ibregts houdt rekening piet viertal afzeggingen |ARDINIE WIL VOETBALFANS AAN ZEE INTERNEREN ]|)bert Vunderink gradeert peloton Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! Droom Pjotr Diduck valt in het water Toch korte vliegreizen naar duels van Oranje rjL DRT U ftjidoeSomarit VRIJDAG 15 DECEMBER 1989 PAGINA 9 esink stopt met dsverwerving feRSUM Anton Geesink zal niet [bezighouden met de fondsverwerving het Nederlands Olympisch Comité 1 Geesink werd deze week afgewezen {ididaat voor de voorzittersfunctie van C. Volgens ad interim-voorzitter Koos |irg was het IOC-lidmaatschap van Ik niet te verenigen met het voorzitter- 'van het nationale comité. „Het is jam- haar ik voel me ook opgelucht. Ik weet fiste waar ik aan toe ben", aldus Gee- Tlk ga me nu volledig inzetten voor het jationaal Olympisch Comité. Als gevolg \n kan het NOC geen beroep meer op fen om geld in te zamelen. Als ik niet tenoeg ben als voorzitter, kan ik ook leid inzamelen", zei Geesink tijdens het K-ogramma Goal. Andreas Thom naar Leverkusen LEVERKUSEN De Oost- duitse international Andreas Thom tekent maandag een contract bij Bayer Leverkusen, momenteel derde in de Bun- desliga. Het was gisteren nog niet be kend wanneer Leverkusen over de aanvaller van Dinamo Berlin kan beschikken. De vijftig-voudige international begint of 1 januari of op 1 juli bij Leverkusen. Voorzitter Calmund van Bayer Leverkusen sprak met klem tegen, dat voor Thom ruim vijf miljoen gulden zou zijn be taald. Hij wilde de juiste trans fersom niet prijsgeven. LOCHEM Het verblijf van Pjotr Diduck in Nederland dreigt op een drama uit te lopen. Na een treinreis van ruim 27 uur arriveer de de Poolse schaatser woensdag in Eindhoven voor de derde mara thon van de Heineken-zesdaagse. Oververmoeid bond de 28-jarige Pool zijn schaatsen onder en ver liet gedesillusieerd in de stromen de regen voortijdig het Eindho- vense ovaal. Gisteren kroop hij met hoge koorts onder de wol en moest de wedstrijd in Deventer la ten schieten. En daarmee lijkt de droom van Diduck in het water te vallen. Geïnspireerd door de Nederlandse schaatsers met de lange adem be zocht Pjotr Diduck enkele weken geleden twee marathons: in Inns bruck en Klobenstein. De in To- maszow Mazowieck wonende Di duck had vanaf dat moment nog maar één sportieve wens: een ma rathon meemaken in het land van herkomst. Die wens koesterde de mecaniciën in een sportschool al enige tijd, maar onlangs hoorde een Nederlandse sponsor van zijn plannen en haalde hem naar Ne derland. In drie dagen regelde Di duck een visum - voor Poolse be grippen uitermate vlot - en kocht van zijn spaargeld een treinkaar tje. Het grootste probleem vorm den de kosten voor de tocht door de beide Duitslanden en Neder land. Daar had Diduck, die in Lo- chem bij de familie Reudink lo geert, westerse valuta voor nodig. Die kreeg hij tegen woekerprijzen via de zwarte markt in handen. De kosten in Nederland worden door de gulle geldschieter, die onbe- keend wenste te blijven, vergoed. Pjotr Diduck zat twee jaar als all- rounder in de Poolse kernploeg. „Dat was in het begin van de jaren tachtig. Zo'n vier, vijf jaar geleden heb ik mijn eerste marathon gere den". In Polen worden slechts twee marathons per jaar gehou den. De Pool, die komende zondag weer hoopt af te reizen, wil