Internationaal handelscentrum voor sierteelt in Hazerswoude „Bestuur ijsclub Oud Ade heeft nieuw bloed nodig" bioscopen LEIDEN OMGEVING ££idóc@omant VRIJDAG 24 NOVEMBER 1989 PAGIlP; Kluis houthandel gekraakt LEIDERDORP Inbrekers hebben in de nacht van woensdag op donderdag de kluis van houthandel Klinkenberg aan de Zijldijk gekraakt. Zij gingen er met een onbekend bedrag aan geld en cheques vandoor. Hondepenning in Nieuwkoop NIEUWKOOP Met een strengere huis-aan-huis-controle op het betalen van de hondenbelasting en het invoeren van een hondepenning willen burge meester en wethouders van Nieuwkoop de overlast van hondepoep aanpakken. Daarnaast moeten er uitlaatstrokem ko men en voorlichtingscampagnes. De raadscommisssie voor openbare werken buigt zich volgende week donderdag over de voorstellen. Auto gestolen na proefrit ALPHEN AAN DEN RIJN De auto van een 33-jarige man uit Wou- brugge is gistermiddag na een proefrit gestolen. De man had zijn auto te koop aangeboden. Een aspirant- koper had zich gemeld en samen maakten ze een proefrit. De prijs van 35.000 gulden werd over eengekomen en bij het postkantoor werd gestopt om de financiën in orde te maken. Daar aangekomen is de aspirant-koper er met de auto vandoor gegaan. Van de dader en de auto ontbreekt elk spoor. Grootscheepse rampenoefening HAZERSWOUDE Er moet volgend jaar in Hazerswoude een grote rampenoefening worden gehouden. Uitgangspunt ervoor is een fictief smogalarm. Dat maakte burgemeester J. W. van der Sluijs gisteravond bekend tijdens de laatste vergadering over de begroting voor 1990. Raadslid W. den Ouden (VVD) had al eerder vragen gesteld over een rampenoefening. De laatste jaren zijn deze oefeningen en met name de regionale stafoefenin gen erbij ingeschoten. Ze zullen voorlopig ook niet worden gehouden. „Ze liepen vaak geweldig uit de hand en de mensen hadden het gevoel dat ze er niets aan hadden", aldus de burge meester. De reionale rampenploeg kan na de eventuele gemeentelijke herindeling ingrijpend veranderen. Het gaat dan zowel om het aantal mensen als om de structuur Van der Sluijs wil dan ook weer zakelijk overleg met Koudekerk en Benthuizen gaan voe- Wethouder P. van der Werf wil volgend jaar een nieuwe „com- postvat-actie" houden. De vorige actie was een groot succes. In woners van Hazerswoude konden na aanschaf van zo'n vat der tig gulden terugkrijgen van de gemeente. Riolering woonboten Nieuwkoop bijna rond NIEUWKOOP De gemeente nieuwkoop wil zo snel mogelijk alle woonboten aansluiten op de rio lering. Als dat nog voor 1 januari gebeurt komt Nieuwkoop in aanmerking voor een rijksuitkering van 432.000 gulden, verspreid over de eerstvolgen de 25 jaar. De meeste woonboten zijn inmiddels aangesloten. Burgemeester W. De Vreij-Vringer verwacht de overige boten voor het einde van het jaar eveneens te kunnen aansluiten op het riole ringsstelsel. De in totaal 139 woonboten in Nieuw koop moeten bovendien zo snel mogelijk worden opgenomen in de woonruimtemaatstaf van de PTT. De woonboten worden dan gezien als wonin gen, waardoor de gemeente in aanmerking komt voor een hogere rijksbijdrage uit het gemeente fonds. De woonboten worden nu nog niet als wo ningen aangemerkt, waardoor ze wel geld kosten maar niets in het laatje brengen. Protest tegen korting na herindeling Nieuwkoop NIEUWKOOP De gemeente Nieuwkoop is slecht te spreken over het voornemen van de rijksoverheid om na de gemeentelijke herindeling minder geld aan Nieuwkoop uit te ke ren. Het Rijk voert als reden aan dat Nieuwkoop na de herindeling be schikt over een veranderde bodemge steldheid. Nieuwkoop zou daarom toe kunnen met minder geld. Burgemees ter W. De Vreij-Vringer bestempelt de maatregel als onrechtvaardig en droevig. Volgens haar loopt Nieuw koop door de maatregel 50.000 gulden mis. Er is inmiddels een brief ver stuurd naar het