Rijnsaterwoude stopt veel geld in verbetering milieu „Terrein Genie wel degelijk ernstig vervuild Recorddrukte bij De Diamantvink nn^iia JOUR NAAL Kantoren bij Flora bioscopen LEIDEN OMGEVING SaidóaQounant MAANDAG 27 NOVEMBER Automobiliste uit water gered VOORHOUT Twee inwoners van Alphen hebben in de nacht van zaterdag op zondag een 33-jarige Voor houtse gered uit het water van de Leidsevaart. De vrouw was na een aanrijding met haar auto te water geraakt. Een 21-jarige Rijswijker kreeg op de Leidse vaart vermoedelijk een klapband. Hij kwam op de ver keerde weghelft terecht en botste tegen de auto van de Voorhoutse. De vrouw werd uit haar baan gedrukt en kwam vervolgens frontaal in botsing met een derde auto, bestuurd door een 41-jarige inwoonster van Oegstgeest. De Voorhoutse raakte daarna te water, waarna nog een vierde auto, bestuurd door een 23-jari- ge Alphenaar, op de bestuurster uit Oegstgeest inreed. Uit deze laatste auto kwamen de twee Alphense passa giers tevoorschijn die de reddingsactie uitvoerden. De Voorhoutse liep alleen een gebroken pols op. Zij is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. De inzittenden van de andere auto's bleven ongedeerd. De materiële schade is aanzienlijk. De Leidsevaart vyerd anderhalf uur lang voor alle verkeer afgesloten. Insluiper aangehouden KATWIJK Een 25-jange Hage- naar is zaterdagavond aangehou den in Katwijk. Hij werd betrapt- door een bewoner tijdens een ins luiping in een woning aan de Commandeurslaan. De Hagenaar wordt verdacht van tientallen ins luipingen in woningen, waaron der een tiental vorige week in de wijk Rijnsoever en Katwijk aan de Rijn. De man stal voornamelijk geld. Andere goederen gooide hij weg, zoals een videorecorder ter waarde van 4000 gulden die hij uit een woning aan de Mui stal. De Hagenaar opende deuren via de brievenbus. Bij zijn vertrek liet hij de deur open staan. Slagwerksolisten stelen de show ZOETERWOUDE De Slagwerksolisten Peter de Ridder, de 11-jarige Sander de Ridder en Wouter Steyn stalen zaterdaga vond de show tijdens het concert van de Zoeterwoudse Sint Jans fanfare. Met hun slagwerk gaven zij het wereldberoemde werkstuk Gershwin een extra dimensie. De circa driehonderd belangstellenden in het mudvolle Muziekcentrum genoten met volle teugen van het muziekspekta kel. Na enkele licht klassieke werken zo als Les Misérables en Jubilee Ouverture stond de avond verder in het teken van de moderne stukken met show- en lich teffecten. r'Veel waardering was er voor het gastoptreden van saxofoon-solist John Pirik van Marinierskapel die het Antil liaanse getinte Dutch Merence speelde. Bouwvergunning voor Residence Alexander OEGSTGEEST Het college van B en W van Oegstgeest hebben de bouwvergunning voor de bouw van 18 appartementen verleend. De ap partementen, verenigd in een ge bouw dat Residence Alexander gaat heten, komen te staan op de plaats waar ruim tien 10 jaar gele den het oude, karakteristieke pand „Curium", tegenover de Willi- brordkerk aan de Leidse Buurt, met de grond gelijk werd gemaakt. In de loop van die tien jaar passeer de de Oegstgeester raad een aantal bouwplannen. De belangstelling bleek echter steeds te summier om ze uitvoering te nemen. Verwacht wordt dat binnenkort de eerste paal daarvoor geslagen zal worden. Zonnebloemen genieten van ontspanningsmiddag OEGSTGEEST Nederlandse sterren hebben zater dagmiddag voor een daverende ontspanningsmiddag voor ouderen, gehandicapten en zieken gezorgd. De door De Zonnebloem georganiseerde middag had plaats in een afgeladen aula van het Rijnlands