vol gend jaar graag terugkomen. Hij wil niet, zoals Goska Tomporows- ka en Wojcieck Biziuk, politiek asiel aanvragen. „Goska kreeg in Polen geen mogelijkheden om zich te ontplooien. Ze was een beetje een buitenbeentje. Bovendien was ze in Polen erg eenzaam, geen fa milie. Ik blijf natuurlijk een Pool en heb een andere mentaliteit. Ik hoop de Nederlandse rijders ooit nog eens in Polen te ontmoeten". [jjjEN HAAG Normaal 1 ^sproken zijn de „zwak kere broeders" of gebles- 19erden de afvallers in weekeinde vlak voor g n interlandwedstrijd igpk in dit opzicht kan I9ft duel Nederland-Bra- I9lië van komende I9bensdag worden voor in van een speciaal eti- 19[t. Want staat de ont moeting tussen de Euro- I9tse kampioen en het I9èest aansprekende land I9|n Zuidamerika al te !jg>ek als jubileum-uitga- 19l, het feit dat komende mjndag waarschijnlijk I9in drietal (en mogelijk I9|n kwartet) fitte vedet- ijji uit de selectie zal .jjpeten verdwijnen igaakt het treffen in de iguip wel heel bijzonder. 19 19 KNVB tracht zoals be- 19hd met de confrontatie te- 19h drievoudig wereldkam- 19^en Brazilië het eeuwfeest 19| nodige luister bij te zetten. 19kar de belangstelling van etbalminnend Nederland is ing. Net als voor eerdere ïdschappelijke interlands het volk niet warm Jr deze krachtmeting, die Brazilianen ook nog eens onder voor hen on-eigenlijke, winterse omstandigheden moeten afwerken. En hoe dat de warmbloedige Zuidameri kanen zal afgaan valt een beetje af te meten aan de ma nier waarop PSV'er Romario kort na zijn Nederlandse de buut acteerde. Pas nadat hij voldoende was geacclimati seerd ging de kleine Brazili aanse scoringsmachine weer zonder al te veel haperingen draaien. Wat dat betreft be hoeft er van de voorstelling van de ploeg van bondscoach Sebastiao Lazaroni niet zo gek veel te worden ver wacht. Aangekleed Hetgeen het vaderlandse voetbalvolk kennelijk ook doet, want de KNVB heeft om het stadion een beetje aangekleed te laten ogen de jeugdleden van de bond aan gemoedigd om tegen geredu ceerd tarief acte de presence te geven. Voor een tientje kan iedere jeugdige voetbal fan de Kuip in. De jubileren de voetbalbond hoopt op deze manier het stadion, waar een speciaal vak is gereserveerd voor de verwachte 10.000 jongeren, nog een beetje aan gekleed te krijgen. In deze ambiance zal, zoals eerder gemeld, een wel kleurrijk maar nauwelijks representatief Nederlands elftal aantreden tegen de Brazilianen. Weliswaar heeft bondscoach Thijs Libregts, die afgelopen woensdag En geland met 2-0 zag winnen van Joegoslavië dank zij twee treffers van Bryan Rob- son, alle „vrije vedetten" uit genodigd. Maar de kans dat Koeman (Barcelona), Van Basten en Rijkaard (beiden AC Milan) komen is gering, terwijl het gisteren tevens nog onzeker was of Van Tig- gelen van de bekerverplich tingen bij Anderlecht wordt ontslagen. Met de afvallers heeft Libregts kennelijk al wel rekening gehouden, want zijn voorlopige selectie bestaat uit twintig spelers, van wie er dus vier so wie so moeten afvallen. Libregts heeft kennelijk rekening ge houden met afmeldingen uit Milaan, Barcelona en Brussel. Opvallend De eerste groep van Libregts bevat een aantal opvallende namen. Niet opmerkelijk daarin is die van Frans van Rooy van FC Antwerp, want die had al eerder bij de oran je selectie