Twee vrouwen op de kieslijst van CDA Alkemade £eidóe@ou/ia/nt Provincie wil bijdragen in kosten ophaalbrug Klerks verlaat raad Torenvalk wijkt voor nieuwbouw op Domplein Peuters openen speelzaal *s Winters begon de lesdag met het aanmaken van de kachel iH LEIDEN OMGEVING DONDERDAG 16 NOVEMBER 1989PAGI|L -ill Meisje verliest geheugen LEIDERDORP Een 13-jarig meisje is gistermorgen met geheugenverlies opgenomen in net Elisabeth Zie kenhuis in haar woonplaats. Het meisje was om tien uur vertrokken na een bezoek aan een tandarts aan de Hoge Rijndijk in Leiden. Een half uur later werd zij door een onbekende vrouw in een auto afgezet' voor haar ouderlijk huis in Leiderdorp. Het meisje weet zich niets te herinneren van wat er in het be wuste half uur is gepasseerd. De politie van Leider dorp wil graag in contact komen met deze vrouw of met andere getuigen die hebben gezien wat er is ge beurd. Het telefoonnummer is 071-411421. Verkoop woningen RIJNSATERWOUDE Het complex van 14 wo ningwetwoningen aan het Woudse Hout wordt ver kocht aan de bewoners. De gemeenteraad van Rijnsa- terwoude heeft dit gisteravond besloten. Voorwaarde hierbij is dat de woningen per blok worden verkocht. Radiozenders uit de lucht ALPHEN AAN DEN RIJN Twee illegale radiozen ders zijn gistermid dag rond zes uur in Alphen uit de lucht gehaald. Na klach ten van omwonen den werden in wo ningen aan de Eek hoorntjesbrood en Ruisdael de zenders en de apparatuur in beslag genomen. Volgens de politie ging het om kleine re zenders en niet om bekende pira ten. BENTHUIZEN Na een fietstocht over het door hem geo pende Molenslootpad zag gedeputeerde T. Jansen gistermid dag in dat een ophaalbrug nog een ontbrekende schakel is in het fietstraject tussen Gelderswoude en Benthuizen. Hii speelde alvast voor Sinterklaas door te beloven een voorstel in te dienen om de helft van de aanlegkosten bij te dragen. Voor de gemeente Benthuizen was dit misschien wel het mooiste cadeau dat ze op deze dag kon krijgen. Er is in de raad al diverse malen over vervanging van het huidige krakkemikkige voetgangersbrupetje gesproken, maar de fi nanciën blijken telkens een struikelblok. Vijf maanden gele den maakte de gedeputeerde al een begin met het fietspad dat van de buurtschap Gelderswoude naar Benthuizen loopt. Gistermiddag was de officiële opening van het pad dat door de Heidemij is aangelegd. De totale projectkosten bedroegen 1,2 miljoen gulden, die volledig door de provincie zijn ver goed. Johnny Cash naar Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De vroeger als country - zanger triomfen vierende Ameri kaan Johnny Cash treedt volgend jaar op in de Rijnstreek hal in Alphen. Johnny Cash komt met zijn Tennessee Showband op 23 maart naar Alphen. De western-ster is gecontracteerd door het Nieuwkoopse bureau CMS Pro ductions. ALKEMADE Het CDA Alkemade heeft twee vrouwen op 'de groslijst geplaatst. Dit zijn A. Ban nenberg en C. Vermey- van der Meer. Nieuwko mer Vermey maakt een grote kans op een verkies bare plaats. Het CDA pre senteerde gisteren het verkiezingsprogramma en de kieslijst voor de ko mende gemeenteraadsver kiezingen. Lijsttrekker wordt vrijwel ze ker wethouder W. Nugteren. De nestor van de raad J. Dui venvoorden wil er weer vier jaar tegen aan. Op de groslijst komen voorts de namen voor van de zittende raadsleden