Florerend NAKG breidt weer uit Openbaar vervoer Alphen moet beter Bewoners Westeinde tegen bouw hogere kassen VVD Leiderdorp: gemeente moet klantgericht werken t LEIDEN OMGEVING £atdóc6cwumt WOENSDAG 29 NOVEMBER 1989 PAGINA^ Buytewech goedgekeurd NIEUWKOOP Het plan Buytewech is bij Koninklijk Besluit goedgekeurd. Burge meester W.M.C. de Vrey-Vringer maakte dit gisteravond bekend in een commissieverga dering. Overigens is enige tijd geleden al de eerste paal voor de nieuwe wijk de grond in gegaan. In de eerste fase worden zeven wo ningen extra gebouwd. In totaal moet Buyte wech 450 huizen gaan tellen. Mogelijk ouderschapsverlof voor Nieuwkoopse ambtenaren NIEUWKOOP VVD en PvdA staan positief tegenover de invoering van ouderschapsverlof voor Nieuwkoopse ambtenaren. Het CDA sprak zich gisteren in een commissievergadering nog niet uit over deze zaak. Volgens CDA'er A.P.M. Hoogerwerf kleven er praktische bezwaren' dan deze regeling. A.H.M. de Brouwer (PvdA) was zeer verheugd over het feit dat ook in Nieuwkoop de aanspraak op ouderschapsverlof ter discussie is gekomen. Burgemeester W.M.C. de Vrey-Vringer bena drukte dat het een experimentele regeling betreft. Deze houdt in dat mén als ouder zes maanden na de geboorte van een kind voor 85 pror cent krijgt doorbetaald, terwijl men voor 50 procent werkt. Zij stelde dat een gedeelte door het rijk wordt vergoed, maar wel tot een bepaald maximum. Thans is nog onzeker hoe gehandeld moet worden indien dat maximum overschreden wordt. De vraag is nu in hoeverre Nieuw koop deze experimentele regeling gaat toepassen. R. Niezen (VVD) merkte op dat, afgezien van de mogelijke financiële consequenties, deze regeling positieve kanten heeft. De Brouwer vond het een goede zaak dat nu ook de vader betaald ouderschapsverlof kan krijgen. Kosten gedeeld NIEUWVEEN De gemeente Nieuwveen deelt de kosten van het kunstwerk De Wachtkamer met Huize Ursula. De gemeen teraad ging hier gisteravond mee akkoord. In totaal heeft het kunstwerk 34.105 gulden gekost. Tevens zal ruim 6.000 gulden wor den gereserveerd voor de aanschaf van een tweede kunstwerk in de gemeente. Voetbalveld hondentoilet NIEUWVEEN Burgemeester M. Boelen deelde gisteravond tijdens de raadsvergade ring zeer verontwaardigd mee dat inwoners van Nieuwveen het voetbalveld van s.v. Ni- colaas Boys vaak als hondentoilet gebrui ken. Boelen: „Het is een schande dat dit soort dingen in onze leefgemeenschap ge beuren." Plantenbakken remmen snelheid van auto's LEIMUIDEN Plantenbakken gaan mogelijk de snelheid van het verkeer in de Willem van de Vel- deweg afremmen. De commissie verkeer besloot gisteren te laten bekijken of plaatsing mogelijk is en zin heeft. Op het voorstel van het college van burgemeester en wethou ders om in hun straat verkeersdrempels te leggen wilden de bewoners niet in gaan. Zij vrezen dat hun woningen, die niet onderheid zijn, daarvan schade zul len ondervinden. Op het alternatieve voorstel van het college om het eerste gedeelte van de Willem van de Velde- weg opnieuw in te richten ging de com missie niet in. Een en ander zal niet al leen veel gaan kosten maar de realise ring hiervan zal te lang duren. De be woners zijn meer gebaat bij een oplos sing op korte termijn. Het verkeer wordt steeds intensiever en maatregelen zijn dringend nodig, zo werd gisteren geredeneerd. Het gebruik van visuele hulpmiddelen heeft volgens de technische dienst geen zin. Om aan de wens van de bewoners tegemoet te komen is besloten te bekij ken of de betonnen bakken, die voor heen in de Raadhuislaan hebben ge staan, gebruikt kunnen worden. Een van de bewoners, een familielid van voormalige tolheffers, merkte nog op