laadslid bepleit schrappen ilia's uit plan Endegeest MAAL Sassenheimse mannenkoor is van alle markten thuis IDEN OMGEVING QeidócQowvant DONDERDAG 16 NOVEMBER 1989 PAGINA 13 étappen kasten IHENDAM De ge- Leidschendam gaat ,nkte koelkasten inza- en de schadelijke stof- |f tappen. jpparaten worden niet imet het grootvuil mee- Unen. Ze worden op af- o opgehaald. De mobiele installaties van de pro- e zullen vervolgens t«n ingezet. De schade- viCFK's worden in gas- °in opgeslagen en na zui- ig opnieuw gebruikt. De ,n als stookolie weder- irden benut. Voorhoutse politici praten over belangen landbouwers VOORHOUT De Voorhoutse afdeling van de Land- en Tuin- bouwbond LTB houdt maandag avond een politiek café in hotel restaurant Boerhaave aan de He renstraat. De bijeenkomst staat in het teken van de komende gemeenteraadsverkiezingen. De LTB wil dat de politieke partijen rekening houden met de belan gen van de agrariërs. De fractie voorzitters van de vijf politieke partijen houden ieder een korte inleiding met als thema: „Over levingskansen voor de agrari sche sector in Voorhout". Het politiek café begint om acht uur. Jongetje bijt stuk van tong LEIDERDORP Een 3-jarig jongetje uit Lei den heeft gisteren een been gebroken en een stukje van zijn tong ge beten toen hij werd ge schept door een auto. Het ongeval gebeurde op de Buitenhoflaan in Lei derdorp, toen het jonge tje op zijn crossfiets plot seling de rijbaan over stak. Hij is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Weer transport uit Lisse naar Polen LISSE Een vrachtwagen met 20 ton hulpgoederen vertrekt maandag vanuit Lis se naar Polen. In de vrachtwagen bevinden zich dan onder meer voor dertigduizend gulden aan voedingsmiddelen. Verder wor den 1.200 dozen met kleren, schoeisel en an dere zaken ingeladen. De stichting Hulp aan Poolse Kinderen heeft alle inkopen zelf verzorgd en kon dat doen door bijdragen die niet alleen uit Lisse, maar ook vanuit ande re plaatsen in het land komen. De collecte die in de najaarsfeestweek werd gehouden heeft 5.500 gulden opgebracht. De goederen die nu naar Polen gaan worden in War schau op vier adressen afgeleverd en van daaruit worden deze goederen verder ver deeld. Om één uur 's maandagmiddag wor den wagen geladen waarna omstreeks twee uur het vertrek naar Polen volgt. SP wil asbestverbod LISSE Er moet een verbod op het gebruik van asbest worden op genomen in de Lissese bouwveror dening. Dat schrijft de Socialistiese Partij (SP) in een brief aan de ge meenteraad van Lisse. Volgens de SP komt een dergelijk verbod op gebruik van asbest nog niet voor in de meeste gemeentelijke bouw verordeningen. Aangezien een landelijk verbod op asbestgebruik vermoedelijk nog lang op zich laat wachten, meent de SP dat de ge meenten in deze zaak het voor touw moeten nemen. In hun brief wijzen ze op de ongezondheid van het gebruik van asbest. Ateliers Lisse geopend LISSE Wethouder J. Meu- lemans-Seelen en raadslid J. van der Voet openen zaterdag middag het ateliercomplex aan de Ooievaarstraat 27a in de Poelpolder. De Lissese kunste naars hadden al lange tijd over hun ateliernood bij het ge meentebestuur geklaagd, maar echt ruimte kwam er pas toen de nieuwe Jenaplanschool werd geopend. De kunstenaars konden de ruimte voor het symbolische bedrag van één gulden van de gemeente over nemen. De opening van de ateliers is om half twee, daar na kan iedereen ze bezichti gen. Meer plaatsen