N. Bakker, J. W. Kret, P. C. W. van der Meer, D. P. Nagtegaal en N. van Ruiten. Voorts staat het oud-raadslid J. van den Koot en A. G. Zaal. De overige CDA-kandidaten zijn: H. C. P. Klein, L. P. van der Meer, L. Olijerhoék, J. P. van der Poel, P. van Ruiten, Jac. Verwey en W. P. A. van der Werf. Het vaststellen van de volgorde op de kieslijst is de „verdomd zware klus" waaraan het CDA-bestuur onder leiding van voorzitter G. Koot in de komende maand gaat werken. Half december wordt bekend hoe die volgorde eruit gaat Het CDA stelde gjsteravond in een haar kenmerkende eens gezindheid het gemeentepro gramma voor de komende vier jaar vast. Dat is een lijvig boekwerk vol wensen en plan nen voor de gemeente Alke made. Enige punten hieruit zijn dat het CDA voor de vei ligheid van het watertoerisme streeft naar een uitstervings- beleid voor snelle motorboten. Het CDA wil voorts een be perking van de collectieve be lastingdruk. „Grotere doelma tigheid en bestuurlijke ver nieuwing", hebben voorrang boven belastingverhoging. Met andere woorden: Men streeft ernaar om met evenveel geld meer te doen. „In de afgelopen jaren hoefde alleen de rioolbe lasting te stijgen, terwijl de ge meente er tal van rijkstaken bij heeft gekregen", zo stelden de leden niet zonder trots vast. In de komende zittingsperiode streeft het CDA naar een (nog) rechtvaardiger verdeling van de belastingdruk. In de prak-, tijk zal dit neerkomen op apar te tarieven voor alleenstaan den en bedrijven voor wat be treft de reinigingsrechten. Ook zal het CDA ijveren voor de invoering van zogenoemde precariorechten en baatbelas ting. Een actief beleid zal wor den gevoerd ten behoeve van de instandhouding van de in de gemeente aanwezige MAVO. Uitbreiding met een HAVO is onderzocht, maar niet mogelijk gebleken. De aansluiting bij de Schoolbege- leidings- en de logopedische dienst blijft gehandhaafd. Kin deropvang en peuterspeelzalen worden gestimuleerd. Woningbezit Het CDA wil het eigen wo ningbezit bevorderen. In de huursector streeft men naar meer doorstroming. Na de ge reedkoming van het project „Begeleid Wonen" streeft het CDA nu naar de totstandko ming van een gezinsvervan gend tehuis in Alkemade. Oud-burgemeester J. S. Wage naar bepleitte gisteravond fondsvorming ten behoeve van de aanleg van fietspaden in de oude dorpskernen van Alkemade. CDA-voorzitter G. Koot stelde een prioriteitenlijst op. Hierin staat dat een fiets pad langs de Oudadeselaan tussen de Hertogsweg en de Paardebrug in Rijpwetering prioriteit nummer één is. Daarna volgen de renovatie van De Tweesprong en het Noordeinde. Een surf startplaats in het Braassemermeer en de aan koop van nieuwe industrieter reinen staan evenals een alge mene begraafplaats, nieuwe seniorenwoningen en een par keerplaats langs de Wijde Aa hoog genoteerd. Datzelfde geldt voor de aanleg van een voetpad vanuit Rijpwetering en Oud Ade naar de nieuw te bouwen school tussen twee dorpen in. Klerks: zeezeilen. FOTO: WIM VAN NOORT ALKEMADE Het Nieuwe Weteringse CDA- raadslid W. Klerks (59) houdt de gemeenteraad na zestien jaar trouwe dienst voor gezien. Na de ko mende raadsverkiezingen wil hij zich (nog) meer gaan bezighouden met zijn belangrijkste hobby zee- zeilen. Samen met zijn echtgenote wil hij lange tochten gaan maken. Als burgerlid voor de een of andere raadscommissie houdt hij zich nog