JVS lijstaanvoerder na ège in grillige partij ziekers '69 maakt het zichzelf moeilijk iugdunum moeizaam langs FC Lisse: 2-3 DOCOS struikelt over Alphen Herstel YYSB CcidaeSowiont ^hense Boys at voor keuze UVS laat punten aan Noord wijk ÏVLIEGING VALK REDT LEIDENAARS i)RT MAANDAG 20 NOVEMBER 1989 PAGINA IS EN Alphense Boys leed tegen OSV de twee- Ihtereenvolgende nederlaag. Met name de Al- ste voorwaartsen mochten zich het 3-1 verlies ïènlijk aanrekenen, want daar waar de thuis- praktisch één op één scoorde, liep de scorings- l«ne van de bezoekers één op tien. Het was >s| Worst die na negen minuten spelen voor de ij maal gehakt maakte van de Alphense defen- 11. Nadat de Bahlmann-formatie kort daarna »n 2-0 achterstand ontsnapte, namen de bezoe- iet heft vast in handen. Maar, de aanvallende blijkt wel uit het feit dat het enige doelpunt jjf meter gemaakt moest worden en dan zelfs de rebound. Pieter van Soest maakte het kar ot, 1-1. Jan de Hase en andermaal Worst toonden nia rust uit beter hout gesneden dan hun colle- an de ander zijde. Waarmee de Boys voor de staan: óf mooi voetbal óf resultaten. Pech actervolgt dames Valken '68 LEIDEN Kreeg Valken '68 in het be gin terecht grote ne derlagen te slikken, de laatste weken hebben de Valken - burgse dames te ma ken met pech. Nu werd een 2-0 neder laag geleden tegen Oranje Wit. Valken '68 was de gehele wedstrijd de betere, maar kansen voor Marlies van Egmond en Carolien Roem kregen niet de juiste afronding. LEIDEN - De jeugdderby tus sen Noordwijk en UVS is ge ëindigd in een 3-2 zege voor Noordwijk. Roodenburg blijft winnen: 4-0 tegen RVC. Quick Boys was tegen RKAVV de fortuinlijkste RKAVV: 3-2. UVS zette Noordwijk het grootste deel van de wedstrijd vast, maar het ging ten onder aan persoonlijke fouten. In de eerste minuut stuiterde de bal voor de (voeten van de debute rende Mark van Kesteren die niet aarzelde: 1-0. Direkt na rust liet keeper Marcel On- stenk de bal door zijn vingers glippen: 2-0 door Patrick Scheurwater. UVS viel stor- machting aan, kwam door een zoevende vrijende trap van Peter Gallert terug tot 2-1, maar het kwam opnieuw op twee punten achterstand door Lennaert van der Zalm. Acht minuten voor tijd scoorde Ed gar van der Rol de aansluiter. Verder kwam het niet. In de 31e minuut scoorde Ron van der Linden tegen RVC Roodenburgs laatste doel punt. In het resterende uur verloor de Leidse ploeg de scherpte die het in het eerste half uur wel toonde. Michael Verver scoorde in de zesde mi nuut van de stip, twee minu ten later maakte Patrick Kam perveen 2-0. Abdul Mahtoug bekroonde minutenlang Leids balbezit met een doelpunt, waarna Van der Linden het kwartet volmaakte: 4-0. Quick Boys peurde uit het degrada tieduel tegen' RKAVV maar een positief punt: het resultaat. De 1-3 zege was nauwelijks verdiend te noemen. Kort voor rust maakte Jacco de Haas gelijk met een schot in de kruising. Twaalf minuten voor tijd tikt Marco Hellinga de bal beheerst langs de keeper. Pas cal Homan schoot de Katwij- kers naar j-3. Roodenburg bedwingt koploper Verburch LEIDEN Roodenburg slaagde er gisteren in de koploper in de tweede klasse A, Verburch, op een 1-1 gelijkspel te houden. Ook Blauw Zwart haalde een punt bin nen. De Wassenaarders speelden 0-0 tegen Rijswijk. Verburch - Roodenburg 1-1 (1-0) Roodenburg-trainer Wim Rijsbergen verbaasde zich na afloop van het ver dienstelijke gelijke spel van