Raad Sassenheim zegt vertrouwen in wethouder Maris op Tweerichtingsverkeer fietspad Ri jnzichtweg Noordwijk heeft te duur groenplan Bewoners tegen huisvesting jongeren in Assendelftstraat Pimpelmees handhaaft zich in Ter Wadding Groen Links doet beroep op Juliana Brug tussen Haaswijl en Klinkenbergerplai LEIDEN OMGEVING SaidóaQowiant WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 PA(j Wethouder Dreef niet herkiesbaar SASSENHEIM Wethouder J. Dreef (CDA) stelt zich niet herkies baar. Dreef maakt sinds vier jaar deel uit van het college van burgemeester en wethouders. Dreef die zich bezig houdt met financiën, openbare wer ken, bedrijven en economische aan gelegenheden was eerder gedurende een periode van 11 jaar raadslid voor het CDA. „Ik ben al bijna twee jaar gepensioneerd en in de volgende raadsperiode word ik 70. Gezien mijn leeftijd vind ik het verstandiger er een punt achter te zetten". Het is nog niet bekend welke CDA'er Dreefs plaats volgend jaar in zal nemen in het Sassenheimse college. Bandensteker aangehouden NOORDWIJK Een 21-jarige Noordwij- ker is gisteravond rond tien over tien door de politie op heterdaad betrapt toen hij au tobanden lekstak in de omgeving van café Neef Gijs aan de Schoolstraat. Zijn motie ven waren vanmorgen nog niet bekend. De politie vermoedt echter dat die samen hangen met klachten over parkeeroverlast door bezoekers van het café. Vissen mag in Gemeentevaart NIEUWKOOP De visliefhebbers van vissersvereniging Nieuwkoop en Noorden mogen blijven vissen in het ten oosten van het Meijepad gelegen water en in de ge meentevaart. Dat hebben burgemeester en wethouders besloten. Het visrecht wordt verhuurd voor een periode van zes jaar. Engelsen stelen levensmiddelen NOORDWIJK De Noordwijkse poli tie heeft gisteren twee Engelsen aan- ghouden die in winkels in het Lange- veld grote hoeveelheden levensmidde len hadden gestolen. De twee verblijven in een stacaravan op een camping aan de Kraaierslaan. Daar werd voor 1550 gulden aan levensmiddelen teruggevon den. Volgens een woordvoerder van de politie hadden de Engelsen, 22 en 23 jaar oud, eerder bij bollenboeren ge werkt en zaten ze nu zonder inkomsten. Dat had hun er toe gebracht eten bij el kaar te stelen. Een winkelier had ver denkingen tegen hen geuit, waarna de politie gistermorgen de twee op de cam ping aanhield. Sieraden gestolen LEIMUIDEN Een bijou teriedoosje met sieraden van nog onbekende waarde is gisteren gestolen uit de slaapkamer van een woning aan de Drechtlaan in Lei- muiden. De bewoners wa ren tussen kwart over drie en half vier even afwezig. De inbreker moet in dat kwartiertje de slaapkamer op de eerste etage zijn bin nengedrongen en het bijou teriedoosje hebben meege nomen. De dief heeft daar bij vermoedelijk gebruik ge maakt van een openstaand raam van de slaapkamer op de eerste etage. Het raam was makkelijk bereikbaar via de erker van de buren. Expositie maakt tijd zichtbaar SASSENHEIM Zes beeldende kunste naars exposeren tot en met 24 november bij drukkerij Van Elburg. De groep kunste naars, die aan het begin van dit jaar de Kring Auguralis hebben opgericht, kozen als inspiratiebron voor het thema tijd en ruimte. Dit heeft geleid tot het verschijnen van een boekje en het inrichten van de ten toonstelling „Kijken naar tijd". De exposan ten zijn Giel Langeveld met voornamelijk olieverfschilderijen, Frans en Truus van der Veld met beelden en reliëfs in hardsteen, granito, hout, perspex en brons, de Hage naar Frans Erkelens, olieverfschilderijen en de Amsterdamse Karien Froeling en Pieter Berkhout met schilderijen en objekten die ze samen maakten. De tentoonstelling is te bezichtigen op werkdagen van tien tot vier uur. Bovendien kan men er vanavond van zeven tot tien uur terecht. Van Elburg is ge vestigd aan de Wasbeekerlaan 12. Hietkamp geen wethouder meer KATWIJK Wet- houder H. Hietkamp van Katwijk komt niet terug na de ge meenteraadsverkie zingen in maart 1990. Dat