ministerie van finan ciën. Raad Woubrugge stemt in met lastenverhoging WOUBRUGGÈ Het he- vige verzet van de VVD en het CDA in Woubrug ge hebben hun verzet te gen de verhoging van de onroerend goedbelasting opgegeven. Ze stemden er gisteravond zelfs mee in. Het Woubrugs college kan daardoor uiteindelijk tevreden terugkijken op de algemene beschouwingen. Rustig liet het bijna twee uur kritiek over zich heen gaan op de verho ging van de belasting met vijf procent. Daarna legde burge meester Brouwer de Koning de dwarsliggers uit de betrok ken 30.000 gulden echt nodig te hebben. Een paar minuten later gaven CDA en VVD na enig beraad het verzet op. Daarmee was de begroting 1990 aangenomen. Woubrugge staat er komend jaar financieel slecht voor. Hoewel de begroting wel slui tend is, is er nauwelijks speel ruimte. Alleen VVD'er Hans van Woerden stelde door een andere rangschikking van cij fers dat Woubrugge meer be leidsruimte heeft. Raadslid J. Scheelbeek vond de nota van aanbieding een „sprookjesach tig geheel". Hondenpoep Hondenpoep blijft in Wou brugge en Hoogmade een punt van ergernis. Nog onlangs kre gen hondenbezitters een gepe perde brief thuis gestuurd, waarin op het verplicht ge bruik van de hondenpoep schepjes werd gewezen. In de brief werd ook politie-optre- den tegen overtredende hon deneigenaars niet uitgesloten. Dat die soep niet zo heet gege ten wordt, bleek uit een van de antwoorden van de Wou- brugse burgervader. Hij wees erop, dat de politie belangrij ker taken heeft dan op ondeu gende hondenbezitters passen. Sinds de invoering van het hondenpoepschepje, waarvan het gebruik volgens de alge mene politieverordening al ja ren is verplicht, is dan ook nog stees niet opgetreden. Omheind terrein voor vrachtwagens in Alphen geopend ALPHEN AAN DEN RIJN Wethouder W. de Jong heeft gisteren het hek rond het vrachtwa genparkeerterrein bij de Bijlen in Alphen officieel geopend. Het vrachtwa genparkeerterrein is nu helemaal omheind zodat de vrachtwagens veilig kunnen parkeren. Dat was nodig want in de af gelopen jaren werd ge middeld voor twee ton uit de vrachtwagens gestolen en vernield. Chauffeur A. Speksnijder was dat zat en klopte aan bij de gemeente. Hij wilde dat het terrein afgeschermd zou worden tegen ongewenste bezoekers. Het heeft ruim twee jaar geduurd eer het zo ver was dat er een automa tisch hek kwam. Alphen heeft 70.000 gulden betaald voor omheining en hek. Een deel van dat geld komt in de komende jaren weer terug omdat de chauffeurs zich be reid hebben verklaard een jaarlijkse bijdrage van 300 gulden te betalen. Van de in totaal 35 plaatsen op het ter rein zijn er nu 31 bezet. Wethouder De Jong rekent er op dat ook de andere vier plaatsen snel gevuld zullen zijn. Nu er in de bebouwde kom van Alphen een goede en degelijke voorziening is voor de vrachtwagens zal de politie scherper gaan optre den tegen chauffeurs die hun wagens nog elders in Alphen neerzetten. Dat is in de be bouwde kom verboden maar de politie was daarin tot nog toe vrij soepel omdat er geen andere goede parkeergele genheid was en de chauf feurs er niets voor voelden hun auto's leeg aan te treffen op het toen nog niet afgeslo ten terrein. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. HAZERSWOUDE/BOS KOOP Er komt een groot nieuw handelscen trum voor de kwekerijsec tor langs de Hoogeveense- weg in Hazerswoude. Een terrein van 42 hectare is gereserveerd voor het handelscentrum, dat de naam International Tra- decentre Boskoop (ITC) krijgt. De aanleg van het handelscentrum gaat vol gend jaar maart van start. De export en opslag van de bo men en sierteelt en de admini stratie daarvan worden in het nieuwe centrum geconcen treerd. De plannen worden volgende week bekend ge maakt. Het grootschalige nieuwe han delscentrum komt te liggen tussen de begraafplaats van Boskoop en de sportvelden en