wel beschikbaar. De heer Klerks zei gister avond dat zijn verrassende be sluit tot aftreden bij het CDA- bestuur al vier jaar bekend is. Klerks sluit een enerverende raadslidmaatschap van zestien jaar af. Grote bekendheid ver wierf hij door zijn niet-aflaten- de inspanningen voor de tot standkoming van een rioolwa terzuiveringsinstallatie in Al kemade. Veel inspanning heeft hij zich getroost voor de leefbaarheid van Nieuwe We tering in het algemeen en voor de bouw van een nieuwe ba sisschool in dit dorp in het bij zonder. Klerks spande zich zestien jaar lang in voor de totstandkoming van wonin- bouwprojecten in „zijn" dorp. Als voorzitter van de raads commissie ad hoe verbouw Al keburcht/bibliotheek heeft hij in belangrijke mate bijgedra gen aan de totstandkoming van een volwaardige biblio theek en een modern dorps huis in Roelofarendsveen. RIJNSATERWOUDE Als de voormalige open bare basisschool De To renvalk niet op de monu mentenlijst wordt ge plaatst, wordt deze ge sloopt om plaats te maken voor een cultureel cen trum naar een ontwerp van de Oegstgeester archi tect Bob van Beek op de zelfde lokatie. Dat besloot de gemeenteraad van het kerkdorp gisteravond. De plannen om een cultureel centrum aan te bouwen aan de Meerkant zijn daarmee defini tief van de baan. De gemeen teraad was gisteravond niet unaniem in haar besluit. Met name de fractie van Gemeen tebelangen weigerde akkoord te gaan met volledige nieuw bouw op het Domplein. Zij bleef op haar al eerder ingeno men standpunt staan dat aan bouw bij De Meerkant met een ontsluitingsweg nabij de Zui derbon de voorkeur verdient. Raadslid J. Boot (VVD) wees er op dat het oorspronkelijke doel was, het huidige nutsge- bouw aan de Herenweg te ver vangen. Het nutsgebouw wordt zeker afgebroken omdat het bouwkundig in bijzonder slechte staat verkeert. Restau ratie van de oude basisschool zien de liberalen evenals Ge meentebelagen niet zitten. De VVD steunde daarom gisteren een motie om tot nieuwbouw van een culturele accommoda tie over te gaan. Ook het CDA steunde de motie. Woordvoer der C. van der Geest liet ech ter weten geen enkel bezwaar te zien tegen het gebruiken van het Domplein als parkeer plaats. Volgens de christen-de mocraten komt het gemeente bestuur met dit plan goed aan de wensen van de bevolking van Rijnsaterwoude tegemoet. Het nieuw te bouwen gebouw krijgt een zaalruimte met een capaciteit van 120/150 zitplaat sen met een barvoorziening. Door de situering van de nieu we zaal in noordelijke richting zal een gedeelte van de huidi ge sloot op het terrein gedempt moeten worden. Daardoor ont staat een groter Domplein, waardoor de Woudse Dom en het kerkgebouw vrijer van de bebouwing komen te liggen. Wethouder L. Bruins hamerde er gisteravond wel op dat er voor gewaakt moet worden dat het geheel geen 'poppen huis' wordt door een te klein schalige uitvoering. Ook Bruins had liever een aan bouw aan de Meerkant gezien. De kosten van de nieuwe cul turele accommodatie bedragen een miljoen gulden. Dat be drag mag beslist niet worden overschreden, stelde burge meester M. Boelen heel duide lijk. Hier buiten valt het op knappen van het Domplein. De kosten hiervan zijn 250.000 gulden. Rijnsaterwoude ont vangt hiervoor 100.000 gulden uit het provinciaal Stads- en Dorpsvernieuwingsfonds. ZEVENHOVEN Twee Ze- venhovense peuters, Niels