moeten worden ge haald. „Ik heb er een tijdje op zitten wachten, maar ein delijk is het dan zover", zei Van Rooy opgelucht. „Voor mij betekent dit een door braak. Ik hoop dat ik tegen Brazilië een eerlijke kans krijg. Het is een unieke gele genheid mij in de kijker te spelen met het oog op de eindronde van de strijd om het wereldkampioenschap in Italië. Ik weet dat ik wellicht ben gekozen wegens het gro te aantal afvallers. Maar naar Italië gaan tenslotte ook meer dan zestien spelers". Is Van Rooys aanwezigheid niet zo verbazingwekkend, dat is wel die van Ajacied Danny Blind en Vitesse-spe- lers Bart Latuheru en Ed ward Sturing. Blind speelde in 1986 zijn laatste interland wedstrijd, uit tegen Tsjecho slo wakije. Verrassender is de uitnodiging voor Latuheru (24) en verdediger Sturing (26), die beiden mede het ge zicht bepalen van het tot dus ver verdienstelijk in de ere divisie opererende Vitesse. Edward Sturing, gezien als de meest talentvolle rechts achter van Nederland, rea geerde enthousiast op zijn uitverkiezing. „Dit is fantas tisch. Hoewel er wat geruch ten de ronde deden, had ik nergens op gerekend. Ik denk dat dit een echte kans is mij bij de groep voor „Ita lië" te kunnen spelen. Gezien de prestaties van Vitesse en van mij persoonlijk vind ik de selectie terecht. Ik denk niet dat ik er alleen maar bij zit omdat er nogal wat afval lers zijn". Voor Sturings ploeggenoot Bart Latuheru kwam de op roep van Libregts als een veel grotere verrassing. „Ed ward werd natuurlijk al een tijdje, volkomen terecht, door de media naar voren gescho ven. Bij mij ligt dat toch wat anders. Ik weet dat ik in de selectie terecht ben gekomen omdat er een groot aantal af vallers is. Zo reeël moet je wel zijn. Het betekent na tuurlijk niet dat ik mijn best niet zal doen er niet bij te blijven, dat mag duidelijk zijn. Maar echt veel hoop heb ik niet". Voor Latuheru, dit seizoen debuterend in de ere divisie nadat hij jarenlang bij Excelsior speelde, is het niet de eerste keer dat hij voor een vertegenwoordigend elf tal wordt geselecteerd. „Vier jaar geleden maakte ik al eens deel uit van Jong Oran je. En ik heb een paar keer met het Bondselftal meege speeld". De voorlopige selectie luidt Blind, Van 't Schip, Winter, Wouters (al len Ajax), Van Tiggel.en (Ander lecht), Van Rooij (FC Antwerp), Ronald Koeman (FC Barcelona), Reekers (VfL Bochum), Hiele (Fey- enoord), Van Basten, Rijkaard (bei den AC Milan), Van Aerle, Van Breukelen, Ellerman, Kieft (allen PSV), FrSser, Van Loen (beiden Roda JC), Huistra (FC Twente), La tuheru en Sturing (beiden Vitesse). FRANK WERKMAN Bart Latuheru foto: anp Edward Sturing foto: sp AMSTERDAM De reiswe reld heeft inmiddels de mo gelijkheid geschapen het Ne derlands elftal tijdens het toernooi om de wereldtitel per wedstrijd in Italië te be zoeken. De kosten blijven be perkt tot een bedrag van tus sen de 1.000 en 1.500 gulden per wedstrijd. Het Amster damse reisbureau Roever, sponsor van de voetbalbond, heeft bekendgemaakt één, twee en driedaagse vliegrei zen te gaan organiseren. Het reisbureau heeft inmiddels bij de luchtvaartmaatschap pijen Transavia, Martinair en Air Holland voldoende vlieg- capaciteit vastgelegd om 1.500 a 2.000 supporters per wedstrijd te kunnen vervoe ren. Dat aantal kan volgens directeur A.G. de