HansAuer: „Er zijn veel te veel dure zaken in Nederland99 der wet ■Hl /J I0UR HAAL Vrouw vindt minicontainer te zwaar LEIDEN OMGEVING £eidóeSou*a/nt DINSDAG 5 DECEMBER 1989 PAGINA lo' Schunnig De 19-jarige Leidenaar had begin oktober 1988 op het Stationsplein over het trottoir gereden en voet gangers de stuipen op het lijf gejaagd. Vervolgens scheurde hij door het rode stoplicht en nog eens door het rode buslicht. De cou reur joeg opnieuw voet gangers over het trottoir, totdat ze wegvluchtten. Hij vluchtte na zijn jacht op loslopende voetgangers zelf, reed hierbij weer door het rode licht en sloeg af richting Rijnsbur- gersingel zonder dit met zijn knipperlicht aan te ge ven. De in strakke gebleekte spijkerbroek gestoken jon gen stond gisteren ineens heel wat minder stoer voor het hekje van de Leidse kantonrechter aan het Rapenburg. „U bent daar gewoon tekeer ge gaan" zei rechter J. de Haan bars. „Voetgangers lopen nietsvermoedend over het Stationsplein, komt daar zo'n jongen even leuk doen", voegde hij eraant toe. „Ja. als u er zo over denkt", bibberde de langharige met zachte stem. Officier van justitie De Moor donderde met krach tige taal nog een keer over het oordeel van de rechter heen. „Dit is gedrag wat niet door de beugel kan. U brengt op een ernstige ma nier de verkeersveiligheid in gevaar. Het is gelukkig goed afgelopen, maar een forse geldboete is wel op zijn plaats". Als stok ach ter de deur eiste hij een boete van 400 gulden, waarvan de helft voor waardelijk met een proef tijd van twee jaar. De rechter vond dat de Leidenaar er nog aardig vanaf kwam. „Hoeveel kost het door rood licht rijden tegenwoordig, 135 gulden? Hij reed er twee keer doorheen", zei hij, terwijl hij zich vertrouwe lijk naar de officier over- boog. Priemend keek hij vervolgens weer naar de gedaagde. „Ik vind het een heel schunnige zaak. Als je dat soort dingen in een weiland doet, dan zal het me verder worst wezen, maar dit moet je niet doen op een Stationsplein vol met mensen". De Haan volgde de eis van de offi cier, maar voegde er nog een voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegd heid van vier maanden met een proeftijd van twee jaar aan toe. „Dan hebben we van jou in ieder geval twee jaar geen last meer", sprak hij hoopvol. Die hoop werd echter snel de bodem in geslagen. „Ja maar, ik heb helemaal geen rijbewijs. Ik reed op mijn brommer, niet in een auto", zei de verdachte ge schrokken. „Punt voor jou", reageerde de rechter sportief. „Dan haal ik die ontzegging van de rijbe voegdheid er vanaf". Rechter De Haan zuchtte nog eens diep: „Zijn het al lemaal foutparkeerders mevrouw de griffier, daar krijg je toch ook een rolbe roerte van". Maar over gaand tot de orde van de dag sprak hij een 24-jarige Leidenaar vaderlijk toe: „U kreeg een parkeerbon op de Korte Mare, waarom heeft u die 25 gulden niet betaald?". „Ja, de gemeen te verwacht dat je tiental len guldens in je zak hebt voor de parkeermeter. Ik gooi er drie gulden in, kom terug en dan is de tijd verstreken", antwoordde de gedaagde. De man voel de zich dubbel gepakt en uitte nog een fikse kracht term, waarop de rechter hem op de vingers tikte met: „Dat laatste hebben we niet gehoord". „Maar je stond op de Kor te Mare, waarom holde je dan niet meteen naar het politiebureau om die 25 gulden te betalen? Je weet toch als Leidenaar dat dat vlakbij is. Je moet daarna alleen maar meer betalen, 35 gulden bij een trans actie en dat wordt nog meer als je moet voorko men. Dan wordt het 60 gulden. Ja, je kunt je geld het beste uitzetten bii justi tie", wist de van beleggen verstand hebbende De Haan. Officier De Moor toonde geen medelijden met de routparkeerder. „U moet nu zestig maal een gulden uitsparen", en eiste het ge bruikelijke tarief van zes tig gulden. Ook de rechter ging met die boete ak koord. Dat was snel afge handeld, dacht hij goedge humeurd. „Hup, volgende rapte hij. KARIN