de Hoogeveenseweg in Hazers woude, vlakbij de grens met de gemeente Boskoop. Het streven van Boskoop om het handelscentrum binnen de ei gen gemeentegrenzen te situe ren stuitte af op het ontbreken van een geschikt terrein. Bo vendien heeft eerder onder zoek van de Stichting Boom- kwekerijbelangen Sierteelt centrum (Stibos) uitgewezen dat de bodemgesteldheid in Boskoop bijzonder geschikt is voor de daadwerkelijke teelt. In Hazerswoude was wel een terrein beschikbaar voor de aanleg van het „handelsdorp". In gezamenlijk overleg tussen Stibos, het Rotterdamse projec- tontwikkelings adviesbureau APRON en de gemeentebestu ren van Hazerswoude en Bos koop is toen gekozen voor de lokatie langs de Hoogeveense weg. In het handelscentrum wor den alle bedrijfstakken geves tigd die betrokken zijn bij de boom- en sierteelt, met uitzon dering van de kwekerijen zelf. Het gaat daarbij om kantoren, handelsbedrijven, overslagbe drijven, transportondernemin gen en bedrijven die zich rich ten op de grondveredeling en - ontwikkeling. Ook bedrijven die zich bezig houden met de produktie van accessoires voor de potteelt worden in het han delscentrum gehuisvest. Initiatief Het initiatief voor het handels complex is afkomstig van de boomkwekers, handelaren en gemeenten, verenigd in de Stichting Boomkwekerijbelan- gen Sierteeltcentrum (Stibos). Stibos koestert al tien jaar lang plannen in die richting. In april van dit jaar kwamen die plannenhet adviesbureau APRON ter ore, dat direct het terrein langs de Hoogeveense weg aankocht. APRON nam daarop contact op met de initi atiefnemers en de Nederlandse Investerings Bank (NIB) om de zaak financieel te regelen. Die onderhandelingen worden vandaag afgerond. Loco-burgemeester D. van Ooi van Boskoop is bijzonder te vreden met de voortvarende aanpak. Vanuit Boskoop zelf zullen er overigens weinig be drijven verhuizen naar het handelscentrum, omdat de meeste bedrijven in het dorp gekoppeld zijn aan een kweke rij. Het is wel de bedoeling dat de veilingen, die nu nog plaatsvinden in de Beurshal in Boskoop, eveneens worden overgeheveld naar het nieuwe handelscentrum. Op dit mo ment wordt er nog aan ge werkt om de gegevens in een computerbestand op te nemen. Burgemeester J. van der Sluijs van Hazerswoude verwacht dat het project een succes wordt. Dat de keuze is geval len op Hazerswoude als vesti gingsplaats juicht hij toe. Het terrein langs de Hoogeveense weg was al sedert 1981 in beeld als mogelijke lokatie voor het handelscentrum. Eer dere plannen zijn echter nooit van de grond gekomen omdat de boomkwekerij in de tachti ger jaren moeilijke tijden heeft meegemaakt. „Bovendien overheerste tot nu toe de ge dachte dat alles wel geregeld kon worden in het eigenlijke produktiegebied. Die mening draait nu langzaam bij", aldus Van der Sluijs. Of de vestiging in Hazerswou de een economisch winstpunt voor zijn gemeente wordt, laat de burgemeester nog in het midden. Eerst moet de provin cie Zuid-Holland nog akkoord gaan met de definitieve voor stellen. In hoofdlijnen stemt het provinciebestuur al jaren lang in met een groot handels centrum in het gebied. Van der Sluijs is zelf ook benieuwd naar de uiteindelijke invulling die APRON aan de plannen geeft. „Er wordt hard aan ge werkt, we zien het wel. In ie der geval wordt het project in fasen uitgevoerd. En naar ik hoop in een redelijk tempo". DRIE OUDGEDDIENDEN STAPPEN OP: OUD ADE De jaarver gadering van IJsclub Oud Ade morgenavond is een historische. Niet minder dan drie bestuurs leden stappen op. Niet omdat ze de IJsclub zat zijn, maar om plaats te maken voor jongeren in het bestuur. „Twaalf jaar geleden vond de laatste be stuurswisseling plaats", vertelt de scheidende secretaris Koos Koek. Koos viert morgen avond samen met voorzitter Bram van der Poel het zil veren bestuursjubileum. De andere twee bestuursleden