zijn forma tie enigszins over het spelpeil van Ver burch. „Ik heb ze onlangs zien spelen en ik vond ze toen zeer overtuigend. Bui ten het eerste kwartier, waarin ze drie kansen kregen, waren wij minimaal hun gelijken". Toch kwam Roodenburg na 20 minuten op achterstand. Maar die stand werd door Marcel van der Burg gelijk getrokken. Blauw Zwart - Rijswijk 0-0 Opvallendste man bij de Wassenaarders was keeper Cees Nieuwdorp. Zeven mi nuten voor tijd stopte de betrouwbaar acterende doelman een penalty. Daar mee kregen de mannen van trainer Pe ter Ciere waar zij recht op hadden. Zij konden, met name via Wijnand Bakker, bogen op een aantal goede kansen. Maar ook Rijswijk liet zich niet onbetuigd. Een terechte stand derhalve, met de aantekening dat in het team van Blauw Zwart Frank Voorham weer acte de présence gaf. De linkerspits, die er na het vorige seizoen de brui aan gaf, kon na ellenlange gesprekken door Ciere overgehaald worden de voetbalschoen tjes weer aan te trekken. 3en - UVS voert hi gisteren de ranglijst R< eerste klasse aan. De won zelf met 2-0 Hermes DVS, terwijl 8incurrentie in de fout „Of die eerste plaats ;xtra belasting is? Ja, lenk ik wel. Maar we >n de komende we- gewoon uitgaan van eigen kracht", rea- le trainer Ruud de t. Dat die kracht van jaeidenaars nogal eens r wisselen, .bleek gis- 1(jddag maar weer g Driekwart van de astrijd was UVS de be ploeg. Voor de vijfen- _ig minuten na rust achter maar één kwa aie van toepassing: «x eerste gedeelte van de helft mocht UVS de handjes dichtknijpen dat de Schiedamse gasten er niet in slaagden de gelijkmaker bin nen te schieten. Ruud de Groot: „Onbegrijpelijk. In de rust hadden we afgesproken met pressie te blijven voetbal len, maar daar kwam niks van terecht. Op een gegeven mo ment heb ik tegen Marcel Valk en Hans van Leeuwen - spelers die normaal gesproken op het middenveld geen bal verlies lijden - gezegd: jongens, dit gaat niet goed, probeer je stempel op de wedstrijd te drukken. Maar de organisatie bleef volledig zoek en juist op het moment dat ik wissels warm wil laten lopen, scoren we 2-0 en is de wedstrijd ge speeld". Tot ver in de eerste helft leek UVS de in de staart van de ranglijst verblijvende gasten compleet onder controle te hebben. Met uitzondering van de eerste minuut, toen Marijn Mokveld languit moest om een schot te keren, konden de Schiedammers tot tien minu ten voor de thee geen vuist maken. UVS wel. Dat kreeg legio kansen maar wist er uit eindelijk maar één te benut ten. Gerry Jansen scoorde in de twaalfde minuut en rondde daarmee een aanval af die be gon bij de van achteruit mee opgekomen Arthur van Orssa- gen en waarin de bal via Alex Leeflang bij de doelpuntenma ker belandde. Ook daarna zat UVS er een paar keer dicht bij, maar óf de keeper bracht redding (kopbal Marcel Tols- ma onder de lat), öf er werd langs de verkeerde kant van de paal gemikt (Jansen en Tolsma). De al genoemde terugval in de tweede helft zette zich in de slotfase van het eerste bedrijf al in. Zo moest Van Orssagen een keer op de lijn redding brengen bij een kopbal van Hermes-spits Oscar Biesheuvel en vielen er nog meer kleine kansjes voor de gasten de no teren. Na de rust was het ech ter pas goed mis met UVS. Keeper Mokveld en geluk (De Groot: „Dat mogen wij ook wel eens een keer hebben") zorgden ervoor dat de voor sprong behouden bleef. De beste kans voor de Schiedam mers deed