ttSJ
Zwemsters achtervolgen DDR
sportuitslagen
SPORT
Saidóo.Qowuvnt
MAANDAG 11 DECEMBER 1989
PAGINAp(
CAD A r\VT T "NT1
SABADELL De Neder
landse dameszwemploeg
heeft de eerste dag van de
Europacupwedstrijden in
het Spaanse Sabadell af
gesloten met een voorlopi
ge tweede plaats achter de
DDR. De heren bezetten
de zevende positie. Het
verschil met de Oostduitse
zwemsters is gering: 117,5
tegen 113.
Op de individuele nummers
werden overwinningen be
haald door Karin Brienesse
(100 meter vlinderslag in
1.01,49) en Marianne Muis
(200 meter vrije slag in
1.58,57). In de afsluitende 4 x
100 meter vrije slag estafette
versloeg het Nederlandse
kwartet de Oostduitse dames
met groot verschil. Mildred
Muis (56,33 als startzwem
ster), Diana van der Plaats
(55,48), Karin Brienesse
(55,32) en Marianne Muis
(54,12) zorgden met een eind
tijd van 3.41,25 tevens voor
een Nederlands record op de
25 meterbaan. Het oude van
3.41,89 werd twee jaar gele
den bij de Europacup-wed-
strijden in Monte Carlo ge
vestigd.
Het team van de DDR met
Schulze, Meissner, Hunger
en Stellmach (alleen Schulze
deed in Sabadell nog mee)
was toen overigens ruim drie
seconden sneller. Dat Euro
pees record van 3.38,77 geldt
nog steeds als de beste we
reldprestatie aller tijden. De
wereldzwembond (FINA) er
kent geen wereldrecords op
de 25 meterbaan.
Aanspreekbaar
Nooit eerder overigens was
de Oostduitse sportbons Egon
Müller zo aanspreekbaar en
toeschietelijk als dit week
einde bij de Europacup-wed-
strijden in het Spaanse Saba
dell. De secretaris-generaal
nam de functie van portier
waar en werd niet moe aller
lei sussende verklaringen af
te geven.
De topsport in de DDR
wordt lang niet zo erg be
dreigd als de buitenwereld
doet voorkomen; zeker de
zwemsport niet. „Misschien
komt er zelfs wel meer geld
beschikbaar. Van de 0,38
procent van het nationale in
komen dat aan sport werd
uitgegeven, werd immers
slechts een kwart aan de
echte topsport besteed", ver
klaarde Müller.
Binnen deden zijn pupillen
hun best het hoofd boven
water te houden. Wat lang
niet altijd lukte. Andrea Pol
lack; vroegere topzwemster
en fysio-therapeute van de
ploeg: „Alles gaat bij ons zo
verschrikkelijk snel. Van de
ene dag op de andere is het
ministerie van sport verdwe
nen. Ik weet niet eens of bij
terugkomst mijn zwemclub
nog wel bestaat".
Judoka Van Spokkum volgt Jessica Gal op
NIEUWEGEIN Nancy
van Spokkum is afgelopen
zaterdag in Nieuwegein ver
rassend Nederlands judo
kampioene geworden in de
categorie tot 48 kilogram. De
vijftienjarige Goirlese profi
teerde van de afwezigheid
van Jessica Gal, die in Fuku-
oka op uitnodiging deelnam
waar ze derde werd. Van
Spokkum won in de finale
van Machteld Kneuit uit Et-
ten-Leur.
De zus van Jessica, Jenny
Gal, bewees in de klasse tot
61 kilo nog steeds de beste te
zijn. In de eindstrijd was de
Amstelveense judoka de
meerdere te zijn van Carola
Kirchjunger uit Enschede. In
de categorie tot 66 kg deed
de geroutineerde Chantal
Han in de finale hetzelfde te
gen Belinda Stoeltjes. Carla
van Gameren werd in afwe
zigheid van Astrid Seriese
kampioene bij de zwaarste
vrouwen door een zege op
De Lee.
Onderscheiding
voor Hans Spaan
TILBURG Hans Spaan
heeft gisteren in Tilburg de
hoogste motorsportonderschei
ding van de KNMV gekregen.
De Castricummer werd door
de Koninklijke Nederlandse
Motorsport Bond geëerd met
de Hans de Beaufort-beker,
die jaarlijks aan de opvallend
ste motorsporter wordt uitge
reikt.
Lachen
Maria Walliser
heeft alle
reden tot
lachen. De
Zwitserse won
gisteren een
afdaling in het
Amerikaanse
Steamboat
Springs voor
haar
landgenote
Michela Figini
en de
Westduitse
Michaela Gerg.
KOERSElj
DEN HAAG Onze tips
de koersen van Hilven aa
(morgenavond, aanvang 1L^
uur), luiden als volgt: _je|
le koers: 1. Debutant
Dream Pearl, 3. Disco B, hst
3). bot
2e koers: 1. Chagall, 2. Dogd,
d'Almere, 3. Dhahran, (8-^ht:
3e koers: 1. Dorien WindsMe
2. Dunlin O, 3. David Mori» Cl
(5-1-6). ee
4e koers: 1. Duncan Prinej
Armbro Gritty, 3. Card Sh
(2"9"4)" nas
5e koers: 1. Boni, 2. Cassai^
Boy, 3. Cleopatra Dutch,
10).
6e koers: 1. Björn Pride,
jonaire Veha, 3. Bravour
9-2).
7e koers: 1. Crebas Bas,
Be, 3. Birmana B, (9-5-6). I
8e koers: 1. Condor Hendb
2. Brown Lady, 3. CreesJ
(2-6-10). L-
9e koers: 1. Yorki, 2. Bc
Buitenzorg, 3. Zadkine D,
4-2).
10e koers: 1. Zenith Non
Blitz Uithuizen, 3. Zoi
straaltje, (7-8-6). 4
11e koers: 1. Benza, 2. Be£
Rodney, 3. Crack M, (8-5-11
BUITENLANDS
VOETBAL
BELGC
Anderiecht-Beveren 1-0, Sint Trulden-Club
Brugge 1-4, Beerschot-Germlnal Ekeren 1-
0, CharieroFFC Antwerp 3-3, RC Meche-
len-Waregem 0-0, Lokeren-FC Luik 1-1,
Cercte Brugge-Uerse 1-2, Standard Lulk-
AA Gent 1-1, KV Kortljk-KV Mechelen 04).
Stand aan da kop: 1. Anderiecht, Club
Brugge, KV Mechelen 16-24; 4. FC Ant
werp 15-19; 5. Cerde Brugge 16-18
Coventry-Arsenal 0-
1, Liverpool-Aston VBa 1-1, Manchesier
Uniled-Crystal Palace 1-2, Nottingham Fo-
resl-Norwtch 0-1, Queens Park Rangers-
Chelsea 4-2, Sheffield Wednesday-Lulon 1-
1, Southampton-Manchester City 2-1, Tot-
t en ham-Everion 2-1, Wlmbledon-Derby 1-
1 Stand aan da kop: 1. Arsenal 17-33; 2
Liverpool, Aston Villa 17-31; 4. Norwich 17-
28; 5. Southampton, Chelsea 17-27.
Metz-MarséBe 3-2, MontpeUter-Paris Saint
Germain 2-0, Radng Paris-Nantes 2-1, So-
chaux-Bordeaux 2-0, Ulle-Cannes 2-1,
Toulon-Mulhouse 2-1. Stand aan da kop:
1 Bordeaux 22-34, Z Marseille 22-31; 3.
Sochaux 22-26; 4 Monaco 22-25; 5. Tou
louse 22-24; 6 Pais SG 22-23.
Apollon-Volos 2-2, Kéamaria-lornkos 2-0,
Doxa-Larissa 04), Levadlakos-PanathlnaF
kos 1-3, Olympiakos-Arts 2-0, OR Krela-
Ethnikos 2-0, Panionios-lraklis 04), AEK-
Xanthi 60. PAOK-Panseralkos 3-1. Stand
aan da kop: 1. AEK, Olympiakos, Panathl-
nalkos 13-20; 4. PAOK 13-19; 5, OR Kreta
13-16.
ITALIË
Ascotl-Lazio 04), Atalanta Bergamo-Udlne-
se 1-0, Bari-Napoll 1-1, Bologna-Lecce 2-1,
Verona-Fiorentlna 1-0, Inter Milan-Genua
1-0, Juventus43esena 1-1, AS Roma-Cre-
monese 3-2. Sampdoria-AC Milan 1-1.
Stand aan de kop: 1. NapoU 15-23; 2. Inter
Mian 15-20; 3. Sampdoria. AC Milan, AS
Roma 15-19; Juventus. Atalanta 15-18.
JOEGOSUVÊ
Spartak-Dynamo Zagreb 1-1 (na straf
schoppen 6-7); Vardar-Rad 2-1, Véez-Rad-
nk*i 3-2; Partizan-Borac 2-1; Osljek-Bu-
ducnost 14); Zel)eznlcar-Sara)evo 14); Voj-
vodlna-Olimpi)a 3-1; Sloboda-Rode Sier 3-
0; Hajduk-Rlleka 1-1 (6-7). Stand aan de
kop: 1. Dynamo Zagreb 18-25; 2. Rode
Sier 17-20; 3. Hajduk, Rijeka, Zéjeznicar
18-19; 6. Partizan 18-18.
ROEMEMÉ
Universrtalea CratoveCorvinul 44). Otl-
Steaua Bukarest 0-1, Vicloria-Bacau 2-2,
FanA-Dynamo Bukarest 0-3, Brasov-Petro
sal 2-0, Flacar-Sibkj 14). Untversltalea
Cluj-Arges 443. Bihor-Petrdul 14). SportuF
Pohtechnlca 2-2 Stand aan da kop: 1. Dy
namo Bukarest 17-32; 2. Steeua Bukarest
17-29; 3. Universltatea Craiova 17-24; 4.
Victoria 17-21.
SCHOTLAND
Aberdeen-Dundee United 2-0, Dundee-
Saint Mlrren 3-3, Dunfermllne-Hearts 0-2,
Hibemian-CeHIc 0-3, Rangers-Motherwell
3-0. Stand aan de kop: t. Aberdeen, Ran
gers 17-23; 3 Celtic 17-20; 4. Hearts 17-
Cetta-Logrones 0-1, Tenerife-Atletieo Ma
drid 2-3, Real SodedarFGIjon 1-2, Rayo
Vallecano-Valenda 2-2, Barcelona-Cadiz 5-
0, Mallorca-MaJaga 2-0, CasleOon-Sevilla
3-1, Ovtedo-Attetico Bilbao 1-0, Osasuna-
Zaragoza 24). Real Madrtd-Valladolid 4-0
Stand aan da kop: 1. Real Madrid 15-23;
2. Barcelona, Oviedo, Osasuna, Valencia,
AtleBco Madrid 15-19; 7. Real Sodedad
15-18.
