Politie vreest toename van zware criminaliteit Peppel Steunpunt bejaarden op lokatie De Kinderdagverblijf t Zonnestraaltje open in februari 'Brandbeveiliging Muzenhof deugt niet Storingen telefoon raadhuis Leimuiden Groen licht voor fietspad LEIDEN OMGEVING £etdó<2 Soirumt VRIJDAG 1 DECEMBER 1989 PAGINA 12 Drie dronken automobilisten WASSENAAR De Wassenaarse politie heeft van nacht processen-verbaal opgemaakt tegen drie dron ken automobilisten. De eerste, een 40-jarige Hagenaar, reed gisteravond omstreeks half elf met zijn auto tegen een boom. De carrosserie was dusdanig ontzet dat het voertuig met een koevoet moest worden opengewrikt. De be stuurder is met lichte verwondingen overgebracht naar het Westeinde-ziekenhuis, waar de bloedproef werd afgenomen. Om half drie vannacht zagen agenten een 53-jarige automobilist uit Wassenaar slingerend over dezelfde weg rijden. Op het politiebureau bleek dat de man te diep in het glaasje had gekeken. Een 48-jarige Duitser die in Zweden woont werd vanochtend om zeven uur aangehouden op de Rijksstraatweg. De politie van Wassenaar was door de rijkspolitie ge waarschuwd dat de man die nogal vreemd reed er aan kwam. Ook hij kreeg een rijverbod en een pro ces-verbaal. Subsidie voor Oranje Comité LEIMUIDEN Het Oranje Comité van Leimuiden krijgt 2.000 gulden subsidie voor het organiseren van de 5 mei viering in 1990. Het is dan 45 jaar geleden dat Ne derland werd bevrijd. Het comité is van plan die dag oude leger voertuigen door Leimuiden te laten rijden, dit als onderdeel van een route die langs meerdere plaatsen in de bollenstreek zal gaan. Ook Rijnsaterwoude wordt bezocht. De schoolgaande jeugd zal bij de festivitei ten van deze dag worden betrokken. Ver der krijgt de Stichting Open Bejaarden- werk in Leimuiden 3.000 gulden subsidie voor het organiseren van een feestavond voor de oudere inwoners van Leimuiden ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gedeelte van het gemeenschaps centrum 't Spant op 3 april 1990. De com missie welzijn ging gisteren akkoord. Geen oplossing voor Splotsz ALKEMADE Voor nieuwbouw van jongeren- sociëteit Splotsz is hooguit 70.000 gulden beschik baar. Splootsz zelf heeft om twee ton gevraagd voor nieuwbouw op de huidige lokatie aan de Stationsstraat. Wethouder Beelen zei dit gisteren in een vergadering van de beheers commissie sport- en jeugdac- commodaties. Men kwam gis teravond unaniem tot de con-, clusie dat er „iets" moet ge beuren voor Splotsz. De be heerscommissie vindt dat het Splotsz-gebouw het niet meer waard is om veel geld te ste ken in een verbouwing. Ook bestaan er nogal wat weer standen tegen de huidige loka tie. Een van de commissiele den drukte het zó uit: „Als je het Splotsz-gebouw nog gaat opknappen, kun je je geld net zo goed meteen in het Braasse- mermeer gooien". Wethouder Beelen zei dat het voor de be heerscommissie onverant woord is om het beheer te voe ren over een dergelijke verou derde jeugdaccommodatie. Al ternatieve accommodaties zijn evenwel momenteel niet voor handen. „We studeren wel op een oplossing" was het enige dat Beelen kwijt wilde. De gewenste verbouwing voorziet in een aanbouw langs de gehele voorgevel van 18,5 meier lang. Deze aanbouw zou 3,5 meter breed moeten wor den. De soos zou na de verbou wing minstens een gedeelte lijk, gekoelde fustruimte, een nieuwe garderobe, een nieuwe entree met hal, een nieuwe toiletgroep, berging en een kleedkamer tevens bestuurs kamer moeten hebben. De be staande hal en toiletten zouden dan kunnen verdwijnen. Twee draagmuren dienen gedeelte lijk te worden vervangen door een stalen draagkonstruktie. Het Splotsz-bestuur gaat er vanuit dat de gemeente