Gullit toont reserve over technische staf -cldócSomcMit^ sport 15 17 17 18 19 19 20 dnce Polley brengt Kasteel weer tot leven Kieft lacht om interesse Gijon Trainers: Van Basten beste Geef de Leidse Courant cadeau £eidóc Sou/tont m MAANDAG 27 NOVEMBER 1989 PAGINA 13 Veertien gewonden na instorten dak LICATA Tijdens het duel Licata - Torino, in de tweede divisie van het Italiaanse voetbal, zijn gisteren veer tien fans gewond geraakt nadat het dak van een nabijgelegen sporthal in stortte. Eén van de slachtoffers ligt in coma. De anderen, in de leeftijd van 14 tot 27 jaar, kwamen er met gebroken armen en benen vanaf. Om het duel te kunnen volgen, waren veel supporters van de thuisploeg op het dak van het sportpaleis geklommen. Op het mo ment dat Licata de score gelijk trok (1- 1), zakte het dak onder de druk van de juichende massa in. De politie had al diverse keren, zonder succes, gepro beerd de fans van het dak te krijgen. Ridders en oud- internationals bij jubileumduel ZEIST De KNVB heeft alle oud internationals uitgenodigd voor de jubileum interlandwedstrijd, die het Nederlands elftal op 20 decem ber in Rotterdam speelt tegen Bra zilië. Voorzitter Kastermans van de sectie amateurvoetbal heeft dit zaterdag gezegd. De wedstrijd tegen Brazilië wordt gespeeld in het kader van het 100- jarige bestaan van de voetbalbond. Naast de oud internationals krij gen ook alle bondsridders een vrij- kaartje. Kastermans zei dat het initiatief door de oud-internatio nals zeer op prijs was gesteld. Napoli kostbaar j a punt en halve ton rijker IT Monique Hoogland haalt haar gram Bevliegingen van UVS breken Slikkerveer op Roodenburg kan weer ademhalen na optimale inzet Slagvaardig Quick Boys troeft ja Rijnsburgse ||l buurman af IV Tweede domper voor Noordwijk Leidse korfballers presteren matig Unitas Leiden haalt eerste puntje binnen Leiden doorbreekt nederlagenreeks Spanning terug na verlies AZC CM Kastermans rept van onafhankelijke klasse bij amateurs ZEIST Voorzitter Kaster mans was in zijn visie over de toekomst van het amateur voetbal tamelijk gewaagd tij dens de algemene vergadering in Zeist. „In de top van het amateurvoetbal wil men na vijftien jaar (zolang de hoofd klasse bestaat;red.) wel eens iets anders", verklaarde hij. „Laten we eerlijk zijn. Praten we in de top van het amateur voetbal nog wel over amateur voetbal? Er zijn vele wegen die naar Rome leiden, er zijn vele wegen om amateurvoet bal te bedrijven. Ik wil, voor zichtig, het woord onafhanke- lijken in de mond nemen. U mag het direct vergeten, in dien U een beter idee heeft". Over de afrekening van het toernooi om het wereldkampi oenschap zaalvoetbal, begin dit jaar in verband met het 100-ja- rige bestaan van de KNVB in Nederland gehouden, had Kat- sermans positieve berichten. Het begrote tekort van ander halve ton was ruim overschre ven, maar KNVB-voorzitter Van Marie had de vorige week van de FIFA te horen gekre gen dat er financiële hulp van boven komt. „Het tekort zal nu waarschijnlijk overeenko men met wat we hadden voor zien", zei Kastermans, die sprak van een „plezierige op lossing". IRDAM Het Kasteel irta komt na jaren van ig langzaam weer tot )e afgetekende zege op tningen (3-0) waardoor tenaantal uit de laatste Bis op zeven kwam, de van „enfant terrible" [n der Gijp en de tropi- ïrassing Prince Polley 1: Prince Opoku Bis- pamsene) hebben het ien Sparta met een 'weer bij kennis ge bracht. Er waren gisteren 4500 kijkers naar de oude burcht gekomen om de terugkeer van Van der Gijp mee te vieren. De nieuwe Kasteel-heer liet zich echter niet op het veld zien. De aanvaller liep donder dagavond tijdens de training bij een schietoefening een spierblessure in het bovenbeen op. Een teleurstelling voor het publiek, dat echter snel een nieuwe lieveling, Prince Pol ley, in de armen sloot. De Ghanees scoorde tweemaal. Eigenlijk zou de net twintig geworden Ghanees zondag niet eens in de basis staan.' Door de komst van Van der Giip, waarvoor