Grondwater onder Coupépolder moet worden gereinigd Ravage op de provinciale weg 7 Alphen: Hazerswoude zet voltooiing van rijksweg 11 op losse schroeven Geen algeheel verbod op scheuren grasland LEIDEN OMGEVING tcidócSouoont WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 PAGIljj] Flat Eikenlaan wordt opgeknapt ALPHEN AAN DEN RIJN De gehe le buitenzijde van de flat van woning bouwvereniging St. Jozef aan de Eiken laan wordt grondig opgeknapt. Het be stuur van de woningbouwvereniging heeft dit besluit genomen toen uit een technisch onderzoek bleek dat het dak, de buitengevels, de kozijnen met deuren en de kelders moeten worden aange pakt. Ook kan op verzoek van de bewo ners isolatie worden aangebracht en het portiek worden afgesloten. Dat laatste is bijzonder gewenst omdat zich nogal eens ongewenste personen in de portie ken ophouden en daardoor overlast ont staat. Men wil in het voorjaar 1990 star ten met de werkzaamheden en voor de grote vakantie klaar zijn. AAV'36 Alphen wil eigen hal ALPHEN AAN DEN RIJN Atletiek vereniging AAV'36 komt binnen enkele maanden met een eigen plan voor de bouw van een trainingshal in Alphen. De atletiekvereniging hoopt met een ei gen hal een permanente trainingsmoge lijkheid te kunnen waarborgen. Boven dien hoeft de club dan niet langer te in vesteren in het huren van gymnastiek zalen elders in de gemeente. De komen de weken wordt er een werkgroep op gericht die zich gaat bezighouden met het ontwerpen van de hal. Binnenkort volgt een gesprek met het college van B en W over de plannen. Als de gemeente de noodzaak van de nieuwe hal niet in ziet zal er geen medewerking worden verleend aan de bouwplannen. Nieuwkoop wil geluidarm asfalt NIEUWKOOP De gemeente Nieuwkoop gaat de mogelijkheden onderzoeken van het gebruik van een ander soort asfalt voor de we gen in het dorp. Aanlei ding daartoe is een brief van de Vereniging tot bevordering van wer ken in asfalt. Volgens de vereniging kan het gebruik van een meer open soort asfalt de ge- luidhuinder binnen de bebouwde kom sterk reduceren. De verschil lende raadscommissies moeten zich nog over het voorstel buigen. Heroïnesmokkelaar in de kraag gegrepen ALPHEN AAN DEN RIJN De Al phense politie heeft gistermiddag een 37- jarige Alphenaar aangehouden. De man probeerde tot drie keer toe heroïne en co caïne binnen te smokkelen voor zijn broer die in hechtenis zit op het bureau aan de Oudshoornseweg. Vrijdag bleek hij in een nasi-maaltijd een aansteker en een chinees pijpje te hebben verstopt. Za terdag kwam hij aanzetten met een jack waarin heroïne en cocaïne verstopt zat. Maandag tenslotte probeerde hij de hard drugs via een brood binnen te smokke len. Toen de Alphenaar gisteren weer met spullen voor zijn broer kwam, werd hij in de kraag gevat. Er wordt tegen hem proces verbaal opgemaakt wegens het overtreden van de opiumwet. Bonifaciuskerk Alphen beschermd monument ALPHEN AAN DEN RIJN De Boni- faciuskerk in Alphen wordt mogelijk op de lijst van beschermde monumenten geplaatst. De rijksdienst voor de Monu mentenzorg heeft bij de gemeente daar voor gegevens opgevraagd. B en W van Alphen hopen dat het onderhoud van de kerk met pastorie door plaatsing op de monumentenlijst in de toekomst vei lig wordt gesteld. Het kerkbestuur heeft al eerder de vrees uitgesproken dat het onderhoud van de gebouwen op den duur niet meer betaald zal kunnen wor den door de parochiegemeenschap. In het verleden hebben het bestuur en de parochie zich al ingezet