bloemenweide voorziet meeste woonwensen NAAL ^ogelijke liaal %bo Lisse Leiderdorp moet op korte termijn nullijn verlaten Uitbreiding garage werpt schaduw over pioenrozenkwekerij ijÏDEN OMGEVING QeidóaQowumt WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 PAGINA 15 ^nijnen en pluimvee J'Hobahohallen Lisse Kg De Hobahohallen in Lisse vormen drie h het decor van de jaarlijkse tentoonstelling de Pluimvee Konijnensportvereniging Omstreken. Totaal zijn morgen, vrijdag tterdag bijna 900 dieren te zien. Morgen n de hoenders, dwerghoenders, dierdui- watervogels, konijenen en cavia's gekeurd -na burgemeester G.J. van der Kroft de ex- e 's avonds om acht uur opent. Tot tien uur ^men er dan nog terecht. Op vrijdag is de «Qonstelling van tien tot tien uur geopend en van tien tot vijf uur. Tijdens de ten- {telling is ook de verzameling van Piet Borst aarlem te zien. Hij verzamelt alles op het lV>d van hoenders. Te zien zijn onder meer: si- vcpbandjes, postzegels, sluitzegels, poëzieplaat- n lucifermerken. Toegang tot de tentoonstel- Jkost ff2,50, kinderen en 65-plussers moeten Ijjjbetalen. Leden Boekhorst akkoord bouw tennishal NOORDWIJKERHOUT De tennisvereniging De Boekhorst gaat een eigen tennishal bouwen op het tennispark aan de Ruys de Beerenbroucklaan in Noord wijkerhout. De ledenvergadering heeft onlangs toestemming gegeven om verder te gaan met de ontwikkeling van de bouwplannen. ,,De plannen moeten in detail nog worden uitgewerkt maar de leden zijn in grote lijnen ak koord", aldus voorzitter van de tennisvereniging H. Galestien. De tennisvereniging De Boekhorst heeft enige maanden geleden het tennispark De Boekhorst overgenomen van de gemeente Noord- wijkerhout. De vereniging wil nu ook de activiteiten die nog bui ten het park plaatsvinden binnen de eigen hekken hebben. Tot nu toe tennissen de leden van De Boekhorst in de wintermaanden in de Frijlinkhal op de hoek van de Leeweg en de 's-Gravendamse- weg. De vereniging betaalde hier in 1989 125.000 gulden voor en staat voor 1990 een huurverhoging te wachten van 5.000 gulden. Daardoor wordt de bouw van een eigen hal die ook in de zomer gebruikt kan worden aantrekkelijk voor de tennisvereniging. De vereniging moet 1,1 miljoen gulden investeren in de bouw van een nieuwe hal. De gemeente Noord wijkerhout heeft in principe medewerking toegezegd. Warmondse D66 bij Sassenheim WARMOND De Warmondse afdeling van D66, in de gemeenteraad onderdeel van Pro gressief Warmond, wil niet langer een onder afdeling vormen van de democraten in Oegst- geest. Onlangs is besloten tot samenwerking met D66 in Sassenheim. Als de leden verder geen bezwaar maken zal op 1 december een gezamenlijke afdeling worden gevormd. De bestuurlijke functies worden voorlopig door Sassenheimers vervuld, omdat de Warmondse democraten op dat gebied weinig ervaring hebben. Er komt wel een contactpersoon voor Warmond, namelijk mevrouw R.M. Keijzer. Zij volgt mevrouw C. Dalhuisen op, de oud wethouder die burgemeester van Bennebroek is geworden. D66 Warmond heeft Sassenheim verkozen boven Oegstgeest omdat de leden zich politiek meer tot de Bollenstreek voelen aangetrokken. Lift voor raadhuis Hazerswoude HAZERSWOUDE Het ge- meentehuis in Hazerswoude- Rijndijk wordt waarschijnlijk nog binnenkort uitgerust met een lift. Een aanvraag voor het verlenen van een vergunning door het Lif- tinstituut werd eerder dit jaar af gewezen omdat het instituut werd overstelpt met aanvragen. Dat resulteerde in strengere voorschriften, waaraan de aan vraag van Hazerswoude niet vol deed. Een aangepast voorstel is nu de