van Zaal en Natasja Vork, hebben gistermorgen de nieuwe ruim te van de peuterspeelzaal De drie Turven geopend. Natasja droeg op een kussen de schaar aan en Niels knipte, onder toe ziend oog van 45 andere peu ters, hun ouders en de vier leidsters Lies Visser, Jacky Michels, Hetty Zwart en Mar- jon Möhlmann een lint door dat gespannen was op de scheiding van de bestaande ruimte en de aanbouw. De peuterspeelzaal is al vanaf de start, ruim 13 jaar geleden, gehuisvest in de „hobbyruim te" van dorpshuis 't Trefpunt. De ruimte bleek echter voor de peuters al snel te klein en in mei van dit jaar werd be gonnen om de ruimte te ver groten. De buitenspeelplaats werd bij de bestaande ruimte getrokken. De nu verloren ge- gane speelruimte buiten zal verplaatst worden naar de voorkant van het dorpshuis, zo heeft de gemeente beloofd. De peuters verhuisden tijdelijk naar de christelijke kleuter school en 23 oktober kon de nieuwe ruimte in gebruik worden genomen. Tafels en stoeltjes kunnen nu ruimer worden opgezet, er is een aanrechtje gebouwd en de peuters hebben een ruimere gelegenheid om het speelmate riaal te gebruiken. Ook heeft men nu de beschikking over een eigen opbergruimte. De leidsters zijn erg tevreden over de aanbouw, al blijft men het een nadeel vinden dat elke ochtend al het materiaal, in clusief tafels en stoeltjes, weer opgeruimd moet worden om dat de ruimte ook voor andere doeleinden gebruikt moet wor den. Zij vinden het tevens jammer dat er niets aan de muur en voor het raam gehan gen mag worden. Wel kunnen zij gebruik maken van losse prikborden die echter ook elke ochtend weer opgeruimd moeten worden. De peuterspeelzaal draait vijf ochtenden per week. Op de wachtlijst staan momenteel 36 peuters en het bestuur en de leidsters zijn druk doende om ook een middag voor de peu ters op te starten teneinde de wachtlijst kleiner te maken. Steyartschool eerste in verkeersquiz BENTHUIZEN/REGIO De Steyart-basisschool uit Hazerswoude heeft gister avond de „Kijk goed uit" verkeersquiz gewonnen. In de gloednieuwe sport hal De Hil in Benthuizen verzamelde de school maar liefst 45 punten. Dat waren er 14 meer dan nummer twee de Johan nes Postschool, eveneens uit Hazerswoude. De der de prijs was voor de Ar- noldus van Osschool uit Benthuizen. In totaal de den 10 scholen mee aan de quiz. De verkeersquiz was een actie van de gemeenten Benthuizen, Hazerswoude en Zoeterwoude. Die drie gemeenten werken nauw samen in de actie -25%. De gemeentebesturen vinden dat verandering van het ver keersgedrag al bij de school jeugd moet beginnen. Ieder schoolteam bestond uit negen deelnemers en er moesten di verse onderdelen worden af gewerkt. Een deskundige jury, bestaande uit wethouder M. van Leeuwen van Benthuizen, wethouder P. van der Werff van Hazerswoude en burge meester A. Houdijk van Zoe terwoude, die tevens voorzit ter was, moest alles beoorde len. De hoofdprijs, een bedrag van 750 gulden dat de school vrii kan besteden, werd uitge reikt door burgemeester Hou dijk. Maar ook de nummers twee en drie gingen niet met lege handen naar huis, want zij kregen respectievelijk 500 en '250 gulden. De eindstand: 1. Steyartschool (Hazerswou de) 45 punten; 2. Johannes Postschool (Hazerswoude) 31; 3. Arnoldus van Osschool (Benthuizen) 30; 4. Corbulo- school (Zoeterwoude) 27; 4. Groene Stee-school (Hazers woude) 