ass Wereldkampioen Jansher Khan vindt squash niet leuk meer Sport op tv Iran je in poule Brazilië Grote publieke belangstelling voor wereldbeker schaatsen Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! QeidóaQounant WOENSDAG 29 NOVEMBER 1989 PAGINA 9 mman-Karpov ar Malaysia [STERDAM De fina- ran het kandidatentoer- ii schaken tussen Jan iman en Anatoli Kar- is door de internatio- s schaakfederatie DE) toegewezen aan laysia. twaalf partijen omvat- de tweekamp begint, gens de Nederlandse aakbond, op 7 maart i het komend jaar in ala Lumpur. De win- r verwerft het recht titelgevecht aan te p met wereldkampioen jparov. Floris Jan Bovenlander. Ruime oefenwinst voor hockeyers AMSTELVEEN Het Nederlandse heren hockeyteam heeft gisteravond de eerste oefenwedstrijd tegen Frankrijk met ruim verschil gewonnen. Na een ruststand van 2-0 werd het in het Wagenerstadion van Amstelveen 6-0. Topscorer was Floris Jan Bovelander met drie treffers uit straf- corners. Weterings, Parlevliet en Delissen scoorden elk eenmaal. Bondscoach Hans Jorritsma gaf in het eenzijdige duel tegen de Fransen, met als coach de Nederlander Obe Postma, ook alle bankzitters een kans. Bij hen was Marinus Moolenburgh van Bloemendaal, die in plaats van de niet beschikbare Maurits Crucq in december de oefenstage van twee weken naar Ke il FOTO: DIJKSTRA nya mee zal maken. Becker opent Masters moeizaam tegen Gilbert altijd wat hoger en zijn baannelft iets groter wanneer hij tegen Brad Gilbert speelt. Gisteren in Madison Square Garden, tijdens de opening van het Masters Toernooi, was het niet anders. Becker had drie sets nodig tegen de Amerikaan, nadat Ivan Lendl en Stefan Edberg eerder op de avond zonder zichtbare moeite van repectieve- lijk Michael Chang en André Agassi hadden ge wonnen. Bijna drie uur moest Becker, die vier van zijn voorgaande vijf partijen van Gilbert verloor, zich inspannen. Gilbert kreeg zijn kansen omdat Becker moeite had met zijn opslag. Toch won de Westduitser in drie sets (2-6, 6-3, 6-4). Edberg versloeg Agassi met 6-4, 6-2. Lendl was te sterk voor Chang: 6-1, 6-3. Donike: Doping blijft sport ook in toekomst beheersen BONN „De strijd tegen doping in de sport gaat te langzaam. Het gebruik van stimulerende middelen blijft ook in de jaren negentig een groot probleem". Dit is^de mening van de West- duitse professor Manfred Donike, lid van de medische commis sie van het Internationaal Olympisch Comité en tevens hoofd van een doping-laboratorium in Keulen. Volgens de wetenschapper zullen sporters ook in de toekomst hun lichamen blijven misbruiken. „Er wordt te weinig pro gressie gemaakt in de strijd tegen het dopegebruik. Dit pro bleem zal de sport in de toekomst blijven beheersen". Volgens Donike is er veel te weinig onderzoek gedaan naar de neven-effecten van het gebruik van dope. Wel constateerde hij, dat een aantal landen na de affaire Ben Johnson in Seoul werk heeft gemaakt met het invoeren van anti-doping maatre gelen. „Ik verwacht dat de dopingcontroles bij de Olympische Spelen in 1992, in Barcelona, geen positieve gevallen zal ople- Handballers houden Hongarije goed bij MAASTRICHT De Nederlandse heren handbalploeg heeft het interna tionaal hoger aangeslagen Hongarije gis teravond in Maastricht een gelijkspel af gesnoept, Het team