Geen vuil Rijnwater in kwetsbare polder „Ik gooi nooit iets weg" Vorenkamp lijsttrekker VVD, afdeling Koudekerk ZUIDHOLLANDSE MILIEUFEDERATIE: Zoeterwoude onderscheidt beste sporters van 1989 1 LEIDEN OMGEVING CeteloeSowumt WOENSDAG 6 DECEMBER 1989 PAGINA 1] I KOUDEKERK AAN DEN RIJN De huidige wet houder M. Vorenkamp- van de Westeringh is lijst trekker voor de VVD, af deling Koudekerk gewor den. De VVD heeft deze kandida tenlijst samengesteld omdat de partij er van uitgaat dat de ge meenteraadsverkiezingen in maart 1990 ook in Koudekerk worden gehouden. Het wets voorstel om in gemeenten die op de nominatie staan voor herindeling in maart geen ver kiezingen voor een nieuwe ge meenteraad te houden, ligt nog ter behandeling bij de Tweede Kamer. Op dit moment heeft de VVD in de Koudekerkse gemeente raad drie raadszetels, inclusief een toethouderspost. Wethou der M. Vorenkamp-van de Westeringh, die de lijst aan voert, is sinds 1982 lid van de gemeenteraad. Vanaf eind 1987 is ze lid van het college van B en W. Nummer twee op de liberale lijst staat de huidi ge fractievoorzitter C. de Jong. Nieuwkomer op de kandida tenlijst is de nummer drie: J. Salome, die in het huidige af delingsbestuur van de VVD de functie van secretaris be kleedt. A. van der Lely, die sinds eind 1987 het derde VVD raadslid was, bezet nu de vier de plaats op de lijst. Als de noodwet om de ge meenteraadsverkiezingen niet in maart te laten plaatsvinden, voor 6 februari volgend jaar wordt bekrachtigd, gaan de in woners van Koudekerk, Ha- zerswoude en Benthuizen in november 1990 naar de stem bus om een nieuwe raad voor de gemeente Rijneveld te kie zen. De VVD onderhoudt al contacten met de afdelingen van de buurgemeenten. Van As betaalde redelijke prijs ALPHEN AAN DEN RIJN De prijs die wethouder G. van As van Alphen voor de grond voor zijn nieuwe huis in de Alphense wijk Beerendrecht heeft betaald, was slechts een paar procent la ger dan de werkelijke verkoopwaarde. Dat blijkt uit een rapport dat een ge meentelijke onderzoekscommissie heeft ingesteld nadat de buurman van Van As zijn twijfels had uitgesproken over de correctheid van de transactie. In de on derzoekscommissie zaten behalve de ombudsman drie vertegenwoordigers van de gemeenteraad en een accoun tantsbureau. De uitkomst van het on derzoek wordt vanavond besproken in de commissie voor bestuurlijke aangele genheden. Diefstal kelderbox ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een- inbraak in een kelderbox aan het Aïda- plein zijn ski overalls en trai ningsjacks met een totale waarde van 2350 gulden gestolen. Dieven braken de deur waarschijnlijk met een koevoet open. De diefstal werd gisteren ontdekt. Vrouw gewond HOOGMADE Een 52-jari- ge inwoonster van Alkemade is gistermiddag gewond ge raakt bij een aanrijding op de Doespolderweg in Hoogmade. De vrouw wilde vanuit Hoogmade deze doorgaande voorrangsweg oprijden. Zij zag daarbij een 36-jarige au tomobilist uit Alphen over het hoofd. Deze reed in de richting Leiderdorp en kon een botsing niet meer vermij den. Het slachtoffer werd in de flank aangereden en raak te bekneld. Zij is met onbe kende verwondingen naar een ziekenhuis overgebracht. De materiële schade is aan zienlijk. Pater Van Lieshout maakt kennis met bewoners Vrouwenweg ZOETERWOUDE Speciaal voor de bewoners van de Vrouwenweg komt de nieuwe Zoeterwoudse pastoor R. van Lieshout o.f.m. morgenavond naar het buurtcentrum aan de Kruisherenweg. Pater van Lieshout volgde kort geleden pater F. Bull op. In een later stadium komen de bewoners van het gebied Weipoortseweg, Uiterdijk en Noord Aa aan bod. De parochianen van de Vliet- weg worden volgende week dinsdag, 12 december, verwacht bij mevrouw Van Leeuwen-van der Krogt, Vlietweg 