dat wanneer niets hielp er altijd nog een ludieke oplossing gevonden kan wor den. Er moet dan maar weer tol bij de tolbrug worden geheven. Dit zal zeker het verkeer weren. ROELOFARENDSVEEN De Nederlandse Alge mene Keuringsdienst voor Groente- en Bloemzaden (NAKG) in Roelofarends- veen gaat opnieuw uit breiden. Vanmiddag ging de eerste paal de grond in voor een nieuw kantoor- en laboratoriumgebouw dat eind volgend jaar moet worden opgeleverd. De uitbreiding maakt deel uit van een veelomvat tend programma, waarvan de automatisering en het kassencomplex reeds zijn gerealiseerd. Met de nieuwbouw moeten de zaadanalyse, de registratie van groenterassen en de keuring van teeltmateriaal soepeler gaan verlopen. Volgens direc teur N. Koomen van het Veense bedrijf is de uitbrei ding daarvoor noodzakelijk. In de loop vari volgend jaar komt er ook een nieuw bedrijfsge bouw met werkruimten, op slagruimte, cellen en een afde ling voor schoningsanalyses van groente- en bloemenza- den. In totaal kost het hele plan 12,5 miljoen gulden. In zijn toelichting op de nieuwbouwplannen wees Koomen gistermorgen op de efficiëntie van het nieuwe pand. Alle ruimten waar met stof of ontsmette zaden wordt gewerkt, worden voorzien van een afzuiginstallatie. Verder is het gebouw voorzien van een uitgebreide isolatie, een warm- te-installatie waarbij warmte wordt terug gewonnen via de ventilatielucht en een eigen elektriciteitscentrale die werkt met warmtekrachtkoppeling. In verband met eventuele nieuwe uitbreidingen in de toekomst is het gebouw alvast extra ruim opgezet. In totaal telt het nieuwe pand ruim 5.600 vierkante meter vloerop pervlak. Het plan, dat is ont worpen door de Veens archi tect Van Rijn, sluit volgens Koomen door haar paviljoe nachtige vormgeving en het gebruik van eenvoudige en natuurlijke materialen uitste kend aan bij de door het NAKG beoogde „Europese uit straling". Het Roelofarendsveense bedijf speelt zowel nationaal als in ternationaal een belangrijke rol op het gebied van de zaad analyse. Zowel de keuring van groente- en bloemzaden, als die van plantuitjes en plantsja- lotten is toegewezen aan het NAKG. In juni dit jaar kreeg Het Veense bedrijf van het mi nisterie van Landbouw boven dien de licentie voor de groen- teplanten en bloemzaailingen. Daarnaast zijn de Veense ana listen belast met het registra- tieonderzoek van nieuwe groenterassen in de zogenaam de Nederlandse verkeerslijst en in die van de Europese Ge meenschap. Het NAKG is ook mede verantwoordelijk voor de afgifte van internationale kwaliteitscertificaten van tuin zaden. Het bedrijf is nog in de slag om de overname van de gezondheidsonderzoeken van tuinbouwzaden ten behoeve van de afgifte van de zoge naamde PD-gezondheidscerti- ficaten. Directeur N. Koomen (rechts) en architect J. van Rijn (links) wezen gistermiddag de p de eerste paal moest worden geslagen. Nieuwveen neemt nog geen besluit over opvang van asielzoekers NIEUWVEEN „Onei- genlijk". Zo noemde J. Amelunxen de argumen ten in het voorstel van het college van burgemeester en wethouders om geen opvangplaatsen voor asiel zoekers beschikbaar te stellen. „Ik hoop dat de voltallige raad een menselijker besluitvor ming zal nemen dan u aan de raad heeft voorgelegd", zo uit te zij gisteravond haar teleur stelling, voorafgaand aan de raadsvergadering. De raad stelde het besluit echter uit. Omdat het toegewezen contin gent woningen daarvoor niet toereikend is, willen B en W niet ingaan op de vraag van Vluchtelingenwerk Amster dam en het ministerie van WVC om asielzoekers naar Nieuwveen te halen. Ook ver wacht het college onaanvaard bare spanningen in het fors aantal woningzoekenden