van Guus Cantel- berg sloot het duel met 21-21 af. Aan het einde van de eerste helft hadden beide teams elkaar ook nog niets toegegeven: 10-10. Tien minuten voor het einde leek Hongarije de zege binnen bereik te heb ben met een voorsprong van twee tref fers. Nederland bracht de stand in de laatste minuut weer op gelijke hoogte. Henk Groener had de ploeg zelfs nog de winst kunnen bezorgen, maar de bal stuiterde via de binnenkant van de paal weer het veld in. PAKISTAAN ZOEKT STEUN IN GEBED DEN HAAG Slap handje, timide glimlach, verveelde blik. Jansher Khan, wereldkampioen squash, mist de uitstraling die eigenlijk bij een der gelijke titel hoort. Zo fit hij op de baan oogt, zo vermoeid zit de 20-jarige Pakistaan er nu bij. Toch maakt Khan geen on vriendelijke indruk. De opmerking dat zijn ham burger met frites koud staat te worden ten spijt, neemt hij rustig de tijd voor een gesprekje en raakt al pratend zowaar aardig op dreef. Welhaast verontschuldigend klinkt het, op half fluisteren de toon: „Ik ben moe. Heb nu sinds drie maanden onafge broken toernooien gespeeld. Waar ook ter wereld, een toer door heel Azië, daarna Cana da, de Verenigde Staten, Wést Duitsland en nu dus hier in Nederland. Van Houston naar Stuttgart was het veertien uur vliegen. En slapen in een vliegtuig, nee, dat lukt mij nooit. Ik kwam om twee uur —in Stuttgart aan en moest om vijf uur spelen. Stijf van het lange zitten en tollend op m'n benen van de jet-lag, natuur lijk, ik stond op de baan half te slapen". De weinige mogelijkheden om zich ergens te ontspannen, vragen onherroepelijk hun tol. Jansher Khan weet er over mee te praten: „Ik heb een beetje genoeg van squash. Het is m'n werk, ik verdien er natuurlijk goed geld mee, maar leuk, nee, allang niet meer. Ik heb heimwee, ver lang naar huis, naar m'n va der en moeder in Peshawar. Lekker bijpraten, met z'n al len naar een goede Pakistaan se film kijken. Het familiele ven is voor mij heel belang rijk, ik vind er rust, bezin ning. Na een weekje bij mijn ouders kan ik er wel weer even tegen". Aftellen Het liefst zou Jansher Khan direct op het vliegtuig stap pen, maar hij moet nog even geduld uitoefenen. Zijn Au stralische manager houdt hem vanuit het verre Melbourne nauwlettend in de gaten. Via de plaatselijke organisaties, die een waslijst met vragen over Khan's krijgen voorge legd. „We hebben ook vrijwel dagelijks contact, ik ga hem in december een paar dagen be zoeken. Door de telefoon zegt- ie nu dat ik nog even moet volhouden. Nog een paar wedstrijden en dan is het zo ver. Ik ben echt bewust aan het aftellen, ja", zucht de mil jonair. Een leugentje voor eigen best wil in de vorm van een ne derlaag, nee, daaraan denkt Khan geen moment. Hij zegt zich geen uitglijder te kunnen veroorloven. „Ik moet aan mijn gemiddelde denken. Ik wil de nummer èèn van de wereld blijven, dus moet ik bij zoveel mogelijk toernooien zo veel mogelijk punten blijven verzamelen. Een constante druk, ja, maar ik ben jong, dat is normaal gesproken geen al te groot probleem. Alleen nu ben ben al zo lang onderweg, ik moet me extra goed con centreren", aldus Khan die zo'n zeven uur per dag aan trainen besteedt. „Voor wat anders blijft dus geen tijd over. Even wat gaan winke len is er niet bij. Trainen, spe len, rusten en