TURKIJE
Sakarya-Galatasaray 4-0, Beslktas-Altay 1-
0, Malatya-Trabzon 2-1, Fenerbahce-Sariy-
er 5-2, Bolu-Bursa 1-0, Adanademlr-Zeytin-
bumu 2-1, Ankaragucu-Genderblrllgl 24),
Karslyaka-Konya 5-1, Samsun-Adana 1-1.
Stand aan da kop: 1. Trabzon 11-24; 2.
Beslktas 11-23; 3. Fenerbahce 11-22; 4.
Ankaragucu 11-17; 5. Sariyer, GencterblrIF
gi 11-16.
WEST DUTTSLANO
FC Homburg-Bayem München 1-3, SVW
Mannheim-VfB Stuttgart 2-1. FC Nümberg-
FC Sankl Paul 0-1, Kartsruher SC-FC KaF
serslaulem 0-0,. FC Köln-Uerdingen 0-1,
Hamburger SV-VfL Bochum 1-4, Borussla
Dortmund-Werder Bremen 4-1, Bnlrachl
Frankfurt-Fortuna Düsseldorf 2-0, Borussla
Mönchengladbach-Leverkusen 1-1. Stand
aan de kop: 1. Bayem München, EJntracht
Frankfurt, Leverkusen 20-27; 4. FC Köln
20-25, 5. VfB Stuttgart 20-23.
Lausanne-Sankt Gallon 1-1, Lugano-Aarau
34). Luzem-Young Boys 14), Xamax Neu-
chatet-Grasshoppers 1-1, Ston-Servette 2-
1. Wettingen-Bdiinzona 2-1. Stand aan de
kop: 1. Sankl Galen 22-28; 2. Neuchatel
22-27; 3. Grasshoppers 22-25; 4. Luzem
ATLETIEK
Heren 1. Naai (Tan) 2.11.47, 2. Hussein
(Ken) 2.14.02,3. Shahanga (Tan) 2.14.05, 4
Nyambul (Tan) 2.15.47, 5. Masong (Tan)
2.16.40, 6. Poll (Ita) 2.18.01, 7 Brantly (Vsl)
2.20.35, 8. Barte (Tan) 2.21.08, 9. Meyer
(Vsl) 2.23.45, 10. Abe (Jap) 2.25.00. Da
is (Ned) 2.
Ettle
waard) 106.47, Z Verhoeren (Logo43el-
drop) 1.06 58, 3. Rovers (AW Valkens-
waard) 1.07.23, 4. Van der Ven (Attila Til-
burg) 1.07.40, 5. Van Heeswijk (DAK Dru-
nen) 1.08,29, 6. Naaykens (Attila Tilburg)
1.08.42. Dame* 1. Lenssen (GAC Gemerl)
1.19.35, 2. Van der Linden (GVAC Veldho
ven) 1.21.06.
Rotterdam, 15 km
Harett 1. Van Dui|venvoorde (De Bataven
Leiden) 46 55, 2. Van der Veer (AV Holland
Leiden) 47.23, 3. Van da Stuyvenberg (Al-
hlos Harderwijk) 48.09, 4. Kruithof (Energie
Bar end recht) 48.16, 5. Van Ravensbergen
(De Bataven) 48.18, 6. Van Schie (De Bata
ven) 48.47. Dame* 1 Vis (Otympus 70
Naakfwijk) 53.53, 2. Kawiorska (Polen)
54.48
30.55,3
ib (AAC
30.59,
De Maat (Fortune Vlaardlngen) 31.16, 5.
Gommer (Athletos Wagenlngen) 31.17, 6.
De Pauw (Bel) 31.23, 7. Van Rooy (AAC)
31.24, 8. Van Vlaanderen (Hellas Utrecht).
9 Pragt (V&L-TC) 31.29, 10. Van de Wan-
sem (Phoenix Utrecht) 31.45. Damea: 1.
Frenks (Daventria Deventer) 3500 m in
12.07, 2. Homminga (ADA Amsterdam)
12.30, 3. Vriesde (AVR Rotterdam) 12.41,
4 Steeuwenhoek (Avantrl Schoonhoven)
12.48, 5. Kamp (PAC Rotterdam) 13.04. 6.
Valentin (HRR Den Haag) 13.06, 7. Beze-
mer (HAC Helmond) 13.08, 8. V» Schop
pen (HRR) 13.15.
Landgraaf
Harare 1 Kiingestel|n (Unllas Sltlard) 7200
m In 24.45, 2. Goessen (UnHas) 25.11, 3.
Dlederen (Unftas) 25.12,4. Paas (PSV Eind
hoven) 25.14, 5. Hoven (Avon Heerlen)
25.32, 6. Hamers (Avon) 26.04. Damea: 1
Winkelman (Achilles Top Kerkrade) 29.56,
2. Raeven (STB Landgraaf) 32.51.
Harare 1. Jansen (Sprint Breda) 9000 m In
30 36. 2. Van Bladel (Attila Tilburg) 30.41.
3. Avendonk (AVR '69 Reuse!) 30.44, 4.
Van Schooten (AAV '36 Alphen aan den
Rijn) 30.51, 5. De Bruin (AVR '69) 31.05, 6.
Reuvers (Thor Roosendaal) 31.33. Dvne*
1 Slok (Atlia) 3000 m in 10.29,2. Kui)pers
(Sprint Breda) 10.34.
Harare 1. Van de Broek (GVAC Veldhoven)
8800 m In 29.15, 2. Van Nunen (De Kelen
Uden) 29.21, 3. Van Eek (GAC Gemert)
30.29, 4. De Benls (Gen. Michaelis Best)
30.44, 5. Van Deursen (AV Tegelen) 30.54,
6. Van de Heuvel (GAC) 31.10. Dame* 1
Jansen (DES Eersel) 3050 m In 11.48, 2.
Van Wegberg (Asterix Eindhoven) 12.10,3
Manders (GAC) 1218.
BADMINTON
EradreWe: Vidorta-BCH 0-11; VELO-Am-
hem 8-3; Culemborg-ZI)derveld 5-6; Duln-
wl|ck-Drop Shot 7-4 OvergangeMam A
Arnhem 2-VELO 2 3-8; Venlo-Schl|ndel 4-
7, Metro-Duinwljck 3 2-9, BCO-8CH 2 3-8.
E De Ritle-Drop Shot 2 6-5; Assen-Am-
hem 3 7-4; ZijdervekJ 2-Heerhugowaard '69
8-3.
Grand Prii-finalaa in Singapore
HeranenkeiapeL halve finale* Guobao
(Chn)-Suprianto (Ina) 15-10, 13-15, 15-7,
Keong (Méj-Hoyer Larsen (Den) 15-7,5-15,
15-10 Finair Guobao-Keong 16-11, 15-7.
Harandubbaiapel, final* Sldek/Sktek
(Mal)-Yongbo/Blngyi (Chn) 15-9, 15-5.
DamaeenkalapeL halve finale* Jiuhong
(ChnFHua (Chn) 11-6, 11-2, Alplng (Chn)-
Susanti (Ina) 12-10,11-12, 11-5 Final* JF
uhong-Aiping 12-11.12-10.
LeiflQaoqing (ChnKoene/Van Di)ck (Ned)
.5, 18-16.
Gemengd dubbetepei, final* Harlono/Faj-
tin (lna>-Lund/Dupont (Den) 12-15, 15-7,
BASKETBAL
Damee «radnriar* Grasshoppers-PSV 77-
44. Rotterdam ZukFTonego 48-55, Mld-
land-Oen Helder 51-48, Groningen-CanadF
ai* DAS-MSV 52-56, LMdsiake Uons-Rot-
t er dam Zuid 2 55-50, Cheetah-BOB 42-41,
Akrides-Lisse 76-70 Ie drriaie A Radng
Amsterdam-OSG 44-59, Blue Stars-BW 2
57-49, Orca's-Den Helder 50-56, Gronln-
gen-BCA 66-60. B: Jugglers-Jolly Jumpers
58-62, Black Eagles-Cangeroes 60-50.
Heren eratfiviai* DAS-Weert 53-66, Or-
ca's-Donar 68-71, Den Bosch-Den Helder
83-72, BW-Meppel 76-34, Bndhoven-Ca-
Luba Lelden-Rotlerdam 62-33. 1e dhMe
A Rotterdam Zuld-8everwl|k 67-82, Early
Bird-BVO Alphen 82-87, ASVIFLéderdorp
8330, Voorburg 2-Green Eagles 61-59. E
Windmito-Wmbria 87-109, Usse-Spring-
field 69-75, OSG-Wyba 86-64.
Haran 1e Idaea* Waddlnxveen-Shooters
87-86, Rowic-BMe Herons 68-102, Binnen
land-Rotterdam 76-75, Leiderdorp 2-Jum-
pers 60-62, Punch-MSV 84-64, Blilz-DAS 2
8334, Veenland-New Stars 103-113. 2e
A Juventus-Sprlngers 138-102,
Damee 1e klaee* BC Verkerk-Rotterdam
51-56. Rowic-Cady '73 5741. Jumpers-
Red Stars 6831, Grasshoppers-Cangeroes
63-33, Léderdorp-Hurrieanes 79-32, MSV-
Argus 3944. BV Odijk-Ounckers 4038. 2e
Idaaa* Rotterdam ZukJ-Ounkinn 6347,
Waddinxveen-BOB 9632, Mldland-Crac-
kerjacks 47-36, Goba-Jirventus 65-71,
Gunco Rotlerdam-Gymnova 63-39.
Jongena 1e Idaea* Rowic-Rotlerdam Zuid
73-90, Red Stars-Leerdam 55-71, Dunc-
6431, BW-Cad/73 9230,
Green Eagles-Guneo Rotlerdam 63-121.
Hiiiiai tdain. Grasshoppers-Leiderdorp
5138. Rotlerdam-Shooters 75-74, BZ72-
BOB 89-21, MSV-Red Stars 54,65, OSG-
Jumpers 9846, Hurricanes-Waddinxveen
BIUARTEN
1e rand* Nieuwenburg-Van Uum 5041/
51; Roelofs-Van Prayssen 5033/69; Kuijt-
De Keijzer walk-over; Ark es1el|n-Beider bos
5045/50; Burgman-Posthumus 50-28/34;
Jaspers-Hottrop 50-19/34; Van de Ven-Buil
5039/49; Vetthuls-Van Heuven 5034/50.
