fSassenheim kiest voor lenergiezuinig zwembad Noordwijkerhout wil Zilkse post behouden Stüd&iQowuvnl Parkeerverbod vrachtwagens in bebouwde kom Noord wijk Noordwijk in trek om zee en gezelligheid Mogelijk proef met milieutrein Oegstgeest 'EIDEN OMGEVING DONDERDAG 7 DECEMBER 1989 PAGINA 13 ïgenAutomaten ^«leeggehaald BRjoordwijker- ilOUT Een sigaret tenautomaat en een ROCifokkast in een snack- 6. teioar aan de Kornoelje- anwn in Noordwijker- BiiïSiout zijn gisternacht i4.oojoor inbrekers leegge- wojiaald. De automaten »ai"nc)evatten onêeveer 1200 M.oogulden. De dieven (al&wamen de zaak via de troordeur binnen. Be- 9 (ai|a^ve inhoud van de i iDdutomaten namen ze teijok enkele dozen mee. Veel reacties op verdwijnen van Eurosport WASSENAAR „Meer dan 44 telefoontjes en 64 brieven heb ik gehad over het verdwijnen van Eu rosport van de Wassenaarse kabel. In de afgelopen 8 jaar dat ik wethouder ben geweest is er geen en kel onderwerp geweest dat zoveel fanmail heeft opgeleverd", aldus wethouder C. Barning (finan ciën en economische zaken). Het besluit om in plaats van Eurosport het programma van CNN op de Wassenaarse kabel door te geven werd in sep tember genomen omdat de Sky organisatie van plan was het programma Eurosport niet langer meer op het vasteland van Europa uit te zenden. Men heeft echter uit de storm van protesten ge merkt dat het programma veel belangstelling trok. Het besluit werd ingetrokken en vanaf begin de cember kan onder meer in Wassenaar weer Euro sport worden ontvangen. Omdat nu het signaal via de Astra sateliet binnenkomt zullen de beelden ook van Nederlands commentaar worden voorzien. JONGENS STELEN VIJF BROMMERS RIJNSBURG De politie van Rijns burg heeft gisteren drie jonge brom- fietsdieven van 13 jaar aangehouden. Dat gebeurde naar aanleiding van de melding van een inwoner van Rijns burg. Die kwam op het politiebureau vertellen dat hij de brommmer van zijn tante, die eerder dit jaar in Kat wijk was gestolen, had gezien in een stalling van een school aan de Tulpen straat. De brommer bleek niet van de tante te zijn, maar wel gestolen. Bij verhoor van de „eigenaar" bleken nog twee jongens bij de diefstal betrokken te zijn. De drie bleken in de loop van dit jaar in totaal vijf bromfietsen ont vreemd te hebben. De brommers ston den bij een van hen in een schuurtje. Ze zijn in beslag genomen. Oud papierprijs Katwijk omhoog KATWIJK De oud papier in Katwijk gaat met een cent per kilo omhoog. Dat is gisteren door de de commissie voor ruimtelijke ordening, grondbedrijf en openbare werken (RGO) besloten. Dit gebeurt omdat door het ophalen van het oud papier de totale hoeveelheid gemeentelijk afval vermin dert. Daarmee bespaart de gemeente Katwijk geld. Op 31 december loopt de gemeentelijke subsidieregeling bij dragen oud papieracties ten einde. Momenteel zijn 64 vere nigingen en scholen tot de regeling toegelaten. De hoeveel heid opgehaald papier is in de loop van de laatste tien jaar gestegen van 135.000 naar 1.295.000 kilo. De inzamelactiviteiten leveren een grote bijdrage aan de re cycling van het gebruikte papier en bespaart de gemeente geld. Eerdere voorstellen dit jaar om de subsidie van 4 cent naar 7 cent per kilo te verhogen bleken voor 1990 financieel niet haalbaar te zijn. J. ten Hove (RPF) stelde gistermiddag nog voor of het niet raadzaam was om te kijken naar de mogelijkheid om