Roever worden uitgebreid indien de belangstelling voor de wed strijden die het Nederlands elftal in de eerste ronde speelt, groot is. De Roever zegt geen enkel probleem te hebben om voor Nederlandse supporters kaar tjes te verkrijgen. „Het reis bureau CIT heeft inderdaad een exclusief contact afgeslo ten met de organisatie van het WK-voetbal, maar dat betreft slechts 22 procent van de totale toeschouwers-capa citeit". De Roever begrijpt dan ook niet waar sinds de WK-loting alle opwinding vandaan komt dat in Nederland geen toegangsbewijzen zouden zijn te krijgen. „Onzin gewoon. Met een beetje moeite is er aan voldoende kaarten te ko men. Ook alle emotie rond dat exclusieve contract van CIT is overdreven. Akkoord, dat bureau heeft een belang rijk gedeelte van het beschik bare aantal kaarten in han den, maar het is natuurlijk onzin dat andere reisbureaus gedwongen kunnen worden met de handen op de rug toe te kijken hoe CIT zaken doet of dat de reiswereld kan worden verplicht slechts via bemiddeling van dat bureau in actie te komen". onze correspondent 1S Aart Heering) 1S)ME Op Sicilië en Sar- 19ië, de beide eilanden waar 15 Nederlands elftal de eer- 19 ronde van het WK voet- 19 afwerkt, worden de 1&nje supporters met een 19ngeling van geestdrift en 19terdocht opgewacht. 19 1 herland speelt twee keer 19Palermo, op 12 juni tegen Ujrpte en op de. 21e tegen Ierland. In de Siciliaanse hoofdstad is van angst voor het Oranje-legioen weinig te merken. De Nederlandse voetbaltoeristen genieten in Italië een niet helemaal on verdiende reputatie van drankmisbruik en vandalis me, maar worden toch als minder agressief dan de En gelsen beschouwd. Renzo Barbera, hoofd van het plaat selijk organisatiecomité, zegt: „Ik zou bang zijn als de En gelse fans hier kwamen. Die zijn echt gevaarlijk. De Ne derlanders lijken mij echter niet zo kwalijk toe als ze wel eens worden afgeschilderd". Het gemeentebestuur van Palermo wil eventuele pro blemen ondervangen door tijdens de WK de verkoop van alcoholhoudende dran ken te verbieden, een ver hoogde politiecontrole moet de rest doen. Bovendien heeft burgemeester Orlando zijn vertrouwen uitgesproken in de door bondscoach Li bregts gedane beloften dat geregistreerde raddraaiers niet mee zullen mogen. In Cagliari daarentegen, de wel alle winkeliers hebben een speciale schadeverzeke ring afgesloten en de burge meester laat de mogelijkheid bestuderen om de Engelse en Nederlandse aanhang 250 ki lometer ten noorden van Ca- hoofdstad van Sardinië, waar gliari aan zee te interneren, op 16 juni het duel met Enge- Volgens dit plan zullen de land plaatsvindt, is de sfeer anders. De Engelsen spelen hier alle drie hun wedstrij den en de schrik voor de hooligans zit er goed in. Vrij- fans overdag kunnen genie ten van zon en zee om 's avonds per bus en onder es corte van en naar het stadion te worden vervoerd. Toch zijn zowel op Sardinië als op Sicilië de organisato ren dik tevreden met het re sultaat van de loting. Op bei de eilanden is het toerisme de voornaamste bron van in komsten, maar het aantal be zoekers uit Groot-Brittannië en Nederland is relatief laag. De wedstrijden van groep F en de publiciteit daaromheen vormen daarom een prachti ge aanleiding om ook bad plaatsen en bezienswaardig heden te presenteren en zo in