SWIERS LEKKER '90" PRESENTEERT WEER 's LANDS 500 BESTE RESTAURANTS Nu de drempel van het laatste decennium der 20ste eeuw in zicht komt, is met trompetge schal en sabelgekletter op het culinaire front de aartsbengel Auer weer verschenen. Voor de twaalfde maal heeft hij ,,'s Lands toonaangevende eet- gids Lekker" onder zijn su pervisie het licht doen zien. „Lekker" '90 dus. Volgens een lange gewoonte worden in deze, punctueel en typogra fisch hoogstaand uitgegeven jaargids, telkenmale de 500 Beste Restaurants van Neder land in het nieuwe jaar wel kom geheten. De lezer vooral te vinden in de krin gen van restauranthouders maakt ook weer kennis met de 10 „beste koks" en met de butanten in de Top-100. On der de regie van Hans Auer worden ook „openhartige kri tische beoordelingen" ge plaatst, en in z'n eigen hoekje zaagt deze aanstichter van goed en kwaad door over „smullen, genieten en klater goud". Van vorige gelegenheden wis ten we al dat Hans Auer met zijn confrontaties eetgelegen- heden kan maken en breken. Elke keer als Auer volgens een actueel portret kun je ook zien dat-ie ouwer wordt; maar daar heb ik zelf ook last van zijn doorploegde gelaat bij een restaurant om de hoek steekt, schrikt de gérant of proprietaire zich bijkans we zenloos en wacht gelaten het vonnis af nadat Hans (of in de meeste gevallen een van zijn doorgewinterde vazallen) een meer dan eenvoudige doch voedzame maaltijd tot zich heeft genomen. Men weet, dat als Auer z'n haan heeft laten kraaien het pleit beslecht is. In een getuigend voorwoord van „Lekker '90" schrijft deze culinaire ijsbreker, dat hijzelf in zowat een jaar tijd ten be hoeve van deze gids „96 res taurants persoonlijk" heeft bezocht. Hoeveel geestelijke vernielingen hij daarbij heeft achtergelaten wordt niet ver meld. Hoewel, dit wordt wel duidelijk als je eenmaal de 160 bladzijden achter de kiezen hebt. Maar er kan ook euforie ontstaan onder de vele geluk kigen die van Auer, de ge kerfde apostel van het betere niveau, een lauwertak ontvin gen. We zullen het leren, dankzij „Lekker '90". Een kanttekening van Auer: „Gemiddeld kost eten nu, op het niveau dat deze gids be strijkt, minimaal ƒ110 per per soon, inclusief de wijn. In '85 kwamen in principe zo'n 700 restaurants voor vermelding in aanmerking, in '88 oplo pend tot bijna 1200, en nu zijn er alweer zowat 60 bijgeko- Dit is te veel, meent Auer: „In een land als Nederland is daar geen plaats voor; het aantal zaken dat allure beoogt moet terug naar ver onder de 1000. Veel te veel restauranthou ders grijpen te hoog en zijn blijkbaar blind voor de gun stige mogelijkheden die dit tijdsbestek voor zaken met een prijsstelling van rond de ƒ60 voor een complete, aange name avond". Deze zin klopt niet en is blijkbaar ontsnapt aan de correctie, maar we be grijpen wat Auer, die z'n le ven met eten en drinken doorbrengt, bedoelt. We mo gen hem beschouwen als een heraut die het beste voor heeft met ons als selectieve eters. Maar nu dan naar de feiten zoals die in „Lekker '90" zijn opgetekend. Ik zal me hierbij moeten beperken tot de beoordelingen die onze regio van Leiden en omstre ken betreffen. Beste koks Onder de tien beste koks van Nederland is Huub Biro van Villa Rozenrust in Leidschen- dam, die niettemin afzakte naar de tiende plaats, na vorig jaar nog nummer 3 te zijn ge weest. Dit lijstje wordt, overi gens, nog steeds aangevoerd door Cas Spijkers van De Swaen in Oisterwijk. Onder de 100 beste restaurants van Nederland, al dan niet begif tigd met een Michelinster, treffen we weer De Geleerde Man in Bennebroek aan, op een goede 50ste plaats (vorig jaar nog nr.44). Lisserbroek, met het Oude Dijkhuys van Koos Plasmeijer en echtgeno te en chef-kok Henny Philip- sen (26), is gesignaleerd om z'n opmerkelijke oorspronke lijkheid en verhoudingsgewijs redelijke prijzen. En met spe cialiteiten die Auer en tra wanten ten zgerste bekoor den. Het