Lyceum. De presentatie was in handen van Lisette Hordijk, die Judith Bos verving. Ze kondigde onder meer de virtuo ze, in Athene geboren, Aristakes aan. Hij bewees zijn kunnen op het gebied van elektronische muziek en to verde hele orkesten tevoorschijn tijdens de begeleiding van zanger Arie Ribbens. Dick de Witte bracht, geassis teerd door zijn echtgenote, Yvonne een formidabele goochelshow over het voetlicht. Ook Saskia en Serge waren van de partij. Ze zorgden voor een dankbaar pu bliek dat tijdens hun optreden meer en meer in een uit gelaten stemming raakte. Het optreden van zaterdag was het besluit van een grote „Zonnebloem-toernee". Daarin werden meer dan vijftig voorstellingen gegeven. Riante behuizing voor brandweer Woubrugge Met het omhoogtrekken van een vlag met een brandweerem bleem opende burgemeester Brouwer de Koning zaterdag de nieuwe brandweergarage in Woubrugge. Daarmee ging een lang gekoesterde wens in vervulling. In 1951 werd de eerste brand weergarage in Woubrugge geopend. De bovenverdieping ervan deed dienst als gemeentemuseum. In 1982 verhuisde de brand weerauto naar de vrijgekomen garage van een landbouwtrekker- bedrijf, dat verhuisd was. Zaterdagmiddag werd de geheel aan de eisen des tijds aangepaste brandweerkazerne geopend, die ondermeer is voorzien van een royale instructie-ruimte. Regio naal brandweercommandant Mark kondigde aan dat men in re gionaal verband graag van de riante behuizing gebruik zal ma ken. De dames van brandweervereniging „Altijd Paraat" boden ter verfraaiing van de instructieruimte een zelf geknoopt wand kleed aan. foto: wim van noort 99 ALPHEN AAN DEN RIJN Het genieterrein aan de Hoorn is wel dege lijk ernstig vervuild. Dit schrijft J. van Arkel, lid van de RPF/SGP/GPV- fractie in de Alphense ge meenteraad aan burge meester en wethouders. Van Arkel zegt dat hij be schikt over verklaringen van getuigen die bevesti gen dat een gedeelte van het terrein verontreinigd is met chemische stoffen. Van Arkel heeft deze zaak al aangekaart in zijn algemene beschouwingen. Hij komt nu met feiten omdat het ant woord van burgemeester en wethouders hem met een on behaaglijk gevoel hebben laten zitten. Hij heeft de indruk dat B en W niet veel actie zullen ondernemen om iets aan deze zaak te doen. Alphen mag vol gens hem nooit accepteren dat de vervuiler, de herstelwerk plaats van de Genie wordt op geheven, met stille trom ver trekt. Volgens de informanten van Van Arkel is het terrein links van het sportveld vervuild. In de werkplaatsen werden vrachtwagens ontroest of van de verf ontdaan Dit gebeurde in chemische baden. Deze vloeistof werd na gebruik in vaten opgeslagen die op het bewuste terrein werden neer gezet en daar stonden door te roesten. Ook zou het nodige via het riool zijn afgevoerd. Volgens Van Arkel werden op het terrein ook bulldozers ge test en werd met deze machi nes afval begraven. Ook zou slib van een waterzuivering op het bewuste terrein zijn ge stort. Vernielingen in De Aarhof ALPHEN AAN DEN RIJN Een 20-jarige Alphenaar heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een groot aantal vernielingen aangebracht in het winkelcentrum De Aarhof. Zo sneuvelden achttien tl-buizen, lichtbakken, een glazen bol en twee ruiten van een reclamevitrine. Na zijn aanhouding verklaarde de man, die psyschische problemen heeft, dat hij aandacht wilde trekken. Vernielingen door vandalen WASSENAAR Vandalen hebben in de nacht van zaterdag op zondag bij twee garagebedrijven voor duizenden guldens schade aangericht. Bij een van de garages werden thermopane-ruiten vernield