heeft ze gister avond bekend ge maakt tijdens een PvdA-vergadering. Hietkamp, wethou der van zorg, volks- gezonheid, ontwikke lingssamenwerking, emancipatie en eco nomische zaken, was in 1986 de eerste vrouwelijke wethou der van Katwijk. BURGEMEESTER NEEMT SPORTBELEID OVER SASSENHEIM De Sas senheimse gemeenteraad en het college van burge meester en wethouders hebben tijdens de gister avond gehouden raadsver gadering het vertrouwen in wethouder W. Maris met betrekking tot de ontwikkelingen rond de sportveldenproblematiek opgezegd. De VVD bleef de eigen wethouder steu nen. De VVD-fractie stemde echter evenals de overige raadsleden wel in met de motie van J. Henskens (PvdA) dat er bin nen een week een stuurgroep sportvelden in het leven ge roepen moet worden bestaan de uit vertegenwoordigers van alle fracties en van de sport verenigingen: Teylingen. Ter- leede, TOP en rugby vereni ging de Bassets. Henskens stel de nadrukkelijk dat de oplos sing van het sportveldentekort de hoogste prioriteit heeft. De samenstelling van een stuur groep door Maris een half jaar geleden toegezegd is echter nog steeds niet tot stand gekomen waardoor de verguis de wethouder zich de ongena de op de hals haalde van het merendeel van de raad en de sportverenigingen. Ook sprak Henskens er haar ongenoegen over uit dat de be langhebbende verenigingen nog steeds verstoken zijn van informatie over de gang van zaken en ook met de commu nicatie zou het slecht gesteld zijn omdat concludeerde de PvdA woordvoerster „de sportverenigingen dit laatste half jaar geen enkele reactie van uw kant hebben ontvan gen". Ook naar aanleiding van een brandbrief van de vereni gingen om aandacht te vragen voor hun nijpende situatie zou men nul op het rekst gekregen hebben. Zowel PvdA- als CDA-vertegenwoordigers achtten het uitgesloten dat Maris een verder overleg kan starten met de sportverenigin gen om dat het haar aan vol doende gezag zou ontbreken. Ook protesteerde Henskens te gen het niet nakomen van het college van B en W van de be lofte binnen deze raadsperiode met een pasklare oplossing te komen. Burgemeester H. de Jonge die het werk van Maris over zal nemen kon echter geen gehoor geven aan het in de motie gestelde ultimatum van de raad dat er binnen een week een stuurgroep gevormd met worden. „Enige vertra ging zal men voor lief moeten nemen, omdat ik me eerst nog enige tijd in deze materie in moet werken". Wel garan deerde hij dat er op 28 novem ber een eerste bijeenkomst met een stuurgroep plaats zal vinden en 2 dagen later over leg tussen het gemeentebe stuur en de verenigingen. VVD-fractievoorzitter H. van Dorssen kon niet verhelen verbaasd te zijn over de ver bolgenheid van PvdA en CDA over de trage planontwikke ling van Maris. „Er is in de cember 1988 door de andere partijen aangedrongen op een onderzoek naar mogelijke ver plaatsing van TOP naar Was- beek. Maris kreeg de opdracht geen andere varianten uit te werken". Vanuit deze stelling zou het volgens van Dorssen niet reëel zijn Maris onvol doende gezag toe te kennen. Van Dorssen propageerde ove rigens interim tot er meer concrete plannen op ta fel komen, eerst iets te doen aan de lichtoverlast, het par keren en het tekort aan trai ningsvelden nu de ijsbaan on dergespoten is en niet langer gebruikt kan worden. H. Bastiaans, voorzitter van Teylingen wilde de zwarte piet niet meteen aan Maris toespe len. „Er komen ook nog ande re factoren bij, als je in het bedrijfsleven zit heb je bepaal de bevoegdheden en krijg je in zo'n geval opdrachten mee. Op gemeentelijk niveau ligt dat anders. De zaak valt of staat Wethouder Maris met de opdracht die ze meege kregen heeft. „Wethouder Ma- ris kwam tot de slotsom: „De VVD heeft zich de laatste tijd politiek te veel geprofileerd. De PvdA en het CDA zijn ze doelde hierbij op de algeme ne beschouwingen en de VVD motie tegen de plannen van B en W met park Rusthoff nauwelijks aan het woord ge komen. Het is een