Wel een Oscar maar geen moordenares HET VISITEKAARTJE VAN DE ZAAK. Voortreffelijke Pacino in originele thriller Qeid&iQowuvnt MOEDER"DIANNE WIEST: ikleintjesi piano's vleugels faillissement van de eeuw! digitale piano's expanders keyboards orgels en nog minder! Poppeliers/Culemborg LEIDERDORP 0UDSH00RN, FILM/SPORT VRIJDAG 17 NOVEMBER 1989 PAGINAL 1— ,Sea of love' Amerikaanse politieagenten zien er op het witte doek te genwoordig bar slecht uit. Ze zijn moe, ze nemen steekpen ningen aan, ze zijn gescheiden of ze drinken. Het laatste en het eerste geldt voor Al Pacino in „Sea of love". De terugkeer op het witte doek na een aan tal jaren afwezigheid van de acteur die zo'n beetje de ko ning is van het New Yorkse „straatrealisme". Regisseur Harold Becker maakte met „Sea of love" een knappe film die je van begin tot eind aan je stoel gekluis terd houdt en die z'n spanning haalt uit een mengeling van liefdesrelatie en thriller. En die daardoor, én door de „frappe" aan het slot, herin nert aan „Fatal attraction". „Sea of love" is als „entertain ment" echter completer. Van onder de oppervlakte van het verhaal komt een beeld boven van verloren mensen in een contactgestoorde maatschappij die in dit geval New York heet. In New York vindt een aantal moorden plaats die met sex te maken hebben. Mannen wor den, door het hoofd geschoten, dood op bed gevonden. In twee gevallen ligt er een oude plaat op de draaitafel, „Sea of love", een Platters-achtig nummer van Phil Phillips and the Twilights. Uit het onder zoek blijkt bovendien dat die mannen allemaal een contact advertentie gezet hebben op zoek naar een relatie met een vrouw. Dus oppert politie-in- specteur Frank Keiler (Paci no) het idee met een collega ook zulke advertenties tezet ten, de reagerende dames in een café te ontvangen en hun vingerafdrukken op het glas op te nemen. Uiteraard krijgt Keiler een verhouding met de spannendst ogende dame van de hele serie reagerenden. Hij voert haar op gevoelsmatige gronden van het verdachten- lijstje af, maar de twijfel blijft. Wordt zelf sterker wanneer zij ook een exemplaar van het de vermoorde mannen heeft gehad. Het leidt naar een ui termate spannende ontkno ping, waarover hier verder geen woord. Alleen dat de filmmakers kwistig met een aantal „red herrings" strooit. Of beter - op z'n Hitchcocks want qua spanning herinnert „Sea of love" zeker aan de meester - met zogenaamde „McGuffins". Het zeer originele verhaal voor de film komt van Ri chard Price, die het materiaal ervoor haalde uit zijn boek „Ladies Man". Price is een op komend filmauteur, van wie eerder twee romans door an deren werden verfilmd („The wanderers", „Bloodbrothers") en die het script schreef voor de Paul Newman-film „Colour of money" en het Scorsese- verhaal uit het drieluik „New York Stories". Hier speelt hij een geraffineerd spel met onze verwachtingspatronen en die van de personages en houdt het psychologisch prima slui tend. Al Pacino als de drin kende „cop" die na twintig dienstjaren op het punt staat met pensioen te gaan en de leegte in zichzelf ontdekt is perfect. De spanning van ero tiek en thriller tussen hem en de even adembenemend acte rende Ellen Barkin (de blonde hoofdrolspeelster uit „The big easy") is om te snijden. BERT JANSMA Al Pacino en John Goodman: New Yorks detective-duo. PARIJS - Dianne Wiest, een ster? Ze moet er zelf een beetje om lachen. Ook al heeft ze een Oscar ge had voor haar bijrol