27; 5. Springplank- school (Hazerswoude) 26; 6. Banneux-school (Hazerswou de) 24; 7. Klaverweideschool (Zoeterwoude) 22; 8. Bernar- dusschool (Zoeterwoude) 21; 9. Westwoudschool (Zoeterwou de) 20. KEES VAN DER LOO NA 36 JAAR UIT HET ONDERWIJS ZEVENHOVEN Na 36 dienstjaren neemt Kees van der Loo, directeur van de R.K. basisschool Johannes de Doper, af scheid van het onderwijs en maakte hij op 1 novem ber gebruik van de DOP- regeling (Doorstroming Onderwijs Personeel). „Ik voel me nu nog gezond en fit en het ziet er niet naar uit dat deze regeling zal blijven. Het is jammer dat je je taak niet kunt minde ren en dat je kunt afbou wen. Het is een boeiend beroep, maar wel hec tisch", zegt de scheidende directeur. Ondanks zijn nog jonge leeftijd van 56 jaar staat zijn vrouw Ton- ny volledig achter zijn be sluit. Kees van der Loo, geboren in Tilburg en getogen in Breda, volgde zijn onderwijsopleiding aan de Fransiscuskweekschool in Breda. „Ik zat in die jaren in de jeugdbeweging en het so ciale in het onderwijs, het om gaan met mensen trok me wel". Na het behalen van zijn akte van bekwaamheid begon hij met lesgeven op de Lau- rentiusschool in Breda, die hij zelf ook nog als leerling door lopen had. Dit was slechts van korte duur, omdat hij onder de wapenen moest. Na zijn diensttijd trok hij weer in bij zijn ouders, die inmiddels naar Leiden verhuisd waren. Van daar uit kwam Van der Loo in de Zevenhovense regionen te recht. Ijskoud Hij solliciteerde naar een baan in Nieuwveen en werd daar aangenomen. „Dat was in de winter van 1956. Met de bus vanuit Leiden, achter bevro ren ramen, reisde ik naar Nieuwveen waar ik klas 2/3 met 46 leerlingen onder mijn hoede kreeg. Dat was nog in de oude school, met ouderwet se banken met een inktpot in het midden en een kolenka- chel achter in de klas. Als deze 's nachts was uitgegaan, moest Eens actief, altijd actief. Kees van der Loo wordt nu al belaagd voor een scala aan bestuursfunc ties. FOTO: WIM VAN NOORT je 's morgens in een ijskoud lo kaal het ding weer brandende zien te krijgen en duurde het een tijd voor je lokaal weer op temperatuur was". Ruim tien en een half jaar werkte Van der Loo in Nieuwveen onder hoofdmees- ter Schoorl. Hij had inmiddels ambities gekregen om hoofd te worden en toen in 1966 het hoofd van de katholieke school in Zevenhoven, de heer G. Snoek, naar het Alkwin College in Uithoorn door stroomde, nam Van der Loo de gelegenheid te baat om te solli citeren. „In die tijd was de school nog een parochiële school en was het kerkbestuur tevens schoolbestuur. Na een kort gesprek over je ervarin gen, je katholiciteit en de inge wonnen referenties werd ik huisvest in een bijna 1UU jaar oud gebouw. Het was een-vier- mansschool en de dames Van Fulpen en Vork en de heer Friebel werden zijn collega's. ,,Ik begon met de klassen 5/6. Het ging er wel even anders aan toe dan nu. Je draaide een hele week een klas met aan tallen van dik boven de 30. Er was weinig apparatuur, geen telefoon, geen warm water, geen kopieermateriaal. Er werd weinig vergaderd. Be langrijke zaken besprak je in het speelkwartier of tijdens de middagpauze". Van der Loo voerde het vak handenarbeid op deze school in en timmerde, zaagde en gutste met de jongens op de vloer van de gang of op tafels met schragen. Ook de kleed kamer en de gymzaal die aan de school gebouwd