h Sassenheim veel klachten ver gerenoveerde woningen JOUR NAAL jrmondse predikant promoveert Burgemeester De Jonge start bouw Parkhove Hazerswoude eist duidelijke regels voor ruimtelijk beleid „Wij zijn geen moordenaars" BURGERLIJKE STAND SïïtïïïB ©EN OMGEVING £eidóe@owuvnt WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 PAGINA 13 MOND De Warmondse kant ds. J. Muis hoopt morgen fcmoveren tot doctor in de |leerdheid aan de Rijksuni- fit van Utrecht. Op die dag j zijn proefschrift verdedigen, tel van het proefschrift luidt: ^baring en Interpretatie, het "\an van de Heilige Schrift vol- fC. Barth en K. H. Miskotte". tj |iis heeft een aantal jaren aan zijn llhrift gewerkt, naast zijn dagelijks 4als predikant. Hij werd door de raad van de Hervormde Gemeente Jmond in de gelegenheid gesteld een deel van zijn werktijd aan dit weten schappelijk onderzoek te besteden. Dit onderzoek behelst de visie van enkele be langrijke theologen op het interpreteren van de bijbel. Karl Barth (1886-1968) was een Zwitsers theoloog en hoogleraar in de gerefor meerde dogmatiek. Kornelis Heiko Mis kotte (1894-1976) was Nederlands Her vormd hoogleraar te Leiden. Hij introdu ceerde de dialectische theologie in Neder land. Miskotte had een groot aandeel in de vernieuwingsbeweging in de Her vormde Kerk na de tweede wereldoorlog. Ter gelegenheid van de promotie van ds. Muis is er donderdagavond om negen uur een receptie in restaurant Meerrust aan de Dorpsstraat. Apon eerste op lijst van PvdA WASSENAAR H. Apon-Snel staat eerste op de kandidatenlijst van de PvdA voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen. Het huidi ge raadslid H. Goulooze heeft verklaard niet meër te willen terugkeren in de gemeenteraad. Van de vier in de Wassenaarse gemeenteraad vertegenwoordigde politieke partijen heeft de PvdA de langste kandidatenlijst. Voor een zetel in de op 21 maart volgend jaar nieuw te kiezen gemeenteraad hebben zich 44 sociaal-democra ten aangemeld. Momenteel heeft de PvdA drie zetels. Vijftien van de 44 kandidaten zijn vrouw en op de lijst staan acht echtparen. Van de 44 kandidaten zijn er zes raadslid of ex-raadslid. De kandidatenlijst 1-15: H. Apon-Snel, A. Bon tebal, E. Borsboom-van der Krogt, A. Breddels- Smilde, A. de Bruin-Haan, T. de Bruin, F. Bus- sink, D. Bussink-van Rijssel, R. ten Cate, P. van Deursen, P. van den Dool, G. de Geus, M. van der Goes van Naters, G. Gordijn, H. Goulooze. Italiaanse burgemeester op bezoek in Noordwijk NOORDWIJK De burgemees ter en loco-burgemeester van het Italiaanse Frascati hebben de af gelopen dagen een bezoek ge bracht aan Noordwijk en aan Es- tec. In Frascati is net als in Noordwijk een vestiging van het Europees Ruimte Agentschap, Es- rin genaamd. Het bezoek is be doeld om de banden tussen de ge meenten die betrokken zijn bij het Europese ruimtevaartprogramma te versterken. De Italiaanse gas ten hebben maandag een bezoek gebracht aan Estec. Gisteren is een bezoek gebracht aan Noord wijk en omgeving. Noordwijkse school heet straks Northgo NOORDWIJK De nieuwe school voor openbaar voortgezet onderwijs in Noordwijk heet Northgo. Deze scholengemeen schap voor mavo, havo en vwo begint in augustus 1990. De naam is bedacht door Martin Hermans die hiermee een walk man wint. De gemeente Noord wijk had een prijsvraag uitge schreven onder basisschoolkin deren om potentiéle leerlingen zelf de naam van de school te laten bedenken. Een