Scheidsrechters drukken stempel op prof boksavond in Houtrust goede zaken Bax doet zeer KNVB - vergadering vooral „gezellig" Adam in Jong Oranje WEER OVERWINNINGEN REGILIO TUUR EN MOURAD LOUATI Vanderlijde super-zwaargewicht Sponsor wil rentree van Lefeber FOTO: Af SASSENHEIM Een vergadering zonder felle discussies, grote menings verschillen en sensatione le ontwikkelingen. Zo laat de bijeenkomst van de af deling Leiden van de KNVB, gisteravond in feestgebouw Kasanova in Sassenheim, zich het best omschrijven. ASC-voorzit- ter Ciggaar noemde in zijn traditionele slotwoordje de vergadering daarom vooral „gezellig". Tot die gezelligheid droeg ze ker de huldiging van een aan tal verenigingsmensen bij. Ze ven aanwezigen werden door afdelingsvoorzitter Diederik van der Veen Meerstadt naar voren geroepen en in het zon netje gezet. Er was één bron zen KNVB-speld, voor W. van der Ploeg van Foreholte, en een viertal zilveren. De heren Rietveld (RCL), Vasseur (Roodenburg), Veefkind (De Sleutels) en Jesse (AW Al phen) kregen deze opgespeld vanwege hun jarenlange inzet voor hun club. Een gouden speld was er voor scheidend Alphense Boys-voorzitter J. van Geest. Een kwart eeuw was hij bestuurslid van deze club, waarvan de laatste acht tien jaar voorzitter. Binnen kort legt Van Geest de voorzit tershamer neer. De laatste man die door de KNVB gehuldigd werd was P. van de Berg. Vanwege zijn lange staat van dienst binnen de KNVB werd hij benoemd tot erelid van de afdeling. Van de Berg is momenteel nog voorzitter van de tuchtcom- missie van de voetbalbond maar stopt daar, vanwege het feit dat hij zeventig jaar wordt, binnenkort mee. Toch was er niet louter feest vreugde in Kasanova, gister avond. In zijn voorwoord stond voorzitter Van der Veen Meerstadt ook stil bij enkele negatieve aspecten van het voetbal. Het gedrag zowel bin nen als buiten de lijnen noem de de voorzitter een groot pro bleem. Het feit dat de Leidse afdeling in het seizoen 1988/89 aan boetes en heffingen 102.803 gulden had ontvangen een stijging ten op zichte van het seizoen daarvoor van ruim twintig mille was dan weliswaar goed voor de pen ningmeester, sportief gezien noemde Van der Veen Meer stadt het een slechte zaak. „Het respect is soms ver te zoeken en ik doe daarom een oproep aan iedereen om exces sen te voorkomen", aldus de voorzitter. Uiteraard nam Van der Veen Meerstadt ook het supporters- geweld in zijn beschouwing mee, waarbij hij kritiek uitte op het televisieprogramma Studio Sport. „In dit program ma wordt het vandalisme ge promoot, hetgeen zijn weerslag vindt op het amateurvoetbal. Veel jeugd, met name in de leeftijdsgroep van 15 tot 18 jaar, keert de voetbalsport de rug toe omdat het zo'n slechte naam heeft. Aari de verenigin gen is het de taak hier wat aan te doen. Zij moeten het voetbal voor de jeugd stimuleren", al dus de voorzitter die in dat verband het belang van het schoolvoetbal onderstreepte. Een zorg van heel andere aard zijn volgens Van der Veen Meerstadt de dalende inkom sten uit toto en lotto. Dat de afdeling Leiden van de KNVB deze klap vermoedelijk wel op kan vangen, blijkt uit het voordelig saldo op de baten en lasten-re- kening over het seizoen 1988/89. Dat bedraagt bijna 58.000 gulden. Arjan Jagt gaat vliegen WOUBRUGGE De jon ge beroepswielrenner Ar jan Jagt wil piloot wor den. Net als olympisch- en wereldkampioen Leo Vis ser, die zijn schaatsactivi- teiten op een lager pilje heeft gezet om in het bezit van het vliegbrevet te ko men. Over