10. Zij is namens de parochie contactper soon voor het gebied. Aanvang steeds omstreeks acht uur. Sluisbrug gestremd LEIDSCHEN- DAM In de sluis van Leid- schendam worden zaterdag twee nieuwe sluisdeu ren geplaatst. In verband hiermee wordt tussen 07.30 en 12.00 uur een verkeers- en scheepvaartstrem ming verwacht. De zuidelijke sluisbrug, bij de Dorpskerk, is in die periode voor alle verkeer geslo ten. Jeugdcommissie SJZ verkoopt kerstbomen ZOETERWOUDE De jeugd- commissie van de Zoeterwoudse voetbalvereniging begint vandaag met de verkoop van kerstbomen. Er zijn zo'n 900 kerstbomen met en zonder kluit en variërend in grootte ingeslagen. De verkoop vindt plaats onder leiding van Toon Kleijweg die dit al 15 jaar doet. Van maandag tot en met za terdag is hij, met enkele vrijwilli gers, tussen negen en zes uur op sportpark Haasbroek te vinden. De netto opbrengst van de kerst bomenverkoop vloeit in de kas van de jeugdcommissie en komt vervolgens ten goede aan het jeugdwerk binnen de voetbalclub. STREEK Er moet een eind komen aan het inla ten van verontreinigd wa ter uit de Rijn in de Zuid hollandse polders. Het op een acceptabel peil hou den van de grondwater stand en de bodemge steldheid in de polders kan op milieuvriendelijke wijze plaatsvinden. Dat schrijft de Zuidhollandse Milieufederatie in een brief. Het vervuilde Rijnwater wordt jaarlijks met 200 miljard liter in de polders gepompt. Het polderlandschap verarmt en verschraalt daardoor. Pogin gen van de provinciale over heid om de schadelijke invloe den van het Rijnwater te ke ren gaan echter niet ver ge noeg, zo meent de Milieufede ratie. Eigen onderzoek heeft uitgewezen dat het binnenla ten van het zogenaamde 'ge- biedsvreemde' water de na tuurlijke kwaliteiten van de Nederlandse polders ernstig aantast. Elk jaar stromen er met het Rijnwater 800 ton ni traat, 10 ton zink, 2.000 kilo gram chroom, 1.400 kilogram fenolen, 80 kilogram cadmium 'en 20 kilogram pcb's de pol ders in. Deze systematische vervuiling leidt zeker tot een milieuprobleem als er niet tij dig een halt wordt toegeroe pen aan het inlaten van het vervuilde water, zo meent de Milieufederatie. Het water uit de Rijn wordt elk jaar opnieuw ingelaten om het in het voorjaar verlaagde waterpeil weer omhoog te brengen. Deze verlaging van de grondwaterstand is nodig om de graslanden berijdbaar te maken voor landbouwmachi nes. Volgens de Milieufedera tie zijn er alternatieven voor het weer op peil brengen van deze grondwaterstand. Het water dat elk voorjaar uit de polders wordt weggepompt, kan worden opgeslagen om in de droge zomers te worden te ruggepompt. Volgens de Mi lieufederatie had dit alterna tief al uitgewerkt kunnen zijn als de provincie haar eerder om advies had gevraagd. Nu ligt er een ontwerp-water- kwantiteitsplan op tafel waar in de belangen van een schoon milieu onvoldoende aan bod komen, zo oordelen de milieu activisten. De Zuidhollandse Milieufederatie wil voortaan eerder worden betrokken bij de discussie over waterhuis- houdkundige ingrepen om de belangen van het milieu beter te behartigen. ZOETERWOUDE Zoe terwoude gaat de succes volste sporters van 1989 onderscheiden. Dat ge beurt op initiatief van het Comité Sportprijs van het Jaar. Voor 1 januari kun nen verenigingen en par ticulieren kandidaten voordragen. De bekend making en prijsuitreiking is op zaterdag 27 januari tijdens een sportgala in Don Bosco. Sedert 1987 kent Zoeterwoude de sportverkiezing. Twee maal achtereen werd turnster Deb bie Onvlee uitgeroepen tot sportvrouw van het jaar. De ti tel sportman van het jaar is twee maal verstrekt aan Peter van der Velde. Hij was zowel Europees- als wereldkampioen short track. Debbie Onvlee en Peter van der Velde zijn inmiddels ge stopt