GeweateUjk kampioenaehap 4a Maaae IF
bra Idein In De Kwakafc 1. Speksnijder
(Zevenhuizen) 12-1.82-24, 2. Hardenbol
(Vlaardingen) 10-1.99-15, 3. Van de Engel
(Delft) 10-1.69-15, 4. Bosman ('s-Graven-
zande) 10-1.63-17, 5. Voorn (Krimpen aan
den UsseO 8-1.72-14, 6. Dobber (Rotler
dam) 4-137-18, 7. Schuurhof (Alphen aan
den Rijn) 2-1.56-13, 8. Van de Put (Papen-
drechl) 0-131.11.
BRIDGE
GOLF
Toamooi in Sun City (Zaf): 1. Frost (Zaf)
276 slagen; 2. Hoch (Vsl) 279, 3 Simpson
(Vsl) 280, 4. Pooley (Vst) 291, 5. Beek (Vsl)
294, 6. Bean (Vst) 295, 7. Lyle (Gbr) 298, 8.
Alen (Vst) 299.
HOCKEY
HGC-MOP 0-0; Am-
73; Hltversum-Pinokè 3-1;
BtoemendaaFHDM 2-2; Groningen-Kam-
JUDO
Tot*48 kg: 1. Van Spokkum (Goirle), 2.
KneuII (Etten-Leurj. Tof 52 kg: 1. Akker
man (Heerenveen), 2. Roelands (Geldrop).
Tof 58 kg: 1. Marsman (Amsterdam), 2
Jansan (Zevenbergen). Tol 61 kf 1. Jenny
Gal (Amstelveen), 2. Kirchjunger (Ensche
de). Tof 66 kg: 1. Han (Maassluis), 2. StoeF
Ijes (Amsterdam). Tof 72 kg: 1 Verbeek
(Monster), 2. Blauw (Bellen). Boven 72 kg:
1. Van Gameren (Hoogvliet), 2. De Lee (RJ|-
én).
gare 1 Visser (Nijmegen), 2. Van de Geest
(Haarlem), 3. Ebert (Drachten), Mahorokan
(Maassluis).
MOTORSPORT
Stadioncroee in Geneve (Zwi)
Halve final* 1. Van den Berk (Ned) Yama
ha, 2. Cooper (Vst) Suzuki, 3. Ward (Vst)
Suzuki, 4. Kfedrowski (Vsl) Honda, 5. Cralg
(Vst) Kakwasakl, 6. Lelsk (Aus) Honda. FF
nal* 1. Cooper, 2. Guedard (Fra) Kawasa
ki, 3. Van den Berk, 4. Kledrowskl, 5. Cralg,
6. Ryan (Vsl) Honda
PAARDESP0RT
1e koen. 1609 m: 1. Duta van Ludwig (A
Mollema) 2 08,9 - 130,1, 2. Deene Durbln.
3 Demza Caslndra Niet gestart; nr.6
(Cheers Baldwin). Toto: winnend 330.
plaats 1,90 1,90 2,90, koppel 17,90, trio
165,60.
2e koen, 2000 m: 1. Jungle Love (A MoF
lema) 2.40,4 - 130,2,2. Dtanne Uiterdijk, 3.
Demerick Star. Toto: winnend 1,50, plaats
1,20 1,50 1,40, koppel 5,00, trio 24,30.
trio 506,60.
4e koen. 2440 m: 1. Cronlc Way (H. WIF
lemse )r.) 3.17,4 - 1.20,9, 2. Charitable, 3.
Duke of Thljssen. Niet gestart: Bandolero.
Toto. winnend 4,70 plaats 1,70 1,60 1,30,
koppel 2030, trio 18830.
5e koer»; 2000 m: 1. Charming Pearl (A
MoBema) 2.38,9 - 1.19,5, 2. Caesarevenlo,
3. Cam lel Kes. Toto: winnend 2,60, plaats
1,20 1,60 1,30, koppel 6,80, trio 43,10.
6e koen, 2000 m: 1. Cann de Bkxxnerd
(W. Véts) 2.39,0 - 1.19,5, 2. Bianca A. 3
Bongo. 4. Catch Me Jacky. Toto: winnend
2,70, plaats 1,80 3,30 1,30, koppel 30,40,
trio 168,90, kwartel 927,20.
7e koen, 2000 m: 1. Anton Geeslnk (M.
Bouwhuis) 2.40,6 - 1.20,3, 2. Meadow-
branch Clara, 3. Bianca Capello. Toto: win
nend 11,00, plaats 2,70 2,40 6,90, koppel
36,90, trio 3.397,80.
8e koen, 3870 m: 1. Yellowa (A.W. Blok)
5.11,3 -1-19,6, 2. Ajfons, 3. Wervelwind C.
Tolo: winnend 2,00, plaats 1,10 1,80 1,40,
koppel 5,30, trio 52,00.
9e koen, 1609 m: 1. Zoeft Neyenrode (B.
Schwarz) 2.043 - 1.173. 2 Watteau d'As-
ler. 3. Zambesi Cede, 4. Do Lor Als Sassy.
Niet gestart Brenda Uithuizen. Toto: win
nend 6,10, plaats 1,70 1,70 2.50, koppel
14,70, trio 140,70, kwartel 405,90.
10e koen, 2440 m: 1. Channa Hanover (A
v.d. Blonk) 3.18.2 - 1313. 2- Ascot K. 3.
Zelfbewust Toto: winnend 7,90, plaats £60
7,30 3,60, koppel 72,90, trio 1.950,90.
11e koert, 1609 m: 1. Comrade (me). M.
Poort) 2.07,9 -1.19,5, 2. Vicky Victorious,
ht. Niet gestart: Carbith
10,10, plaats 1,30 1,10
1,90, koppel 4,90, trio 465,50.
W-& 645-2-8-9. Uitbetaling: 15.145,80.
Omzet totaÜMtor 456.101,00.
2e koert, 1900
kamp) 239,9 - 1.243, 2. Debby Bultenlusl,
3. Bariie Wielinga. Tolo:
Kruis) 2 38,0 - 1.23,2, 2. Cbarty Quick, 3
Casper Hanover. Tolo: winnend 8,10,
plaats 1,90, 1,40, 4,10. koppel 8,50, trio
4e koert, 1900 m: 1 Annemiek Victory (M-
Hol) 2 38,8 - 133.6, Z Banska H, 3. Beauty
Spencer Toto: winnend 2,50, plaats 1,50,
1,90, koppel 7,20. trio 134.50.
5e koert, 2240 m: 1. Ceiest Greenacre (F.
Weslervekf) 3.04,7 -132,5, 2. Cedam 0.3.
Beffina d'Asler. Toto- winnend 3,30, plaats
1,20, 1,00, 1,50, koppel 4,00, trio 50,70.
•e koert, 1900 m: 1. Brown Beauty (A van
der WeU) 2.34,0 - 131,1, 2. Berth! Prinses,
3. Clay DM, 4. Aras de la Vesla Toto: win-
4,40, plaats 1,30, 1,70, 1,30, koppel
2.34,8 - 131,5, 2. B|oni Haute, 3. Ylotta
Victory. Toto: winnend 14,30, plaats 2,30,
1,50, 2,70, koppel 9,30, trio 362,30.
Ie koert, 1609 m; 1. Zally Ashton (A van
der Wal) 2.05,6 -1.18,1, 2. Zono Holtyrood,
3. Zan)a. Toto: winnend 17,00, plaats 3,70,
3,10, koppel 23,20, trio 283,90.
9e koert, 1900 m: 1. Cheetah Ario (R.
Kromkamp) 2.35.4 - 131,8. 2. Zetor D. 3.
Annlgje S. 4. Zoef Uilhulzen. Tolo: winnend
2,80, plaats 1,40, 1,30, 1,40, koppel 5,10,
trio 24,00. kwartet 112,10.
10t koen, 2240 m: 1. Chtel Buitenzorg (C.
Wortel) 3.07,7 -133,8,2. Blue Night. 3. Dy-
nalinde. Niet geslart: Cesar Buitenzorg.
Tolo: winnend 2,70, plaats 2,00,1,90, kop
pel 7,60, trio 56,60.
W-5:2-10-4-3-2, niet geraden. Omzet tot»-
Prijt van de tftd Frankfurt, na barrag* 1.
Sloothaak (Wdl) Argonaut 0433,3, 2. SkeF
ton (Gbr) Grand Slam 0-34,2, 3. Burr-Lene-
han (VSl) Pressurized 0-34,3. 4. T. Fuchs
(ZwQ dollar Giri 04353. 5. Gugter (Wdl) Po-
Gabathuler (Zwi) Grand Seigneur 0-38.6, 2.
Beerbaum (Wdl) Gazelle 0439,5, 3. Von
0-41.2. 4 Weinberg
Grote Prijt, springconcours over 2 man
che* na barrag* 1. J. Whltaker (Gbr) Mil
ton 0-53,93, 2. Sloothaak (Wdl) Watzerkö-
nlg 4-39,09, na 2 manches: 3. SkeHon (Gbr)
Grand Slam 4-113,96, 4. Tops (Ned) Do-
125,21, 7. Reinacher (Wdl) Werra 4-127,58,
8. Huck (Wdl) Nepomuk 4-129,26, 9. Burr-
Lenehan (Vsl) Pressurized 4,25-132,30. 10
Becker (WdQ Lucky Luke 6-121,90. 22. Van
der Vleuten (Ned) Olympic Expo Matchline
3,40, 3. Vangeenberghe (BeQ Kid
j 81,40, 4. T. Fuchs-Paddy 82,97,
5 Simon (Oos) Gotdkom 84,97, 6. Godlg-
non (Fra) 88,58, 11. Van der Vleuten Car-
Grofe Prijt, ns 2 barrage* 1. Bosl (Fra)
Norton de Rhuys 0-32,71, 2. Nelson Pes-
soa (Bra) Special Envoy 6434.67,3. Durand
(Fra) Jappeioup 4-35.26. 4. Blaton (Wdl)
Careful 8-37,40; na 1e barrage- 5. PhtUp-
paerts (BeO Darco en MKar (Can) Big Ben
4; 7. Biddegaard (Zwe) Massada 8, 8. Nuti
(Ita) Matchball 12. na 1e manche: 12- e.a
Laralnk (Ned) FeSx 4,20. Hendrix (Ned) La-
paz 8, 29. Raymakers (Ned) Olympic ZamF
ra ZB 13 Stand waraidbakar 1. Bost 52.