Noordeuropa een nieuwe markt te veroveren. Wat dat betreft zijn de beide andere Zuid-Italiaanse steden Napels en Bari er heel wat bekaai der afgekomen. Hier worden de wedstrijden gespeeld van groep 2: Argentinië-Came- roun en Sovjetunie-Roeme- nië en dat zijn niet direct lan den waar de toeristenindu strie veel van kan verwach- NTER Niemand i dan Robert Vun- lijkt de Heineken w aonzesdaagse te winnen. De sterke Hijjer uit Raalte legde |r*|n evenals in de eer- I^e etappes het pelo- Plli wil op. ]n zege in Deventer je Nederlandse kam- p de tien kilometer de 1 in de rangschikking in Dmitri Botsjkarjov. ggere lange-baanrijder Sovjetunie had die i^||celing wel voorzien. ..ij wil, maakt Vunde- Rt'ls allemaal af", was de se van Botsjkarjov. gnfleken met Vunderink i andere marathon- 12 sopr een krabbelaar". ïjov capituleerde een l175u ronden voor het 12.50I Vunderink demar- ^en het marathonpelo ton kon slechts in stille be wondering toekijken. Binnen drie kilometer had de houder van het werelduurrecord twee vluchters, Erik van den Boogert en Edward Hagen, achterhaald. „Natuurlijk twijfel je wel eens tijdens zo'n jacht", bekende de 28-ja- rige stayer. „Maar als je dan ziet hoe goed de overige ploegleden afstoppen, ben je bereid nog wat pijn te lij den". Met nog twee races voor de schaatsen delen Alida Pas veer en Petra Moolhuizen de leiding bij de vrouwen. Door als vierde te eindigen, pakte Moolhuizen een puntje ach terstand terug op de Gro ningse. Moolhuizen zegevier de in de sprint van de groep achtervolgsters. De dagzege ging naar Hanneke de Vries uit Diepenheim, die voor het eerst tijdens de zesdaagse haar opwachting maakte. Helderse basketballers storten na rust ineen LIMOGES De Nederlandse basketbalkampioen Den Hel der heeft ook de tweede wed strijd in de finaleronde van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen verloren. Limoges uit Frankrijk was donderdag veel te sterk: 112- 80. Vorige week was Milan ,een maatje te groot voor Den Helder. De Noordhollandse basketbal- ploeg mocht voor 5000 toe schouwers ruim een half uur aan een redelijk resultaat den ken. In de eerste helft wist het team de Franse professionals goed bij té benen. De rust stand, 51-46 in het voordeel van Limoges, was hoopgevend. Ook in de beginfase van de tweede periode bleef de Ne derlandse titelhouder over eind. Na zeven minuten stortte Den Helder echter in elkaar. Mede omdat de uitblinkende Cooper-na zijn vijfde persoon lijke fout definitief naar de kant moest. Spelmoment van Limoges-Den Helder. Dubbel feest jarige Timman HILVERSUM Jan Timman is op weg de achtste editie van de KRO-schaaktweekamp snel in zijn voordeel te beslissen. Hij krijgt daarbij alle steun van tegenstander Nigel Short. De Brit blunderde gisteren in de tweede partij in tijdnood, waardoor Timman op zijn 38ste verjaardag zijn tweede opeenvolgende overwinning kon bijschrijven. Zetverloop tweede partij Nigel Short (GBr, wit) - Jan Timman (Ned, zwart): 1 e2-e4, c7-c6; 2. d2-d4, d7-d5; 3 e4-e5, Lc8-f5; 4. c2-c3, e7-e6; 5. Lfl-e2, c6-c5; 6. a2-a3, c5-c4; 7. Pbl- d2, Pb8-e6; 8. Pgl-£3, Lf8-e7; 9. b2-b3, c4xb3; 10. Pd2xb3, Pg8-h6; 11, a3-a4, 0-0; 12. a4-a5, Ta8-c8; 13. 