Schaatscoach DDR ziet geen problemen op de korte termijn Cruijff berust in kracht AC Milan SBrenda Schultz wil Sfirije val stoppen Rijkaard wil naar jubileum wedstrijd ■JA £PORT Ccidoe Sou/unit VRIJDAG 8 DECEMBER 1989 PAGINA 9 lust voor kemkers JEN Na zijn teleur- ïllende resultaten bij'de ■ijd om de wereldbeker taatsen afgelopen week- ide in Den Haag, heeft rard Kemkers in over- met bondscoach Krook programma aangepast, mkers ontbreekt daar in het weekeinde bij wereldbekerwedstrij- •n in het Noorse plaatsje ^ien. De Nederlandse loeg bestaat nu uit Ken der Burg, Bart Veld- p, Thomas Bos en ne-Jan Portijk. ■om] Gerard Kemkers FOTO DIJKSTRA Supporters slaags na UEFA-Cup duel KEULEN De politie van Keulen heeft woensdag na af loop van de EUFA-cupwed- strijd FC Köln-Rode Ster Bel grado negentien arrestaties verricht. De supporters van beide clubs bestookten elkaar al tijdens het duel, dat door de Westduitsers met 3-0 werd ge wonnen. Over en weer wer den voorwerpen gegooid. Na afloop van de wedstrijd ont stond een massale vechtpartij buiten het stadion. De politie arresteerde negen Joegoslaven en tien Westduitsers. De Joe goslaven zijn donderdagmid dag na verhoor vrijgelaten. Eline Coene en1 Van der Knaap uitgeschakeld SINGAPORE De badmin- tonsters Eline Coene en Astrid van der Knaap zijn gisteren in Singapore bij de Grand Prix- finales uitgeschakeld in het enkelspel. De Chinese Zhou Lei was te sterk voor Coene. Van der Knaap werd versla gen door de Chinese Huang Hua. Ook in het dubbelspel was er weinig succes voor Coene weggelegd. Met Erica van Dijck werd ze verslagen door het Engelse koppel Clark/Gowers. SVV naar De Kuip ROTTERDAM De topper in de eer ste divisie tussen SVV en NAC wordt volgende week za terdag in de Rotter damse Kuip ge speeld. Het duel tussen de nummers één en twee begint om 18.00 uur. De verplaatsing van de wedstrijd van Schiedam naar Rot terdam is gebeurd met het oog op de veiligheid en de verwachte publieke belangstelling. Anton Geesink wil praeses NOC worden DEN HAAG IOC-lid Anton Gee- sink is kandidaat voor het voorzitter schap van het Nederlands Olympisch Comité. De Utrechter, momenteel voor commentaar niet bereikbaar vanwege vakantie, heeft interim- voorzitter Koos Idenburg laten weten er wel iets voor te voelen om het NOC te leiden. Geesink is overigens niet de enige kandidaat. Ook Geurt Rahusen, de organisator van het Open Nederlands golfkampioenschap, staat op het lijstje van vier kandidaten. Niet eerder dan op 22 januari zal be kend worden wie het NOC bij zijn le den als voorzitter zal voordragen. LEONARD BEHOUDT WERELD TITEL LAS VEGAS De Amerikaanse we reldkampioen Leo nard heeft zijn titel in het supermid- dengewicht boksen behouden. In Las Vegas won hij in een gevecht over twaalf ronden op punten van de Pa- namees Duran (116- 111, 119-109, 102- 110). Klaus Eichler tegenstander van profsport in DDR OOST-BERLIJN Klaus Eichler, voorzitter van de Oostduitse Sportfede ratie DTSB, is tegen de invoering van profsport in de DDR. Dit heeft hij ver klaard in een interview met de krant 'Sport Echo'. „Ik zal me er tot het uiter ste tegen verzetten", zei Eichler. „Wat me vooral tegenstaat is dat sommige sporters enorme