politiek spelletje". Sassenheim wordt volgens Maris moeilijk be stuurbaar, het wordt een on mogelijke situatie wanneer twee collega-wethouders voor deze motie met betrekking tot de sportvelden stemmen. Ma- j ris die te kennen gaf de laatste" tijd niet stil gezeten te hebben en de afgelopen maanden ad vies ingewonnen heeft van de VNG, de KNVB, de korfbal en rugbybond stelde vast: „De besluiten liggen klaar, onder tekend met vier parafen. De afspraken voor bijeenkomsten zijn gemaakt, kortom: het voorwerk is klaar". De wethouders J. Dreef en H. Drenth motiveerden hun plot seling gewijzigde stellingname ten aanzien van het beleid van Maris eensgezind: „De zaken zijn veranderd. Er is pas de laatste tien dagen iets gedaan om daadwerkelijk te komen tot instelling van een stuur groep en een beter overleg met de sportverenigingen". OEGSTGEEST Er komt eindelijk een einde aan een verkeerssituatie die de bewoners van de Oegstgeester wijk Buiten- lust al jarenlang hoog zit. Het fietspad aan de lin kerzijde van het Rijnzicht- viaduct wordt geschikt gemaakt voor tweerich tingsverkeer. Fietsters overtreden al jaren lang de huidige verkeersregels om het Rijnzichtviaduct rich ting centrum Oegstgeest te fiasseren. Het fietspad aan de inkerzijde van het viaduct is namelijk niet berekend op tweerichtingsverkeer voor fietsers en ook verderop is een veilige verkeersafwikkeling niet geheel aanwezig. Maar de fietsers uit Buitenlust nemen liever enig risico dan een, in hun ogen, groter risico de Rijnzichtweg op een druk punt over te steken. De gemeente heeft intussen plannen ingediend bij Verkeer en Waterstaat. Het maken van een goede onderdoorgang van het viaduct voor fietsers vergt een bedrag van 292.500 gulden. Men hoopt zo spoedig mogelijk na de jaarwisseling met de werkzaamheden te kunnen beginnen. Tijdens de behande ling van de begroting 1990 merkte burgemeester Sj.H. Scheenstra op dat het bedrag de drie ton zou kunnen over schrijden. Nu blijkt de raming daar toch nog beneden te kun nen blijven. Mevrouw Van Vloten-Ware- man (VVD) vroeg zich giste ren in een commissievergade ring af of het geld niet beter besteed kan worden aan ande re verkeersmaatregelen. Zij behield zich fractieberaad voor. De D66'er Poelmans wil de er ook eerst overleg over plegen met zijn fractiegenoot. Hij stelde het een slecht voor stel te vinden met een geringe verkeersveiligheidswinst. Deze uitspraak werd echter niet ge deeld door de vertegenwoordi gers van CDA, PPR en PvdA. Morgenavond buigt de com missie financiën zich nog over het voorgestelde krediet maar de plannen kunnen rekenen op een raadsmeerderheid. Aanpassing kruising Beeklaan duurder NOORDWIJK De gemeen te gaat bijna 37.000 gulden meer uitgeven dan de drie ton die was geraamd voor de aan passing van de kruising Gla- diolenstraat-Jan van Gent op de Beeklaan. Enkele leden van de raadscommisssie voor open bare werken fronsten gisteren de wenkbrauwen over deze overschrijding. Een van de voorzieningen op het kruis punt is het op een veilige ma nier laten oversteken van het langzaam verkeer ter hoogte van de Vinkenlaan en het aan de overzijde van de Beeklaan gelegen Vinkenlaantje. Ook het parkeren ter plekke wordt beter geregeld. Verder brengt een ingrijpende wijziging van de huidige verkeerssituatie mee, dat het autoverkeer niet meer vanaf de Vinkenlaan linksaf de Beeklaan kan oprij den. Dit zal vooral van invloed zijn op het bestemmingsver keer in het Beeklaan-kwartier. Dit zal gebruik gaan maken van de Boekerslootlaan. Bromfietser gevallen ROELOFARENDSVEEN Een 18-jarige bromfietser uit Roelofarendsveen is gistermid dag om even voor één uur ge vallen op het Westeinde in Roelofarendsveen. De bromfietser reed achter een auto die plotseling remde. De bromfietser kon niet meer op tijd tot stilstand komen, viel en werd met vermoedelijk een beenbreuk naar het Diacones- senhuis in Leiden gebracht. NOORDWIJK Het structuurplan van Bureau Bakker en Bleeker