deur uit. Een extra krediet van 31.000 gulden wordt morgen gevraagd aan de commissie voor financiële aangelegenheden. Voor dit geld wordt een lift aan geschaft met vijf of zes stops. Onderzoek naar gebreken kleuterschool Valkenburg VALKENBURG De Valkenburgse architect Guus Westgeest gaat bekijken wat er aan de kleuterschool aan de P.J. Oosterleestraat moet worden vertimmerd. Hij kreeg gisteren het groene licht van de commissie sport en welzijn. De school komt dit jaar leeg. Het on derzoek kost ruim 6.000 gulden. De bedoeling is dat de school begin 1990 in gebruik wordt genomen door Peuterburg, fysiotherapeut, bibliotheek en bejaarden sociëteit. Unaniem vroegen de commissieleden naar de kosten van de renovatie. Het VVD-raadslid P. Mi- zee zei de kosten op enige duizenden guldens te schatten gezien het achterstallig onderhoud door het schoolbestuur. A. Bremer (PvdA) vroeg aan wethou der H. van der Nagel de mogelijkheden te onderzoe ken om verhaal te kunnen halen. De commissie ver wacht dat er weinig wijzigingen aan het gebouw noodzakelijk zijn. it JirrERWOUDE „Wij ben van de gemeente- d opdracht gekregen betaalbaar te bouwen 5j de eigen inwoners. lenk dat wij met het i Bloemenweide in die "it zullen slagen", aldus jemeester ing. A.J.M. gisteren bij de van de werkzaamhe- aan de nieuwe wijk, het zuiden van het achter de Klaverhal aan de Hondsdrafweg zal verrijzen. Ing. D.J. Veen, directeur ge meentewerken gaf het officië le startsein door een hoeveel heid grond te storten met een graafmachine. De heer Veen maakt deel uit van de Werk groep Bloemenweide die in 1986 een haalbaarheidsonder zoek verrichtte naar de moge lijkheden voor een nieuwe woonwijk. „Aangezien we eind 1989 wilde gaan bouwen was haast geboden. Maar ge lukkig is alles zeer vlot verlo pen. Ik ben ervan overtuigd dat dit een leefbare wijk wordt met een groen aanzicht", aldus de heer Veen die het verdere ontstaan van de wijk niet zal meemaken omdat hij Zoeter- woude gaat verlaten. Burgemeester Houdijk roemde de activiteiten van de werk groep. „Dit project hebben wij geheel met eigen mensen van de grond gekregen. Daarbij zijn vrijwel alle wensen wat betreft woningtypen en kosten vervuld. Er was wel wat kri tiek ten aanzien van de ligging van de woningen maar het lijkt me dat we daar zonder problemen uit moeten kunnen komen", aldus Houdijk. In Bloemenweide zullen in tien jaar tijd omstreeks 235 wonin gen worden gebouwd. Groten deels worden dat ééngezinswo ningen. In totaal gaat het om 94 premiekoopwoningen, 22 woningwetwoningen, 11 be jaardenwoningen, 36 wonin gen in gestapelde bouw waar van weer 12 bejaardenwonin- gen op de begane grond en 43 woningen van het type twee onder één kap. Verder worden er nog 22 kavels verkocht waarop belangstellenden in de vrije sector hun eigen huis kunnen laten bouwen. gemeentewerken D. veen stort de eerste lading zand. enting De Lissese Rabo- overweegt om het bij- arloor aan de Gladiolenstraat Elüiten. Aan de Nassaustraat tie Rabobank meer ruimte jffen door óf het gebouw uit 0.teiden óf door een nieuw pd neer te zetten. vorig jaar kocht de Rabo- -l| het garageterrein naast fdpankgebouw aan de Nas- i llraat. Op dit moment wor- *er plannen ontwikkeld om terrein te bebouwen. Of bankgebouw aan g:Nassaustraat wordt uitge- i of er een geheel nieuw wordt neergezet, is ech- jog niet duidelijk. „We zijn nog niet uit. Er zijn al uthillende tekeningen ge bikt maar daar zijn we niet ^tevreden over. Het blijkt ^makkelijk te zijn om het Hige pand uit te breiden, nevan de grote problemen is ende technische ruimtes aan •^erkeerde kant van het ge- zitten", aldus directeur 1, de Lissese Rabobank A. ifdkman. 