Oude Dijkhuys steeg van de 75ste naar de ongeveer 50ste plaats. Villa Rozenrust, Leidschen- dam, werd nr.3 in rangorde; vorig jaar ex aequo nr.l: „Eén Michelinster en dat is er één te weinig". Noorden, De Wa tergeus van Sjanie de Geus, die volgens Auer (en niet al leen volgens hem) fantastisch Loek Beeren en chef-kok Koos van Fulpen van De Beukenhof in kan koken, blijft op de rang lijst in de categorie tussen 80 en 90. De Beukenhof, Oegst- geest: „Historisch eetbol- werk". Chef-kok nog steeds de nu 52-jarige Koos van Ful pen volgens mij een rots in de opgeklopte branding onder stuwer Loek Beeren in een klassieke keuken met moder ne invloeden. „Ook het inte rieur gaat het afleggen tegen de tijdgeest, want in januari en februari wordt er ver bouwd. Uitstekende kwaliteit, maar de prijzen zijn te hoog, want in de ruime regio eet je net zo goed voor minder geld. Een Michelinster". „Lekker" verzuimde De Beukenhof op een plaats te zetten. Even buiten de grenzen van ons verspreidingsgebied ligt de nog jonge blomme Vreugd Rust in Voorburg. Auer doet daar, terecht, extatisch over en gaat zich bijna te bui ten aan loftuitingen. Het nieuwe domein van Henk Sa- velberg (46), die er het beste restaurant van ons land van wilde maken. Auer wilde Henks voeten kussen en noemde in „Lekker" dit para dijs „de nieuwe nummer 1 van Nederland", het „wonder van Voorburg", waar je ook kunt blijven slapen als de oogleden te zwaar zijn gewor den. Naast uw bed boven staat een telefoon naast het bidet, „want, zoals u weet, worden Het Oude Dijkhuys in Lisserbroek met het echtpaar Plasmeijer. zittend op bidets in Nederland heel wat telefoontjes afgehan deld". Een internationale top per. Ma Cuisine in Zoeter- meer, bij de witte molen, werd nr.38, tegen vorige keer tussen de 50 en 55. Toe vluchtsoord van vooral Hage naars. Dan krijgen we de goede keukens nr.101 t/m 500. Dat is veel volk aan de kook ge bracht. Een paar van „ver weg": De Kempersroef in Ku- delstaart. Aanbevelenswaar dig, alleen de prijzen zitten wat aan de hoge kant. Dicht bij de Top 100. Leenders in De Kwakel: uitstekende zaak die ruim 100 jaar bestaat. Eveneens dicht bij de Top 100. Alphen a.d.Rijn: De Eenden hof. Ton Wortelboer heeft de zaak verlaten en de naam Al- phense Molen is veranderd. Uitstekende kwaliteit onder chef-kok Wim de Mol, naast de hoge brug. Leidschendam: Grand William. Aangename intieme zaak van Willem en Tessa Seeers (de laatste één van de betere koks in ons land; steeds beter en creatie ver). Chagall in Leidschen- dam, een Michelinster: uitste kend eten, zelfs creatief en mooi van vormgeving. „Het probleem in Chagall (van de heer Siliakus) is altijd dat het er aan persoonlijkheid ont breekt; een gastheer die zijn stempel op de zaak drukt. Hoge prijzen". Voor ƒ135 heb je er een aardig menu. Lisse: De Barbaar. Een leuk stukje proza van Auer, waar we oog voor hebben. „Toen wij daar in 1989 aten kwam in een gesprekje met gastheer Duivenvoorden terloops deze uitgave van Lekker ter spra ke. De heer Duivenvoorden wist niet wie wij waren, het geen ten overvloede bleek uit zijn geringschattende woorden: „Die zijn hier nog nooit geweest". Voor ons was dit het hoogtepunt van de avond. We hebben het na tuurlijk zo gelaten. U eet hier goed, de sfeer is gezellig en informeel, de vérhouding prijs-kwaliteit gunstig. Tol ziens, meneer Duivenvoor den". Noordwijk, de Cleyburch: een gerenommeerde zaak in de regio van Annie en Sam van Hensbergen, en uitgebreid met enige zalen. In Noordwijk vond „Lekker" ook L'Etoile de Mer, het restaurant van Huis ter Duin. De inrichting kon, de hotelluxe in aanmer king genomen, wat fraaier, maar men eet er uitstekend. De Graaf ontmaskerd Zo geraakte Auer ook bij Chez An, een nog jonge tak van de bloeiende boom van de grijze horecameester Wim van Rheenen. „Plezierige kleine zaak met An (Anneke Hoogeveen, T.P.) als uw gast vrouw en de Franse kok Pa trick