eis daarbij was dat de naam kort en duide lijk herkenbaar moest zijn. Northgo is de oudst bekende naam voor het dorp Noordwijk. Warmond wil zolder op oude gymzaal. WARMOND Er moet een grote zolderruimte komen op de oude gymzaal aan het pleintje bij de pomp in Warmond. De gemeente heeft voor het gebruik nog geen vaste ideeen. In de commissie welzijn en onderwijs werd gesuggereerd er de hob byclub onder te brengen. Maar die heeft daar geen behoefte aan zo bleek tijdens de vergadering. De voormalige gymzaal biedt in de toekomst onderdak aan de bibliotheek. De zolder kan worden inge bouwd door het aanbrengen van een verlaagd pla fond. Commissielid B. Schavenmaker (PW) waar schuwde geen geld te verliezen aan een dure ver huizing bij het oplossen van knelpunten in de ac commodaties van Warmondse verenigingen. Hij zag meer in het creëren van een aparte ruimte voor het jeugdcircus Atleta. G. den Ouden (CDA) zag liever een ontmoetingsplaats voor ouderen ge koppeld aan de leeszaal van de bibliotheek. 1NHEIM Bijna bewoners van de Baderstraat, Tijloos- Ij, Heemstrastraat en J^lootkade hebben >)jten over hun wonin- Dat blijkt uit een 'maand gehouden en- r< van de Hulp en In- itiedienst van de So- Djische Partij (SP) en e bewoners. De woningen aan de vier stra ten, eigendom van de woning bouwvereniging Vooruitgang, zijn zes jaar geleden gereno veerd. De renovatie per wo ning heeft rond de 90.000 gul den gekost. Vervolgens is de huur flink opgetrokken. Na de renovatie bleken niet alle be woners tevreden te zijn over de woningen. In de 72 terug gestuurde enquêteformulieren wordt geklaagd over optrek kend vocht in de muren en in de vloer. Verder wordt ge klaagd over tocht of lekkages bij ramen of deuren, schimmel en vocht in douche, gangkast, toilet en keuken en een niet goed functionerende centrale verwarmingsinstallatie. Ook worden klachten geuit over lekkage van het dak, water in de aluminium kozijnen, kapot te schuren en verrotte vloeren. 26 bewoners stellen geen klachten meer te hebben over de woning. Aanpakken Directeur R. Scholten van de woningbouwvereniging kent de klachten die door de bewo ners zijn geuit. „We zijn bezig om de al heel oude vochtpro- blemen in de wijk aan te pak ken. We hebben de hele wijk van nieuwe drainage voorzien. Verder hebben we pas 2,5 ton besteed aan het vervangen van daken zodat daar geen lekkage meer kan ontstaan. Wij zijn regelmatig met het complex van 112 woningen in de weer en zorgen zo goed mo gelijk voor de woningen". De directeur van de woningbouw vereniging meent dat bewo ners klachten over een cv-in- stallatie bij de woningbouw vereniging kunnen melden. „Wij proberen dan altijd zo snel mogelijk de zaak te repa reren", aldus Scholten. Of de klachten het gevolg zijn van een slecht uitgevoerde renova tie, wil Scholten niet bevesti gen. Wel vindt hij het verve lend dat hij de resultaten van de enquête nog niet onder ogen heeft gehad. „Wij hebben alleen een blanco-enquête for mulier te zien gekregen". ii* fitsen ,eten uit *i ókenburgse juur 3CENBURG LEIDEN lan de Berg wil niet [{liggen. Er is aan de röstraat in Valken- "jgeen geschikte alter- 'o/e ruimte beschik- h»voor zijn fietsenop- woordvoerder J. Hin- an de fietsenhandelaar Ie Berg uit Valkenburg jn fietsenopslag aan de itraat dreigt kwijt te ra- Sfre eigenaar van de op- £ii/nte eiste gistermorgen 2$orlopige voorziening bij I Jtonrechter. De eigenaar Nfe omstreden schuur L. wisser heeft de fietsen- ijjiaar Van de Berg al twee yleden de huur opgezegd. 