voor het restau reren van het orgel, het herstel van de glas-in-loodramen en een restauratie van de toren. BEWONERS EN GEMEENTE EISEN: ALPHEN AAN DEN RIJN Het diepere grondwater onder de voormalige vuilstort in de Coupépolder moet worden opgepompt en chemisch voorgezuiverd. Dit eisen de gemeente Alphen aan den Rijn, bewonerscom missie en streekcommis- sie. De provincie Zuid- Holland wil het grondwa ter slechts met monitoren bewaken en in actie ko men als verspreiding van vervuild grondwater wordt gesignaleerd. Dat bleek gisteren na de laat ste vergadering van de projectgroep Coupépolder. In deze werkgroep zitten on der meer vertegenwoordigers van de gemeente, bewoners en streekcommissie. Alle partijen zijn het er wel over eens dat er maatregelen moeten worden genomen om vervuiling van oppervlaktewater rond de oude stort te voorkomen. Be woners en gemeente vinden uitstel van maatregelen om het diepe grondwater te reini gen niet acceptabel en zullen dat ook in hun eindrapportage verwoorden. Men vindt het onderzoeksrapport van I WA CO te wankel. Door het ge bruik van zogenaamde reken modellen bij de berekeningen rond het eventuele versprei den van het diepere grondwa ter wordt gewerkt met veron derstellingen, zo wordt gesteld. Volgens J. Gramsma van het bewonerscomité zijn er ge woon te weinig gegevens over de verspreiding van het grondwater bekend om daar nu niets aan te doen. Datzelfde zegt ook C. van Laar van de streekcommissie die zich niet alleen over het heden maar ook over de vervuiling in de toekomst zorgen maakt. Zij wil dat ook over honderd jaar een schone Coupépolder aanwezig is. Daarbij vindt Van Laar dat normen, zoals die nu gehanteerd worden, wel eens kunnen veranderen. Dat ge beurt nu maar al te vaak, zegt zij, als het de overheid beter uitkomt. In dat kader is er weinig vertrouwen in het han delen van de provincie, on danks gemaakte afspraken. Zowel Gramsma als Van Laar waren het erover eens dat de provincie in de afgelopen pe riode van bijna twee jaar dat de affaire Coupépolder speelt, het vertrouwen van de betrok kenen nogal eens heeft be schaamd. Vertrouwen De heer Huiskes, die in dienst is van het onderzoeksbureua Geologie maar nu door de pro vincie is ingehuurd om het provinciale standpunt te ver dedigen is van mening dat dat vertrouwen er best kan zijn. Zijn studie van het onder zoeksrapport van het onder zoeksbureau IWACO heeft hem duidelijk gemaakt dat er geen direct gevaar is voor de volksgezondheid en dat het diepere grondwater zich niet zal verspreiden. Gevaar is er wel via het water rondom de stortplaats èn de taluds. Maar alle betrokken partijen binnen de project groep Coupépolder zijn het er over eens dat daar maatrege len getroffen moeten worden. Het hangt af van de techni sche mogelijkheden of dit een overkapping van al het water of een drainagesysteem zal worden. De bedoeling is dat het in de toekomst uitgesloten De golfbaan in de Coupépolder, die is aangelegd op veelbesproken vuilstort. FOTO: SP is dat via dit water contact met de verontreiniging gemaakt wordt. Daarnaast worden de taluds opgehoogd om het vuil dat aan de oppervlakte komt, opnieuw goed af te dekken zo dat ook hier geen contactge vaar is. Alle partijen zullen hun bevin dingen nu rapporteren aan de vaste commissie voor milieu. Deze commissie adviseert Ge deputeerde Staten. Het rapport zal naar alle waarschijnlijk heid in januari gereed zijn. Het is dan ook niet te verwachten dat er al in het begin van 1990 maatregelen