waren, werden als knutselruimte ge bruikt. „Je scharrelde hout op bij diverse aannemers en zo konden de jongens lekker aan de slag terwijl de meisjes handwerken kregen". Omdat er in die tijd weinig geld was voor onderwijs werd er van diverse kanten de hel pende hand geboden om extra voorzieningen aan te brengen. Zijn vrouw Tonny hielp ook veel mee achter de schermen. Ze naaide verduisteringsgor dijnen en toneelkleding voor diverse festiviteiten en was zo een grote steun voor haar man. Armslag Steeds meer ouders begonnen zich in te zetten voor de school met als gevolg dat in 1969 een ouderraad werd opgericht. „Zo kregen de leerkrachten meer armslag naar allerlei activitei ten toe. We fietsten toen bij voorbeeld met ruim 70 kinde ren en 2 leerkrachten naar Nieuwkoop toe om daar te zwemmen. Negen van de tien keer keerde je wel terug met een fiets aan je hand en een kind achterop vanwege panne. Een extra ouder was dus geen overbodige luxe", vertelt Kees. En hij heeft veel te vertellen. Tijdens al die jaren heeft hij honderden foto's gemaakt. Stapels plakboeken heeft hij doorgekeken en hij is tot de slotsom gekomen dat er van die 23 Zevenhovense jaren ontzettend veel leuke herinne ringen in zijn geheugen ge- grifd blijven. Het zijn er te veel om op te noemen: huwe lijken van leerkrachten, sint en kerstvieringen, schaatswed strijden, palmpasenoptochten, het schooltuincomplex. „Ik zou er een boek over kunnen schrijven". Waar Van der Loo zich altijd met veel plezier voor heeft in gezet zijn de jeugddriedaagsen voor de hoogste klas. Al ze ventien jaar bezoekt hij met de schoolverlaters het eiland Texel. Hij heeft er voor de jeugd de mooiste plekjes opge zocht: de Slufter, de Muy Eco- mare, wadlopen, een tochtje met de vissersboot. „In de be ginjaren was het 's morgens op tijd uit de veren bij de jeugd herberg en gingen we met zijn allen naar buiten voor de och tendgymnastiek. Die heeft nu plaats gemaakt voor de disco, in de avonduren wel te ver staan". Met weemoed kijkt de scheidende directeur terug op die altijd weer gezellige dagen en bij menig oud-leerling zul len nog vele leuke herinnerin gen boven komen als je het woord Texel laat vallen. Waar Van der Loo nog steeds ontzettend trots op is, is het in middels alweer zeven jaar oude, niéuwe gebouw aan de St. Janstraat. Vanaf het slaan van de eerste paal heeft hij de bouw op de voet gevolgd. „Het is een zeer functionele school. Je hebt veel ruimte en moge lijkheden. Alle festiviteiten kun je in de school organise ren, van songfestival tot kerst viering toe. Daarbij is de hulp van inmiddels zo'n 100 ouders van de 145 leerlingen tellende school onmisbaar geworden. Ik waardeer het werk van al die timmer-, type-, lees-, sten cil-, overblijf- en oudpapierop- haalouders wel bijzonder. Ze zijn niet meer weg te denken bij het schoolgebeuren". Hij wenst zijn opvolger, Lode Schrama, hetzelfde plezier toe als hij al die jaren op deze school heeft gehad. „Ik heb er alle vertrouwen in. Met zo'n mooi gebouw en een enthou siast en idealistisch team komt dat wel goed". Van der Loo vindt het jammer dat na de invoering van de ba sisschool zoveel onplezierige maatregelen het onderwijs zijn opgelegd: de bezuinigingen, de 4-jarigenmaatregel, de vergro ting van de klassen, het zit hem allemaal niet lekker. „Een school als deze zou eigen lijk met