bidden, zo ziet mijn leven er ongeveer wel uit". Allah Voor een extra ruggesteun Jansher Khan verlangt naar huis. klopt niet-drinker en niet-ro- ker Jansher Khan gaarne bij een hogere macht aan. „Ik ben overtuigd moslim", zegt hij en werkt nog een slokje frisdrank naar binnen. „Ei genlijk zou ik dus vijf keer per dag voor Allah moeten bidden. Nou, dat is in mijn ge val best wat moeilijk, met wedstrijden en trainingen en zo. Bovendien ben ik wat lui. Dus wordt het meestal maar twee keer per dag. In ieder geval altijd voor aanvang van elke wedstrijd. Bidden dat hij me wil steunen. En daar moet wat tegenover staan. Ik denk aan hem, dan denkt hij ook aan mij. God houdt van me. Waarom zou ik anders we reldkampioen geworden zijn, er zijn immers nog zoveel meer goede spelers, die ook hard werken". Jansher Khan meldde zich twee jaar geleden „als een du veltje uit een doosje" aan de absolute wereldtop. Die tot dan toe aan zijn vijf jaar lang ongenaakbare landgenoot Ja- hangir Khan was voorbehou den. Hij werd de eerste squas her met meer dan een miljoen dollar op zijn bankrekening. „Ik won in '86 voor het eerst van Jahangir, in Hongkong. Hij bleek dus ook maar een mens. te zijn". De beide Pakis tani werden in hetzelfde dorpje geboren. „In New Ka- rada", schrijft Jansher Khan FOTO: RINUS SLIERENDRECHT zelf maar even op. „Hij ver huisde later naar Karachi, ik bleef in het noorden van Pa kistan, in Peshawar, wonen". Voorbeeld „Wat de geruchten ook mo gen zeggen, we zijn goede vrienden. Buiten de baan na tuurlijk, op de baan zijn we eikaars grootste concurrenten. Hij was m'n voorbeeld. Ik zag hem vaak spelen op televisie en dacht, dat wil ik ook berei ken. Ik ging trainen, samen met mijn broer Mohibullah. Hij was ook een wereldtopper, totdat een knieblessure een einde aan zijn carrière maak te. Hij nam me mee naar Lon den, waar ik nu pas met m'n Khan en Cumings eerste finalisten SCHEVENINGEN Jans- her Khan heeft ook gister avond weinig zweetdruppel tjes gemorst. In de eerste hal ve finale van de strijd om de open Nederlandse squashti- tels won de 20-jarige wereld kampioen uit Pakistan zon der al te veel moeite van de Australiër Rodney Eyles: 15- 9, 15-13, 15-6. De tweede hal ve finale, tussen Eyles' land genoot Chris Robertson en de Engelsman Bryan Beeson, wordt vanavond om 18.00 uur in het Kurhaus gespeeld. Bij de dames plaatste de En gelse Alison Cumings zich als eerste voor de eindstrijd ten koste van de Ierse Rebecca Best: 6-15, 15-10, 7-15, 15-10, 15-11. Haar tegenstandster komt vanavond uit de geheel Engelse partij Suzanne Hor- ner-Fiona Geaves. vriendin een huis heb ge kocht. Daar hebben we vele maanden heel hard getraind", zegt Khan die vorige week in de finale in Stuttgart van Ja hangir Khan verloor. In Londen behaalde Jansher Khan ook zijn eerste echt gro te succes. Hij won het Britse Open in 1987 en zijn naam werd definitief een begrip. In Pakistan werd een tweede Khan als nationale held, ver uitstekend boven alleen maar de sport, verwelkomd. „Squa sh is in ons land de tweede sport, na cricket, nog voor hockey. Maar ik ben ervan overtuigd dat squash binnen enkele jaren in Pakistan de nummer èèn zal worden. Want Pakistan zal voorlopig nog wél de dienst blijven uit maken. Ja, Australië heeft nu de wereldtitel vor landen