met hun sport. Dat bete kent dat zij in geen geval hun trilogie kunnen voltooien. Het eerste team van de Zoeter woudse Tennis Club werd sportploeg van 1987 terwijl de voetballers van Meerburg in 1988 de hoogste eer kregen. Inmiddels zijn alle sportvere nigingen uitgenodigd kandida ten voor te dragen. Er gelden wel enkele regels. Zo komen uitsluitend sportieve prestaties voor een beoordeling in aan merking. De kandidaten moeten op het moment van de geleverde sportprestatie woon achtig zijn geweest in Zoeter woude. Iedere kandidaatstel ling moet van een motivatie voorzien zijn. Voor de jury, Jan van Heek, Piet Opdam en Paul de Tombe, is het van be lang dat behaalde resultaten aantoonbaar zijn aan de hand van een kampioenschap, titel, record of klassering. In princi pe komen alleen ploegen die statutair in Zoeterwoude ge vestigd zijn voor een beoorde ling in aanmerking als sport ploeg van het jaar. Inzendin gen moeten voor 1 januari 1990 zijn ingeleverd bij het se cretariaat van het Comité Sportprijs van het Jaar, p/a Watertje 34, 2381 EH Zoeter woude. Op dat adres zijn ook formulieren verkrijgbaar waarop de kandidatuurstelling vermeld kan worden. Bruijnzeels voert CDA-lijst aan in Leidschendam LEIDSCHENDAM H. Bruijnzeels, de huidige fractievoorzitter van het CDA in de gemeenteraad, is aangewezen als lijst trekker voor de verkie zingen van 21 maart 1990. Hij wordt opgevolgd door J. Post, M. Brinkel, K. Bregman-Lugtigheid, C. Scholten-v.d. Eijk, L. van Ewijk, H. Broekhuijse, J. van Erp, C. van Kampen, W. van Lindonk, R. Lui ten en A. van Engeren- Oosters. Als het CDA ook in de vol gende periode acht raadsle den krijgt, komt de huidige wethouder J. van Erp als achtste op de lijst weer in de raad. Mocht een zetel wor den gewonnen dan komt ook het huidige raadslid C. van Kampen terug. Het CDA gaat de verkiezingen in met programma dat luidt „Wij houden het groen". Het CDA wil dat ter vervolmaking van het bebouwde gebied tussen de Vliet en de spoor lijn Den Haag-Leiden een groenplan wordt gemaakt dat binnen vijf jaar klaar moet zijn. In het programma wordt voorts aandacht be steed aan de verwijdering van huishoudelijke afvalstof fen, aan maatregelen tegen het hondevuil terwijl plaat sing van enkele openbare toiletten moet worden over wogen. Wat het vervoer be treft pleit het CDA voor een frequent en goed openbaar vervoer tussen de wijken. Ook nieuwe bedrijven zou den met openbaar vervoer bereikbaar moeten zijn. De christen-democraten delen in het programma een belang rijke plaats toe aan de fiets. Niet alleen voor schoolgaan de en woon-werkverkeer maar ook voor recreatief ge bruik. Het CDA wil voor be handeling van klachten van burgers een klachtenregeling zien ingevoerd. De christen democraten willen wat het winkelcentrum Leidsenhage betreft aanpassing van de huidige bebouwing en situe ring van woningbouw rond het centrum. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 e 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.0 uur. telefoonnr.071-122248 en uw krar wordt nog dezelfde avond nabezorgd. BEHEERDER KROON WEET ALS ENIGE DE WEG IN ARCHIEF HAZERSWOUDE De gemeente heeft vergevor derde plannen om de oud heidkamer in Hazerswou- de te kopen. In deze kamer staat de halve geschiedenis -want de hele past er niet in- van Hazers- woude tentoongesteld. Conser vator is Cees Kroon, een gebo ren Hazerswoudenaar die alles verzamelt over de Rijnstreek en vooral over zijn geboorte plaats. „M'n dochter is net het huis uit, maar haar kamer staat al weer vol met dozen en boekenrekken", aldus Kroon. Behalve de kamer van zijn dochter staat ook de zolder vol met boeken, dozen en laden- kasten. Op dit moment bezit Kroon zo'n 1800 historische boeken over de Rijnstreek. Zijn