als ei genaar/verhuurder van het Splotsz-gebouw, het leeuwen deel van de verbouwingskos- ten van twee ton voor haar re kening zal nemen. LEIMUIDEN Een spe ciale werkgroep van amb tenaren van de gemeente Leimuiden begint volgen de week met een onder zoek naar de kansen van een dienstencentrum voor ouderen aan de Wilgen laan. De lokatie die de ge meente op het oog heeft is nu nog in gebruik bij speeltuinvereniging De Peppel. Het dienstencen trum moet een alternatief bieden voor het bejaar dencentrum dat definitief niet in Leimuiden komt. Om de realisering van een LEIMUIDEN Het gemeen tehuis van Leimuiden is de laatste maanden telefonisch slecht bereikbaar. Storingen op de lijn, inbrekende ge sprekken van andere bellers en nauwelijks verstaanbare gesprekspartners zijn de laat ste weken schering en inslag. Veel inwoners van Leimuiden, maar ook mensen die vanuit andere gemeenten naar het gemeentehuis bellen, klagen over de slechte kwaliteit van de ontvangst. Gemeentesecre taris W. Bello kent de klach ten. Volgens hem worden ze veroorzaakt door de oude cen trale in het dorp. Personeel van de PTT sleutelt momen teel aan de centrale om de problemen te verhelpen. Een nieuwe centrale is voorlopig nog niet te verwachten. Een teleurgestelde Bello: „Een tele foontje naar het informatie punt levert ook niets op. Het enige antwoord dat je krijgt is dat het geen tien jaar meer duurt". Inbraken in Leimuiden LEIMUIDEN Een ag- gregaat en 40 pakken kof fie zijn gisternacht gesto len bij Gemeentewerken aan de Dr. Stapenseastraat in Leimuiden. De inbrekers kwamen binnen via een zijdeur. Voor de politie is het nog een raadsel hoe ze de deur open hebben kunnen krijgen want er zijn geen braaksporen. De inbraak werd gistermorgen om half acht ontdekt door het personeel. Dezelfde nacht werd ook inge broken bij Vermeul b.v. aan het Noordeinde, De inbrekers vernielden een raam en door zochten vervolgens het hele pand. Tot nu toe wordt niets vermist. LEIDERDORP De brandbeveiliging van het culturele centrum Muzen hof deugt niet. Deze be schuldiging uitte het raadslid H. van de Zande (PPR/PSP) tijdens de gis teravond gehouden verga dering van de commissie sport en welzijn. Van de Zande verweet het college van B en w nalatig heid bij het naleven van de brandweerverordening. Hij vond het „een schrijnende LEIDERDORP De tac tische recherche van het rijkspolitiedistrict Den Haag verwacht steeds meer werk te krijgen aan de bestrijding van de zwa re criminaliteit. De toena me van het aantal over vallen, de grotere aan dacht voor milieudelicten en de neiging tot verplaat sing van de handel in ver dovende middelen van de steden naar kleinere ge meenten wijzen in die richting. „Ik wil niet zeg gen dat wij om die reden niet genoeg hebben aan de 22 man die momenteel voor de tactische recher che beschikbaar zijn. In feite heb je nooit genoeg dienstencentrum mogelijk te maken moet De Peppel ver huizen naar een andere lokatie in het dorp. De commissie wel zijn bleek gisteren bereid daarvoor 4.000 gulden te wil len reserveren. Het geld maakt eigenlijk deel uit van de subsidie waarop de speel tuin recht heeft, maar niet krijgt omdat de eigen kas te goed gevuld is. Het dienstencentrum moet het de bejaarden van Leimuiden en Rijnsaterwoude mogelijk maken langer in hun ver trouwde omgeving te blijven wonen. Leimuiden is daarbij wel afhankelijk van de Wet op de Bejaardenoorden. Een wij- ALKEMADE Kinder dagverblijf 't Zonnestraal tje in de Roelofarends- veense Ignatiusschool gaat begin februari van start. Dat is alhans het doel waar naar initiatiefneemster Carla Vollering-Schaareman streeft. In de gisterenavond gehouden vergadering van