ter waarde van 12.000 gulden. In het gebied tussen de Rozenweg en de Lange Kerkdam werd verder een spoor van ver- hielingen, achtergelaten op auto's, huisdeuren en winkel- en eta lageruiten. In totaal is vijftien maal bij de politie aangifte gedaan. Breunesse lijsttrekker van PvdA VOORSCHOTEN Op de voorlopige lijst voor de komen de gemeenteraadsverkiezingen staat M. Breunesse (PvdA) bo venaan. Ze is nu raadslid en fractievoorzitter van de PvdA/ PPR-fractie Zij is het enige raadslid uit de PvdA-fractie dat bereid is terug te keren in de raad. Wethouder J. Visser eh R. de Vries zien daarvan af. Tweede op de lijst staat P. Dor- dregter, gevolgd door P. den Hartog (3), R. Kalfbeek (4), J. Zeeuman (5), P. van der Burg (6) en Hans Verkuyl (7). Ver wacht wordt dat de PvdA vier zetels zal halen. RIJNSATERWOUDE De gemeente Rijnsater- woude gaat volgend jaar veel doen aan de verbete ring van het milieu. Inwo ners kunnen tegen gere duceerde prijzen compost- vaten kopen, er komt een „actie tankslag" en voorts wil men de inzameling van landbouwgif en -folie stimuleren. Dit blijkt uit de dit weekeinde gepre senteerde begroting voor 1990. Rijnsaterwoude trekt volgend jaar 40.000 gulden uit voor het mi lieu. Burgemeester en wethouders willen op de aanschaf van een compostvat 50 procent subsidie geven. Een groot vat van 240 liter kost 120 gulden, een vat van 120 liter 90 gulden. Ge schat wordt dat de gemeente ruim 4.000 gulden subsidie moet verstrekken. De gemeen te gaat de landbouwbedrijven informeren dat het mogelijk is restanten bestrijdingsmiddelen in te leveren bij de chemocar, die in Rijnsaterwoude overi gens een succes is. Verwacht wordt dat dit jaar per inwoner 1,3 kilo klein chemisch afval wordt ingeleverd. In 1988 was dat nog 0,6 kilo. Rijnsaterwoude wil haast ma ken met het verwijderen van olietanks uit de bodem. Men is bang voor bodemvervuiling. Onderzocht wordt of het mo gelijk is subsidie te geven voor het laten weghalen van de tanks. Het verwijderen van een tank kost zo'n 700 gulden. Rijnsaterwoude wil in 1990 40.000 gulden reserveren voor het milieu om ook een ambte naar volledig met werk op dit gebied te kunnen belasten. Belastingen De bevolking van het piassen- dorp moet in 1990 rekening houden met een verhoging van de afvalstoffenheffing van tien gulden naar 100 gulden. De reinigingsrechten gaan eveneens omhoog. Voor een woonhuis met winkel moet 50 gulden worden betaald, dit was 45 gulden, en voor een af zonderlijke winkel worden de reinigingsrechten met 15 gul den verhoogd tot 150 gulden. Voorts stijgen de begrafenis rechten met tien procent. De overige belastingen blijven on gewijzigd. De begroting voor 1990 geeft een budgettaire ruimte van ruim 24.000 gulden te zien. Dit bedrag is zo laag wegens de bouw van de nieu we sociaal-culturele accommo datie en de inrichting van het Domplein. Door een beroep te doen op onder meer de reserve is in 1990 toch nog 185.000 gul den beschikbaar voor investe ringen. Voor de inrichting van een terreintje aan de Herenweg wordt 60.000 gulden uitgetrok ken. Op de plaats van de wo ning Herenweg 187 komen en kele parkeerplaatsen, voetpa den en openbaar groen. Te vens wordt bekeken of een stuk onrendabele grond kan worden verkocht. De huidige verkeersremmer ten noorden van de bebouwde kom in de Herenweg wordt verwijderd en vervangen door een drem pel. Dit kost 25.000 gulden B en W achten een volledige aanpassing van de „chicane van Wouw" te duur. Voor ver betering van straatverlichting en trottoirs en het opknappen van de Woudse Hout inclusief speeltoestellen