Rosalie in de keuken. Nu en dan vindingrijk koken. De verhouding prijs-kwaliteit is goed". Meer naar het noor den in Noordwijk staat De Graaf van het Hoogveen. Goed voor een hele beschou wing. Hans Auer haalt uit en werpt hier z'n masker met een grijns af, zoals ik al had LANGS OMWEGEN Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. LI kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. verwacht: „Jarenlang hebben wij ons afgevraagd wat die Michelinster hier deed, want het was o.a. door toedoen van eigenaresse en gastvrouw Ine Droogh een doorgangshuis voor gefrustreerd rakende koks. Is intussen Ine verdwe nen, loopt het niveau op, kan wat ons betreft de ster blij ven, en ziedaar: weg is ie. Joop Droogh heeft intussen de leiding, chef-kok Hoogen- doorn staat in de keuken. De Graaf is aan een nieuwe pe riode begonnen". Aan de voet der duinen staat, nog noordelijker, De Witte Raaf. Aan de Duinweg. Hotel temidden van een prachtige tuin gelegen, „waarbinnen een goed restaurant met als chef-kok Paul Duindam (33). „Hier wordt gesmuld zoals au tochtonen in deze streek wil len smullen, dus bijvoorbeeld kreeftesoep en gepocheerde tongfilets gevuld met krab en met kreeftesaus". Meer naar de oude duinen toe vinden we in Voorschoten Floris V: „klein restaurant in mooie tinten in het voormalig bal juwhuis. „Henk van Geemert (53) is als uw gastheer, hoewel beminnelijk, toch iemand met een gebruiksaanwijzing. Chef kok Jan Waasdorp kookt goed, nu en dan plezierig af wijkend van wat gebruikelijk „De Stad Rome" in Warmond is „het enige restaurant met een houtskoolgrill dat wij in deze gids toelaten, en wel om dat Fred Dijsselbloem er per fect mee om weet te gaan en zeker ook omdat de kwaliteit van het vlees hier boven ver wachting is". Nu een hele zwaai naar Abcoude omdat daar een stel uit „het Leidse" de scepter zwaait en de lakens en menu's uitdeelt. Fleurie heet het daar: „Elegante zaak, helemaal opgebloeid. Eige naar is Jan Moerkerk (Oegst- geest). De keuken is voortref felijk en staat onder leiding van de 33-jarige Fons Duiven voorde (Lisse), die in ken nerskringen al lang een be hoorlijke reputatie heeft opge bouwd". Ik mis opeens de "kleine Pillen", een gastheer, eerder tot vakbekwame was dom gekomen bij Oud Ley- den; helaas. Hij zal elders zijn weg gevonden hebben en ont snapt zijn aan de sperwerso gen van Hans Auer. Maar ach, ook in de wereld van lekker smullen en ontspan nen vertoeven zijn haat en nijd en boedelscheidingen niet nieuw. We zijn met „Lekker '90", wat ons betreft, zowat aan het eind van Auers Latijn zijn ge komen. Kijken we nog naar de categorie „Beste Oosterse keukens van Nederland in '90", of daar misschien nog iets te peuren valt wat onze streek betreft. Ja hoor; daar is Bunga Melati in Alphen, waar mevrouw Reijnen in de keu ken staat ter bereiding van rijsttafels. En daar is ook, na tuurlijk, Surakarta in Leiden, Noordeinde. „Gaby van der Ven kookt uitstekend. Met thuisbezorgservice". Evenveel lof voor Indonesia Baru in Leidschendam, waar de 57-ja- rige Elly Sumiati „uitstekend Dit was het weer voor 't vol gend jaar, ter culinaire aanbe veling of waarschuwing. De twaalfde Lekker Test. Het beste dat Nederland aan top- en subtop eetgelegenheden volgens Hans Auer in „Lek ker '90" te bieden heeft in deze regio. Wij kunnen er ons voordeel mee doen en Auer scherpt alvast hongerig als een wolf zijn pen voor '91, op een rondgang die van eten en drinken, waardering en meppen uitdelen aan elkaar hangt. Ik kijk er altijd naar Origami K&O Katwijk houdt don derdagavond een cursus kerstkaarten maken met be hulp van de Japanse vouw- techniek origami. De cursus begint om acht uur en duurt tot tien uur. Aanmelden kan door 15 te betalen bij het K&O-kantoor aan de Sluis- weg. Accordeon Accordeonvereniging DSVP treedt donderdag tijdens koopavond op in het tuin centrum van Jaap Kooy aan de Heereweg in Lisse. Maarten Maarten