tel lende Nieuwveen indien wo ningen wel aan asielzoekers worden toegewezen. Boven dien wijst het college op de aanwezigheid van Huize Ursu la met ongeveer 500 bewoners. Burgemeester M. Boelen: „Be woners van Huize Ursula zijn een speciale groepering waar je rekening mee moet houden. Asielzoekers zouden daar pro blemen mee kunhen krijgen". Als laatste argument voeren B en W aan dat Nieuwveen nooit zal kunnen voorzien in vol doende deskundige begelei ding. Mevrouw Amelunxen wees op het feit dat Nieuwveen welis waar 500 bewoners van Huize Ursula herbergt, maar dat er daardoor wel extra faciliteiten zijn geschapen. Ook vond zij dat er vrijwilligers kunnen worden gezocht om de asiel zoekers te begeleiden. De frac tie Gemeentebelangen was ook verbijsterd over het B en W-voorstel en schaarde zich achter Amelunxen. Net als GB wil het CDA het voorstel nog even aanhouden om wat meer achtergrond te verkrijgen. „De steekhoudende argumenten van mevrouw Amelunxen wil len we graag in ons beraad meenemen", aldus CDA-raads- lid J. G. Soede. Inbraken in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Een telefax ter waarde van 8700 gulden en een geldbedrag van vierduizend gulden zijn in de nacht van maandag op dinsdag weggenomen uit een bedrijf aan de Ondernemings weg ln Alphen. De daders kwamen binnen door het slot van de voordeur te forceren. Diezelfde nacht werden twee inbraken gepleegd in Zwam- merdam. Uit het Gezondheids centrum verdween 95 gulden en uit het Verenigingsgebouw werden vier flessen jenever, een fles citroenjenever en een slof sigaretten gestolen. De da ders kwamen binnen via klei ne raampjes. Gisterochtend werd tussen negen uur en twaalf uur een videorecorder gestolen uit een woning aan de Amalia van Solmstraat. De da ders forceerden een zijraam om binnen te kunnen komen. ROELOFARENDSVEEN De bewoners van de rij kleine woningwetwonin gen aan het Westeinde 12 tot en met 34 maakten gis teravond in de vergade ring van de raadscommis sie ruimtelijke ordening bezwaar tegen de vernieu wing van het kassencom plex van de gebr. Van der Zwet aan het Westeinde. Hun bezwaren waren evenwel niet rechtstreeks gericht tegen de bouw plannen zelf als wel tegen de hoogte van de nieuw te bouwen kassen. Deze worden namelijk vijf meter hoog. De huidige kas sen, die aan vervanging toe zijn, zijn slechts 3.20 meter hoog. Hier kunnen de bewo ners vanuit hun achtertuintje overheen kijken. Dagelijks ge nieten zij dan ook van het ri ante zicht op de verderop gele gen Alkemadelaan. Aan de voorzijde hebben zij geen tuin; vlak voor hun huizen is een gezamenlijk pad. De meeste bewoners zijn bejaard. Als de bouwplannen van Van der Zwet doorgaan, wordt hun wijdse uitzicht beperkt tot slechts enkele meters. In antwoord op vragen van enige commissieleden liet E. Koek-Schaareman namens de overige bewoners gisteravond weten ook moeite te hebben met de eventuele komst van een industrieterrein achter haar huis. Zoals bekend zal het tuinbouwgebied tussen het Westeinde en de Alkemade laan te zijner tijd deel gaan uitmaken van industrieterrein de Lasso-Zuid. Planologisch gezien is een deel van het bouwplan van Van der Zwet in strijd met het nu nog gel dende bestemmingsplan. Dit bepaalt dat agrarische bebou wing niet binnen een grens van 18 meter van de bewuste woningen mag plaatsvinden. Van der Zwet wil echter zijn kassen niet alleen vervangen maar ook uitbreiden tot aan de bejaarden woningen. Volgens een intern ambtelijk rapport zou de gevraagde bouwver gunning daarom niet kunnen worden verleend. Al in april van dit jaar hebben B en W van Alkemade een ge sprek gehad met Van der Zwet over het verlenen van een optie aan de