teams, maar dat was een ver gissing van ons". En weer komt het woord „verveeld" over 's mans lippen. „Het hoogtepunt was al geweest, ik was een week eerder indivi dueel wereldkampioen ge worden, het hoefde allemaal niet meer zo nodig". DICK KIERS VANDAAG Nederland 3, 23.00 uur: Studio Sport. Veronique, 18.50 en 22.30 uur: Match. België Nederlands 2, 20.00 uur: Sportavond. BBC 1, 23.20 uur: Sportsnight. BBC 2, 18.00 uur: Snooker. Eurosport, 18.00 uur: Bobsleeën. Eurosport, 19.00 uur: Trans World Eurosport, 20.00 uur: Badminton. Eurosport, 21.00 uur: Paarde- Eurosport, 22.00 uur Skiën. Eurosport, 23.00 uur Voetbal. MORGEN BBC 1, 15.15 uur Snooker. BBC 2, 17.00 uur Snooker. Eurosport, 00.00 en 17.00 uur Wielrennen. Eurosport, 10.00 uur Trans World Sport. Eurosport, 11.00 uur: Bobsleeën. Eurosport, 12.00 uur: Voetbal. Eurosport, 13.00 uur: Paarde- Eurosport, 14.00 uur Golf. Eurosport, 15.00 uur Badminton. Eurosport, 16.00 uur Skiën. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wol- vega (morgen aanvang 18.30 uur) zijn: 1e koers: 1. Digitalis; 2. Djenades Salva; 3. Dawdle Meadow (2-10-1). 2e koers: 1. Caesar K; 2. Ceradina Jeanet; 3. Charly Quick (5-2-6). 3e koers: 1. Beltana D; 2. Deovolente H; 3. Baroline K (4-5-3). 4e koers: 1. Betsle Meerswal; 2. Con corde B; 3. Desiree K (10-4-5). 5e koers: 1. Daros; 2. Blits Hope; 3. Andy Roodnoot (1-7-4). 6e koers: 1. Ysbrand O; 2. Boogie Rumelaar; 3. Zarelli (2-5-6). 7e koers: 1. Björn Haule; 2. Zanzibar Oldeson; 3. Ashton T (4-5-2). 8e koers: 1. Wodjek; 2. Anna Aldora; 3. Amazone Capello (2-6-1). Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 20.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 16.00 uur. telefoonnummer 070-950101 en uw krant wordt nabe zorgd. |ME Als Nederland al het leer gewenste Milaan krijgt cedeeld als speelplaats voor I groepswedstrijden tijdens 'toernooi om de wereldtitel jtbal volgend jaar in Italië, zal Brazilië poulegenoot ^uit kringen van de organi- e van Italia '90 kon worden etekend dat naast het gast- 1 en titelverdediger Argen- die zeker zijn geplaatst igroepshoofd, ook Brazilië West-Duitsland voor zo'n [tie in aanmerking komen. Brazilianen hebben de or- jsatie gevraagd om in Mi- i de pouleduels te mogen erken en de Westduitsers en wat dat betreft een rkeur voor Verona op. iwel omtrent de plaatsing de groepshoofden officieel 7 december, twee dagen Ir de loting in Rome, mede worden gedaan door FIFA, staan in feite al vier len vast. Italië gaat in ne spelen en Argentinië, het openingsduel in Milaan Mi, reist voor de overige isduels af naar Napels. Er en zoals bekend zes [pshoofden aangewezen, voor in de wandelgangen len worden genoemd van nje, België, Engeland en Ierland. Van dit laatste irtet moeten er dus twee allen en worden dus onder- racht in de poule van een de sterkste landen. Het- n dus voor Nederland kan ikenen een indeling met Zilië. eculaties de plaatsing van Italië b' Argentinië staat officiéél nog helamaal niets vast, klaarde woordvoerder lln Paolo Segala gisteren in -ne. „Alles wat er tot dusver _r buiten is gekomen berust speculaties. Een feit is wel "de Brazilianen en de West- -tsers verzoeken aan de or- isatie, de FIFA met name, hen gericht om op een be- Jde plaats te worden onder pacht. Dat kan een rol spe- maar de