0-0, f7-f6; 14. Lelxh6, g7xh6; 15. e5xf6, Le7xf6; 16. Tfl-el, Kg8-h8; 17. Ddl-d2. Lf6- g7; 18. Dd2-e3, Tc8-c7; 19 a5-a6, b7- b6; 20. Le2-b5, Pe6-e7, 21. Pb3-d2, Pe7-g6, 22. Tal-cl, Tc7-e7, 23. Lb5- d3, e6-e5; 24. d4xe5, Pg6xe5; 25. Ld3xf5, Tf8xf5; 26 Pf3-d4, Pe5-f3+. 27. Pe2xf3, Te7xe3; 28. Telxe3, Tf5- f7; 29 Tcl-el, Dd8-d6; 30. Te3-e8+. Tf7-f8; 31 g2-g3, Kh8-g8; 32 Pf3-h4. Lg7xd4; 33. c3xd4, Dd6-f6; 34 Te8xf8+, Kg8xf8, 35. Tel-e5, Df6-c6; 36 Ph4-f5, b6-b5; 37. Pf5-e7, Dc6xa6; Rentree Van Helfteren redt DAS niet DELFT Toon van Helfteren heeft de nederlaag van eredi visieclub DAS in de competi tiewedstrijd tegen Orca's gis teravond niet kunnen verhin deren. De 200-voudig interna tional, die inmiddels 38 jaar is, maakte aan de Brasserskade voor de zoveelste keer in zijn lange carrière zijn rentree. Het tot voor kort met financiële problemen kampende DAS kon er echtêr net niet vol doende inspiratie uit putten om Orca's te verslaan. Het werd in een goede wedstrijd 69-72 (36-42). Van Helfteren was goed voor vijf punten. Het duel ging lange tijd gelijk op, maar in de tweede helft liepen de Urkers uit. Dank zij vijf p's van de twee Urker Amerika nen kon DAS iets terugkomen, mede als gevolg van driepun ters van Hans van Dijk. Orca's bleef echter net buiten bereik. Inmiddels heeft na de Ameri kaan Beek ook Ronald Wolfs DAS verlaten. Hij is voor Kimbria gaan spelen. Van Helfteren en Frits van Dop completeren de selectie. Sport op tv Nederland 1. 18.10 i ken. Scha- Nederland 2,17.42 uur De bal fs Nederland 2, 22.05 uur TROS Sport café. Veronique, 18.10 uur: Tennis: fi nale Davis Cup. België Nederlands 2, 22.30 uur Tennis. Duitaland 1, 23.25 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 17.00 uur: Tennis. Duitaland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. BBC 1, 23.25 uur Paardesport Eurosport, 17.00 uur: Basketbal. Eurosport, 19.00 uur: Ritmische gymnastiek. Eurosport, 20.00 uur: Badmin- Euroaport, 21.00 uur Gewicht heffen. Eurosport, 22.00 uur Skiën. Eurosport, 23.00 uur Voetbal. Eurosport, 10.30 uur Ritmis< gymnastiek. Eurosport, 11.30 uur: Skiën. Leiden favoriet op Vechtse Banen UTRECHT/LEIDEN De Leidse B-tennistop geldt als fa voriet bij het vandaag van start gaande indoortoernooi van de Vechtse Banen in Utrecht. Een (oranje)-boompje opzetten met wedstrijdleiders Rob en Xandra van der Vegt leert, dat Erik Bakker en Mare Nagel- kerken met hun plaatsing in het HEB1 de favorietenrol van de om studieredenen en een lichte blessure niet spelende Kees-Jan Schuilenburg heb ben overgenomen. Bionda Zonderop voert het damesveld aan, waarbij zij het meest te duchten heeft van Dekker- speelster Amy van der Lin den. In de B2 geven LC B- Master Cindy Berkhout en de buiten het district om inge schreven Mirjam Siemerink en Nathalie van der Voort de toon aan. Ex-Voorschotenaar Van der Vegt verenigde met onder meer Perry Paauw ook C-toppers, spaarde niet op de C-dames met Leidsen, Claudia Witteman en Petra Wille en schiep een door de bank sterk deelnemersveld in D. Titelkandidaten Leids badminton LEIDEN Na de eerste helft van de landelijke competitie badminton geven de deelne mende Leidse teams in de tweede, derde en vierde klasse de toon aan. De start van de tweede helft in de eerste klasse bracht BC Lisse met de driepunts zege op de Hoornse BV terug in een groep van vier kandidaten voor twee degradatieplaatsen. Het Alphense Flair voelt de adem van dit