worden genomen. Overigens bestrijdt de provin cie dat zij niet wil pompen om wille van de kosten die ermee gemoeid zijn. Het gaat daarbij om een verschil van ongeveer vijftien miljoen gulden als de provincie het grondwater con troleert door middel van mo nitoren. Met monitoren kost niet meer dan tien miljoen gulden, terwijl pompen een dikke twintig miljoen gulden gaat kosten. Huiskes memo reerde daarbij ook dat bij be dragen van meer dan tien mil joen gulden het ministerie van VROM een dikke vinger in de pap heeft en dat de afwikke ling dan lang kan duren. Hem is niet bekend dat na een aan vraag bij dit ministerie ooit een zaak binnen een jaar is af gewikkeld. Centenkwestie Volgens de heer Bosma van de streekcommissie is het wel de gelijk een centenkwestie die te maken zou hebben met het feit dat bij pompen de golf baan en de verdere complete infrastructuur opnieuw moet worden aangelegd. Hij baseert dit op het feit dat de kosten van het pompen en de kosten van het opnieuw aanleggen van de infrastructuur niet ge specificeerd worden, ondanks vragen. Vragen naar de che mische gegevens uit het juri disch onderzoek hebben tot nog toe eveneens geen resul taat gehad. De projectgroep wil deze gegevens hebben om dat men wil weten welke con clusies hieruit getrokken moet worden. De heer Huiskes zou proberen deze gegevens boven tafel te krijgen via de provin cie. Volgens de bewoners, de gemeente en de streekcommis sie is de hele affaire nu een kwestie van lobbyen in de hoop dat de vaste provinciale milieucommissie Gedeputeer de Staten zal adviseren alsnog pompen te laten installeren om het grondwater in de Cou pepolder te zuiveren. Verbindingspad tussen woonwijken Gogh Noord OUDE WETERING Er komt nog voor de winter tussen de woonwijken Gogh-Noord II (Boten- buurt) en Gogh-Noord III (Kruidenwijk) in Oude Wetering een verbin dingspad. Dat heeft wet houder W. Nugteren be kend gemaakt. Als de raad blijft bij haar standpunt dat de ijsbaan als groenvoorziening in de woon wijken van Oude Wetering moet worden opgenomen, gaat dat ten koste van de bouw van circa 80 woningen. Omdat in de woonwijken andere groen voorzieningen dan wel kun nen worden bebouwd, zullen op die plaatsen echter nog 25 huizen extra verrijzen. De wethouder liet weten dat het bestuur van de Stichting Lan- dijsbaan bereid is tot mede werking aan de totstandko ming van het door de bewo ners van de Kruidenwijk ge wenste verbindingspad. Van het oorspronkelijke plan om dit pad langs de kantine van de ijsbaan te laten lopen heeft men afgezien. Uiteinde lijk bereikten het gemeente en het ijsbestuur overeenstem ming over een strook grond langs de Alkemadelaan. Ook hier waren diverse varianten mogelijk. Een bijkomend pro bleem is dat de planning van de ijsbaan er in voorzag dat op 18 november aanstaande de inlaat naar de Ringsloot zou worden opengezet en de ijs baan dus vanaf die tijd met een laag water zou zijn bedekt. Het ijsbaanbestuur heeft die datum nu verzet naar 1 de cember aanstaande. Vóór die tijd moeten de belangrijkste werkzaamheden ten behoeve van het pad dan zijn uitge voerd. Anders kan het pad er pas komen in april volgend jaar. Het verbindingspad wordt 2'/a meter breed en zal zijn opgebouwd uit het rode funderingsmateriaal lavaliet. Het pad wordt beloopbaar ge maakt met een laagje gravel. Ten behoeve van de afscher ming van de ijsbaan wordt een stevig houten hek met harmo nicagaas en punten bovenop geplaatst. Ter hoogte van de ijsbaan zal het pad drie