uiteindelijke be wordt pas op 7 decem- genomen". Over de plaatsing van Enge land is Segala heel duidelijk. „Alle betrokken instanties, FIFA, Italia '90, de Engelse re gering en voetbalbond, menen dat die ploeg op een eiland moet worden ondergebracht. Dat kan Sardinië, Cagliari, of Sicilië, Palermo, worden. En geland daar laten spelen maakt het probleem van de hooligans het meest beheers baar". Over de reputatie van de Ne derlandse voetbalsupporters maakt Italia '90 zich minder zorgen. „We weten dat er „zich in de nationale competitie nog wel eens excessen voordoen en we kennen ook het incident met de Cyprus-bom, maar we zijn niet zo bang voor de Ne derlandse fans", aldus Segala. „Tijdens het EK in West- Duitsland hebben ze zich toch ook keurig gedragen. Sterker, ze waren de meest kleurrijke supporters". De lotingsceremonie van vol gende week zaterdag, die van af 17.00 uur tot 18.05 uur rechtstreeks op de televisie zal worden uitgezonden en door naar schatting 700 miljoen kij kers zal worden gevolgd, zal worden opgeluisterd door nie mand minder dan de filmac trice Sofia Loren. Zij zal de centrale presentatie verzorgen van het programma. Daarin zal tevens de bekende tenor Pavarotti optreden alsmede de bekende Italiaanse popsterren Gianna Nannini en Edoardo Bennato. In het televisieprogramma zul len korte impressies worden getoond van de twaalf steden waar het toernooi om de we reldtitel zich zal afspelen. In die beelden zullen ook de com pleet nieuw gebouwde stadions van Bari en Turijn te zien zijn, alsmede de totaal gerenoveer de accommodatie van Genua. Daar is een deel van het sta dion totaal gesloopt en wordt vervangen door een nieuw tri bunedeel. Opvallendste onder delen zijn de vier torens op de hoeken. Het stadion van Vero na, dat in 1963 werd gebouwd, is voor bijna 100 procent over dekt. Slechts 1.062 van de 40.976 toeschouwers hebben geen dak boven het hoofd. FRANK WERKMAN ACHTTIENDUIZEND TOESCHOUWERS VERWACHT OP UITHOF De directie van het schaatscentrum De Uithof heeft een premie van 500 gulden beschikbaar gesteld voor de verbetering van een baanrecord. „Ik kan ook wel tienduizend gulden voor een wereldrecord geven, maar daarvoor is het nog te vroeg in het seizoen", aldus directeur Hans Künz. De huidige baanrecords zijn: heren, 500 m: Akira Kuroiwa (Jap) 38,70; 1000 m: Jan-Ake Carlberg (Zwe) 1.17,72; 1500 m: Tomas Gustafson (Zwe) 2.00,07; 5000 m: Jac Orie (Ned) 7.08,80; dames, 500 m: Karin Kania (DDR) 41,13; 1000 m: Beth Heiden (Vst) 1.26,14; 1500 m: Kania 2.08,34; 5000 m: Kania 4.27,77. DEN HAAG Voor de schaatswedstrijden om de wereldbeker, die komend weekeinde op de deels overkapte kunstijsbaan van de Haagse Uithof worden gehouden, bestaat grote publieke belangstel ling. In de voorverkoop zijn voor zowel zaterdag als zondag al ruim zesdui zend entreebewijzen ver kocht. De organisatoren rekenen op in totaal twee maal 9000 schaats-fans. De tribunes hebben een capa citeit van circa veertien duizend bezoekers. De ploegen van Zweden en de Verenigde Staten zijn maan dag direct vanuit Berlijn, waar afgelopen weekeinde de serie World Cup-ontmoetingen werd geopend, in Nederland gearriveerd. De Amerikanen Eric Flaim (ex-wereldkam pioen) en Mike Greenwald trokken gisteravond temidden van enkele honderden recre anten