KNVB schuift t zitplaatsen op lange baan FC Köln behaalt sensationele zege Ajax en PSY zonder winst Handbaldames ver van WK Krajicek maakt invalbeurt waar Ook Ronald Koeman niet bij jubileum wedstrijd Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT CeidócSomxmt DONDERDAG 7 DECEMBER 1989 PAGINA Coen Moulijn weg bij Feyenoord ROTTERDAM Coen Moulijn keert na de winterstop niet terug als elftalleider bij Feye noord. De voormalige linksbuiten van de Rot terdamse club voelt zich in de Kuip overbodig. „Ik word overal buiten gelaten", gaf de 38- i voudige international als de reden van zijn vertrek aan. „Alleen met de spelers en trainer Verbeek heb ik redelijk contact. Ik steek mijn energie en tijd in het nieuwe jaar liever in mijn kledingzaak". Feyenoord maakte gisteren bekend dat Gunder Bengtsson zich morgen tij dens een persconferentie zal presenteren. Op vallend is, dat de club niet precies weet in wel ke functie de Zweed aan de slag gaat. Woord voerder Van den Wall Bake: „Dat is nog niet 1 helemaal uitgekristaliseerd. We denken aan een combinatie als Beenhakker/Kohn bij Ajax of Hiddink/Dorjee bij PSV". FOTO: DIJKSTRA Bozjev loopt blessure op ZUIDLAREN De Sovjet-schaatser Oleg Bozjev, die met zijn landgenoten Botskarjov, Mozin en Korotkov dit seizoen meedoet aan het Nederlandse marathon circuit, zal niet in actie komen bij de Heineken- zesdaagse. Bozjev kon gisteren in de buurt van Midlaren tijdens een trainingsrit op de fiets een meisje niet meer ontwijken en kwam ten val. Hij liep een scheur op in de kop van het spaakbeen. Renstal Brabham opnieuw te koop ZURICH De formule 1-ren- stal Brabham is opnieuw te koop. Eigenaar Joachim Lue- thi heeft zijn hobby noodge dwongen moeten opgeven. Hij was sinds vorig jaar in het be zit van Brabham. De Zwitser zit met zijn compagnon Wil helm Kaufmann sinds augus tus in preventieve hechtenis op verdenking van een miljoe nen-fraude in beleggingen. Door het faillisement van zijn financieringsmaatschappij Adiuva is Luethi nu ook zijn renstal kwijt. De schulden van de Zwitserse zakenman zou den zijn opgelopen tot ruim 120 miljoen gulden. LONDEN Ajax heeft gister avond de vriendschappelijke wedstrijd tegen Celtic in Glas gow met 1-0 verloren. Interna tional Roy Aitken, die bij Celtic mag vertrekken, maakte na 24 minuten de treffer. Ruim 20.000 Schotse toeschouwers woonden het duel bij. Bij Ajax ontbraken de geblesseerden Menzo, die bij de training een knieband ver rekte,.Larsson en Van 't Schip. Landskampioen PSV herstelde zich van de forse nederlaag te gen Feyenoord en hield Ever- ton op 0-0. Er waren in Liver pool 12.000 toeschouwers. RIBE De Nederlandse handbalsters zijn aan het einde van hun krachten. Na de nederlaag van 14-12 tegen De nemarken, ging Oranje gisteren tegen Oostenrijk opnieuw onderuit: 21-17. Door de nederlaag verspeelde de ploeg de kans op rechtstreekse plaatsing voor Seoul. De nationale damesforma tie zal morgen tegen Frankrijk alle energie nog een