in Woody Aliens „Hannah and her sisters", de limou sines rijden nog altijd niet voor haar voor. En al heeft ze genoeg te doen, de rollen die ze graag zóu willen liggen niet voor het opscheppen. Dianne Wiest zit er een beetje over in dat ze nu al drre maal achtereen een moederrol op film zette. In „Bright lights, big city" was ze de stervende mamma van Michael J.Fox, in de nu in ons land draaiende komedie „Parenthood" is ze een gescheiden moeder met opvoedingsproblemen en in Susan Seidelmans binnenkort te verwachten film „Cookie" is ze de Ma van het nieuwe Britse sterretje Emily Lloyd. „Ik zou wel eens een „axe- murderer" willen spelen" ver zucht ze. Een moordenares ge wapend met een bijl dus. Dót soort rollen heeft de Oscar haar in elk geval niet opgele verd. Wat dan wél? „Twee we ken gratis champagne" lacht Dianne Wiest. „Maar verder absoluut niets. Ik heb nog ge dacht dat ik een ruime keus uit de mooiste scenario's zou krijgen, dat ik rijk zou wor den, in een jacht over de we reld zou kunnen kruisen, maar - nee hoor. Zulk dingen gebeu ren niet. Een Oscar is prachtig als blijk van waardering van je collega's, maar in de „busi ness" heeft 't me niet gehol pen. Ik denk dat dat trouwens voor iedereen geldt. Ik zou graag andere rollen spelen op film. In het theater speel ik al les: Tsjechow, Shakespeare, Ib sen. Maar mijn films zijn meestal licht, komedies. Holly wood is namelijk ultra-conser vatief. Waarom zouden ze voor een film van dertig mil joen dollar met mjj een risico lopen? Ze nemen mij voor het soort rollen waarvan ik op films heb laten zien dat ik ze aankan. Voor een tragedie kie zen ze een actrice die dót werk al eens heeft laten zien. Maar ik krijg het er soms wel be nauwd van. Ik zou graag een Hedda Gabler spelen". Pijn Ze heeft overigens helemaal niets tegen de film „Parent hood". Integendeel. Ze roemt Ron Howards komedie als een mooie weergave van Ameri kaans familieleven, met pro blemen die overal ter wereld herkenbaar zijn. „Ik speel een gescheiden moeder met twee kinderen. Ik ben Montague en Capulet samen, die een Julia hebben. Ik wil niet die jongen voor m'n dochter hebben. Maar hoe kan je tegen je kind zeggen: je mag niet van hem of haar houden. Je wil je kinde ren graag iets leren over het leven. Maar ze moeten in de praktijk toch dat leven leiden alsof het nog nooit door ie mand eerder geleefd is. Ze moeten de wereld ontdekken alsof die nooit eerder ontdekt is. Dat doet pijn. Je wilt ze nu eenmaal zo graag sturen". Zelf heeft ze die problemen nóg niet. Ze heeft een dochtertje van drie, meegenomen op haar tripje naar Parijs, die - lacht ze - „niet meer verlangt dan melk en koekjes". Voorlopig niets aan de hand. „Het enige is dat ik wil dat ze overal mee gaat. Ik heb twee weken aan „Cookie" gewerkt, en acht aan „Parenthood". Zij was erbij. Straks sta ik weer op de plan ken in New York. Dat wordt moeilijker. Dan kan ik haar niet zelf naar bed brengen. Aan de andere kant: ik heb genoeg vriendinnen die om economische redenen toch de hele dag moeten werken ter wijl ze kleine kinderen heb ben. Ik mag niet klagen". Woody Allen Dianne Wiest is vooral bekend geworden als actrice in een aantal films van Woody Allen. Een vrouw met prachtige, diep liggende ogen, scherpe trek ken rond haar mond en een opvallend omhoog gedraaide sexy bovenlip. „Bee stung lips" schrijft een Engels blad. Alsof ze een bijesteek hebben gehad. Ze speelde in „Radio days", „September", „The