zes a zeven leerkrach ten moeten draaien, wil je aan de idealen van de zorgverbre ding voldoen. Nu moet je met veel kunst- en vliegwerk aan de slag", meent hij. Klussen Van der Loo zal de school straks missen. „De omgang met de kinderen en je colle ga's, alle leuke evenementen, vieringen en projecten, het valt allemaal weg. Maar ik heb deze keuze bewust gemaakt en ben niet bang in een diep gat te vallen". Op de vraag hoe hij zijn tijd denkt door te brengen valt zijn vrouw hem lachend bij met „klussen!" en Kees knikt instemmend. Ook teke nen, schilderen, fotograferen, orgel spelen, tennissen, weer lid zijn van het Mispagekoor en lekker op vakantie met de caravan buiten de drukke sei zoentijden om staan al op het programma. Tevens zal hij een functie gaan bekleden in het kerkbestuur en een dekenale werkgroep. Bij diverse vereni gingen wordt er al aan hem getrokken, maar hij houdt de boot nog even af. „Eerst maar eens zien of ik daar wel tijd voor heb". Morgen wordt zijn afscheid op grootse wijze gevierd, 's Mor gens is er op school feest met de kinderen, 's middags wordt hem een receptie aangeboden in dorpshuis 't Trefpunt van half vijf tot half zeven en 's a- vonds om half negen begint de reünie voor oud-leerlingen en oud-leerkrachten in de school. MARGRET DE GROOT Voor een uitgebreide asf ook voor de komende raadplege men „UIT", dll tis wekelijkse bijlage vartu krant. Ilr Ifu ALPHEN AAN DEN RIJN EtfPl NEMA I (Van Boetzelaerstraatm 01720-20800): Indiana Jonea aijne laat cruaade (al); 20.30. woor 13.30. EUROCINEMA II: K-U* ;.45, 21.30. wo. ook 13.45. P' ROCINEMA III: Batman (12); p 21.15. Taran en de toverketèo wo. 14.00. EUROCINEMA IV|C (al); 18.45. 21.15. wo,n ,13.45. P LEIDEN LUXOR (Stationsw$at tel. 071-121239): Kaaaióre (al);foi 21.15. wo. ook 14.30. UB STUDIO (Steenstraat 39. tel. Parenthood (al); 19.00. 21.15. irr do. ook 14.30. Dream TeaqJ.. 18.45, 21.15. ma. di. do. ook j See no evil, hear no evil (al); 19.00, 21.15. Batman (12); Irifc Jones and the laat cruaadil 14.15, 18.45, 21.15. Taran en C verketel (al); wo. 14.30. PlatvA z'n vriendjes (al); wo. 14.45. NON (Breestraat 31, tel. 123871 Weeks (16); ma. di. 19.00, 21.1 bearable lightness of being (al do. vr. za. 20.00. REX (Haj merstraat 52, tel. 071-12541^ kant kant (16); 14.30, 19.00, 2f"| KATWIJK CITY THEATER I J straat 30, tel. 01718-74075): house (al); ma. t/m vr. 20.30. i de toverketel (al); wo. CITY THEATER II; Batman a. t/m vr. 20.30. wo. ook 14.U, VOORSCHOTEN J") GREENWAY: Batman; 20.15T house (12); wo. 15.45. A cry ft' dark (12); ma. t/m do. 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN 'e Junglebook; wo. 14.00. Taran ib toverketel; wo. 14.00. WASSENAAR Q1 ASTRA: Great balls of fintj (16); ma. di. wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN ia Taran en de Toverketel (alB oiiicrujfa LE' 1 (CarF diana Jonr il); 14.00, )S 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 2T. 463500): Batman (12); 14.00, 21.30. ASTA 2: Blind furytl 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3:»f up (12); 14.00, 18.45, 21.30. U, LON 1 (naast Den Haag Centri«« 471656): Sex, lies and videotap 14.00, 19.15, 21.45. BABYLL New York stories (al); 14.00. e BABYLON 3: CamillelO del (al); 14.00, 20.15 CINE (Buitenhof 20, tel. 630637): Di sière (al); 14.00, 18.45, 21.30. NEAC 2: See no evil, hearno eiZ' 14.00, 18.45, 21.30. CINEACja (al); 18.45, 21.30. 