Sparta 160.000 gulden uittrok, leek Polley voorbestemd tot een langdurig verblijf op de bank. Het kan verkeren. Door de blessure van de vedette moest trainer Rob Baan plotseling weer een beroep op de aanvaller doen. Prince Polley schitterde na af loop door afwezigheid. De weg naar het spelershome van Sparta is hem nog onbekend. Na de wedstrijden vertrekt hij als een speer naar huis. De ieugd-international van Ghana kwam vorig iaar naar Neder-t land. Zijn vader woont al jaren' in Rotterdam en de spits wilde zijn geluk in het Nederlandse betaalde voetbal beproeven. Hij meldde zich echter per abuis bij de amateur-afdeling van Sparta aan. Assistent-trainer Jan Nijman zag de donkere aanvaller en kele keren aan het werk, waarna hij in de selectie be landde. Het had niet veel ge scheeld of de tropische verras sing was alsnog voor Rotter dam verloren gegaan. Pas vlak voor 15 mei, de datum waarop de aanbiedingen bij de spelers binnen moeten zijn, legde Sparta hem voor een jaar vast. En terecht zoals gisteren bleek. Mérode wil inson op OS '92 Prins Alexandre de Merode, voorzitter medische commissie van het Internationale sche Comité, wil dat de bij de Zomerspelen »el op doping betrapte Canadees Ben John- :omt bij de Spelen van Barcelona. De Mero- I zijn opzienbarende uitspraak voor de ca- van de Franse televisie in een programma, >k Johnson bij aanwezig was, over het ge- an dope. i, die voor zijn komst naar de studio een van ruim 50.000 gulden toucheerde, beken- jeuw zich vele jaren van spierversterkende >n te hebben bediend voordat hij in Seoul Btrapt op het gebruik van stanozolol. „Ik {entien toen mij werd verteld, dat iedereen ebevorderende preparaten gebruikte. Het jn enige mogelijkheid een grote kampioen ,en", verklaarde de Canadees. Ben Johnson laat zich de sympathie welgevallen van aanwe zigen tijdens de opnamen voor een programma over doping-, gebruik in Parijs. FOTO: AP Hoekstra breekt ban voor RKC WAALWIJK RKC hoopt de komende weken weer te oogsten na de acceptabele prestatie tegen FC Utrecht. De eindstand van 3-3 in Waalwijk was maar een zwakke afspiegeling van de werkelijke krachtsverhoudingen. RKC ver diende veel meer dan de remise. Met de puntendeling onderbrak RKC een periode waarin het vier wedstrijden op rij verloor en liefst 513 minuten niet tot scoren kwam. André Hoekstra brak de ban in de vijftiende minuut van de wedstrijd tegen Utrecht. Met zijn kopbal, Hoekstra's eerste competitie-doel punt sinds 10 september, zette de robuuste aanvaller RKC op 1-1. Crucq. FOTO: DIJKSTRA icq verlaat keyvelden AAG Maurits Crucq gistermiddag tegen Vijde waarschijnlijk iste competitiewedstrijd Hein Zwitserland ge- De 21-jarige student imend voorjaar in het gse Beek een opleiding als piloot. Na schaatser jser en wielrenner Ar- is de hockeyer de der- iporter die het lucht- öven het sportklimaat L Na het WK in Pakis- Crucq ook een punt iijn internationale loop- Je Hagenaar: „Tophoc- een zware opleiding lij- eerste instatie niet te eren". Er bestaat nog line kans dat Crucq in ide helft van de compe ls nog voor Klein Zwit- uitkomt. „Als de studie laat, probeer ik tijdens ïkeinde alsnog in Den trainen en spelen. Een met Ties Kruize le- rat dat betreft positieve li op", aldus de 77-vou- iernational. thon door Oost- est-Berlijn BERLIJN De poli- veranderingen in de oaken het waarschijn- gelijk, dat de interna- marathon van West volgend jaar ook over lts grondgebied gaat. Bij preking tussen Oost- en itse sportfunctionaris- fgelopen week het idee ld de marathon in érlijn en de Vredesloop §n mijl) in het oostelij- sdeel samen te voegen grote wedstrijd. Applaus bij amateurs voor Thijs Libregts ZEIST Als eersten in het Zeist tijdens de algemene bal, onderging het betoon bewogen wereldje van het vergadering van de sectie, van eer met een glimlach. Hij voetbal hebben de amateurs waarin voorzitter Marten keek slechts even op toen bondscoach Thijs Libregts Kastermans verklaarde dat een geachte afgevaardigde in