2eft zijn terrein aan de castraat verkocht aan de •nte Valkenburg voor de I van een bejaardenhuis, «visser die zelf een be- ci een woning had op het ui, is inmiddels verhuisd. de schuur nog steeds ieg is, krijgt hij een der- li de koopsom van de ge- Jfe Valkenburg niet. ■evisser dreigt in de 0'1 te komen want hij i (een deel van zijn geld ir^ovendien begint de ge- druk uit te oefenen", e|E. Muller namens Var- jipr gistermorgen bij de sriirechter. ue Berg, die al 18 jaar de S huurt van Varkevisser, ®t ondertussen de schuur ■uimen. De twee garages II Hoofdstraat die Varke- ir{ heeft gevonden voor Berg, wil hij niet ac- .jn als vervangende rij. „Als Van de Berg het v#d dat hij daar zijn ne- 53on uitoefenen dan was itjgegaan", stelde Hinnen ^jiorgen. „Het gaat niet JU financiën. Van de Berg uihet idee dat hij klanten leiraakl als ze eerst een Hoeten lopen voordat ze ®,'euwe fiets kunnen zien. 4.n dan wel naar een gro- afkel in Katwijk". Hinnen mbp het kleinere opper- 3®. van de twee garages en Ijinder gunstige gebruik bi nieuwe ruimte. sair J. de Haan wees gis- 3'fgen het verzoek om een ^bige voorziening af. Parkhove wordt in het voorjaar van 1991 opgeleverd. TEKENING: PR SASSENHEIM Met de bouw van appartementencomplex Parkhove wordt dinsdag 28 november officieel begonnen. Bur gemeester H.M. de Jonge van Sassenheim geeft die dag het offi ciële startsein voor de bouw op het terrein aan de Parklaan. Parkhove verrijst op de plaats waar vroeger de oude Schutse stond. Het pand bestaat uit 52 vrije sector appartementen waar van er inmiddels ruim 30 zijn verkocht. De prijzen variëren van 173.000 tot 415.000 gulden. De laatste prijs moet worden betaald voor de penthouses. Parkhove wordt in het voorjaar van 1991 opgeleverd. HAZERSWOUDE Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland moeten snel met nadere regels komen voor het ruimtelijk beleid in Hazerswoude. De goed keuring van het bestem mingsplan Landelijk Ge bied vertoont zo veel hia ten dat er niet mee kan worden gewerkt. Zonder duidelijke regels kan er niet worden gebouwd, zo reageren burgemeesters en wethouders pessimis tisch op de stellingname van GS. Het ontbreken van regelge ving door de provincie bete kent dat Hazerswoude geen grip kan houden op de bouw- lustige ontwikkelingen in het landelijke gebied van het dorp. Dat betreftzowel de omvang van de bouwkavels als de be bouwingsdichtheid. B en W willen nog altijd voorkomen dat zich gespecialiseerde mam- moetbedrijven vestigen in het agrarisch" gebied. Wel moet voldoende ruimte worden ge laten voor reeds bestaande ak kerbouw- en weidebedrijven om uit te breiden. Dat is nodig om het bedrijf rendabel te kunnen leiden. Gedeputeerde Staten verschil len met de gemeente van me ning over het toestaan van woningbouw. GS zijn sterk ge kant tegen nieuwbouw in het agrarisch gebied omdat dat de openheid van het landschap aantast. Verschillende lokaties in het dorp, die van de ge meente mogen worden be bouwd, staan bij de provincie nog geregistreerd als agrarisch gebied. De problemen spitsen zich vooral toe op de stroken grond gelegen langs de Voor weg en het Westeinde. Door dat veel onderdelen van het bestemmingsplan niet zijn goedgekeurd, ontbreekt een goede bebouwingsregeling voor deze straten. De patrijs moet worden beschermd, vindt de Noordwijkse