kinderboeken uit de 18e en 19e eeuw worden volgende maand geveild en van het geld koopt Kroon weer oude publi caties over de omgeving. Naast zijn bureau liggen ook een oud pistool, oud kinderspeelgoed en een kast vol pijpekopjes. Kroon omschrijft het zelf: ,,Ik heb een handicap; ik gooi niets weg". Het is nauwelijks een hobby te noemen. „Inderdaad, al mijn vrije tijd gaat erin zitten. Op mijn vijftiende ben ik begon nen met verzamelen, nadat ik van mijn grootmoeder ansicht kaarten uit 1920 had gekregen. Het was de charme van die kaarten die me aansprak". In 1967 werd de oudheidkamer geopend en werd Kroon be heerder. Het museum was toen nog in de torenkamer van de Nederlands Hervormde Kerk gevestigd. „Natuurlijk was dit een leuk begin, alhoewel het er ontzettend koud was. Maar op een gegeven moment werd het te klein en zijn we ver huisd naar het pandje naast de snackbar". In dit oudste pand je van Hazerswoude, dat stamt uit 1630, groeit de collectie nu weer uit haar voegen. Kroon zou graag een tentoon stelling over Hazerswoude in chronologische volgorde sa menstellen, maar zit verlegen om ruimte. „Ik heb de spullen maar geen ruimte. De keuken is al omgebouwd tot expositie ruimte. Van de twee kleine gedeelten moet de gemeente eigenlijk één ruimte maken". Zondag De gemeente draagt al jaren de exploitatiekosten van de oudheidkamer. De huidige ei genaar wil, op aandringen van de gemeente, het pand wel aan de overheid verkopen. Maar er is een voorwaarde aan ver bonden: de kamer moet om principiële redenen van de huidige eigenaar op zondag ge sloten blijven. Een voorwaarde waarmee Hazerswoude moei lijk kan instemmen. Maar ook al geeft de eigenaar toe, de kans is groot dat de kamer toch op zondag dicht blijft. Kroon: „Ik ga op zondag niet open, want dan hou ik hele maal geen vrije tijd over". In die vrije tijd is hij altijd op zoek naar nieuwe aanwinsten. De meeste archeologische voorwerpen zijn bij opgravin gen naar boven gekomen en aan de oudheidkamer ge schonken. Oude foto's en an sichtkaarten krijgt hij van in woners. Tijdens het grasdui nen in het gemeentearchief komt hij interessante en leuke dingen tegen, zoals de afgelo pen dagen een lijst met alle Hazerswoudse kroegbazen in 1822. Hoewel burgemeester J.W. van der Sluijs vorige week vertelde dat het gemeentear chief zo'n rommel is, kan Kroon er uitstekend de weg vinden. „Ik denk dat ik de enige ben die weet hoe het in elkaar zit. Niemand heeft er daar echt verstand van. Als ze ruimte nodig hebben, zetten ze de oude archieven in dozen op de grond. Maar ze mogen bijna niets weggooien, want dat is tegen de archiefwet". Modern Kroon weet waaarover hij Cees Kroon koestert een spaarpot uit 1600. foto: wim van noort praat, want in het dagelijks le ven is hij archiefmedewerker in Alphen aan den Rijn. Hier zit hij bij het moderne archief. Voelt dat niet vreemd aan? Kroon lacht: „Ik heb pro deo gewerkt bij het oude archief van Alphen en dat spreekt me natuurlijk meer aan. Maar bij het moderne archief heb ik het best naar mijn zin". Met zijn collega's kan hij nog eens voorwerpen uitwisselen., Sinds kort is er ook een soos voor amateurhistorici opge richt. Een club, waar de verza melaars over alle hobby's pra ten. Zo schrijft Kroon bijvoor beeld geschiedenisboekjes over de omgeving en reproduceert hij foto's. Een greep: 'Terug blik op Hazerswoude', 'Hazers woude zoals het was' en 'Kent u ze nog, de Hazerswoudena- Kroon kan uren doorpraten over zijn verzameling. Maar wat mist hij nu nog in die ver zameling? Daar moet hij even over nadenken: „In de kluis van de gemeente liggen een zilveren bokaal en een char ter. De bokaal stamt uit 1786 en is van de Hazerswoudsche Vlascompagnie afkomstig. De charter, een verzegelde brief uit 