wordt een ton gereserveerd. Plannen voor deze projecten moeten nog na der worden uitgewerkt. Burgemeester en wethouders stellen voor een noodfonds te stichten en daarin 4.000 gulden te storten. Dit fonds is bestemd voor Rijnsaterwoud'enaren die buiten hun schuld in financië le problemen zijn geraakt en die door sociale voorzieningen niet voldoende kunnen wor den geholpen. De subsidie aan de de stichting Aar- en Veen- streek wordt verhoogd tot 11 gulden per inwoner. Voorts overwegen B en W een onder zoek te laten doen naar kin deropvang en naar de moge lijkheden voor vrouwen om weer aan de slag te komen. In de loop van volgend jaar wordt een plan voor inbraak preventie op scholen gepresen teerd Volgens B en W tekent zich in de zaak „restauratie Neder lands Hervormde kerk" een lichtpunt af. Gewezen wordt op de Tijdelijke Bijdragerege ling Instandhouding Kerkge bouwen. „Wellicht dat door een beroep op deze regeling een groot deel van de benodig de subsidie vrijkomt", aldus het college dat stelt dat restau ratie nog altijd de hoogste pro- riteit heeft. ALKEMADE De ten toonstelling bij vogelvere niging De Diamantvink werd zaterdag en zondag door een record-aantal mensen bezocht. „Het par keerterrein was constant overvol" vertelde J. Wub- ben, een van de organisa toren, na afloop vol.trots. De tentoonstelling werd ge houden in het zelfgebouwde, spiksplinternieuwe clubhuis van de vereniging aan de We teringlaan in Oude Wetering. Vierenvijftig plaatselijke vo gelkwekers hadden in totaal meer dan vijfhonderd tropi sche vogels ingezonden. Alge meen kampioen van De Dia mantvink werd H. van Eg- mond uit Nieuwe Wetering. Hij werd tevens derby kampi oen en had volgens de jury de mooiste zebravinken en Ja panse meeuwen. Jeugdkampi oen werd Jeroen van der We reld uit Roelofarendsveen. De mooiste tropische vogel, een Bichenow Astrilde is dit jaar gekweekt door A. van der Voorn uit Hoogmade. Van de kweek van vorig jaar bleek een Melba Astrilde van P. van Ruiten uit Roelofarendsveen de fraaiste. De beste kweekre- sultaten bij kanaries werden bereikt door F. de Ruiter uit Roelofarendsveen (pigment zonder rood, vetstof zonder rood en vorm- en postuurka naries), C. Jansen uit Leiden (pigment met rood) en A. Hoogenboom uit Roelofarends veen (vetstof met rood). De fraaiste grasparkieten waren van P. Loos uit Roelofarends veen, terwijl W. Wolvers uit Rijpwetering de kampioen- agapornide kweekte. Tot slot kreeg C. Meyer uit Roelof arendsveen de eer de fraaiste grote parkieten te hebben ge kweekt. Het Algemeen Klasse ment bij Vogelvereniging De Diamantvink werd aange voerd door A. van der Voorn en C. Jansen ieder met in to taal 448 punten. Op de derde en vierde plaats staan F. de Ruiter en P. Wesselman (Aals meer) met ieder 447 punten. Zij worden op de voet gevolgd door J. van der Meer uit Roe lofarendsveen en H. van Eg- mond met ieder 446 punten. Bolderberg geopend Burgemeester H. de Jonge werd zaterdag middag door de leid sters en kinderen van de Bolderberg in Sas- senheim over de streep getrokken. Hiermee werd het kinderopvan- gentrum voor 0 tot 4-ja- rigen aan de Kagerdreef officieel geopend. Direc trice Mary Sips lichtte toe: „Door de burge meester over de streep te trekken hebben we hem een duwtje in de goede richting willen ge ven, want we hopen dat we in de toekomst steun zullen krijgen van de ge meente met betrekking tot de Oort-gelden. Ook rekenen we op steun van de gemeentelijke overheid als we over zouden willen gaan tot uitbreiding". foto: henk van den ende Ruilbeurs Verzamelaars van