Vogelvereniging. Volgens jager Rotteveel is de patrijs echter schadelijk. FOTO: PR NOORDWIJKSE JAGER H. ROTTEVEEL: NOORDWIJK Als het aan jager H. Rotteveel ligt dan komt de patrijs niet op het lijstje van be schermde vogelsoorten, dat de gemeente Noord wijk wil vastleggen in het jachtrecht voor de ge meentegronden aan de Kapelleboslaan in het Langeveld. De patrijs brengt vooral in het voor jaar schade toe aan bloem- bollenvelden, zo weet de Noordwijker. Omdat de jacht dan al gesloten is, moet er bij overlast van pa trijzén toestemming voor het afschieten van de vogels ge vraagd worden aan de Stich ting Faunabeheer. „Als je in het voorjaar moet gaan schie ten dan verstoor je de nesten van vele vogels. Dat doe ik niet graag en wil dan ook lie ver tijdens het gewone jacht seizoen van september tot ja nuari de vogels die overlast veroorzaaken of schadelijk zijn afschieten". Sier Rotteveels mening staat lijn recht tegenover die van de Noordwijkse Vogelvereniging. Voorzitter Hein Verkade: „De gemeente wil goede sier ma ken met het opstellen van een lijstje vogels die beschermd moeten worden. De soorten die daar op komen te staan, komen in het hele gebied van nature niet voor, hooguit strijkt er eens eentje op de trek in het land neer. De pa trijs wil men buiten het lijstje houden. Maar juist die vogel komt van oorsprong in het duingebied voor en zou be schermd moeten worden". Dat patrijzen schadelijke vogels zouden zijn vindt Ver kade on zin. „Wij hebben nog niet lang geleden bij bollenkwekers een onderzoek gedaan naar het voorkomen van vogelsoorten en daarbij is door niemand aangegeven dat de patrijs schade toebrengt aan bollen". Jager Rotteveel, die, als de ge meenteraad daar volgende week haar goedkeuring aan hecht, met ingang van direct het jachtrecht mag pachten voor de gemeentelijke gronden in het Langeveld, denkt daar duidelijk anders over. Zorgen maakt hij zich over het feit dat jagers nogal eens in een kwaad daglicht worden gesteld. „Ja gers zijn geen moordenaars", zegt hij. Het bejagen van per celen grond. Rotteveel doet dat bij zo'n 250 kwekers in Noordwijk, Voorhout en Noord wijkerhout, is volgens hem nodig. Op die manier wordt de vogel- en wildstand goed op peil gehouden. „Soms zijn er bij de eenden te veel woerden. Die kunnen in het voorjaar erg lastig zijn, jagen de vrouwtjeseenden op en ver storen de nesten. Het teveel aan woerden wordt dan afge schoten". Eksters en kraaien „moordenaars van de vogel stand" zijn er in zijn ogen veel te veel. Vossen „Ook zit er een overdaad aan vossen in het duingebied", zo laat hij weten. Te veel vossen betekent na verloop van tijd een enorme verlaging van de konijnenstand. Het gevolg is dat vossen meer en meer de polder intrekken op zoek naar voedsel. Menig kippetje werd al door Reintje verschalkt en bollenkwekers hebben een he kel aan de vos, omdat hij, op zoek naar mollen of muizen, de onhebbelijke gewoonte heeft bollen uit de grond te wroeten. Rotteveel weet dan ook te vertellen dat kwekers wel vossenjachten organiseren, meestal in de vroege morgen uren, maar ook wel 's nachts, met behulp van lichtbakken. Dat er nog maar weinig vogels broeden in de polder, ligt vol gens de jager helemaal aan het oprukken van de vos. „Kievie ten, die zag je vroeger volop. Maar nu kom je ze nog maar sporadisch tegen. Wulpen?, die zijn er praktisch niet meer. De jonge vogels worden gewoon van het nest afgerukt". En