plastic gescheiden in te zamelen. „Plastic is een grotere boosdoener voor ons milieu dan papier", aldus Ten Hove. Warenar draait goed WASSENAAR Cultureel centrum Warenar in Wasse naar sluit het jaar 1989 af met een positief saldo. Het toene mend gebruik van het cultu reel centrum heeft tot gevolg dat de keuken niet genoeg ca paciteit heeft. Uitbreiding van deze keuken zal in het ko mend stille zomerseizoen plaatsvinden. Deze keukenuit bouw kan slechts plaatsvinden wanneer het bestuur van de RK Willibrorduskerk een stukje van de begraafplaats af staat. Dit stukje grond zal dan worden gebruikt als opslag plaats voor gereedschap. Aquarellen in 't Huys Dever LISSE Marijke van Dongen exposeert tus sen 9 en 24 december aquarellen en gouaches in 't Huys Dever aan de Heerweg in Lisse. Van Dongen studeerde tussen 1951 en 1956 aan de Academie van Beeldende Kunst in Rotterdam en aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunst in Den Haag. Ze was gedurende vier jaar docente tekenen. Na eni ge jaren waarin ze haar tijd bestemde voor haar gezin, heeft ze in het midden van de ja ren '70 het aquarelleren weer opgepakt. Als onderwerp koos ze vooral stillevens en bloe men. De laatste jaren is daar het landschap bij gekomen en heeft ze de gouache als tech niek opgepakt. Van Dongen heeft meege werkt aan enkele groepstentoonstellingen en enkele malen individueel geëxposeerd. De expositie in 't Huys Dever is te zien van dins dag tot en met zondag tussen twee en vijf uur 's middags. De toegang is gratis. RB 071 4.30; "VSSENHEIM Het lieuwe zwembad van Sas- 7, tefenheim moet worden ge- i4.00)Ouwd naar een ontwerp 'bÖ311 de Valkenburgse ar- BAihitect Guus Westgeest. deota BABYDit betekent dat Sassenheim ''i*™ zwembad krijgt met zon necollectoren. Omdat pas in 1 (Bu?ePtember 1990 met de bouw iMièrcan worden begonnen, blijft EAC 2jet huidige zwembad volgend °Pen- Met bouw van 14 0(?et nieuwe bad is een bedrag tefan ruim zeven miljoen gul- lly (al|en gemoeid. staat in een voorstel van en wethouders dat op dinsdag 12 december wordt besproken in een ge combineerde commissieverga dering. De gemeenteraad be spreekt de plannen een week later. Tevens wordt voorge steld de onroerend-goedbelas- ting gefaseerd met één procent per jaar te verhogen om het te verwachten exploitatie-tekort van het nieuwe zwembad te dekken. De gemeenteraad had bij de behandeling van de be groting de beslissing over de verhoging van de OGB uitge steld in afwachting van de de finitieve zwembadvoorstellen. Ontwerpen Sassenheim gaf aan vier archi tecten de opdracht een ont werp voor een zwembad te maken: Koppert en Koenis uit IJsselstein, Anne van de Meer uit Drachten, Westgeest en De Bie uit Gorkum. De plannen werden in juni van dit jaar ge presenteerd en toen al bleek dat Sassenheim voor een zwembad veel meer geld op tafel zou moeten leggen dan verwacht. De gemeenteraad wilde destijds ruim vier mil joen gulden uittrekken voor een zwembad, maar moet nu uiteindelijk drie miljoen meer beschikbaar stellen. Na een eerste schifting van de ontwerpen bleven Westgeest en De Bie over. Het plan van Valkenburger Guus Westgeest, hij tekende ook het nieuwe zwembad van Katwijk, is het meest afwijkende en tevens het goedkoopste. In zijn ont werp komt aan de zuidkant een schuin dak met zonnecol lectoren. De entree van het bad wordt gecombineerd met die van de