voor de gemeente Noordwijk is te ingrijpend en kan daar om niet worden uitge voerd. Wethouder A. Ad miraal en directeur De Visser van gemeentewer ken maakten dat gister avond duidelijk tijdens de commissie openbare wer ken. Het Bureau Bakker en Bleeker heeft een uit gebreide toekomstvisie voor Noordwijk samenge steld, terwijl het college van burgemeester en wet houders eigenlijk een een voudig groenplan voor het beheer en onderhoud van het wat ondermaatse Noordwijkse groen voor ogen stond. Voorwaarde was verder dat het plan goedkoop moest zijn. Het structuurplan biedt zeker geen goedkope oplossing. Ook zou het plan veel te ver gaan; zo worden er suggesties ge daan ten aanzien van woning- bouwlokaties. Naar de mening van de wethouder moet nu eerst een groenplan aan de orde te komen. Over een structuurplan voor het ge meentelijk groen zou het ge meentebestuur zich in een la ter stadium kunnen beraden. De commissieleden Mevrouw B. Cassee-Van Noppen (Noordwijks Belang) en me vrouw L. Kramer-Crama (PvdA) drongen aan op een verdere uitwerking van het structuurplan. Zij stelden dat er toch wel bruikbare elemen ten in stonden. „De groen voorziening loopt achter. Er is te weinig mankracht", stelde mevrouw Cassee. Zij vond het zonde om nu de zaak weer te rug te draaien. Haar suggestie om het plan van Bakker en Bleeker gedeeltelijk in eigen beheer uit te voeren stuitte op verzet. „Met de huidige bezet ting kan dat niet," aldus direc teur De Visser. Wethouder Admiraal benadrukte nog eens, dat binnen het bestaande budget moet worden geope reerd. De suggestie van W. Wijnands (CDA) vond gehoor: er zal worden gewacht op na dere voorstellen van het colle- OEGSTGEEST Bewo ners van de Assendelft straat en omgeving zijn sterk gekant tegen de plannen om in een voor malige snackbar in hun straat 17 jongeren te huis vesten. Het plan kon gis teren in de commissie openbare werken ook niet op een warm onthaal re kenen. Om het plan te kunnen reali seren moet het bestemmings plan worden gewijzigd. De commissieleden stelden het unaniem een vaag voorstel te vinden en achtten het plan niet in overeenstemming met het karakter van de straat. Verder stelde men dat de woonomgeving onterecht in het voorstel wordt vergeleken met die van het Wilhelmina- park waar de woningen veel groter zijn. Mevrouw Van Vlo- ten-Wareman (VVD) vroeg zich af waarom het plan niet eerst met de bewoners van de straat is besproken. CDA'er Hellinga: „Ook voor mij komt het plan als een verrassing. Is het niet beter ter plekke twee eengezinswoningen te realise ren aangepast aan de straat?" Wethouder Kohlbeck die zich snel realiseerde dat het een en ander geen haalbare kaart was zegde de situatie verder te be spreken en tot een andere op zet te komen. Hellinga (CDA): „Een opzet, met nadruk op ho ren bij het karakter van de straat". Namens de aanwezige bewoners voerde een hunner het woord en vroeg ook om een kleinschaliger voorzie ning. Dat er niet eerst een hoorzitting had plaatsgevon den werd door de spreker ge signaleerd als een inschat tingsfout. Verkeersmaatregelen in Julianastraat LISSE „We zijn het er met de bewoners over eens dat er snel maatregelen moeten worden genomen om de verkeerssituatie in de Julianastraat veiliger te maken". Wethouder J. Meulemans- Seelen zei dit gisteravond in de commissievergadering openbare werken. Ze deed dat naar aanleiding van de problemen die er in die straat zijn ontstaan na afsluiting van de Koninginneweg. FOTO: HENK HARMSEN VOORSCHOTEN De pimpelmees heeft zich in park Ter Wadding prima weten te handhaven. Af gelopen seizoen waren er drie legsels, vorig jaar werden vier legsels gere gistreerd. Dit blijkt uit cij fers van de werkgroep nestkastonderzoek. De werkgroep spreekt over een redelijk broedseizpen in Ter Wadding, terwijl in Nederland sprake was van een slecht seizoen. Met 11 van de 15 bewoonde nestkasten en een totaal van 49 uitgevlogen jongen blijft Ter Wadding nog steeds ver