voor kinderopvang nodig VOORSCHOTEN De Stichting Kinder opvang Voorschoten wil vijftien extra plaat sen voor kinderopvang. De gemeente krijgt ruim 150.000 gulden per jaar voor de uit breiding van de kinderopvang van kinderen van 0 tot 4 jaar. De stichting wil hiervan de helft, om daarmee in twee portacabins bij de Hummelhof vijftien plaatsen extra te ver wezenlijken. De andere helft zou naar de Stichting Kinderdagverblijf Bibelebon gaan. In Voorschoten zijn ongeveer duizend kin deren in deze leeftijdscategorie. Op de wachtlijst staan nu 46 kinderen, en de stich ting is bang dat de wachtlijst zo groot wordt, dat de kinderen voor hun vierde jaar hele maal niet geplaatst kunnen worden. De ten dens is namelijk, dat meer opvang voor meer dagen per week gevraagd wordt. SlDSE WETHOUDER WIL CONTRACT NIET OPENBREKEN STGEEST LEIDEN .üe subsidie van het 'jterie van WVC zou gebruikt kunnen len om zes villa's in ibouwplan te laten lllen. Ik denk daarbij direct aan de zes vil- ir8ie gepland staan op parkeerterrein van •geest. Als die niet ge- il\d worden kan de na- jijke verbinding tus- 2bos en Jelgersmakli- r/tot stand worden ge- Jt, zoals de architec- at voor ogen stond, ■(aanzienlijke verbete len je houdt nog geld •iook". •«zegt het Oegstgeester Craadslid A. van Eisen. j(Elsen verzette zich het tegen de aantasting van >s van Endegeest door de invan villa's op het terrein %rmee de restauratie van '•isteel te financieren. Hij joor in de „groene" oppo- pgen het plan, dat hij het Helemaal niet uitgevoerd !*fen werd bekend dat het £erie van WVC onver st toch nog 1,8 miljoen n wil bijdragen aan de gratie. Om die mogelijk te ,,h sloten Leiden, Oegst- 'jjjen bouwer IBB-Kondor f- eerder wat werd genoemd „de deal van de eeuw". Die voor zag erin dat IBB-Kondor delen van het Endegeestterrein mocht kopen om villa's te bou wen en de Jelgersmakliniek waarin appartementen komen. Met de opbrengst kan het ko mend jaar het kasteel worden gerestaureerd. Daarin komen kantoren van Endegeest. Overhaast Van Eisen: „Ik vraag me af, nu die subsidie toch is losgeko men, of we niet veel te over haast te werk zijn gegaan. Het moest toch allemaal zo snel. Als we met dat subsidiebedrag erbij hadden kunnen overleg gen was er ongetwijfeld een ander plan uit de bus geko men. En een dergelijk bedrag moet je volgens mij van tevo ren kunnen zien aankomen", aldus het radicale raadslid. Hij vindt niet dat het bedrag nu maar opgesoupeerd moet worden aan extra's die verder niet ter zake doen, of dat het in de bestaande begroting wordt verwerkt. „We zijn nu eenmaal van een bepaalde fi nanciële opzet uitgegaan. Ik zou het verkeerd vinden als dat geld bijvoorbeeld wordt besteed aan een zwembad en een gymnastiekzaal voor En degeest, om maar iets te noe men. Daarvoor is het niet be doeld". Hoewel de tijd dringt en bou wer IBB-Kondor met Oegstgeest en Leiden is be trokken in wat ooit „de deal van de eeuw" werd genoemd niet van harte met een ge reduceerd bouwplan zal in stemmen wil het PPR-raadslid toch dat alles wordt gedaan om het aantal villa's nog terug te dringen. „De gemeente is daartoe verplicht, maar mijn mening", zegt Van Eisen. Open De Oegstgeester wethouder A. Kohlbeck wil de suggestie van Van Eisen niet op voorhand uitsluiten. Hij wil alle moge lijkheden openhouden in de discussie. Het geld kan wat hem betreft aan nog open staande wensen bij de restau ratie worden besteed, maar ook om de