al hun eerste trainings rondjes over de Haagse piste. De sterk bezette wedstrijden worden zaterdag omlijst met BSO-sprintwedstrijden. Vanaf 11.00 uur rijden de heren- sprinters tweemaal een 500 meter. Om 14.00 uur beginnen de dames en heren aan de 1500 meter, waarbij punten voor de wereldbekers te verdienen zijn. Zondag wordt om 10.30 uur gestart met sprintwedstrij den over 1000 meter, waarna het World-Cupschema weer wat opgepikt met 3000 meter dames en 5000 meter heren. De deelnemerslijsten (inclusief reserves) vermelden de vol gende namen: Dames: Herma Meijer. Lia van Schie, Marieke Stam, Sandra Voetelink, Sandra Zwolle (allen Nederland); Ulri- ke Adeberg, Jacqueline Börner, Gun- da Kleemann, Constanse Moser, Hei- ke Schalling, Kerstin Stachewitz (allen DDR); Lludmlla Tltova, Elena Lapuga, Svetlana Boiko (allen Sovjetunie); Emese Nemeth (Oostenrijk); Linda Rombouts (België); Jaana Kivlpelto, Susanna Kantanen (belden Finland); Anja Mischke, Petra Becker, Sabine Becker (allen West-Duitsland); Elena Belcl (Italië); Else Ragni Yttredal. Hei di Skjeggestad, Minna Nystedt, Anet- te Tonsberg, Hege Langli (allen Noor wegen); Ewa Borkowska. Agata Zdro- jek (belden Polen); Jasmin Krohn (Zweden) en Regula Bürgln (Zwitser land). Heren: Gert Bloemberg, Thomas Bos, Marathon - zesdaagse start in Den Haag DEN HAAG Alle troe- ven in het marathon-pelo ton verschijnen aan de start van de marathonzesdaagse, die van 11 tot 16 december wordt gehouden. Op zes achtereenvolgende dagen wordt de klassieke afstand van 42 kilometer en 195 meter verreden. Vorig jaar werd de aan de zesdaagse verbonden Gouden Schaats gewonnen door Yep Kra mer. De zesdaagse start op de Haagse Uithof en vervol gens worden de kunstijsba nen in Alkmaar, Eindho ven, Deventer, Assen en Heerenveen aangedaan. Ben van de Burg, Gerard Kemkers, Anne-Jan Portijk, Bart Veldkamp (al len Nederland); Philip Tahmlndjis (Au stralië); Michael HadschieH, Christian Emlnger. Erik Alk (allen Geert Blanchart, Andy Rudi Jeklic, Georg Herda (allen West- Duitsland); Timo Jërvlnen, Ari Leppë- nen, Mikko Makinen, llkka Rahnasto (allen Finland); Michael Splelmann, Peter Adeberg, Jörg Schmletendorf, Olaf Zinke, Roland Freler, Andrè Hoffmann, Peter Tletz, Uwe Tonat (al len DDR); Roberto Slghel, Fablo Mon ti, Franco Glovannlnl (allen Italië); Geir Karlstad, Johann-Olav Koss, Adne Sondral, Kal Stensli (allen Noor wegen); Andrze) Makowski. Mariusz Maslanka, Jaromir Radke (allen Po len); Per Bengtsson, Tomas Gustafs on. Joakim Karlberg, Jonas Schön (allen Zweden); Notker Ledergerber (Zwitserland); Eric Flaim, Mark Green wald (beiden Verenigde Staten); An drei Jermolln, Nikolai Goetjajev, Kirill Kllsho, lldar Garajev en Bronislav Snetkov (allen Sovjetunie). sportuitslagen BADMINTON Grand Prix, eindatanden Heren enkelspel: 1. Frost (Den), 2. Kusuma (Ind), 3. Guobao (Chl). Da mes enkelspel: 1. Jiuhong (Chl), 2. Susanti (Ind), 3. Llngwei (Chi), 8. Coe- ne (Ned), 10. Van der Knaap (Ned). Heren, dubbelspel: 1. Sldek/Sidek (Mal). 