1428, is ondertekend door Jacoba van Beieren, die toen ambachtsvrouwe van Hazers woude was. Als het pand goed beveiligd wordt, dan hoop ik die dingen nog eens neer te zetten. YAEL VINCKS Theatergroep Narcis: Gerard Meyler als schildpad en leske Kuppens als vlinder foto: cor salverius De Sportvisser houdt zater dag in Noordwijk een strandhengelwedstrijd. De wedstrijd op het strand be gint om vijf uur 's middags en duurt tot negen uur 's avonds. Verdere inlichtin gen zijn te krijgen op tele foonnummer 01719-16964. Maskerade Toneelvereniging Maskera de speelt zaterdagavond het blijspel „Geen reis naar de zon" van Fr. Hijdra in het dorpshuis van Rijpwete- ring naast de kerk. Aanvang acht uur. De regie is in handen van Piet Möl- lers. Het stuk gaat over een man en een vrouw die onaf hankelijk van elkaar dezelf de bovenetage van een wo ning hebben gehuurd. Wie er het veld moet ruimen en wie het eerst toegeeft, dat is de basis van een oerkomisch verhaal dat de Rijpwetering- se toneelspelers opvoeren. Toegangf5, kinderen tot 16 jaar f3,50 en 65-plussers f 2,50. Muziek ANAK, Pommetje Horlepiep en Dune and Forest treden zaterdag op in het tuincen trum van Jaap Kooy aan de Heereweg in Lisse. De groep ANAK zingt tussen twee en half vijf 's middags kerstliederen, het close har mony choir Dune and Forest brengt tussen twee en vijf uur evergreens en Pommetje Horlepiep brengt om half elf en drie uur zijn programma „Pom komt op visite". Dreadline De reggeaband Dreadline geeft zaterdagavond een concert in jongerencentrum Ex Voto in Voorhout. De zaal gaat om half tien open, toegang kost f7,50. Leden moeten f5 betalen. Orgelconcert Organist Ronald de Jong geeft zaterdagavond een concert op het monumentale Hess-orgel (1783) van de Oudshoornse Kerk aan de Hoefbladstraat 42 in Alphen aan den Rijn. Het concert staat iii het teken van de Advent met werken van Bach en Rheinberger. Aanvang kwart over acht, toegang is gratis. Afgelast Het concert van het Schön- bergkwartet dat voor zater dag op het programma van Het Anker in Hazerswoude stond, vindt geen doorgang. Ziekte van een van de leden is daarvoor de reden. Ook de workshop voor amateur strijktrio 's, kwartetten en kwintetten gaat niet door. De workshop en het concert worden verschoven naar het voorjaar van 1990. Rots De Amsterdamse theater groep Narcis speelt zaterdag middag de kindervoorstel ling „De geheimzinnige rots" in Muzenhof Leider dorp. De voorstelling is be doeld voor kinderen van vijf tot elf jaar. Entree f5, aanvang half drie. In het verhaal spelen Jan Marmer en het elfje Ponia Peper munt de hofdrollen. Met Nootje, Roosje en Blanche trekken zij de wijde wereld in. Darv komen ze echter een vreemde rots tegen. Concert Valkenburg's Harmonie geeft vrijdagavond onder leiding van Jan van Nerij- nen een concert in De Terp in Valkenburg. Het pro gramma bevat werken van Tomasso Albinoni, Johann Strauss, Jan van Nerijnen, Carl Friedemann, Jul Fucik, A. Malando, Michiel van Delft, Lennon and Mc. Cart- ney, Henry Mancini, Mike Leckrone, G. Ruiz, Karl Sa- faric en David Seeker. Het concert begint om acht uur. Boek Wethouder K. Mollema overhandigt vrijdag het eer ste exemplaar van een boek over het Gemeentelijk Ener giebedrijf Alphen aan den Rijn. Oud-medewerkers hebben het boek samenge steld met veel oude foto's. Uitreiking om vier uur in de kantine van de EWR, Prins Bernhardlaan 1. The Doors Jongerencentrum De Stek aan de Dorpsstraat 252 in Hazerswoude houdt zater dag een „Doorsnight" over de legendarische formatie The Doors. Er worden vide o's en dia's vertoond en een coverband verzorgt een op treden. Zaal open om negen uur, toegang f 7,50, voor le den f5. Den Tex De popformatie J.P. Den Tex geeft zaterdagavond een concert in