bijdrage van Oegst geest en Leiden aan het pro ject van zo'n anderhalf miljoen gulden te verminderen. Daar naast kan worden overwogen het contract met IBB-Kondor open te breken. Eerder ge beurde dat al op aandringen van de Oegstgeester raad om het breken van het aantal vil la's van 45 tot 37 te verminde ren. De Leidse wethouder F. Kuij- ers denkt daar anders over. Wat hem betreft is het uitge sloten dat het contract op nieuw wordt herzien. „Dat gaat ook niet in twee maan den. WVC wil binnen twee maanden een bestek van de restauratie. We moeten om de subsidie te krijgen bovendien al heel vlug, over een maand, een intentieverklaring over leggen. Het belangrijkste is dat we ervoor zorgen dat de res tauratie echt van de grond komt". Kuijers noemt het wel reëel om over de eerderge noemde anderhalf miljoen te gaan praten. Kohlbeck onderschrijft dat de restauratie en de subsidie niet in gevaar mogen worden ge bracht door langdurige discus sies. „Maar de positie van Lei den is veel anders, dat zit veel meer vastgenageld aan het contract. Ik kan in de discussie geen enkele optie uitsluiten". Schoen Volgens Kuijers en Kohlbeck zal WVC de subsidie direct bij het begin van de restauratie uitkeren. Naar verwachting is dat in het begin van 1990. Kohlbeck verklaarde gisteren gemengde gevoelens te hebben over de onverwachte bijdrage die hij typeerde als een „don derslag bij heldere hemel". Volgens Kohlbeck en Kuijers is jarenlang aanhoudend ge probeerd subsidie te krijgen. De eerste brieven dateren zelfs al uit 1966. Hetzelfde gebeurde bij de restauratie van Oud- Poelgeest, waar ondanks belof ten van minister Brinkman een bijdrage uitbleef. „We voelen ons een beetje als een kind dat maandenlang braaf zijn schoen heeft gezet, zonder dat er wat in kwam. Om dan na 5 december als de Sint al weg is te ontdekken dat er toch iets in zit". 'oezel zaterdag tieel open MOND Mevrouw nBmit opent op zaterdag gember om 11.00 uur of- de nieuwbouw van peu- elzaal De Woezel aan de Iellaan in Warmond. Zij langst als vrijwilligster am bij de peuterspeel- in daarom is haar deze nb beurt gevallen. Het ^an de vrijwilligers is es- rePl voor het voortbestaan eze instelling. Na de ope- er zaterdagmiddag van ?Jot vier uur open huis. ,gens wordt De Woezel sinochtend al officieus Qie peuters zelf geopend !°J/art over negen. din of meer toevallige sa- jaop van omstandigehden te uiteindelijk geleid tot .bouw voor De Woezel. bj bijna twee jaar geleden Menen knelpunten-nota löle Warmondse accommo- 3'! werd de voormalige ^ants-christelijke kleu- 2 bol De Triangel ge- foi als nieuw onderkomen inde peuterspeelzaal. Het a Ir was daar toen zeer en- it over omdat het oude irmanente onderkomen slechte staat verkeerde, (richting van de derde 3<}hool in Warmond, De _an, gooide echter roet in bin. Deze school werd in griangel gehuisvest. Het Mijnen van De Leerhoe- l0?t oude gebouw van de ^isisschool aan de Ende- kn gaf het gemeentebe- gelegenheid met een >rètief te komen: nieuw- jop die plaats. Stekende dat de peuters •g een jaar met het oude Ulv moesten doen, maar 3Pïeft het bestuur er ach- Jgezien graag voor over U Volgens het bestuur Triangel een volwaar- ijrionderkomen geweest, '*en gebouw dat speciaal Vpen is voor het gebruik a„ stelt men, veel beter, ede nieuwbouw van De 001 ligt al de fundering '%en aan te bouwen kin- IJiverblijf. Als de gemeen- i [Positieve advies van het m» BOA, dat de belang- voor