boven het landelijk gemiddel de. De koolmees en de pimpel mees, twee thans in Nederland tamelijk zeldzame vogeltjes, zorgden er voor dat 49 jongen konden uitvliegen, waarvan 25 koolmeesjes en 24 pimpelmees jes. Naast deze twee vrij zeld zame soorten maken zeer veel spreeuwen en kauwen jaarlijks gebruik van de aanwezige boomholten in Ter Wadding. Een vaste verblijfplaats heb ben ook een torenvalk en een ransuil, terwijl een grote bonte spechtTer Wadding ziet als zijn jachtgebied. Niemand kan voorspellen wel ke gevolgen de flinke renova tie van Ter Wadding voor de verschillende vogelsoorten zal hebben. Inmiddels zijn vele oude bomen met ideale plek ken voor de holbewoners ge rooid. De nieuwe aanplant is nog te jong om een vogel vol doende beschutting te geven voor nestbouw. C.W. Stam, de coördinator van het nestkast onderzoek, is dan ook be nieuwd naar het volgende broedseizoen. Dan wordt ant woord gegeven op de vraag of de vogels bereid zijn Ter Wad ding als hun woning te blijven zien. VOORSCHOTEN De initia tiefgroep Groen Links Voor schoten heeft een open brief gestuurd aan Prinses Juliana naar aanleiding van de ver koop van haar privébezit De Horsten. Groen Links doet na mens alle natuur- en rustlief- hebbers in de wijde omgeving een dringend beroep op prin ses Juliana, om de natuur- en cultuurwaarden van het ge bied in stand te houden. De enige garantie daartoe vormt volgens de initiatief groep de Vereniging Tot Be houd Van Natuurmonumen ten. F. Glotze, opsteller van de brief: „Elke andere eigenaar heeft per definitie andere be langen dan de genoemde vere niging heeft, namelijk het in standhouden van het natuur gebied. Eventueel zou Staats bosbeheer u uit de brand kun nen helpen". Verder schrijft hij: „Er is een zeer algemeen belang in het geding met het gebied dat zich uitstrekt over 377 ha. Het gaat om een aanzienlijke bijdrage tot instandhouding van de groene buffer tussen de agglo meraties van Den Haag en Leiden. Het gebied is alom be kend vanwege zijn „stille re creatie". De fietsers onder ons zouden het laantje door De Horsten met de zeer fraaie vergezichten over de weiden tegen de bosranden aan voor geen goud willen missen. De wandelaars evenmin. Het is een zeldzaam gëbied in de Randstad. Het gaat bovendien om een duizendjarige geschie denis van strandwalbos en hakhout met zijn planten en (weide)vogels. Dat zal u onge twijfeld bekend zijn". Grondwater vervuild LISSE Het grondwater on der een toekomstig speelter rein bij het Zuiderkruis in de Lissese wijk Meerenburgh is vervuild. Det heeft wethouder Meulemans gisteren meege deeld. Zij kondigde gisteren in de commissie openbare wer ken aan dat er verder onder zoek volgt om na te gaan of maatregelen nodig zijn. Het plan voor de inrichting van het terrein ligt tot 22 novem ber ter inzage op het gemeen tehuis. Kruising wq snel aangep( LISSE De kruisig naalstraat Gladioleq, in Lisse wordt ge> strueerd. Aangeziej oostelijke Kanaai wordt herbestraat reconstructie ook s ter hand genomen rt worden. Tijdens de dering van de conu openbare werken ve de heer Suurenbroej recteur gemeentewi dat onlangs hoek\i gen zijn aangekoc i dat er ruimte gekon voor verbreding va kruispunt. „We creëren een zogen opgeblazen fietsopstel Dat wil zeggen dat de zich voor de voor he licht wachtende auto's 1 opstellen. Verder kunne sers na de reconstructie I af slaan zonder dat zi rood licht hoeven te wa aldus Suurenbroek. heer G. Mesman (PvdA was het de bedoeling in: ook op de kruising straat/Heereweg een de ke constructie aan te bn maar dat ging niet door| het geen effect zou ople „Dat heeft u verkeerd ge preteerd", aldus wetlj Meulemans gisteravond] situatie op de Heereweg) totaal andere dan die j Kanaalstraat en er is nooit gezegd dat het va auto's opstellen van fi hier niet effectief zou ziji is toen uitgesproken dal kruising andere probj met zich meebrengt d( Kanaalstraat. Daarom hq oplossing voor fietsers ij plaats geen zin", aldus