zich vlak na de pauze voor toen Mokveld een breed gelegde en langs de muur geschoten vrije trap in een reflex met één hand tot hoekschop kon verwerken. Vrouwe Fortuna hielp vervol gens een handje toen genoem de hoekschop door Harry Vlasveld tegen de onderkant van de lat gekopt werd. Nadat Gerry Jansen door te lang aarzelen een dot van een kans verputste, zette uiteinde lijk een bevlieging van Marcel Valk (wie anders?) de thuis ploeg weer op het goed spoor. De technisch vaardigste UV- S'er soleerde langs een stuk of vier tegenstanders en gaf ver volgens met een gericht schot in de benedenhoek keeper Eg- gelmeyer het nakijken. Daar na was het alleen nog maar UVS wat de klok sloeg. Alleen dankzij het feit dat Hans de Gerry Jansen, maker van het eerste UVS-doelpunt, kapt zijn tegenstander uit. Kruys tot tweemaal toe niet den, bleef het bij die 2-0. Ruud genlijk nog 8-0 had moeten allert genoeg was en Tolsma de Groot overdreef daarom worden. en Valk zich geen raad wisten niet eens zo heel erg toen hij PAUL DE VLIEGER met de geboden mogelijkhe- na afloop beweerde dat het ei- Scoreverloop 12. Gerry Jansen 1-0, Koploper Lugdu- jm deed uiteindelijk góede op sportpark Ter Spec- 'a negentig minuten lang Joelen leek de Kikkerpol- £peg tegen FC Lisse we- kostbaar puntverlies te 1:tegen een in de kelder trende tegenstander, leen treffer van Hans van 1 blessuretijd voorkwam ^eede deling op rij, 2-3. het gelijke spel van Olympia kon ach- zelfs van een gouden vag voor de Leidenaars ge- worden. Toch was dölles goud wat er blonk. over de drie boekin- id/oor Cees Schouten (zijn 3Si), Jeroen Brussée en Van ^was Lugdunum-trainer W/ie de Klerk na afloop ïmd over de wijze waarop zijn ploeg gespeeld had. Met name voor rust had de Leidse oefenmeester zich geërgerd aan „het duidelijke gemis aan concentratie bij aantal spe lers". Dat feit leek de bezoe kers vooral in de furieuze ope ningsfase op te breken. Zo lag in de zevende minuut, twintig seconden na de schitterende vrije trap van Cees van Tonge ren (0-1), 'de gelijkmaker al achter Wim Eradus. De Leidse sluitpost ging onder een voor zet van Patrick Bon door, waardoor de bij de verste paal geposteerde Cor Bouckaert simpel in kon knikken, 1-1. Acht minuten later was het via Paul Pijpers wederom prijs. De centrumspits toonde bij een voorzet van Cor Bouc kaert aan op eenzame hoogte te verkeren door boven alles en iedereeen uit tg springen om vervolgens de bal hoog in het dhk van het doel te kop pen, 2-1. Het was het sein voor de thuisploeg om zich massaal terug te trekken. Een tactiek waar de gasten net als twee weken terug tegen DOSR geen duidelijk antwoord op hadden. De Klerk: „In de ^leine ruim te werd er weer te veel met de bal gelopen. Bovendien werd de bal te snel diep gespeeld, wat met die lange verdedigers toch geen zin had". Net op het moment dat de wanhoop en irritatie binnen de Leidse ploeg sloop, kwamen de Leidenaars op een psycho logisch belangrijk moment toch langszij. Het was de naar voren gekomen De Rooy, die zeven 'minuten voor rust een half weggewerkte hoekschop van Schouten op de rand van het strafschopgebied met een volley achter doelman Piet Warmerdam deed verdwijnen, 2-2. Omdat FC Lisse zich in het vervolg noodgedwongen beperkte tot verdedigen (De Klerk: „Dat mag je ze niet kwalijk nemen".) en Van As, Marcel Prins en André Hoek stra halverwege de tweede helft de juiste richting