2. Sloothaak 40.3. Durand. Godignon (Fra)
37, 5. Blaton. Pes9oa, Mac (Gbr) 34, 8.
Beerbaum (Wdl) 32, 9. Bourdy (Fra) 28,10.
SkeHon (Gbr) 25.
KOr op muziek: 1. Michael Klimke (Wdl)
Entertainer 70,1, 2. Loristort-Clarke (Gbr)
Dutch Gold 69,0, 3. Tomblad (Den) Ravel
69,0, 4. Van Grunsven (Ned) Prisco 67,1,5.
RUben (Wdl) Schiwago 65,8, 6. Bartels
(Ned) Olympic Courage 84,3, 7. Pedersen
(Den) Bravo 63,3, 8. Haazen (Ned) Ushln
61,3. Stand wtraidbtktr 1. MQnstermann
(WdO Flair 31 punten, 2. Bartels 28. 3. Ro
tten berger (Wdl) Andlamo 24. 4. Lunskens
(BeO Abner 22, 5. Tomblad, Klimke 21. 7.
Nathhorst (Zwe) Chirac 20.8. Saalbach 19.
9. Van Grunsven 18.
RUGBY
RCC 630; Bassets^astricum
klasse Dukes-Ascrum 44-9; Haariem-'l
Gool 1624; Oemoemenoe-Te Werve 16
25; RSRC-Oyslers 624.
SCHAATSEN
WtdtbOden in Skten (Noo)
Htran, 1500 rre 1 Van der Burg (Ned).
202,44, 2. Söndral (Noo) 302,50, 3. Kari-
berg (Zwe) 2.02,56, 4. Hadschleff (Oos)
2.02,68. 5. Schön (Zwe) 2.02.80, 6. Tröger
(WdO 2.02,84, 7 Koss (Noo) 2.02,85, 8.
Portijk (Ned) 2.03.04, 9 Veldkamp (Ned)
2.03.67, 10. Slghei (Ita) 2.03,96. 16. Bos
(Ned) 305,74. Stand wtraidbtktR 1. Van
der Burg 63 punten, 2 Adeberg (DDR) 50.
3. Kariberg 46. 4 Söndral 44, 5. Hadschleff
39, 6. Garajev (Sov) 35, 7. Portijk 34, 8.
Tröger 33, 9. Slghei, S|oega (Sov) 30, 14.
Veldkamp 19, 20. Bos 10, 23. Bloemberg
1. Veldkamp 6.59,96, 2. i
10. Schön 716,02, 11 Portijk 7.16,99.
Stand wtraidbtktr 1. Van der Burg 67.3
Veldkamp 50. 3. Slghei 49. 4. Karlstad 41.
5 Bengtsson 39. 6. JekRc 36. 7. Bos, Trö
ger, Radke (PoO 35. 10. Koss, Gustafson
(Zwe). Kariberg 34, 14. Kemkers (Ned) 21,
22. Portijk 10.
500 rre 1. Söndral 38,74, 2. Hadschleff
39,34, 3. Hammeren (Noo) 39,82, 4. Monti
(Ita) 39,90, 5. Slensil (Noo) 39,98, 6. Koss
40,04, 7. Bos 40.29, 8. Portijk 40,36,9. Van
der Burg 40,44, 12. Veldkamp 40,88.
uizawa (Jap)
utmet, 500 m (xa): 1. Hauck (DDR) 40.80,
2. Blair (Vst) 40.85, 3. Hashimoto (Jap)
41.12, 4. XkiD (Chn) 41.34, 5. Aaftink (Ned)
41.79, 6. Holseth (Noo) 42,09, 7. Hee (Zko)
42.63, 8. Tanaka (Jap) 42,93, 9. Yttredal
(Noo) 43,19,10. Loorbach (Ned) 43,22. 500
m (toy. 1. Hauck 40,66, 2. Blair 40,83, 3.
Hashimoto 41,56, 4. Aaltlnk 41,96, 4. HoF
seth 4225. 6. Xiull 42,57, 7. Tanaka 42,99,
6. Loorbach 4321. 9. Kusunose (Jap)
43,22, 10. Otsukl 43.44. Stand wtraidbt
ktr 1. Hauck 75 punten, 2. Hashimoto 60.
3. Aaftink 56.4 Blair 44,5. Loorbach 34,6.
Mull 33, 7. Hee 32, 8. Holseth 31. 9. Yttre
dal 28,10. Tanaka 27.
9. Otsukl (Jap) 120,55,10. Morohashi (Jap)
120,64. 13. Loorbach 1.30,05. 1000 m
(zoir 1. Hauck. Blair 123.32, 3. Hashimoto
,72, 4. XkiD 1.24,43, 5 Hee 12523, 6.
127.12. 13. Loorbach 128,78. Stand we-
75. 2. Hashimoto 64.
45, 5. Holseth 40. 6.
Ytrredal 37.7. Hee 36, 8. XkiH 31,9. Tana
ka 25, 10. Otsukl 23.
Haren, 500 m (za): 1. Mey (DDR) 37.10," 2.
Bae (Zko) 37.69, Popadsjoek (Sov) 37.69,
4 Jansen (Vst) 37.74, 5. Ostoru Kurolwa
(Jap) 37.75, 6. Y. Kurolwa (Jap) 37,76, 7.
Zjeiezovskj (Sov) 37,81, 8. Moriyama (Jap)
37,90, 9. Thometz (Vst) 38,00, 10.1. KuroF
wa (Jap) 38,04, 17. Loef (Ned) 38,53, 22.
Terpstra (Ned) 38,73, 25. Noyens (Ned)
38,94, 26. Van der Brink (Ned) 38.95. 32.
Van der Poel (Ned) 39,47. 500 m (toy 1.
Mey 37,04, 2 Y Kurofwa 37,39, 3 Jansen
37,55, 4. Bae 37,57, 5. S. Kurolwa 37,67, 6.
Chen (Chn) 37,71, 7. Z)elerovskl 37,89, 8.1.
Kurolwa 38,12, 9. Settsam (Vst) 38,15, 10.
Popadsjoek 3824.14. Loef 38,44,16. Noij-
ens (Ned) 38,55, 24. Terpstra 38,75, 31.
Van der Brink (Ned) 39,61, 32. Van der
Poel (Ned) 39,73. Stand wereidbekar 1.
Mey 75, 2. Bae 58, 3. Y. Kuroiwa 57, 4. S.
Kurolwa 54,5. Zjelezovskl 44, 6.1. Kurolwa,
Jansen 38. 8. Popadsjoek 33, 9. Sobeck
(DDR) 32, 10. Moriyama 30.
1000 m (za): 1. Mey 1.14.57, 2. Jansen
1.1628, 3. Bae 1.16.39, 4. Zjelezovskl
1.16.50, 5. Sjaksjakva)ev (Sov) 1.16.71, 6.
Moriyama 1.17,01, 7. Forslund (Zwe)
1.1726. 8. Bakhvalov (Sov) 1.17,37, 9.
Hoffmann (DDR), O. Kurolwa 1.17,75, 12.
Loef 1.18,03,24. Van der Poel 1.19,09, 28.
Terpstra 1.19,52.31. Van der Poel 1.19,81,
Noyens 1.25,64 (val). 1000 m (toy 1 Mey
1.1426. 2. Bae 1.15,16, 3. Moriyama
1.15,68, 4. Jansen 1.16,12, 5. Hoffmann
1.16,75, 6. Loef 1.16,83, 7. Seitsam
1.17,01, 8. S. Kurolwa 1.17,07, 9. Thometz
1.17,07, 10. Forslund 1.17,35, 20. Noljens
1.18,25, 24. Terpslra 1.18,71, 29. Van der
Brink 1.19.54. Stand waraidbakar: 1. Mey
72, 2. Bae 62, 3. Zjelezovskl 43, 4. Hoff
mann 41, 5. Jansen, Moriyama 40, 7. Loef
38. 8. S. Kurolwa 28, 9. Forskmd, Könlg
(Zwe) 26.
Meijer 42.50,2. Voetelink
42,70, 3. Stam 42.80. 4. Van Straaten
43,30, 5. Pasveer 43,40, 6. Botaard 43,60,
6. J. Grimbergen 43,90, 9. Van Schle
44,00, 18. Moolhutzen 44,70, 19. Paul
44,90.1000 ire 1. Stam 1.27,9, 2. Grimber
gen, Meijer 128,8, 4. Van der Meer, Pas
veer 1.28,9, 6. Voelellnk 1.29,2, 10. Van
Schle 1.30,2, 19. Moolhutzen 1.31,9. 1500
m: 1. Van Schle 2 14,90, 2 Grimbergen
2.15,00, 3. Bollaard 2.16,10, 4. Pasveer,
Van der Meer. Zijlstra 2.16,20, 7. Stam
2.16,50, 10. Meijer 2.17,40, 12. Voetelink
2.18.20, 13. Moolhutzen 218,50, Paul ge-
diskwalificeert. 3000 rte 1. De Vries 4.422,
2. Grimbergen 4.44,6, 3. Zijlstra 4.46,7, 4.
Van der Meer 4.47,6, 5. Stam 4,49,4, 6.
Preuter 4.49,5, 7. Pasveer 4.50,8, 8. Meijer
4.51,6, 10. Van Schle 4 53,8, 13. MoolhoF
zen 4.58,1,21. Voeteknk 5 02,6. Eindatwtd:
1. Stam 180.483, 2. Grimbergen 180.733,
3. Meijer 181.300, 4. Pasveer 181.716, 5.
Van der Meer 162.383, 6. Van Schle
183.032, 11. Voetelink 183.733, 12. MooF
hulzen 186.499.
VZS Trophy heren in Eindhoven
Sprinter* 1 Jonkman 39,09-1.19,37-
39,23-1.20,06-158.025; 2. 2. Janssen
38,99-119,14-39,54-1.20.47-158.335; 3.