sommen geld en ande ren totaal niets verdienen". Eichler was overigens wel bereid de tenniskapitalis- ten Boris Becker en Steffi Graf uit de Bondsrepubliek van harte welkom te heten, wanneer ze komend jaar enkele demonstratiepartijen komen spelen. JABY FUSS: „GEMENGDE GEVOELENS OVER TOEKOMST" )EN HAAG Gaby Fuss iet de toekomst van de <^i)psport in de DDR met gemengde gevoelens" te- pmoet. Op korte termijn, )t en met de Olympische Winterspelen van 1992 in et Franse Albertville, prwarht de coach van de tostduitse dames-schaats- loeg geen onoverkomelij- Pe problemen. „We kun- fen het met de huidige logelijkheden nog wel yen uitzingen. Maar wat jaarna komt, ik durf er ju nog nauwelijks aan te '8 stienken, laat staan over te kaften", aldus Fuss, zelf ;ie Xfcn overtuigd lid van de ktotr® afdeling Erfurt. ïettir economische malaise in de lgerjAjitse Democratische Repu- ^v0£iek, waar vrijheid nog niet ichtii'uter blijheid betekent, is ook Dor Fuss een kwalijke surpri- gebleken. „De bevolking left nooit geweten of zelfs iar vermoed dat ons land er miserabel voorstond. De re- nieuwe koers heeft vele geopend. Ook de mijne, seker. Er zijn in het verleden ngen gebeurd die nooit had- in mogen gebeuren. Partij- inzen die zichzelf allerlei pri- leges gunden, terwijl het ge- me volk steeds armer werd. j ons, in Erfurt, bleek de rste secretaris van de socia- tische partij een grote jacht hut te hebben laten bouwen. Daar ben ook ik enorm van geschrokken. Die figuren wer den, ook al door de grote bu reaucratie, zo goed afge schermd dat dergelijke corrup te praktijken nooit eerder naar buiten konden komen". Haar persoonlijke voorkeur voor het socialisme is évenwei onaangetast gebleven, Fuss peinst er niet over om naar het lucratievere westen te ver trekken. „Het bezitten van so ciale zekerheid is een groot goed. Iedereen, elke burger in de DDR, heeft recht op een woning en recht op werk. De gezondheidszorg is prima gere geld. Als moeder hoef je je nooit ongerust te maken of je kind wel goed terecht zal ko men. Qua opleiding, qua spor tieve ontwikkeling ook, de staat zorgt goed voor je. Ten aanzien van het westen zijn dat voordelen die ik, en geluk kig nog velen met mij, nooit zouden willen opgeven". Begrip Toch kan Gaby Fuss wet enig begrip opbrengen voor onder anderen collega-trainers die voor hun inspanningen best wat meer terug willen zien en de DDR de rug toekeren. „Ik kan hun teleurstelling wel be grijpen. Jarenlang heeft men veel voor de sport opgeofferd, veel moeten laten, terwijl nu blijkt dat anderen er rijker door zijn geworden. Dat is moeilijk te accepteren. Maar voor mij persoonlijk is dat nog geen reden om mijn vaderland te verlaten. Ik draag dan lie ver m'n steentje bij aan de we deropbouw van de DDR. Want er zijn inmiddels hl plannen genoeg om uit het dal te gera ken", aldus Fuss. „Al zullen we daarbij wel dringend de hulp van het westen nodig hebben". Want de overheid, die de suc cessen van hun topsporters ja renlang als een voornaam middel zagen om de nog jonge staat in positieve zin in het wereldnieuws te brengen, zal de geldstroom aanmerkélijk gaan verminderen. „De struc tuur verandert, de regering legt de verantwoordelijkheid nu in handen