gewoonte om een verleden waarmee is afgere kend het verleden te laten. Het Rijnland-bestuur gaat evenwel uit van de stelling „Eens een dief, altijd een dief" en blijft de voormalige piraat Freewave derhalve af schilderen als zakkenvullers met een crimineel verleden. Dat Rijnland op het ogenblik druk bezig is met dit soort ar gumenten zichzelf te bescha digen, bleek ook toen de Leidse raadsleden Anneke Boot (PvdA) en Jan Laurier (Groen Links) openlijk de vraag opwierpen of de om roep als programmamaker ook wel de beheerder moet zijn van de lokale zender. Als medegebruiker heeft ze nu ook de zeggenschap over wie er nog meer op mag. En keer op keer blijkt dat Rijnland zich daarbij om de inhoud van programma's bekommert. De jongerenomroep Junior Radio sneuvelde onder andere op de wel erg hoge rekening die Rijnland presenteerde voor de zendtijd. Heel toevallig viel dat initiatief van ex-vrijwilli gers van Rijnland ook niet goed bij het bestuur. En ook voor Freewave evenmin horend tot de vriendenkring Nicotine-verslaafden vluchten na 1 januari uit gemeentelijke gebouwen zoals het Leidse stadhuis. (Zie: Rook). FOTO: WIM VAN NOORT vuur, sterren en strepen. Die dankzij het voorrangsbeleid van de gemeente werden op gescheept met vrouwen als collegae. En deze brandweer- vrouwen vervolgens tever geefs probeerden te ontmoedi gen door ze bijvoorbeeld naar een brand te sturen en dan plotseling te vertellen dat er geen gasmaskers voorhanden zijn. Aan het hoofd staat de ver persoonlijking van de Echte Man. Bart Mark is zijn naam. Een beweging van zijn gigan tische snor doet zijn man schappen in de houding sprin gen. Op het verzaken van plichten staan nog zware dis ciplinaire straffen. „Ach, de tijd van de stokslagen is wel voorbij", zegt Mark zelf daar over. Maar iemand die bij voorbeeld vergeet de alarm knop aan te zetten op de eer ste maandag van de maand om 12.00 uur kan wel een for se berisping verwachten. Wat er precies gebeurt binnen de muren van de brandweer kazerne blijft voor het groot ste gedeelte geheim. Zo af en toe sijpelt er iets naar buiten. Soms vindt Mark dat hele maal niet erg. "Vol trots ver telde hij deze week nog over de nieuwe, unieke en vooral ook rode helmen waardoor zijn manschappen in het ver volg direct herkenbaar zijn. En verder legde hij bereidwil lig uit dat tegenwoordig Be roepsbrandweer Leiden op de wagens staat om duidelijkheid te scheppen. Ter onderschei van het bestuur waren de kosten niet acceptabel. Maar tegelijk wordt wel trots ge meld dat een ideële groepe ring als de samenwerkende kerken een lager uurtarief krijgt gepresenteerd. Salto mortale (3) Toch lijkt het niet waarschijn lijk dat Leiden er toe overgaat om Rijnland alsnog het be heer van de zender te ontne men. Zo'n constructie bestaat in Amsterdam waar de stich ting SALTO de lokale televi siezender beheert maar zelf geen programma's maakt. Het Leidse gemeentebestuur legt daar grote belangstelling voor aan de dag. Anneke Boot stel de al dat als de huidige situa tie indertijd was voorzien, dat voor Leiden ook een veel be ter was geweest. Rijnland kan daarom beter een andere toon aanslaan in het noodzakelijk geworden bemiddelingsgesprek met wethouder Theo van der Nat en Freewave. Want als de dis cussie blijft verlopen op het erbarmelijke niveau van dit moment moet Rijnland niet verbaasd zijn als ze wordt ge dwongen tot een Amsterdam se SALTO-mortale. Dat heeft de omroep dan helemaal aan zichzelf te danken. Echte mannen In het brandweerbolwerk aan de Leidse Gooimeerlaan vind je ze nog: de echte mannen, de stoere macho's. Die vrese lijk kicken op vlammen en ding van de vrijwillige brand weer in de regio. Daar moet Mark namelijk niets van hebben. Hij wilde zelfs zijn eigen personeelsle den verbieden om constant buiten diensttijd beschikbaar te zijn om als leden van de vrijwillige brandweer uit te rukken bij brandjes in hun ei gen woonplaatsen. De brand weercommandant is echter teruggefloten door zijn man schappen. Zij gingen doodleuk in tegen de mening van commandant Mark. En bewezen daarmee voor eens en voor altijd echte echte mannen te zijn. Show Puzzelen, zweten, bladeren en zoeken in een decor van een