kinderopvang -•onderzocht, overneemt, Ijle voorziening als aparte ing naast de peuterspeel- tctioneren. Het bestuur lenwerking wel moge- iaar vindt tegelijkertijd [angspunten zo verschil- it, vooral naar de ou de peuterspeelzaal in idige vorm herkenbaar 'lijven. Toneel De toneelvereniging ODI geeft morgen- en zaterdaga vond een uitvoering in de to neelzaal van St. Bavo in Noordwijkerhout. Het to neelstuk „De Logé" wordt opgevoerd. Aanvang acht Ouderenbeleid Alle vijfenvijftig plussers worden morgen uitgenodigd voor een bijeenkomst in be jaardentehuis Rhijndael in Koudekerk aan den Rijn. Daar begint om half drie een voorlich tingsbijeenkomst over het ouderenbeleid in de gemeente. Aan de orde ko men onder meer onderwer pen als een eventueel op te richten ouderenbond en de bouw van seniorenwoningen in Koudekerk. Als spreker is oud-burgemeester Ten Heu velhof van Hazerswoude uit genodigd. Wandeltocht De 33e editie van de Sint Ni- colaas wandeltocht in Al phen aan den Rijn wordt zaterdag gelopen. De afstan den zijn 5, 10, 15, 20, 30 of 40 kilometer. Startpunt is de St. Jozefzaal aan de Paradijslaan in Alphen. Inschrijfgeld tus sen de 3 en 4,50. Voor ie dere deelnemer is er een me daille en een speculaaspop. Concert De twaalfkoppige formatie El Kroppo The Bubblegums treedt zaterdagavond op in jongerencentrum Het Kasteel aan de Concertweg in Al phen aan den Rijn. De mu ziek wordt bepaald door in vloeden uit de jazz, rock, sal sa, blues en reggae. Zaal open om negen uur en een kaartje kost f 7. Reünie Jeugdvereniging De Boei viert zaterdag het vijfjarig bestaan met een rellnie in De r aan de Boekhorst- voorhout Alle leden en oud-leden zijn welkom. Opgetreden wordt door de groep Be Quiet. Favier De Papendrechtse zanger, gi tarist en liedjesschrijver Rob El Kroppo The bubblegums. Favier treedt zaterdagavond op het Evangelisch Ontmoe tingscentrum De Ark aan het Picképlein 1 in Noordwijk. Hij brengt een avondvullend programma dat bol staat van herkenbare situaties, leuke en diepe teksten, trieste en vooral komische verhalen. De muziek is een mengeling van cabaret, roqk en folk. De rode draad die door Rob's programma loopt is dat gelo ven alles met het gewone, dagelijkse leven te maken moet hebben of anders zin loos is. Het optreden begint om acht uur. Rommelmarkt De Hobahohal in Lisse is za terdag omgetoverd in een ge zellig Waterlooplein. De fan cy fair is georganiseerd door de Gereformeerde Kerk van Lisse. De opbrengst is gedeel telijk bestemd voor groot on derhoud van het kerkge bouw. Het andere deel is be stemd voor medische hulp aan Honduras. De fancy fair, die van negen tot vijf uur ge opend is, wordt voor de der de keer gehouden en bracht vorig jaar een bedrag op van 23.000 gulden. Pop De Noordwijkse groep On the One opent zaterdagavond de serie popconcerten in JOIN aan de Weteringkade in Noordwijk. Het repertoi re van deze groep bestaat uit eigen composities en num mers van onder anderen Fo reigner, The Cars, The Fixx, Tom Petty en Tina Turner. On the One bestaat uit: Carla Schot en Cilia Demoet (zang), Ton de Bruin (drums), Char les Kok (bas), Bert de Haas en Fred Payrache (gitaar. De zaal gaat om negen uur open, toegang kost f6. Het is de be doeling dat er iedere maand op een zaterdagavond wordt opgetreden door bands uit de regio of groepen die landelij ke bekendheid genieten. Toneel De toneelvereniging De St. Jansclub speelt zaterdaga vond