beloond met een applausje bij de amateurs de technisch de microfoon riep dat ook hij voor de plaatsing met het Ne- directeur nimmer en nooit blij was „dat Thijs te horen derlands elftal voor de eind- ter discussie had gestaan. Li- had gekregen dat hij mocht ronde van het toernooi om bregts, als gebruikelijk aan- blijven", het wereldkampioenschap, wezig bij de algemene verga- Het gebeurde zaterdag in dering van het amateurvoet- Lokomotiv Moskou kan ook rugbyen CASTRICUM Castricum heeft gisteren de kracht van het rugby in de Sovjetunie aan den lijve ondervonden. De koploper in de ereklasse ver loor kansloos met 32-4 van Lo komotiv Moskou, de nummer vier van het Oostblokland. De eindstand was al bij de rust bereikt. De spelers van Castri cum kwamen in de vriend schappelijke wedstrijd vooral fysieke kracht te kort. Wim Kieft in actie voor PSV. De herstelde spits is onder het toeziend oog van scheidsrechter Van Vliet in duel met Jos Mordang van Fortuna. FOTO: ANP EINDHOVEN De rentree van Wim Kieft duurde iets meer dan een uur. «Vermoeid heid veroorzaakt door een lichte buikgriep noopte de spits van PSV zich in de twee de helft van de wedstrijd te gen Fortuna te laten vervan gen. „Ik was doodop. Mede door die buikgriep, maar ook omdat ik wedstrijdritme miste- club Sporting Gyon de blonde aanvaller wü kopen van PSV. Ook Bosman staat op het ver langlijstje van de Spanjaarden. Kieft zelf moest er hartelijk om lachen. „Ik weet nergens van. Ik heb het vanmiddag ook gehoord. Meer weet ik ook niet. Of ik interesse heb? Ei genlijk niet", aldus Kieft. De voorkeur van Gijon ".legde hij later uit. „Last vanevenwel uit naar Peter Be mijn knieblessure heb ik niet ardsley van Liverpool. De gehad". Zaterdag werd bekend Spanjaarden schatten dat de dat de Spaanse eerste-divisie- Engelse aanvaller zeven mil joen gulden moet gaan kosten. Voor de Nederlandse spitsen meent Gijon, dat in de hoogste Spaanse afdeling alleen Real Valladolid, Celta de Vigo en Rayo Vallecano nog onder zich weet, minder diep in de buidel te hoeven tasten. Aan PSV'er Kieft is een prijskaartje gehan gen van 4,5 miljoen gulden, voor een eventuele transfer van Bosman (KV Mechelen) heeft de penningmeester miljoen over en Van 't Schip mag 3,5 miljoen kosten. HAMBURG Marco van Basten heeft er weer een nieuwe ere titel bij. De spits van AC Milan en het Nederlands elftal kwam in een door het Westduitse sportweekblad „Der Kicker" gehou den enquête onder twintig Europese bondscoaches als beste speler van het continent naar voren. Van Basten kreeg van de kenners 225 punten. De oud-Ajacied hield twee ploeggenoten onder zich. Milan-aanvoerder Franco Baresi eindigde met 220 punten op de tweede plaats. Frank Rijk aard werd derde met 200 punten. Lothar Matthaus van Interna- zionale en het Westduitse nationale team kwam met 185 punten op de vierde positie uit. Michel Platini, de huidige bondscoach van Frankrijk, werd door zijn collega's uitgeroepen tot de beste speler van de jaren tachtig. Pettersson uit nood in 't veld 'achter tijdens rtrijden aanse ty met Een prima idee voor een Sinterklaascadeau voor uw man, vrouw, voor opa of oma, voor uw zoon of dochter. Voor ieder een die graag op de hoogte blijft van het belangnjkste nieuws: een geschenkabonnement op de Leidse Courant. Het abonnement loopt van woensdag 6 december 1989 t/m dinsdag 16 januan 1990 en kost slechts f20,-. Op pakjesavond staat u niet met lege handen, want u ontvangt van ons een prachtige cheque die vergezeld gaat van een origi nele goudkleurige drukplaat in miniformaat. Wanneer u de bon invult en vóór 1 december aan ons stuurt, zorgen wij tijdig voor de cheque met drukplaat en bezorgen vanaf 6 december de krant op het door u aangegeven adres. Met betalen kunt u wachten tot u van ons een acceptgiro hebt ontvangen. BON VOOR GESCHENKABONNEMENT Het geschenkabonnement op de Leidse Courant is bestemd voor Naam:Voorl.: Postcode/plaats: Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant van 6 