Kronenberg 39,78-1.19,82-39.82-1.20,29-
159.655; 4. Warmlnk 39,26-120,3340,10-
1.22.11-160.600; 5. Nleuwenhuizen 39,50-
1.20,39-39,88-12220-160.675; 6. Bizluk
39,85-1.19,83-40,25-121.84-160.03S
Alrounder* 1. Zandstra 39,62-2.02,89-
4.19,92-7.10,73-166.976; 2. Ritsma 40,16-
2.03,02-4 172S-7.1124-167.172; 3. SmuF
ders 4021-2.02,18-422,39-727,60-
169.428; 4. AHeblas 41.55-2.05.00-4.18.62-
7.14.28-169.748; 5. Bloemberg 40.66-
2 05.34-4.19.07-721.97-169.815; 6. De
Vries 40,64-2 04,96421,81-7 22,64-
170.192; 7. Orie 40,48-2.02,54-424,92-
7.27,89-170.269; 8. Schreuder 40,92-
2.05,37-4.22,54-7.18,40-170.306; 9. Bosker
41,97-2.05,794.22,09-7.09,91-170.572; 10.
Kooy 41,53-2.06,59-420,89-7 15,05-
Damee, 1500 nt 1. Kteemann 2.06,58. 2.
Moser 2.08,71, 3. Bömer 2.1024 (vafl. 4.
Schalling 2.10.67. 5. Adeberg 2.11,11, 6.
Stachewitz 21120. 7. Muller 21220. 5000
m: 1. Kteemann 735.61. 2. SchalHng
7.42.44. 3. Adeberg 7.51,83, 4. Muller
7.54,58, 5. Moser 7.5624, 8. Bömer
8.00,57.
Heren, 1500 m: 1 Adeberg 157,17.2. ZJr>-
ke 1.58,12. 3. Kumm 1.59,19, 4. Schmfe-
tendori 1.59,79, 5. Lange 2.00,62, 6. Scan-
dok) 2.00,70, 7. SpWmann 2.00,77, 8. To-
nat 2.02,00. 10200 m: 1. Spielmann
14.41,95, 2. Tonal 14.47,67, 3. Dittrich
15.02,75 (val). 4. Freier 15.06,39, 5. Kumm
15.07,53, 6. Adeberg 15.10,07, 8.Schmle-
tendorf 15.14,81.
SCHAKEN
2,5-7,5; De Variant-WGM 4,«,5;
Amsiefveen 4.W.5.1e Maaae A De Ooie
vaar-Krimpen aan den Ussel 4,5-5,5; TAL-
BSG 3-7; Groningen 2-HWP Z 4^; Leeu-
warden-WGM 2 8-2; SISSA-ASV 5,54,5. B:
HWP SvG-Bndhoven 2-7; LSG-HWP Z 2
6,5-3,5; Chariols-OD 2,5-7,5; ASG-HMC
4,5-4,5. 2e Maaae C: Utrecht 2-PION 5,5-
2,5; DD 2-Venlo 4,53,5; LSG 2-Paul Keres
4-4; Capelte aan de UsseFBIoemendaal
3,53,5 (4,53,5Y. Groothoold-Schaesberg
3,54,5. 3e Maara D: De Ooievaar 2-Nleu-
wendam 4,53,5; DD 3-Promotte 3,54,5;
Calssa-De Zwarte Pion 4-4; Overschte-De
Ut 2-6; Voorschoten-De Scheve Toren 6-2
SCHIETEN
Dame* 1. Van der Maas-Verwey (Zoeter-
meer) 362,2 Kosler (Hellevoetsluis) 361,3.
Ten Haaft (Wijk bij Duurstede) 359. Heren:
1. Houwertjes (Zaandam) 388 punten, 2.
Duinkerken (Weslerbork) 386, 3. Van der
Horst (Houten) 385.
SKIËN
er (Zwi) 1.32,67, 2 Flgihl
(ZwO 1.32,84,3 Gerg (Wdl) 1.3287.4. WaF
linger (Oos) 1.33,02, 5. Gutensohn (Wdl)
1.33,05, 6. Vogl (Wdl) 1.33,39, 7. Zurbrig-
gen (Zwi) 1.33,66, 8. Zeiter (ZwO, Undh (Vsl)
1.33,77,10. Zeienskaja (Sov) 1.33,78.
Slalom damea In Steamboat Springe
(Val): 1. Strobl (Oos) 1.30,53, 2. Sarec
(Joe) 1.31,22, 3. Buder (Oos) 1.31,30, 4.
Ladstëtter (Oos) 1.31,47, 5. Andersson
(Zwe) 1.31,64, 6. Svet (Joe) 1.31,74, 7.
Gersch (Wdl) 1.31,75, 8. Wachter (Oos)
1.31,76, 9. Chauvel (Fra), Nllsson (Zwe)
1.32,04. Combfnati* 1. Oertli (Zwi) 31,94
punten, 2. Gerg 33,86,3. Wachter 34,48,4.
Soumissen (Zwi) 43,60, 5. Terzian (Vsl)
49,65, 6. Schuster (Oos) 52,76 Stand we-
m^^g^TktowtetftfterWdOM!
4. Walliser 59. 5. Kronberger (Oos) 48. 6
Roffe (Vst) 47, 7. Figini 45. 8. Schneider
Oertli 25, 2. Gerg 20, 3. Wachter 15.
i Vit d
(Fra): 1
Henning (Zwe) 1.17,07, 2. Plccard (Fra)
1.17,17, 3. RunggaJdler (Ita) 1.17,40, 4.
Eriksson (Zwe) 1.17,66, 5. Furuseth (Noo)
1.17,75, 6. Wasmeier (WdQ 1.17,77, 7
Heinzer (Zwi) 1.17,88, 8. Zurbriggen (Zwi)
1.17,95,9. Tauscher (WdO 1.17,96,10. Lad-
Furuseth 118, 2 Bittner (Wdl)
*6,4. Mader (Oos) 74, 5.
wereldbeker Suoer G:
1. Henning 25. 2. Plccard 20, 3. RunggaF
dier 15.
in Lake Ptadd (Vat)
«n* 1. Vettori (Oos) 234 pun
ten, 2. Nykënen (Fin) 226, 3. Boklev (Noo)
223,5, 4. Ulaga (Joe), Laakkonen (Fin)
213,5, 6. Kuttin (Oos) 211,5, 7 Verveikln
(Sov) 210, 8. Nikkoia (FM) 208,5, 9 Jek
(Tsj), Kasai (Jap) 206,5.
70-meterachan* 1 Nikkoia 236,6, 2. Vet
tori 229,1. 3. Felder (Oos) 226,7, 4. Ptoc
225, 5. Verveikln 224,5, 6. BokJüw 221,6, 7.
Kasai (Jap) 219,1, 8. NykSnen 218,2.
SNOOKER
Browne (Ier), 2. Hansen (Ier),
3. Dijkstra (Ned), Verbeeck (Bel). 5. Henry
(Eng), Van Vetthoven (Bel), Bullen (Bel),
Santos (Ned), 9. McGregor (Eng), Van de
Vlfver (Ned), Van Schle (Ned), Long (Ier),
Bruins (Ned), Davtes (Eng), Adam (Ned),
Pereira (Ned).
TAFELTENNIS
W-Harkstede 10-2.
pen in JMSping (Zwe)
Chen Jlng (Chn)-Qiao
Hong (Chn) 21-19,16-21, 21-12, 21-19. Ha-
renenketspet U Gun Sang (Nko)-Yoo Nam
Kyu (Zko) 21-15, 21-14, 21-23, 21-10. Da-
meadubbaltpel: LJ Bun-hul/Yu Sun-bok
(NkoJ-Qlao/Yaping (Chn) 21-19, 21-10. He-
nondubbolapel: Gatlen/Grubba (Fra/Pol)-
Waldrwr/Appelgren (Zwe) 14-21,21-14, 21-
TENNIS
Nederland* Mattere-toernooi in ApeF
Warringa 7-6, 6-3; Schultz-Bakkum 6-1, 6-
4. Fmai* Bollegraf-Schultz 4^. 6-4, 7-5.
Eindstand nationale ranglijst 1. Bodegraf.
2. Jagerman, 3. Schultz, 4. Ter Riet, 5. Bak-
kum, 6. Warringa, 7. Schilder, 8. Moos, 9.
Wilmink, 10. Vis, 11. Bjkenboom, 12. Van
der Torre.
vermans, 2. Schapers, 3. Haarhuis, 4. Nljs-
sen, 5. Eltingh, 6. Feenslra, 7. Davids, 8.
Oosling, 9. Dogger, 10. Lodder. 11. Veke-
1Z Krajicek.
6-3, Janyd/FitzgeraJd (Zwe/Aus)-CahilF
/Kratzmann (Aus) 7-6, 7-6, 6-3. Final*
Grabb/McEnroe-Janyd/Fltzgerald 7-5, 7-6,
TURNEN
VOLLEYBAL
Damea aradmai* Zaan-Tonegido/Voor-
burg 3-1; Ommen-Lycurgus 34); Drachten-
Martlnus OG; WC-Dynamo 3G. 1a drviaie
ASudosa-DOS 3-0; Orion-Zwovok '811-3;
GemlnFThe Smash 2G; DeVolCo'88-OVRA
3-0; SoVoCo-Olympus 2 3-0. B: VCE-Ra-
mingo's 3-0; EAW-Tonegldo/Voorburg 2
3-1; VCH-AclMa 1-3; WC 2-Symmachla 3-
0; Oikos-Hovoc 3-1; Brevok-Valbovot 3-1.
2a drriaie B: Martinus 2-ShoI 30, EAW 2-
Tonegido/Voorburg 3-2, Ekspalvo-Trfvos 3-
2. Dynamo 2-Motenwtek 3-0, Thomax-
Utrechl 30. SoVoCo 2-Ctto 3-0. D: MartF
3-VSC 0-3, AMVJ 2-Gemini/Kangeroes
3e drriaie G: Zovoo-VSC 2 3-1, Kadnko-
RVC/Ubanon 1G. ZVH-AV '40 30. VS
Haag-Leython 5 30, Thomax 2-Rijnmond
1G, Be Fair-Sliedrecht Sport 3-0. H: MartF
nus 4-Odin 1G, Zaan 2-TonegkJo/Voor-
slerdam-Seahawks 3-1, Edam-De Uithoek
1-3, Voteodam-US 3-0.