van de diverse afdelingen. Per sport én per regio. Om te blijven voortbe staan, hebben we sponsors no dig. In eigen land wordt dat moeilijk, de economie staat er bar slecht voor. Dus moet over de grens worden gezocht naar bedrijven die erin geïnteres seerd zijn om via onze topspor ters reclame te maken. De af deling kunstrijden van onze sportclub in Erfurt heeft een Westduits bedrijf gevonden, dat 25.000 Mark per jaar gaat investeren", aldus Fuss die dat goede voorbeeld maar al te graag nagevolgd zal willen zien. Gerectificeerd Of het schaatsen evenwel van een dergelijke ontwikkeling zal meeprofiteren, daar kan en wil Fuss nu nog geen zinnig Gaby Fuss: „De wereld stort voor mij heus niet in elkaar". FOTO: RINUS SLIEREN- DRECHT woord over zeggen. Van de huidige nationale selectie is niet één rijdster van zins in westelijke richting te verhui zen, benadrukt de coach. Allen willen ze meehelpen om de ex-fans, die zich recentelijk in woord en gebaar tegen de top sporters keerden, terug te win nen. „Ik weet dat de pers al lerlei boze verhalen heeft ver spreid, bijvoorbeeld dat de banden van de auto van Con- stanze Moser zouden zijn door gesneden. Dat is gelogen, het is later trouwens ook gerectifi ceerd. Bovendien viel het met die privileges voor topsporters heus wel mee, hbor. Denk nou niet dat iemand er echt rijk van is geworden, het is nooit om onvoorwaardelijk hoge be dragen gegaan", aldus Fuss die zelf 1500 Ostmark per maand verdient. „Dat is een redelijk salaris, maar niet meer dan dat". Werken om de man op de straat wat dichter bij de top sporters te brengen, zijn al in uitvoering. „We willen de mensen om wat meer begrip vragen. Ze moeten niet den ken dat het ons allemaal zo maar is komen aanwaaien. Daar is heel hard voor ge werkt. Trainingen kunnen nu worden bezocht, men kan de sporters zien, spreken, aanra ken. Met hen in discussie gaan. En zelf meedoen ook. Het mes snijdt aan twee kanten, door dat nu meer mensen de kans krijgen om op de schaats te gaan staan. Des te meer kans hebben wij om eventuele nieu we talenten op te sporen". Die gelukkigen zullen dan ook kennis maken met de riante faciliteiten die topsporters in de DDR ten dienste staan. „We hebben in de loop der ja ren een goed trainingssysteem ontwikkeld. Kinderen van tien, elf jaar worden, als ze ta lentvol blijken te zijn, in een internaat ondergebracht. Dat gebeurt per regio, dus al te ver van hun ouders hoeven ze niet weg. De besten gaan naar een speciale school waar studie en sport zo goed mogelijk gecom bineerd worden. Dat alles werd tot nu toe gesubsidieerd door de staat. Daar zullen nu andere middelen voor gevon den moeten worden. Zo niet? Tja, dat zei ik net al, dan wordt het allemaal een heel stuk moeilijker", glimlacht Fuss die met het hoogste trai nersdiploma op zak niet totaal afhankelijk is van het schaat sen. „Ik kan ook lesgeven in atletiek of in turnen, dus voor mij stort de wereld heus niet in elkaar". DICK KIERS 'ordtjPELDOORN Brenda ifficifchultz slaakte deze week de Apeldoorn zelfs een ichildjchkreet toen ze in de Inlfrste ronde van de natio- tart dale Masters de onbedui- i de Jende invalster Mara Eij- ijn vjenboom had verslagen, g: Ar. ^aola, ik had zo lang niet meer ewonnen en ik wilde het zo Jjg graag, dat ik best even ^emnfei blij was", zei de achttien- ^P.jrige Heemsteedse na afloop. 