keer moeten mobilise ren in de ultieme poging om een kans op kwalificatie voor het wereldkampi oenschap in Zuidkorea te behouden. Een overwinning op de Franse dames is noodzakelijk om een herkansing af te dwingen. Race Parijs-Dakar krijgt concurrent SYDNEY De Australische Safari-mo torrally zal de beruchte, beroemde race Parijs-Dakar binnen enkele jaren naar de kroon kunnen steken. Die verwachting sprak het organisatie-co-, mité van de 650Ö kilometer lange wedstrijd gisteren uit, na de presentatie van het par- koers van de rally in 1990. Op 18 augustus zullen meer dan tweehorv- derd deelnemers uit heel de wereld in Sydney aan de start verschijnen. Negep! dagen later wordt de winnaar verwacht in Darwin, hoofdstad van het noordelijke deel van Australië. De rally zal voorname-! lijk over terrein gaan waar normaal ge sproken geen wegen of paden te bekennen zijn. APELDOORN Op de eerste 'dag van het nationale Masters- jtennistoernooi in sporthal De Maten in Apeldoorn, met tra ditioneel slecht bezette tribu nes, zijn grote verrassingen uitgebleven. De enige, kleine, surprise op de dag na Sinter- 'klaas betrof de overwinning van Richard Krajicek op Hen drik Jan Davids. De Hagenaar, ingevallen voor de in Zwitser land actieve Menno Oosting, zegevierde in de openingspar tij met 6-3, 7-5. [Brenda Schultz en Michiel Schapers bereikten respectie velijk de laatste vier en de laatste acht dank zij zeges op Mara Eijkenboom en Glenn Schaap. Schapers moest een set afstaan aan Schaap, die uit komt voor het Leidschendam- se Leeuwenbergh. Pas in de tierde set kon Schapers orde op zaken stellen toen Schaap zich teveel liet afleiden door bijzaken. De finalist van de Rationale titelstrijd van vorig jaar was zo ontevreden met zichzelf en zijn omgeving, dat, hij na afloop de hoofdschud-' dende Schapers weigerde een jiand te geven (6-3, 4-6, 6-2). Tom Nijssen en Jacco Eltingh Waren het snelst klaar met pun tegenstanders. Nijssen kunde Johan Vekemans vijf {games (6-2, 6-3) en Eltingh was iets genereuzer ten opzichte (ran Ralph Kok (6-3, 6-4). ZEIST De clubs uit het betaalde voetbal gaan mee met de veilig heidsplannen, die het nieuwe sectiebestuur heeft opgesteld. Het sec tiebestuur kreeg instem ming voor zijn plan in de toekomst het aantal staanplaatsen in de sta dions te verminderen, dan wel niet te laten ge bruiken. De termijn is echter enigszins ver lengd. Stond in de oor spronkelijke nota daar voor een periode van vijf jaar, men denkt nu aan tien jaar. Vice-voorzitter Masman be nadrukte namens het sectie- bestuur dat de bijeenkomst in Zeist, bijgewoond door 35 van de 37 verenigingen uit het betaalde voetbal, een „hea ring" was. Pas op de volgen de vergadering kunnen voor waarden worden opgelegd en besluiten worden genomen. Het bestuur is van plan in fe bruari een buitengewone le denvergadering te beleggen waarin concrete voorstellen op tafel zullen komen en zo nodig ook aanpassing van de reglementen. Stok De clubs maakten geen