OU to shop ^/jaardema Stoere en lieve kleertjes voor jongens en meisjes Van zuignapfiguren tot stoplichtkijker ZO COMPLEET KRIJG JE HET MAAR EENS IN DE 75 JAAR! DE KRAAL DE KRAAL Een winkel en etalage vol met leuke en nuttige Sinterklaas-ideeën De NIEUWE Vicforinox SwissChamp gebleven verbleven medeleven hondeleven opleven herleven uitleven behoeven oploeven schroeven proeven beproeven overtroeven - vertoeven daareven overdreven aangeschreven neergeschreven omschreven herschreven nastreven bulsteven weven geweven schuiven Inschuiven afkluiven gnuiven aanstuiven instuiven lijven blijven afblijven aanblijven achterblijven verblijven overblijven verdrijven overdrijven doordrijven misdrijven rondschrijven opschrijven onderschrijven overschrijven uitschrijven uitwrijven delven bedelven overwelven uitdoven hoven ingeschoven afsloven vlamoven beroven glasoven bekokstoven derven scherven inkerven besterven afsterven wegsterven versterven doodverven werven aanwerven verwerven zwerven bedorven onbedorven verdorven korven gezworven turven showen dauwen voorkauwen klauwen snauwen wenkbrauwen grauwen schaduwen wedywen middeleeuwen zeeleeuwen ondersneeuwen benieuwen vernieuwen krieuwen huwen verafschuwen waarschuwen aanhuwen zwaluwen bebouwen schouwen beschouwen aanschouwen kanthouwen trouwen ondertrouwen zelfvertrouwen vrouwen klaagvrouwen huisvrouwen gevouwen opvouwen omstuwen aanstuwen verstuwen galgeazen gazen hazen beunhazen lokazen geblazen ingeblazen uitgeblazen inblazen opblazen razen blezen karbiezen verkiezen niezen vriezen invriezen opvriezen deviezen blezen gelezen uitgelezen aflezen stillezen gedachtenlezen oplezen overlezen genezen gerezen geprezen leedwezen geldwezen gewezen aangewezen uitgewezen bijwezen gevangenwezen opperwezen kloosterwezen verwezen muntwezen postwezen afreizen huizen verhuizen pluizen napluizen touwpluizen sluizen suizen vergrijzen herrijzen verrijzen afwijzen onderwijzen terechtwijzen halzen hanzen glanzen lenzen grenzen begrenzen deinzen terugdeinzen bepeinzen grijnzen aangrijnzen donzen gonzen plonzen bollebozen gekozen minnekozen liefkozen uitgeplozen verwaarlozen verpozen matrozen laarzen pauzen rondneuzen kouzen haarfohn in mondain captain heldin godin zeegodin jodin waardin porselein klein kroondomein romein referein soeverein kampeerterrein schietterrein sportterrein bagagetrein dieseltrein pleziertrein passagierstrein posttrein tijdsein stormsein stopsein zeekapitein fontein cheffin bijenkoningin hertogin groothertogin dauphin onderkin zeppelin duivelin desalniettemin desniettemin evenmin onmin kruisspin herderin tijgerin kelnerin keizerin dessin tin bulletin vorstin grootvorstin goudbruin grauwbruin theetuin proeftuin speeltuin schooltuin knollentuin rozentuin fortuin bazuin wolvin hoofdzin huisgezin waanzin voorwerpszin karabijn dijn rolgordijn fijn dolfijn gijn begijn maneschijn weerschijn lijn koralijn hermelijn slaglijn zigzaglijn scheilijn treklijn deellijn haarlijn waterlijn vuurlijn scheidslijn vislijn zetlijn luchtlijn kantlijn frontlijn mijn landmijn proeftermijn jasmijn zoutmijn proefkonijn pijn lendepijn maagpijn buikpijn weerpijn kiespijn aangezichtspijn brijn tamboerijn chagrijn reliekschrijn trijn burijn kerklatijn satijn tierlantijn norbertijn festijn zandwoestijn ravijn kalvijn verdwijn tafelwijn twijn everzwijn aanzijn kozijn rozijn vakantiebon bonbon zilverbon stadion spion symposion station eindstation tankstation grensstation lotion bataljon postiljon kon rooksalon kapperssalon talon etalon pantalon kabelballon sperballon luchtballon bouillon libanon canon kanon compagnon chignon champignon boon sperzieboon snijboon stamboon rumboon megafoon linguafoon telefoon beeldtelefoon koptelefoon marifoon mobilofoon xylofoon cryptofoon pentagoon epigoon hoon beeldschoon brandschoon duizendschoon overschoon zirkoon loon weekloon stukloon hongerloon zeeanemoon gloriekroon bloemkroon gaspatroon smeltpatroon kloskantpatroon manspersoon huldebetoon dankbetoon juichtoon autochtoon bijtoon wektoon huiltoon klemtoon boventoon cartoon zoemertoon gewoon muzenzoon kleinzoon schoonzoon voorzoon