veertien dagen pakt Jagt zijn koffers en vertrekt uit het Zuidhollandse Woubrugge naar Los Angeles, waar hij vanaf augustus volgend jaar wordt opgeleid tot verkeers vlieger. De tussenliggende pe riode wil de renner uit de ploeg van Raas in dienst van een kleine Amerikaanse ploeg overbruggen. Welke is nog niet bekend. Na dat half jaar stopt hij definitief met wiel rennen en stort zich volledig op zijn nieuwe uitdaging. Jagt is 23 jaar en heeft net an derhalf jaar in het profpeloton meegereden. Hij stond pas aan Arjan Jagt. het begin van zijn loopbaan, maar is in die korte periode tot de conclusie gekomen dat hij niet geschikt is voor het prof métier. „Ik was ambitieus ge noeg, maar ik relativeer waar schijnlijk teveel. Ik ben realist genoeg te beseffen dat ik nooit zo goed als Greg Lemond word. Ik wilde ook de beste te worden, maar daar mis ik dus een aantal kwaliteiten voor. En dan moet je een keus ma ken". Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Nooren stopt als bondscoach BAARN Henk Nooren stapt aan het einde van dit jaar op als bondscoach van de natio nale equipe van springruiters. Dat heeft de Nederlandse Hip pische Sportbond gisteren be kend gemaakt. Het hing al langer in de lucht dat Nooren zijn verbintenis met de NHS zou beëindigen, omdat hij al een tijdje onderhandelt met de Spaanse bond. Nooren was sinds 1986 bonds coach. Hij had een contract dat in principe tot en met de Olympische Spelen in 1992 doorliep. In de overeenkomst was echter een clausule opge nomen dat de samenwerking van jaar tot jaar bekeken zou worden. De beslissing om de samenwerking te stoppen is volgens Nooren versneld om dat een aantal Nederlandse ruiters tijdens Jumping Am sterdam openlijk kritiek spui de op het feit dat Nooren in Amsterdam meer tijd en aan dacht besteedde aan de Spaan se ruiters Sanchez Aleman en Martinez Irujo dan aan de Ne derlanders. BADMINTON Open Ierse kampioenschappen Damesenkelspel: finale: Munday (Gbr)-Groves (Gbr) 8-11, 11-7, 11-7. Herenenkelspel: halve finales: Sta lenhoef (Ned>-Gallagher (Scho) 15-6, 18-16, finale: Stalenhoef-Joggis (Vst) 15-6, 18-17. Damesdubbelspel: halve finales: He- atly/Gordon (Scho)-Rip/Brandwljk (Ned) 15-13, 2-15, 15-13, finale: Mun day/Groves (Gbrj-Heatly/Gordon 15- 6. 15-5. Herendubbelspel: halve finales: Johnson/Salvidge (Gbr)-Stalen- hoef/Trieling (Ned) 18-17, 15-10. Gemengddubbelspel: finale: Travers- /Heatly (Scho)-Whlte/Gordon (Scho) 15-10, 15-11. BOKSEN Profwedstrijden Houtrust Vedergewicht (6x3): Regilio Tuur (Hoogvliet) wint door interventie van de scheidsrechter in de derde ronde van Jose Luis Soto (Mex) Vedergewicht (8x3): Kevin Kelley (Vst) wint door Interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde van Finito Rodriguez (Mex). Middengewicht (8x3): Mourad Louatl (Den Haag) wint door knock out in de derde ronde van Gilbert Hallle (Alk- Halfzwaargewicht (8x3): Tony Harri son (Vst) wint door knock out in de tweede ronde van Alex Blanchard (Amsterdam). Zwaargewicht (6x3): Ramon Voorn (Amsterdam) wint door interventie van de scheidsrechter in de vijfde ronde van Sergio Boslo (Bel). NK cruiser-gewicht (10x3): John Held (Vlaardingen) wint op punten (2- 1) van titelhouder John Emmen (Til burg). SCHAKEN Integratie zeskamp in Spijkenisse 1e ronde: loseliani (Sovjetunie met een elo van 2470)-Winants (Bel 2525), Alexandria (Sov 2375>-Howell (Gbr 2490), Cramling (Zwe 2480)-Plket (Ned 2540). DEN HAAG Onze tip voor de koersen van Noot dorp (morgen, 14.30 uur luiden als volgt: 3e koers: 1. Charme Troll, 2. Anou Buitenzorg, 3. Cherrie B, (2-6-1). 