meter breed zijn, zodat het daar ook dienst kan doen als werkpla- teau. De kosten van het pad bedragen 47.000 gulden exclu sief btw. Onder het lavaliet wordt een doek geplaatst zodat dit twintigduizend gulden kos tende funderingsmateriaal te zijner tijd eventueel kan wor den hergebruikt. De weg moest zes uur worden afgesloten om de oplegger te verwijderen. FOTO: WIM VAN NOORT LEIMUIDEN De dichte mist heeft gistermiddag voor een ravage gezorgd op de pro vinciale weg 7, richting Lei- muiden. Een vrachtwagen met oplegger, bestuurd door een 22-jarige man uit Nieuwekerk aan de IJssel, moest om even voor twaalf uur 's middags remmen omdat in de mist vrij plotseling voorgangers op doemden. De vrachtwagen stuurde daarbij naar links om geen andere auto's te raken. De oplegger, gevuld met 18 ton veevoer, begon te scharen en belandde op zijn rechterzij de. De provinciale weg was door het ongeval tussen twaalf en zes uur 's middags in beide richtingen afgesloten. In de file die door het ongeval ont stond, vonden twee aanrijdin gen plaats. Daarbij vielen geen gewonden. Later op de dag vonden nog enige aanrijdingen plaats op diverse plaatseiï in Alkemade waaronder de rijks weg A4. Het verkeer werd omgeleid via Woubrugge de rijksweg op en via een route binnendoor. ALPHEN AAN DEN RIJN/HAZERSWOUDE De gemeente Hazers woude moet in het be stemmingsplan Landelijk Gebied minder zware ei sen stellen ten aanzien van de aanleg van rijks weg 11. Hazerswoude vraagt vooral te veel op het gebied van de barriè rewerking en de geluid hinder. De aanpassingen in het bestemmingsplan die Hazerswoude inmid dels heeft doorgevoerd zijn te gering om goedge keurd te worden door Ge deputeerde Staten. Daar mee staat de voltooiing van rijksweg 11 opnieuw op losse schroeven. Deze kritiek schrijft het colle ge van burgemeester en wet houders van Alphen in een brief aan het gemeentebestuur van Hazerswoude. Beide buur gemeenten liggen al lange tijd met elkaar overhoop omdat Alphen vindt dat de Hazers- woudse verlangens de aanleg van de rijksweg onnodig trai neren. Ook het aangepaste be stemmingsplan dat nu ter goedkeuring is toegezonden aan Gedeputeerde Staten druist nog altijd in tegen het rijksbeleid. De kans is daarom groot dat de aanleg van het traject tussen de Burgemeester Smeetsweg in Zoeterwoude en de Leidse Schouw in Alphen tot ver na het jaar 2000 wordt vertraagd. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat is wel bereid voor 1995 een tweebaansweg aan te leggen, maar een vierbaansuit voering zoals Hazerswoude wil, is niet haalbaar voor de eeuwwisseling. „Tegen die tijd moet er toch weer een nieuw bestemmingsplan worden in gediend", zo schrijven B en W van Alphen. Bovendien wil het Rijk juist in de zogenaam de corridor tussen Leiden en Bodegraven het openbaar ver voer extra kansen geven door niet voor het verkeer van de personenauto's extra wegen aan te leggen. Het college van Alphen ver wijt de buurgemeente even eens de verantwoordelijkheid voor de aanleg van rijksweg 11 en de bijbehorende kunstwer ken af te schuiven naar Rijks waterstaat. „Zelf onderzoekt het gemeentebestuur geen za ken, maakt geen afwegingen en keuzes zonder dat duidelijk wordt of de gestelde eisen en doelstellingen haalbaar ziin". Dat staat volgens Alphen haaks op de wettelijk vastge stelde verplichtingen voor ge meentebesturen. Daardoor biedt het plan ook onvoldoen de rechtszekerheid voor be trokken belanghebbenden en burgers. Het Alphense college vindt dan ook