in dorpshuis 't Trefpunt in Zevenhoven het vrolijke toneelstuk „Aan het eind van de regenboog" van de schrij ver Hans van Wijngaarden op. Kaarten f5 zijn te koop bij J. Lauwers, Noordeinde 77, Jacques Saloon, Al- brechtshof 2, Janmaat, Zuid einde 16 en W. van Trigt, Dorpsstraat 1 en zaterdaga vond aan de zaal. De voor stelling begint om acht uur. Koffieconcert Margreet van Schie (blok fluit), Maria van Wensveen (viool) en Anton Doornhein (orgel) geven zondagmiddag een concert in het Agathak- looster in Lisse. Zij spelen werken J.S. Bach, Vivaldi, Tartini, Sammatini en Pa- chelbel. Toegang kost f5, kin deren tot 14 jaar mogen gra tis naar binnen. De uitvoe ring begint om twaalf uur. Koffieconcert (2) Het duo Gijsbert Boggia (fluit) en Mike Williams (gi taar) treedt zondag op in het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat in Voor schoten Op het programma staat Italiaanse muziek uit de barok en uit latere periodes. Aanvang half één, entree gratis. Theater Teater Poëzien uit het Belgi sche Gent komt zondag naar Roelofaren dsveen voor een opvoering van „Het Bad van de Zandloper". De voorstel ling is voor kinderen vanaf 6 jaar en wordt gespeeld in De Alkeburcht, Noordhoek 3. Aanvang half drie. Kinderen moeten f3 betalen, volwasse nen f 4. Jan de Vries (links) en Sian Knetsch kijken reikhalzend uit naar het jubileumconcert, morgen in de Gereformeerde kerk aan de Julianalaan. FOTO: HENK VAN DEN ENDE SASSENHEIM „In de gevangenis zingen we al tijd: Open de poorten wijd. Niet dat er iemand gehoor geeft aan deze oproep". Jan de Vries, lid van het Sassenheimse Christelijk Mannenkoor schept er duidelijk genoegen in aan te tonen dat het allemaal niet altijd zwaar op de hand hoeft te zijn: „We zingen vaak over de rand van het graf heen, droevi ge muziek dus, maar ik wil ook wel eens met een smile voor het publiek staan". Dat laatste kan ze ker morgen wanneer het koor ter ere van het 40-ja- rig bestaan zijn jubileum concert geeft. Het gezelschap bestaat overi gens pas volgend jaar 40 jaar. Op 17 januari 1950 besloot de huidige Sassenheimse dirigent Job de Vries een zangkoor voor mannen op te richten. Aanvankelijk telde de muzika le groep negen deelnemers. In de loop der jaren groeide deze uit tot 32 om vervolgens terug te lopen tot een bezetting van 19 zangers. „Veel te weinig", oordeelt voorzitter Sian Knetsch. Hij zou maar al te graag uitbreiding van het stemmenarsenaal zien. „Ik weet niet wat het is, je krijgt die mannen gewoon niet zo ver". Volgens Knetsch is het Sassen- heime koor niet het enige dat met dit probleem kampt. „Bij gemengde koren kom je het zelfde tegen en zie je massa's vrouwen met daarbij zo'n vijf tot zes mannen". Dit gebrek aan mannelijke stemmen zou vooral in de Bollenstreek voorkomen. In Rijnsburg en Katwijk zou de animo bedui dend groter zijn. Jan de Vries verzucht: „Ik vraag me wel eens af wat al die mannen doen: ik vrees kassie kijken". Gemêleerd Toch is het heel eenvoudig lid te worden van het jubilerende koor. Voorzitter Knetsch stelt nadrukkelijk: „We voeren het woord christelijk in het vaan del, maar dat wil nog niet zeg gen dat we als koor kerkelijk gebonden zijn. De koorleden vormen dan ook qua confes sionele herkomst een gemê leerd gezelschap. Ook het re peteren aan de Julianalaan kan aldus de beide heren geen enkel beletsel vormen. Dat zelfde geldt voor de optredens die jaarlijks zo'n 12 15 keer georganiseerd worden