Peters treedt vrij dagavond op in jongerencen trum Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. De van „White horses in the snow" bekende Nederlandse zanger begint zijn optreden om negen uur. Entree kost 5 Advent Het Vesperkoor uit Noord wijk en Ad Novum uit Voor burg geven vrijdagavond een adventsconcert in de Grote of St. Jeroenskerk aan de Voorstraat in Noord wijk. Aanvang kwart over acht. Muzikale leiding is in handen van Jaco van Leeu wen en Ad de Groot. Entree kost f10, houders van een Pas 65 of CJP moeten fV,50 betalen. Schilderijen Onder het thema Schakels exposeert Willij-An van Gooi van 6 tot en met 29 de cember schilderijen in de bi bliotheek van Sassenheim De kunstenares maakte een twintigtal schilderijen, zij werd daarbij geïnspireerd door een houten ketting. De expositie wordt vrijdaga vond om negen uur officieel geopend. Kaarten Speeltuin vereniging Kinder vreugd houdt vrijdagavond een kaartavond in het ver enigingsgebouw in De En gel. Er wordt gespeeld in koppels. Men moet zich aan komen om acht uur op tafel. Toneel Toneelvereniging VIOS uit Oud Ade speelt vrijdag- en de klucht in drie bedrijven genaamd „Slag om de duiten" van P. G. Wodehouse en Guy Bol ton. De regie is in handen van José van der Hulst. Het verhaal draait om paarden races, gokken en geestver schijningen. Toneelvereni ging VIOS adviseert klein tjes dit keer thuis te laten want het stuk is tamelijk in gewikkeld. Het toneelstuk wordt opgevoerd in het Dorpshuis van Oud Ade. De aanvang is telkens om acht uur. Reserveringen bij Vro- nie Daalmeyer, telefoon 01712-8624. Toneel (2) „De Loge" is de titel van het toneelstuk dat vrijdagavond door ODI wordt gespeeld in de Duinpan in De Zilk. De voorstelling begint om acht uur, toegang kost f7,50 Kerstconcert Traditionele christmas-ca- rols zijn vrijdagavond te ho ren tijdens een concert in de St. Agathakerk aan de Heer eweg in Lisse. Ze worden ten gehore gebracht door The British Choir onder lei ding van Malcolm Davis. Te vens worden liederen uit di verse landen vertolkt. Het concert begint om kwart over acht, toegang kostf7,50. Kinderen en 65-plussers moeten f5 betalen. Twee mille voor wethouders Leidschendam LEIDSCHENDAM De Een voorstel hierover, een ini- drie Leidschendamse wet- t,iat'!f va" burg5m?e,s'"„ j in0n de Vreeze, werd gisteren zon- houders krijgen over 1989 discussie door de raad aan een onkostenvergoeding vaard. Wethouders krijgen, van 2.257 gulden. behalve voor het gebruik van de eigen auto, geen vergoeding voor verblijfs- en representa tiekosten. Voor volgende jaren wordt eerst nagegaan welke de gevolgen zijn voor de rechts positie van wethouders van de operatie-Oort. De achttien an dere agendapunten van de raadsbijeenkomst werden gis teravond eveneens aanvaard. DEN HAAG/OEGST- GEEST- „Ik betaal op het ogenblik iedere keer twee gulden vijftig om mijn container buiten te laten zetten". Mevrouw G. Schalekamp uit Oegst- geest krijgt van de ge meente geen ontheffing om in plaats van de mini container vuilniszakken buiten te mogen zetten. Sinds januari 1987 moet iedereen in Oegstgeest ge bruik maken van de mini- containers. Gisteren werd haar bezwaar behandeld bij de afdeling recht spraak van de Raad van State. Volgens W.A.L.M. Cornelis- sen, die namens het college van burgemeester en wethou ders van Oegstgeest sprak, zijn de containers ingevoerd om de ruggen van de mensen van de reinigingsdienst te sparen. De gemeente kan ontheffing van het gebruik geven als een huis te ver van de straat ligt of als mensen wegens hun gezond heid de containers niet kun nen tillen. Volgens Cornelis- sen is het beleid dat de afva- lophalers de containers in die gevallen zelf van het erf ko men halen. Pas als dat niet mogelijk is, wordt het gebruik van vuilniszakken toegestaan. Mevrouw Schalekamp stelde gisteren dat zij de container niet kan tillen omdat zij een auto-ongeluk heeft gehad en daardoor last