3II1C1L manjer waarop Schultz tot te- tinst kwam, wilde ze het P. jfst weer zo snel mogelijk Z1J jrgeten. Want het werd een ,te»are martelgang tegen de vyee jaar oudere Limburgse, rnoo|e pas na twee uur en een {vartier met 4-6, 7-6, 5-7 wen- 1; te capituleren, fe stress uitte zich in een trteds opvallender verkrampt- "XJpd en een onvoorstelbare Isselvalligheid, een logisch bortvloeisel van de grote on- t/TKerheid. die zich van Vjhultz na haar vrije val in jar eerste grote profseizoen ■nomUark Koevermans ers, iplijft overeind i. liet iJiPELDOORN De favo- in lfieten zijn ook op de twee- ionscfle dag van het nationale naf iflasters tennistoernooi in ntwöApeldoorn overeind geble- adionlen. Al scheelde dat bij Mark Koevermans (ex- 'hor) bijzonder weinig. De loogst geklasseerde Ne- lerlander op de wereld- 'anglijst (62e) ontsnapte op miraculeuze wijze tegen 'om Kempers: 4-6, 7-5, 7- In de kwartfinales treft [oevermans vandaag een ude bekende: Paul Dog ier. Ook Paul Haarhuis en 'reddie Sauer bereikten Ie laatste acht. Manon 45j0( lollegraf en Judith War- fflÜwmga voegden zich bij Ca- jn Bakkum en Brenda HffiH khultz in de halve finales Jbij de dames, die zaterdag borden gespeeld. (van de 28e naar de 83e plek op de wereldranglijst) meester heeft gemaakt. Zo sloeg ze te gen Eijkenboom achttien aces, maar ook zeventien dubbele fouten. „Dit was een verschrikkelijk pechjaar", is Schultz zich maar al te bewust. „Alles wat mis kon gaan, ging ook scheef. Ik kan talloze voorbeelden op noemen van tegenslag. Van Sanchez verlies ik met 8-10 in de derde set na matchpoint ge had te hebben. Tegen Seles zien ze over het hoofd, dat er een bal door het net heen gaat. Talloze derde sets gingen op het nippertje verloren. Echt, het leek of er geen einde aan kwam". In het begin van het jaar leek Schultz, met haar voor vrou wentennis keiharde service en niet minder verwoestende fo rehand, regelrecht op weg naar de top. Ze verloor in Brisbane op het nippertje de finale van Sukova (6-7, 6-7) en haalde de laatste zestien in Melbourne. Daarna ging het echter pijlsnel bergafwaarts. Het klikte niet met haar coach Bill Belser, die te veel wilde sleutelen aan de stijl van de onbeheerste tiener en vlak voor de open Franse titelstrijd werden de banden verbroken. Schultz nam haar zusje Sacha in de arm, maar die kon weinig anders doen dan als gezelschapsdame fun geren. „Ze is drie keer mee ge weest", aldus Brenda. „Naar Parijs, Wimbledon en Flus hing Meadow. Het was heel gezellig, daar niet van, maar een echte coach had ik niet. En nog niet trouwens. Het ma- nagementsbureau IMG is voor me op zoek. Maar de mensen, die ze op het oog hebben, zijn al bezet. Daarom ben ik voor lopig al blij als Stanley Fran ker mee kan gaan, zoals over twee weken naar Australië. Hij kent me zo goed en met een paar kleine aanwijzingen ben ik al geholpen. Alleen kan mj met al zijn aandacht aan mij besteden. Dus daarna ben ik weer op mezelf aangewe zen. En ik weet van tevoren, dat het dan weer heel moeilijk zal worden". FOTO: DIJKSTRA Schultz kijkt ook op een ande