2. Yongbo/Bingyi (Chi), 3. Svar- rer/Paulsen (Den). Dames dubbel spel: 1. Llng/Weizhen (Chi), 2. Bengt- sson/Magnusson (Zwe), 3. Coene- /Van Dijck (Ned). Gemengd dubbel spel: 1. Hartono/Pajrin (Ind), 2. Paul- sen/Gowers (Den/Eng), 3. Park- /Chung (Zko), 10. Meijer/Van Dljck (Ned). BILJARTEN Grand Prix toernooi in Hengelo, 1e ronde: Van Bracht (Waalwijk) 50 39 5 1.282-Krlekaard (Utrecht) 28 39 5 0.717. HANDBAL Nederland-Hongarlje 21-21 (10-10). Doelpunten Nederland: Robert Flege 7, Joop Fiege 4, Jacobs 4, Groener 3, Schuurs 3. HOCKEY Oefenwedstrijd in Amstelveen Nederland-Frankrijk 6-0 (2-0); 2. Bo velander (strafcorner) 1-0, 11. Wete rings 2-0, 49. Parlevliet 3-0, 59. Bove lander (sc) 4-0, 61. Bovelander (sc) 5- 0. 65. Delissen 6-0. PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers, 2000 m: 1. Clara Bella (A. Groenewegen) 2.43,2 - 1.21,6, 2. Dia mond Tonka, 3. Drleka Hanover. Toto: winnend 24,70, plaats 3,70 2,80 1,60, koppel 104,60, trio 757,80. 2e koers, 1609 m: 1. Ebely W (K. Woudstra) 2.10,1 - 1.20,9, 2. Ella Bui tenzorg, 3. Eno B. Niet gestart: El Pe- gaso. Exact Kievltsho». Toto: winnend 4,90, plaats 3,20 2.30 4,90, koppel 7,70. trio 339,20. 3e koers, 2000 m: 1. Dave Shoeing (C. Schalkers) 2.41,9 - 1.21,0, 2. Dia mond Space, 3. Dream Pearl. Toto: winnend 2,30 plaats 1,40, 1,40 koppel 2,80, trio 35,10. 4e koers, 1609 m: 1. Card Shark (E_ Korrel) 2.09,7 - 1.20.6. 2. Colaf Pride, 3. D'Urie Jeanet. Niet gestart: Carola K. Toto: winnend 5,40, plaats 2,20 2,60, koppel 10,70, trio 94,60. 5e koers, 2000 m: 1. Bajazet W (Ao. de Wrede) 2.40,3 - 1.20,2, 2. Claudi a's Dream, 3. Dynallnde. Toto: win nend 4,00, plaats 1,90 1,40 3,40, kop pel 8,80, trio 115,80. 6e koers 1609 m: 1. Chokey Treen (R. van Gent) 2.07,3 - 1.19,1, 2. Meadow- branche Clara, 3. Carin Buitenzorg, 4. Carma Bu'ltenlust. Toto: winnend 5,20, plaats 1,60 1,40 1,40, koppel 20,70, trio 153,40, kwartet 1.137,70. 7e koers, 2000 m: 1. Carelyn Space (B. Dapper) 2.41,0 - 1.20,5, 2. Celest Greenacre, 3. Condor Hendrika. Niet gestart: Buddy. Toto: winnnend 1,60, plaats 1,10 1,10 1,40, koppel 4,00, trio 16,10. 8e koers, 1609 m: 1. Charming Pearl (A. Mollema) 2.05,2 - 1.17,8, 2. Zilco Buitenzorg, 3. Bo van de Lente. Niet gestart: Berlinette Duke. Toto: win nend 2,80, plaats 1,20 1,20 1,20, kop pel 10,70, trio 63,70. 9e koers, 2000 m: 1. Charly Ludwlg (H. grift) 2.39,8 - 1.19,9, 2. Be Be, 3. Aquavit, 4. Bajonalre Veha. Niet ge start: Cervlno Montana. Toto: win nend 1,90, plaats 1,10 1,50 1,30, kop pel 8,00, trio 64,30, kwartet 192,80. 10e koers, 2000 m: 1. Zora Volomon (J. Pool) 2.37,7 - 1.18,8, 2. Taxcoh A, 3. Zonnestraaltje. Toto: winnend 1,70, plaats 2,80 4,80 1,80, koppel 17,40, trio 389,50. 11e koers, 2440 m: 1. Benza (Ao. de Wrede) 3.15,2 - 1.20,0, 2. Zipper Spencer. 3. Yshamo Lerona. Toto: winnend 1,40, plaats 1,20 1,40 2,50, koppel 4,30, trio 43,70. Uitbetaling W5 (3-1-6-4-5): 253,80. Omzet: 290.303. SQUASH Open NK in Den Haeg Halve finales, dames: Cumings (Gbr>- Best (Ier) 6-15 15-10 7-15 15-10 15- 11. Heren: Khan (Pak)-Eyles (Aus) 15- 9 15-13 15-6. TENNIS Masters-toernooi (3.100.000 dollar) in New York Edberg (Zwe/3)-Agass! (VSt/6) 6-4 6- 2; Becker (BrD/2>-Gilbert (VSt/7) 2-6 6-3 6-4; Lendl (Tsj/1)-Chang (VSt/5) 6-1 6-3. BUITENLANDS VOETBAL Oostenrijk Vorwërts Steyr-Wiener SC 0-1, Krem- ser SC-Rap ld Wlen 3-3, Grazer AK- FC Tirol 0-1, Austria Salzburg-Sturm Graz 0-0, Austria Wlen-St. Pölten 0-0 Stand aan de kop: FC Tirol 21-34, Austria Wlen 21-27, Rapid Wlen 21- 26.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9