dt houder. Botsing door inhaalmanoeui LEIMUIDEN Een 62| Alphenaar en zijn vroul gistermiddag om even een uur gewond geraal een botsing op de provij weg 7. De Alphenaar haaj op de provinciale weg i zag plotseling een tegen uit de mist opdoemen stuurde naar rechts en tegen enkele wagens aat werd samen met zijn \j met onbekend letsel naa1 kenhuis Rijnoord in Aj aan de Rijn gebracht. OEGSTGEEST De Oegstgeester wijk Haas- wijk wordt door een fiets- voetgangersbrug verbon den met het recreatiege bied Klinkenbergerpias. De brug wordt gelegd over de Haarlemmertrek vaart en moet uiterlijk per 1 januari 1991 klaar zijn. Een vergelijkbare brug is de Jan Hendrik Oortbrug over het Oegstgeester Ka naal. Oegstgeest moet aan de bouw tenminste 202.000 gulden bijdragen. De leden van de commis sie openbare werken spra ken zich positief uit over dit plan. Tijdens de commissievergade ring werd de leden gevraagd zich uit te spreken over een te nemen voorbereidingsbesluit betreffende de toekomstige in richting van de Klinkerber- gerplas. Verder werd gevraagd medewerking te verlenen aan de bouw van vier extra wo ningen in dit gebied en in principe in te stemmen met de bouw van een fiets/voetgan gersbrug. Wethouder Kohlbeck liet we ten dat men het zuidoostelijke deel van de Klinkenberger pias, na de realisatie van de brug, zo snel mogelijk als re creatiegebied wil zien inge richt: uitgerust met een strandje en een surfmoa heid. Voor wat betreft noord-westelijke gedeelte zal door een puindam vi rest van de plas geschj zijn. Voorhof/Recrea daar plannen ontwikkel» te komen tot een teleskl en een horecagelegenheid De commissieleden bU niet gecharmeerd te zijn een teleskibaan die, van de ervaringen elders, ei als een lastverwekker als kostendrager gezien kanj den. De inrichting van 1 kenberg tot recreatiegs kan voor een deel bekd worden uit de opbrengst! zandwinning en de puin( De Provincie moedigt het minderen van puinstortl door het hergebruik daai) In de Klinkenbergei wordt een puindam aanga en vindt dus het tegen plaats. Uit de puinstort i voor genoemde inrichting! een bedrag van 7 ton tevj schijn komen. Zowel van de zijde van heer HJellinga (CDA) als Van Eisen (PPR) bleek gi< avond bezwaar te bestaan gen verdergaande puins Hellinga deed een voorst® stoppen met het aanleggen de dam en te komen met alternatief plan. De coraj sieleden namen dit over.| zal in de projectbegeleidij commissie, waarin de gemj ten Oegstgeest, Sassenhj Warmond, de Provincie! Voorhof Recrea participi aan de orde worden gesteij Reconstructie Wagenstraat onzekt LISSE Het is onzeker of de gemeentelijke plan nen om de Wagenstraat, de Wagendwarsstraat en de Van der Veldstraat in Lisse te reconstrueren worden uitgevoerd zoals ze nu gepland zijn. Buurt bewoners hebben op nieuw bij de gemeente aandacht gevraagd voor een aantal aspecten waar mee de gemeente reke ning zou moeten houden. Het onderwerp zou kant en klaar in de raadsvergadering van volgende week donderdag worden behandeld, maar dat gebeurt nu waarschijnlijk la ter. Dé bewoners vinden dat er voorzieningen moeten ko men die de straten een woon- en leefkarakter moeten geven, waarbij autoverkeer onderge schikt is. Wethouder mevi Meulemans (openbare wer vertelde gisteravond in de gadering van de comm openbare werken dat het lege van B en W fronten met de bewoners meedenken. Maar we het twijfels over bijvoorbeeld afsluiten van de doodlope Wagendwarsstraat om zo echte speelplaats te cret Dan zouden namelijk ook sers en bromfietsers er meer door mogen". Wel wordt bekeken in ho re het mogelijk is om vra verkeer te weren, met n in de Wagenstraat waar e: bedrijven regelmatig m« worden bevoorraad, vrachtwagens zouden tueel een ontheffing kri; zodat ze tegen de rijrichtin de bestemming kunnen be ken. „Ik heb er vertrouwd dat de beperking van vrachtverkeer op eenvout wijze is te realiseren is", al mevrouw Meulenans.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16