9 Eerwacht dat rond de jaar ling een beslissing wordt 0^men over de bouwplan- te* aan de Nassaustraat. „De ïdiende zomer staat een aan- JV of een nieuw pand er in geval nog niet", stelt hij. n. de beslissing over het ast houden van het filiaal a* de Gladiolenstraat is nog genomen. „We hebben klanten uit dat deel van x/lorp en uit Lisserbroek die aanwezigheid van het fili- ^rettig vinden. We willen ?^t onderzoeken of we ver erf gaan met dit bijkantoor, iir wordt een kosten-baten- »^tje van opgesteld". LEIDERDORP Wordt het geen tijd om bij de vaststelling van subsidies aan sociaal-culturele in stellingen in Leiderdorp de nullijn te verlaten. Deze vraag stelde het commissielid Th. Weijer (CDA) gisteravond tijdens de vergadering van de commissie welzijn. On danks kortingen op de rijksuitkering heeft de ge meente Leiderdorp het welzijnsbudget op het ni veau van enkele jaren te rug gehandhaafd. Meijer betoogde dat de instel lingen hun vaste lasten, waar onder personeelslasten zien stijgen. Het consequent hand haven van de nullijn houdt in feite een bezuiniging in, zo stelde Meijer. De commissiele den M. Holierhoek (PvdA) en J. Preenen (PPR/PSP) bleken het met deze opvatting eens te zijn. De nullijn speelde de commissie zelf overigens ook parten. Zo was er verdeeld heid over een voorstel van wethouder C. Huigen-van Bo ven (VVD) de Oranjevereni ging Leiderdorp' financieel te gemoet te komen. VVD en CDA bleken geen problemen te hebben met een verhoging van de subsidie met 3.000 gul den tot 9.000 gulden. De linkse partijen PvdA, PPR /PSP en D66 zagen daar de noodzaak niet van in. Dezelfde verdeeldheid trad ook aan de dag bij de behande ling van de werkgroep Leider dorp tegen apartheid. PvdA, D66 en PPR/PSP zagen geen reden de werkgroep anders te behandelen dan de Chiligroep, waarvoor een bedrag van 1.345 gulden was. uitgetroken. CDA en VVD gaven er de voorkeur aan het oorspronkelijke be drag van 500 gulden aan te houden. C. Kerner (CDA) sloot de mogelijkheid van een hoge re subsidie voor Leiderdorp te gen apartheid in de toekomst niet uit. Volgens haar hangt dat af van dê resultaten van het overleg met de werkgroep over deelneming aan de Lota- activiteiten van de gemeente. De werkgroep Leiderdorp Aangenaam zal volgend jaar een manifestatie voor de etni sche minderheden organise ren. Dat deelde woordvoerder Emile Snell mee. De werk groep was tot dusver in gebre ke gebleven duidelijkheid over toekomstige manifestaties te verschaffen. Wegens het niet tijdig inzenden van een begro ting moet de werkgroep een plaats in het welzijnsbudget ontberen. De commissie wilde daar gisteravond uit principië le overwegingen niet op terug komen. De commissie ging wel mee met een voorstel het CDA-raadslid N. van Jaars veld om volgend jaar te bekij ken of er een oplossing voor het tekort van 12.500 gulden gevonden kan worden. P. Kol man-Backbier (VVD) bleek overigens weinig bewondering voor de aanpak van de werk groep te hebben. Zij verweet de werkgroep gemakzuchtig te hebben gehandeld. Het Segovia kwartet. Koken Jongerencentrum Sjelter aan de Heemraadlaan 67 in Lei derdorp is vanmiddag ge start met een cursus fijne keuken voor tieners van 12 tot 17 jaar. De cursus bestaat uit zes lessen die op woens dagmiddag van vijf uur tot half zeven worden gegeven. De kosten bedragen 24 Men kan zich aanmelden bij Sjelter, telefoon 071-893135. Vogelexposi tie De vogelliefhebbersvereni ging Vogellust houdt van morgen tot en met zondag haar jaarlijkse tentoonstel