misten, besloot De Klerk twintig mi nuten voor het einde voor ze kerheid te kiezen. Met het consequent achterin houden van laatste man Cees van Ton geren en het wisselen van aan valler De Vos voor verdedi gende middenvelder Peter Bekkering toonde de Leidse oefenmeester aan met een punt genoegen te nemen. „Ik koos voor de zekerheid," ver dedigde De Klerk de behou dende tactiek. „Als koploper ben je ten slotte verplicht mi nimaal gelijk te spelen". Het werd uiteindelijk zelfs meer: een minuut in blessuretijd was het na een combinatie Schou ten-De Roo-Schouten, Van As die vrij in mocht tikken, 2-3. Aanleiding voor de het veld instormende De Klerk om de matchwinnaar uitbundig te fe liciteren. MARK VINK Scoreverloop: 6. Van Tongeren 0-1, 7. Cor Bouckaert 1-1, 15. Pijpers 2-1, 38. De Rooy 2-2, 91. Van As 2-3. FC Lisse. Warmerdam, Wessels, Fred Bon, Wassenaar, Van de Voort, Pa niek Bon, Alders, Paardekooper, Frans Bouckaert, Pijpers en Cor Bouckaert (Elderbroek). Lugdunum: Eradus, Brussée, Van Tongeren, De Rooy, De Roo, Van As, Hoekstra, Schouten, De Vos (Bekke ring), Prins (Boting) en Verhoogt. LEIDEN Het beste paard struikelt wel eens. In de ach tervolging op koploper Kic kers '69 sprong DOCOS bij Al phen in de fout. Tegen rode lantaarndrager ging de Mors- club, om met de woorden van trainer Wim Mugge te spre ken, met 3-0 „de ballenbak Alphen - DOCOS 3-0 (1-0) Daar waar de voorwaartsen van de bezoekers in de perso nen van Rob Reizevoort, Erik Roos en Dennis Stuifzand faal den, slaagde verdediger Luc Kok. Helaas voor hem en de Leidenaars scoorde hij in het verkeerde doel. Tien minuten voor tijd zorgde Hans Verkerk voor de beslissing. De treffer van Angelo Leverock was slechts van statistisch belang. SJZ - SVLV 2-1 (2-1) De Voorschotenaren verloren het duel met name voor rust. Corné Klaassen en Jelle Raap lieten goede mogelijkheden onbenut. Aan de andere zijde was het Rob Retel die op aan geven van respektievelijk Joost Vink en Harry Berg twee maal doel trof. Klaassen zorgde van elf meter na een onnodige overtreding van Pe ter Pieterse nog voor 2-1, maar een echte vuist wisten de be zoekers niet meer te maken. UDO - ROAC '79 1-2 (0-1) „Mijn spelers dachten na die drie punten uit de laatste twee wedstrijden zeker dat ze we reldkampioen waren", aldus een verbitterde Hans Braat. De UDO-trainer zag zijn pu pillen in het degradatieduel verdiend ten onder gaan. De „kopsterke" Hans Susan pas seerde met het hoofd zijn ei gen doelman Michel van Haaren, die vervolgens zelf de fout insprong door een voorzet van Per Veilbrief in eigen doel te slaan. Verder viel nog slechts een treffer te noteren van Robbert Duindam, mede omdat zowel Ron de Jong (UDO) als Veilbrief van elf meter misten. LFC - LDWS 0-2 (0-1) Een Leids onderonsje met een lage amusementswaarde. Cees de Roode mocht na een over treding van Marco Moenen op Joop Tegelaar met een penalty de score openen, waarna Erik van der Weijden een kwartier na rust de stand verdubbelde. Peter Gijsman en Ger Nagte- geller kregen nog wel kansjes, maar het echte vuur ontbrak deze keer bij de kanaries. Stompwijkse Boys - Fore- holte 0-5 (0-2) Een verdiend pak slaag voor de thuisploeg die zich, behalve een schot tegen de paal van Jos Oliehoek, geen enkele kans wist te scheppen. De Voorhoutse doelpuntenmakers in deze ongelijke krachtmeting waren Nico van Rijn (2x), An dré van den Berg, Ton Arroyo en Stan Uljee. Van