re manier op het pechjaar 1989 terug. „Ik heb ontzettend veel geleerd. Je wordt er op een be paalde manier ook door ge hard wanneer je steeds ver liest. Het kan niet veel erger meer, dacht ik dan. En ik heb ook momenten gehad, dat ik weer wist, dat ik er best wat van kan. Ik blijf er in geloven, ik moet gewoon doorbijten". Schultz is straks drie maanden achter elkaar in het buiten land, eerst Australië en dan de Verenigde Staten. „Het tennis- wereldje bevalt me prima. Ik ben al helemaal ingeburgerd. Ze kennen me allemaal, al is het heel moeilijk om echte vriendinnen te maken. Door die goede contacten krijgt Brenda Schultz ook veel aan wijzingen te horen over haar speltype. „Ze bedoelen het al lemaal goed, hoor, maar ze zeggen steeds wat anders. Daar schiet je dus uiteindelijk ook niet veel mee op, zeker als ie blijft verliezen. Laatst ver loor ik in Worcester dik van Navratilova. Ze zei tegen me, dat ik geduld moest hebben. Jouw tijd komt nog wel, hield ze me voor. Daar klamp ik me maar aan vast". MILAAN AC Milan is nog niet verzadigd. Spe lers en trainer haastten zich dat te zeggen, nadat ten koste van Barcelona (1-0) de Super Cup was veroverd. De Italiaanse topclub won, na de invasie vanuit Nederland, eerder de nationale titel en de Europese beker voor landskampioenen. Soms lijkt het erop, dat het voor de miljoenenformatie van trainer Sacchi niet meer zo no dig hoeft. Het gemak waarmee de ploeg, na de 1-1 in Spanje, de tweede wedstrijd van de strijd om de Super Cup bena derde, leek dat te bevestigen. AC Milan volstond met één doelpunt, tien minuten na rust gemaakt door Evani. Verder toonde de miljoenenformatie geen haast. „Het streelt ons", zei trainer Sacchi, „dat we ondanks alle problemen opnieuw een be langrijke beker hebben vero verd. Het toont bovendien onze kracht in de breedte. Ik denk dat de zege verdiend was. We zijn deze wedstrijd slecht begonnen, maar sterk geëindigd. We hadden alleen in het laatste kwartier meer moeten scoren". AC Milan was beter dan Bar celona. Dat bleek slechts in korte periodes, als de ploeg de Alberigo Evani, die later het winnende doelpunt voor AC Milan zou scoren, springt hoger dan twee verdedigers van Barcelona. Marco van Basten en de Spaanse doelman Zubizzarreta moeten vaststellen dat de actie geen treffer oplevert. FOTO: AP intentie had voluit te gaan. De internationale resultaten en de uitslagen in de Serie A verra den echter, dat de Milanese se lectie in de breedte sterk ge noeg is. Barcelona sprak gisteravond meer over de gemiste spelers dan over de tegenstander. Bo vendien was Cruijff reëel toen hij de verschillen analyseerde. „AC Milan is verder dan Bar celona. Vooral individueel be schikt de ploeg over meer kwaliteit. In de thuiswedstrijd hebben wij de kansen op deze beker laten liggen. In Nou Camp had Barcelona het bete re spel en de betere kansen. Nu was onze uitgangspositie erg moeilijk". AC Milan-Barcelona 1-0 (0-0). 