Purple. Rose of Cairo" en „Hannah and her sisters". Het eerste contact met Woody Allen her innert ze zich maar al te goed. Een Vriendin had haar aanbe volen. Zij speelde op dat mo ment Mascha in „De drie zus ters" op het toneel. Woody no digde haar uit voor een ont- mpeting, maar de vriendin had haar al gewaarschuwd: Woody Allen zegt geen woord, kijkt je nauwelijks aan. Je komt binnen en je bent zo weer weg". De New Yorkse filmer zat inderdaad diep over z'n papieren gebogen achter z'n bureau. Keek niet op of om. Mompelde iets van „dank je voor je komst" en vroeg of ze even kon lachen voor een poïaroid-foto. „Liever niet" zei Dianne Wiest, „want als ik lach verdwijnen m'n ogen he lemaal". Pas toen reageerde Allen. Dianne Wiest: „Toen ik naar buiten kwam riep een van de assistentes: wat is er gebeierd, wat is er gebeurd? Hij heeft met je gepróót!" Dianne Wiest heeft iets inne mends, waardoor het lijkt of je haar al jaren kent. „Op straat houden mensen me vaak staande: Hebben wij samen op school gezeten? Dan blijkt het dat ze me in een Woody Allen- film hebben gezien". Een ech te ster kan je haar niet noe men. Een goede actrice wél. Die bovendien ouder wordt. Twee problemen in Holly wood. Dianne Wiest: „Elke ac trice die ouder dan 35 wordt, krijgt het moeilijk in Holly wood. Wil ze nog grote rollen spelen, dan zal ze zelf haar films moeten produceren. Bet te Middler heeft het gedaan, Goldie Hawn, Sally Field, Jane Fonda. Ik ben denk ik een veel. betere actrice ben dan toen ik twintig, of dertig was. Ik hoop dat mijn dochter later een vak kiest, waarin je niet gestraft wordt voor het feit dat je rijper wordt". Behalve Hedda Gabler op film, heeft ze nog een wens: Een film maken met een Eu ropese regisseur. „Ik denk wel eens dat ik meer Europees ben, dan Amerikaans. Overal waar je hier rondloopt, voel je cultuur. Ik heb het, denk ik, van m'n moeder. Een Schotse die op haar 23ste jaar haar land verliet, mijn vader - een legerpiloot - in Algiers leerde kennen, en met hem in Napels trouwde. Dus als je een produ cent in Nederland voor me weet? Eén probleem: ik spreek alleen maar Engels". En opeens, lachend, alsof ze haar rol in „Parenthood" weer speelt: „Daar moet ik óók voor zorgen, dat mijn dochter straks op z'n minst vier talen spreekt". BERT JANSMA Nieuwe krachtpro^ voor Kloppenburg^ LEIDERDORP Ad. twee weken na haar indnt wekkende zege in Oosten! staat Mirjam KloppenburgpE weer voor een nieuwe kraijei proef. Tijdens de Open Bib gaarse Kampioenschappen fa 19 november) zal de tafelrlu nisster uit Leiderdorp mo^f bewijzen, dat haar overvfl? ning in Linz geen toeval yfa De tegenstand in Budapestpu in ieder geval zwaarder jer dan in Oostenrijk. ïa Bondscoach Jan Vlieg h^31 met vrouwen-coach Dusanj31 german voor het toernooit Hongarije de volgende seled31 samengesteld: vrouwen: KIP penburg (Scylla) en Ki12 (Shot), mannen: Gerard Bi ker jr. (Avanti), Keen (Sh[ De Vrind (Scylla). V Danny Heister (studie-ref nen) en Paul Haldan (prij besognes) zijn op eigen v< zoek niet geselecteerd. Forse nederlaag Dekker en LSRG. LEIDEN Dekker Warmil en de Leidse SRC leden i| forse nederlaag in de laall speelronde van de eerste htl van de landelijke squashc™ petitie. Tegen de titelkandidaat in< eerste divisie, Burgsquash voor de heren van Dek Warmond geen kruid gev sen. Ook met de door een i blijf in Amerika afwezige 1 an Witherden was de pl kansloos geweest. Gral Smith pakte slechts