ongenadig voorttikkende klok. De start is slecht: twin tig minuten te laat worden de bundels kopiën in grote haast aangevoerd. De papieren zijn nog warm, er wordt nog druk gefotokopieerd. Uiteen gaan in vier groepen, is de strijdwijze. Drie kwar tier duurt het gehannes voor eenieder weet wie in welke groep moet, welke onderdelen elke groep mag doen en in welke ruimte van de Waalse Kerk de taak afgewerkt moet worden. Dan begint het puzzelen pas echt. Alle amendementen (83, jawel) zijn weliswaar genum merd, maar vervolgens wille keurig in twee bundeltjes ge frommeld. Gedurende een uur wordt er gestaag gebla derd op zoek naar het betref fende amendement. De deel nemers slaan zich er met een bewonderenswaardig doorzet tingsvermogen doorheen. Half elf: tweede ronde, de spanning is groot. Iedereen zit weer bijeen. Elk amendement waar een groepje unaniem achter staat, wordt ter tafel gebracht. Een serieus pro bleem, omdat lang en kort, geschreven en getypt, ofwel alles door elkaar op de vellen staat. De inzet van de deelne mers is niettemin hartverwar mend. Bundels amendemen ten en concept-verkiezings programma's glijden de ver hitte spelers soms van de schoot. Sommige deelnemers aan het bladerfeest zijn soms nog net op tijd om een beden king in de strijd brengen. Daardoor wordt het een con troversieel punt en moet het betreffende amendement door naar de tweede zitting in ja- Nu vallen heel velen af. Ze kunnen het moordende tempo van namen, nummers en vra gen „Moet het in stemming gebracht worden" niet meer aan. Voor hen is er een troost prijs: „Natuurlijk, er komt een een van punten waar we in januari op terugkomen". Rest de vraag: was dit het eindspel van een grootse tele visieshow? Nee, de Leidse CDA-afdeling stelde dinsdag haar verkiezingsprogramma (niet) vast. LEIDEN Joop Walenkamp is gisteravond gekozen tot CDA-lijsttrekker bij de ko mende gemeenteraadsverkie zingen. Tijdens een besloten ledenvergadering werden ook de overige voorstellen van het bestuur overgenomen. Dat be tekent dat zowel Piet Kranen burg als Ans Hugens niet meer in de raad zullen terugkeren. Kranenburg trok zich terug toen bleek dat het bestuur hem op een onverkiesbare plaats wilde zetten. Op ver zoek van de ledenvergadering stemde hij er gisteren mee in om de 17e plaats te bezetten. Marlies Heerema zakt daar door naar de 18e plaats. Hugens heeft zich om gezond heidsredenen niet opnieuw be schikbaar gesteld. Nieuwko mers zijn Aart van Bochove (nummer 5), Leo van Velzen (7) en Huib Kruijt (8). Pogin gen van leden om het huidige raadslid Paul Kltlck (9), Rut- ger van Basten Batenburg (10) en Rini Silvester-Steenbergen (12) op hogere plaatsen te zet ten, haalden het niet. De hui dige CDA-fractie telt acht le den. VOOR KINDEREN IN DE WIJK: LEIDEN Buurthuis De Pancrat aan de Middelstegracht gaat bij vorst een klein ijsbaantje aanleggen voor de kinderen in de wijk. Dit in navolging van de baan in de Slaaghwijk en de baan op het Leidseplein in Amsterdam. Het speelterreintje van het buurthuis, dat ongeveer 225 vierkante meter omvat, zal als het kwik onder nul daalt onder water worden gezet. Omgevings werklieden van de buurt Pancras Oost zullen de stoep rond de speelplaats iets verhogen om de aanleg van de ijsbaan mogelijk te maken. De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt door ons graag beloond met een muzikaal geschenk. Bij het opgeven van een nieuwe abonnee, die de krant de eerste twee weken gratis krijgt, kunt u :n keuze maken uit de lp's of cd's van t Residentie Orkest o.l.v. Hans Vonk: A Tchaikovsky (lp) op. 71 uit de ,JVotenkrakersuite Roméo et Juliette B Beethoven (lp) Symfonie nr. 3 'Eroica' C Tchaikovsky (cd) Symfonie nr. 5 op.64 Roméo et Juliette D Beethoven (lp) Symfonie nr.3 Eroica' Noteer als nieuwe abonnee i Naam: Voorl.: Adres: Postcode/plaats: Telefoon(voor controle bezorging) j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald pen maand (automatisch betalen) f24,85 kwartaal via acceptgiro f75,10 I Stuur als dank cadeau Naam: (betreffende letter) naar - I I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2501 VC Den Haag.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13