viertal in de nelc en is nog niet veilig. Het Voorschotense Vlietwijk heeft in de tweede klasse twee punten voorsprong genomen op concurrent Delft II. Een ge lijkspel in de uitwedstrijd zon- tegen deze naaste concur- den is een goede middenmo ter. Lissese Brenda Conijn be paalt met de 6 uit 7 score in alle drie spelonderdelen mede de koppositie voor haar twee de klasteam, Dropshot III In de derde klasse is het Leid se Merenwiek een trotse kop loper, nu al op drie punten ge volgd door Flair II. BC Lisse II speelde zich veilig in de middenmoot. Vlietwijk II is de onbetwiste koploper in haar afdeling van de vierde klasse. In afdeling 15 strijden Merenwiek II en Flair III met Victor SIO V en Saturnus Woerden om de titel. Een klasse verder bepalen BC Leiden II en Shuttle '74 Ter Aar, tezamen met het Amster damse US, wie kampioen wordt. Eindstand eerste helft landelijke competitie Eerste klasse: 1 Jonkers Garuda I 7-18, 2 Heerhugowaard '69 II 7-17. 3. Zeemacht I 7-12, 4. Flair I Alphen 7- 11, 5. Hoornse BV I 7-8, 6. Zijderveld III 7-7. 7 Velsen I 7-7, 8. BC Lisse I 7-4. Tweede klasse: 1. Vlietwijk I Voorschoten 7-13, 2, Delft II 7-11, 3 Victor SIO III 8-9, 4. BC Leiden I 7- 7, 5. Metro III 8-7, 6. Eridos II 7-6, 7. Florida I 7-4, 8. Duinwijck VI 7-1. Derde klasse: 1. Merenwiek I Lei den 7-13, 2. Flair II Alphen 7-10, 3 Zijdervald IX 7-8, 4. Martinus A'veen 7-7, 5. BC Lisse II 7-6, 6 Airsport Schiphol II 7-6, 7. Heerhugowaard '69 VL7-3. 8. Duinwick VIII 7-2. Vierde klasse afd. 14: 1. Vlietwijk II Voorschoten 7-14, 2. Zijderveld X 7-10, 3. Flair IV Alphen 7-9, 4 Lotus I 7-6, 5 Kennemerland I 7-6. 6. Vlie gende Shuttle I 7-6, 7 Pluimbal Haarlem I 7-4. 8. BC Lisse 7-1 Afd. 15: 1 Victor SIO V 8-14, 2 Saturnus Woerden 7-11, 3. Merenwiek II Lei den 7-11, 4. Flair III Alphen 7-10, 5. Spotvogels Leiderdorp I 7-6, 6 ASVU A'veen 7-3, 7. Nieuw Vennep I 8-3, 8. Duinwick IX 7-0. Afd. 16: 1 US A'dam I 7-12, 2. BC Leiden II 7- 11. 3. Shuttle '74 I Ter Aar 7-10, 4 TYBB I 7-7, 5 PIP Berkel Rodenrijs 7-7, 6. Merenwiek III Leiden 7-6, 7. Veglo I Leiden 7-2, 8. Aristo II 7-1. rtprogramma l4.93tup landskampioenen -jde heren: Limoges (Fra)-Den U Dred) 112-80 (51-46). Den Hel- 16 95?®r D® Waard 17, Te Vel- Anes 10, Duyvelshof 8, Win- ^^an Dinten 5, Lagrand 4. ^-Jel Aviv (Isr) - Lech Poznan ^|[3 (45-37), Milan (Ita) - Jugo- Ullpllt (Joe) 73-84 (36-45). Bar- ^J"jpa) - Arls Salonlkl (Gri) 90- - twee wedstrijden: 1. Limo- Jugoplastika Spilt 2-4, 3. •f 2-3, Maccabl 2-3, Milan 2- 3, Arls Salonlki 2-3, 7. Lech Poznan 2-2, Den Helder 2-2. BOWLING Wereldbeker Dublin Heren eerste ronde kwartfinales: 1. Nepomuceno (Fil) 1882 plns, 2. An- dersson (Zwe) 1864, 3. Bauhofer (BrD) 1863, 4. Wong (Sin) 1853, 5. Verbruggen (Bel) 1849. Dames tweede ronde kwartfinales: 1. Beckel (BrD) 3470, 2. Lana (Ita) 3423, 3. Ann (VSt) 3380, 4. Yrjola (Fin) 3296, 5. Wardle (GBr) 3207, 8. Pas- coal (Ned) 3172. PAARDESPORT Koersen Wolvega Eerste koers, 2240 m: 1. Debby H (F. Westerveld) 3.17,4-1.28,1, 2. Dia mond Sunshine, 3. Diana Speed. Niet gestart: D'Expres Princes. Toto: win nend 11,30, plaats 2,50 4,30, koppel 20,20, trio 232,20. Tweede koers, 1900 m: 1. Damlta Be- roona (M. Bouwhuis) 2.39,5-1.23,9, 2. Duco Belvedere, 3. Dame of Holland. Niet gestart: De Bles Princes. Toto: winnend 