de raadscom missie welzijn liet wethouder L. Beelen weten 'dat de Ignati- zaak" dat de stoelen in de theaterzaal van Muzenhof nog steeds los staan, terwijl de klemmen daarvoor bij de ingebruikneming van hof Muzen al waren aangeschaft. De mededeling dat de klem men al die tijd in de origine le verpakking ergens in een ruimte opgeslagen hebben gelegen verraste wethouder C. Huigen-van Boven (VVD). „Ik hoor het hier voor het eerst. Dit is voor mij een nieuw gegeven", aldus me vrouw Huigen, die beloofde te zullen nagaan hoe de klemmen er waren gekomen. mensen voor politiewerk", al dus kapitein G.R. Heij, hoofd van de afdeling tactische re cherche van het district. De tactische recherche onstond bij de reorganisatie van de rijks politie in 1984. Daarvoor heet te het de recherchegroep. In de loop van de afgelopen 20 jaar groeide dit onderdeel van justitionele dienst van enkele mensen uit tot de huidige groep van 22. Naast de heer Heij en zijn plaatsvervanger, adjudant F.J.H. Helfersteijn zijn er vier adjudanten als te amleiders werkzaam, en lopen er 16 tactische rechercheurs rond, allen opperwachtmees ters. „Het gaat om zeer erva ren rechercheurs, vaak afkom stig uit de groepen zelf, die de technische recherche van de rijkspolitiegroepen ondersteu nen bij het onderzoek", vertelt de heer Heij, voormalig groepscommandant van de Leiderdorpse rijkspolitie. De zigingsvoorstel dat de vesti ging van een dergelijk cen trum mogelijk maakt moet nog worden aangenomen. De be handeling in het parlement heeft evenwel vertraging op gelopen doordat het wetsvoor stel is terug verwezen naar de Raad van State. Volgens wethouder B. van Puffelen gaat het om een plan voor een kleinschalig steun punt voor de bejaarden. In het gebouw zouden de eerste lijns- zorg, een vraagbaak voor de thuiszorg, een recreatieruimte en een eetzaal kunnen worden gehuisvest. Het is niet moge lijk dat de ouderen in het dienstencentrum gaan wonen. usschool voor de somma van één gulden per jaar zal worden verhuurd aan een, nog op te richten, stichting. In deze stichting zullen zijn vertegen woordigd Samenwerkingsver band Jouw Alkemade (SJA), Vollering, muziekvereniging Liefde voor Harmonie en een vertegenwoordiger van de ge meente Alkemade. Uit de nog lopende onderhandelingen is duidelijk geworden dat de ge meente het achterstallig on- „Ik neem aan dat ze betaald zijn", veronderstelde ze. Het verwijt dat het college zich van de veiligheid in Muzen hof niets aantrok bestreed Huigen. Zij deelde mee, dat in de begroting voor 1990 re kening met de beveiliging van Muzenhof is gehouden. Het raadslid C. Hogervorst (CDA), die de stoelklemmen in Muzenhof heeft ontdekt, vroeg zich echter na afloop af of een investering van een ton voor de aanschaf van nieuwe stoelen wel verant woord was. technische rechercheurs ver richten het sporenonderzoek, de tactische rechercheurs en hun teamleider doen eigenlijk de rest, het buurtonderzoek, de aangifte, verhoren en der gelijke. Dit alles op verzoek van de rijkspolitiegroep. Het gaat dan om zware en georga niseerde criminaliteit. „De overval op een garagebe drijf in Papeveer afgelopen maandag is een voorbeeld van een zaak waarbij de tactische recherche wordt ingeschakeld. De zaak Kemp, de illegale stort van afval in de Alphense Coupépolder is een voorbeeld van een ernstig milieudelict waarbij met de gemeentepoli tie van Alphen werd samenge werkt. Een bekende fraude zaak waar wij ons mee bezig houden is die van Van Aken van het ter ziele gegane soft warebedrijf Aackosoft in Lei derdorp", aldus de heer Hel fersteijn. In de bollenstreek Wel bestaat de kans dat er aanleunwoningen worden ge bouwd, waarvan de bewoners