ling. De opening vindt don derdagavond om acht uur plaats in het Koerhuis aan de Daniël Noteboomstraat 5a in Noordwijk aan Zee. Openingstijden: donderdag avond van acht tot tien uur, vrijdag van twee tot tien uur, zaterdag van tien uur tot half negen en zondag van elf uur tot half zes. Entree is gratis. Ronduitclub De EO Ronduitclub komt morgen naar Alphen aan den Rijn voor een Praise- en ontmoetingsavond in de Triumfatorkapel aan de Mo- lenwerfstraat. De formatie Lifeline begeleidt de samen zang en er is volop gelegen heid tot ontmoeting van an dere Ronduitclubleden. Aanvang acht uur, de toegang vrij. Bazar De komende dagen staat Ons Huis in Zoeterwoude- dorp in het teken van de huisvlijttentoonstelling en de bazar. Morgenavond zullen de resultaten van de huis vlijt te zien zijn terwijl vrij dagmiddag vanaf drie uur de bazar op volle toeren draait. De opbrengst van de bazar is gedeeltelijk bestemd voor het restauratiefonds van de monumentale dorps kerk. Een deel van de baza- ropbrengst gaat voorts naar het jeugdwerk binnen de hervormde gemeenschap. Segovia Het Segovia Gitaarkwartet treedt vrijdagavond op in de Remonstrantse kerk aan de Kerkstraat 41 in Oude We tering. Het kwartet bestaat uit Saskia Spin der, Ed Wes- terik, Frank Meyer en Joop Koek. Het jonge ensemble draagt de naam van de le gendarische gitarist Andres Segovia, die met zijn prach tige spel de gitaar in onze eeuw weer populair heeft gemaakt. Binnen de wereld van de klassieke gitaar is- een kwartet een zeldzame combinatie, die de musici een breed scala van muzika le mogelijkheden biedt. Het Segovia kwartet brengt ei gen arrangementen van klassieke composities. Ook staan er enkele originele werken voor gitaarkwartet op het afwisselende pro gramma. Aanvang acht uur. Jazz The All that Jazz Band en de Ted Easton Jazz Band treden vrijdagavond op in brasserie Bon Bon aan de Koningin Wilhelmina Bou levard 9a/b in Noordwijk aan Zee. Het concert begint om acht uur, toegang kost 7,50 Beroepenmark t Leerlingen van College Leeuwenhorst en hun ou ders zijn welkom op de be- roepenmarkt die op vrijdag avond op de school aan de Langelaan in Noord wijker hout wordt gehouden. Doel van de beroepenmarkt is dat leerlingen vanaf het derde leerjaar zich kunnen oriënt eren op studies en beroeps opleidingen. Honderd oud- leerlingen van het College geven vrijblijvend voorlich ting over de opleiding die zij op dit moment volgen. Be halve de noodzakelijke ba sisinformatie verteUen zij ook over hun ervaringen in de praktijk. De beroepen markt wordt voor de tiende keer gehouden en is ook toe gankelijk voor leerlingen die niet op het Leeuwenhorst College naar school gaan. De markt begint om acht uur. Zangavond In de Kruisheuvelkerk aan de Burgemeester Roerin glaan 6 in Leidschendam wordt vrijdag een zanga vond gehouden voor de Stichting Vervolgd Chris tendom. Medewerking ver lenen het Gereformeerd Kerkkoor en het Gospelkoor The Resounds. Voorts leest de bekende dichteres Nel Benschop een aantal gedich ten voor. Het programma, waarin ook samenzang van bekende en geliefde geeste lijke liederen, wordt gepre senteerd door Johan Ter Maat, Europees directeur van de stichting. De toegang is gratis maar er wordt een collecte gehouden voor het zendingwerk van de Stich ting Vervolgd Christendom. Aanvang acht uur. Concert FOTO: PR Leeuw speelt zaterdagavond in jongerencentrum Splotsz aan de Stationstraat 2 in Roelof arendsveen. Zaal gaat om half tien open, en tree kost f5. Rock De Amsterdams/Gooise for matie Whroumm speelt za terdagavond in jeugdsocië- teit Ex-Voto in