Nispen - DSOV 0-2 (0-1) Door de serie slechte resulta ten rommelt het binnen de Zilkse gelederen. Ook tegen DSOV opereerde de Egner- formatie niet als een geheel. De bezoekers pakten het wat dat betreft wat slimmer aan en haalden via veel voorgewende blessures de snelheid uit de wedstrijd. Mart Meijland en John van Eeden waren nog het dichtst bij een treffer. Haastrecht - NSV '46 1-4 (0- 1) Een simpele zege van de Noor denaren op de laaggeplaatste thuisploeg. De kleine Walter van Dijk tekende via een ou derwetse punter het eerste doelpunt aan. Daarna was het Peter van der Star die het op zijn heupen kreeg. Liefst drie maal verschalkte de lepe spits de arme Haastrechtse goalie. Vijf minuten voor tijd kreeg de lichtgeblesseerde goalgetter voor vijftig toeschouwers een publiekswissel. i2-ilUIDEN Hoe leuk '^eklassevoetbal kan Inlieten Kickers '69 en i2fburg in hun onder- confrontatie zien. In aanvankelijk stroef ïrte wedstrijd kwa- beide ploegen los, Bfna zich een bijzonder Rekkelijke wedstrijd ip,pon. Kickers '69 greep i-in verdiend de over ling (3-2), al moest de jjpper zich daarvoor u-een onnodige inspan- getroosten. Verantwoordelijk voor het spektakelstuk was Kickers '69- spits Ronald de Rijk. De hard werkende De Rijk mistte bij een 1-0 voorsprong van zijn ploeg vier meer dan riante mogelijkheden. In plaats van een gelopen wedstrijd bleef de spanning nu bewaard tot het laatste fluitsignaal, dat de ge wisselde De Rijk vanuit de dug-out mocht aanhoren. De in eerdere wedstrijden wel succesvolle spits (negen doel punten) maakte hiermee ken nis met de kéerzijde van de medaille. Hoewel De Rijk met weinig plezier zal terugdenken aan de wedstrijd tegen Meerburg, stond hij na een half uur spe len wel aan de basis van het eerste doelpunt van Kickers '69. Met een knap steekpasje bereikte hij Sander Beuk, die met een diagonale schuiver Meerburg-doelman Peter van der Heijden kansloos liet. Hiermee kwam meteen een einde aan het rommelige voet bal waaraan beide teams zich schuldig hadden gemaakt. Nadat De Rijk vlak voor rust en vlak na rust zijn 'zwarte' kwartiertje had opgevoerd, ge beurde dus waar Meerburg op gehoopt had. Uit een afgesla gen aanval.nam Herman Klif fen de bal in een keer op zijn slof, waarna de bal vanaf twintig meter onhoudbaar achter Ronald Möllers in de hoek plofte, 1-1. Geheel tegen de verhouding in, want Meer burg had zich tot dan toe'geen reële mogelijkheid weten te creëren. Het zou tien minuten voor tijd alleen nog maar er ger worden voor de Leimuide- naren. Knullig balverlies van Sander Beuk bracht Hans Boom ter hoogte van de mid denlijn in) balbezit. De lange rush van Boom werd besloten met twee sleepbewegingen langs Kickers '69 uitblinker Carlo van Muyden en Ronald Möllers, waarna de bal een voudig in het lege doel werd gedeponeerd. De thuisploeg had vervolgens nog tien minuten de tijd om de wedstrijd een terechte win naar te geven. Dat gebeurde dan ook, en de manier waarop gaf de wedstrijd de climax die ze verdiende. Eerst was het Jos van Velzen die van buiten het strafschopgebied de bal in de uiterste hoek deponeerde, 2-2. Ging Van der Heijden hier niet geheel vrijuit, bij de 3-2 was hij volstrekt kansloos. Wim 'opa' de Hollander be kroonde zijn sterke spel door vlak voor tijd de bal van grote afstand in de kruising te jagen. Meerburg-trainer Frank van Dam wilde niets af doen aan de winst die zijn ploeg voorlo pig