4e koers: 1. Deauville Cede, 2. Bert Poladarchs, 3. Champion d'Amoui (5-8-6). 5e koers: 1. Chico Scimitar, 2. Co Riebrand, 3. D'Avril de Noot, (5-2 10). 6e koers: 1. Zo Boy Rose, 2. Yerr Doffer, 3. Zoomer, (3-7-6). 7e koers: 1. Bitonto Mendel, 2. Cris Westland, 3. Deventore B, (9-3-4). 8e koers: 1 Carrera M, 2. Concon W, 3. Camper Shadow, (6-7-3). 9e koers: 1. Yellowa, 2. Zozo Nevel 3. Ayres Boy, (9-10-2). 10e koers: 1 Boyke Hollandia, 2. Bel ty Albo, 3. Corleone Star, (8-3-2). 11e koers: 1. Appie Buitenzorg, Billy Vredebest, 3. Woodsong, (8-24 12e koers: 1 Clazien Wielinga, Barry Rijnstroom, 3. Zico va dow, (4-5-8). SPORT ftikLxz Goutant DINSDAG 14 NOVEMBER 1989 PAGINA 1 Derde dode in zeilrace FREMANTLE Twee bemanningsleden van het Engelse zeiljacht „Creightons Naturally", dat in de toerdivisie deelneemt aan de vijfde zeilrace om de wereld, zijn tijdens de tweede etappe van Punta del Este (Uru) naar Fremantle (Aus) overboord ge slagen. Beiden konden na een half uur weer aan boord worden genomen, maar de 36-jarige Antho ny Phillips uit North Humberside bleek te zijn overleden. Het andere bemanningslid, wiens naam door het organisatie-comité in Fremantle niet be kend werd gemaakt, bracht het er levend af. Phil lips is de derde dode in deze zeilrace. Eerder vonden de Sovjetrussische co-schipper van de „Fazisi" en de Zweedse navigator van „The Card" de dood. De Rus werd hangend aan een boom in een buitenwijk van Punta del Este gevon den. De Zweed overleed ten gevolge van een motorongeluk in de straten van de Zuidameri- kaanse etappeplaats. Vriesekoop wil weer in Oranje-team Bettine Vriesekoop. AMSTERDAM Betti ne Vriesekoop keert te rug als blikvanger van het Nederlandse tafel tennis. Na nauw over leg met bondscoach Jan Vlieg besloot de 28-jari- ge Hazerswoudse, te genwoordig wonend in Amsterdam en stude rend in Hilversum (na tuurgeneeskunde), zich weer voor het nationale team beschikbaar te FOTO: SP stellen. Hoofdrol Heller DEN HAAG Bij de eerste avond van het gecombineerde libre-klein kampioenschap overgangsklasse/topklasse was een hoofdrol weggelegd voor biljarter Henk Heller, die eigenlijk als extra-topklasser dient te wor den aangemerkt. In biljartcentrum Die Ha- ghe ging de beste partij gisteren tussen Hel ler en titelverdediger Theo van Oldenmark, waarbij Heller won met 425-192 in slechts zes beurten (slotserie 210). Maar Heller (die in tegenstelling tot zijn opponenten pas win naar is bij 425 punten) had eerder verras send verloren van Paul Douma: 275-132 in 8 beurten. De overige uitslagen zijn: Aloys Schoonlingen-Cees van Spronsen 275-165 (in 9 beurten), Ab Droog-Hans Verdoold 275-234 (11), Verdoold-Schoonlingen 275-50 (10), Van Spronsen-Droog 275-243 (12). ZEIST Bondscoach Jan Rab heeft ook Mi chel Adam opgeroepen voor de selectie van Jong Oranje, die vanavond in Heerenveen de EK-kwa- lificatiewedstrijd tegen Finland afwerkt. Martin Laamers (Vitesse), René Binken (Volendam) en Rob Alflen (FC Utrecht) moesten zich met een blessure afmelden. Naast Adam werden ook Zier Tebbenhoff (SVV) en Ul- rich van Gobbel (Willem II) alsnog geselecteerd. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverde ling van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde is: Lotto 45: le prijs: lx/ 395.512,60, 2e prijs: 2 x 75.000,00, 3e prijs: 126 x 1 1244,00, 4e prijs: 4610 x 34,0( 5e prijs: 63.890 x 5,00. Toto 45: le prijs: 7 x 5900,20 2e prijs: 176 x 73,70, 3e prij: 1726 x 18,70. Toto-gelijk 45: le prijs: 1 x j 5016,20, 2e prijs: 3 x 90,40,00 3e prijs: 35 x 38,70, 4e prijs 390 x f 5,50. DEN HAAG Het voor één avond op non-actief stellen van profboks- scheidsrechter Meijers heeft zijn overige collega's in dat selecte clubje van arbiters gisteren danig be ïnvloed. Veertien dagen geleden laadde Meijers in de Houtrusthal kri tiek van de scheidsrechters- commissie van de bond op zich door de partij van Eddie Smul ders tegen de Fransman Ke- mayou te lang te laten duren; de Fransman werd pas tot ver liezer verklaard nadat de rin- garts had ingegrepen. Meijers' collega's, Henk Adriaanse en Karei Klijnoot, hadden zich de kritiek kennelijk goed in de oren geknoopt. Tijdens het tweede gala, waarop Regilio Tuur aantrad alvorens weer naar de Verenigde Staten te rug te keren, werden tenmin ste vier partijen door de arbi ters gestaakt. Waarna een aan tal betrokkenen in woede ont stak. Vooral Alex Blanchard voelde zich door de leiding van Klij noot, die de Amsterdammer in de tweede ronde van zijn par tij tegen de Amerikaan Tony Harrison zeer terecht uittelde, gedupeerd. De Neder landse zwaargewicht, die na zes maanden aan zijn tweede gevecht van dit jaar bezig was, was zwaar neergegaan op een rechtse hoek. Blanchard was wel weer tijdig overeind, maar nam de bokshouding te laat aan. „Het is ongelooflijk", al dus een mentaal zwaar aange slagen maar fysiek weer opge knapte Blanchard later. „Het was slechts een knock down, een zware, maar niet meer dan dat. In het buitenland laten ze dan hun eigen bokser gewoon verder gaan. Maar hier word je nota bene uitgeteld". Regilio Tuur Regilio Tuur behoefde zich niet op te winden over de ma nier, waarop scheidsrechter Adriaanse zijn gevecht tegen de door promotor Henk Rüh- ling als „vechtmachine" aan gekondigde Mexicaan Negro Soto beëindigde. Net als in drie van zijn vier eerdere ge vechten ging Tuur op een voortijdige beslissing af, maar Adriaanse leek de Middena merikaan toch wat al te snel uit te tellen. „Hij had bij 'acht' de bokshou ding niet aangenomen", aldus de arbiter, die wellicht wat te makkelijk voorbijging aan de manier waarop Soto zich na een knock down weer presen teerde. „Ik was toch al niet te vreden over de scheidsrech ter", meldde Tuur na afloop om het arbitrage-klaagverhaal Zwaaiend naar fans in de ove rigens matig bezette zaal had hij al direct in de gaten dat de winst voor hem was. In de- FOTO: PATRICK VAN BERKEL cember bokst hij voor de titel in het middengewicht tegen Kid Taylor. FRANK WERKMAN DEN HAAG Arnold Vanderlijde, tweevoudig Europees boks kampioen in het zwaargewicht, debuteert tijdens de Nederland se kampioenschappen voor amateurs in het super-zwaargewicht. De Limburger komt overigens pas op de slotavond van de titel strijd, op 27 november in de Rijnhal in Arnhem, in actie. Hij ontmoet dan Dordtenaar Floris Dekker. Voor het toernooi om de Nederlandse titels ontving de boksbond 67 inschrijvingen: elf bij de junioren en 56 bij de senioren. Het toernooi om de nationale bokstitels vergt vier avonden. De eerste wedstrijden worden zaterdag in De Voltreffer in Nieuwe- gein gehouden. Maandag 20 november vinden in theater De Speeldoos in Zaandam de kwartfinales plaats. Zaterdag 25 no vember worden in Rhoon de halve finales gehouden. De finale avond staat voor maandag 27 november in de Rijnhal in Arn hem op het programma. DEN HAAG Een Rotterdamse zakenman heeft er gedurende twee jaar een bedrag van in totaal 