sporthal, zodat op personeelskosten kan worden bespaard. Bovendien zijn kassa en restaurette zodanig gepro jecteerd dat een combinatie eventueel mogelijk is. Tussen de hal van van de sporthal en het zwembad komt een glazen Het ontwerp van architect Guus Westgeest dat door de gemeente Sassenheim is uitgekozen. ,TI Enquête over jongerenwerk 23°{1w OORSCHOTEN Er komt 3: Balen enquête onder Voorscho- 21-3(jense jongeren naar de behoef- jgjg* aan Jongerenwerk. Dat 564o#eek gisteravond tijdens de 2i.4*ergadering van de commissie Aiateiwelzijn waar de rapportage O 3: Iran het Projekt Jongerenwerk Yaab)n Voorschoten positièf werd 45. wJntvangen. ia. Th aboiiehalve de enquête wordt ge- mdoqacht aan kleinschalige activi- eiten. Gesproken wordt over >en jongerenwerk in de leef- d van 15 tot 25 jaar.'In de aktijk zal het zo zijn dat de iftijdgroep van rond 16 jaar 18 of 19 jaar de doelgroep zijn en ouderen tot maxi maal 25 jaar gezien worden als •ijwilligers. Positief was de immissie gisteravnd ook over ;t beschikbaar stellen van in „aanloopkantoor" met een imeroepsruimte. Daarvoor kan en(Ventueel een noodvoorzie- ENHuPS neerêezet worden in het ndienfntrum van het dorp. Inwo- uis being van het jongerenwerk in woenïn buurthuis lijkt de commis- evenals de rapporteurs Tu t|en juiste zaak. Eind januari ziekelyDO zal de commissie een vol- idige rapportage krijgen over sldent gepeilde behoeften onder Sa^on«eren' evangenisstraf voor l9 07f-andstichting ^""loordwijkse dancing HAAG/NOORDWIJK Vier Rotterdammers zijn brandstichting in de irdwijkse dancing De ioezer veroordeeld tot ge- igenisstraffen van 24 en 18 anden. drietal had op 22 augustus ramen ingegooid bij de dan ig. Enkele dagen later wer- in molotovcocktails naar bin- oid. De zaak stond inen de kortste keren in ihterlaaie. De eigenaar die fven de disco woonde wist lauwernood aan de vlam- j u.. «:n te ontsnappen. De brand u.; eeichtte voor 175.000 gulden lelgerthade aan. De vier aan drugs ®n %slaafde Rotterdammers jesfdafr 29 en 33 Jaar oucl zouden i. Teafn opdracht hebben aangeno- met uien om de disco „te verbou- Jen «en" om daar elk enige hon- Ziek«|rden guldens aan over te *svolcPuc*en- Tijdens de zitting van 18.3? rechtbank werd twee we- afdellipn geleden tegen alle vier Prafte jaar geëist. Uiteindelijk is 33-jarige hoofdverdachte aBezo#roorc*ee^ tot 2<* maanden, eer a#arvan zes maanden voor- Waardelijk en de andere drie hoofw achttien maanden, specla ,n qroreen skateboardbaan lil' Jij Adegeest "oucïJoORSCHOTEN Er komt overeen skateboardbaan bij het 'oor ajeuw te bouwen buurthuis bij Alette Jacobsplantsoen en CJk niet bij de sportvelden van 5.00 honk- en softbalvereniging cenhiikdegeest". Wethouder Marse- 13$ (CDA) zette gisteravond tij- SVvadans ooo^roissi6 welzijn uit- Kind#n dat hij nimmer gezegd en voMt wel eventjes de onder- Jond te verharden en de p,N?3 aatS aan te WÖzen" 'S U't_ f mafhtend een gesprek geweest inderolet het buurthuis Noord-Hof- a t/mind. Definitieve toezeggingen jn niet gedaan. Binnen het lboeu e^e van B en W bestaat de bereidheid om evenals vla 07' de wijk Vlietwijk, in Noord- te komen tot een ska- ïboardbaan. nlng I0.30 I NOORDWIJKERHOUT De gemeente Noordwijkerhout wil alles op alles zetten om de politiepost in De Zilk te be houden. „De politie put zich zelf al jaren uit om de finan ciële problemen onder de aan dacht te houden van het