be zwaar tegen de stok achter de deur van het intrekken van de licentie indien niet aan de veiligheidsvoorwaar den wordt voldaan. Op dat punt zal het bestuur echter ook een „rekkelijk" stand punt hanteren. Uitgangspunt is dat jaarlijks het aantal staanplaatsen met tien pro cent wordt verminderd, maar voor bepaalde stadions zijn uitzonderingen niet op voor hand uitgesloten. Kernpunt van de nota is dat het betaalde voetbal zijn ver antwoordelijkheid neemt voor wat gebeurt in de sta dions. Niet omdat vandalisme aan voetbal is voorbehouden, wel om aan te tonen dat van de voetbalkant de bereidheid bestaat vergaande maatrege len te nemen. „Het veranderen van staan plaatsen in zitplaatsen", stel de Masman, „is één van de zaken die geld kost. Wij re kenen erop dat de andere be trokkenen dan ook de pas sende maatregelen nemen. Dat de politie ingrijpt, dat justitie vervolgt". Totaal-beleid De benaming risicoclub is in het plan geschrapt, het be grip risicowedstrijd blijft ge handhaafd. In die overwe ging past het verlangen naar Overleg in Zeist. Voorlichter Fred Racké, veiligheidsman Rob de Bakker, vice-voorzitter Mas man en voorzitter Maarten van Rooijen (van links naar rechts) beschouwen de positieve reactie van de clubs op hun veiligheidsplannen. FOTO: ANP een totaal-beleid, waarin een passenregeling voor alle clubs tot de mogelijkheden behoort. Eventueel in samen hang met een door de rege ring in te stellen beperkte identificatieplicht. Tijdens de najaarsvergade ring werd duidelijk dat het bestuur nog in dit jaar over leg met de bewindslieden van binnenlandse zaken, WVC en justitie wil. Masman veronderstelde dat dat tijd stip waarschijnlijk niet ge haald zal worden. Hij hoopt wel in februari de bijzondere ledenvergadering over de be spreking met de ministers te kunnen informeren. Het actieplan bevat een aan tal maatregelen op korte- en een aantal op langere ter mijn. Snel dienen voorzienin gen te worden getroffen over de verkoop van kaarten aan supporters van de bezoeken de vereniging, het verminde ren van de sezoekers en ver betering van de mogelijkheid voor de politie om toegang te krijgen tot de vakken. Op langere termijn moeten on der andere de staanplaatsen verdwijnen en de toegangen tot de stadions verbeterd worden ter vergroting van de mogelijkheden tot controle en fouillering. KEULEN FC Köln is fr gisteravond in een sen- UEFA CUP fationele wedstrijd in ge- llaagd door te dringen tot 3e volgende ronde van de j itrijd om de UEFA Cup. j| [n de slotminuten van het fuel tegen Rode Ster Bel- frado kregen de West- luitsers het voor elkaar ie eerdere nederlaag van !-0 volledig uit te wissen: |-0. FC Luik wist in dich- e mist ten koste van Ra- lid Wien het UEFA-Cup Ivontuur te verlengen, j j)ok Fiorentina, Auxerre, Verder Bremen, Hambur- I [er SV en Juventus tra- f en in het voetspoor van i fC Antwerp dat eergiste- I en al afrekende met VfB l Ituttgart. De resultaten van de returnwedstrijden in de derde ronde zijn als volgt (met in vet aangegeven de clubs die naar de volgende ronde gaan en tussen haakjes de uitslag van de eerste ontmoe ting): Schiedsrechter: Nemeth (Hon). Toe schouwers: 10.000. Werder Bremen (Wdl)-SC Napoli (Ita) 5-1 (3-2). 