die het bijltje erbij neergooien zijn Jan van der Geest, hij heeft 13 jaar in het bestuur gezeten, en Cor van der Star, die er al 32 jaar op heeft zitten. Met de schaatsen in de hand en hun bestuursinsignes op de revers, willen de drie scheidende ijs- veteranen wel op de foto. Zil veren jubilaris Bram van der Poel weigert echter pertinent met als argument dat „alleen die jongens die opstappen in het zonnetje moeten worden gezet". Toch moet Van der Poel er morgenavond ook aan geloven. Dat althans hebben zijn medebestuursleden on langs aangekondigd. Van de drie scheidenden is Cor van der Star's naam het langst verbonden geweest aan de Oud Adese IJsclub. Hij be mant het bestuur sinds 1957. Dat neemt niet weg dat in het ijsclubbestuur twee mensen zitten met een nóg langere staat van dienst. Het zijn Jan van der Poel en Albert van Schie die de Oud Adese ijslief- hebbers al meer dan 37 jaar op hun wenken bedienen. De ta ken van Van der Star waren veelomvattend. Zo inde het scheidende bestuurslid jaar lijks de contributie van de ruim vijfhonderd leden van Oud Ade's grootste en gezellig ste vereniging. „Vrijwel ieder een, van jong tot oud is lid van de ijsclub", vertelt hij niet zon der trots. „Ons oudste lid, de timmerman Jan van der Geest, is 92 jaar en de jongsten zijn zestien jaar". Vennemeer Tijdens de Molen- en Meren- Jan van der Geest, Cor van der Star en Koos Koek stappen morgen uit het bestuur van de IJsclub Oud Ade. foto: wim van noort tochten stond Cor van der Star van 's morgens vroeg tot 's a- vonds laat op het Vennemeer deelnemerskaarten te verko pen. Op een zondag zijn daar wel eens 1400 schaatsers van start gegaan, zo weet hij zich te herinneren. „Vier jaar gele den heb ik er drie weken ach tereen gestaan". Een andere belangrijke taak die hij met zorg, precisie en deskundig heid vervulde is het verzorgen van de prijzen voor kaarta vonden, verlotingen en de jaarvergadering. Medebe stuurslid Koos Koek waar deert hem ook om zijn fraaie handschrift, dat volgens zeg gen op „tekenwerk" lijkt. De zilveren jubilaris onder de vertrekkenden, Koos Koek, is een bescheiden vuurvreter, die 24 jaar het secretariaat van de IJsclub behartigde. Hij notu leerde de vergaderingen van het bestuur en zorgde altijd voor een perfect jaarverslag. Gedurende de laatste vijftien jaar houdt hij bovendien nauwgezet een foto-album bij. Hierin zijn vele sportieve ij- sprestaties van zijn dorpsgeno ten op de gevoelige plaat vast gelegd. Tijdens schaatswed strijden op het Vennemeer houdt Koos Koek eerlijk de standen bij. Wie tijdens de wedstrijden zijn ijspret, horlo ge of portemonnee heeft verlo ren, kan dat bij* Koek ophalen. Het derde bestuurslid dat mor genavond het bijltje er bij neergooit is Jan van der Geest. Met zijn dertienjarige bestuur lidmaatschap is hij eigenlijk nog maar een nieuwkomer in het gezelschap van bestuursve- teranen. Zijn taken bestonden uit „het uitzetten van wed- strijdbanen, een beetje vegen en overal assisteren". Dat lijkt weinig, maar is ongetwijfeld een veeleisende combinatie van taken. Het drietal legt de bestuursfuncties neer louter en alleen in het belang van hun ijsclub, die over twee jaar ne gentig jaar bestaat. Emancipatie Koos Koek: „Er moet hoogno dig jong bloed in het bestuur komen". Dat gaat gebeuren morgenavond met de komst van Jan van Seggelen Jzn. en Ted de Haas. Ook de emanci patie doet haar intrede in de vereniging nu het vrouwelijke bestuurslid Marijke van Schie erbij komt. Het drietal zal zich op velerlei wijzen moeten waar maken. De bestuursleden worden namelijk automatisch geacht ook lid te worden van het ijsclub-zangkoor De IJs- krakers onder leiding van voorzitter Bram van der Poel. Deze man heeft een ruime er varing in het leiden van ko- De nieuwkomers kunnen ge lukkig te allen tijde terugval len op de vertrekkenden. Koos Koek: „Ik zit