100.000 gulden voor over om Jan Lefeber te bewegen terug te keren in de ring. Lefeber raak te op 13 oktober in Sète zijn Europese bokstitel in het halfzwaar- gewicht kwijt aan de Fransman Eric Nicoletta en verscheen daarna niet meer op de training. Vorige week liet de Rotterdam mer weten met boksen te stoppen. Christian Feenstra geplaatst Christian Feenstra, hier fanatiek in actie, is de enige Nederlands die zich (via Karsten Braasch) plaatste zich als enige NederlandeJC voor de tweede ronde van het toernooi in Valkenswaard. r 75.000 dollar, die de Dutch indoor 1989 aan prijzengeld heeft bieden, is kennelijk niet voor iedereen even interessant. Organi sator Piet van Eijsden wachtte gisteren vergeefs op de koms van Florin Segarceanu uit Roemenië en Ctislav Dosedel ui Tsjechoslowakije. De nummers 219 en 240 van de wereldranglijs hadden kennelijk andere bezigheden en vonden het niet dj moeite de organisatie van Valkencourt op de hoogte te stellen, Daarom werden de „lucky losers" van het kwalificatie-toernoi Johan Vekemans en Hendrik Jan Davids alsnog tot het hoofc toernooi toegelaten. compleet te maken. „Die Mexicaan was een viezerik. Hij gaf kopstoten, raakte me met zijn elleboog in m'n arm, kortom deed alles wat verbo den is. Maar daar werd nau welijks iets van gezegd". Tuur ging op de inmiddels van hem bekende agressieve wijze van start. Hij bestookte Soto direct met hele series en de overdonderde Mexicaan moest al meteen acht tellen rust ne men. In de tweede omloop kreeg Soto een waarschuwing wegens afklemmen en kon verder niet veel meer doen dan met zwaaistoten buiten om de dekking van Tuur trachten te passeren. Een rechtse directe van Tuur was in de derde ronde voldoende voor scheidsrechter Adriaanse om de Mexicaan definitief tot verliezer te verklaren. Tot diens eigen (gespeelde) verba zing. „Ik wilde verder bok sen", sprak hij in het Spaans. „Maar mijn mondbeschermer was uit mijn mond gevallen en die wilde ik eerst in hebben. Maar die scheidsrechter stopte het gevecht. Ten onrechte, ik was klaar om door te gaan. Overigens was Tuur de betere bokser. Daar hoeft geen twijfel over te bestaan". Alex Blanchard (31) had ge hoopt via een goede prestatie tegen de ervaren Amerikaan Harrison nog één keer in aan merking voor een Europees ti telgevecht in het halfzwaarge- wicht. De specialiteit van Har rison, die na die stoot „uit zijn dak ging", klopte hem echter en mogelijk is daarmee tevens zijn loopbaan beëindigd. „Ik ga vanavond nog met Rühling praten", zei de door de Europese boksunie geschor ste Amsterdammer. „Als straks Van Raamsdonk via Ni coletta eventueel de Europese titel weer terughaalt naar Ne derland, kan ik daar misschien alsnog een keer om boksen. Regilio Tuur (rechts) bekijkt de gevolgen van zijn harde klappen. Maar als die schorsing (gevolg van een illegaal titelgevecht voor de IBF) niet ongedaan wordt gemaakt, stop ik. Dan is het over". De laatste omstreden scheids rechterlijke beslissing vasn gisteravond kwam op naam van Klijnoot. Deze staakte het gevecht tussen Tuurs ploeg maat, de Amerikaan Kevin Held ontfutselt Emmen titel DEN HAAG John Held is nieuwe titelhouder in cruiserge wicht. Nog geen half jaar is John Emmen Nederlands kampioen in het cruisergewicht, een nieuwe klasse tussen het halfzwaar en zwaargewicht, geweest. Gisteravond verloor de lange Tilburger, die eind mei in Scheve- ningen in de strijd om de vacante titel Pedro van Raamsdonk versloeg, volstrekt onnodig op punten-van zijn uitdager John