gemeente. De gesprekspartners konden ech ter niet tot overeenstemming komen, voornamelijk omdat vervangende glastuinbouw- grond werd geëist. Op verzoek van het college aan Van der Zwet om de bezwaren van zijn bejaarde buren in der minne te schikken is Van der Zwet nooit ingegaan. Gisteravond zei hij daarover tegen de leden van de commissie dat de nieu we kassen een minimale hoog te krijgen. „Lagere bouw is, volgens de nieuwste inzichten, niet mogelijk". Het heeft daar om volgens Van der Zwet geen enkele zin om met de be woners te onderhandelen. „Wij tuinen al 35 jaar aan het Westeinde en hebben nooit moeilijkheden gehad met om wonenden", zo zei N. van der Zwet. Zijn huidige verouderde en te lage kassen zijn al meer dan vijftien jaar oud. In ant woord op vragen van commis sieleden liet Van der Zwet we ten dat het uitzicht voor de omwonénden er niet beter op wordt als hij een afstand van 18 meter vanaf de bejaarden woningen in acht moet nemen. „Dat wordt die grond gebruikt voor de opslag van fust", aldus Van der Zwet. Overigens is in mei van dit jaar een voorbereidingsbesluit genomen voor het gebied De Lasso-Zuid. Als Van der Zwet eventueel alsnog een gewijzigd bouwplan zou indienen voor de bouw van kassen buiten de 18 meter bufferzone vanaf de bejaardenwoningen, dan zou de gemeente Alkemade slechts medewerking kunnen verle nen door procedure tussen komst van de provincie. De commissie zich gisteravond in beslotenheid een oordeel over de bezwaarprocedure. Dit oordeel geldt als advies aan B en W, die binnenkort een be slissing over de bouwaanvraag nemen. HUIGEN LIJSTTREKKER LEIDERDORP Minder bemoeizucht van- de ge meente en meer klantge richtheid voor de inwo ners. Met dit centrale the ma gaat de Leiderdorpse afdeling van de Volkspar tij voor Vrijheid en Demo cratie de gemeenteraads verkiezingen in. Lijsttrek ker is de huidige wethou der C. Huigen-van Boven. De gemeenteraad van Leider dorp moet zich volgens de VVD meer bezighouden met de hoofdlijnen van het beleid en minder met details. Alleen belangrijke onderwerpen mo gen in het collegeprogramma 1990-1994 worden vastgelegd. „Het programma mag geen keurslijf zijn, waardoor niet flexibel op nieuwe ontwikke lingen kan worden inge speeld", aldus lijstaanvoerder C. Huigen-van Boven tijdens de presentatie van het verkie zingsprogramma van de VVD. Op belastinggebied is de VVD voorstander van een gematig de belastingstarieven. Het in komen van de gemeente mag niet oneigenlijk worden ver groot, zoals dat bij de honden belasting het geval was. De VVD wil ook met de woning bouw inspelen op de toekom stige vergrijzing van Leider dorp. Daarvoor moeten er in Buitenhof woningen voor „jonge ouderen" worden ge bouwd. Ook moet er aandacht worden geschonken aan de da gelijkse opvang van bejaarden in het Oude Dorp. Het eigen woningbezit, vooral voor de lagere inkomens, moet volgens de VVD worden be vorderd. Men denkt dit te kunnen bereiken door het laag houden van de woonlasten en het bevorderen van de wo ningbouw in elke prijsklasse. Ook niet-materiële punten krijgen de aandacht in het verkiezingsprogramma van de VVD. Zo is er aandacht voor de achterstandspositie van vrouwen, etnische minderhe den en homoseksuelen. „Het gemeentebestuur moet deze ongelijkheid met kracht be strijden", zo wordt in het pro gramma gesteld. De VVD is een voorstander van samenwerkingsscholen, waarbinnen het openbare en bijzondere onderwijs aanwezig zijn. De VVD houdt de vinger aan de pols bij de toekomstige sanering van de schoolgebou wen in Leiderdorp. Dat mag niet ten koste gaan van een evenwichtige spreiding. De VVD vindt dat de rol van het De Leiderdorpse VVD: van links naar