gebruik kunnen maken van de voorzieningen van het steun punt. Van Puffelen hoopt de bouw van dergelijke woon ruimte te kunnen realiseren door» het benutten van het bouwcontingent voor huurwo ningen waarover de gemeente beschikt. Uiteindelijk moet het centrum soelaas bieden voor alle oudere inwoners van zo wel Leimuiden als Rijnsater woude. Volgens Van Puffelen is dat mede door het goede openbaar vervoer zeker haal baar. Ouderen uit omliggende gemeenten kunnen niet in het dienstencentrum terecht. derhoud aan de al jaren leeg staande school zal afkopen. De definitieve voorstellen worden in januari behandeld in de desbetreffende raadscommis sies en in de gemeenteraad. Vollering en de overige deel nemers krijgen direct hierna de sleutel van de „Ig". Kinderdagverblijf 't Zonne straaltje wordt gehuisvest in de benedenverdieping van de hoogbouw. Liefde voor Har- zou nog het onlangs ontdekte marihuanatransport in Hille- gom kunnen worden ge noemd. De tactische recherche wil in de komende tijd wat meer naar buiten treden, om te voorkomen dat zij als een „ge heime" organisatie binnen de rijkspolitie wordt gezien. „Bij het publiek 'is nauwelijks be kend dat er bijvoorbeeld bij een overval ook regionaal ope rerende tactische rechercheurs aan het werk zijn. Vaak wordt gedacht dat dan alleen de rijkspolitiegroep actief is", al dus de heer Heij. Begin vol gend jaar zal in de bollen streek een proef worden ge daan met een betere aanpak van de bestrijding van serie misdaad, zoals inbraken in wo ningen en diefstallen van au toradio's, waarmee de tactische recherche zich bij wijze van uitzondering op het gebied van de kleine criminaliteit begeeft. Volgens Th. de Hartog, be stuurslid van speeltuinvereni ging de Peppel vindt het be stuur de lokatie naast het ge meenschapscentrum 't Spant geschikt voor een nieuwe ves tiging. De Peppel heeft nu 229 jeugdleden. De buurt waar de speeltuin nu ligt is wat ver grijsd. Het zou een goede zaak zijn wanneer de speeltuin naar een wat meer kinderrijke buurt zal verhuizen, zo mepen B en W van Leimuiden. De plannen voor verplaatsing zijn nog in een heel pril stadium, maar hu al wordt gedacht aan het koppelen van een gebouw tje dat dienst kan doen als per manente kinderopvang. monie krijgt de laagbouw ter beschikking en de rest van de Ig is voor de SJA, die in een van de lokalen haar kantoor zal inrichten. De overige loka len zal de SJA doorverhuren onder meer aan de groep Op Blote voeten en de FNV. De verbindingsdeur tussen de laag- en de hoogbouw wordt definitief dichtgemetseld. Kin derdagverblijf 't Zonnestraaltje krijgt aan de voorzijde een ei gen ingang. In totaal schat Joke Berkouwer: eerste op de lijst ZOETERWOUDE Joke Berkouwer gaat de CDA- lijst in Zoeterwoude aan voeren bij de komende gemeenteraadsverkiezing. Dat wordt althans voorgesteld aan de CDA-leden die zich op 18 december mogen uitspre ken. Als tweede op de lijst staat de huidige fractievoorzit ter Rob Hogenelst. Hij is be stemd om als wethouder te gaan optreden. De huidige CDA-wethouder, Ton van der Heijden, staat op een onver kiesbare 16e plaats. Van de nu zittende CDa-raadsleden ko men Marianne van Teijlingen- van Bemmelen en Cock Roes- sen niet meer terug. Als derde op de CDA-lijst staat Sjaak van der Salm. Ook nu zit hij in de gemeenteraad met als spe cialiteit de agrarische sector. ZOETERWOUDE Het fiets/voetpad tussen de Westeindseweg en de Dr. Kortmannstraat komt er. Gisteravond ging de ge meenteraad van Zoeter woude unaniem akkoord. Aanvankelijk had de fractie van Progressief Zoeterwoude nog wat bedenkingen. De pro gressieven stelden voor te wachten tot er meer duidelijk heid is over het regerings