jongerencentrum Het Kasteel aan de Concert- we^ in Alphen aan den Rijn. Aanvang negen uur, entree f7. Vissen De hengelsportvereniging Kandidaten voor sportverkiezing WOUBRUGGE De plaatse lijke keuzecommissie heeft de kandidaten genomineerd voor de jaarlijkse verkiezing van de beste sportprestatie van 1989. Dat gebeurde aan de hand van dor de verenigingen voorge dragen kandidaten. Genomi neerd zijn: dames junioren van handbalvereniging MMO; bil jarter L. A. van Deuren; schaatster Jolanda van Goo- zen; schaatser Jan Hoogeveen en voetballer Erwin Kesting. Na de nieuwjaarsreceptie op dinsdag 2 januari in het ge meentehuis zullen de winnaars in de categorieën jeugd en se nioren bekend worden ge maakt. Voor een uitgebreide agenda ook voor de komende dagen raadplege men „UIT", de gra tis wekelijkse bijlage van dezt krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCl NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tel 01720-320800): Indiana Jones ant 1 the last crusade (al); 20.30. di. wo ook 13.30. EUROCINEMA II: Blini c fury (12); 18.45, 21.30. di. ook 14.00 J Taran en de toverketel (al); wo 14.00. EUROCINEMA III: Batmai (12); wo. 13.30. See no evil, hear ni evil (al); 18.45, 21.15. di. ook 14.00 1 EUROCINEMA IV: Kassióre (alt 18.30, 21.15. di. wo. ook 13.30. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 1S 2 tel. 071-3121239): Kassiére (al| c 19.00, 21.15. wo. ook 14.30. LIDfl c en STUDIO (Steenstraat 39, te! 3124130): Sea of love (12); Kick boxer (12); 14.30, 19.00, 21.15. Sex lies and videotape; See no evil, hea no evil (al); 19.00, 21.15. ma. di. do ook 14.30. Batman (12); wo. 14.15 Indiana Jones and the last crusadi I (al); 14.15, 18.45, 21.15. Taran en di 1 toverketel (al); za. zo. wo. 14.30 •TRIANON (Breestraat 31, tel 3123875): Unbearable lightness o being (al); 20.00. wo. 14.00. RE) (Haarlemmerstraat 52, tel. 0711 125414): Sister dearest (16); 14.30, 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GREENWAYiO/'nsdag 5 decembe de gehele dag gesloten. Batman (12) ma. 20.15. wo. 15.45, 20.15. do 20.15. A cry inthe dark (12); ma. t/n do. 20.15. Running on empty; wo 14.00, 15.45. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27, tel v 3463500): Sea of love (12); 14.O0 IT 18.45, 21.30. ASTA 2: Cookie (alj S( 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: Blini fury (12); 14.00, 18.45, 21.30. BA 0' BYLON 1 (naast Den Haag Centraé b LON 2: The Cook, The Thief his Wifi IT her Lover (16); 14.00, 19.00, 21.30 n BABYLON 3: Pathfinder (12) 14.00, 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Bui ai tenhof 20, tel. 3630637): De kassièri ty] (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2 See no evil, hear no evil (al); 14.00, U1 18.45, 21.30. CINEAC 3: K9 (al) m di. do. ook 14.00| 18.45, 21.30. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel'1 3456756): When Harry met Sally (al) W 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE v, 2: Parenthood (al); 14.00, 18.45; j. 21.30. MÈTROPOLE 3: Indiana Jo dl nes and the last crusade (al); 14.00 cti 18.45, 21.15. METROPOLE 4: Th< dream team (al); 18.45, 21.30. ma. dl do. ook 14.00. METROPOLE 5 Skin deep (al); 14.00, 18.45, 21.30 ODEON 1 (Herengracht 13, tel Zc 3462400): Indiana Jones and the las Vf crusade (al); 13.45, 18.45, 21.30. Ari ODEON 2: Lethal weapon 2 (1S 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3: Bal 23 man (12); 13.45, 18.45, 21.30 kc ODEON 4: Last exit to Brookl ze (16); 13.45, 18.45, 21.30. STUDIO (Kettingstraat 12b, tel. 3656402) Torch song trilogy (16); 19.15, 21.45 Ka wo. ook 14.00. STUDIO 2: Mioter ne train (16); 19.00, 21.30. STUDIO 3: i m dry white season (12); 19.00, 21.30 de HAAGS FILMHUIS: Zaal 2: Yaoh« h 19.30, 