Held uit Vlaardingen. Emmen technisch een veel begaafdere bokser dan zijn tegen stander kwam gedurende de tien ronden geen moment in zijn ritme. Het voortdurende aanvallen van Held bracht Emmen volledig uit zijn ritme. Met zijn strijdwijze had de uitdager uit eindelijk succes. Na tien ronden, waarin van technisch boksen nauwelijks sprake was maar het publiek genoot van de inzet van vooral Held, zag de jury de winnaar in de uitdager scheidsrechter Klijnoot, die meetelde, gaf de partij met 99-96 net als jurylid Adriaanse (97- 96) aan Held. Jurylid Meyers zag met 96-96 een onbeslist. Kelley, en de andere Mexi caanse „vechtmachine", Finito Rodrigues. Deze van een al even opvallend broekje als zijn landgenoot Soto voorziene pu gilist ging in de eerste ronde al twee keer zitten en herhaalde dat in de tweede om bij de achtste tel als een veer over eind te springen. „Dat was ge noeg", vertelde Klijnoot later. „Hij kon niets hebben. Kijk, in Nederland mag je in totaal vijf keer neer gaan en drie keer in één ronde. Als ik hem langer had laten staan had ik die me dische commissie weer op m'n dak gehad". Mourad Louati In het laatste duel van de avond ontstond de duidelijkste beslissing. Hagenaar Mourad „Ali" Louati zond Alkmaarder Gilbert Hallie met een loepzui vere linkse hoek voor de volle tien tellen naar het canvas. Al aan het eind van de tweede ronde raakte Hallie aangesla gen. Een ronde verder was het afgelopen. Louati, die er na zijn eerste goede stoot al een Ali-shuffle uitgooide, sloeg het uittellen niet eens gade. LEIDEN De nummers één en twee uit de lande lijke competitie zaalvoet bal bewaren na gisteren slechte herinneringen aan ploegen uit de regio. Bax versloeg het thuisspelende Silva Boys met. 2-4, terwijl Van der Plas koploper FV Snoekie verraste met 3-2. In de interregionale klas se speelde Van Egmond gelijk tegen HMSH, 2-2. „De neuzen staan weer dezelf de richting op", wist Bax- coach Jan Schoen na afloop van het duel met Silva Boys te melden. Daar waar de motiva tie, na het behalen van de dubbel, bij de start van het nieuwe seizoen te wensen over liet, zijn de spelers weer bereid voor elkaar te werken. Schoen: „Het heeft ons in be gin punten gekost, maar we hebben de schade beperkt we ten te houden. De laatste wed strijden zijn we weer goed op dreef en spelen ook anders dan vorig jaar". Werd toen meer uitgegaan van de indivi duele klasse, nu zoekt het BC team vaker de combinatie. Zpe ook tegen Silva Boys, waaj Bax door doelpunten van Hene! nie Koet en Hans van Leeipi wen op een 0-2 voorsprong kwam. Voor rust scoorde d thuisploeg nog tegen, waaij: door de angst langzaam maaL zeker binnen de Voorhouts formatie sloop. Maar nadat Sil va na de thee gelijk maakje gooide Bax het laatste beetj B schroom van zich af en maak u te wederom in de personeiu van Hennie Koet en Hans vaiio: Leeuwen 2-3 en 2-4. Het gat met de koploper F1A Snoekie werd daardoor niefc groter. Sterker nog, door d winst van Van der Plas zelf? kleiner. Nadat Kees Varkevis,{ ser Snoekie op een achterstan had gebracht, sloten de Hagen naars bij rust nog met ee voordelig saldo, 1-2, af. Pin Langeveld en Bouwe va: Beelen zorgden er alsnog vooi dat de punten naar de Katwiji kers gingen. j Van Egmond kwam bij HMSU een terechte puntendelin j overeen. Na de 1-1 tussenstan j eindigden de ploegen bij 2-!» De Leidse doelpunten kwa men op naam van Richari Gottmer en Fred Ouwerkerk MET DANK AAN VAN DER PLAS

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16