55. Evani 1-0. Scheidsrechter: Kohl (Oos). Toeschouwers: 50.000. Gele MILAAN Frank Rijk aard heeft bondscoach Thijs Libregts de toezeg ging gedaan, zijn uiterste best te zullen doen om bij de interlandwedstrijd Ne- derland-Brazilië van de partij te zijn. Het duel wordt op 20 december in Rotterdam gespeeld. Drie dagen eerder speelt AC Milan, de club van Rijkaard en Van Basten, in Tokyo om de wereldbe ker tegen Nacional Mede- llon uit Colombia. De me dische staf van AC Milan heeft het tweetal afgera den in Rotterdam te ver schijnen. kaart: Tassotti (AC Milan), Eusebio, Alexanco (Barcelona). AC Milan: Giovanni Galli; Carobbi, Tassotti, Costacurta, Maldini; Dona- doni, Rijkaard, Fuser, Evani; Van Basten, Massaro (76. Simone). Barcelona: Zubizarreta, Rekarte (75. Onesimo), Alexanco. Serna; Eusebio, Milla, Bakero, Roberto, Roura (11. Soler), Salinas, Bequiristain. Hoogland in de hoogte Monique Hoogland, die twee wekene geleden op verrassende wijze de Nederlandse badmintontltel veroverde, werd gisteravond in Leidschendam gehuldigd, bij welke gelegenheid de geestdrif zo ver ging dat men de kampioene in de hoogte tilde. FOTO: RINUS SLIERENDRECHT Basketballers Den Helder onderuit in Europacupduel DEN HELDER Acht minu ten duurde de droom van de basketballers van Den Helder. In die fase nam de landskam pioen in de openingswedstrijd van de finalepoule van het Eu ropese bekertoernooi tegen Milan een voorsprong van ze ventien punten (28-11). Daar na woog de ervaring zwaarder dan het enthousiasme. Milan trok de verdediging op de af- standschutters van Den Helder met een 1-3-1 zone strak aan en de produktie lag op slag lam. Al bij de rust had Milan de thuisclub gisteren in de vol le sporthal De Slenk (1600 toe schouwers) achterhaald (39- 40). Twintig minuten later was het drama compleet (81-89). Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 22.05 uu Veronique, 23.10 uur Duitsland 1, 23.25 uui Duitsland 2, 22.50 uur portage. Eurosport, 18.00 uur. Eurosport, 19.00 uur: ball. Eurosport, 21.00 uur Eurosport, 22.00 uur: Eurosport, 23.00 uur Sportschau. t Die Sport-Re- Kunstrijden. Skiën /sportuitslagen BADMINTON Tweede dag Grand Prix-toernooi in Singapore Dames enkelspel: Huang Hua (Chi>- Van der Knaap (Ned) 11-1 11-2, Zhou Lei (Chi)-Coene (Ned) 11-7 12-10. Da mes dubbelspel: Clark/Gowers (GBr)-Coene/Van Dijck (Ned) 18-14 11-15 15-3. BASKETBAL Finalepoule Europese beker voor landskampioenen 1e speeldag: Den Helder (Ned)-Milan (Ita) 81-89 (39-40), Maccabi (lsr)-LI- moges (Fra) 78-88 (39-48), Split-Bar celona 86-73 (43-33), Arls Salonlkl (Gri)-Lech Poznan (Pol) 116-92 (60- 42). PAARDESPORT Koersen van Wolvega 1e koers, 1900 m: 1. Diana Ross (J. Lugies) 2.41,2-1.24,8, 2. Dandy Komo, 3. Debby H. Niet gestart: Cin dy Gerron. Toto: winnend 4,60, plaats 2,70 3.50, koppel 10,50, trio 71,80 2e koers, 1900 m: 1. Double Dance (MeJ. M. Schlangen) 2.38,8-1.23,6, 2. Dwight Marshall, 3. Donna Bella. Toto: winnend 5,40, plaats 2,00 2,40 3,00, koppel 15,80, trio 224,00. 3e koers, 1900 m: 1. Detorpedo Juweel (C. Kamminga) 2.37,8-1.23,1, 2. Door- tje Scimitar, 3. Dodo Buitenzorg. Toto: winnend 12,90, plaats 1,40 1,10 1,10, koppel 13,00, trio 111,80. 4e koers, 2240 m: 1. Blits Hope (R. Kromkamp) 3.06,0-1.23,0, 2. Coif feurs Lady, 3. Basfried A. Niet ge start: Cinola Princes, Cllly Westfrisla. Toto: winnend 6,80, plaats 1,80 1,50 2,10, koppel 9,90, trio 158,30. 