25. Riedle 1-0, 55. Ru- fer 2-0, 62. Riedle 3-0, 70. Careca 3- 1, 89. Sauer 4-1, 90. Eilts 5-1. Scheidsrechter: Aladren (Spa). Toe schouwers: 40.000. VfB Stuttgart (Wdl)-FC Antwerp (Bel) 1-1 (0-1). 51. Frontzeck 1-0, 60. Broeckaert 1-1. Scheidsrechter: Pe- trovic (Joe). Toeschouwers: 17.100. Dinamo Kiev (Sov)-Fiorentina (Ita) 0- 0 (0-1). Scheidsrechter: Worrall (GBr). Toeschouwers: 70.000. FC Köln (Wdl)-Rode Ster Belgrado (Joe) 3-0 (0-2). 59. en 83. Götz 1-0 en 2-0, 90. Ordenewitz 3-0. Scheidsrech ter: Marko (Tsj). Toeschouwers: 35.000. Auxerre (Fra)-Olymplakos Piraeus (Gri) 0-0 (1-1). Scheidsrechter: Pauly (Brd). Toeschouwers: 18.000. FC Luik (Bel)-Rapid Wien (Oos) 3-1 (0-1). 5. Waseige 1-0, 35. Ernes 2-0, 45. Boffin 3-0, 80. FJortoft 3-1. Karl-Marx-Stadt (DDR)-Juventus 0-1 (1-2). 20. De Agostlni 0-1. Scheids rechter: Smith (Scho). Toeschouwers: 27.800. FC Porto (Por)-Hamburger SV (Wdl) 2-1 (0-1). 42. Eek 0-1, 45. Nascimento 1-1, 62. Couto 2-1. Scheidsrechter: Röthlisberger (Zwi). Toeschouwers: 55.000 16 |C Köln leek na een helft zo ped als uitgeschakeld. Tegen- jander Rode Ster Belgrado, at de thuiswedstrijd gewon en had met 2-0, behoefde Het leverde invaller Rahn en de Joegoslaaf Drizic de rode kaart op. Maradona kon zijn reputatie tijdens Werder Bremen-Napoli (5-1) geen moment waar ma ken. Passes waren te kort, soli eindigden in de goede Noord- 4 een tegendoelpunt te incasse- duitse verdediging. Bovendien werd de Argentijn, net als in Napels, uitstekend bewaakt èn. Het doelpunt van Götz, door Mirko Votava. De defen sie van Napoli miste traditio nele Italiaanse ingrediënten en i a uur, zorgde voor de omme- 0Mber. De Keulse stormloop die m 9 de treffer volgde, bleef tot |ven minuten voor het einde mder succes. Toen reageerde (btz opnieuw attent op een borzet van international fessier: 2-0. Een verlenging feigde, tot Ordenewitz in de ibtminuut de Keulse tribune vlam zette met de beslissen- ]i derde treffer. Het doelpunt !dde tot vechtpartijen tussen .'Iers van Köln en Belgrado. was -de zwakste linie elftal. Paniek heerste, overleg ontbrak. Alleen de bekende Zuideuropese hardheid was soms te bespeuren. Bremen, dat zich bij voorkeur bedient van de counter, kreeg veel be tere mogelijkheden en comple teerde na de sensationele zege van 3-2 in Italië de afgang: 5-1. FC Luik mocht de Hongaarse scheidsrechter Nemeth dank baar zijn. De arbiter achtte de dikke mist, die vrijwel al het zicht ontnam, in het bouwval lige stadion van de Belgische eerste-klasser gisteravond geen beletsel het UEFA-Cup- duel tegen Rapid Wien af te gelasten. De Belgen wonnen met 3-1 en maakten daarmee de nipte nederlaag in Wenen (1-0) meer dan goed. Daarmee werd het nietige FC Luik na FC Antwerp de tweede