dis trictsbureau. Als er geen oplos sing gevonden wordt, ga ik persoonlijk drammen", zo waarschuwde burgemeester F. Winkel gisteravond. CDA-fractievoorzitter N. Sluis spoorde gisteravond de leden van de commissie algemene zaken aan om zich volledig in te zetten voor het behoud van de Zilker politiepost, die door gebrek aan geld gesloten dreigt te worden. Volgens de christen-democraten kan ver huur van ruimte in dorpshuis De Duinpan mogelijk uitkomst bieden. „Het verdwijnen van de politiepost betekent een on aanvaardbare aantasting van het veiligheidsgevoel van de Zilker bevolking. Spreekuren houden heeft volgens ons ook geen zin. Je kunt criminelen toch niet vertellen wanneer je spreekuur houdt en in de res terende tijd bij het districtsbu reau en de minister gaan drammen", aldus Sluis. Zowel burgemeester Winkel als wethouder P. Heemskerk zegden gisteravond toe alles te zullen doen om de post in De Zilk te behouden, maar wei gerden zich vast te leggen op financiële steun van de ge meente. Volgens beide be stuurders is niet duidelijk of de gemeente zich met derge lijk beleid van de rijksover heid mag bemoeien omdat de politie in De Zilk ressorteert onder het korps rijkspolitie. „Daarnaast beschikt Noordwij kerhout niet over de midde len. Er is misschien net geld voor een pc-tje", aldus Heems kerk. Winkel heeft nog wel hoop dat de politiepost in De Zilk blijft. Adjudant Ket van het Zilker korps onderzoekt momenteel de mogelijkheden voor gemeentelijke steun in de exploitatiekosten van de poli tiepost. De politieke partijen toonden zich gisteravond ook bezorgd over de toekomst van de poli tie in Noordwijkerhout. De verklaringen in het regeerak koord over de invoering van regionale politiekorpsen en de centralisatie mogen niet ten koste gaan van de eigen ver antwoordelijkheid, zo stelden de partijen onomwonden. De specifieke problemen van Noordwijkerhout en De Zilk, evenals de eigen sfeer en be stuurscultuur moeten recht worden gedaan. Omdat Noord wijkerhout niet onder de lan delijk geregelde reorganisatie van de politie uit kan, wil bur gemeester Winkel wel mee werken. De samenwerking van de korpsen in de Duin- en Bollenstreek dient zich echter te beperken tot het technische vlak. „Bestuurlijk moet iedere burgemeester in zijn eigen ge meente de zeggenschap over de politie behouden", aldus Winkel, die zo wil voorkomen dat het politieapparaat te ver van de bevolking af komt te staan. VVD-raadslid J. Knapp deelde die zienswijze niet. In de nieuwe opzet worden de ge meenteraden meer bij het poli tiebeleid betrokken dan nu het geval is. Dat betekent een be langrijk winstpunt voor de de mocratie volgens de liberaal, die bereid is op gemeentelijk vlak in te leveren om de reor-j ganisatie mogelijk te maken. Volgens Winkel is die winst echter slechts schijn. Op aandrang van D66-raadslid P. Hulspas gaat de gemeente wel bijhouden welke raak vlakken er momenteel zijn in het politiebeleid van de ver schillende gemeenten. Vooral op het gebied van alcohol en drugs denkt Noordwijkerhout de samenwerking met de buurgemeenten te kunnen verbeteren. Een eigen strak beleidsplan met duidelijke prioriteiten zal niet worden ontwikkeld omdat deze van maand tot maand sterk fluc tueren. De Duin- en Bollengemeenten die in de toekomst meer moeten gaan samenwerken, overleggen vanavond in Kat wijk hoe de ontwikkelingen vorm gegeven