5e koers, 1609 m: 1. Clasien westland (A. Rozema) 2.10,6-1.21,2, 2. Baron Randalis, 3. Don Badi. Toto: winnend 5,30, plaats 1,70 1,80 1,60, koppel 38,10, trio 217,60. 6e koers, 2600 m: 1. Benny W (J. Paulusma) 3.36,0- 1.23,1, 2. Zeb David, 3. Yarwell Mac, 4 Bo Bo Tonnawerd. Toto: winnend 3,90, plaats 1,90 2,00 1,80, koppel 44,90, trio 262,60, kwartet 6.614,40. 7e koers, 1609 m: 1. Cheetah Rider (H. Hamming) 2.11,9-1 ;22,0, 2. Am- brosius, 3. Betsie Meerswal. Niet ge start: Desiree K. Toto: winnend 5,20, plaats 2,00 2,80 2,50, koppel 88,50, trio 897,50. 8e koers, 1900 m: 1. Zora Volomon (Mej. M. Schlangen) 2.32.7- 1.20,4, 2. Avanti S, 3. Aristocat. Toto: winnend 1,70, plaats 1,40 1,60 1,30, koppel 5,10, trio 19,30. 9e koers, 2240 m: 1Zazou Supreme (C. Wortel) 3.02,2-1.21,3, 2. Zorba ter Lune, 3. Anfield Road, 4. Zoef Uithuizen. Niet gestart: Ada van Cornjum, Zethes Crown. Toto: winnend 13,50, plaats 2,30 1,40 1,70, koppel 16,90, trio 89,10. kwartet 1.127,10. 10e koers, 1900 m: 1. Best Uithuizen (P. Peter sen) 2.35,9-1.22,1, 2. Afra Baker. 3 Boogie Rumelaar Toto: winnend 5,40, plaats 1,90 1,30 1,90, koppel 10,90, trio 131,70. Uitbetaling W5-spel (volgorde: 5-4-2- 8-4): 1.118.80. Omzet totalisator 172.195,00 Concours Hippique in Frankfurt Tabel A, klasse Z: 1. Godignon (Fra) Labelle Tiere 0 strafpunten-51,99 se conden, 2. Vangeenberghe (Bel) Avontuur 0-53,30, 3. Molliger (Zwl) Porter 0-54,42, 15. Van der Vleuten (Ned) Cartoon 4-59,36, 23. Van der Vleuten (Ned) Wizzard K 8-61,19. Ta bel A, twee fasen: 1Robert (Fra) Pe- quignet Nidamour 0-23,35, 2. Godig non (Fra) Prince 0 -23,48, 3 Delaveau (Fra) Polydor 0-23,63, 19. Van der Vleuten Matchllne 4 -25,68. SNOOKER Haagse competitie Poule A: De Beukies-Delta Force 0-6; The East ll-HDSC 2-5; HDSC-De Beu- kies 6-1, The East ll-UPPP 2-4 Stand: 1 HDSC 3-17; 2. UPPP 3-14; 3. The East H 3-10; 4. Delta Force 3- 7; 5. De Beukies 4-5. Poule B: Delta WK '89-HSC 6-1; The East I-Delta Forever 5-3; The East IV- Samonda II 0-6; The East I-Delta WK "89 3-5; Delta Forever-Samonda II 3- 5; HSC-The East IV 5-3. Stand: 1. Delta WK '89 4-22; 2. Samonda II, The East I 4-18; 4. Delta Forever 4- 13; 5. HSC 4-10; 6. The East IV 4-4, Poule C: The East Ill-Pot Black 6-2; Die Haghe-Delta Outsiders 3-5; Sa monda I-Cluster 6-0; Cluster-Die Ha- ghe 0-6; Delta Outsiders-The East III 6-2; Delta River Boys-Samonda I 5-3. Stand: 1Delta Outsiders 4-23; 2. Die Haghe 4-21; 3. Samonda I 4-17; 4. Delta River Boys 3-12; 5. The East III 3-8; 6. Cluster, Pot Black 3-3. TENNIS Nationale Maetera in Apeldoorn Heren 1e ronde: Haarhuis (4)-Groen 6-4 6-1, Dogger-Lodder 4-6 6-3 6-3, Koever mans (1)-Kempers 4-6 7-5 7-5, Sauer-Feenstra 6-4 6-2. Indeling kwartfinales: Koevermans-Dogger. Haarhuls-Sauer, Eltlngh-Nijssen. Schapers-Krajicek Moos 6-1 3-6 7-6 (7-1), Bollegraf (IF Wilmink 6-0 6-3. Indeling halve fina les: Bollegraf-Warringa, Bakkum- Schultz. Dubbelspel Masters In Londen, 2e deg Blauwe groep: Lozano/Wltsken (Mex/VSt)-Annacone/Van Rensburg (VSt/Zaf) 6-7 (5-7) 7-6 (7-5) 6-3 6-4, Fltzgerald/Jarryd (Aus/Zwe)-Aldrich- /Visser (Zaf). Rode groep: Grabb/P. McEnroe (VSt)-Courler/Sampras (VSt) 6-2 6-3 6-3, Cahlll/Kratzman (Aus)-Leach/Pugh (VSt) 6-3 7-6 (7-4) 7-6 (8-6).

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9