in be jaardenoorden, ziekenhuizen, gevangenissen of tijdens kerk diensten in de regio. Vooral met uitvoeringen in bejaar dencentra oogsten de koorle den veel succes. „We verzor gen dergelijke avonden zelf, zowel de presentatie als het programma. De bejaarden blij ken steeds weer opgetogen wanneer ze zelf kunnen zin gen. Oude bekende nostalgi sche liedjes zoals: Daar bij die molen en Op de grote stille heide scoren daarbij het hoogst", vertelt Knetsch. Dat het repertoire van het christelijk mannenkoor een scala aan muzikale genres om vat blijkt uit de opmerkingen van Knetsch: „We brengen geestelijke liederen, opera, operette, gospel, vaderlandse liedjes, maar het accent ligt toch voornamelijk op klas siek". Bij voorkeur zingt men missen waaronder de Missa Brevis van Haydn en de Hol landse Mis van dirigent Job de Vries. Ook operafragmenten uit Tannhauser van Wagner staan veelvuldig op het pro gramma naast geestelijke lie deren van Johannus de Heer. „De ellende is dat er tegen woordig niet veel componisten of tekstschrijvers zijn van gaat op voor opera en operette. Het merendeel van de muziek stukken is geschreven voor ge mengde koren, hetgeen er toe leidt dat willen we de gewen ste variatie in ons repertoire krijgen de dirigent zelf bewer kingen en composities zal moeten mak^n. Maar gelukkig is dat Job de Vries wel toever trouwd", zegt Jan de Vries. Sterren In de loop der jaren zijn er al heel wat succesvolle gastoptre dens van prominente sterren geweest. De Vries: „Te veel om op te noemen eigenlijk, maar om een kleine greep te doen: Iwan Rebrov, Piet van Egmond, Caroline Kaart, Ma rie Cecile Moerdijk, de Ko ninklijke Militaire Kapel en nog vele anderen. Het is een ervaring op zich om met deze giganten professioneel te mo gen werken", concludeert De Vries. Vrijdag geeft het Sassenheims Christelijk Mannenkoor een jubileumconcert waarbij mede werking wordt verleend door Marco Bakker, Berdien Sten- berg en de Warmondse Wilan- ne Hoek. Als dirigent treedt op Job de vries en de pianobege leiding wordt verzorgd door Cees van de Bosch. Op het programma staan onder meer werken van Mendelssohn, Haydn, Handel, Mozart en Verdi. De entreeprijzen voor het concert in de Gerefor meerde Kerk aan de Juliana laan bedragen 20 gulden. De zaal is geopend vanaf kwart over zeven en de voorstelling begint om acht uur. Voor de voorverkoop van kaarten kan men terecht bij: Rein Knetsch, Molenstraat 7, telefoon 02522- 16819, Peter van der Heiden, Industriekade 6, telefoon 02522-17040 en Siep Eisenga, Wilgenlaan 15, telefoon 02522- 15540. MARGRIT TIBBOEL Voorstraat Noordwijk feestelijk heropend NOORDWIJK De her ingerichte Voorstraat in Noordwijk wordt donder dag 23 november feeste lijk heropend. Dat gebeurt om vijf uur ter hoogte van hotel Hof van Holland. Niet de gehele Voorstraat werd heringericht en opnieuw bestraat. Zowel de „kop als de „staart" zullen pas in een later stadium worden aangepakt. Het middengedeelte, vanaf het raadhuis tot aan het Linden- plein, is echter geheel voorzien van een nieuw wegdek, een nieuwe stoep en voor de auto's parkeervakken in de lengte richting van de straat. Het zo genaamde „gestoken" parke ren is met de herinrichting van de straat uit den boze. De politie treedt inmiddels verba liserend op tegen overtreders. De heropening van het straat gedeelte wordt door de onder nemers gevierd met leuke at tracties en aanbiedingen voor jong en oud