standpunt over een aantal za ken. Burgemeester Houdijk wees er op dat gemaakte af spraken nagekomen moeten worden. Voorts stelde Houdijk dat er ontwikkelingen gaande zijn in de richting van een toe name van het aantal fietspa- Aanvankelijk vreesde het pro gressieve raadslid Ton Rin- gersma dat de gemeente Zoe terwoude zich rijk rekent. „Hoe hard zijn de toezeggin gen van rijk en provincie. Het fietspad vanuit het Westeinde moet aansluiten op een pad over het terrein van Slinger land en aan de andere kant op de Hofweg. De financiële ge volgen daarvan zijn nog heel onzeker. Voor de Hofweg is de gemeentelijke bijdrage becij ferd op 110.000 gulden en voor het fietspad op het terrein van Slingerland tussen de 300.000 Vollering 25.000 gulden te moeten investeren in bouw kundige aanpassingen. Het gemeentebestuur zal trachten in aanmerking te ko men voor vier jaar lang tel kens tachtigduizend gulden zo genoemde „Oortgelden". Deze gelden worden door het rijk beschikbaar gesteld in het ka der van de voorgenomen sti muleringsmaatregel kinderop vang. De behandeling varj het bewuste wetsvoorstel vindt Rob Hogenelst: wethouder FOTO'S: PR Hij is ook de voorman van de LTB-ers. Vierde is zijn naam genoot Sjaak van der Salm van de Noord Aa. De huidige secretaris van het .CDA, Ge rard van der Hulst, staat als vijfde genoteerd. Nummer zes is een nieuweling op het poli tieke front: Marja Knops. Als zevende staat genoteerd Han- neke Elderhorst-van Hofwe gen. Haar vader was in het verleden enkele jaren wethou der van de gemeente Zoeter woude. Opvallende namen op de lijst zijn voorts die van Koos van der Geest, hij was al 8 jaar raadslid, en Nico Mine- kus die in het verleden ook raadslid namens het CDA was. Verder op de lijst Leen van der Hoeven, Ben van der Geest, Bob Beskers, Mies van der Krogt, Peter van Son en Theo van Steijn. en de 550.000 gulden. Kunnen we niet beter wachten op meer duidelijkheid", aldus Ringers- ma. Daar voelde het college niets voor. Burgemeester Houdijk: „We eten toch zeker geen ge nadebrood. We moeten het Rijk niet de gelegenheid geven te twijfelen aan gemaakte af spraken. Ik denk zelfs dat voor de aanleg van fietspaden de toekomst zelfs nog beter zal worden. Voor overlast van het fietspad vanaf de Westeindse weg hoeft niemand bang te zijn. Het pad krijgt een puur recreatief karakter en per se geen verkeersfunctie", aldus Houdijk. CDA-man Sjaak van der Salm was evenwel bedroefd. „Doel van de ruilverkaveling was een betere verkaveling te krij gen, een betere waterhuishou ding in de polders en econo misch sterkere bedrijven. Het economisch belang dient voor rang te hebben boven het re creatieve belang. Nu is dat precies andersom. Dat stemt mij, als veehouder, erg droe vig", aldus Van der Salm. Burgemeester Houdijk pro beerde hem gerust te stellen: „De ruilverkavelingscommis sie heeft ook wettelijk de op dracht om recreatieve elemen ten mee te nemen in de plan nen. Dat is hier dus duidelijk gebeurd". volgende week plaats in de Tweede Kamer. Spoedig daar na kunnen de gemeenten hun aanvragen indienen. In totaal stelt het rijk een bedrag van minstens 130 miljoen gulden beschikbaar voor de periode 1990 tot en met 1993. Alkema de komt hoogstwaarschijnlijk in aanmerking voor subsidië ring van 16 van de in totaal 20 opvangplaatsen. Dit komt neer op een bedrag van 80.000 gul den per jaar. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gra tis wekelijkse bijlage van deze krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800): Indiana Jones and the last crusade (al); 20.30. za. zo. di. wo. ook 13.30. zo. ook 16.30. EUROCI NEMA II: Blind fury (12); 18.45, 21.30. di. ook 14.00. zo. ook 16.15. Taran en de toverketel (al); za. zo. wo. 14.00. EUROCINEMA III: Bat man (12); za. zo. wo. 13.30. See no evil, hear no evil (al); 18.45, 21.15. di. ook 14.00. zo. ook 16.15. EUROCI NEMA IV: Kassière (al); 18.30, 21.15. za. zo. di. wo. ook 13.30. zo. ook 16.