Heren eredhriai* DOS-Brevok 30; SSS-
VCG 3-1; Dynamo-Reflex 3-1. 2a divWe D:
AMVJ 2-VS Haag 3-0, Leython-WM'63 3-
1, PVC/Blokkeer-Motenwiek/C 3-0, Slle-
drecht Sporl-SVC 3-2, Volendam-DAC 0-3,
ZVH-VCW 0-3. 3e dhriaie G: Zovoc-Skanla
4 1G. Leython 2-Tonegldo/Voorburg 1G,
ZVH 3-lnler Amicos 3-0, Vono-WIK/OVM
3-1, Thomax-RIjnmond 3 1G, GemW/Kan-
geroes-Valbovol 3-0.
strijd 3-1). EC 3,2a i
loniki (Gn>AMVJ (Ned) 1G (0-3); Geneve
Bile (Zwlj-Longa '59 (Ned) 0-3 (1-3).
Heren, Europa Cup 1, 2a rond* AMVJ
(Ned)-Modena (Ha) 1-3 (OG). EC 2, 2a ron-
d* ZVH (Nedj-Dynamo Moskou (Sov) 0-3
(1-3). EC 3,2a rond* Grenoble (Fra)-Orion
(Ned) 3-0 (0-3), Grenoble verder. Moerser
SC (Wdl)-Animo (Ned) 30 (3-0).
WATERPOLO
HZC De Robben-Bran
denburg 19-9; VZC-Oe ZJjl LGB 7-7; AZPC-
Hel Ravijn 9-5; DZV-Polar Bears 7-16. 1e
ktaaa* Rapido '82-Merwede 3-10; De
Ham-ZPA 58; UZSC-Hel U 10-10; HZ
ZtAN-Rotterdam 9-13.
WIELRENNEN
Gaxto (Spa): 1. Dankt (Fra), 2. Chanton
(Fra) 0.52, 3. Martinez (Fra) 0.57, 4. Slenter
(Ned) 1.04. 5. Thleiemans (BeO 1-22.
Yuna (Spa): 1. Hric (Tsj). 2. Richard (Zwi)
0 28, 3. Chanlon (Fra) 0.38, 4. Haulakeete
(BeO 0.52. 5. KJuge (WdO 1-10. 11. Stam-
snljder (Ned) 2.32.
Etaan (Bal): 1. Van Otjcfc (Bé) 1.05,00, 2.
De Roose (Bé) op 0.05, 3. Kools (Ned)
0.22, 4. Lambrechts (Bé). 5. Van Bouwé
(Bé). 6. R. de Bie(Bé), 7. E De Ble (Bé), 8.
Van Santvliet (Bé).
Hfranum: 1. Gerritsen (Hooglanderveen),
2. Kuljper (Tilburg) op 0.07, 3. De Vos
(Oosterhout) 0.11, 4. Van Beek (Sint MF
chésgesté) 1.04,5. Marlens (Oeume) 2.05.
Hoorn 1. Kuljper, 2. Stofmeé (Tilburg) op
1.10, 3. Van Beek, 4. Vierhouten (Harder
wijk) 1.40, 5. Van de Brink (Putte) 1.43.
IJSHOCKEY
1e dhriei* Gronlngen-Heerenveen 4-4; Den
Bosch-Gronlngen 7-1; Nljmegen-Rotterdam
4-3, Utrecht-Geleen 52; Rotterdam-Den
ZAALHANDBAL
15; Vido-V K 20-13; Quick '20-DSVD 13-
19; VELO-E O 23-12, Aeolus-Bentéo 15
14. B: Hermes-DWS 1512; Anlmo-lason
17-17; Tachos-Wlngs 20-12; Caesar-BEVO
517 2e drriéa C: Groene Ster-Qulnlus 2
1518, Acttef-Hélas 2 9-5, Westlandla-
Snetwiek 11-13, HerculesWS 1516,
EMM-Temeuzen 1516. 3e dfrisle <k Ofym-
pia-Treffers 14-13, Satumus-HW 17G,
Verburch-Ancora 11-8, Foréwtle 2-Aneora
Mountain Stars-UVG 14-12, Westlandla-
Hermes 1514, Unilas-EDH 510.
Heren eradhriée: Aalsmeer-Hengéo 2517;
E O-Tachos 2520; Hélas-ESCA 2523;
Sittardla-Hermes 2513; Swift A-Blauw Wil
2518; BEVO-V 8 L 1525. te drvitte B:
NOAV-UDSV 1513; Swffl R-EDH 1515;
Laren-Plus X 17-19; Sltlardla 2-Quinlus 25
17: Tongére-Loreal 1513. 2e diviwe C:
Groene Ster-Delta Sport 1516, M. Satur-
nus-DES 1521, WIK-Wings 2513, Tachos
2-Animo 1514, EMM-Hélas 2 1516. 3e
dhriée G: Actlef-Treflers 1514, Quinlus 2-
Snéwiek 1519, EDH 2-DWS 14-12, UVG-
Animo 2-0 DIS
1 4-5, DSO 1-HEC 1 11-9, Northa 1-EHC 1
12-8, VELO 2-H -------
18. B: EHC 2-West!andla 3
EDH 1 11-7. 3e Maeee A Start'85 1-OASE
1517. B:
V 2 511, GDS 2-Ver-
h 3 4-13. 4e Mate# B: ODIS 4-Ver
ft 5 257, Wings 5Westlandia 5 1511.
12, Wings 4-HMSH 3 -158. CWP 2-HEC 3
7-7. E: MMO 2-EHC 3 511.
Haren eenioran, 1a Mate* Olympia'72 1-
Wesöandla 1 1513 geslaakt, M. Satumus
2-HEC 1 21-13, HW70 1-SOS/Kwtek
Sport 1 24-21, VELO 1-Start'85 1 2513,
2-MSV 2 1514. B: Start'85 2-CWP 2 15
24. AHC'28 2-HEC 4 1534. C: Warmunda
1-Wings 4 2518, ONDO 1-Olympla '72 2
27-11. D: Westlandia 4-CWP 1 1519, Her
mes 3-0DIS 1 1512.4e Maaee A ODIS 2-
Schlpkjlden 1 7-12, HW70 3-Qulntus 6
ZAALKORFBAL
HooMMana A Aten Weerbaar-Dalto 12-
10; DKOD-Oost Arnhem 1515; Fortuna-
Blairw Wil 1516; Wordt Kwtek-TOP 2517.
Maaae A DVO-HKC 1512; Drachten-WI1
Blauw 1515, KV5Pemlx 1515; VEO-KIn-
derdljk 1516. C: Steeds Hooger-Nic 1514;
ASKO-BEP 11-12; AKC-HKV 17-13; Groen
GeeFDe Meervogés 1514. D: Rdes Pacla-
Naas 17-14; RapIdHas-ZKC 1516; DEVD-
Die Haghe 518.
Ie Maeae D: Samos-Oe Overkanters 1519,
Onder Ons-DKV 14-12, SSS-Zulderkwarller
'58 11-14, Blauw Wit '51-Rteko 11-10 E:
OWO-Oe Vinken 1511, Nleuwerkerk-Sné
7-11, Oranje Wil (DFAbatros 1511, Vrien
denschaar (Hj-SMS 2512. G: VES-Ten
Donek 22-7, De Danaïden-De Bermen 25
13. tt PSV-Reedy 6-8, Sperwers-Sporttest
59. Sbemest-DETO 1511, Tjoba-Rust
Roest 14-12. 2e Mm D: SDO (K>Ussé-
vogés 1517, Tweemaal Zes-DKV (U) 15
10, Fortlssimo-THOR (H) 7-15, Haarlem-
Kwiek (H) 59. Koog Zaandijk-Rotterdam
14-12, AvantFCrescendo 12-5. G: Dljkvo-
gés-TOGO 1511, Anlmo-ONDO 59,
KOAG-Merwede 52, Sagltla-Oranje Nas
sau 16-8. 3e Idmi K: Tempo-Unicum 9-6,
Hou Stand-KNS 14-4, Harga-Nieuw Flora
510. L Ons Bland-DKC 11-12, Menvic-
GKV 11-8, ALO-Jodan Boys 1510, Zwijn-
drecht-Regenboog 57. kfc SEV-Wédevo-
gés 7-6, Véodtas-Madjoe 14-5, Vaho-
ADO 510, Vriendenschaar (B)-Ventura S
17-8. »t Vrtesse-DES 11-9, Zukfwesl-Maas-
sluis 12-7, Excelsiof-TOP (A) 11-11, Atlas-
NIO 516.
dl Kwiek
2-PKC 3 1512, Trekvogels 2-Blauw Vi
14-13; D: Deetos 50verkanters 2 11-22,
SDO 2-Abatros 2 14-13. Re* 1e Mmm F:
2-Ready 2 12-10, ODO 2-Rust Roesi
2-Klnderdijk 2 57. H: DETO 5Rozenburg 1
511, Hel Zuiden 2-PKC 4 12-13, Rust
Roest 5Deetos 4 7-13. Re* 2e Mmm K:
De Danaïden 5De Bermen 2 11-7. M: Per-
13, N: Swift 3-Overkanlers 3 11-12, Quick
2-Ten Donck 2 157; Sperwers 5Abalros
3 7-8; O: Kinderdijk 3-HKC 3 11-9, GKV 2-
Sné 2 7-10, Excelsior 2-Merwede 2 59,
Vriendenschaar 2-Oranje Nassau 2 1510.
Junioren G: Regenboog-Overkanlers 511,
PKC-Deetos 7-10, Hel ZukJeo-De Bermen
12-3, Animo-Ons Bbemest 510; H: Swtfl-
Sné 11-13, Sagitta-Maassteis 13-8, KOAG-
Tempo 11-9, Vriendenschaar-De Meervo
gés 14-17.
KNKVé
1e klaew A HSV 1-Ready 4 7-6. B: KVR
2-Ruks 1 11-4, Dubbel Zes 1-Achllles 3 5
10, De Danaïden 4-Forluna 4 512. C:
Tempo 2-ODO 3 512, Véocttas 2-0 DS 1
57. De Meervogés 5Pemix 4 55, PAMS
4-Excésior 3 151.2e Mam A Dijkvogés
2-DES 2 155, Valto 2-De Meervogés 4 5
5. Avanli 2-SEV 2 54. B: Fortuna 5VEO 5
12-8, PAMS 5-SEV 3 511. C: Kwiek 5
Avanti 3 2G. 0: HKV 4-ODO 4 57, De
Meervogés 5Fortuna 8 53. ALO 2-Rdes
Pada 4 157. 3e Mam A De Meervogés
6-Ruks 2 59, Fiks 5VES 4 7-6, Excéslor
4-KVS 5 513. B: Ons Bland 2-Avanll 4 11-
5. Rks 4-ODS 2 7-8, VEO 5Pemlx 5 7-6.
C: Hou Stand 2-KNS 2 7-6, Olypiplaan 5
Rdes Pacta 5 516. D: Hoekse 2-Dljkvogels
3 3-5, Kwiek 4-Phoenix 3 53, Dubbé Zes
2-Achllles 4 4-7. E: De Danaïden 5Excé-
slor 5 55.4e Mam A ODS 5Mad)oe 2 7-
11, Excéslor 6-0DO 5 2-9. B: De Meervo
gés 7-VEO 8 5-6, Ruks 3-Dljkvogés 4 7-6.