kansloos maakt voor een van de ereprijzen. „De zege is terecht. Hoewel Kickers '69 ons in de westrijd hield, had den we de partij bij een 2-1 voorsprong gewoon moeten uitspelen". Dat de winst toch naar zijn ploeg ging vond Ma- rijt het grote pluspunt. „De koppies gingen toen bij ons tenmiste niet naar beneden. En de manier waarop we dan alsnog de winst pakken, is het geluk dat ons tot nu toe gun stig gezind is". De goede men- taliteitjzal de ploeg in de twee de competitiehelft hard nodig hebben. "Alleen dan zie ik ons mee blijven doen voor de bo venste plaatsen. Want het wordt in de loop van de com petitie alleen maar zwaarder voor een koploper". YVAN HERMANS Scoreverloop: 35. Beuk 1-0, 65. Klif fen 1-1, 78 Boom 1-2. 83. Van Velzen 2-2. 88 Den Hollander 3-2. Kickers '69: Möllers, Wesselius, Van Muyden, Van Spijkeren. Van Vliet, Van Velzen. Heuzen (Patrick Möl lers), De Hollander. De Rijk (Hoogen- boom). Van der Hoek. Beuk. Meerburg: Van der Henden, Van der Meer, Hagenaars. Van der Maat. Van der Werff. Kliffen. Boom, Steenber gen. Hillebrand. Van der Wal, Van aer Heyden. FOTO: ANDRÈ VAN HAASTEREN 72. Marcel Valk 2-0. UVS:.Mokveld, Van Orssagen, Hou tekamer, Van Dijk, Van der Zeeuw, Van Leeuwen, Leeflang, Valk, Tols ma. De Kruys, Jansen. LEIDEN VVSB heeft zich goed herstéld van de nederlagen tegen Lugdu num en FC Lisse. De Noordwijkerhouters won nen gisteren met 1-0 van Nieuwkoop. Minder goed verging het Altior dat met 5-2 klop kreeg van Soccer Boys. Nieuwkoop - VVSB 0-1 (04)) Na de nederlagen tegen Lug dunum en FC Lisse was het voor VVSB-trainer Theo van der Burg de vraag hoe zijn team het zou houden tegen Nieuwkoop. DevNoordwijker- houters speelden zonder de ge- blesserde Peter van der Poel maar mét Dirk Rietmeyer en Theo Aanhane. Vooral de laat ste is een belangrijke pion voor VVSB. Dat bleek in de tweede helft toen Aanhane de bal tweemaal tegen het hout werk beukte. Dat deed Paul Warmerdam zeven minuten voor tijd niet, 1-0. Van der Burg kan weer opgelucht ademhalen. Soccer Boys - Altior 5-2 (1-1) Tot tweemaal toe kwam Altior door Ronald Otto en Wilco Riethoven op voorsprong. En niets wees er dan ook op dat met zulke grote cijfers verlo ren zou worden. Het leed ge schiedde toen de thuisclub de 1-2 achterstand binnen twee minuten omzette in een 3-2 voorsprong. Nadien ging Al tior één op één spelen met alle nadelige -gevolgen vandien. Olympia - DOSR 0-0 De jeugdige Veense ploeg, met alleen Pim van der Meer en Arno Schouten boven de 23 jaar, hield zich uitstekend overeind tegen het hoog geno teerde Olympia. Met een oeet- je meer geluk had er zelfs meer in gezeten voor de Ve- ners. Zo kwam Walter Koek alleen voor de Goudse keeper en scheen de overvloedige zon net in het gezicht van Gregor Spiegler toen hij een eigenlijk niet te missen kopkans kreeg. In de tweede helft bepaalden de Gouwenaren de wedstrijd, maar verder dan een schot te gen de paal kwamen zij niet. SJC - ONA 1-1 (1-0) Buiten het doelpunt van Ro bert Pont voor SJC en die van Mario de Lange voor ONA ge beurde er op voetbalgebied feitelijk niets. Toch was er van alles te beleven langs de lijn in Noordwijk. ONA heeft op het gebied van hardheid een naam hoog te houden en deed die naam alle eer aan. De beste man van het veld. de Leidse scheidsrechter Mart Heruer, moest vijf boekingen uitdelen en één ONA-speler verwijde-

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15