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45. wc 19.30, 22.00. Nora Prentiss; ma Th on womaninthe window; di. All aboU be: Eve; wo. Die Buchae der Pandon na do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Jungle book; wo. 14.00 METROPOLE: Platvoet en ziji vriendjes; wo. 14.00. STUDIO: Pi nokkio;. wo. 14.30. De gebroeden Leewuenhart; wo. 14.30. dienstuerleninc APOTHEKEN De avond- en nach( diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomel Q door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendiens elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikB nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tc 175639) en van vrijdag 13.00 u. to zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken huis)- rTT De Geneeskundige Dienst Leiden i Hl verhuisd van de RoodenburgerstraS |Q2 in Leiden naar de Cronesteinkad 18a in Leiden. Vlé VERENIGING BESCHERMING ON ter GEBOREN KIND Hulpverlening b| ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; 07) de 897762; 033-620244 (dit laatste num i mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN -Da isenhuis: Bezoek lijks van 16.00 tot 17.00 i 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdelii^gTC dagelijks van 14.00 tot 20.00. Ni«La meer dan twee bezoekers per patiërt,T r Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. ebel van 18.30-19.30 u.; klasse-afdeling0Loi ook 11.15-12.00 u. Kraamafdelinjne' dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30Vri 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alle0jn voor vaders. Kinderafdeling daf. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewakinjin dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.0üwo 19.00 u. Sport-Medisch Adviesceiislei trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 k. in het St. Elisabeth-zlekenhuis. Eii& degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zcmiJ 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eeikgi ste klasse: de gehele dag. Jelgeri makliniek: Jongerenteam: za. en z< 14.00-17.00 u. Opname: werkdagflln 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdajvolj 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. TearWOj A, C en D: dag. tot 21.00 u. met ui- zondering van behandeltijden e en etenstijden. Academisch Zieksrvan huis: Voor alle patiënten (behalve klrgen deren) zijn de bezoekuren als volijmee Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.3(i(jat 19.30 u. Avondbezoekuur afdelin verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praiw°r maturenafdeling: voor ouders en fipak mille is na overleg met patiëntff doorlopend bezoek mogelijk. Bezor aan ernstige patiënten: wai ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de hoofP100 verpleegkundige hiervoor specié- kaarten verstrekken. Kinderkliniej zalen voor peuters, kleuters kinderen 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak r het verpleegkundig hoofd. Bezoektl den kinderafdelingen: voor oudeplodi van opgenomen kinderen r met verpleegkundig hoofd. Voor dere bezoekers van kinderen: Keew neus- en oorheelkunde en neurologi, or' 14.15-15.00 en 18.30-19.30. OogheWen kunde en heelkunde: 14.15-15.00 <een 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuitnen Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.3Ü: 19.30 u. Extra bezoek hartbewaklnL 11.00-11.30 u. Extra bezoek vadaum kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kindéaan afdeling 15.00-15.30 u. alleen volveel ouders 18.00-18.30 u. sen CENTRALE REGISTRATIE KINDEh. OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 23ffni EK Leiden, tel 254810.) Informal010^ over en aanmelden voor klnderctpers vang in Leiden. Geopend: ma t/mQijk j dag 9-12.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12