C: Phoenix 4-Ons Bbemest 7 57, KNS 5
De Algemene 4 4-15. D: KVS 7-Ons Bber-
nest 8 2-8, Olymplaan 4-Fortuna 9 4-2 E
KNS 4-Hou Stand 3 54. Achilles 7-OlympF
aan 5 6-5. F: Fides Pacta 5VEO 9 56. G:
Zuiderkwartier 5-SEV 4 6-5, Fides pacta 7-
HKV 7 9-9. Se Mam A ODO 6-Ons Bland
3 253, VEO 15Valto 6 7G. B: SEV 50e
Meervogés 9 64). KVS 8-Dljkvogés 5 153,
Fluks 5-ODO 7 58. C: GKV 5Fortuna 10
52. D: Rks 5Hou Stand 4 133. E VéOCF
las 5Dubbé Zes 3 510, Fortuna 11-DKC
6 11-9, Phoenix 5Zulder1cwartter 8 3-5. F:
TOP 7-Olymplaan 6 13-0, Phoenix 5Die
Hagte 7 3-5, KNS 50NDO 5 52. H:
ODO 5Dubbé Zes 4 57, Ready 7-Hoekse
ix 15De Meervogés 11 63, ODS 4-Rks 6
6. E ODS 5KNS 6 9-5, Hoekse 4-Kwtek 8
43, GKV 4-ALO 5 43. E GKV 5Die Ha
ghe 9 63. a ONDO 6-GKV 6 7-1, De
Meervogés 15De Raven 2 7-1. H: Die Ha
gte 15Phoenlx 7 3-4, GKV 7-Ons Bber-
nest 10 55. J: Kwiek 7-Ready 9 3-4, De
Meervogés 14-De Algemene 8 55, ALO 5
Véocitas 9 1-17.
AA Rdes Pacta A1-Dle Haghe A1 511,
VEO A1-Fortuna A1 511. J1A ODO J1-
Ruks J1 150, ONDO J1-VEO J1 123,
Achilles J1-De Meervogés J2 8-4. J1B:
Phoenix J1-KVS J1 55. Vlaardlngen J1-
Ready J1 57, Fortuna J1-Ten Donck J1 5
4. Fides Pacta Jl-Ote Hagte J2 8-4. J2A
Excéslor J1-Véodtas J1 43, ONDO J2-
Tempo J2 4-4, TOP J2-Dijkvogés J1 56.
Fiks J1-Avanti J1 16-5. J2B: Fides pacta
J2-WION J1 7-4, ALO J1-Fortuna J2 1-9,
Kwiek J1-DKC J1 4-4, Achilles J2-Ons EF
bemest J2 13. J2C: ODO J2-VEO J2 5-4,
ODS J1-Valto J2 52. J2D: HSV J1-GKV J1
1-11, Phoenix J2-Fortuna J3 157, KNS J1-
De Danaïden J2 43. J3A Tempo J4-Ruks
J2 52, De Meervogés J5DIJkvogés J2 7-
De Algemene J2-Phoenlx J3 57,
ZWEMMEN
Europe Cup in Sabadell (Spa)
2. Orlvrig (Wdl) 2.00,22, 3. Schulze (DDR)
2.00,62, 4. Croft (Gbr) 2.00,90, 5, Puggaard
(Den) 2.02,15, 6. Daiby (Noo) 2.03,07.
400 m vrije slag: 1. Dalby (Noo) 4.08,30, 2
Ortwig 4.09,32, 3. Méchlorri (11a) 4.13,88,
4 Croft 4.14,53, 5. Möhring (DDR) 4.14,63,
6. Nielsen (Den) 4.17,06, 9. Van der Plaats
(Ned) 431,75.
800 m vrije éag: 1 Dalby (Noo) 839,06, 2.
Méchtorri (Ita) 8.37,32, 3. Lunenschloss
(WdO 8.43,18, 4. Henke (DOR) 8.43,58, 5.
Brienesse (Ned) 8.47,40, 6. SpicMIova (Tsj)
8 49,92.
100 m rugaiag: 1. Kosjeva (BuO 1.03,03, 2.
Sjlbajeva (Sov) 1.03,11, 3. Bchhorsl (DDR)
103,21,4. Bzerman (Ned) 1.03,34,5. Zoller
(Wdl) 1.03,35, 6. Reed (Gbr) 1.04,04.
200 m rugalag: 1. Herbsl (DDR) 2.13,88, 2.
Vlgaranl (Ita) 2.15JKI, 3. Sjlbajeva 2.15,19,'
4. Marchena (Spa) 2.15,97, 5. Bzerman
2 16,15, 6. Kosjeva 2.16,90.
180 m schoolslag: 1. Landlk (Sov) 1.09,02,
2. Dal la Valle (Ita) 1.09,60,3. Frenkeva (Bul)
1.09,77,4. Brownsdon (Gbr) 1.09,82, 5. Ru-
notsdottir (Us) 1.10.78, 6. Persson (Zwe)
1.11,04, 10. Moes (Ned) 1.12,39.
200 m echooWag: 1. Frenkeva (Bul)
2.2936. 2. Brendé (DOR) 2.29,51, 3. Daila
Véle (Ita) 239,73, 4. Splchalova (Tjs)
2 30.01, 5. Roedkovskaja (Sov) 2.30,96, 6.
Brownsdon (Gbr) 2.31,93, 10. Moes (Ned)
2.35,57.
100 m vlinderslag: 1. Brienesse (Ned)
1.01,49, 2. Scarborough (Gbr), 3. Mlteva
(BuO 1.02.03. 4. Carosi (Ita) 1.02,16, 5.
Nord (DOR), 6. Bosserhoff (WdO 1-02,17
200 m vlinderslag: 1. Nord 2.11,32, 2. Pug
gaard 2.12,04, 3. Scarborough 2.13,80, 4.
Mlteva 2.14,18, 5. BosserhoH (Wdl) 2.14,39,
6. Fernandez (Spa) 2.17,17, 7. Brienesse
2.17,27.
200 m wiseeMeg: 1. Ma Muls 2.14,03
Herbst 314,26, 3. Zoller 2.16,71, 4 Ji
fédt (Zwe) 2.16,89, 5 Hlll (Gbr) 2.17,53
S|amarova (Sov) 2.18,42.
400 m «isaéiiag: 1. S)amarova
56.93 1'
4x100 m vrije éag: 1. Nederland 34|nl(
(NR). 2 DDR 3.44.98. 3. West Duiisr1
3 47.70. 4. Groot-BritlannB 3.48.42, 5 K
hé 3 4,61, 6. Denemarken 3.49,91.
4x100 wieaeWag: 1. DDR 4 09,12, 2. p
deriand 4.11,44, 3. Sovjetunie 4.12,02 jn
Groot-Brillannlë 4 12,27, 5. Italië 4.1211
6. Bulgarije 4.13,74. 1
Eind*tand: 1 DDR 242,50, 2. Nederljyn
222, 3. Groot-Brittannlë 213, 4. West Difr
land 208, 5. Italië 197,5, 6. Sovjetunie fla
7. Denemarken 168, 8. Spanje 156,pn
Tsjechosiowaklje 156,10. Bulgarije 132cl1
e(
100 m vrije aiag: 1. Rbbens (Gbr) 49,8^^
Predkin (Sov) 50,05, 3. Volery (Zwi) 5<reil
Bruha (WdQ 50,19
nf5
1.49,74, 6. Kosjanov (Bul) 1.
11. Stoéserwlj 1.51,98.
400 m vrije aiag: 1. Pfétfer (Wdl) 3.46.
2. Lambert (Ha) 3.47,67, 3. Vallejo
Nelson (Ned) 4.01,96. j_
1500 m vrije aiag: 1 Hoffmann 14 54,7fle
Galdoekevitsj (Sov) 14.57,50, 3. Wi VC
100 m rugalag: 1. Lopez Zubero p
55,13, 2. Hoffmésler (WdO 55,52,3. Se
(Sov) 56,00, 4. Batlisléli (Ita) 56,71, 5ara
haJev (BuQ 56.96. 6. Weber (DDR) 58 r i
13. Keutgen (Ned) 59,17.
200 m rugalag: 1 Sékov (Sov) 1.58,0
Lopez Zubero (Spa) 1.58,55, 3. Batt
(Wdl) 1.59,96, 4. Hotfméster (Wdl) 15!
5. Weber (DDR) 2.00,38, 6. Ranis f
2.00,80, 12. Van der Spoé (Ned) 2.07,8111;
Wamecke
1.01,78
a (Gbr)
'gt
200 m achoolalag: 1 Gillingham (JL
2.10.09. 3 Lopez (Spa) 2.11,07, 3. Sm
2.13,90. 4. Ktenz (Wdl) 316,47, 5 M
(DDR) 317.05, f
v (Sov)
Postigilone 2.17.4E ~T
1. Hermann (WdO 5.\]
54,04, 3. Domak
RiilICCnx C .Inrrli I
55,39, 4. Markov (Bul) 55,64, 5.
55,70, 6. Van Dam (Ned) 56,79.
200 m vlinderelag: 1. Hermann (I
1.59,29, 2. Gessner (DDR) 2.00,54, 3
kin (Sov) 2.00,74, 4. Wilson (Gbr) 2,i
5 Kjolholdt (Noo) 2.02,04, 6. Madéra
2.04,09, 11. Van Dam (Ned) 2.05,27.
•n
(Gbr) 302,45, 4.
5 Stauéand (Noo) 2.04,90, 6. Rodte (II
2.06,68, 9. Van der Spoé (Ned) 2.05,8u
400 m wissetalag: 1. Gessner 4.13,6(K
Marinjoek (Sov) 4.17,13. 3. Kéler 4.1!