dat geldt volgens de jager ook voor meeuwen en fazanten. Het jagen is voor Rotteveel een liefhebberij, waar hij als kind op het bedrijf van zijn vader al mee begon. Later, toen hij een eigen bollenkwe- kerij had ging hij ermee door en ook zijn zoon hanteert het jachtgeweer. De buit wordt meestal weggegeven, of als het veel is, wat hoogst zelden ge beurt, aan de poelier verkocht. „Zelf eet ik geen wild", bekent Rotteveel, „maar mijn vrouw wel." MARIJKE DEN HOLLAN DER LEIDEN Geboren: Naleye Junior, z.v. M. M. A. Dolmans; Nerissa Ma- roussia, d.v. H. M. A. Mokiem en I. B. Tjong-Akiet; Rieuwert, z.v. R. J. M. Lüling en D. Kerkstra; Joep, z.v. H. J. M. van der Geest en H. M. L. Loos; Daniël, z.v. D. Kromhout en B. Stok; Maria Cornelia, d.v. F. M. G. Steen voorde en C. A. G. van Bohemen; Mandy Jacoba, d.v. F. Varkevisser en H A. Ouwehand; Dean Cornells Nico- laas Hubertus, z.v. C. Glasbergen en Y. M. van der Schoot; Johan Pieter, z.v. J. J. G. van der Bruggen en C. G. P. Deckers; Jacobus Johannes. z.v. M. A. J. Berbee en M. L. de Vogel; Dammes Michiel, z.v. W. S. Knol en M. C. van Egmond; Mandy, d.v. M. Vermond en P. Besselink; Aletta, d.v. R. van den Berg en M. Kelderman; Sadesh Rajeev, z.v. S. Mahesh en G. I. Hoeba; Joanne Susanne, d.v. A. Jansen en J. Paauw; Denise, d.v. R. Rijksen en C. de Mooij; Johnny, z.v. C. R. van Dijk en P. T. A. van der Zwet; Renee, d.v. R. Zandbergen en M. A. van der Eijk; Eline Johanna, d.v. P. T. A. van Berkel en M. M. van Stijn; Jeremy David, z.v. J. Kruit en M. H. R. Donk; Stella, d.v. D. P. van der Niet en S. M. van Klinken; Susan ne Theodore Annechiene, d.v. M. J. Kroon en E. Ie Mair; Pascal Maria, z.v. E. F. Verburg en C. M. van der Holst; David, z.v, J. 't Hart en A. K. Romeijn; Glenn Franciscus Nicolaas. z.v. A Leeflang en J. C Hoogervorst; Kimberley Elisabeth Maria, d.v. J. A. M. van der Poel en M. J. H. van den Burg; Nicoline Stèphanie, d.v. J. C. J. van Vliet en A. G. van Dam; Frederick Siegfried Ludwig, z.v. F. A. de Zwart en G. L. A. M. de Jongh; Remco, z.v. W. Swart en M. van den Berg; Petrus Johannes Hubertus, z.v. P. W. Ver- hart en M. W. G. van Paridon; Teunis Willem, z.v. J. C. Bedijn en E. J. Haasbroek; Maria Lena, d.v. M. L. Schaap en A. M. den Haas; Hanneke Sophia, d.v. J. L. G. Baart en E. L. Bremer; Irene, d.v. H. C. Slegtenhorst en F. de Wit; Kevin, z.v. R. van der Tang en H. M. J. in 't Veld; James Guy. z.v. E. J. Keasberry en S. Yper- laan; Mark Andrè Cornelis, z.v. J. C. Verweijmeren en E. J. van der Niet; Peter Bernard, z.v. S. R. Gjaltema en L. P. Hofstede; Jacqueline Alinda, d.v. S. R. Gjaltema en L. P. Hofstede; Axel Owen. z.v. T. W. Polet en H. Schalkwijk. Overleden: M. H. van Berkel, geb. 17 mrt. 1911, vrl.. geh. gew. met L. J. van Rooden; S. Kurt, geb. 25 dec. 1986, vrl.; V. Peltenburg, geb. 24 mei 1899. vrl.; W. M. Janson, geb. 4 apr. 1921, man; J M van Dijk. geb. 26 mei 1974, vrl.; M. J. van Velzen, geb. 20 mrt. 1916, man; J. van den Oever, geb. 22 okt. 1933, vrl., echtg. van C. Haasnoot; J. de Vreugd, geb. 28 aug. 1929, man; C.'C. Thepass, geb. 13 dec. 1924, man; P. C. Epskamp. geb. 23 mrt. 1922, man; M. Kikkert, geb. 19 okt. 1904, vrl., geh. gew. met J. Haasbroek; E. Loos, geb. 2 jul. 1905, vrl., echtg. van C. J. Kooien; P. J. Jansen, geb. 9 dec. 1905, man; J. van der Plas, geb. 17 apr. 1932, vrl., echtg. van J. Haasnoot; G. van der Plas, geb. 5 okt. 1909, man; W. Dijk- xhoorn, geb. 