met mijn neus op het Vennemeer, dus allicht is er voor mij ook wat te doen als het ijs eenmaal sterk genoeg is om schaats- en priksleewed strijden te houden". Cor van der Star en Jan van der Geest zeggen niets, maar het is dui delijk dat ook zij dan weer present zijn om de helpende hand te bieden. Alle drie wil len ze in ieder geval nog min stens één keer het spiksplin ternieuwe trekkertje met sneeuwschuiver en -borstel be dienen. Dit apparaat had de ijsclub vorig jaar al aange schaft maar toen kwam er geen ijs om het ding uit te pro beren. ELLEN VERHAAR Zoeterwoude wacht op plan winkeliers ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse winkeliers stellen consumenten en gemeente erg lang op de proef. Een werkgroep die verbeteringen zou moeten doorvoeren is na maanden nog niet met voorstellen gekomen. Nog altijd wordt daarvoor gewacht op aanbevelingen van het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV). Aanleiding voor de instelling van de werkgroep was het re sultaat van een consumenten enquête. Daaruit bleek dat veel koopkracht afvloeit naar omliggende gemeenten, brengen in de situatie. Naar verwachting komen er dit jaar geen voorstellen meer. De raadscommissie economische zaken moest zich daardoor gis teren noodgedwongen beper ken tot een opsomming van bekende feiten. R. van Vliet wil zijn super markt aan de Dorpsstraat wil uitbreiden. De gemeente kop pelt daaraan de eis dat er vijf parkeerplaatsen bijkomen. Van Vliet wil die wel aanleg gen, maar er is geen ruimte voor Hij heeft over de uitbrei ding wel overeenstemming met de kerkvoogdij. Commissielid J. van der Geest wees er nog op dat de winke liers wel degelijk achter de schermen bezig zijn de situatie te verbeteren. Hij stelde ook dat het gemeentebestuur best een duit in het zakje mag doen door het terrein van Van der Kolk een winkelbestemming te geven. Wethouder Van der Heijden stelde dat het ook denkbaar is dat de winkeliers zelf een fonds stichten waaruit geput kan worden om voorzie ningen te verbeteren en een betere promotie te bereiken. Een nieuwe impuls door bij voorbeeld de mini-markt uit te breiden is volgens hem on denkbaar. Uit de enquête is gebleken dat vrijwel niemand daar behoefte aan heeft. 1 Voor een uitgebreide a<^ ook voor de komende <j raadplege men „UIT", d(J tis wekelijkse bijlage vari krant. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Indiana Jones i last crusade (al); 20.30. za. ook 13.30. zo. ook 16.30. E NEMA II: Blind fury (12); 21.30. zo. ook 16.15. Taran en verketel (al); za. zo. wo. 14.00. ROCINEMA III: Batman (12); 13.30. Sea no evil, hear v,r (al); 18.45. 21.15. zo. ook EUROCINEMA IV: Kassièr 18.30, 21.15. za. zo. wo. ook zo. ook 16.00. LEIDEN LUXOR (Statlonswe tel. 071-121239): Kassióre (al); 21.15. za. zo. wo. ook 14.30. «u en STUDIO (Steenstraat 3£>er 124130): Sea of love (12); Kictet (12); 14.30, 19.00, 21.15. Sei is and videotape; See no evil, h»*p evil (al); 19.00, 21.15. vr. m? 11 ook 14.30. Batman (12); za. 14.15. Indiana Jones and th£v crusade (al); 14.15, 18.45, 21, ran en de toverketel (al); za. 14.30. «TRIANON (Breestraat 123875): Unbearable lightne being (al); 20.00. wo. za. zo. REX (Haarlemmerstraat 52 071-125414): Sister clearest 14.30, 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN 'n GREENWAY: Batman (12F 19.00, 21.15. za. 15.45, 19.00, »it zo. 15.45, 19.00, wo. 15.45. fet von Münchhausen (al); vr. t/L) 19,00, 21.5. ma. t/m wo. za. ze. 15.45. A cry inthe dark (12); mf' do. 20.15. Married to the mob^t zo. do. 2.45. |g S KINDERVOORSTELLINGEN 0. Frank en Frey; za. zo.wo. 14.00P glebook; za. zo. wo. 14.00. f1 ende toverketel; za. zo. wo. 14)n WASSENAAR ASTRA: Batman (al); vr. t/nL 20.00. Old Gringo (12); ma. t/if?' 20.00. I KINDERVOORSTELLINGEN |t Junglebook; za. zo. wo. 