Belgi sche vertegenwoordiger in de kwartfinales van het UEFA- bekertoernooi. Italië, dat bekerhouder Napoli kwijtraakte, hield twee teams over bij de laatste acht. Fio rentina hield in de uitwed strijd Dinamo Kiev op 0-0. Thuis hadden de Italianen met 1-0 gezegevierd. Juventus ging met trillende benen naar Karl- Marx-Stadt. De Oostduitsers Karl Heinz Riedle passeert Napoli's Careca en gaat op weg naar zijn tweede en het derde doelpunt voor Werder Bremen, in wat uiteindelijk een regelrechte afstraffing werd: 5-1. FOTO: EPA hadden in Rome de nederlaag tot 2-1 beperkt en dachten in eigen stadion een goede kans te maken. Na twintig minuten was het enthousiastme op de tribunes verdwenen. De Agos- tini trof toen doel. Hamburger SV werd de derde Westduitse club bij de laatste acht. In het Estadio das Antas stond het FC Porto een kleine overwin ning (2-1) toe, maar het eigen doelpunt telde na de 1-0 thuis dubbel. MILAAN Ronald Koe man neemt niet deel aan de interlandwedstrijd van het Nederlands elftal te gen Brazilië, die op 20 de cember in Rotterdam wordt gespeeld. Johan Cruijff, technisch direc teur van Barcelona, heeft hem dit verboden. Koe man ontbreekt vanavond ook in het duel om de Su percup tegen AC Milan. Hij is geschorst. Cruijff vindt dat Koeman toe is aan rust. „Hij heeft in drie maanden 26 wedstrijden ge speeld. Geen sport is zo belas tend als voetbal. Het is in het belang van Koeman, Barcelo na en het Nederlands elftal dat hij rust neemt". De wedstrijd Nederland-Brazi- lië, gespeeld wegens het 100- j&rig jubileum van de bond, raakt nu wel zeer gedeva lueerd. De spelers van Meche- len (Erwin Koeman, Bosman, Rutjes en Hofman) ontbreken door verplichtingen in de Bel gische bekerstrijd. AC Milan speelt drie dagen voor de in terland in Tokyo om de We reldbeker. Van Basten en Rijkaard zullen derhalve, in het gunstigste geval, dodelijk vermoeid in Rotterdam arrive ren. Supercup Cruijff sprak aan de voora vond van de tweede wedstrijd om de Supercup tegen AC Mi lan. Het eerste duel eindigde in Spanje in 1-1. Voor het eerst sinds anderhalf jaar als tech nisch directeur van Barcelona zei Cruijff niet helemaal tevre den te zijn. De Nederlander stoort zich met name aan de vele nederlagen van zijn club in uitwedstrijden. Zaterdag, bij Valencia, werd voor de vijfde keer buiten Nou Camp verlo- Ronald Koeman FOTO: DIJKSTRA ren. Het voornaamste gebrek is het ontbreken van een scherpschutter, van het kali ber Van Basten of Hugo San chez. Om de aanvalsproblemen eventueel te kunnen oplossen, nam de ploeg deze week een optie op de Bulgaarse ster Stojtsjkov. „Hij is goed", zegt Cruijff, „maar we hebben meer opties. Er is nog niets de finitief". De taktiek van de Nederlander blijft onveran derd. „Wat is de kracht van Milan? Precies, aanvallen. Gaan wij verdedigen, dan spe len wij hen in de kaart. Simpel gezegd: Wij gaan dus aanval len". Na de op snelheid en techniek gespeelde eerste wed strijd in Barcelona, hebben de