9 jan. 1902, vrl., geh. gew. met H. Jurgens; M. L. Brittijn, geb 21 jan. 1908, man; J. Jansen, geb. 20 jan. 1911, vrl.. echtg. van A. C. J. Mulder; P. H. de Groot, geb 22 mrt. 1924. vrl.. echtg. van J Hartze- ma; J. van Duuren, geb 8 jun. 1908, vrl., geh. gew. met B. de Kier; F. van der Niet. geb 9 aug. 1989, man; J Mooij. geb. 19 jan. 1926, man; F. Piersma, geb. 21 aug. 1922. man; A. van 't Wout. geb. 7 sep. 1923, vrl., geh. gew met J. A. Helmus. S. Phillp- po. geb. 29 jan. 1989, vrl H. W. Q. Salman, geb. 9 okt. 1942, man; B. van Loen, geb. 16 mrt. 1918, man, Andara Puspita Sari, geb. 5 jun. 1989, vrl. Gehuwd: J H. Roelandse en N. W. van Lunteren; A. L. Clumpkens en S. S. Buis; R. F van den Boogaart en S. S. Zandvliet; A. de Vos en A. Bleijen- berg; C. L. G. Groen en A Broersma; M. F. van der Laan en N. Buis. Ondertrouwd: C. B. Boonstra en B. A. Neefs; V. Soulay'rès en F. G. Kuij- per; A. C Teo en S. H. Yeh; E. J. van Drie en J. M. van Egmond; F. Megalla en Nagwq Labib Sidra Khalil; A. Boels en J. C. Lubbe; A. P. Hoogduin en W. A. H. Koeken; H. J. Keijzer en S. C. de Leeuw; C. B. A. Smit en J. M. Groenendijk. M Gogh djhebbers van de schilder vent van Gogh kunnen dteenavond hun hart opha- ft ij een lezing van J. van over „de geschiedenis Blpllecties in het Van Gogh- n eum". Van Gogh is een ]9pzoon van Vincents broer ejp. Hij is een actief lid van historische vereniging Oud Osenaer en voorzitter van -iVincent van Gogh-stich- ek. De lezing wordt gehou- bg in het NPB-gebouw aan ak-ange Kerkdam in Wasse- u.r Aanvang acht uur, Mang is gratis. Films De afdeling Zuid Holland Noord van de Vereniging Oud Militaire Indiëgangers (VOMI) vertoont morgen avond in De Terp in Valken burg films over de activitei ten van de militairen in het voormalig Nederlandsch-In- dië. De films zijn door de Rijks Voorlichtings Dienst be schikbaar gesteld en nooit eerder in het openbaar ver toond. De toegang is gratis en ook niet-leden zijn welkom. Aanvang acht uur. Toneel De toneelvereniging Cultuur Verheft uit Voorhout speelt morgen en vrijdag de klucht „Ik voel nattigheid". Het gaat over een rijk geworden kunstschilder wiens vrouw graag in hogere kringen wil verkeren. Daarom wordt een Franse wijngaard gekocht. Het toneelspel begint om acht uur 's avonds in het Parochie huis in Voorhout. Plaatsen be spreken kan bij Edith Wol vers, telefoon 02522-30722. Parkeren Bezoekers van het Emma- plein en het Waaigat in Kat wijk moeten vanaf donder dag betalen voor het parkeren van hun auto. Op het Emma- plein komt een parkeerauto maat waardoor de maximale duur van het parkeren be perkt wordt tot één uur. Een uur parkeren kost 1,25. Concert De jaarlijkse uitvoering van de R.K. zangvereniging Noord wijkerhout (ROKA- ZANO) heeft vrijdagavond plaats in de St. Victorkerk. Medewerking wordt verleend door het Reicha Hoorn trio en de pianist Eugène Postyma. De leiding is in handen van dirigent Jan Postma. Ge speeld worden werken van Richefort, Franck, Gastoldi, Kreutzer, Reicha, Hay dn, Bach, De Klerk, Dauprat, Gallay, Schögll en Verdi. Het concert begint om kwart over acht. Toegang kost fJ, hou ders van een CJP of Pas 65 moeten-/3,50 betalen. Concert Het Koninklijk Mannenkoor Caecilia uit Haarlem treedt vrijdag op in 't Poelhuys aan de Vivaldistraat in Lisse. Aanvang acht uur, toegang kost 10. Kaarten zijn te koop bij de VVV, op de adressen Heereweg 11 en G. Flinck- straat 14 en