kunnen wor- Een vrachtwagen in de Noordwijkse bebouwde kom. Straks is dat nog slechts op vier lokaties toegestaan. foto: henk van den ende NOORDWIJK Vracht wagens mogen binnenkort bijna nergens meer parke ren in de bebouwde kom van Noordwijk. Alleen aan de Golfbaan, de Boe- kerslootlaan, rond de Northgohal en aan de Montessoristraat mogen nog vrachtwagens worden neergezet. De gemeente Noordwijk wil op deze wijze de overlast van ge parkeerde vrachtwagens verminderen. De commis sie verkeer buigt zich dinsdag 12 december over het collegevoorstel. Volgens de gemeente Noord wijk gaat het parkeren van vrachtwagens vaak ten koste van het uitzicht van het overi ge verkeer waardoor onveilige situaties ontstaan. Daarnaast wordt door veel mensen het warm draaien van de vracht wagens in de vroege ochtend uren als hinderlijk ervaren. Dit gaat immers gepaard met stank- en geluidsoverlast. Tot op heden zijn alleen de Golf baan en de Boekerslootlaan in Noordwijk aangewezen als plaats waar veilig vrachtwa gens kunnen worden neerge zet. Op het eerste terrein kun nen 24 wagens worden gepar keerd, op het tweede slechts zes. Een telling door de ge meentepolitie heeft echter uit gewezen dat in september het maximale aantal vrachtwa gens in de bebouwde kom 34 bedroeg. Door het aanwijzen van het terrein rond de North gohal voor het parkeren van vrachtwagens kunnen nog eens 4 5 wagens een plaatsje krijgen. Aan de Montessori straat kunnen zes vrachtwa gens worden geparkeerd. Op andere lokaties in de bebouw de kom mogen straks geen vrachtwagens meer worden neergezet. De gemeente Noordwijk kiest voor deze voorlopige oplossing van de problematiek rond het vrachtwagenparkeren omdat de aanleg van een apart par keerterrein voor vrachtwa gens erg veel geld kost. Daar naast onderzoekt de gemeente op dit moment de behoefte aan een eigen bedrijfsterrein. Mocht Noordwijk tot aanleg van een dergelijk terrein over gaan dan kan tegelijkertijd parkeerruimte voor vrachtwa gens worden gecreëerd. De ge meente Noordwijk vreest ver der dat door het nu direct aan wijzen van een vrachtwagen- parkeerterrein de lokatiekeuze voor een bedrijventerrein in het begin van 1990 moeilijker wordt. NOORDWIJK De vakan tiegangers die het afgelopen zomerseizoen voor de bad plaats Noordwijk kozen als vakantiebestemming, deden dat omdat zij het strand en de zee appriciëren, maar ook omdat zij de kustplaats gezel lig vinden en centraal gele gen. Heel veel Duitse gasten brach ten in de maanden juni tot en met augustus een bezoek aan de badplaats, maar ook en zelfs meer Nederlanders. Een en ander staat te lezen in het derde deelrapport opge steld aan de hand van een on derzoek dat leerlingen van de Hogere Hotelschool in Den Haag uitvoerden, in opdracht van de Stichting Promotie Noordwijk. Het onderzoek, dat in december vorig jaar van start ging, is inmiddels afge rond. Nog deze maand denkt de SPN haar eindconclusie te kunnen trekken. Een conclu sie die moet leiden tot het be ter marktgericht kunnen pro moten van de badplaats Noordwijk. In de zomermaanden, zo blijkt uit het rapport, is de betekenis van Noordwijk als congresbe stemming nihil. Ruim 78% van de bezoekers komt dan om va kantie te vieren. Van die va kantievierende toerist is meer dan de helft Nederlander, met Duitsland met ruim 40% als goede tweede. Opvallend is het feit dat veel landgenoten meer dan 