op vrijdag 24 en zaterdag 25 november. Zorgen Katwijk om sluiting De Vink KATWIJK Katwijk maakt zich zorgen over de sluiting van de spoorweg overgang De Vink in Lei den. Daardoor zou al het verkeer uit de Leidse wijk Stevenshof gebruik moeten maken van het kruispunt bij de Haagse Schouw. Het verkeer uit Katwijk zou daardoor vast komen te staan. Die zor gen uitte mevrouw J. van Paridon (WD) gistermid dag tijdens de vergadering van de commissie ruimte lijke ordening. Van Paridon, gesteund door Gemeentebelangen/D66, uitte haar zorgen tijdens een discus sie over de afstelling van de nieuwe verkeerslichten op de kruising Molentuin weg/Rijn straat Sandtlaan V alkenbu rg- seweg. J. van Duijn, voorzitter van de Stichting Rijnstraat Veilig (SRV) drong gistermid dag aan op een dusdanige af stelling van de nieuwe ver keerslichten dat zo weinig mo gelijk verkeer wordt verleid om de Rijnstraat te verkiezen boven de secundaire weg 1. Van Duiin wees ook naar de verkeerslichten op het kruis punt Molentuinweg/secundai- re weg 1. Die zouden goed moeten worden afgestemd op de nieuwe verkeerslichten. Di recteur gemeentewerken C. van de Griend wees er op dat de nieuwe verkeerslichten worden geleverd door dezelfde firma die de lichten bij de SW 1 heeft geleverd. „Een koppe ling is daardoor mogelijk". KATWIJK: Bollengrond niet „heilig" verklaren KATWIJK - Bollengrond moet eventueel ook een ande re bestemming kunnen krij gen. Dat stelde de meerder heid van de commissie ruimte lijke ordening gistermiddag naar aanleiding van de nota van het Samenwerkingsor gaan Duin- en Bollenstreek (SDB) over de aanleg van nieuwe bedrijventerreinen in de Duin- en Bollenstreek. In de nota wordt gesteld dat bollengrond geen industriebe stemming moet krijgen. Kat wijk wil deze voorwaarde pro beren af te zwakken. „Door het heilig verklaren van de bollengrond kom je knel te zit ten met woningbouw en in dustrieterrein. Je neemt nu besluiten die je niet kunt over zien", stelde J. Telkamp gister middag. Hij constateerde wel dat Katwijk in een vreemde positie zit aangezien Katwijk geen grond meer heeft voor een industrieterrein. C. van Kesteren (CDA) maakte be zwaar tegen deze poging van Katwijk om de mogelijkheid om een regionaal industrieter rein van de grond te tillen, te verruimen. „We praten hier wel erg makkelijk over het grondgebied van andere ge meenten. We zijn verkeerd be zig als we zo over onze buren spreken". Wethouder IJdo uit de politiek VOORHOUT De Voorhout se CDA-wethouder D.J.W. IJdo sluit per 1 mei van het volgend jaar zijn politieke car rière af. IJdo komt niet meer terug als wethouder en stelt zich ook niet meer beschik baar voor de gemeenteraad. Voornaamste reden is dat IJdo zijn baan als universitair hoofddocent aan de Rijksuni versiteit Leiden steeds moeilij ker kan combineren met het wethouderschap. Daarbij heeft ook het bestuur van het CDA afdeling Voorhout de wethou der in mei van dit jaar al te verstaan gegeven dat het tijd werd om op te stappen. IJdo is 20 jaar lid geweest van de* ge meenteraad waarvan 12 jaar wethouder. Hij is portefeuille houder van ruimtelijke orde- ning, sociale- en milieuzaken en ouderenbeleid. Tot zijn ver trek zal wethouder IJdo nog zijn taak als loco-burgemeester blijven uitoefenen, vanwege het vertrek van burgemeester M. van de Wouw per 1 decem ber naar Barendrecht. tijd om op te stappen

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13