niet dat er rede lijkerwijs voldaan kan worden aan de Hazerswoudse eisen ten aanzien van de barrièrewer king, geluidhinder en de uit voering van andere kruisingen dan die met de Gemeneweg. Door de opstelling van de buurgemeente vreest Alphen dat de voltooiing yan de rijks weg voor onbepaalde tijd zal worden uitgesteld. Daar lijden niet alleen de bedrijven in de Alphense regio onder. Ook het geld dat Alphen zelf in de aan leg en aanpassing van wegen rond de rijksweg heeft gesto ken en de ontwikkeling van het bedrijventerrein Molenwe tering staan op het spel. Hazerswoude zelf verwacht overigens binnenkort overeen stemming te bereiken met Rijkswaterstaat over de aanleg van de kruising van de rijks weg met de Gemeneweg. Een voorstel van de gemeente om het zandlichaam af te graven en het zand te gebruiken voor een geluidbarrière wordt mo menteel door Rijkswaterstaat bestudeerd. De oplossing is vele malen goedkoper dan de plaatsing van een betonnen bak om de rijksweg onder de Gemeneweg door te leiden. SCHALKEMADE Het eenmalig scheuren van grasland moet worden be schouwd als een normaal agrarisch gebruik. Tot dit advies kwam gisteravond de raadscommissie ruim telijke ordening. De boe ren mogen echter alleen omploegen voor eigen ge bruik. De comissie moest gisteravond de bezwaarschriften van tien tallen agrariërs uit Landelijk Gebied Oost beoordelen. Deze ageerden tegen een nieuw be stemmingsplan voor hun ge bied. De meeste bezwaren hadden betrekking op een al geheel verbod op het scheuren van grasland. Namens de agra riërs in het gebied hielden vertegenwoordigers van het Landbouwschap en de LTB een pleidooi tegen de aanleg- vergunningplicht voor het scheuren van grasland. Zij meenden dat het verbeteren van grasland alleen mogelijk is door het eerst te scheuren. Ook het eenmalig telen van akkerbouwprodukten dient naar hun mening ter verbete ring van het grasland. Daarbij dienst de aanleg van kavelpa den en kuilplateaux te worden beschouwd als normaal agra risch gebruik. De commissie nam die mening over en be paalde dat „eenmalig scheuren ten behoeve van eigen ge bruik" kan worden aange merkt als „normaal agrarisch gebruik". De bezwaren van twee heren Los, die een stuk weiland langs de Ripselaan voor tuin bouw hadden willen gebrui ken, werden afgewezen. Een verzoek van het Hoogheem raadschap van Rijnland om de boezemkaden langs de Wijde Aa en de Rijpweteringervaart de bestemming „Waterkering" te geven zal in een latere her ziening van het bestemmings plan alsnog worden opgeno men. Seringenkweker Van Eeden van de Ripselaan mag, als hij zijn grond gebruikt voor grasland, daarna geen serin gen meer telen. Voetpad Opvallend gisteravond was dat de mening van sommige agra riërs over de natuurwaarden van de Veenderpolder min of meer tegenstrijdig was. Op grond van de natuurwaarden willen ze niet dat er een voet/ fietspad komt over de Veen- derdijk. Hun belangrijkste be zwaar daartegen was dat een dergelijk pad als extra ontslui ting zou kunnen dienen voor de camping van Van Rijn. „Als de gemeente dat pad gaat aanleggen is dat om de cam ping te helpen; voor wie an ders moet er een pad komen?" aldus woordvoerder L. Mohl- huysen namens zeventien be woners van het gebied tussen de Groenewoudsekade en de Veenderdijk. Deze zeventien zijn alle bewoners van de Veenderpolder, behalve Van Rijn van de camping daar. „Er is dus een eenheid in optreden en denken in het gebied" zo verzekerde Mohlhuysen. Hij kondigde aan tot het laatst toe