14.00. METROPOLE laan, tel. 456756): Indiana the last crusade (al); 21.30. METROPOLE 2: Pareiiv (al); 14.00, 18.45, 21.30. Mla POLE 3: The dream team (al);' 18.45, 21.30. METROPOLE f tall guy (al); 18.45, 21.30. ma. ook 14.00. METROPOLE 5: ce to kill (al); 14.00, 18.45, h ODEON 1 (Herengracht 1 462400): Indiana Jones and tL crusade (al); 13.45, 18.45, 21ie ODEON 2: Lethal weapon fe 13.45, 18.45, 21.30. ODEOht leip van TV 62(al); 13.45, n 21.30. ODEON 4: Kickbox«r 13.45, 18.45, 21.30. STUU (Kettingstraat 12b, tel. 656402)/ white season (12); 19.00, 21.3F ook 14.00. STUDIO 2: MarquiL. 19.00, 21.15. STUDIO 3: Rain (al); 19.15, 21.45. HAAGS L HUIS: Zaal 1: The lonely paasl Judith Hearne; 19.30, 21.45. Secret wedding; 19.30, 21.45. V 19.30, 21.45. Limonade Jos KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Jungle book; wo. M METROPOLE: Platvoet enS vriendjes; wo. 14.00. STUD^ dienstverlen APOTHEKEN De avond diensten van de apotheken in! gio Leiden worden waargel door de apotheken die ook weÊ dienst hebben. B: ONGEVALLENDIENST ZIEK% ZEN LEIDEN OngevallU elke nv |6 LEIDEN Ongevallen dag Academisch Ziekenhi i van dinsdag 13.00 u. tot t» nieken tel 155543, afdeling S.tfL 175639) en van vrijdag 13.00» zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-j huis). I. De Geneeskundige Dienst Ld' verhuisd van de RoodenburgeC in Leiden naar de Croneste 18a in Leiden. <v VERENIGING BESCHERMINC GEBOREN KIND Hulpverler ongewenste zwangerschap vooM der en kind. Bel tel. 071-89630k 897762; 033-620244 (dit laatst mer is dag en nacht bereikbai CENTRALE REGISTRATIE KIL OPVANG (Koornbrugsteeg 2,f EK Lelden, tel 254810.) Info» over en aanmelden voor kint vang in Leiden. Geopend: ma|] dag 9-12. v, ANTI-DISCRIMINATIE CENT MELDPUNT LEIDEN. Ketell?' steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisf reikbaar van 10.00 tot 16.00 vi>: 120903. Spreekuur ma. 13.00] en do. 18.80-20.30. I LEIDSE RECHTSWINKEL -f disch Adviesbureau, Ketelbr steeg 10, tel. 130775; afdeling F tingen: alleen op afspraak, klati bureau: di. en do. 18.30-20.30»| ling vreemdelingenrecht: ma.!, en do. 18.30-20.30, afdeling r vr. 10-12. 8 SOS Telefonische Hulpdientf den e.o. Voor een gespré mens tot mens. Vertrouwelijk. nacht bereikbaar. Telefoonnv achterop de telefoongids 125202). !l BUREAU VOOR RECHTSHU» Herengracht 50, tel. 123942; sft ren ma. en di. 10.00-12.30 u 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.3? DIERENHULP- EN AMBUU DIENST Hulpverlening in if Leiderdorp, Oegstgeest, Rijm Valkenburg, Voorschoten, Wa* en Zoeterwoude, Tel. 071-1741 BURGERRAADSLIEDEN r brugsteeg 2, tel. 143171 (kar ren). Spreekuren ma., dl. e 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.0Q GEZINSVERZORGING SU gezinsverzorging Lelden. Aanj hulp voor bejaarden en lan? zieken en gezinsverzorging, brandtstraat 17, tel. 149441 (nU vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.ft KINDER- EN JONGERENTELf Dagelijks geopend van 16£ 20.00 uur. Het nummer 120611. MELDLIJN AGRE88IE EN C NATIE HOM08EXUALITEIT - 221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID k 306, Lelden, tel 071-1 geopend ma. t/m v Telefonische Informatie bijslag: 8-12 u. !4. r EID Hoge 071-899375. KB i vr. 9-12 u. if srmatle over K

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12