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27^ 463500): Sea of love (12); fh 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, fik 21.30. ASTA 2: Batman (al); L 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 1b, 21.30. ASTA 3: Blind fury J* 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 1fr 18.45, 21.30. BABYLON 1 (Rl Den Haag Centraal tel. 471656):jg lies and videotape (al); 14.00, i 21.45. za. zo. 14.00, 16.45, 1L, 21.45. BABYLON 2: The Cookf' Thief his Wife her Lover F 14.00, 19.00, 21.30. za. zo. 1e 16.30, 19.00, 21.30. BABYL0>r New York stories (al); 14.00, iL 21.30. zo. 14.00, 16.30, 19.00, 2i„ CINEAC 1 (Buitenhof 20, ff 630637): De kassière (al); 1P 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, ljei 21.30. CINEAC 2: See no evilgi arno evil (al);. 14.00, 18.45, 21.31» 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CIN. 3: K9 (al); 18.45, 21.30. vr. ma. dl1' ook 14.00. METROPOLE 1 (CfO gielaan, tel. 456756): Last exae Brooklyn (16); 14.00, 18.45, 2|r zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. TROPOLE 2: Parenthood (al); 1t~ 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, \t 21.30. METROPOLE 3: Indiani nes and the last crusade (al); 1 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 1 21.30. METROPOLE 4: The dl team (al); 18.45, 21.30. vr. ma. d ook 14.00. METROPOLE 5: deep (al); 14.00, 18.45, 21.30 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. 1 (Herengracht 13, tel. 462400): ana Jones and the last crusadt 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 18.45, 21.30. ODEON 2: I weapon 2 (16); 13.45, 18.45, 2 zo. 13.30, 16.00, 18.45, ODEON 3: Edge of Sanity 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 1 18.45, 21.30. ODEON 4: De van TV 62 (al); 13.45, 18.45, I zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. DIO 1 (Kettingstraat 12b, tel. I A dry white season (12); 21.45. za. zo. wo. ook 14.00. STl 2: Mistery train (16); 19.00, STUDIO 3: Marquis (16); 21.30. HAAGS FILMHUIS: Za Yaaba; 19.30, 21.45 zo.ook 1 Zaal 2: Dagen van duisternis; 1 zo.ook 14.00. Secret wedding; 2 zo. ook 16.30. Zaal 3: 19.30, 2 Trois places pour le 26; green; za. Aida; zo. Conny und F machen Musik; ma. Traktoristy Le million; wo. Ave Maria; do. NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1: De kassière (16); 00.15. CINEAC 2: See no e no evil (16); za. 00.15. CINEA Pet sematary (16); za. 00.15. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Jungle book; z< 14.00. zo. 13.15, 16.00. METRO LE: Platvoet en zijn vriendjes; wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. DIO: Pinokkio; za. zo. wo. 14.30 gebroeders Leewuenhart; za. zo. 14.30. Voorstel voor band met gemeen! in het Oostblok HAZERSWOUDE De pJ Gemeentebelangen '86 in F zerswoude wil een band as gaan met een gemeente in d van de hervormingsgeziifc Oostbloklanden. Dat moet p beuren naast de huidige ree tiie met „buurgemeenÈ Waldkappel in West-Duia land. Dat voorstel deed Fransen gisteravond tijdens l' raadsvergadering. Voor ze gemeente in een OostbloklaÊ wil Fransen drie a vierduizej: gulden per jaar uittrekkp Momenteel kost de band rt Waldkappel 930 gulden p jaar en onderhouden de meente de inwoners van q zerswoude ook veel formele f informele contacten met (I gemeente. Fransen over z| voorstel: „De verandering? zijn erg belangrijk. De {jj meente besteedt nu bijvooi beeld veel geld aan Mali, m» we mogen de Oostblokland* niet vergeten. Oost-Berlijn 1$ dichterbij dan Mali". Wetho! der G. van der Lecq verwrfi Fransen dat hij met zijn vo<f stel op een ongewoon tijdslj komt, namelijk bij het besprt ken van het welzijnsplsi Fransen was het daar niet m| eens: „Als ze in Oost-Duitslaij beslissen dat binnen 24 uur Muur moet worden geslooi dan vind ik het verbazingwel kend dat wij niet snel een ti slissing kunnen nemen." i

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12