rechts: J. de Waard, P.J. Muller, C.A. van Huigen-van Boven, A.P.A. Bindels, H.L. Zilverentant, M.E. Nieuwenhuis-Bitter, P.F.A.M. Kolman-Backbier, J. van Til burg en C. Cozijn. FOTO: RIET VAN STADEN multifunctionele centrum Mu- zenhof moet worden gehand haafd en zo mogelijk worden uitgebreid. Muzenhof, zo wordt in het programma ge steld, speelt een belangrijke rol bij kleinschalige theater voorstellingen De liberalen zijn van mening dat iedereen zich veilig moet kunnen voelen in Leiderdorp. Men wil niet alleen de zwaar dere vormen van criminaliteit bestrijden, maar juist de mas sale criminaliteit als het van dalisme aanpakken. C. A. Huigen-van Boven; 2. P. J. Muller; 3. J. de Waard; 4. P. F. A. M. Kolman-Backbier; 5. H. L. Zilverentant; 6. A. P. A. Bindels; 7. J. van Til burg; 8. M. E. Nienhuis-Bitter; 9. C. Cozijn. De raadsfractie van de VVD in Leiderdorp telt thans zes leden. De huidi ge fractievoorzitter W. Schef- fer heeft zich niet meer be schikbaar gesteld. Ook de raadsleden Th. Stuivenberg en W. Kruidenier keren niet meer terug in de nieuwe raad. Nieuwkomers op de VVD- kandidatenlijst zijn: P. J. Mul ler, H.L. Zilverentant en A. P. A. Bindels. ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Al phen wil het openbaar vervoer in de stad en re gio sterk verbeteren. Vrije busbanen, spoorbussen en sneltramlijnen, een ver dubbeling van de spoor lijn Leiden-Utrecht en rechtstreekse treinen naar Den Haag en Amsterdam moeten daarvoor zorgen. Dat schrijft de gemeente in een brief aan het Be leidsorgaan Openbaar Vervoer Subsidiërende Gemeenten (BOS). De maatregelen zijn nodig om dat de komende tien jaar een groot aantal jeugdigen op de Alphense arbeidsmarkt komt. Die kunnen niet allemaal in Alphen aan het werk, maar blijven er wel wonen. De roep om vervoer zal daarom sterk stijgen, zo verwacht de ge meente. Oplossingen moeten vooral worden geboden door het inzetten van snelbussen en de inschakeling van rijksweg 11 in het netwerk van het openbaar vervoer, dat mede daardoor een betere dienstver lening moet bieden. Gouwsluis Nadere plannen worden bin nenkort uitgewerkt door een speciale werkgroep. Eerste aandachtspunt wordt het knel punt Gouwsluis. In verband met de nieuwe wijk Kerk en Zanen wordt gedacht aan uit-" breiding van het busemplace ment. Voorts wordt gedacht aan eenspoorwegovergang na bij het station. Met de bus maatschappij Centraal Neder land wordt verder gepraat over het oplossen van de stag natie in de spits op het wegvak Herenweg tussen de Zeger- baan en de Kruisweg. De ge meente is voorlopig geen voor stander van een extra brug over het Aarkanaal ter hoogte van de Nieuwkoopse weg. Wel moeten de haltehokjes zo veel mogelijk worden vervangen door de nieuwe reclame-abri's. Hersenletsel na ongeval LEIDSCHENDAM Een 43-jarige vrouw uit Rot terdam is gistermiddag rond een uur met zwaar hersenletsel opgenomen in het Westeinde Zieken huis in Den Haag. De vrouw reed in haar auto over de rijksweg A4 in de richting van Rotterdam. Ze reed ter hoogte van het Prins Claus-viaduct achter een 39-jarige man uit Dinteloord. De man werd gesneden- door een vrachtwagen, bestuurd door een 30-jarige IJsselstei- ner. Toen de vrachtauto de wagen van de man uit Dinte loord raakte, sloeg de laatste over de kop en kwam terecht tegen de auto van de vrouw. Ze verloor daardoor de macht over het stuur en ramde de vangrail. Haar auto raakte to taal vernield. De man uit Din teloord raakte niet gewond. Zijn auto was zwaar bescha digd. Het verkeer ondervond nauwelijks hinder van het on- Auto in brand OUDE WETERING Een personenauto die ge parkeerd stond aan de Schoener in Oude Wete ring is gistermiddag volle