kamerjapon trouwjapon tampon nachtpon coupon geschiedbron oliebron warmtebron springbron zwavelbron micron rododendron testorsteron perron neutron chevron moesson caisson staalbeton stampbeton feuilleton creton pekton plankton grabbelton planton bakenton badminton peloton pepton teerton uiterton gluton hoogtezon zuiderzon lantaarn aardkern condensatlekern katern inkstern meidoorn likdoorn esdoorn roomhoorn gemshoorn hartshoorn straatdeun kleun miskleun ruggesteun immuun opportuun curacao Paramaribo loco fiasco ijsco fosco do dorado crescendo decrescendo judo video stereo imago sago studio duplo vlo dynamo ultimo meccano guano bagno albino casino tempo XPPo caballero hetero giro makro incognito conto foto telefoto röntgenfoto kleurenfoto microfoto stiletto lotto veeauto zweefauto railauto lesauto rupsauto rouwauto embryo protozo intermezzo gaap kameelschaap k'aaP winterslaap brulaap schildknaap slingeraap koolraap snotaap hap schap heemraadschap gereedschap landschap vriendschap kondschap voogdijschap gezelschap gramschap zwangerschap griffierschap blindkap lampekap koorkap monnikskap spatlap inktlap smartlap borstlap misstap geep heep siSp taliereep greep handgreep misgreep kunstgreep rijzweep geselzweep in deze jacks van sterk imitatieleer met war- Stoere boys en me bontkragen Stoer voor jongens en lief voor meisjes. Zo kan men de winter- kleding voor deze winter om schrijven. Maar in tegenstel ling tot vroeger kan het na tuurlijk ook stoerder voor meisjes en liever voor jongens. De kleintjes kiezen tenslotte te genwoordig zelf hun kleding uit. Maar het blijft toch ook een heel leuk cadeau. Sinterklazen, maar ook oma's en tantes die- penn graag kleertjes en zeker accessoires zoals shawls, hand schoenen, tasjes en bretels uit de zak van zwarte Piet op. Tovenaars, goochelaars, arcro- baten, clowns en harlekijns huppelen dit jaar over de nieuwste kinderkleertjes van Prénatal. Bij Benetton kiest men de laatste tijd elk seizoen een nieuw beest dat op alle kleertjes verschijnt. Voor de komende winter is dat een beer. Beren zijn trouwens heel geliefd speeldgoed op het ogen- E blik. Bij C&A zijn er voor deze win- "g ter twee duidelijke stromingen in de kinderkleren. Palomino g staat voor een fun folklore o mode vol lieflijke bloemetjes, streepjes, kantjes en romanti sche vestjes. De groep Biker Boys Girls laat een heel an der kind zien, de stoere bink. Geheel gekleed in imitatie-leer met stoere stappers. Voor de feestdagen zijn tegen woordig ook de kleinsten in passende kleding gestoken. Omdat ze dat zelf ook heel leuk vinden. Voor meisjes zijn er wijde jurkjes, petticoats, blou ses met grote kragen en vestjes, alles uitgevoerd in glanzende materialen. Ook de feestmode voor de kleine heren is een beetje afgekeken van de grote mensenmode: herenvestjes, strikjes en cumberbands in glanzend satijn en mooi gedes- Een beer is dit keer te vinden op veel kleertjes bij Benetton. Maar sineerde overhemden worden ook veel accessoires zoals het rugzakje en de bretels dragen de gedragen op lekker ruime beeltenis van een beer. broeken. Folklore mode vol lieflij ke bloemetjes, met kantjes en romantische vestjes. De succesformule van Benetton slaat ook heel goed aan bij de kinderkleren; heel veel kleuren, zodat er heel veel combinaties te maken zijn. Hoewel Sint in de meeste ge vallen nog gebruik maakt van letterlijk één paardekracht, la- Dat Sint en Piet die mensen hun autootje best gunnen blijkt wel uit het feit dat zij bij Shop Service Center (SSC) in Al phen aan den Rijn op bezoek zijn geweest om een aantal ideeën voor pakjesavond op te doen. Uit 2500 artikelen voor in, op en bij de auto stelden zij een lijst samen waarmee hun idee uw idee kan worden. Zij selecteerden rare, leuke en niet al te dure accessoires. Ook heb ben zij naar artikelen gekeken die uw veiligheid ten goede kunnen komen. Bij het snuffelen in de show room van SSC ontdekten de Goedheiligman en zijn knecht dat bij voorbeeld het bekende fotolijstje voor op het dash board met daarin een fotootje van een dierbare huisgenoot, na dertig jaar nog steeds een ge wild artikel is. Alleen