Voorhout. De band speelt eigen compo sities en bekende covers van voornamelijk rockmuziek. De zaal gaat om half tien open, entree leden f4, niet- leden f6. Schaaktoernooi Het 65-jarig bestaan van de Sassenheimse Schaakvere niging wordt zaterdag ge vierd met een Rapid-schaak- toernooi. Dat vindt plaats in de aula van het Rijnlands Sassenheim, Van Alkemade- laan 2. Aanvang tien uur. Inschrijfgeld voor senioren f10, voor de jeugd f5. Tarot De Emin Foundation organi seert zaterdagmiddag een esoterische markt in het Bondsgebouw aan de Leidse- weg 100 in Voorschoten. Er wordt dan aandacht besteed aan de Tarot, numerologie, de Aura en de ongeziene we reld. Er is een expositie en er worden dia 's vertoond. Centraal staat de persoonlij ke ontwikkeling en ont plooiing. Aanvang twee uur, entree f5. Expositie Schilderijen van de Poolse kunstenaar Janusz Lewan- dowski zijn van zaterdag 18 november tot en met woens dag 20 december te zien in de Duinstudio aan de Zilker- duinweg 346 in De Zilk. De expositie wordt zaterdag middag om vier uur geopend door de consul van de Poolse ambassade in Nederland. De galerie is op woensdag-, za terdag en zondagmiddag van twee tot vijf uur geopend. Verlichting Inwoners van Valkenburg kunnen vrijdagavond tussen zeven en negen uur gratis de verlichting van hun auto la ten controleren. Deze actie van Veilig Verkeer Neder land wordt gehouden bij ga rage De Jong aan de Hoofd straat 104. Verder is het de bedoeling om binnenkort in samenwerking met de poli tie een fietsencontrole te houden op de beide basis scholen. Kaarten In café 't Lage Land aan de Leidseweg in Oud Ade wordt vrijdagavond een kaartavond gehouden ten bate van de bejaardenkas. Er wordt gekruis- en geklaver jast. De aanvang is acht uur. LEIMUIDEN Het gara gebedrijf van Van Tol aan de Bilderdam in Leimui- den mag het pand aan zienlijk uitbreiden. Burge meester en wethouders hebben een voorstel inge diend dat de uitbreiding mogelijk moet maken. De bezwaren van de naastge legen pioenrozenkwekerij worden daarmee van tafel geveegd. Mevrouw Zweegman, eigena resse van de pioenrozenkwe kerij, vreest dat de uitbreiding van het garagebedrijf haar bloemen niet ten goede zal ko men. Vooral de extra schaduw die haar buurman door de uit breiding over de kwekerij zal werpen, zal haar bedrijf hin deren. Mevrouw Zweegman diende daarom twee bezwaar schriften in bij het gemeente bestuur. Behalve een terugval in de opbrengst van haar pi oenrozenkwekerij vreest zij een vermindering van de bruikbaarheid van haar per ceel voor tuinbouwdoeleinden. Glastuinbouw zou door de uit breiding van de garage niet langer verantwoord zijn. Om haar standpunt kracht bij te zetten heeft Zweegman de Land- en Tuinbouw Bond (LTB) een onderzoek laten in stellen. Ook daaruit zou blij ken dat de uitbreiding van het garagebedrijf de pioenrozen in de schaduw zou stellen. Een verlies van ruim 21.500 gulden zou in het verschiet liggen als de plannen doorgaan. Burgemeester en wethouders erkennen dat de uitbreiding van het garagebedrijf nadelige gevolgen heeft voor de kweke rij. Een eigen onderzoek door de technische dienst van de gemeente heeft uitgewezen dat er inderdaad meer schaduw werking zal optreden. De be langen van Van Tol wegen in dit geval echter zwaarder dan die van Zweegman, zo oorde len B en W in een brief aan de gemeenteraad. Het garagebe drijf heeft van de Arbeidsin spectie te horen gekregen dat het bedrijfspand op verschil lende punten niet aan de wet voldoet. De inspectie som meerde Van Tol daarop maat regelen te treffen. Dat greep het bedrijf direct aan om