voor aanvang aan de zaal. Medewerking wordt verleend door het salonorkest La Belle Epoque. Concert De Christelijke Harmonie Crescendo uit Sassenheim geeft vrijdagavond haar jaar lijkse concert in de Gerefor meerde Kerk aan de Juliana- laan. Aanvang acht uur, toegang is gratis. Op het pro gramma staan ook uitvoerin gen door het Jeugdorkest. Lezing Maayke Verhage geeft vrij dagavond in het Jan Verwey Natuurcentrum aan de Wete ringkade in Noordwijk een lezing over archeologische flora- en faunavondsten in het Zuidhollandse Valken burg. Aanvang acht uur. Toneel De speeltuinvereniging De Bijenkorf geeft op vrijdag een feestavond in het Trefpunt aan de Schoolstraat in Lisse. Hierop speelt het Stompwijks toneelgezelschap het toneel stuk Bruintjes bier bruist be ter". Het stuk gaat over schil der Vincent Vlughter die op een zolderkamertje abstracte schilderijen maakt die nie mand wil hebben. Aanvang acht uur 's avonds. Blazers Het Brabants Blazersensemble geeft vrijdagavond een con cert in de Dorpskerk in Kat wijk. De tien blazers spelen werken van Mozart, Von Beethoven, Haydn, Orff en Bernard. De uitvoering begint om kwart over acht Antiek Treslong in Hillegom vormt vrijdag, zaterdag en zondag het decor van een grote an tiekbeurs. Ruim 50 antiquairs bieden hun waar te koop aan. Op vrijdagavond kan men van zeven tot tien uur terecht, zaterdag en zondag tussen elf en zes uur. Toegang kost 7,50houders van een CJP of Pas 65 moeten 5 betalen en kinderen t/m 14 jaar heb ben gratis toegang. Trea Dobbs Zangeres Trea Dobbs die in de jaren zestig grote bekend heid genoot, treedt vrijdaga vond op in bar-dancing Blues Brothers aan het Henri Du- nantplein in Hillegom. Zij komt met een geheel nieuw repertoire naar Hillegom. Aanvang negen uur. Hip Hop Als gevolg van organisatori sche problemen gaat de Hip Hop Party van de Zoeter- wo udse jongeren vereniging Utopia zaterdag niet door. Wel is een nieuwe datum voor het festijn vastgesteld, zaterdag 6 januari. Toneel Toneelvereniging Sint Theo- dulphus speelt komende vrij dag en zaterdag en op vrijdag en en zaterdag 2 december het stuk „Terug naar War schau" van de auteur Jan Staal in Dorpshuis De Alke burcht aan de Noord hoek in Roelof arendsveen. Aanvang acht uur. Voorlichting De Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur, afdeling Roelof- arendsveen en omstreken houdt vrijdag een voorlich tingsbijeenkomst voor bloe men- en bollenkwekers. Als thema is gekozen voor „Bloembollen na 1992, kansen en bedreigingen". J. Zwets loot, directeur van de Hobaho in Lisse en A. Spruit, agra risch kredietadviseur gaan in op het openstellen van de grenzen in Europa in 1992 en de gevolgen op handels-, teelttechnisch en financieel gebied. De bijeenkomst wordt gehouden in café Heemskerk, Lange weg 2 in Roelofarends- veen. Aanvang acht uur. Bingo Speeltuinvereniging Kinder vreugd houdt vrijdag een bin go-avond in het verenigings gebouw aan de J.C. den Haanstraat in De Engel. Aanvang acht uur. ollecte in Zevenhoven voor dit fonds gecollecteerd. Ruilavond Ruilvereniging Alkemade houdt vrijdag haar maande lijkse ruilavond in Dorpshuis De Alkeburcht in Roelof- arendsveen aan de Noord- hoek. Alle jonge verzamelaars zijn uitgenodigd om tussen ze ven en acht uur aanwezig te zijn voor raad en daad bij het opbouwen van een leuke ver zameling. Volwassenen zijn na acht uur welkom.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13