ontbre ken de teksten 'denk aan mij' en 'rij voorzichtig' en kan in het lijstje in de meeste gevallen een 'tweeling' plaatsnemen. Voor slechts een paar gulden kan dit accessoire worden ge-* kocht. c Niet geheel onbekend en op| weg een grote rage te worden f zijn de knuffelbeesten of ande-c re figuren met aan handen of Dejetbag volgeladen met nuttige, handige en rare auto-accessoires. voeten/poten zuignappen, waardoor ze aan de autoruiten geplakt kunnen worden. dooier 9,95), startkabels (v.a. 19,95), zaklamp met slotont- Irlllllt dooier (f 29,95), anti-vorst- Batman, Gullit, Van Basten, scherm voor de voorruit Rijkaard en de Hup Holland 7,95), acculader 69,95), ac- Leeuw gaan het als zuignapfi- cuzuurweger (f 8,95) en anti- guren volgend jaar, in verband vriestester (f 8,95). 34,95), anti-diefstal stuurslot (f 49,95) en een reflecterende sleepkabel 24,95). Om te we ten of het vriest is het monte ren van een digitale sensor (on geveer 30,-) handig. met het wereldkampioenschap Voor het geval u op de wegen- voetballen, helemaal maken, wacht moet wachten dan kun- De prijzen van deze 'plakkers' nen een plaid (ongeveer 25,-) liggen tussen de 3,95 tot en een koffiezetapparaat (on- 300,-. geveer f 35,-) het wachten ver- Met het oog op de winter ko- aangenamen. men de volgende artikelen Accessoires die direct met vei- voor de zak van de Sint in aan- ligheid te maken hebben ont- merking: een ijskrabber in dekten onze 'Spanjaarden': een handschoen 7,95), sneeuw- handige auto-apotheek naar borstel (f 8,95), rubberstick te- het principe van een rollykit gen het vastvriezen van de (J 34,95), pechlamp {J 24,95), deurrubbers, inclusief slotont- noodruit 7,95), brandblusser Playbag In de categorie niet 'noodzake lijk, maar toch handig of aar dig': kofferbaktas (J 20,-), play bag om aan de stoel te hangen voor het opbergen tijdens lange vakantieritten van allerlei spulletjes/speelgoed f/* 39,95), lichtalarm 7,95), kofferdek- voor het vervoe- spullen waarvoor het kofferdeksel open moet blijven staan 17,95), stoplichtkijker om ook op de voorste rij goed de verkeerslichten te kunnen zien 2,95), raamimperiaal voor het vervoeren van bij voor beeld lange stukken hout tot 25 kg. (f 19,95), het 100.000 Stra- tenboek (J 17,50), cassetteband jeshouder voor achter de zon- neklep (J 12,95), parkeertimer 14,95), luchtverfrisser die werkt via de ventilator 4,95), poetsmiddelen, wieldoppen (vanaf 15,95 pst.), handvat aan hoofdsteun voor houvast voor de achterpassagiers 19,95), frisdrankhouder waarbij de drank in 'evenwicht blijft' (f 29,95), nieuw soort ca ravanspiegels voor bevestiging aan de deuren 108,-) en stoel- hoezen vanaf 89,- gulden, sleu telhanger van eigen het auto merk (/"6,95). Bloemenvaasjes met verlichting (f 19,90) en lichtgevende hartjes (vanaf 29,90) zijn sfeermakers waar je echter van moet houden. De jetbag die voor de foto dienst heeft gedaan als show room en waarin zeven paar ski's met stokken en schoenen vervoerd kunnen worden kost 1149 gulden. Genoemde artike len kunnen bij de meeste ben zinestations en bij de auto-ac- cessoirehandel worden ge kocht. Genoemde prijzen zijn in de meeste gevallen richtprij zen, waardoor ze in de praktijk iets kunnen afwijken. Keuze uit 2500 cadeautjes voor de auto De speciale 75-delige Gero-Jubileum-Cassette voor 6 personen. Model Forli 522. Uitgevoerd in 18/8 edelstaal. Normale samenstelling 40 delen. Nu 35 delen extra! HAARLEMMERSTRAAT 165 LEIDEN TEL. 14 08 92 Blijvende waarde. Blijvend plezier. een overvloed Sinter klaas geschenken in alle prijsklassen Kom vrijblijvend kijken Lange Mare 55 Leiden 071-123051 (te veel om op te noemen) Haarlemmerstr. 241 Leiden - Tel. 140833 atelier be l'art Tel. 071-225900 Grote kollektle mutsen sjaals handschoenen wanten HET KLEINSTE GEREEDSCHAPSKISTJE TER WERELD Reeds vanaf 12.95 Als afgebeeld no. 1.6795 gahal* wereld. Oordaal zalf, vraag informatie bij: H. JANSE LEIDEN BV HAARLEMMERSTRAAT 123 Ijzerwaren - Gereedsch. - Sleutels op alle sloten Rolgordijnen - Jaloezieën - Horren Doe-het-zelf-artlkelen - Hout- en plaatmaterialen

Leidse Courant | 1989 | | pagina 29