postzegels, sigarebandjes, suikerzakjes, munten en andere zaken kunnen vanavond terecht op de ruilbeurs in Ons Huis aan het Kosterspad in Zoeter- woude-dorp. De jeugd kan vanaf zeven uur terecht en de ouderen vanaf acht uur. De jeugd moet vijftig cent be talen, ouderen fl. Kaarten Warenar aan de Kerkstraat 75 in Wassenaar staat van avond in het teken van een ruilbeurs van ansichtkaarten. Men kan ook ansichtkaarten laten taxeren. De beurs, die is georganiseerd door de prentbriefkaarftkring De Bollenstreek, begint om ze ven uur. Toegang kost fl,50. Film Filmhuis Lisse vertoont morgenavond de film „Mis sissippi Burning" van Alan Parker in 't Poelhuys aan de Vivaldistraat. De film gaat over FBI-agenten die in Mis- sissipi de dood van drie bur gerrechten-activisten onder zoeken. Toegang kost 6,50 Aanvang half negen NCVB De Nederlandse Brandwon denstichting is onderwerp van een lezing die morgen avond in Huize Agnes aan de Herenstraat 45 in Voorhout wordt gehouden. Spreekster is I. van den Aardweg. Aanvang acht uur. Koopavonden De Lissese winkels mogen op 28, 29 en 30 november en op 1 en 4 december tot negen uur 's avonds geopend zijn. Deze extra koopavonden houden verband met de na derende Sint Nicolaasviering. Vrachtwagens nu veilig in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Wethouder W. den Jong heeft gisteren het hek rond het vrachtwagenparkeerterrein bij de Bij len officieel geopend. Het vrachtwagenparkeerterrein is nu he lemaal omheind zodat de vrachtwagens veilig kunnen parkeren. Dat was nodig want in de afgelopen jaren werd gemiddeld voor tweehonderdduizend gulden schade geleden door diefstal uit de wagens en vernielingen. Vrachtwagenchauffeur A. Speksnijder klopte aan bij de gemeente. Hij wilde dat het terrein afge schermd zou worden voor ongewenste bezoekers. Het heeft ruim twee jaar geduurd eer het zover was dat er een omheining kwam met een automatisch hek. Dit had te maken met de kos ten. Alphen heeft zeventigduizend gulden neergeteld voor de omheining en het hek dat met een speciale afstandsbediening is te openen. Een deel van het geld komt terug via een jaarlijkse bijdrage van driehonderdvijftig gulden van de chauffeurs. Van de in totaal vijfendertig plaatsen op het terrein zijn er nu eenen dertig bezet. Nu er in de bebouwde kom van Alphen een goede en degelijke parkeervoorziening is voor vrachtwagens, gaat de politie scherper optreden tegen chauffeurs die hun wagen elders in Alphen neerzetten. In de bebouwde kom is dat verboden. Succesvolle motorendag in Katwijk KATWIJK In het Katwijk- se hardrockcentrum Scum werd gistermiddag voor de tweede maal een Harley Da- vidsondag gehouden. De be zoekers vergaapten zich aan de tentoongestelde motoren waaronder het allernieuwste model, de Fatboy. Daarvoor moet de motorliefhebber wel 37.000 gulden neertellen. „Het bezoekersaantal ligt ho ger dan vorig jaar, toen kwa men er 450 mensen", aldus mede-organisator Marcel. Hij meldt dat Scum volgend jaar juni opnieuw enkele dagen iets met Harley Davidsonmotoren wil organiseren. „Op andere Harley Davidsonbijeenkom- sten liggen de consumptieprij zen veel te hoog en zijn de sa nitaire omstandigheden vaak slecht. Wij willen daar op in springenBelangrijke trekker gisteren was Dragon Tatoo die menige motorrijder tatoueer- de. De motorendag werd be sloten met een optreden van de groep The Dukes Joints. RIJNSBURG Bij vei ling Flora komt mogelijk een kantorengebouw. Dit is bestemd voor bedrijven die verwant zijn aan de Rijnsburgse veiling en de agrarische sector. Het gebouw moet verrijzen langs de Laan van Verhof, op de