van haar rug heeft. Bovendien vindt zij dat de containers lelijk zijn en J stinken. De heer Cornelissen hield vol dat mevrouw Schalekamp tot; nu toe niet heeft aangetoond t dat haar persoonlijke omstan- digheden een uitzondering op de regel nodig maken. Staatsraad J.A. Borman stelde voor dat de gemeentearts me vrouw Schalekamp onder- x zoekt. Als zijn oordeel is dat zij, de container niet kan tillen,! zal de gemeente haar alsnog ontheffing kunnen verlenen.' De Raad van State zal de zaak f in de tussentijd (gedurende drie maanden) aanhouden. BEWONERS WILLEN GEEN GARAGEBOXEN NOORDWIJKERHOUT Een potentiële bron van ge luidshinder. Zo betitelen de bewoners van het pand Lan ge velderweg 135 de plannen van Thuvast 11 bv. om zes ga- ragaboxen te bouwen aan de Langevelderweg. Zij wijzen in hun bezwaarschrift naar het open en dicht gaqn van de sta len garagedeuren, het uitvoe ren van werkzaamheden in de garages en het af en aan rijden van auto's. „Dit normale ge bruik vermindert de door ons zeer gewaardeerde rust", schrijven G. Sluimer en H. Springer in hun brief aan de gemeente. Zij vrezen ook dat het door de bouw van de gara geboxen te druk wordt op de Langevelderweg waar zich nu al regelmatig vrachtwagens klemrijden. Deze situatie wordt verergerd doordat de grote wagens nu nog het laat ste stukje bestrating kunnen gebruiken als insteekhaven. Deze mogelijkheid vervalt zo dra de garageboxen worden gebouwd. Ook vreest men dat het landelijk karakter van de Langevelderweg wordt aange tast. Voor de bouw van de ga rageboxen moet een groot op pervlakte aan bomen en strui ken worden gerooid. Vermoed wordt dat ook een deel van het gazon sneuvelt voor de aan- en afvoer van het ver- Alcoholverbod voor centrum Noordwijkerhout NOORDERWIJKERHOUT Er mag geen alcohol meer worden gedronken in het cen trum van Noordwijkerhout. Dit is in de nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening (APV) vastgelegd die op 1 ja nuari aanstaande in werking treedt. Ook mag er dan ook niet meer worden rondgelopen met aangebroken flessen of blikjes alcoholhoudende drank. Het verbod geldt niet voor terrassen of als burge meester en wethouders ont heffing hebben verleend. In de nieuwe APV die morgen wordt besproken in de verga dering van de commissie alge mene bestuurlijke aangelegen heden, wordt tevens de secun daire weg 1 en de Delfweg aangewezen als route voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Op wegen binnen de be bouwde kom is het voortaan verboden om langer dan drie dagen een kampeerwagen, ca ravan of aanhangwagen te la ten staan. Honden moeten ver der in Noordwijkerhout aan gelijnd worden. Een uitzonde ring wil de politie maken voor de groenstrook tussen Dijk- zicht en de provinciale weg 1, het recreatiegebied aan de Leeweg, het voetpad aan de Boekhorsterweg, de Oosterdui nen en het pad tussen de pro vinciale weg 1 en het Leeu- wenhorstbos. Kruispunt Kerkstraat j wordt veiliger s I l NOORDWIJKERHOUT De r kruising van de Pilarenlaan j f en de Van der Weijdenlaan v met de Kerkstraat wordt veili- ger. Het trottoir aan beide zij- 1 den van de Kerkstraat gaat1 straks door lopen. Op deze wij- j t ze wil de gemeente Noordwij-j\ kerhout het aantal verkeers-g ongevallen op het kruispunt i c terug brengen. Uit een analyse1 e van het aantal ongevallen in de laatste jaren blijkt dat de s meeste botsingen op dit kruis- d punt voorkomen doordat au- e to's uit de Pilarenlaan of Van|S der Weijdenstraat geen voor- d rang verlenen aan wagens op i - de Kerkstraat. Dit is een ge volg van het feit dat veel auto-1 mobilisten niet tijdig herken nen dat ze een kruising nade ren. Door het door laten lopen van het- trottoir probeert de gemeente daar verandering in te brengen. Noordwijkerhout I wil hier 11.000 gulden voor op; tafel leggen. De commissie openbare werken praat don- derdag over het plan.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10