te blijven procederen tegen een pad langs de Wijde Aa. Navraag bij mevrouw Van Zeil van Milieudefensie leert dat het pad van oudsher is op genomen in de Nederlandse wegenlegger. Desondanks worden wandelaars die van de weg gebruik willen maken er teruggestuurd door sommige bewoners. Om onbekende re denen heeft het provinciebe stuur onlangs, buiten het ge meentebestuur om, het pad langs de Wijde Aa afgevoerd van het Provinciale Fietspa denplan. Het bezwaar van Mohlhuysen namens de zeven tien bewoners van de Veen derpolder werd gisteravond door de commissie afgewezen als „ongegrond". Zowel in het geldende als in het nieuwe be stemmingsplan is namelijk geen fiets/voetpad opgeno men. Dus bezwaar ertegen ma ken was niet nodig. Opvallend hierbij was dat de bewoners van de Veenderpol der zeer hechten aan de na tuurwaarden van de weidepol- der, terwijl zij in andere be zwaarschriften pleiten voor de verbouw van veevoerderge- wassen. Een van hen, C. D. Oppelaar, pleitte zelf voor open tuinbouw in de Veenpol- der. Agrariër Van Wieringen sprak: „Welke natuurwaarden komen in de Veenderpolder wel voor en elders niet?' Toen het commissielid J. Duiven voorden hem antwoordde dat een oordeel over de natuur waarden van de Veenderpol der een zaak is voor deskundi gen, vroeg Van Wieringen openlijk: „Hoe deskundig ziin deze deskundigen eigenlijk?' Het scheuren van grasland voor eigen gebruik moet kunnen, zo meent Alkemade. uitgebreide ao de komende man 1IIT", dïfj vanltJ Voor een uitgebreide ook voor men „UIT1 tis wekelijkse bijlage krant. i eiF£ straatfe ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstraatle 01720-20800): Indiana Jonas last crusade (al); 20.30. wqor 13.30. EUROCINEMA II: K-^e 18.45, 21.30. wo. ook 13.45.' ROCINEMA III: Batman (12); f 21.15. Taran en de toverket?a; wo. 14.00. EUROCINEMA l«d eière (al); 18.45, 21.15. wepb 13.45. LEIDEN LUXOR (StatlonswP tel. 071-121239): Kassière (al);' b 21.15. wo. ook 14.30. Lllj- STUDIO (Steenstraat 39, tel. 12 Parenthood (al); 19.00, 21.15. H do. ook 14.30. Dream Tean 18.45, 21.15. ma. di. do. ook J See no evil, hear no evil (al); 19.00, 21.15. Batman (12); In Jones and the last crusad^ 14.15, 48.45, 21.15. Taran em verketel (al); wo. 14.30. Platvs z'n vriendjes (al); wo. 14.45. NON (Breestraat 31. tel. 12387 Weeks (16); ma. di. 19.00, 21.1L bearable lightness of being (A do. vr. za. 20.00. REX (Hal merstraat 52. tel. 071-12541®, kant kant (16); 14.30, 19.00, 21 KATWIJK CITY THEATER l| straat 30, tel. 01718-7 house (al); ma. t/m en de toverketel (al); CITY THEATER II; ma. t/m vr. 20.30. wo. i VOORSCHOTEN GREENWAY: Batman; 20.15 house (12); wo. 15.45. A cry i dark (12); ma. t/m do. 20.15. I le KINDERVOORSTELLINGEN Junglebook; wo. 14.00. Taran L toverketel: wo. 14.00. ,l WASSENAAR ASTRA: Great balls (16); ma. di. wo. 20.00. of find KINDERVOORSTELLINGEN Taran en de Toverketel (al)lr 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 21 463500): Batman (12); 14.00, j 21.30. ASTA 2: Blind fury 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3:1 up (12); 14.00, 18.45, 21.30. 6 LON 1 (naast Den Haag Centr^ 471656): Sex, lies and videotap 14.00, 19.15, 21.45. BABYL5 New York stories (al); 14.00, 21.30. BABYLON 3: Camille del (al); 14.00. 20.15 CINE) (Buitenhof 20. tel. 630637): Ds siere (al); 14.00, 18.45, 21.30.1 NEAC 2: See no evil, hearno ev 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC (al); 18.45, 21.30. ma. di. doj 14.00. METROPOLE 1 (Can) laan, tel. 456756): Indiana Jons the last crusade (al); 14.00, 21.30.. (al); 14.0 POLE 3: 18.45, tall guy (al); 18.45, 21.30. ma. ook 14.00. METROPOLE 5: ce to kill (al); 14.00, 18.45, j; ODEON 1 (Herengracht 1? 