4. Davey 4.20,28,5. Van der Spoé 42
6. Benucci (Ha) 4.30,26. ld
4x100 m vrije aiag: 1. West Dulls f
3.17,34, 2. DDR 3.17,66, 3. Italië 3.19,011 L
Spanje 3^0,42, 5. Zweden 3.20,56
1. West Duits?
3.42,05, 3. Qiil
nlé 194,5, 5. Spanje 186, 6. Héte 11
ninD*nl
400 meter vrije aiag meiije* geboren j-Jj
en later 1. B. van der Wart (Hoog
6.07.0; 2. M. Dam (DZV) 6.48.8; 3. J;
Veen (AZL) 6.50.9. Idem Jongena 198 1
later 1. R. van der Ktel| (AZL) 6.23.1;',
van Koert (WVZ) 6.44.2; 3. C. Sonrrfkl
(Waterloo) 6.06.1; 2
(DES) 6.11.6; 3 J Aarse (Hoogwerf) 6h_
Mem jongena 1979 an later 1. E Va
(Alicante) 5.40.3; 2. J. Pakvts (Hlppo
pus) 5.48.7; 3 E Hoft (DSZ) 5.49.9. d(
800 meter vrije aiag meiejet 197» t
Timmermans (WVZ) 10.08 8; 3 C. de Fa<
(DES) 11.07.6; 3. F. van der Ptei]m 11ir
Idem jongen* 197» 1. M. van der B i
(WVZ) 10.34.9; 2. T. van Koert 0
10.59.1; 3. R. HoHkamp (DSZ) 11.12.Sg
100 meter «riaeelalag metejee oridetp
jaar 1. K. de Bruljn (WVZ) 1.34.5, f
SwIDens (DES) 1.39.4; 3. E van der
(DZV) 1.44.2. Idem jongens onder 10)
1. J. Klaver (Hlppwampus) 1.35.3; !ct
Koot (WVZ) 1.39.3; 3. G.J. Camlnada (F1
1.40.7 Idem meiajee 197» 1. T. van'ke
Hém (DZV) 1.26.4; 2. H. Jaspers (rt-,4
campus) 1.28.4; 3. H. Kouwenberg
mfns
1500 meter vrije éag h
(ZVZ) 16.48.3; 2. M. van
17.00.8; 3. M. van der B
KNVB
ZATERDAG
Eerste Maaee A SDVB-Excéslor M 1-3,
ASWH-Bennekom 0-1, GVW-Rozenburg
3-1, SpIjkenlsse-NSW 1-3, Heerjansdam-
DOVO 1-2, De Valletvogels-Lunteren 5-1.
NSW 12-16 Heerjansd 12-13
GWV 12-15 Zwart W 12-12
Excéslor 12-14 Vélév 12-11
Bennekom 12-14 Lunteren 12-11
Spijkenb 12-13 SVDB
Eerete Maeee B: Noordwijk-Sparta N 1-1,
Katwtjk-FC Usse 2-3 Kozakken Boys-
Rljnsburgse Boys 2-3, Vitesse Détt-ARC 2-
2
Quick B 12-20 Roda B 12-11
Noordwljk 12-17 FC Usse 12-10
Rijnsburg 12-17 Spakenb 12- 9
Eerete Mmm C: WHC-Drachtsler Boys 2-
2. Flevo Boys-OVS'33 0-0, Go Ahead K-
ACV 1-0, SC Genemulden-DETO 4-2, Enter
Voorurt-SC Bim 1-1, Oranje Nassau-DOSK
04), WOG-WVF 1-1
DOSK 12-15 EUm
WHC 12-14 WVF
Oranje N 12-13 DVS
WEST II
11-12 DUNO
A WOR-PPSC 1-
11-19 RCL
12-15 WOR
11-14 SVPH
1-18 Kagla
1-16 Ouöewater
1-14 Rohda'76
11-13 Koudekerk
11-10 CVCReeu
Re* 3e MatM E Be Fér 2-Oegstgeest 2
5-1.
Re* 3e Mmm C: Zwart WH 3-Rozenburg 3
2-5, HVO 2-NSW 3 1-0.
Re* 3t klsaeo D: Capéle 3-LRC 2 04),
SmHshoek 2-Papendrecht 2 0-1.
Re* 4e MatM
1-0, DEVJO 2-Fk
Semper Altius 2
Ra* 4e Mmm E DSVP 3-8e Fair 3 44).
Re* 4e MaMt C: PPSC 2-SHO 3 4-3, ZW
2-Stétendam 2 0-3.
Ra* 4a Mssm E Rljnm.Hoogvl Sp 3-
DOTO 2 0-1, Pelikaan 2-WGZ 3 1-1.
KNVBZONDAG
HooMMmm A DHC-DWV 2-1, Eltekwljk
per Jump, Papendrechl-AFC 0-3, Blauw
WH-WFC 4-2, ADO'20-EDO 2-0, RCH-
Stormvogés 2-
AFC
12-18 DHC
12-18 Wilhelmus
DWV 12-17 ADO'20
Papendrech 12-14 EDO
Blauw W 12-13 RVC
RCH 12-13 DCV
WFC 12-13 Slormvog
12-11
IIuuMMsmi E Hoogeveen-Germanicus 2-
2, Rteden-AchBes 1-0, De Zweef-Bab-
bench 1-2, HSC'21-Achilee'94 0-1, SC Erv-
schede-Appingedam 4-2
HooMMmm C: DESK-TSC 1-2, VHséngen-
SV Meerssen 2-2.
WEST II
Ie klatM E Neptunus-SVW 2-4, HMSH-
ADO 2-2.
Voorburg 12-18 Sparta 11-10
UVS 12-18 ADO 11- 8
SVW 11-15 Slikken/ 11- 8
UnHas 11-15 Neptunus 10- 6
Nteuwenh 12-14 Hermes 0 10-6
RKAW 12-11 HMSH 11- 5
2e Mmm A Roodenburg-Oe Musschen CF
te Olympla-Soccer Boys 0-1.
3e MatM E Westlandia-GDA 3-0, DWO-
DSO 3-1, DWO per Jump. VCS-Hoek v
Holland 6-1, BTC-8EC 1-1.-
VCS 12-20 HvHoï 11-11
DWO 10-15 BEC 12-10
Laakkwart 11-15 GDA 12- 9
Kick era 11-17 LFC
ForahoHe 12-16 SJZ
Docos 11-15 ROAC
SVLV 11-14 Slompwljk
LDWS 11-14 Alphen
Meerburg 11-11 UDO
3, Rijswijk 2-VUC 2 3-0.
Re* 2» MatM E EBOH 2-Zwervers 2 0-0,
Sited recht 2-Zwljndrachl 2 343, Neptunus
2-CW 2 2-0, Overmaas 2-Nleuwenhoom 2
Ra* 3a MaaM E GDA 2-Uakkwartter 2 1-
0. HMSH 2-Verburch 2 2-3 DHL 2-OHC 3
2-3 Vredenburch 2-Okveo 2 24).
Ra* 3e MaaM O. SCO'63 2-Spartaan'20 2
0-7, Xerxes 2-TOGB 2 3-2, Oud-Béjertand
2-RFC 2 2-3, Leonldas 2-Excésior'20 2 1-
2, gast, SFC 2-DBGC 2 2-1.
Re* 4e Mmm A RKAW 3-Alttor 2 1-2,
ROAC'79 2-DOCOS 2 1-3, UDO 2-Wasse-
naar 2 0-3, DOSR 2-UVS 4 5-1
Re* 4e MatM E VCS 3-ODB 2 1-1, Oulck
Steps 2-VUC 3 1-1, Schevenlngen 2-HW 2
VIOS 2 1-1, Westlandia 3-8EC 2 6-0, GDA
3-TONEGIDO 3 3-2.
Ra* 4e MaaM E UNIO 3-Groeneweg 2 0-
0, WSE 2-VEP 2 2-1, GSV 2-Olympla 3 3-1.
3-2, CKC 2-TOGB 3 1-1, Zwervers 3-
Sl.Volharden 2 64).
Re* 4e MatM E PFC 2-WCR 2 1-2, ROS
2-Meeuwen plaat 2 2-1, Hekelingen 2-Fortu-
na VL3 1-3, De Musschen 3-HeUevoetsteis
LANDELIJKE
JEUGD
A Ajax 2-Blnkwljk 3-1.
13-16 UW
14-15 Quick B
14-15 RVC
13-14 RKAW
REGIONALE
JEUGD
RWH-Sparta CF0, UnHas-
A Eerete Mam E WSB-Olympia 2-5,
DWO-SJC 4-2. Rijnsburgse Boys-Katwijk
5-3, Wüteknus-LENS 94). OSO-Alphense
Boys 0-2, WSE-Rijswijk 3-1.
Wilhém. 13-26 Alph. B. 12- 9
Otympia 13-21 WSB 12- 9
DWO 12-15 SJC 12- 9
WSE 12-14 Rijswijk 12- 6
Katwijk 12-12 LENS 11-5
Rljnsb. B. 10-10 DSO 11-4
B Eerste Maeee: ADO-SW 1-4, Sparta-Ex-
césior 34), Roodenburg-Slledrecht 1-0,
RKAW-Oulck Boys 0-4, DHC-SC Feye-
noord 0-1, Spljenlsse-UVS 1-3.
Feyanoord 12-22 Quick E 12-11
SST
DAMES
Zaterdag ragionaat HOV-Ter La
Rijsoord-VBssIngen 6-2.
Rljsoord 11-20 KloeUnge
Zondag
regionaafc VCS-Céertlas
Haastrecht 1-1, BloemhoFOtiveo
RVC33 3-0.
KFC'71 10-17 Céerttas
Haastrech 9-16 Bloemhol
Groenweg 10-15 VCS
RVC'33
<iD
ld.
Afdeling zaterdag
- WoObrugge 3-1, Vaxen '68
ld
Sleutels 13-23 Lugdunum ,P1
Valken'68 14-22 SVOW 1
KRV 14-22 MVKV ,1e
TAW 14-19 Meerburg
Abbenes 14-17 Woubrugge SS<
LSW70 14-15 GWS (H.
AJphia 14-15 ZLC Iu<
Ha
Afdeling zondag
Randstad Sport 13- 25 Oranje Gr/13
ASC 13-19 ZLC Dri
VTL - Randstad Sport 1-3, ramardus - ^manto OTi
Lédscte Boys 343. ZLC - Alkmanla 0-1, Y1,1. n 2-16 VNA
MMO - VNL 2-1, VNA - Teyllngen 1-2, UnF Lédxhe Boys 13-18 VNL ar
las Lelden - Warmunda 1-4, ASC - Oranje Teyüngen 13-16 Bemardu* j
Groen 04). Warmunda 13-14 UnHss L«*»ut