Spanjaarden vandaag in San Siro normaal gesproken wei nig kansen. Van zijn basis mist Cruijff Koeman, Amor (ge schorst), Laudrup en Aloisio (geblesseerd). De problemen bij AC Milan zijn vergelijk baar. Gullit, Baresi, Ancelotti en Galli ontbreken, Sport op tv VANDAAG Veronique, 20.00 uur Voetbal: AC Milan-FC Barcelona (return Super Cup). Euroaport, 18.00 uur. Badmin- Eurosport, 19.00 uur Auto- en motorsport. Euroaport, 19.30 uur Surfen. Euroaport, 20.00 uur Handbal. Euroaport, 21.00 uur Kunstrij- MORGEN Nederland 2, 17.35 uur De bal is BBC 2, 15.05 uur Sport on frl- Euroaport, 10.00 uur Auto- en motorsport. Euroaport, 10.30 uur Surfen. Euroaport, 11.00 uur Handbal. Euroaport, 12.00 uur Bobsleeën. Euroaport, 13.00 uur Badmin- Euroaport, 14.00 uur Snooker. Euroaport, 15.00 uur Kunstrlj- Euroaport, 16.00 uur Basketbal. Eline Coene en Astrid van dér Knaap beginnen met een nederlaag SINGAPORE Voor Eline Coene en Astrid van der Knaap duurt het badminton- seizoen een paar weken te lang. In Singapore leden beide speelsters nederlagen op de openingsdag van de Grand Prix finale, waarvoor de beste twaalf van de wereld zijn uit genodigd. Coene had geen ver weer tegen de 18-jarige Susan- ti. De Indonesische speelster, die kortgeleden in Guanzhou de wereldbeker veroverde, stond slechts vijf punten af (11-2, 11-3). Van der Knaap had tegen oud-Europees kam- pioene Helen Troke een goede start (11-9). Daarna sloeg de vermoeidheid toe: 3-11, 6-11. Russische delegatie op bezoek in Uithof DEN HAAG De Sovjetunie wil graag Nederlandse kennis en ervaring gebruiken om overdekte 400-meter schaats banen te bouwen. Een delega tie van de Russische sportorga nisatie Profsport, onder lei ding van oud-olympisch kam pioene Lydia Skoblikova, bracht gisteren een bezoek aan de Haagse Uithof. De stalen overkapping kan als voorbeeld dienen voor dergelijke accom modaties in Rusland. Het ar chitectenbureau Campman Tennekes De Jong uit Gouda, dat de gedeeltelijke overkap ping ontwierp, en het advies bureau voor bouwtechniek ABT in Velp werden gepolst voor eventuele samenwerking. De Russische delegatie, die ook het Thialf-ijsstadion in Heerenveen zal bezoeken, is in ons land op uitnodiging van de Nederlandse Bond van Spoor weg Sport- en Ontspannings verenigingen. Sandy Lyle negeert mogelijke straf SUN CITY Sandy Lyle ne geert de anti-apartheidlobby. De Schotse golfer vindt het prijzengeld zo verlokkend, dat hij vanaf vandaag deelneemt aan het golftoernooi van Sun City, het Zuidafrikaanse pret park in het zwarte thuisland Bophuthatswana. Veel andere sterren uit het in ternationale golf weigerden de uitnodiging aan te nemen uit vrees voor politieke repercus sies. Aan het eind van een ma ger golfjaar accepteerde Lyle wel. Hij is de winnaar van de British Open in '85 en de US Masters in '88. Lyle is de enige Europeaan in het veld van maximaal tien spelers. - MINTON -j»nd Prix-final«s in Singapore. mes, 1e dag: Coene (Ned)-Susanti l-kwalificatie toernooi