462400): Indiana Jones and tH. crusade (al); 13.45, 18.45, 21.: ODEON 2: Lethal weapon 2 13.45, 18.45, 21.30. ODEON leip van TV 62(al); 13.45, 21.30. ODEON 4: Kickboxer 13.45, 18.45, 21.30. STUO (Kettingstraat 12b, tel. 656402): white season (12); 19.00, 21.3( ook 14.00. STUDIO 2: Marquii 19.00, 21.15. STUDIO 3: Rain (al); 19.15, 21.45. HAAGS HUIS: Zaal 1 The lonely past Judith Hearne; 19.30, 21.45. 2 Secret wedding; 19.30, 21.45.1 19.30, 21.45. Limonade Joe; Dreigroschenoper; di. Volga-1 wo. Rembetiko; do. KINDERVOORSTELLINGEN e CINEAC: Jungle book; wo METROPOLE: Platvoet en vriendjes; wo. 14.00. STUDI postroof; wo. 14.30. Pippi i Tuka-land; wo. 14.30. APOTHEKEN De avond- en ff diensten van de apotheken in 9 gio Leiden worden waargem door de apotheken die ook wee» dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN ZEN LEIDEN Ongevallens- elke dag Academisch Ziekenhui halve van dinsdag 13.00 u. tot v.v dag 13.00 u. (Diaconessenhuis p( nieken tel 155543, afdeling S.C.I 175639) en van vrijdag 13.00 I zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zl huis). I De Geneeskundige Dienst Leia verhuisd van de Roodenburger» in Leiden naar de Cronesteiis 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlenir ongewenste zwangerschap voork der en kind. Bel tel. 071-896309? 897762; 033-620244 (dit laatstet mer is dag en nacht bereikbaar)) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur f lijks van 16.00 tot 17.00 uur et 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafrf dagelijks van 14.00 tot 20.00.1 meer dan twee bezoekers per pd Sint Elizabeth-ziekenhuis: Vc| senen dagelijks van 14.00-14.45l van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelt ook 11.15-12.00 u. Kraamafdf dag. van 15.00-16.00 u. en van 1I 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. voor vaders. Kinderafdeling i 15.00-18.30 u. CCU (hartbew» dag. van 14.00-14.30 u. en van 1J 19.30 u. Intensieve verpleging:' van 14.00-14.30 u. en van H 19.00 u. Sport-Medisch Advie| trum: Spreekuur ma. 19.30-20.S in het St. Elisabeth-ziekenhuis. degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 uJ ste klasse: de gehele dag. Jelj makliniek: Jongerenteam: za. e 14.00-17.00 u. Opname: werkd 16.45-17.45 u.; za. zo en feeö 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. 1 A, C en D: dag. tot 21.00 u. i huis: Voor alle patiënten (behaM deren) zijn de bezoekuren als I Dagelijks 14.15-15.00 u. en 1, 19.30 u. Avondbezoekuur afd verloskunde: 18.00-19.00 u. De maturenafdeling: voor ouders is na overleg met patij doorlopend bezoek mogelijk, aan ernstige patiënten: wanneet ernstige patiënten doorlopendi zoek wordt toegestaan kan de hj verpleegkundige hiervoor spf kaarten verstrekken. KinderkP zalen voor peuters, kleuters en kinderen 15.15-17.00, babyzat boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd. Bezc den kinderafdelingen: voor o( van opgenomen kinderen na oV met verpleegkundig hoofd. Voff dere bezoekers van kinderen: I neus- en oorheelkunde en neurol 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Ood kunde en heelkunde: 14.15-15.? 18.30-19.00. Rij Dagelijks 14.30-15. 19.30 u. Extra bezoek 11.00-11.30 ae: 14.10-to.i1 ijnoordzieksfl' 5.15 u. en 1< :oek hartbewi

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14