2,80, plaats 2,10 2,80 2,90, koppel 20,10, trio 123,70. Derde koers, 1609 m: 1. Don Victory (T. Smeding) 2.11,4-1.21,7, 2. Cartha- mus G, 3. Corry Belwin. Toto: win nend 2,00, plaats 1,50 5,90 5,40, kop pel 19,20, trio 548,10. Vierde koers, 1900 m: 1. Count Mar co (F. van Rheenen) 2.38,3-1.23,3, 2. dead heat Barbera N (7) en Anja B (9). Toto: winnend 7,80, plaats 1,90 2,70 1,80, koppel (2-7) 10,20, koppel (2-9) 16,40, trio 2-7-9 en 2-9-7 160,10. Vijfde koers, 2600 m: 1. Zeb David (S. Vlaar) 3.33,7-1.22,2, 2. Yarwell mac, 3. Zep Star Last. Niet gestart: Zilver star G. Toto: winnend 7,10, plaats 2,80 2,00, koppel 8,00, trio 80,10. Zesde koers, 2240 m: 1. Alberdina Gerron (G. Bakker) 3.02,2-1.21,3, 2. Chlel Buitenzorg, 3. Cedam D, 4. Ba ron Randalls. Toto: winnend 3,40, plaats 1,40 1,60 1,60, koppel 12,30, trio 62,60, kwartet 569,50. Zevende koers, 1900 m: 1. Berthi Prinses (J. Janssen) 2.38,1-1.23,2, 2. Best Uithuizen, 3. Alibi F. Toto: win nend 8,20, plaats 2,10 1,60 1,80, kop pel 13,70, trio 178,30. Achtste koers, 2240 m: 1. Caesar K (J. de Wit) 3.06.1-1.23,1. 2. Doortje Scimitar, 3. Dodo Buitenzorg. Niet gestart: Cinola Princes. Toto: win nend 13,80, plaats 5,00 1,80 1,60, koppel 69,50, trio 560,40. Negende koers, 1900 m: 1. Annigje S (A. de Wrede) 2.34.0-1.21.1. 2. Zorro- nora, 3. Zorba ter Lune, 4. Zoon van Jensen. Toto: winnend 5,50, plaats 1,50 2,30 1,20, koppel 27,00, trio 183,40, kwartet 551,50. Tiende koers, 2240 m: 1. Zora Volo- mon (J. Pool) 2.59,5-1.20,1, 2. Bekila Ludwig, 3. Wervelwind C. Toto: win nend 2,00, plaats 1,10 1,30 1,00, kop pel 5,30, trio 23,80. Elfde koers, 2600 m: 1. Bianatranss R (H. Hamming) 3.35,6-1.22,9, 2. Ama zone Capello, 3. Vareljo B. Toto: win nend 2,90, plaats 1,10 1,20 1,40, kop pel 4,80, trio 36.50 W5-spel (volgorde: 4-6-7-4-2): niet gespeeld. Omzet totalisator: 186.656,00. SCHAATSEN ZMdwgM, vierde deg Deventer. Heren 42.195 km: 1. Vunderink (Raal te), 2. Hagen (Lisse), 3. Van den Boogert (Eindhoven), 4. Oliemans (Aalsmeer), 5. Kuiper (Oldeholtwolde) 6. Kramer (Oudeschoot). 7. Grimber gen (Rijnsburg), 8. Van der Pauw (An keveen), 9. Kasper (Arnhem), 10. Jasch (BrD), 10. Evert van Benthem (St. Jansklooster), 12. Boon (Hem), 13. Botsjkarjov (Sov), 14. De Boer (Edam), 15. Korotkov (Sov), 16. Scha lij (Nigtevecht), 17. Cazemler (Den Horn), 18. Henk van Benthem (Ens), 19. Veenhof (Gieten), 20. Kooy (Rij- senhout). Stand: 1. Vunderink 88,3 punten, 2 Botsjkarjov 73,1, 3. Van der Pauw 65. 4. Van den Boorgert 63, 5. Kramer 62, 6. Hagen 59, 7. Kleine 57. 8. Stam (Kaatsheuvel) 55, 9. De Boer 53, 10 Boon 48. Dames (40 ronden): 1. De Vries (Die penveen), 2. Tomporowska (Sassen- helm, Pol), 3. Snel (Hekendorp), 4 Moolhuizen (Eindhoven), 5. Pasveer (Groningen), 6. Berkhoff (Oldebroek), 7. Hoogendljk (Ermelo), 8. Uitham (Schlpborg). Stand: 1. Moolhuizen 57.1 punten. 2. Pasveer 57.1, 3. Berkhoff 47. 4 VOETBAL Bundeeliga VfL Bochum-Elntracht Frankfurt 2-2 Stand aan kop: Eintracht Frankfurt 21-28, Bayern Munchen 20-27. Lever kusen 20-27, FC Köln 20-25, VfB Stuttgart 20-23. WATERPOLO Oefeninterland damesteam Sydney Australlë-Nederland 11-12 (4-2 2-3 3- 4 2-3). Doelpunten Nederland: Li bregts 4. Van der Water 3. Van der Meer 2, Ossendrijver, Llndhout en Spijker 1.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9