een er punt tegen Keith Burren ook Briël van de Poel leed dikke 3-0 nederlaag tegen topper Loek Klippel. All van der Weerden en inva Carel de Bruyn wonnen e een game tegen respectieve Peter van der Stap en J Pieter van Vonderen. Bruyn verloor twee games i 7-9 en 8-10. In de derde divisie kreeg Leidse SRC, opnieuw een nederlaag slikken. Inva Koen Wouterse opende r gamewinst, waarna Peter tenburg en Jeroen Verrier 0-3 bleven steken. Capl Wico Heemskerk verloor i 9-7, 2-9, 7-9 en 7-9, maar b] optimistisch over de twe helft. Casino Noord wijk moest wedstrijd tegen Kieviten verzoek van de Wassenaardj uitstellen tot 13 december. - 1071-1222441 LEIDSE COURANT I WOONSCHEPEN woonboot in het centrum van Leiden tot 50.000,-. Brieven onder no. 42568. g MUZIEKINSTRUMENTEN We gaan dóór met die voor u meest profijtelijke verkoop ooit van... aan particulieren uit het Poppeliers verkreeg uit het grootste gekombineerde faillissement in de Nederlandse muziekgeschiedenis circa duizend instrumenten van louter zéér bekende merken. Deze week start tevens de verkoop van De totale faillissementsverkoop omvat de volgende merken: Steinway Sons, Bösendorfer, Yamaha, Samlck, Bechstein, Ed Seller, Fuchs Möhr, Schimmel, Zimmermann, Ibach, Hoffmann, Grotrian-Steinweg, Sauter, Royale, Eterna, Kawai, Rippen, August Förster, Petrof, Baldwin, Rösler, Geyer, Hupveld, Hoffmann Kühne, Fazer, Hammond, Roland. Deze topmerken koopt u nu voor Haast u voor de laatste bloembollen want het is lente voor u 't weet. Kamerplanten, verse bloemen en natuurlijk alles voor de ti vindt u in ons tuincentrum. Tevens is er op 25 november en 2 december een verkoopexpositie van gewassen pentekeningen door Bep Bruin Welkom bij Gardencentre Bloemendaal Spiritualists stelt: kennis is macht gedachte is kracht Leer over: God (diensten) individualiteit magie? Persoonlijk of in groepsverband Mevr. J. Hund. Tel. 071-141158 ook hulp bij pijn of stress door middel van handoplegging of massage. Al 14 jaar Studenten Centrale. Sint en Piet op BEZOEK, ƒ51,50. Bel van 17.30-21.30 uur 071-312221. Ook verhuur kostuums. SLOOPGOUD 10.50; tanden- goud 14.- cash, p.gram. Van Ruiten, antiquair, Kort Rapen burg 12, Leiden. I BEDRIJFSOBJEKTEN kapsalon Ruime omzet, prima marge, 14 behandelplaatsen, lage huur. Weg. ziekte eig. Br. o. nr. SP46442 bur. v.d. blad. Te huur gevraagd bedrijfs/opslagruimte Neem voor al uw TIMMER WERK en verbouwingen een vakman. Tel. 070-683291. Verkocht is verkocht I il voor een unieke prijsbrekende a Plantijnweg 29, Industrieterrein „Pavljen" in Culemborg. Telefoon 03450-20999. Maandag t/m zaterdag open. Vrijdag koopavond. Hel Prijsbrekende Muziekwarenhuis Voor een verantwoorde keuze staat het grootste assortiment PIANO'S, vleugels en orgels van de randstad voor u speelklaar. ■Barning sinds 1921, Stations weg 11-17, Leiden, tel. 071- 122858. OPRUIMING van nieuwe en ge bruikte piano's en vleugels, met voll. garantie, 1 stem'beurt en transport gratis. H. Bouman, Noordeinde 105, Den Haag, 070-659689. Donderdag koop- Te koop: elektronisch ORGEL Yamaha met ritmeboxen compl. cursus Stef Meder op cass.bandjes, 1500,-. Tel. 079-317241. I TE HUUR GEVRAAGD Te huur gevr.: ruim PAKH., opsl. of garage, goede elektr. voorz. D. Haag of dir. omg. aanb. tel. 070-800796 (17-19 u.). PITBULLTUIGEN en hals banden, ook voor Staffs, Bullterriërs en Rottweilers met koperen kettingen. Unie ke rechtstreekse Import uit U.K. Hondentrimsalon Hetty