an dere voorzieningen uit gezond heids-, bedrijfs- en milieuoog punt te treffen. Volgens B en W heeft Van Tol het oorspron kelijke bouwplan al aanzien lijk aangepast om aan de bzwaren van Zweegman tege moet te komen. Bovendien druist de uitbreiding van het garagebedrijf niet in tegen het bestemmingsplan. Als de pi oenrozenkwekerij toch schade oploopt moet Zweegman via een beroep op de wet Ruimte lijke Ordening een vergoeding proberen los te krijgen. De gemeenteraad oordeelt morgen over de kwestie. Fazantstraat- bewoners klagen over lawaai LISSE De belangenver eniging Fazantstraat wil maatregelen tegen de ge luidsoverlast van het in dustrieterrein aan de Ven- nestraat. De bewoners klagen over de koelmoto- ren van vrachtwagens die tijdens het weekeinde blij ven draaien. „Een aantal bewoners heeft inmiddels verhuisplannen terwijl andere mensen niet meer bij het open raam kunnen slapen", schrijft de belan genvereniging aan de ge meente Lisse. De brief wordt aan de orde gesteld tijdens de raadsver gadering van 23 november. De belangenvereniging stelt met name het transportbe drijf Eigenbrood aansprake lijk voor de geluidsoverlast door de vrachtwagens. Zij wijzen op een afspraak met de gemeente waarin werd gesteld dat er geen wagens met draaiende koelmotor op het eigen terrein worden ge zet zolang er geen electrische installatie voor de koelmoto- ren is. „Het is een tijd goed gegaan met de geluidsover last maar het weekeinde van 24 september hebben de mo toren weer staan draaien. Wij wonen daar 40 tot 50 me ter vanaf", aldus woordvoer der van de belangenvereni ging J. van Biezen. Bij de firma Eigenbrood wordt afwijzend gereageerd op de klachten van de Fa- zantstraatbewoners. Direc teur C. Slootweg: „Er staan bij ons weieens wagens te draaien maar zeker geen heel weekeinde. Als de wa gens draaien, doen we dat niet om de omwonenden te pesten. Soms is het nodig in verband met het weer of als er bederfelijke waar in een vrachtwagen zit". Volgens directeur Slootweg staan er vaak vrachtwagens op de Venneweg geparkeerd die mogelijk ook overlast geven. Ze is gebelgd dat de bewo ners haar geen kopie van de brief hebben gegeven die naar de gemeente Lisse is ge gaan. „We proberen aan ie dereen te denken maar het is hier wel een industrieter rein. Daar hoort men wel eens iets van want uiteinde lijk moeten wij ook ergens heen". Onderzoek naar andere bouwlokaties sporthal WARMOND Er is niet veel mis met het jeugdbe leid in Warmond. Deze conclusie kan getrokken worden na de thema avond die gisteren door Progressief Warmond (PW) over dit onderwerp werd gehouden. Slechts op het gebied van buitenschoolse opvang voor jongeren dient er in War mond een voorziening te ko men. Zowel van de zijde van jeugdsociëteit Ut Sloepie als van de surfschool werd be vestigd dat deze door Clara Sikking gesignaleerde be hoefte bestaat. De in ruime mate aanwezige vertegen woordigers van diverse vere nigingen signaleerden verder een tegenstelling in hun standpunt over de lokatie voor een geplande sporthal en het gemeentelijk beleid dienaangaande. Een beleid dat door PW wordt gesteund. „Wij zijn van mening dat bij het realiseren van een sport hal ook andere zaken meege wogen moeten worden, zoals bijvoorbeeld de ruimtelijke aspecten", aldus de kersverse PW-wethoudser D. Duijnho- ven. Een verzoek om de commissie die de lokatie Overbos onderzoekt, een rui mere opdracht te geven zo dat zij ook andere lokaties kan onderzoeken, zou door de PW fractieleden worden meegenomen naar de ge meenteraad.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15