dig uitgebrand. De bestuurder, een inwoner van Buitenkaag wilde wegrij den. Bij het overschakelen van gas op benzine ging er echter iets mis waarna er brand uit brak. De bestuurder kon zijn auto tijdig verlaten. De brand weer bluste de brand. De scha de loopt in de duizenden gul dens. Wielerveldrit Zoeterwoude ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse wielrenners kun nen nog niet- aan hun winter slaap beginnen. Zondag 10 de cember staat namelijk de vel- drit op het programma. Gedu rende een half uur plus één ronde zullen de veldrijders op en rond het Loetheveld strij den om de plaatselijke eer. De veldrit is tevens de eerste wedstrijd die meetelt voor het Super Prestige Klassement 1990. Het startschot voor de rit klinkt om 13.00 uur. De veldrit is een van de vele Zoeter- woudse wedstrijden. In het be gin van de jaren tachtig nam Jan van der Geest het initia tief. Langs het Molenpad werd een parcours uitgezet. Later verhuisde de veldrit naar de Geerpolder en nu dan is het Loetheterrein en omgeving al enkele malen het strijdtoneel geweest. Winnaar vorig jaar was Kees Kerkvliet die in to taal al drie maal werd gehul digd als winnaar. Cock van der Hulst, Henny van der Maat en Ben Versteegen ko men ook voor op de erelijst. Aan de veldrit kunnen uitslui tend Zoeterwoudse renners deelnemen. Voorinschrijven is mogelijk bij Jan van der Geest, Watertje 11. Voor een uitgebreide age ook voor de komende dap] raadplege men „UIT", dei tis wekelijkse bijlage van iv-v krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EUFtaJ NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6)al 01720-20800): Indiana Jones a%d last crusade (al); 20.30. wo. t 13.30. EUROCINEMA II: Blind;', Batman (12); wo. 13.30. Seat: evil, hear no evil (al); 18.45, 2n EUROCINEMA IV: Kassièrs^,. 18.30, 21.15. wo. ook 13.30. j01 LEIDEN LUXOR (StationswegC's tel. 071-121239): Kassière (al); 1hr 21.15. wo. ook 14.30. LIDO STUDIO (Steenstraat 39, tel. 1241 Sea ot love (12); Kickboxer N" 14.30, 19.00, 21.15. Sex, lies anu. deotape; See no evil, hear no (al); 19.00, 21.15. ma. di. do. 14.30. Batman (12); wo. 14.15. lit na Jones and the last crusade 14.15, 18.45, 21.15. Taran en dt verketel (al); wo. 14.30. sTRIAI (Breestraat 31, tel. 123875): Unbi ble lightness of being (al); 20.00 14.00. REX (Haarlemmerstraat) tel. 071-125414): Sister clearest/ 14.30, 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GREENWAY: Batman (12); 15.45. Baron von Münchhausen ma. t/m wo. wo. 15.45. A cry dark (12); ma. t/m do. 20.15. Mi to the mob (12); do. 2.45. KINO VOORSTELLINGEN Frank en Frey; wo. 14.00. Jurt book; wo. 14.00. Taran ende I» ketel; wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA: Old Gringo (12); ma.|h wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN f Junglebook; wo. 14.00. In 19.00, 21.30. CINEAC 1 (i 20, tel. 630637): De kauli 00. 18.45, 21.30. CINEwe evil, hearno evil (al); 1ft 463500): Sea of love (12); 18.45, 21.30. ASTA 2: Batmanh 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: fury (12); 14.00, 18.45, 21.30. .fr BYLON 1 (naast Den Haag Cenpl tel. 471656): Sex, lies and video! (al); 14.00, 19.15, 21.45. BABY) 2: The Cook, The Thief his Wif her Lover (16); 14.00, 19.00, 2l BABYLON 3: New York storiei 14.00, 19.00, 21.30. CINEAC 1 tenhof 20, (al); 14.00, See no e\ 18.45, 21.30. CINEAC 3: K9i. 