5 dagen in Noord wijk verblijven, 45,5%. Engel sen, Fransen en Amerikanen „doen" Noordwijk in een dag. Fransen komen echter vaker terug. Noodwijk moet het ken nelijk van mond-to-mond re clame hebben, want ruim 39% van de gasten die Noordwijk oor de eerste maal bezochten, zeiden via familie of kennis sen in de badplaats terecht te zijn gekomen. Slechts 11% kwam via de VVV „binnen". Het zijn vooral geschoolde mensen die Noordwijk als va kantiebestemming kiezen. Bij na 60% van de toeristen neemt geen reis-organisatie in de arm om een hotelkamer of cam pingplaatsje in Noordwijk te bemachtigen, maar boekt zelf rechtstreeks. OEGSTGEEST Er rijdt straks mogelijk een „mi lieutrein" door een deel van Oegstgeest. De leden van de commissie openbare werken toonden zich gisteravond enthousiast voor het gescheiden ophalen van huisvuil door een dergelijke trein. Daarbij wordt de vuil niswagen vergezeld door en kele andere wagens waarin men glas en papier kan depo neren. Wethouder Kohlbeck deelde mee dat men er aan denkt een proef te houden met de milieutrein in de wijk- Oegstgeest-West van Buiten- lust tot de Gruneriewijk. De wethouder deelde gisteren verder mee tijdens de behan deling van de gemeentelijke groennota dat de gemeente de voetbalvereniging UDO, die met veel inspanning en inzet in Oegstgeest oud-papier op haalt, een wijk te willen toe wijzen. Men hoeft van de ge meentelijke maatregelen geen schade te ondervinden en UDO heeft zich al jarenlang met papierinzameling in wij ken bezig gehouden. Op het ogenblik wordt in Oegstgeest 500 ton oud papier opgehaald maar de cijfers wijzen uit dat dit totaal 1700 ton zou kunnen Kohlbeck sprak zich gister avond tevens uit voor matig en efficiënter onderhoud van het Oegstgeestse groen. Daar voor moet een extra werkne mer voor worden aangetrok ken. De CDA'er Hellinga stelde dat men nu wel een „matig onder- houdsniveau" wil handhaven maar dat zijn fractie er „niet aan gebakken wil zitten'. Bij de behandeling van de voor jaarsnota wil het CDA het groenonderhuod nog eens be kijken. Hij en andere commis- sielieden pleitten onder meer voor wijkgericht werken met vaste onderhoudsploegen. Daardoor ontstaat er een band tussen bewoners en medewer kers van de plantsoenendienst. De commissieleden waren gis teravond ook enthousiast over het gebruik van de borstelwa gen bij het schoonmaken van trottoirs en straten. De PVDA- 'er Haasnoot bleek bezwaren te hebben tegen een fikse re ductie van het aantal bloem bakken in de gemeente. Vrouw gewond bij aanrijding HILLEGOM Een 70-jarige vrouw uit Hillegom is gisteren bii een aanrijding op de Olympiaweg in haar woonplaats gewond geraakt. Ze is met een hoofdwond en vermoedelijk een scheurtje in haar schedel naar het Spaarneziekenhuis in Heemstede over gebracht. Het ongeluk ontstond toen de voetgangster rond tien voor zes ter hoogte van de Garbialaan onverwacht de Olympia weg overstak. Een 33-jarige Hillegommer die op dat moment met zijn auto kwam aanrijden, kon haar ondanks krachtig rem men niet meer ontwijken. Oversteekplaats aan Sandtlaan veiliger KATWIJK De voetgangers oversteekplaats op de Sandtlaan is op dit moment onveilig. Dat meent de commissie voor ruimtelijke ordening, grondbedrijf, woningbouw en openbare werken (RGO). De commissie besloot gisteren tijdens een vergadering tot recon structie van de oversteekplaats. De kosten hiervan