in Dene- fken >ep 1: Zweden-Frankrijk 21-11 (9- -i'Oostenrijk-Nederland 21-17 (9-7); tlpunten Nederland: Kleintjes, uton 5, Thorsen, Dulfer 2, Kers- is, De Kok, van der Velden 1. De- foarken-DDR 15-15 (6-9). Stand: IBtenrijk 4-6 (74-67); Zweden 4-5 •58); DDR 4-5 (86-76); Denemar- J 4-5 (63-61), Nederland 4-2 (66- Frankrijk 4-1 (65-86). Groep 2: Bn-Roemenië 18-25 (10-13), Idsrepubliek-Bulgarlje 23-16 (11- 5), Tsjechoslowakije-Japan 26-19(12- 11). Stand: Bondsrepubliek 4-8, Roe menië 4-7, Polen 4-4, Bulgarije 4-3, Tsjechoslowakije 4-2, Japan 4-0. KORFBAL Hoofklasse B PKC-Deetos 13-13. PAARDESPORT Koersen van Nootdorp 1e koers, 2000 m: 1. Diamantino (J. van Dooyeweerd) 2.47,6-1.23,8, 2. Dorkas S., 3. Debutant S. Niet ge start: Dream of Mendel. Toto: win nend 5,90 plaats 2,20 2,90 2,20 kop pel: 28,20 trio 268,60. 2e koers, 2380 m: 1. Correct (C. van Leeuwen) 3.25,4-1.26,3, 2. Co Co Groenhof, 3. Dutch Oldeson. Toto: winnend 14,80 plaats 6,70 5,50 2,00 koppel 198,00 trio 962,70. 3e koers, 2000 m: 1. Bernadlna (C. de Leeuw) 2.46.7-1.23,4, 2. Champion d'Amour, 3. Cor Berg. Niet gestart: Don Juan. Toto: 14,80 plaats 4,10 2,80 3,00 koppel 14,60 trio 1098,20. 4e koers, 2000 m: 1. Albert Catharina (M. Brouwer) 2.45,4-1.22,7, 2. Zeg- neur, 3. Willem G. Toto: winnend 4,60 plaats 1,40 4,80 koppel 7,90 trio 119,70. 5e koers, 2000 m: 1. Count Oostland (J. van Dooyeweerd) 2.45,0-1.22,5, 2. Chamll Marathon, 3. Cosmo M. Toto: winnend 2,70, plaats 2,00 1,80 3,80, koppel 9,70, trio 137,80. 6e koers, 2750 m: 1. Young Boy We ber (H. Krabshuis) 3.51,9-1.24,3, 2. Armada K, 3. Bltonto Mendel, 4. Bet ty Albo. Toto: winnend 34,60, plaats 11,80 3,20 5,80, koppel 72,30, trio 1.680,50, kwartet: niet gespeeld. 7e koers, 2000 m: 1. Atomic Power (C. de Leeuw) 2.43,9-1.22,0, 2. Arno Oostland. 3. Atlanta. Toto: winnend 13,30, plaats 2,50 1,50 2,00, koppel 32,50, trio 462,80. 8e koers, 2000 m: 1. Caspar Notice (J. Meertens) 2.48,1-1.24,1, 2. Brah ma Melodie, 3. Boy B. Niet gestart: Black Beauty. Toto: winnend 5,80, plaats 1,90 1,50 2,20, koppel 5,40, trio 82,60. 9e koers, 2000 m: 1. Ydra P (F. van Klaveren) 2.42,9-1.21,5, 2. You Winn Boszorg, 3. Yonker Ulandia, 4. Yerry Doffer. Niet gestart: Wally Heynen. Toto: winnend 10,70, plaats 2,50 2,30 2,60, koppel 67,10, trio 801,00, kwar tet 24.502,40. 10e koers, 2380 m: 1. Zmanza Prin cess (J. Oorthuijsen) 3.14,0-1.20,8, 2. Zanko Aldorp, 3. Zisja M. Toto: win nend 1,90, plaats 1,20 1,60 1,60, kop pel 10,50, trio 47,60. 11e koers, 2000 m: 1. Barry Rijn stroom (C. van Leeuwen) 2.43,4- 1.21,7, 2. Boyke Hollandla, 3. Carola van Ranum. Toto: winnend 10,10, plaats 1,90 1,60 1,50, koppel 6,40, trio 57,50. W5-spel (volgorde: 1-4-5-4-10): niet gespeeld. Omzet totelisetor 280.045,00. TENNIS Nationale Mastera in Apeldoorn Heren 1e ronde: Krajicek-Davlds 6-3 7-5, Nijssen (3>-Vekemans 6-2 6-3, El- tingh-Kok 6-3 6-4, Schapers (2>- Schaap 6-3 4-6 6-2. Dames Kwartfinales: Bakkum-Vis 6-0 1-6 6- 1. Schultz (2)-Eijkenboom 