v.d. Hulst, Anna Paulowna- straat 68, Den Haag. Tel. 070-454442. Te koop: PERZEN (1 poes 3 katers) met stamb.. ingeënt en ontwormd. Tel. 070-234496. T.k.: SHIH TZ4, reu. 9 mnd. en teef 12 mnd., met stamboom. Tel. 01892-14580. T.k.a.: PERZISCHE katers en poesjes met stamb., ingeënt en getat. tevens een witte poedel, reu. Tel. 02521-14595. MEUBELEN, HUISRAAD ENZ. Stof en groothandel De Vries Wij stofferen 10 bankstelkussens incl. stof vanaf 295,-, Velours overgordijnen van 39,95 voor 9,95 gratis gemaakt. Vitrage en al onze modelgordijnen 50 tot 80% korting. Ook gratis gemaakt. 1000 verschillende meubelstoffen voor 9,95. Ampérestraat 10, Zandvoort-Noord. Tel. 02507-19347. 1 VLOOIENMARKT J Iedere zaterdag de ZH-vlooienmarkt Haarlemmerstraat 207, Leiden Tel. 071-140005 Irislaan 63, Oegstgeest Tel. 071-174917 Rijbewijsvrij! Bent u slecht ter been? Deze in- validenauto brengt u overal 2-persoons en 'n 3e deur. Sulky, 20 of 40 km/u. Incl. verwarmingl Vraag een folder nr. 27 aan bij Rovink bv Import Postbus 229 1170 AE Badhoevedorp Tel. 02968-94789 Bel 603041 of 801949. Sam kooptalles! Te koop gevraagd: ijzer, meta len en SLOOPOBJECTEN. Tel. 01891-18116. Wij kopen uw oude (versleten) originele PERZEN. Dinsdag t/m zaterdag van 9.00-18.00 uur. Tel. 01740-23838. Te KOOP gevraagd, drie kaar ten voor U2 concert op 18 dec. Tel. 02523-76149. OORSTEKERS cultivé-parels 29.- en 32.-, echt mooi. Van Ruiten, antiquair, Kort Rapen burg 12, Leiden. Geopend: wo. t/m za. GOLF S aut. 1600 van part., als 2e auto gebruikt, metallic lak, 5- drs., eerlijke km's: 69.000. Mo tor en uiterlijk in perf. st. Vr.pr. 4600,-. Tel. 02521-10473. Te koop: Gobelin WEEFGE TOUW van Wevitl, 150 br. met bankje weefrol, spinnewiel en allerlei weefboeken. Tel. 070- 561770. De vlotte groei van het aantal Mitsubishi L300 bestelwagens, wijst op een gezond gevoel voor representatie bij onder nemend Nederland. Terecht natuurlijk, maar: u koopt een L300 niet om zijn fraaie uiterlijk alleen. Zelfs niet al blijft hij er goed uitzien, wat een hoge inruilwaarde tot gevolg heeft. Er is ook nog zoiets als exploitatie. Het prettige is, dat de lage afschrijving, in kombinatie met brandstof, verzekering en belasting, leidt tot een zeer bescheiden prijs per kilometer. Zo gebruikt een L300 met een 2.5 liter dieselmotor maar 7,8 liter per 100 km bij 90 km per uur, volgens ECE-norm. Zelfs als u alle kosten omslaat, komt u niet veel verder dan enkele dubbeltjes per km. Neem tenslotte z'n laadvermogen tot 1.255 kg. Zijn betrouwbaarheid, veiligheid en de Mitsubishi 1-2-3 Jaar Garantie. Ervaar zijn souplesse, vering, wegligging en komfortabele interieur en u weet waarom menig L300 bestuur der fluitend achter het stuur zit. De Mitsubishi L300 is niet alleen het visitekaartje van üw zaak, maar ook van de onze. De L300 is verkrijgbaar in diverse uitvoeringen. Speciale modifi- katies voor branche gerichte toepassingen behoren vanzelf sprekend tot de mogelijkheden. Prijs vanaf f 19.150,- exkl. BTW. Prijs- en modelwijzigingen voorbehouden. Wij zijn toe aan een nieuw visitekaartje. Wilt u ons alle informatie toesturen I over de Mitsubishi L300? Naam bedriif:T.a.v.: Postkode en woonplaats:- Deze bon kan in een ongefrankeerde envelop gestuurd worden naar HNG Bedrijfswagens B.V., Antwoordnummer 61. 2160 VE Sassenheim. LE171189 MITSUBISHI/DE GESTAALDE PERFEKTIE Touwbaan 5, tel. 071-410141.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8