plaats waar het Flower Center had moeten komen. Het Center heeft Leiden als vestigingsplaats gekozen. Flora is bereid de grond te verkopen aan een projectont wikkelaar. Deze gaat eerst een marktverkenning hou den. De kavel is 4.300 vier kante meter groot en Flora wil 1,8 miljoen gulden voor de grond hebben. De algeme ne ledenvergadering moet zich op 8 december nog uit spreken over deze transactie. De vergadering moet ook de aankoop van een weiland van 1,5 hectare goedkeuren. Deze grond, die 525.000 gul den moet kosten, is bestemd voor de toekomstige uitbrei dingen aan de noordzijde van het veilingcomplex. Het betreft vergroting van de ko persaccommodatie. De vergadering moet op 8 december ook beslissen over de invoering van een partij en karheffingensysteem. Door dit systeem worden de veilingkosten eerlijker ver deeld over de leden. Het be stuur van Flora verwacht in 1990 een stijging van de om zet met acht procent. Men wil de veilingprovisie vol gend jaar met een half pro cent verhogen. Dit is nodig omdat Flora het netto-resul taat elk jaar met twee mil joen gulden wil zien stijgen. j Voor een uitgebreide agei^_ ook voor de komende da""" raadplege men „UIT", de i tis wekelijkse bijlage van krant. yi 'VOlijf 01720-20800): Indiana Jones ant last crusade (al); 20.30. wo. Oi 13.30. EUROCINEMA II: Blindtpi (12); 18.45, 21.30. Taran en de top ketel (al); wo. 14.00. EUROCINL. III: Batman (12); wo 13.30. Ssf' evil, hear no evil (al); 18.45, 2®t( EUROCINEMA IV: KassièreOr 18.30, 21.15. wo. ook 13.30. af LEIDEN LUXOR (Stationsweg^ tel. 071-121239): Kassióre (al); if? 21.15. wo. ook 14.30. LIDOk STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124pr Sea ol love (12); Kickboxer |t 14.30, 19.00, 21.15. Sex, lies an(__ deotape; See no evil, hear no^ (al); 19.00, 21.15. ma. di. do.r 14.30. Batman (12); wo. 14.15. Ill na Jones and the last crusadtf 14.15, 18.45, 21.15. Taran verketel (al); wo 14.30. .TRIAi (Breestraat 31, tel. 123875): Unbo' ble lightness ol being (al); 20.00M 14.00. REX (Haarlemmerstraat tel. 071-125414): Sister clearestr 14.30, 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GREENWAY: Batman (12Y. 4 15.45 Baron von Münchhausen ma t/m wo wo. 15.45. A cry in dark (12); ma. t/m do. 20.15. Ma to the mob (12); do. 2.45. KINDERVOORSTELLINGEN Frank en Frey; wo. 14.00. Jul book; wo. 14.00. Taran ende to* ketel; wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA: Old Gringo (12); r wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Junglebook; wo. 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27,1 463500): Sea of love (12); 1| 18.45, 21.30. ASTA 2: Batmanf 14.00, 18.45. 21.30. ASTA 3: I fury (12); 14.00, 18.45, 21.30. BYLON 1 (naast Den Haag Cenl tel. 471656): Sex, lies and v (al); 14.00. 19.15, 21.45. BABY| 2: The Cook, The Thief I her Lover (16); 14.00, 19.00, 2l BABYLON 3: New York storiei 14 00. 19 00. 21.30. CINEAC 1 tenhof 20, tel. 630637): De kas#* (al), 14.00, 18_45, 21.30 CINEA 18.45, 21.30. 18.45, 21.30. ma. di. do. ook H METROPOLE 1 (Carnegielaan^ 456756): Last exit to Brooklyn n 14.00, 18.45, 21.30. METROPT 2: Parenthood (al); 14.00, iP 21.30. METROPOLE 3: Indian^ nes and the last crusade (al); Iff 18.45, 21.30. METROPOLE 4:(c dream team (al); 18.45, 21.30. mar do. ook 14.00. METROPOL? Skin deep (al); 14.00, 18.45, 2 ODEON 1 (Herengracht 13, r 462400): Indiana Jones and theL crusade (al); 13.45, 18.45, 21.30- ODEON 2: Lethal weapon 2 L 13.45, 18.45, 21.30. ODEOffl Edge of Sanity (16); 13.45, 21.30 ODEON 4: De leip vi 62 (al); 13.45, 18.45, 21.30. STUDl (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Al white season (12); 19.15, 21.45.1 ook 14.00. STUDIO 2: Mistery f (16); 19.00, 21.30. STUDIO 3: 1 quis (16); 19.00, 21.30. H" FILMHUIS: Zaal 1: Yaaba; 21 45 Zaal 2: Dagen van duister 19.30. Secret wedding; 22.00. Zéf 19.30, 21.45. Conny und Peter -1 chen Musik; ma Traktoristy; di million; wo. Ave Maria, do KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Jungle book; wo. 1c METROPOLE: Platvoet en vriendjes; wo. 14.00. STUDIOI. nokkio; wo. 14.30. De gebroef Leewenhart; wo. 14.30. APOTHEKEN De avond- en ni diensten van de apotheken in d# gio Leiden worden waargeno door de apotheken die 00k weeki dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN ZEN LEIDEN Ongevallendi elke dag Academisch Ziekenhuis halve van dinsdag 13.00 u. tot woi dag 13.00 u. (Diaconessenhuis pd nieken tel 155543, afdeling S.C.U 175639) en van vrijdag 13.00 u„ zaterdag 13.00 u. (Etisabeth-ziel De Geneeskundige Dienst Leidt verhuisd in Leiden naar 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverleninf ongewenste zwangerschap voor a der en kind. Bel tel. 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste q Roodenburgerst de Cronesteinlr dag en nacht bereikbaar).' BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN' Diaconessenhuis: Bezoekuur d( lijks van 16.00 tot 17.00 uur em 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdé dagelijks van 14.00 tot 20.00. I meer dan twee bezoekers per pall Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volv senen dagelijks van 14.00-14.45 ij van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelirl ook 11.15-12.00 u. Kraamafde dag. van 15.00-16.00 u. en van 18 19.30 ui en van 19.30-21.00 u. al voor vaders. Kinderafdeling 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaK dag. van 14.00-14.30 u. en van 19| 19.30 u. Intensieve verpleging: 1 van 14.00-14.30 u. en van 18: 19.00 u. Sport-Medisch Advies^ trum: Spreekuur ma. 19.30-20.34 in het St. Elisabeth-ziekenhuis. degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.;< ste klasse: de gehele dag. Jelgi makliniek: Jongerenteam: 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Tj A, C en D: dag. tot 21.00 u. met! zondering van behandeltijden i etenstijden. Academisch Ziek huis: Voor alle patiënten (behalve! deren) zijn de bezoekuren als w Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18! 19.30 u. Avondbezoekuur afdé verloskunde: 18.00-19.00 u. De P| maturenafdeling: voor ouders en milie is na overleg met patiëij doorlopend bezoek mogelijk. Bez aan ernstige patiënten: wanneer ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de hoj verpleegkundige hiervoor spec kaarten verstrekken. Kinderklin zalen voor peuters, kleuters en gl kinderen 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak i het verpleegkundig hoofd. Bezoel den kinderafdelingen: voor out van opgenomen kinderen na ove met verpleegkundig hoofd. Voor dere bezoekers van kinderen: Kt neus- en oorheelkunde en neurola 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogh kunde en heelkunde: 14.15-15.00 18.30-19.00. Rijnoordziekenh Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18 19.30 u. Extra bezoek hartbewak 11.00-11 30 u. Extra bezoek vat kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kim afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KIND OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2 EK Leiden, tel 254810.) Inform over en aanmelden voor kindei vang in Leiden. Geopend: ma t/n dag 9-12.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 6