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Kassière (al); 19.00. 21.15. za. zo. wo. ook 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): Sea of love (12); Kickboxer (12); 14.30, 19.00, 21.15. Sex, lies and videotape; See no evil, hear no evil (al); 19.00, 21.15. vr. ma. di. do. ook 14.30. Batman (12); za. zo. wo. 14.15. Indiana Jones and the last crusade (al); 14.15, 18.45, 21.15. Ta ran en de toverketel (al); za. zo. wo. 14.30. «TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): Unbearable lightness of being (al); 20.00. wo. za. zo. 14.00. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071-125414): Sister dearest (16); 14.30, 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GREENWAY:D/nsdag 5 december de gehele dag gesloten. Batman (12); vr. 19.00, 21.15. za. 15.45, 19.00, 21.15. zo. 15.45, 19.00. ma. 20.15. wo. 15.45, 20.15. do. 20.15. A cry in- the dark (12); vr. t/m zo. 21.15. ma. t/m do. 20.15. Married to the mob (12); zo. do. 20.45. Running on emp ty; vr. 19.00. za. zo. 14.00, 15.45, 19.00. wo. 14.00, 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN Junglebook; za. zo. wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA: Lock up (12); vr. za.zo. 20.00. A touch of infidelity (al); ma. di. wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Junglebook; za. zo. wo. 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27, tel. 463500): Sea of love (12); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Cookie (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: Blind fury (12); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 471656): Sex, lies and videotape (al); 14.00, 19.15, 21.45. za. zo. 14.00, 16.45, 19.15, 21.45. BABYLON 2: The Cook, The Thief his Wife her Lover (16); 14.00, 19.00, 21.30. za. zo. 14.00, 16.30, 19.00, 21.30. BABYLON 3: Pathfinder (12); 14.00, 19.00, 21.30. za. zo. 14.00, 16.30, 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 630637): De kassière (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: See no evil, hear no evil (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: K9 (al); 18.45, 21.30. vr. ma. di. do. ook 14.00. METROPOLE 1 (Carne- gielaan, tel. 456756): When Harry met Sally (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ME TROPOLE 2: Parenthood (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Indiana Jo nes and the last crusade (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4: The dream team (al); 18.45, 21.30. vr. ma. di. do. ook 14.00. METROPOLE 5: Skin deep (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 462400): Indi ana Jones and the last crusade (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2: Lethal weapon 2 (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 3: Batman (12); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4: Last exit to Brookly (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Torch song trilogy (16); 19.15, 21.45. za. zo. wo. ook 14.00. STUDIO 2: Mistery train (16); 19.00, 21.30. STU DIO 3: A dry white season (12); 19.00, 21.30. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Cobra Verde; vr. za. zo. 19.30, 21.45. zo. ook 16.15. Zaal 2: Yaaba; 19.30, 21.45. zo. ook 14.00, 16.15. Zaal 3: 19.30, 21.45. za. 20.00. wo. 19.30, 22.00. Batman'66; vr. Ran; za. Go west youngman; zo. Nora Prentiss; ma. The womaninthe win dow; di. All about Eve; wo. Die Buchse der Pandora; do. NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1: Pet sematary (16); za. 00.15. CINEAC 2: Edge of Sanity (16); za. 00.15. CINEAC 3: De leip van TV 62 (16); za. 00.15. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Jungle book; za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. METROPO LE: Platvoet en zijn vriendjes; za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. STU DIO: Pinokkio; za. zo. wo. 14.30. De gebroeders Leewuenhart; za. zo. wo. 14.30. „Vierambachtweg moet verbreed" WOUBRUGGE De Vierambachtsweg is te smal en moet worden ver breed tot 51/2 meter. Voorts is de weg slecht en rijdt het verkeer er te snel. Dit blijkt uit een rapport van de Grontmij. Deze adviseert ver keersheuvels aan te brengen die snelheidsvermindering daadwerkelijk afdwingen en de afwatering en de bermen te verbeteren. Omwonenden wil len een fietspad aan de west zijde. De commissie ruimtelijke or dening toonde zich gisteren verheugd over de voorstellen van de Grontmij. Raadslid Markx. wees er echter op, dat er weinig geld voorhanden is om de plannen, die zo'n 7,5 ton kosten, te financieren. Ge meente en bewoners zijn al twintig jaar in gesprek over de Vierambachtsweg tussen Al phen en Woubrugge. Halver wege de jaren zeventig leidde dat tot de eerste verkeersrem- mende maatregel. De weg werd op bepaalde tijden geslo ten verklaard voor het snel verkeer om vooral de fietsen de jeugd die in Alphen op school gaat te beschermen. La ter werden de maatregelen nog wat uitgebreid met snel- heidsremmende verkeersheu- veltjes in de weg. Het snelver keer trekt zich echter niets aan van deze maatregelen. Baby Bart is 2500e Baby Bart Prijkel uit Voorburg stond gisteren in het middelpunt van de belangstelling van Kraamcentrum Rijn en Vliet. De baby, die maandag is geboren en zes pond weegt, is de 2500e cliënt van het kraamcentrum. De familie werd gisteren overstelpt met vele cadeaus waaronder een schitterend bloemstuk en badhand doeken van groot naar klein. Baby Bart kan zich laten hullen in een badjasje, waarop „2500e baby" is geborduurd. Ook was aan zijn broertje Thijs, net tien maanden oud, gedacht: hij kreeg du- plo-speelgoed. Kraamhulp Trees Romijn werd met een handdoe kenset verblijd. Het verzorgingsgebied van het kraamcentrum bestaat uit Leiden, Leiderdorp, Leidschendam, Oegstgeest, Stompwijk, Voorburg, Voorschoten, Wassenaar en Zoeterwoude. FOTO: KEES VERKERK Nieuwkoopse honden krijgen penning NIEUWKOOP De Nieuwkoopse honden moeten binnenkort een penning dragen. De commissie begrotingen stemde gisteren in met deze maatregel die meer geld in het laatje moet brengen. Geschat wordt dat in het plassendorp 300 „zwarte" honden rondlopen. De extra opbrengst moet worden gebruikt om de overlast door honden te bestrijden. Wethouder D. Boonstra (CDA) concludeerde dat in de commissie geen overeenstemming bereikt kon worden over de ernst van het probleem, maar wel, indien het probleem van de overlast wordt aangepakt, dat dit gericht aangepakt moet worden. Hij doelde daarmee op de plantsoenen en de speelplaatsen. In ieder geval moet er een aanlijngebod komen en moet in de zogenoem de kwetsbare gebieden, speelplaatsen, plantsoenen, zandbakken, moet een effectieve controle uitgeoefend worden. C.M.E. Mour- tis (PvdA) vond dat de hondebezitters zelf de poep moeten op ruimen. Zij dacht hierbij aan een schepje. Op dit moment betaalt een hondebezitter 70 gulden per hond. Dit geld komt in de alge mene middelen. In Nieuwkoop zijn ongeveer 900 honden, waar van 600 bezitters de belasting betalen. Joke Berkouwer voert CDA- li jst in Zoeterwoude aan

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12