december 1989 t/m 16 januari 1990 Stuur de cheque met drukplaatje en te zijner tijd de acceptgiro naar. Naam:Voort.: DEN HAAG Ruud Gullit heeft zich schoor voetend geschaard ach ter het „akkoord" tus sen oranjeraad en de voetbalbond inzake de invulling van de techni sche staf rond het Ne derlands elftal. In zijn wekelijkse column voor een landelijk ochtend blad stelt de aan zijn terug keer werkende vedette van AC Milan vast dat zijn teamgenoten „zich kunnen vinden in" de nu vastgeleg de constructie. Wat Gullit er zelf van denkt, laat hij in het midden. De al lang geblesseerde Gullit, die eerder zijn co lumn gebruikte om onge zouten kritiek te leveren op bondscoach Thijs Libregts en daarmee de aanval inzet te op de nu in zijn positie bestendigde technisch direc teur, geeft wel blijk van enige reserve. „Iedereen die straks naar Italië gaat, heeft nu een half jaar de tijd om zijn plekkie te zoeken", is de wat suggestieve conclusie van Gullit over de techni sche troïka. Daarin is, zoals afgelopen week opnieuw van KNVB-zijde werd her haald, de positie van Li bregts evenals die van zijn Ruud Gullit FOTO: SP assistent Nol de Ruiter on- aangestast. Rinus Michels, zo werd ook herhaald, zal slechts op de achtergrond een adviserende rol spelen. „Zo kan er tijdens het WK tenminste in alle rust wor den gewerkt", gaat Gullit verder. „Rust, die er binnen de selectie trouwens altijd is geweest. Er werd wel eens gesuggereerd dat er binnen de spelersgroep sprake zou zijn van spanningen, maar dat was nooit het geval". Bepaalde ideeën Over de rust, die met de huidige bezetting van de technische staf straks tij dens het WK in Italië moet heersen zegt Gullit nog: „We hadden over de techni sche staf bepaalde ideeën, omdat tijdens het afgelopen EK verschillende zaken niet optimaal waren gere geld. Wij wilden meer vas tigheid. Tijdens het EK werd de training de ene keer door Piet Buter geleid en dan weer door Nol de Ruiter. Van dergelijke situ aties wilden we af'Waar mee Gullit indirect en ach teraf de rol van Rinus Mi chels, tijdens het EK ver antwoordelijke technische man, nog even kritisch be licht. Gullit laakt overigens in zijn column wel de KNVB om het uitblijven van initia tieven inzake het aantrek ken van een Italiaanse groepsbegeleider voor het gezelschap van het Neder lands elftal straks in Italië. Gullit had al eerder voorge steld om Paolo Taveggia, die deze functie bekleedt bij AC Milan, te contracteren. Inmiddels is Taveggia door andere landen benaderd. „Hoe langer de KNVB wacht met het benaderen van Taveggia, hoe groter de kans dat een begeleider van zijn kaliber aan het Neder lands elftal voorbijgaat", al dus Gullit. AMSTERDAM Stefan Pet tersson heeft, na bijna zeven maanden, weer voor Ajax ge speeld. Twintig minuten voor tijd zette Beenhakker hem gis teren tegen Willem II in als vervanger voor de Hongaar Pal Fischer. „Ik kon niet an ders", zei de coach van Ajax. „Fischer verdiende het niet, maar tot 1 december is ook Larsson nog buitenlander en ik mag er geen drie gebrui ken". Pettersson ligt vóór op schema na zijn ingrijpende operatie aan de linker knie. „Ik dacht niet de volle tien maanden nodig te hebben, die voor mijn herstel was voor zien. Maar ik zal pas na de winterstop beoordeeld kunnen worden. Ik heb nog niet meer dan 45 minuten gespeeld en ik denk toch nog wel aan de knie. Ik had in die twintig mi nuten zelfs kunnen scoren, maar dat zou een beetje te veel geweest zijn. Ik heb een paar goede kansen gehad, het bete kent dat ik de plekken nog kan vinden, maar ook dat ik nog competitiewedstrijden no dig heb". Datum:Handtekening: Stuur deze bon in een open envelop, postzegel niet nodig, aan de Leidse Courant, Abonnementenservice, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag d iri Stefan Petterson staat op het punt in te vallen bij Ajax, waar hij vele maanden niet heeft gespeeld als gevolg van een ernstige blessure. FOTO: ANP

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13