bedragen 70.000 gulden. De voetgangersoversteekplaats (V.O.P.) op de Sandtlaan bij de bushalte van de Zeewoldtstraat, is zo gelegen dat buspassagiers die uitstappen en oversteken voor de bus langs moeten lopen. Het uitzicht op het passerende verkeer is in deze situatie slecht en het oversteken wordt een levensgevaarlijke handeling. Na de recon structie komt hier een einde aan. De zuidelijke bushalte wordt 10 meter richting Rijnsburg opgeschoven. Het fietspad wordt daarbij ook aangepast. Het voordeel hiervan is dat men gedurende het verblijf op de middenberm oogcontact houdt met het verkeer op de rijbaan die men nog moet oversteken. Op de middenberm zul len geleidehekken voor de overstekende voetgangers geplaatst worden om het juiste oversteekgedrag af te dwingen. Duinbehoud: jacht ondergeschikt aan natuurbescherming LEIDEN De Stichting Duinbehoud vindt dat de jacht in het Zuidhollands duinge bied geheel ondergeschikt moet worden gemaakt aan de natuurdoelstellingen. Daarom heeft de stichting aan de direc tie Staatsbosbeheer het ver zoek gedaan de natuurbelan- gen zeer zwaar te laten door wegen bij het jachtvergunnin- genbeleid. Dit heeft de stich ting donderdag bekend ge maakt. De Stichting Duinbehoud uit Leiden heeft eerder dit jaar een zwartboék opgesteld waar in de praktijk van het jagen in het Zuidhollands duingebied stevig werd bekritiseerd. Vol gens de stichting heeft deze aandacht belangrijk resultaat gehad; de meldingen van ex cessen zijn volgens haar „be langrijk afgenomen" en de ko ningin heeft besloten het eeu-1 wenoude jachtrecht van de ko ninklijke familie voor dit ge bied over te dragen aan Staats bosbeheer. Door de overdracht van het jachtrecht aan Staatsbosbeheer kwam er een eind aan de jachtvergunnning van onder meer enkele kennissen van de koninklijke familie en daar mee aan de plezierjacht. Staatsbosbeheer moet nu een wildbeheerplan opstellen. De Stichting Duinbehoud doet Staatsbosbeheer voorstellen voor de inhoud, die er op neer komen dat alleen geschoten mag worden als dit noodzake lijk en onontkoombaar is voor het natuurbeheer of wanneer belangrijke schade op een ef fectieve wijze voorkomen wordt. De stichting wijst erop dat bij wildschade het geven van een schadevergoeding maatschappelijk gezien voor deliger is dan afschot. Eerste paal Barbaratuin in 1990 RIJNSBURG De eerste paal voor het bouwplan Sinte Barbaratuin gaat be gin 1990 de grond in. Mo menteel wordt hard ge werkt om de Sinte Barba ratuin bouwrijp te maken. De leden van de commissie openbare werken, economis- sche zaken en financiën gaven gisteravond hun goedkeuring aan de exploitatieovereen komst van het bouwplan. C. van de Graaf (RPF/SGP) vroeg zich af wat het bodem onderzoek van het voormalige agrarische bedrijf heeft opge leverd. Directeur gemeentewerken W. Nijmeier deelde mede dat het hier om een hele lichte vorm van verontreiniging ging. Al leen de bovenste Taag grond bleek vervuild te zijn en is in middels verwijderd. Er wordt alleen nog gewacht op een schoonheidsverklaring, aldus Nijmeier. C. Spierenburg liet gister avond weten dat woningbouw vereniging Spinoza niet eerder begint met de bouw van de so ciale woningbouw voordat die verklaring binnen is. Alleen als de gemeente garant staat voor deze verklaring kan het heiwerk volgende week al be ginnen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13