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 141 METROPOLE 1 (Carnegielaanf 456756): Last exit to Brooklyn be 14.00, 18.45, 21.30. METROPfb 2: Parenthood (al); 14.00, 1fkf 21.30. METROPOLE 3: Indian^ nes and the last crusade (al); N1' 18.45, 21.30. METROPOLE 4: in dream team (al); 18.45, 21.30. ma i do. ook 14.00. METROPOL&e 462400): Indiana Jones and thei crusade (al); 13.45, 18.45, 21.301« ODEON 2: Lethal weapon 2 fci 13.45, 18.45, 21.30. ODEOIt Edge of Sanity (16); 13.45, 11 21.30. ODEON 4: De leip van1 62 (al); 13.45, 18.45, 21.30. STUOg- (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Ale white season (12); 19.15, 21.45.) ook 14.00. STUDIO 2: Mistery jj. (16); 19.00, 21.30. STUDIO 3: quis (16); 19.00, 21.30. HAp FILMHUIS: Zaal 1: Yaaba; 1P< 21.45. Zaal 2: Dagen van duister 19.30. Secret wedding; 22.00. Zfei 19.30, 21.45. Conny und Peter u chen Musik; ma. Traktoristy; di million; wo. Ave Maria; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Jungle book; wo. 14r METROPOLE: Platvoet en r vriendjes; wo. 14.00. STUDIOL nokkio; wo. 14.30. De gebroer Leewuenhart; wo. 14.30. dienstverleni APOTHEKEN De avond- en na[v diensten van de apotheken in de^ gio Leiden worden waargenor door de apotheken die ook weekr dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN) i ZEN LEIDEN OngevallendiQf elke dag Academisch ZiekenhulsL halve van dinsdag 13.00 u. tot wot, dag 13.00 u. (Diaconessenhuis por nieken tel 155543, afdeling S.C.Ub 175639) en van vrijdag 13.00 u.ji zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zielP huis). u De Geneeskundige Dienst Leider verhuisd van de Roodenburgerslt in Leiden naar de Cronesteinty- 18a in Leiden. l VERENIGING BESCHERMING (j GEBOREN KIND Hulpverlening ongewenste zwangerschap voor mi der en kind. Bel tel. 071-896309; O1 897762; 033-620244 (dit laatste n. mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur d» lijks van 16.00 tot 17.00 uur en) 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdel dagelijks van 14.00 tot 20.00. ur afder u. De pi ders enf t patifif klasse-afdelin ook 11.15-12.00 u. Kraamafdel dag. van 15.00-16.00 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. al voor vaders. Kinderafdeling 15.00-18.30 u. CCU (hartbewak dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.30 u. Intensieve verpleging: van 14.00-14.30 u. en van 19.00 u. Sport-Medisch Advieso trum: Spreekuur ma. 19.30-20.31! in het St. Elisabeth-ziekenhuis. «I degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.j 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.;( ste klasse: de gehele dag. Jelgi makliniek: Jongerenteam: za. en' 14.00-17.00 u. Opname: werkdffl 16.45-17.45 u.; za. zo en feesta 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. li A, C en D: dag. tot 21.00 u. metP zondering van behandeltijden h etenstijden. huis: Voor all Dagelijks V verloskunde: 18.00-19.00 maturenafdeling: voor ou mille Is na overleg met doorlopend bezoek mogelijk. Bed) aan ernstige patiënten: wanneer I ernstige patiënten doorlopend L zoek wordt toegestaan kan de hotf' verpleegkundige hiervoor spetft kaarten verstrekken. Kinderklin zalen voor peuters, kleuters en g kinderen 15.15-17.00, babyzaaF boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd. Bezoe den kinderafdel' van opgenomen met verpleegkundig hoofd. Voor dere bezoekers van kinderen: Ki neus- en oorheelkunde en neurolo 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogh kunde en heelkunde: 14.15-15.00 18.30-19.00. Rijnoordziekenh Dagelijks 14.30-15.15 u. en 16 19.30 u. Extra bezoek hartbewa) 11.00-11.30 u. Extra bezoek vai kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kin t afdeling 15.00-15.30 u. alleen i ouders 18.00-18.30 u. v CENTRALE REGISTRATIE KINOf OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2» EK Leiden, tel 254810.) InfornV over en aanmelden voor klndaf vang ln Leiden. Geopend: ma t/ifl dag 9-12.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14