6-4 6-7 (3- 7) 7-5. Masters dubbelspel in Londen Rode groep: Cahill/Kratzmann (Aus>- Courler/Sampras (Vst) 6-2 6-2 7-6 (7- 4). Blauwe groep: Aldrich/VIsser (ZAfKozano/Witsken (Mex/VSt) 6-2 8-3 6-7 (3-7) 6-3, Jarryd/Fltzgerald (Zwe/Aus)-Annacone/Van Rensburg (VSt/ZAf) 6-3 6-7 (3-7) 6-1 7-5. VOETBAL Kwalificatie Europese titelstrijd ju nioren (onder 18 jaar) in Lanarka Groep 2: Cyprus-Nederland 0-0. Eindstand: Sovjetunie 6-12 (13-2), Noorwegen 6-6 (8-7), Nederland 6-4 (6-13), Cyprus 6-2 (2-7). Sovjetunie geplaatst voor eindronde. Kwartfinale bekertoernooi in Spanje Celta Vigo-Valencia 0-0. (heenwed strijd: 0-5) Roemenië Dinamo Bukarest-Cluj Napoca 6-1, Petrolul Plolesti-Sportul Bukarest 2-0, Jiul Petrosani-Victoria Bukarest 0-0, SC Bacau-Farul Constanza 2-0, Arges Pitesti-Placara Moreni 2-0, Steaua Bukarest-Bihor Oradea 6-4, Inter Sl- biu-FC Olt 5-0, Politechnlca Tlmlsoa- ra-Unlversltatea Craiova 1-0, Cornlvul Hunedoara-Brasov 2-2. Stand: Dina mo Bukarest 16-30, Steaua Bukarest 16-27, Unlversitatea Craiova 16-22, Victoria Bukarest 16-20. IJSHOCKEY Nationale competitie Heerenveen-Geleen 5-3 (4-1 1-1 0-1). Kwalificatie WK handbal vrouwen ZWEMMEN Orlando. Derde en laatste dag we reldbeker 100 m vrije slag: 1. Dalbey (VSt) 50,82, 2. Holmertz (Zwe) 50,84, 3. Boyd (VSt) 51,18, 4. Tkatsjenko (Sov) 51,20, 5. Hebert (Can) 51,39, 6. Mi randa (VSt) 51,61, 7. Crocker (VSt) 51,68, 8. Titus (Zwe) 51,95. 1500 m vrije slag: 1. Majcen (Joe) 15.42,26, 2. Frostad (VSt) 15.42,09, 3. Holloway (VSt) 16.02,45, 4. Pestrichelli (VSt) 16.06,84, 5. Kostlch (VSt) 16.09,21, 6. Bradac (VSt) 16.10,96. 7. Sammarco (VSt) 16.11,56, 8. Bucar (Joe) 16.16,60. 200 m vlinderslag: 1. Mos- se (Nzl) 2.00,20, 2. Pippenger (VSt) 2.00,94, 3. Birdman (VSt) 2.02,67, 4. Jones (GBr) 2.03,04, 5. Jlmlnez (Ven) 2.04,74, 6. Parklo (Zwe) 2.04,79, 7. Dennlson (VSt) 2.07,39. 200 m schoolslag: 1. Lopez (Spa) 2.14,60, 2. Belnhauer (Tsj) 2.18,54, 3. Dlebel (VSt) 2.19,24, 4. Karnaugh (VSt) 2.19,71, 5. Postlglione (Ita) 2.22,41, 6. Hermeto (VSt) 2.23,64, 7. Kubiak (VSt) 2.23,77, 8. Schnittger (VSt) 2.26,34. 100 m vrije slag: 1. Halslett (VSt) 56,36, 2. Stelnselfer (VSt) 57,07, 3. Kremer (VSt) 57,45, 4. Jorgensen (VSt) 57.52. 5. Cooper (VSt) 57,76, 6. Nakano (Jap) 57.93. 7. Fetter (VSt) 58,09, 8 Oestlng (VSt) 58,72. 900 m vrije slag: 1. Evans (VSt) 8.30.62. 2. Sklllman (VSt) 8.47.28. 3. Hayes (VSt) 8.47.79, 4. Casslday (VSt) 8.51,76, 5. Hansen (VSt) 8.52,16, 6. Sossi (Ita) 8.53,90, 7. Gravlln (VSt) en Braswell (VSt) belden 8.58,88 200 m vlinder slag: 1. Sanders (VSt) 2.14,15, 2. Hansen (VSt) 2.16.32. 3 Wester-Krieg (VSt) 2.16.55, 4. Arrls (VSt) 2.16,85, 5. Griglione (VSt) 2.16,99, 6. Gaudln (Can) 2.17.43, 7. Rowe (VSt) 2.18.49, 8. Ryan (VSt) 2.21.82 200 m school slag: 1. Nathalie Glguere (Can) 2.32,46, 2. McFarlane (VSt) 2.33.76. 3. DeSllvla (VSt) 2.35.84. 4 Gloutler (Can) 2.36,02, 5. Shaw (VSt) 2.38,77,

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9